DE SPAR F. JANSEN Garage „Centrum" Gaat U zich verioven? COMMISSIE HERSTEL EN OPBOUW WALCHEREN" AAN HET WERK. Uit de provincie. Officieele publicaties International Packard Nash Normen voor huls vesting vastgesteld. Langzaam maar zeker richt Walcheren zich weer op. On onderbroken gaat het werk aan de droogmaking voort en wie over de reeds herstelde wegen trekt, voelt, ondanks de triestheid van het .landschap met zijn natte huizen en hoe ven, bewondering voor wat reeds gepresteerd werd. De commissie „Herstel en Opbouw Walcheren", eenige maanden geleden door den Comrfi, der Koningin in het leven geroepen, heeft zich eerst, teneinde een nuttige taakver- deeling te scheppen, in drie werkcommissie's gesplitst en is onmiddellijk aan den slag gegaan. Zij hoopt nu spoedig haar werkzaamheden over ge heel Walcheren te kunnen uit breiden. Toch is de taak der commissie niet gemakkelijk, waar èn de opbouw èn het geheele herstel draaien om arbeidskrachten en materialen, twee artikelen die buitenge woon schaars zgn, hoewel de samenwerking der commissies' met den vertegenwoordiger van het ministerie van openbare werken en wederopbouw, ir. Gerber, die in alle commissies zitting heeft, veel doet ver wachten. Naast de zorg voor de problemen der boeren, land arbeiders en de overige be volking, neemt het huisves- tingsvraagstuk wel een zeer voorname plaats in. De' oommissie „Huisvesting" is op het oogenblik doende de woningbehoefte van het eiland te begrooten in verband met het feit, dat in de troonrede naar voren kwam, dat men in 1946 in ons land 10.000 woningen denkt te bouwen. Ook wordt er gewerkt aan de her-aansluiting van gas- en waterleiding, ja er zullen door de bevoegde instanties zelfs bij Ged. Staten voorstellen worden ingediend om ook de nog niet aangesloten gemeen, tes aan te sluiten. Doch niet uitsluitend op technisch gebied, ook op dat der volksgezondheid wordt er hard gewerkt. Er zijn normen vastgesteld, waaraan de ge ïnundeerd geweest zijnde wo ningen moeten voldoen voor zij weer bewoond mogen wor den Normen die niet alleen wat huisvesting, maar ook wat rioleering en drinkwater voorziening betreft aan zeer hooge hygiënische bepalingen moeten voldoen. In een circu laire zijn de gemeenten van alle eischen op de hoogte ge steld. Men kan weliswaar met de huidige wettige bepalingen geen dwingende inenting tegen typhus bewerkstelligen, doch dit is niet direct noodzakelijk, zoolang tenminste de drink watervoorziening en rioleering goed geregeld zijn, al blijft het aanbeveling verdienen, dat er in iedere gemeente een vrij willige inenting tegen typhus plaats heeft. Zoo wordt er overal op Walcheren hard gewerkt tot dit eiland eens weer met eere den naam van „Zeelands Tuin" kan dragen. OFFICEEELE BELANGSTELLING VOOR m RA M M EKENS. Bij het blokkeeren van het laatste dgkgat op Walcheren heeft het ook aan belang stelling van officieele zijde niet ontbroken. Aanwezig waren o.m. oud-minister Tromp, brigadier C.J.Montgo mery. H. Q. 5L off C Sub Area, die altijd groote belang stelling aan den dag heeft ge legd voor de dijkgaten en zorgde voor het beschikbaar etellen van vrachtauto's, dukws en terrapins. Verder de commandant der Palestjjn- sche brigade, brigadier Benja min en als vertegenwoordiger voor den commandant der zee macht kol. Tissot de Patot. Ook de Engelsche, Ameri. kaansche en Belgische oorlogs correspondenten waren aan wezig en Jo de Haas nam het vierde (en vermoedelijk laat ste) deel van de film over de droogmaking van Walcheren op! De loonen ïn den weder opbouw. Het bericht in ons nummer