UIT DE PROVINCIE De vergoeding vein oorlogsschade Oorlogsvrijwilligers voor Indië. Huidige regeling noodlottig voor Walcheren. Beroep op min.-president en minister van Financiën. Naar aanleiding van de me- dedeeling in de regeeringsver- klaring aat de vergoeding voor oorlogsschade zal worden be paald naar de waarde van 1 Mei 1940 en niet naar de ver vangingswaarde, heeft notaris xar. P. Loeff zich met een schrijven tot den min.-pres. en den minister van financiën ge wend. Mr. Loeff zegt hierin o.m. „Ongetwijfeld, zal er een golf van verontwaardiging gaan door het zoo zwaar geteisterde Walcheren, dat zoolang de prooi van andere golven is ge weest. Walcheren werd opge offerd voor de bevrijding van Nederland en het overige Europa en nu bl\jkt. dat het door de rageering opgeofferd zal worden gelaten ten bate van de niet getroffen gebie den van ona land. Heeft de regeering dan geen begrip voor de toestanden op Walcheren Ik wil U dan slechts één voor beeld stellenEen boerenschuur op een bedrhf van 10 ha. kost te ln Mei 1940 ongov. 6000. Ben dergelijke schuur zou nu omstreeks 60.000 kosten, dus 54.000 meer en berekend naar een lage rente van 3% zou de boer dus por hectare 162 meer dan vroeger moeten op brengen van zijn door het zee water bedorven gronden. Hoe is dat mogclHk Het gaat hier over honderden verwoeste boerenbedrijven van harde wer kers, aan hun grond verknocht. En ook honderden, wellicht duizenden woonhuizen, waar voor hetzelfde geldt, zijn ver nield. Als het thans ingenomen standpunt gehandhaafd blijft, zullen de getroffenen niet kun nen herbouwen en staan zij voor de keus weg te trekken van het land hunner vaderen of arbeider te worden. Er is hier op Walcheren onnoemelijk geleden. Duizen den verloren het grootste deel van hun bezittingen, maar ook hun vrouwen of mannen, kin deren en ouders. Het persoon lijke leed kan niet worden vergoed, maar wel de materi- eele schade. Het volk van Walcheren heeft met moed en vertrouwen al zijn ellende gedragen, maar dat het nu door de regeering in den steek wordt gelaten, dat neemt het ongetwijfeld niet." Tenslotte doet mr. Loeff een dringend beroep op de minis ters om hun standpunt te herzien en de materieele schade op Walcheren niet te brengen ten laste van de getroffen in woners, die waarlijk al genoeg hebben geleden, maar ons hee- le volk hierin gelijkelijk te laten dragen, Een afschrift van dit schrij ven werd ook aan den voor zitter van de Staten-Generaal gezonden. N.V.H.HA.R.K Het bericht in ons blad van 13 Dcc., betreffende Ned. Volks-Herstel in Zeeland, ver- Cischt nog eenige nadere toe lichting. Tot nu toe was Zeeland de menige provincie, waarin al leen de H.A.R.K. werkzaam was. Het Prov. Bestuur van de H.A.R.K. heeft het besluit genomen de basis van haar werkzaamheden te verbreeden, maar tevens het belang ge voeld om door een eenhoofdig bestuur zorg te dragen dat in volledige harmonie de ver- eischte werkzaamheden zoo goed mop-ei ijk zouden kunnen plaats hebben. Het prov. H.AJRK.-beetuur heeft daarom do in ons artikel over Ned. Volksherstel ge noemde personen uitgenoodigd in een te vormen provinciaal bestuur van de combinatie N.V.H.H.A.R.K. mede zit ting te nemen, terwijl deze functionnarissen dan met el kaar de N.V.H.