UIT DE PROVINCIE De vergoeding van oorlogsschade 1 Oorlogsvrijwilligers voor Indië. Huidige regeling noodlottig voor Walcheren. Beroep op min.-president en minister van Financiën. Naar aanleiding van de rae- dedeeling in de regeeringsver- Jdaring dat de vergoeding voor oorlogsschade zal worden be- Saald naar de waarde van 1 Iel 1940 en niot naar de ver vangingswaarde, heeft notaris mr. P. Loeff zich met een schreven bot den min.-pres. en den minister van financiën ge wend. Mr. Loeff zegt hierin o.m. „Ongetwijfeld zal er een golf van verontwaardiging gaan door het zoo zwaar geteisterde Walcheren, dat zoolang de prooi van andere golven is ge weest. Walcheren werd opge offerd voor de bevrijding van Nederland en het overige Europa en nu blijkt, dat het door de regeering opgeofferd zal worden gelaten ten bate van de niet getroffen gebie den van ons land. Heeft de regeering dan geen begrip voor de toestanden op Walcheren Ik wil U dan slechts één voor beeld stellen: Een boerenschuur op een bedrijf van 10 ha. kost te in Mei 1940 ongev. 6000. Een dergelijke schuur zou nu omstredks 60.000 kosten, dus 54.000 meer en berekend naar een lage rente van 3% zou de boer dus per hectare 162 meer dan vroeger moeten op brengen van zijn door het zee water bedorven gronden. Hoe la dat mogelhk Het gaat hier over honderden verwoeste boerenbedrijven van harde wer kers, aan hun grond verknocht. En ook honderden, wellicht duizenden woonhuizen, waar voor hetzelfde geldt, zijn ver nield. Als het thans ingenomen standpunt gehandhaafd blijft, zullen de getroffenen niet kun nen herbouwen en staan zij voor de keus weg te trekken van het land hunner vaderen of arbeider te worden. Er ia hier op Walcheren onnoemelijk geleden. Duizen den verloren het grootste deel van hun bezittingen, maar ook hun vrouwen of mannen, kin deren en ouders. Het persoon lijke leed kan niet worden vergoed, maar wel de materi eel e schade. Het volk van Walcheren heeft met moed en vertrouwen al zijn ellende gedragen, maar dat het nu door de regeering in den steek wordt gelaten, dat neemt het ongetwijfeld niet." Tenslotte doet mr. Loeff een dringend beroep op de minis ters om hun standpunt te herzien en de materieele schade op Walcheren niet te brengen ten laste van de getroffen in woners, die waarlijk al genoeg hebben geleden, maar ons hee- le volk hierin gelijkelijk te laten dragen. Een afschrift van dit schrij ven werd ook aan den voor zitter van de Staten-Generaal ezonden. N.V.H.HA.R.K Het bericht in ons blad van 13 Dec., betreffende Ned. Volks-Herstel in Zeeland, ver- «ischt nog eenige nadere toe lichting. Tot nu toe was Zeeland de eenige provincie, waarin al leen de H.A.RJC. werkzaam was. Het Prov. Bestuur van de H.A.R.K. heeft het besluit genomen de basis van haar werkzaamheden te ver breeder., maar tevens het belang ge voeld om door een eenhoofdig bestuur zorg te dragen dat in volledige harmonie de ver- eischte werkzaamheden zoo goed mogelijk zouden KUnnen plaats hebben. Het prov. H.A.R.K.-beetuur heeft daarom de in ons artikel over Ned. Volksherstel ge noemde personen uitgenoodigd in een te vormen provinciaal bestuur van de combinatie N.V.H,H.A.R.K. mede zit ting te nemen, terwijl deze functionnarisgen dan met el kaar de N.V.H.-sectie van het prov. bestuur zouden vormen Van de combinatie is voorz. dr. G. Sissingh te Vlissingen, penningmeester. D. F. P. Hoe gen te Middelburg. Het dag. bestuur van de H.A.R.K.-sectie bestaat dan uit J A. van Heel te Goes, vice-voorz., D. F. P. Hoegen, secr.