van Donderdag jl. betreffende de loon'en in den wederop bouw blgkt aanleiding tot mis verstand te kunnen geven. De kwestie is echter aldus, dat het plaatselgk contractloon 10 prestatieloon mag wor den uitbetaald. Ter vervulling van de vaca ture. ontstaan door de ontslag, name van den heer A. D. F. van der Wart, oud lid van Ged. Staten van Zeeland, als lid der Commissie voor de hygiëne van het kind in Zeeland, heb ben Ged, Staten het lid van hun College, den heer mr. "dr. A. J. J. M. Mes aangewezen om in genoemde commissie zitting te nemen. STICHTING HERSTEL ZEELAND 1945. Ged. Staten van Zeeland hebben benoemd tot lid van het bestuur der Stichting Her stel Zeeland 1945, de heeren: J. L. Verhagen te Vlissingen, als vertegenwoordiger van de Stichting Nieuw-Walcheren; C. Zwagerman te Middelburg, namens de Stichting Oorlogs getroffenen; R. Gerritsen te üerikzee, namens de Stichting Schaduw; A Gescliiere te Grijpskerke, namens de Stich ting Geïnundeerde Grondge bruikers en van de samenwer kende Landbouworganisaties; J. J. van Hcut, architect te Goes, namens de Stichting Oorlogsgedupeerden Zuid-F" velana; J. F. Brooftmans te St. Annaland, namens de Stichting Oorlogsgedupeerden Tholen en St. Phüipsland en de samenwerkende Landbouwor ganisaties; K. van Everdingen te Vlissingen, namens de Ka mer van Koophandel; D. F. P. Hoegen te Middelburg, namens de Prov. afdeeling van de H. A.R.K.; A. van Dongen te Oostburg, namens de Commis sie Zeeuwsch-Vlaanderein. De eerste vergadering van het bestuur der Stichting vindt plaats op Maandag 28 Jan. a.s. Bg besluit van den Commis saris der Koningin van 22 Jan. 1946, is het stakingsbevel van den heer M. J. Verbruggen, burgemeester van de gemeente Waterlandkerkje, ingetrokken. Met in gang-van 24 Jan. 1946 is genoemde burgemeester weer in zijn functie hersteld. Bij besluit van den minister van Binnenlandsche Zaken van 1 Jan. '46 is met ingang van denzelfden datum, overeen komstig het advies aan de commissie van advies, bedoeld in artikel 5, vierde lid van het Zuiveringsbesluit '45, ontslag verleend aan den heer E. F. A. A. Arbroscheer, als burge meester der gemeente Philip pine. ingevolge artikel 2, eer ste lid van voornoemd besluit. N.V. ZEEUWSCHE CONFECTIEFABRIEKEN. Van B. en W. van Middel burg ontvingen wij een schrij ven, waarin instemming be tuigd wordt met de beide ar tikelen, die ons blad onlangs wgdde aan het dreigend ver trek dezer industrie uit Mid delburg. In dit schryven zeg. gen B. en W. onder meer „Wy stellen er prfs op U mede te deelc-1 dat het dage- ïyksch bestuur der Gemeente, dat een Dezoek bracht aan de fabriek, met de strekking van Uw artikelen ten volle instemt. De Inrichting der lokaliteiten en met name ook de voorzie ningen, die ten behoeve van het personeel zyn getroffen, verdienen groote waardeering. Wij konden ons ervan overtui gen, dat de directie het moge- lgke doet voor de goede ver zorging van het personeel, en tegenzin daar te gaan werken is, gezien juist wat de directie zich aan moeiten en zorgen op dat gebied geeft, niet wel" be grijpelijk. Zeer stellig verdient dit. voor onze gen. een te en omgeving zoo belangryke, bedrgf mede werking en steun van allen, die daartoe in staat zijn, speciaal ook van vrouwelijke werk krachten, die op deze wfize het hare kunnen by dragen tot herleving der productie, die zoo dringend noodig is." VERKEERSOBSTAKELS. Op den Nieuwen Vllssing- schen weg bevinden zich nog verschillende obstakels die voor het verkeer gevaar opleve ren. Het achterwiel van een tramwagen steekt nog steeds m. over het