-sectie van het prov. bestuur zouden vormen. Van de combinatie is voorz. dr. G. Sissingh te Vlissingen. penningmeester. D. F. P. Hoe gen te Middelburg. Het dag. pestuur van de HA.R.K.-sectie bestaat dan uit J- A. van Heel te Goes, vice-voorz., D. F. P. Hoegen, gecr.-pennm. Het dag. bestuur van de sectie N.V.EL noemden wij reeds. Het bureau van de combinatie en de H.A. R.K. blfa'ft gevestigd: Heeren- graobt 43, Middelburg. WIJZIGING SPOORDIENSTREGELING. Met ingang van Maandag a-s zullen in de spoordienstre- gel'ing op de Ejn Vlissingen— Roosendaal weer enkele -wijzi gingen worden aangebracht. De trein die oorspronkelijk om 7.25 naar Roosendaal ver trok met verbinding naar Hol land en tot Boxtel, zal van Maandag af lederen dag om 6.30 uur uit Vhssingen begin nen te loopon. Vertrek Middel burg 6.47 u. Deze trein zal niet stoppen in Arnemuiden, Lewe- dorp'en 's-Hecr Arendskerke. De middagtrein uit de rich ting Roosendaal komt 14.51 u. te Goes en rijdt dan door tot Vlissingen. Aankomst Middel burg 15.10 en Vlissingen 15.34 uur. De trein van 21.28 u. van Vlissingen naar Goes komt te vervallen. De ochtendtrein GoesVlis singen wordt vervroegd. Ver trek Goes 7.44, Middelburg 8.26, A. Vliiwingen 8.47 u. De vertrektijd van den trein Vlissingen—Goes van 7.28 u. 7.30 u. aankomst Goes wordt 8.29 i.p.v. 8.35 U. GOES AANLEG AIRSTRIP TB GOES. De gemeenteraad van Goes is tegen Woensdag a.s. bijeen geroepen. De agenda bevat o.a. een voorstel tot beschik baarstelling van de noodige gelden tot aanleg van een air strip. B. en W. wijzen erop dat verschillende gemeenten voor bereidingen treffen voor den aanleg van een vliegveld en zij meenen dat ook voor Goes deze zaak van belang ls. Wel zal mettertijd het spoorweg- apparaat worden gemoderni seerd, doch toename van het luchtverkeer ia in de toekomst te verwachten, en dan zal ook Zuid Beveland verbindingen moeten hebben met de groote vliegvelden. Dit kan door het maken van een airstrip of Austerstrip. Het oog is ge vallen op pereeelen welland bjj den Vcrelzangweg, die nu be stemd zijn stadsuitbrei ding. Later kan blijken of een vliegveld moet worden aange legd. De Ned. Heide Mij. raamt de kosten ter gereedmaking van het terrein op 5000, welk bedrag over 10 jaar is te verdeelea, waarbij nog 261.40 voor huren grond be komt. Hier tegenover staan opbrengsten van weidegelden. B. en W. stellen voor ten spoedigste tot aanleg over te gaan. UITVOERING „KUNSTGENOT" Da Kon. erk. vereenlging „Kunstgenot" te Goes, heeft Donderdag- en Vrydavavond voor het eerst weer uitvoerin- §en gegeven in de Prins van 'ranje. Na een openingswoord van den heer A. D. Constand- werd onder groote aan dacht der talrijke aanwezigen het blijspel „Millionnair te gen wil en dank" op zeer ver dienstelijke wijze jen tooneele gebracht. Niet alleen de rolvastheid en duidelijke vertolking van dit spel, doch ook de nieuwe dé cors en de smaakvolle en spre kende aankleeding van het tooneel, droegen veel by tot het groots succes. Een 6-tal jongelui zorgden voor een goede muzikale aan vulling in de pauzes. Aan het slot heeft de voor zitter Donderdag in het bij zonder den regisseur, den heer H. J. Molhoek, een der oprich ters van O.K., dank gebracht voor zijn goede leiding en een boekwerk aangeboden. MIDDELBURG RAADSVERGADERING MIDDELBURG. Ir. A. Rothuizen