-pennm. Het dag. bestuur van ae sectie N.V.H. noemden wij reeds. Het bureau van de combinatio en do H.A. R.K. blijft gevestigd: Heeren gracht 48, Middelburg, WIJZIGING SPOORDIENSTREGELING. Met ingang van Maandag ~-b. zullen in de spoordienstre- gel'ing op de lijn vlissingen Roosendaal weer enkele wijzi gingen worden aangebracht. De trein die oorspronkelijk om 7.25 naar Roosendaal ver trok met verbinding naar Hol land en tot Boxtel, zal van Maandag af lederen dag om 6.30 uur uit Vlissingen begin nen te loopen. Vertrek Middel burg 6.47 u. Deze trein zal niet stoppen in Arnemuiden, Lewe- dorp en 's-Heer Arendskerke. De middagtrein uit de rich ting Roosendaal komt 14.51 u. te Goes en rijdt dan door tot Vliesingen. Aankomst Middel burg 15.10 en Vlissingen 15.34 uur. De trein van 21.26 u. van Vlissingen naar Goes komt te vervallen. De ochtendtrein GoesVlis singen wordt vervroegd. Ver trek Goes 7.44, Middelburg 8.26, A. Vlissingen 8.47 u. De vertrektijd van den trein VlissingenGoes van 7.28 wordt 7.30 u. aankomst Goes 8.29 i.p.v. 8.35 u. MIDDELBURG RAADSVERGADERING MIDDELBURG. Ir. A. Rothuizen treedt af als wethouder. De gemeenteraad van Middel burg komt Woensdag 19 Dec. a s. in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de benoeming van een wethouder wegens aftreden als zoodanig van ir. A. Rothuizen. Voorts bevat de agenda o.m. een voorstel van B. en. W. om, ingevolge een ministerieel rondschrijven, over het jaar '44'45 geen schoolgeld te hef fen van de leerlingen van het gymnasium en de avondschool voor N.O. en het event, reeds betaalde schoolgeld te restitu- eerea. Van het schoolgeld voor het gymnasium was reeds 10.000 in de gemeentekas ge vloeid en aan schoolgeld voor de avondschool 257. KINDERUITZENDING. De kinderen van de leden van den transportarbeiders bond ztjn dc.r een collega- bond in Zwitserland voor een 4 maandeljjkach verblgf in gezinnen van transportarbei ders aldaar uitgenoodigd. On geveer 15 kinderen van trans portarbeiders zijn uit Zeeland naar Zwitserland vertrokken. Amersfoort, een der gemeen, ten die Middelburg adopteer de, heeft huisvesting aangebo den aan Middelburgsche school kinderen. Voor dit verblijf in Amersfoort hebben zich ongev. 120 kinderen opgegeven. Het is de bedoeling, dat ze begin Januari vertrekken. Zij zullen 3 maanden in Amersfoortsche gezinnen blijven. Naar Sassenheim, waar de Geref. kerk kinderen van Mid delburgsche leden dezer kerk een 3-maandelijksch verblijf in gezinnen aanbood, zjjn even eens 45 Middelburgsche kinde ren afgereisd. Tot handelsagent van de Ned. Spoorwegen te Middel burg is benoemd de heer B. Feenstra te Utrecht, in de plaats van den heer M. J. Visser die als zoodanig naar Den Bosch is overgeplaatst. Ook dit jaar worden de be kende Kerstpotten van het Leger des Heils te Middelburg weer geplaatst. De opbrengst is ook nu weer voor de armen en er zal op toegezien worden, dat alleen zij die werkelijk steun behoeven, geholpen wor den. Laat dus niets U weer houden ook dit jaar dezen sympathieken arbeid van het Heilsleger te steunen. De pot ten zullen vandaag op den Dam en op de Markt opgesteld staan. Vrijdag en Zaterdag van de volgende week zal de Kerst wagen va^ het Leger des Heils, begeleid door het muziekkorps de stad doortrekken. Tegelij kertijd zal voor hetzelfde reeds genoemde doel. langs de huizen een buscollecte worden gehou den. VLISSINGEN De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Vlissingen besloot, op aandringen van den Ned. ambassadeur in de Ver Staten- dr. Loudon, een der Vlissing- sche predikanten af te vaardi gen naar Flushing U.S.A., in verband met het 300-jarig be staan dezer stad. Ds. Visbeek zal zich daartoe binnenkort naar de Ver. Staten begeven. Ook zal een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur de reis meemaken. De St. Jacobskerk te Vlls- slngen, die door de beschieting van de stad door twintig vol treffers in het dak en meer dere in de muren getroffen werd, is thans zoover hersteld, dat er weer godsdienstoefe ning gehouden kan worden, de eerste dienst op Zondag 16 December