wegdek uit. Dicht by de brug te Middel burg liggen een reeks vuilnis- bulten, Beide punten zijn, in dien men een tegenligger moet Êasseeren uiterst gevaarlgk. Iet wegdek verkeert boven dien in slechten toestand en by de tankgracht brandt des avonds geen licht. Ook het fietspad langs den Noordweg levert gevaar op voor fietsers door de aanwezi- yzeren palen die door het ikw Detachment geplaatst zijn, terwijl ook nog geen lich ten by de omlegging geplaatst zijn. Het verdient wel aanbeve ling, om. ter voorkoming van ongelukken, deze obstakels uit den weg te ruimen. De Hervormde kerkeraad van Middelburg organiseert Dins dags om de 14 dagen lezingen in de Engelsche kerk over het laatste boek van Prof. Dr..H. Kraemer, „De roeping der kerk". De tweede lezing is Dinsdag 29 Januari. VLISSINGSCHE SPORTDELEGATIE NAAR ENGELAND. A.s. Woensdag vertrekt een delegatie der Vlissingsche sportverenigingen, bestaande uit de heeren A. W. Levering, W. S. Mynheer en J. de Visser naar Rugby, Bromley, Scar borough en Falmouth. Doel van de reis is het opnemen van het sportcontact met de vier steden, die reeds uitnoo- digingen voor sportwedstrijden zonden. Vobrts zullen te Rug by en Bromley besprekingen worden gevoerd over het ver krijgen van materiaal voor de diverse takken van sport. Zoo mogelijk zullen reeds dit jaar wedstrijden In Engeland worden georganiseerd. Dinsdagavond gaf de ac cordeonver. „Crescendo" uit Vlissingen onder leiding van den heer M. P. Ventevogel een concert in de uitverkochte zaal van den heer Klap te Nieuw en St. Joosland. De uitvoeren den hadden veel btyval. Na af loop was er bal. Maandag 28 Jan. krijgt Veere weer een dagelijkschen busdienst. Er zullen 5 retours ?er dag gereden worden. Om .25 u. vertrekt de eerste bus van Middelburg welke aan sluit op het bootje van het Camperlandsche Veer en om 8.30 u. van Veere vertrekt. Er zullen 2 bellenwagens achter elkaar rgden, elk plaats bie dende voor 20 personen. Het tarief is voorloopig vastgesteld op 0.35 p. rit, doch een her ziening hiervan is reeds in voorbereiding. Alle scholieren, die in Middelburg het onder wijs volgen, kunnen zich op de Secretarie vervoegen ter verkrgging van een voorrangs- bewys. Betonning en bebakening Zeeland. Monden van de Wester, schelde, Oostgat. Geleidelichten Kaapduinen zyn weer ontsto ken. Ligging plm. 51 gr^ 28 min. 5 sec. N.B. en 3 gr. 31 min. W.L De lichten van Kaapduinen. Geleidelichten voor het Oost gat zyn weer ontstoken: a) de lichtopstand van het witte vaste lage licht is een yzeren geraamte, vierkant met een lichthuis, roodbruin met witten band; b) het witte groepon- derbroken hooge licht "is ge- wyzlgd in een wit onderbroken licht, elke 5 sec., helder 3 sec. verder onveranderd. Bedoelde lichten geven leiding in het vaarwater tusschen Vlissin gen en Westkapelle. Laatste nieuws De Nationale Feestdag. De regeerings voorlichtings dienst deelt mede: De regeering heeft besloten» den Nation&len Feestdag, waarvoor als datum de 5e Mei was vastgesteld, dit jaar op den 4en Mei te vieren, zulks in verband met het feit, dat 5 Mei op een Zondag vult. Dr. VAN MOOK UIT CAIRO VERTROKKEN Naar officieel Is bekend ge maakt, is dr. van Mook Woens dag jl. uit Cairo vertrokken- De Veiligheidsraad. MAANDAG BEHANDELING DER 8 KWESTIES. De Veiligheidsraad heeft Vrydag besloten de Perzische, de Indonesische en de Griek- sche kwestie op de agenda voor de e.v. vergadering, Maandagmiddag a.s., te plaat sen. In een brief heeft de Sov jet-delegatie zich tegen behan deling van de Perzischekwes tie door den Veiligheidsraad verzet