treedt af als wethouder. De gemeenteraad van Middel burg komt Woensdag 19 Dec. a-s. in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de benoeming van een wethouder wegens aftreden als zoodanig van lr. A. Rothuizen. De heer L. W. Traas te Baarland is met Ingang van 15 Dec. bencemd tot ambte. naar ter secretarie te Sprjke- nisse. Tot notabel der Ned. Herv. kerk te Baarland is gekozen de heer F. Meeuwse. De opbrengst van de col lecte ten bate van het Roode Kruis heeft te Boresele de som van 251,25 opgebracht. De raad van Heinkenszand benoemde tot Hoofd der O.L. school de heer C. Aardoom te Dordrecht. Voorts werd besloten tot verhooging van de kosten van het gebruik van den lijkwa gen en verhooging salaris ambtenaren en gemeentewerk man. De gemeenteraad van Krui- nir.gen komt Maanuagnamid- dag in openbare vergadering bijeen. Tot notabelen der Ned- Herv. kerk te Kruinlngen werden herkozen de heeren Joh. Gle- rum en M. de Jonge Cz. Tus- schen de heeren. B. C. de Mul, J. A. Poley en H. v. d. Velde moet een herstemming plaats hebben. Te Heinkenszand heeft de collecte Stichting 19401945 pgebracht 1020.46 en de ;ed. Roode Kruis collecte 614.07 opgebracht Voor het diploma gem. ad ministratie slaagde de heer M. A. van der Have te Hoe- dekenskerke. In de vergadering van stemgerechtigde leden der Ned. Herv. kerk te Schore is tot ouderling herkozen de heer J. L. v. d. Brink en her kozen tot diaken de heer C. Goud. De heer J. Geuze te Wissen- kerke is herkozen als presi dent-kerkvoogd der Ned. Herv. gemeonte. Tot ouderling in de Ned. Herv. kerk te 's-Gravenpolder werd gekozen de heer M. J. Huissoon, tot diaken de heer W. van de Velde. In de vac. Lcuwerse werd nog niet voor zien. Tot notabel werden geko zen de heeren A. Lokerse en Jac. Walrave. Kerknieuws GEN. SYN. NED. HERV. KERK. De Generale Synode der Ned. Herv. kerk besloot aan de com missie van rapporteurs het op stellen van een herderlijk schrijven op te dragen waarin het inzicht van de Synode wordt uiteengezet. Besloten werd een schrijven tot de re- 'eering te richten waarin de Synode haar ernstige bezorgd heid uitspreekt over de rechtsonzekerheid der politie ke gevangenen en den nood toestand van vele verweesde kinderen. Aanvaard werd een voorstel tot het bijeenroepen van de conferentie van gemeente-op bouw gedelegeerden. INSTALLATIE COMMAN DANT LEGER DES HEILS. Woensdagavond ls in de Parklterk te Amsterdam de nieuwe commandant van het Leger des Heils, de heer Char les Durman, geïnstalleerd. Door afwezigheid van generaal Cerpenter, die in Australië vertoeft, was de chef van den staf Leger des Heils te Lon den niet in staat naar Amster dam te komen om persoonlek de installatie uit te voeren. Deze werd verricht door den commissioner Ranulph Ast- bury. Hierna sprak de nieuwe commandant over zijn taak als leider van het Leger des Heils. Elf kinderen, als verte genwoordigers van de Neder- landsche provincies, kwamen hun nieuwen commandant een heilgroet brengen. BISSCHOPSWIJDING MGR. BAETEN. De datum van de bisschops wijding van mgr. Baeten is vastgesteld op 27 Dec. a.s., het feest van St. Jan. De wij ding zal in de kathedrale kerk te Breda worden verricht door Z.H.E. mgr. Hopmans met assistentie van de bisschop pen van Roermond en Haar