a.s. De godsdienstoefeningen zul len voortaan gehouden worden 's morgens om 10 uur en 's middags om 5 uur, terwijl op den eersten Zondag der maand een jeugddienst in de Nieuwe Kerk gehouden wordt, welke om 10.30 begint. Woensdag jl. vierde de be kende Vüsslngsche biliartver- eeniging A.B.C. haar 15-jarig bestaan. Op dezen avond werd tevens de finale gespeeld om het club-kampioenschap 1946, tusschen de heeren A. Keste- loo en P. Maas. De partij stond op hoogspanning en werd ge wonnen door den heer P. Maas, die daarmede het kampioen schap behaalde. De voorzitter, de heer W. van Ossel,- heeft het wel en wee der ver. over de afgeloopen 15 jaren naar voren gebracht en memoreer de het feit, dat de heeren Ver hulst, Hoornick en Kesteloo tevens 15 jaar lid der vereeni- ging zijn. De penningmeester, de heer L. de Nooyer, had voor deze 3 leden een zeer aardige verrassing, nl. een beschilderd sierbord. A.B.C. heeft reeds twaalf maal deelgenomen ■an de kampioenschappen van Zeeland en de organisatie dei kampioenschappen voor 1946 is door den Ned. Biljartbond aan haar opgedragen. GOES AANLEG AIRSTRIP De gemeenteraad van Goes is tegen Woensdag a.s. bijeen geroepen. De agenda bevat o.a. een voortel tot beschik baarstelling van de noodige gelden tot aanleg van een air strip op perceelen weiland bg den Vogelzangweg. De Ned. Heide Mg. raamt de kosten ter gereedmaking van het terrein op 5000, Donderdagmiddag nam mej Visser, onderwijzeres aan de Juliana-school te Souburg, af scheid, wegens benoeming tot onderwijzeres te Nieuw- en St. Joosland. Ruim 20 jaar was zij te Souburg onderwijzeres geweest, In haar plaats is be noemd mej. Adriaanse, thans tijdelijk, voordien te Ritthem. Dezer dagen heeft zich te Souburg een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan bij den heer P. de V. Toen de echtgenoote de3 nachts wakker werd bemerkte zg een zware kolendamp. Voor zg be zwaren kolendamp. Voor zij be- man nog wekken, die door de ramen open te gooien erger kon voorkomen. Medische hulp moest worden ingeroepen voor een der kinderen, dat er slecht aan toe was. UITSPRAKEN TRIBUNAAL GOES. B. Broyl, Wolf aartsdijk: 5 jr. interneering; H. v. Maa- ren, Hansweert: 1 jr. inter neering met verb, verkl. ver. mogen, behalve privé-woon- huis; P. J. v. Maaren, Hans- weert: opheffing huisarrest en verb, verkl. vermogen tot 30.000; A. W. H. Pey, Stop peldijk: Vrijgesproken; E. Kal le, Stoppeldijk: 5 j. internee ring met verb, verkl. vermo ren tot 2000; I. A. F. v. lijf te, Hengstdijk: 1 jr. inter neering; W. Uitterhoeve, Stop peldijk: 8 j. interneering met verb, verkl. vermogen. Het Poortugaalsche Comité N.V.H. zit niet stil voor het geadopteerde Souburg. Thans heeft het aangeboden gedu rende een maand kinderen van 3 tot 7 jaar op te nemen in de gezinnen te Poortugaal. Ouders van kinderen die hier voor in aanmerking willen ko men kunnen zich opgeven bij H.A.R.IC-Commissie of voor zitter Roode Kruis, vóór 22 December 1945. Weerbericht Koude nacht. Weersverwachting, medegedeeld door bet K.N.M.I te De Bilt. geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Aanvankelijk licht bewolkt. Koude nacht met hier en daar mist. Later toenemende bewolking, met hier en daar eenlgen neerslag. Veranderlijke wind. Hoog en laag water te Vlissingen. Zondag: hoog: 11.18 en 23.58, resp ,.77 en 2.07 m. 4- N-A-P-, laag: 5,23 en 18.01, resp. 1-71 en 2-07 m. N-A-P. Maandag: hoog: 12.15. 8.01 m, N.A.P., laag: 6,23 en 18-53, 1-83 en —Tra. N.A.P. Apotheken. Van heden tot en met volgende week Vrijdag Is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag te Middelburg apotheek v d. Harst. t« Goesde Goesche apotheek en t< Vlissingen: apotheek v. Ockenburg St. Jacobastraat, geopend. Zon en maan. Zondag en Maandag komt de ton te 8.43 op en gaat te 16.29 onder. De maan komt Zondag te 14.57 op en gaat te 4.52 onder. Maandag te resp. 15.27 en 6,20. Predikbeurten Ned. Herv% kerk. Arnemuiden: 2<!:. Simoons. 