en drong aan op bila terale besprekingen. Bevin ver klaarde, dat de Britsche re geering de Indonesische en Grieksche kwestie gaarne be handeld zal zien, daar haar op deze wyze de gelegenheid ge boden wordt opheldering te geven over haar optreden. Nieuwe spoordienstregeling. AVOND VERBINDING MET HOLLAND. Maandag a.s. treedt weer een nieuwe dienstregeling van de Spoorwegen in werking. De busdienst Geldermalsen-Den Bosch wordt opengesteld, waar door een belangrijke verbete ring in de verbinding tusschen het Zuiden en overig Neder land plaats vindt. Voor Zeeland en West Bra bant zHn ook eenige belangrij ke verbeteringen. Zoo zal de trein van 17-00 u- uit Vlissin gen, die slechts liep tot Rilland Bath, nu (op werkdagen) door. loopen over Roosendaal naar Den Bosch en daar aansluiting geven naar het Noorden, waar door men om 0.18 in Amster dam, 0.10 in Rotterdam en 0.25 in Den Haag kan zijn via Utrecht. Op Zondag blijft de verbinding Goes (V. 19.40) Vlissingen (A, 20.40) bestaan- ZONDAG GEEN VOETBAL. Alle voor Zondag a.s. vastge stelde voetbalwedstrgden in district IV, alsmede van de afd. Zeeland van den N.V.B. zijn afgelast. Het program van afd. IV is weer opgeschoven naar 3 Febr. De sportuitslagen worden van Zondag a.s. af voortaan van 19.4019.45 u. uitgezon den over Hilversum I. LOODSENVEREENIGING „NEDERLAND" WORDT OPGEHEVEN. Met overgrootö meerderheid van stemmen heeft de Lood- senvereeniging „Nederland" besloten toe te treden tot den Ambtenarenbond en wel met ingang van 1 Febr. 1946. Eereraad voor driemanschap Ned. Unie. Begin Oct. heeft het drie manschap van de voorm. Ned. Unie zich tot den minister president gewend, teneinde te geraken tot de benoeming van een commissie, die een objec tieve beoordeeling zou moeten geven over de gegrondheid van de beschuldigingen, die in en kele publicaties werden geuit Prof. Schermerhom heeft de volgende personen bereid ge vonden in de commissie zitting te nemen: jhr. mr. W. M, de Brauw, advocaat te Den Haag. H. M. J. Dassen, adj.-dir. gew. Arbeidsbur, te Heerlen; dr. J. P. Fockema Andreae, oud- Comm, der Koningin te Gro ningen, Bilthoven; mr. W. A, Offerhaus, notaris te Gronin gen; prof. dr. F. L. R. Sassen, dir.-gen. van het onderwijs te Den Haag; dr. L. W. G. Schol ten, dir. bijz. kweekschool te Utrecht; mr. L. J. A. Trip, dir. Ned. Bank te Amsterdam; mr. J. in 't Veld, burgemeester van Zaandam. Secretaris: mr. J. de Visser, Plein 1813 no. 4. Den Haag. Weerbericht Weinig verandering. Nevelig of mistig weer, des nachts lichte vorst, vooral in het Oosten. Overigens tempe ratuur om het vriespunt. Ma tige aan de kust tgdeiyk vry krachtige Zuideiyke wind. Hoog. en laag water te Vlissingen. Zondag: hoog 9.06 en 21.57, resp. 1.24 en 1.27 m. NAP; laag 2.53 en 15.40, resp. 1.47 en 1.65 m. NAP. Maandag: hocg 10.20 en 23.10, resp. 1.25 en 1.32 m. -f NAP; laag 4.11 en 16.53, resp. 1.49 en 1.65 m NAP. Zon en Maan. Zondag komt de zon op te 8.29 en gaat te 17.18 onder. De maan resp. 3.31 en 12.36. Maandag komt de zon te 8.29 op en gaat te 17.19 onder. De maan resp. 4.39 en 13.03. APOTHEKEN. Vanaf heden tot en met vol gende week Vrydag is des avonds, 's nachts en den gehee- len Zondag geopend te Middel burg apotheek v. d. Harst, te Vlissingen apotheek Ocken- burg, St. Jacobsstraat, De Prov. Zeeuwsche Crt. verschynt heden met 4 pa gina's ingevolge de onder no. 111-497 dd. 7 Nov. '45 gegeven toestemming der Ver. De Ned Dagbladpers '45. De leider van den distribu tiekring Middelburg maakt, onder verwtjzing naar de pu blicatie van de Middelburgsche schoenhandelaren, bekend, dat