lem. Dr. S. S. Smeding, die van 19291939 directeur-hoofd redacteur van de Middelburg- sche Courant was en van de bevrijding tot op heden waar nemend burgemeester van Goedereede is, heeft een be roep ontvangen als predikant naar de Doopsgezinde gemeen ten van Grijpskerk en Noord- horn (prov. Groningen). DS. L. W. WESSELSf Te Lemmer is na een kort stondige ongesteldheid over leden ds. L. W, Wessels, pred. bij do Geref. kerk aldaar, Ds. Wessels werd 27 Febr. 1905 te, Goes geboren, studeerde aan de Thool. Hoogeschool te Kam pen en aanvaardde in '29 zyn ambt te Abcoude, vanwaar hjj in 1936 naar Lemmer vertrok. Predikbeurten Ned. Herv kerk. Goes: 9.30 Odé, 5 ds. Dankbaar: 'S-Heer Abia. kerke: 10 ds. v. Voorst Vader. 2 ds. Eveleln: 's-Heer Arendskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Waa; 's-Heer Hendriks- kinderen: 2 ds. Elderenbosch; Kat- tendljke: 9-30 ds. Evelein; Kloetlnge: 10 ds. Elderenbosch, 6 ds. Korevaar Kapelle: 10 en 5 ds. Drost; Lewc- dorp: 0 ds. Luuring; Wilhelmlna- dorp: 10 ds Korevaar, 3 ds. Odé; Woiphaartsdijk: 10 ds. van Dijk 2-30 dhr Hcogerhelde; Baarland: 9-30 en 2 (fa- Beneder; Borssele: 10 en 2,30 ds. Bunjes; Blezellnge: 9.30 en 2 ds. Steenbergen: Driewegen: 2.30 ds. Van Burgeier; El'lewoutsdljk: 930 ds. v. Wlllenswaard, 5,30 ds. Elderenbosch; 's-Oravenpolder: 9.30 en 2 ds. van 'Vogstraten; 's-Heerenhoek: 10 ds. l.uuring: Hoedekenskerke: 9-30 dhr. Heybocr. 2 geen dienst; Heinkens zand: 10 en 2-30 ds. Renting; Nieuw- dorp: 10 dhr. F. H. Geurtsen. 2 30 ds Luuring; Nisse: 8-30 en 1 ds van Voorst Vader; Öudelande: 9.30 ds. HeIJmans. 2 ds. van Willenswaard, Ovezande: 10 ds. van Burgeler. Geref. kerk: Kapelle: 10 en 2 ds Scheele Geref. gem. Hoedekenskerke: 9.30 1.30 leesd-, Di. ds. v. d. Berg. Doopsgezgem. Goes: geen dienst Vrij Evanggem.: Goes: 9.30 en 2,30 ds. Bos. UITSPRAKEN TRIBUNAAL GOES. B. Broyl, Wolf aartsdijk: 5 jr. interneering; H. v. Maa- ren, Haneweert: 1 jr* later- neering met verb, verkl. ver mogen, behalve privé-woon- huis; P. J. v. Maaren, Hans- weert: opheffing huisarrest en verb, verkl. vermogen tot Apotheken.. Van heden tot en met volgende week Vrijdag ls de3 avonds en 's nachts en den geheelen Zondag te Middelburg apotheek v d. Harst, te Goes: de Goesche apotheek cn te Vlissingen: apotheek v, Ockenburg, St. Jacobsstraat, geopend. Zon en maan. Zondag en Maandag komt de zon te 8.43 op cn gaat te 16.29 onder. De maan komt Zondag te 14.57 op en gaat te 4.52 onder. Maandag t> resp. 15.27 en 6.20. oppeldyk: - ring met verb, verkl. vermo- ;en tot 2000; I. A. F. v. Hijfte, Hengstdijk: 1 jr. Inter neering; W. Uitterhoeve, Stop peldijk: 3 J. interneering met verb, verkl. vermogen. Help Holland Council. De Shell Union Oil Corpo ration te New York heeft 25.000 pond aan den „Help Holland Council", de Britsche organisatie, welke kleeren en andere levensbehoeften voor Nederland inzamelt, geschon ken. Tevens heeft de organi satie onlangs 6.184 pond ont vangen van de familie Gilde- meester uit Peru. Het totaal der gelden var. den „Help Holland Council" bedraagt thans 200.000 pond. Sinds ae stichting van de or ganisatie in Februari van dit jaar zijn een millioen artike len meerendeels kleeren naar Nederland gezonden. Weerbericht Koude nacht. Weersverwachting, medegedeeld door liet K.N.M.J te De Bilt. geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Aanvankelijk licht bewolkt. Koude nacht met hier en daar mist. Later toenemende bewolking, met hier en daar eenigen neerslag. Veranderlijke wind. Hoog en laag water te Vlissingen. Zondag: hoog: 11.18 en 23.58, resp 1.77 en 2.07 tn. N.A.P., laag: 3.23 en 18.01, resp. 1.71 en 2-07 m. N.A.P Maandag: hoog: 12.15, 2.01 m. -f N.A.P., laag: 6.23 en 18.53, 1.8? 