10 en 6 dhr. v. d. Herk; Kteverskerke: 2 ds. Smit; Domburg: 10 en 7 ds. Nicolal; St. Laurens: 10 ds. Simoons; Meliukerke: 10 Preek- lezen; Nieuwland: 10 en 2-30 ds. Waardenburg (H.A.); Serooskerke: 10 ds. Valeton, 2 da. Visser; Sou burg: 10 d8. Spijkerboer, 10 kinder- kerk; Vrouwenpolder: 2 ds. Valeton Zoutelande: 9.30 en 1.30 ds. Oost hoek: Oostkapelle: 10 en 7 ds. Don Geref kerk. St. Laurena: 10 leesd-, 2.30 ds' Koning; Vlissingen: 2-30 7 ds. Visser Geref. kerk (Art 31 K.OJ. Mid delburg: (Eng. kerk): 2 en 6 ds. Ze mel. Ver. v. Vrljz. Herv. Middelburg: (Doopsgez. kerk): 2.30 ds. Harwe ll vang. Luth. kerk. Middelburg: 10 ds. Nolte (,.Adam, waar zljt gij?"); Vlissingen: 10 da. de Boer. Doopsgez. gem-. Middelburg: 10.15 mej. dr. Bakker; Vlissingen: 10 da. de Boer. Chr. Gerefkerk: Middelburg: 10 en 2,30 leesd.; Vlissingen: 9-30 en 4 ds. Sobering. Geref. kerk (H-VJ, Middelburg: 10 ds. Herngreen. Oeref. gem. Arnemuiden: 9.30, 2 en 6 leesd-; Middelburg: 9-30, 2 en 6 leesd.; Vlissingen: 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Domburg: 10 lee3d.. R-K. ka pel. 4.30 hsesd. Herv. kerk. Leger des Hells. Middelburg: 10 en 7.30 kapt. Bakkenes, 4 openl. samen komst, Dam Herst. Apost. gemVlissingen: 10 en 4.30 ds. de Vries. Kerknieuws GEN. STN. NED. HERV. KERK. De Generale Synode der Ned. Herv. kerk besloot aan de com missie van rapporteurs het op stellen van een herderlijk schrijven op te dragen waarin het inzicht van de Synode wordt uiteengezet. Besloten werd een schrijven tot de re- eering te richten waarin de lynode haar ernstige bezorgd heid uitspreekt over de rechtsonzekerheid der politie ke gevangenen en den nood toestand van vele verweesde kinderen. Aanvaard werd een voorstel tot het bijeenroepen van de conferentie van gemeente-op bouw gedelegeerden. INSTALLATIE COMMAN DANT LEGER DES HEILS. Woensdagavond is in de Parkkerk te Amsterdam de nieuwe commandant van het Leger des Heils, de heer Char les Durman geïnstalleerd door den commissioner Ranulph Astbury. Dr. S. S. Smeding, die van 19291939 directeur-hoofd redacteur van de Middelburg sche Courant was en van de bevrijding tot op heden waar nemend burgemeester van Goedereede is^ heeft een be roep ontvangen als predikant naar de Doopsgezinde gemeen ten van Grijpskerk en Noord- horn (prov. Groningen). Offlcleele publicaties Hulsnummerlng. B. en W. van Middelburg maken bekend dat de vernummering der htiis. nummers In de straten St Pieter straat, Zusterstraat en Markt is aan gebracht fcn gecontroleerd- Met Ingang van heden moeten de nieuwe nummers worden vermeld op poststukken en dergelijke. De oude nummer9 moeten geduren de één jaar op de perceelen blijven aangebracht. De leider van den Dlstrlbutiekrin;- Mlddelbarg maakt bekend, dat op bon V 01 met opdruk 223 v. d. bon kaart voor Groente. Fruit en Viscb van Zaterdag 15 Dec. a.s. af ver krijgbaar zullen zijn 2 bokkingen per bon. Uitsluitend bij de erkende visch- handclaren. De handelaren zullen door de gros siers worden bevoorraad. Voorinlevering dezer bonnen door het publiek Is niet toegestaan. De handelaren moeten de ingenomen'bon nen op een nader te bepalen tijdstip bij mijn dienst Inleveren. LAATSTE NIEUWS Oproep van Minister van Oorlog. In mgn radiorede van 28 September 1945 werd door m(j medegedeeld, dat ik voor de taken, welke ons leger In indiè te wachten staan, nog 15.000 oorlogsvrijwilligers zou noodig hebben. Nu in de afgeloopen periode met het oproepen dezer oor logsvrijwilligers een aanvang werd gemaakt, is gebleken, dat zeer velen aan dezen op- roep geen gehoor meer gege ven hebben. Dit is begrijpelijk. Immers zjj die het langst op hun beurt hebben