de uitreiking van deze schoe nen zal geschieden in de zaal Mercurius, Koepoortstraat te Middelburg. Deze uitreiking is als volgt geregeld: Maandag 28 Jan. 13.3021 uur de letters N, O. P en Q; Dinsdag 29 Jan. 921 uur de letters R, B, X, Y en Z; Woensdag 30 Jan. 921 uur de letters E, F. G. H en L Donderdag 31 Jan. 921 uur de letters S, T, U, V en J, Men is verplicht te komen op den dag waarvan de letter van den naam van het gezins hoofd is aangegeven Afwijkin gen zgn niet toegestaan; voor rang wordt niet verleend Zij die verhinderd zijn op den vast- gestelden datum te komen zul len alsnog worden geholpen op Vrijdag 1 Febr, a.s. van 917 uur. Voorradig zyn uitsluitend damesschoenen en kinderschoe nen vanaf maat 28. Zy die vo rige maal Amerikaansche le deren schoenen hebben ontvan gen, komen nu niet in aan merldng. Ruiling van schoe nen is niet toegestaan. Voor de overige letters volgt nog een nadere publicatie. Medegebracht dienen te worden de stamkaarten zon der inlegvel. Ook de inwoners van de onder den kring Mid delburg ressorteerende dorpen komen voor deze schoenen in aanmerking. Zy dienen zich echter ook aan de vastgestel de dagen te houden. De leider van den distributiê- lcrlng Middelburg maakt be kend. dat de vlschhandelaren de ingenomen bonnen V 03 in het tijdvak van 28 Jan. t.m. 1 Februari by het kantoor Zuid singel dienen in te leveren. De leider van den distributie krng Middelburg, deelt, in aansluiting op de publicatie van Woensdag J.l. inzake het eanvragea van een bon voor heeren- of damesschoenen, me de, dat ook bij het afhalen der aanvraagformulieren de oude en nieuwe stamkaart dient te worden medegebracht. In den distributiekring Mid delburg zullen van Maandag 28 Jan. af weer lederen Ame rikaansche kinder- en dames schoenen worden verkocht in de zaal Mercurius in de Koe- poortstraat. Ditmaal vindt de verkoop plaatst in volgorde van de letters van den naam van het gezinshoofd, zoodat het lange wachten wel voorkomen zal kunnen worden. De Leider van den Distribu- tledienst Kring Vlissingen maakt, onder venvgzlng naar de publicatie in de provinciale dagbladen van Vrijdag 18 Jan. jl., bekend, dat de voortzetting der uitreiking bonkaarten le vensmiddelen 3e periode (17 Febr.16 Maart), alsmede de contróle en zegeling der twee de distributiestamkaarten, wel ke geschiedt ten gemeentehui- ze, volgens onderstaande volg orde plaats vindt: Maandag 28 Jan. lett. F en G. Dinsdag 29 Jan. letter H. Woensdag 30 Jan. letter K. Donderdag 31 Jan. letter L. Vrgdag 1 Febr. letter M. Zaterdag 2 Febr. lett. I en J, Maandag 4 Febr. letter N. Dinsdag 5 Febr. lett. O en P. Woensdag 6 Febr. lett. Q en R. Donderdag 7 Febr. letter S. Vrgdag 8 Febr. lett T en U. Zaterdag 9 Febr. lett X, Y en Z. Maandag 11 Febr. letter V. Dinsdag 12 Febr. letter W. Er zal ditmaal geen na-uit reiking plaats hebben. De Leider van den Distribu- tiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat het weke- lijksche avondspreekuur op Maandag 28 Jan. niet kan doorgaan en zal worden ge houden op Woensdag 30 Ja nuari van 7—8 uur op het Dis tributiekantoor. Beilamypark 43. Het spreekuur op Dins dagmorgen 29 Jan. van 11—12 uur vervalt De burgemeester van Vlis singen maakt bekend, dat ge bakken >.eevi8ch Verkrijgbaar ia bij de volgende winkeliers Woltering—Verburg Kerk straat; Nieuwenhuyze, Oude Markt; v. Zwienen, St. Ja cobsstraat: Cortvriendt, Schel- destraat; Merci. Schermir.kel- destraat Merci, Scherm in kei straat; Weststrate, School straat. De prijs is 2.25 per kg. De visch wordt door den hande laar zopder verpakking ge leverd. Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg door O. Th. Rotman 59. Tegen het vaflen van den avond kwa men zij te Cairo aan. Daar ze een nonger hadden ais een paard, zetten ze aich voor een ..restaurant" neer, waar ze betrekkelijk goedkoop van aller lei zuidvruchten ge noten. Daar het een Inlandsche winkel was. die er alleen voor toevallige vreemdelingen een Raar wankele stoe- tn op na hield, moest een van hen zich met een zit plaats op het harde plaveisel vergenoe gen. 60. Den volgenden ochtend schommelde de piloot een vracht auto met een troepje Arabieren op, om het vliegtuig' te ha len en het naar het vliegveld te trans porteeren. - Voor jantje en z'n vader was deze tocht door de felle zon op den duur geen pretje- Maar ze hoopten gauw weer in het vliegtuig te zitten en hun reis te ver volgen. De Ned. Herv. Kerkvoogdij te Aardenburg biedt bg in schrijf te koop aan het 6-jarig gewaai van 304 tronken (ook in gedeelten), zich bevindende op den Kerkdijk in den Diame- depolder (nabij da. Wed Qaack). ïnschrtjfbiljetten worden v6fir 9 Februari 1946 ingewacht met vermelding van het ge- wenschte aantal bg Den Voorzitter: J- J. ROSSEEL, 4, Markt 19. Den Secretaris: I. J. VAN DAALEN, Marktstraat 6, Aardenburg. PENSION BEEKMAN ls VERPLAATST Zondag 27 Januari van Oprit S naar BADHUISSTRAAT 116 (Villapark), Huize Johanna, Vlissingen. PRIJSVERLAGING. Zonder vergunning. Petroleumvergassers van 9.75 tot 9.30 Peferoleumkannen 5 L. van 4-60 tot 4-45. Petrolcumkannen, 8 L. van 3,60 tot 3.45. Koektrommels (nikkel) per stel van 4.25 tot 4. Eenpltsga80omfoortjeg van 3.75 tot 3.55. Verder In voorraad nog vele practische huish. art. in allu- minium en emaille, alles zon der vergunning. Emaille pannen van 16 cm. tot 28 cm. op vergunning. J. ROZEMOND Gravenstraat Middelburg. BEDRIJFSHORECA. De Secretaris der Gew. Afd. Zeeland, zal op Dinsdag 29 Januari te Middelburg GEEN spreekuur houden. Belangrijk! Belangrijk!, Alle Aannemers, die niet erkend zyn bij de B.S B., ge ven zoo spoedig mogeiyk hun adres op by o.s. Ook voor hen is recht te krggen- Reeds belangrijke resultaten geboekt. Stukken ter inzage. Doorgeven naar Collega's en opgeven aan: NED. BOND VAN VRIJE BOUWVAKPATROONS. Secretariaat: Bornerbroekse* straat 298, Almeloo (O.) W. M. J. MEEUSE Dansleeraar Middelburg. Denkt U om de Inschrijving morgenmiddag van 34 uur In net Schuttershof, Middelburg- Boodschaptasschen. Zoo juist ontvangen pracht luxe BOODSCHAPTASSCHEN voor 1850 oent. JO F1BBE Vlissingen Middelburg NETTE JUFFROUW gevraagd voor halve dagen of voor Vrijdag en Zaterdag. Fa. J. B- DIESCH, Chocolate- ne, Markt, Middelburg Gevraagd: NET MEISJE „DE GOEDE HARMONIE", Lange Delft. Middelburg. Wegens huweiyk net DAGMEISJE gevraagd, 's Zondags vry. Me vrouw VAN LOO, Zuidsinael 126. Middelburg. Gevraagd flinke WERKVROUW 1 middag of 1 morgen per- week. LEO HELDER, Beila mypark 38, Vlissingen. Coöp- Landbouwvereeniging „EILAND WALCHEREN" Middelburg, deelt mede, dat als haar Ver tegenwoordiger in den buiten dienst is benoemd de Heer P. SIMPELAAR te BIggekerke, die de land- en tuinbouwers van Walcheren hoopt te bezoe ken en ook Donderdags op de markt aanwezig zal zgn voor het opnemer van bestellingen, etc. Op de N.V. De Vitrite Fa briek te Middelburg kan ge plaatst worden VROUWELIJK PERSONEEL voor contröle-werkzaamheden- Aan te melden op het kantoor der N.V- tusschen 9 en 12 uut en 1.30 en 5.30 uur. Te koop gevraagd, op een der Zeeuwsche eilanden, een BURGERWOONHUIS met tuin. bevattend 2 kamers, keuken en bijkeuken en één of twee zolderkamers- Brieven no 82. Boekhandel FANOY, N. Burg, 26—28, Middelburg. Eeit Toon zonder tanfo- Een winkel zonder klanten Een spoor zonder rail Een bakker zonder meel Een boer zonder klompen Een landlooper zonder lompen i fs fang niet zoo bar l Als de huisvrouw zonder Spar IRGAH1SAT1E VAN ZELFSTANDIGE KRUIDENIER} N.V. „STOOMTRAM WALCHEREN". AUTOBUSDIENSTEN. Lijn MIDDELBURG—VEERE. Dienstregeling, ingaande 28 Januari 1946 tot nadere aankondiging, ALLEEN OP WERKDAGEN. Middelburg vertrek 7.35 9.