2.20 m. N.A.P. Officieele publicaties Op 24 December 1945 is de secre tarie te Goes voor het publiek geslo ten. Alleen voor burgerlijken stane geopend van 10-30 tot 11 uur. De leider van den Distributiediensi 's-Heer Arendskerke maakt bekend, dat heerenkappersbedrijven van heden ai op het kringkantoor en de agent schappen een formulier MD 23341 kunnen afhalen ter verkrijging van rantaoenbonnen voor scheerzeep. Formulieren kunnen terug worden ingeleverd tol en met 22 Dec. 1945 Het bewijs van lidmaatschap voor hei jaar 1945.van de Vakgroep Kappers- bedrijven moet worden getoond. LAATSTE NIEUWS Oproep van Minister van Oorlog. In mijn radiorede van 28 September 1945 werd door my medegedeeld, dat ik voor de taken, welke ons leger in indië te wachten staan, nog 15.UU0 oorlogsvrijwilligers zou noodig hebben. Nu in de afgeloopcn periode met het oproepen dezer oor logsvrijwilligers een aanvai-x werd gemaakt, is gebleken, dat zeer velen aan dezen op- roep geen gehoor meer gege ven hebben. Dit is begrijpelijk. Immers zij die het langst op hun beurt hebben, moeten wachten, hebben in verschil lende gevallen werk gevonden- Er is hiervoor echter nog een belangrijke oorzaak, nl. tallooze oorlogsvrijwilligers die als eerste voorkeur dienstne ming by de luchtmacht, mari ne of mariniers te kennen had den gegeven, bleken niet be reid deze voorkeur te wijzigen en zich voor de voor Indië be stemde troepen te doen in schrijven, ondanks het feit, dat er voor hen geen plaats bij het dienstvak hunner keuze beschikbaar was. Helaas heeft rich bovendien de toestand in Indië na 28 September in ongunstigen zin ontwikkeld. Deze ontwikkeling maakt het noodzakelijk om tusschen heden en het tijdstip, waarop do eerste divisie kan worden uitgezonden, nog ster kere contingenten troepen naar Indië te zenden. Ik hen overtuigd, dat het noch de bedoeling is der Ne- derlandsche bevolking noch der oorlogsvrijwilligers om in dit moeilijk tijdsgewricht voor ons vaderland verstek te laten gaan. De regeering doet dan ook een dringend beroep op alle jonge mannen, welke zich ais oorlogsvrijwilliger hebben la ten Inschrijven, om aan de op roepen. welke hen nu bereiken, gehoor te geven. Dit geldt ook voor de oorlogsvrijwilligers, die ceboren zijn in de jaren 1925, '26 en '27, welke lk eerst meen de niet direct noodig te zullen hebben- Hun wordt verzocht zich alsnog ten spoedigste te melden by het aanmeldingsbu reau, waar zij geregistreerd zijn, ten einde non inschrijving te vernieuwen. Hun uitzending kan binnen korten tjjd tege moet worden gezien. Het gaat °m de eer en de toekomst van Nederland ien Indië belde. De Minister van Oorlog, Mr. J. MEYNEN. 's-Gravenhage, December 1945. Dr. van Mook vandaag naar Nederland. Dr. van Mook zou vandaag naar Nederland vertrekken. Hij verwachtte dat intusschen de besprekingen met Indone siërs zullen worden voortge zet. Dr. Idenburg is zjjn po litieke vertegenwoordiger. Dr. van Mook zeide liever een uitweg te vinden door di recte besprekingen dan door een beroep op de organisatie van de Ver. Volkeren, „die volgens de berichten in haar eigen gelederen de eensgezind heid nog niet geheel gevon den heeft". Dr. van Mook denkt binnen 3 weken terug te zyn en verklaarde verder nog, dat er op het oogenblik een betere mogelijkheid tot overleg was. Doodvonnissen aan beulen van Belsen voltrokken. Donderdag is het vonnis aan de elf ter dood veroor- de' 'e beulen van Belsen vol trokken, n.l. door ophanging. Tot het laatste oogenblik behield Kramer een optimis tisch geloof in zijn goede ge sternte. Klein en Hoessier bleven volkomen onverschillig. Irma Greve daarentegen was diep bewogen. Sedeit haar veroordeeling heeft zij niet opgehouden te snikken en te bidden. Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg door O. Th- Rotman. 14. In tljn tal kwam hij met z'n neus pre cies op de vlBgge- stok terecht, die al vast uitgestoken was, omdat elk oogenbilk de geboorte van een prinsje of prinsesje kon worden verwacht. Hij greep den stok met een hand beet, draaide er 'n paer maal omheen en liet toen weer los; het slot van al die rare capriolen was, dat hij met z'n bretels aan de Vlaggestok bleef hangen. 25. Vijf minuten la ter kwam 'a kostera vrouw naar bulten; ze verlangde naar bed en kwam kijken, waar haar man bleef Ze verstijfde letter lijk van schrik, toen ze hem daar heel in dc hoogte zag hangen Zoodra ze haar zellbeheersching echter terugkreeg, holde ze met groote stappen naar den to ren. Haar man moest gered worden, daar ging niets van afl Gevraagd een 2de KLAS DRUKKER. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg- Tegen 1 Maart a.s. EERSTE KNECHT gevraagd, woning beschikbaar. M. J. MOL, Woiphaartsdijk. Mevr. ADRIAANSE, Dam 16. Middelburg, vraagt tegen Januari een DIENSTMEISJE v. d. of d- e- n. Terstond een HUISHOUDSTER gevraagd in arbeidersgezin, brj Vader en Zoon. Vader hulpbe hoevend- J. FONSE, O. Ach terweg 213, Kortgene- Gevraagd hnlp ln do huis houding, voor dag of dag en nacht, bij bejaard echtpaar aan den Noordweg bij Middel burg. Brieven no. 316, Bur. P. Z.C., Middelburg. BEN DAGDIENSTBODE fevraagxl. Mevrouw KAPSËN- ;ERG. Bierkaai S, Middelburg (bij Nieuwstraat). Met Maart a.s. 1ste en 2de LANDBOUWEKSKNECHT gevraagd. Liefst met meewer kende gezinnen. Woningen be. schikbaar, waarvan 1 terstond. P. S. NOtaDBOOM, WoUaarts. dijk. WINKELJUFFROUW nette JONGEN srevi. Aanmelden bij UNIE, Lange Delft, Middelburg. Met Januari een ARBEIDER fevraagd. Woning beachlk- aar. C. DE DREU, N.» en St. Joosland. Laat Uw Hazen en Konijnen, Wild en gevogelte schoonmaken bij J. HOOGESTEGER, St. Janstraat 27, Middelburg. Gevraagd begin Januari in een damestehuis, geëvacueerd te Vierhouten bij Nunspeet, een paar flinke KAMER- WERKMEISJES en een KEUKEN-WERKMEISJE, tusschen 1835 jaar, intern. Salaris 45 per maand. Aan* melding bij de Directrice: Nun. spetcrweg 70, Vierhouten. II PA8 ONTVANGEN Prachtige zwarte rijwiel- Jak. Ook andere kleu ren. HET VEKFHUIS, Breestraat 35. Middelb. Telef. 2371. Gevraagd wegens sterfgeval een HUISHOUDSTER bij man alleen, leeftijd 2025 jaar. J. PAARDEKOOPER, Catspolder 6, Terneuzen. 