— 12.— 15.25 16.35 Veere aankomst 7-55 9.20 12.20 15.45 16 55 Provinciale Boot vertrek 8.— 12.30 17 Provinciale Boot aankomst 8.30 13.— 17.30 Veere vertrek 8.30 9.30 13— 15.50 1730 Middelburg aankomst 8.50 950 13.20 16 10 17.50 Vertrek Middelburg: Blauwedijk, kantoor Stoomtram Wal cheren. Vertrek Veere: Campveersche Toren. Rijwielen kunnen niet voor vervoer worden aangenomen. GEMEENTE-AVOND HERV. KERK, GOES op Diusdag 29 Januari a-s. in de Prins van Oranje, 's avonds 8 uur. Spreker: Dr. W. F. DANKBAAR. Onderwerp: Wat heeft de Ned. Herv- en haar synode te zeg gen In de groote vragen van ons volk. Ieder hartelijk welkom. Jongemannen van Goes Zondag 27 Jan. a.s„ 5 uur, is er weer een jeugddienst in de Groote Kerk- Dr. W. F. DANKBAAR preekt over: „Bezielt of Bezeten?" Het kerkkoor zingt: „Alzoo lief heeft God de wereld gehau' (Palestina) Geloofsbelijdenis. Gezang 219 1 en 10. Alle plaatsen zijn vry. MEISJE gevraagd voor twee of drie dagen per week. C. QUIST, Zuidweg, Nisse- Te koop myn puike HEE" REXF1ETS, zonder banden en een KINDERLEDÏKANTJE Piccardtstraat 27, Goes. PERMANENT WAVE, Wasschen en Watergolven Bespreek op tyd om teleur stelling te voorkomen- O. SCHERP - Kortgene Oud telefoonnummer 215. Al staat Uw geld by POSTGIRO SPAARBANK of BOERENLEENBANK - U kunt Uw opdracht voor In schrijving op de 3 Grooi- boekleening 1946 of op de Spaarcertificaten tóch feven aan de Bank, die tot usverre Uwe effectenzaken behartigde en daar in is ge- apecialiceerd. Bespreek het met Uwen bankier, hg is vakman en kan U dus raad geven. Vereeniging voor den Geld en Effectenhandel op Zuid en Noord.Beveland. Aan alle automobilisten van Zuid. en Noord-Beve land en Walcheren berich ten wy, dat wö de V ertegenwoordlglng op ons hebben genomen van de International vrachtwagens en de Packard en Nash perso nenautomobielen. VAN DER VLIET BAK Goes. Wyngaardstraat 66, Telefoon 2404. wy leveren U gouden Verlo vingsringen (voorloopig nog met inlevering), volgens ge- wenscht model en gewicht! Ook leveren en fabriceeren wij van Uw oud goud: Ringen, Hangers, Brochettes etc. Koopt bij den Vakman. Reparatie-inrichting. inkoop van oud goud. zilver en diamant. Goud- en Zilversmeden, Graveurs. 's H. Hendrikkinderenstraat 51 Telefoon 2426, GOES. Mevr. KAKEBEEKE—v. d. VEEN VONK. Patijnweg 28 Goes, vraagt een NET MEISJE voor de kinderen. Gediplomeerd Makelaar-Taxateur in roerende en onroerende goederen, hypotheken en assurantiën P J. DE PUNDER, Kwadendamme, Tel- 235, Wisse. Verleent gaarne zyn medewer king voor U om op billgke wy ze taxatiën te verrichten van roerende en onroerende goede ren, ypotheken hypotheca e geldlceningen koop en verkoop van landeryen, boerderijen, burgerhuizen en andere gebou wen. Uw moeiiykheden kunt U rustig en vryblttvend komei oe. spreken, en ik ben geheel be reid tot het geven van alle door U gewensehte inlichtin gen. Door myn goede trouw tegenover U. wordt Uw welzyn gegarandeerd, en Uw tevreden, heid is myn grootste belooning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1946 | | pagina 11