1 9 4 6. Begin goed. al goed! Een goede, door bevoeg den accountant verzorg de boekhouding is het halve werk en nu meer dan ooit onontbeerlijk* ACCOUNTANTS- L-. ADVIEZENBUREAU „VAN HIJFTE" Vlissingen BadhuiS3tr. 39, Tel. 427. Gevraagd een FLINK DAGMEISJE. E- VERLARE, Rijksweg 47, N.- en St. Joosland* Mevr. VAN DER SLIKKE vraagt een DAGMEISJE van 8 tot 4 uur. Aanmelden: 's avonds nè. 6 uur, Boulevard de Ruyter 78, Vlissingen. TWEE SLREPERSKNECHTS gevraagd. Hoog Icon- W- D. DANIELSE, Breestr. 11, Mid delburg. NET MEISJE GEVRAAGD van 8,30 tot 3 uur. Aanmelden vanaf 5 uur. Vcersche Singel 39, Middelburg. Geëvacueerd meisje* 20 Jaar, b.z.a. als hulp in de hulshouding voor dag en nacht, omgeving Goes. Kon- Wilhelminastr. 9* Ivloetinge. Handelskantoor te Vlissin gen vraagt JONGSTKN BEDIENDE. Brieven letter Z 5, Bureau P |Z.C., Vlissingen. Gevraagd MEISJE voor heele of halve dagen of voor dag en nacht. OUR LADIES TOILET CLUB, Dam 49, Middelburg- Te koop een tafel, 20. en 2 stoelen, 15.—. M. SNEL, Callenfels3traat 7, Vlissingen. Te koop een KRUTDENIEItS- WINKEL te Middelburg. Br. onder no. 314, Bur. P.Z.C., Middelburg. Te kcop nieuwe Gymschoe nen, m. 37, 6.2uiver blauw wollen Gymrok, model H.B.S., 17.—. Mevr. VAN DORT, Singel 26, Vlissingen. TE KOOP: EEN TAFEL, ƒ7.60. J. SOHIER, Aagje Deken- straat 31, Vlissingen. TE KOOP: Bruine Koffer, 65 x 40 x 17, 13.MARUS, de Lanoy- straat 15, Vlissingen. Te koop gevraagd een HIT. Aankoopvergunning aanwezig. K DE WITTE, A 5, Koude- kerke. Zoo spoedig mogelijk gevraagd TWEE FLINKE WERKMEISJES voor de Industrie- en Huis houdschool, Middelburg- Aan melden Molenwater 125, Mid delburg. TE KOOP: platte buiskachel 50,3 pr. k. schoentjes, m. 1920, 7,50; witte schortjes, 9 st. 6,—; eiken box 20,—. J- G. v. d. BERG, Rotterdam- sche kaai 9, Middelburg. To koop gevraagd plaat- stroomapparaat (127 V.) VAN IREN, Vlissingsche straat 24, ±I\.ü.iN, ViiöBi Middelburg. Gevraagd een flinke WERKVROUW voor Rrjksarchiefgebouw, voor ca. 25 uur per week- Loon vol gens Rijksregeling* Aanmelden Abdij 1, Middelburg. Te kocp i.g.s.z. kinderwagen, met bed en Itussentje, 30. G. MEERMAN Beursstraat 17 (Pauw), Vlissingen. Te koop Kinderboeken, pim. f 1.50 per stuk. VAN HOE PEN. Badhuisstraat 42 ben., Vlissingen. Gevraagd SMIDSKNECHT of aankomende. J. DE BRUIJN, Rijks Gedipl Hoefsmid, Vrouwenpolder. TE KOOP: pluche Mantel, m. 40-42, 15,—. M. A. BREEL, Zuidsingel 96, Mid delburg. LOOPJONGEN gevraagd. Boekhandel D- GOETHEER. Cöosje Busken- straat 67, Vlissingen. Gevraagd bekwaam SCHOENMAKER tegen Januari. N-V. BATA, Scnoenwinkel, Lange Delft 129, Middelbux-g. Te koop: IJZEREN AAKSCHEEPJE, groot 28 ton, 800,liggende beoosten Sloesche gat. Te bevr. P. B. MARTENS, Glacisstr. 128, Vlissingen. Te koop: i.g.s.z. Heerenrij wiel met massieve banden, ƒ50.—. J. AARNOUTSE, Ar- miniaansch Schuitvlot 2, Mid delburg. Te Koop gevraagd: EEN STOFZUIGER. L. CLJVAT, Scheldestr. 8 bov., Vlissingen. Te koop gevraagd; Divan kleed en 2-pere* Bed, liefst 3- deelig. Br- met prijsopgaaf aan TI89INK, Kanaalstraat 7. Sou. burg. TE KOOP GEVRAAGD: Vier wielig melkwagentje. GOET- HART, Marinestraat 9. Viiss. In ruil aangeboden een paar prima RIJLAARZEN, m. 43, vcor een paar sportschoenen, maat 45. J. J. GANSEMAN. A 307, Kapeile. Te koop gevraagd grenen ledikant of linnenkast. Mag beschadigd zijn. P. HERMAN, Cruyslaan 20, Vlissingen. WIE RUILT jongensschoeneu, m. 34, voor m. 30? Divanbed voor divan? HOFMAN, Bad huisstraat 60, Vlissingen. HUIS te koop aangeboden te Vlissingen, Vlamingstr. 26. Pr. 8000- Brieven: JILLEBA. Schoorsteenvegerssingel 46, Middelburg. TE KOOP: 4 nieuwe zijden Dameshemdjes, 1 Onderjurk, 2 interlock Directoires (m. 42), 6 Luiers, alles nieuw, oude kw., 25,event, ook te rui len tegen modern Wandelwa gentje. Mevr. BUSCHGENS. Kromme Weele 7, Middelburg. TE KOOP: Flinke collectie orgelmuziek, 25. J MINDER HOUD, Organist, Melislcerke. TE KOOP; Kort Damcsbont- JasJe, maat 46—48, 100 KRUISINGA, Zeilmarkt 16 Vlissingen. TE KOOP Blok met gewich ten, als nieuw, 10. C. DE KLERK Zuidsingel 102. Mid delburg. Wie ruilt mijn eikenhouten Dressoir tegen dito Boeken kast? Nieuwe Vliss. weg 323, Abeele. WIE RUILT mijn Zeem, gr. formaat, voor Winterjurk, m- 42 M. ZOUTEWELLE, St Jacobstraat 22, Goes. Te ruil een paar l.g.s z. Werk schoenen, m. 43, en een blauwe Werkbroek, v.o. kw*, tegen 2 nw. Lakens en Bedsprei, voor straat 27, Rilland-Eath. WIE RUILT wollen Jongene- cosiuum, Ift, 17—20 jaar, voor poeljes aan den log? Brieven no. 2, Boekhandel .,'t Zoek licht", N. Burg 14—10, M'burg. WIE RUILT mijn v.o. Win terjas, lft. 16 J., voor zw. 1- Heorenschoontm, m. 45? Var- kensmarkt 13, Middelburg. WIE RUILT mh'n v.o. Wit wollen kinderkeepje en wollen babydoek voor wollen deken, 2 peis-? B- BOUTERSE, Kruk- weg D 2, Rilland, WIE IIL'ILT: mijn nw. Da mesmantel voor 1 paar Da messchoenen, m. 40? Tweede- weg 4, Nw. en St. Joosland. WIE RUILT nw. Eng. br eren Damesschoenen, pl. hak, m. 39, voor m. 38, pl. hak? Vogelzangsche weg 72, 'Uoes. WIE RUILT z g.a.n. v.o. kw W»nterjas. gr. maat, voor pri ma moderne Damesmantel, nv 42; 1 p. Wcrksch., m. 42, voor h. Heepenschoenen, maat 40? Baanstraat 9. Middelburg. WIE RUILT: een paar nw. jongenssehoeneiL «n. 33 voor m. 36? BUSCHGENS, Krom me Weele 7, 1 x b., Middel burg. WIE RUILT mijn nieuwe zwarte hooge Heerenschoenen, pr. kwal., m- 41, voor dito, cn. 39 of 40 VAN GIEZEN, Kor te Delft 21, Middelburg. WIE RUILT: mijn nieuwe feripte fluweelen Broek, m. 2 voor grootere en blauw bonte Schort voor ouwscliort? P. HUISZOON, C 05, Arne muiden. WIE RUILT mijn v.o. jongens schoenen, m 23 en h. laarsjes, m. 27, voor rijglaarsjes, m 29? B. BOUTERSE, Krukweg D 2, Rilland. WIE RUILTmijn zwarte damesschoenen, m. 41 %-hak, voor idem, pl. hak? Mej. P. FRANCKESTROO, „Mon Plaisir", B 49, Woiphaartsdijk- WIE RUILT Slochtkonyn, 5 kg., voor 3 paar Klompen nr. 27 en 2 paar 29 of Slacht* liaan voor 1 paar klompen. P CIJVAT, Keiweg B 197, Koudekerke. WIE RUILT: in g. at t. kl. m- dameajns voor in g. at. *z jongenojas, Jft. 15-16 j.; 1 p. br. heeren sch-, m. 39, voor m. 41, en 1 p. zw- heeren sch-, m. 38, voor m. 40. of damessch-, m- 37, h.? Nieuwstraat 43, Middelburg. WIE RUILT nieuwe bi. d- schoenen en zw. d. lakschoenen (v. boerin), belde m. 40. h-, voor Babygoed of Wol? Adr. DROST. Vischmarkt 17, Mid delburg. WIE RUILT twee goede Buitenbanden, 28 x 1%, voor Divan; eiectr. aquarium.lucht- pomp voor Glacé Heerenhand schoenen Kasteelstraat 34, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1945 | | pagina 7