moeten wachten, hebben in verschil lende gevallen werk gevonden Er is hiervoor echter nog een belangrijke oorzaak, nl. tallooze oorlogsvrijwilligers die als eerste voorkeur dienstne ming bij de luchtmacht, mari ne of mariniers te kennen had den gegeven, bleken niet be reid deze voorkeur te wijzigen en zich voor de voor Indië be stemde troepien te doen in' schrijven, ondanks bet feit, dat er voor hen geen plaats bij het dienstvak hunner keuze beschikbaar was. Helaas heeft zich bovendien de toestand in Indië na 28 September in ongunstigen zin ontwikkeld. Deze ontwikkeling maakt het noodzakelijk om tusschen heden en het tijdstip, waarop de eerste divisie kan worden uitgezonden, nog ster kere contingenten troepen naar Indië te zenden. Ik hen overtuigd, dat het noch de bedoeling is der Ne- derlandsche bevolking noch der oorlogsvrijwilligers om in dit moeilijk tijdsgewricht voor ons vaderland verstek te laten gaan. De regeering doet dan ook een dringend beroep op alle jonge mannen, welke zich als oorlogsvrijwilliger hebben la ten inschrijven, om aan de op roepen, welke hen nu bereiken, gehoor te geven. Dit geldt ook voor de oorlogsvrijwilligers, die treboren zjjn In de jaren 1925, en '27, welke ik eerst meen de niet direct noodig te zullen hebben- Hun wordt verzocht zich alsnog ten spoedigste te melden by het aanmeldingsbo- reau, waar zij geregistreerd zjjn, ten einde nun inschrijving te vernieuwen. Hun uitzending kan binnen korten tijd tege moet worden gezien. Het gaat ora de eer en de toekomst van Nederland ©n Indië beide. De Minister van Oorlog, Mr. J. MEYNEN. 's-Gravenhage, December 1945» Dr. van Mook vandaag naar Nederland. Dr. van Mook zou vandaag naar Nederland vertrekken. Hij verwachtte dat intusschen de besprekingen met Indone siërs zuilen worden voortge* zet. Dr. Idenburg is zijn po litieke vertegenwoordiger. Dr. van Mook zeide lieve? een uitweg te vinden door di recte besprekingen dan door feen beroep op de organisatie van de Ver. Volkeren, „die volgens de berichten in haar eigen gelederen de eensgezind heid nog niet geheel gevon den heeft". Dr. van Mook denkt binnen 3 weken terug te zjjn en verklaarde verder nog, dat er op het oogenblik een betere mogelijkheid tot overleg was. Doodvonnissen aan beulen van Belsen voltrokken. Donderdag is het vonnis aan de eif ter dood veroor- d' 'e beulen van Belsen vol trokken, n.L door ophanging. Tot het laatste oogenblik behield Kramer een optimis tisch geloof in zijn goede ge sternte. Klein en Hoessier bleven'volkomen onverschillig. Irma Greve daarentegen was diep bewogen. Sedert haar veroordeeling heeft zg niet opgehouden te snikken en te bidden. Hoe Jantje Kruizemunt een erfenis kreeg door O. Th. Rotman. 14. !n rijn val kwam hij met z'n neus pre cies op de vlagge- stok terecht die al vast uitgestoken was, omdat elk oogenblik de geboorte van eea prinsje of prinsesje kon worden verwacht HIJ greep den stok met een hand beet, draaide er 'n paar maal omheen en. liet toen weer los; het slot van al die rare capriolen was, dat hl] met z'n bretels aait de viaggestok bleet hangen. 25. Vijf minuten la ter kwam kostem vrouw naar bulten; ze verlangde naac bed en kwam kijken, waar haar man bleef. Ze verstijfde letter lijk van schrik, toen ze hem daar heel In de hoogte zag hangen Zoodra ze haar zelfbeheersching echter terugkreeg, holde ze met groote stappen naar den to ren. Haar man moest gered worden, daar ging niets van af! Gevraagd een 2de KLAS DRUKKER. Drukkerjj G. W. DEN BOER, Middelburg. Tegen 1 Maart a.s. EERSTE KNECHT gevraagd, woning beschikbaar. M. J- MOL, Wolphaartsdijk. Mevr. ADRIAANSE, Dam 16. Middelburg, vraagt tegen Januari een DIENSTMEISJE v. d. of d- e- n. Terstond een HUISHOUDSTER gevraagd in arbeidersgezin, bij Vader en Zoon. Vader hulpbe hoevend- J. PONSE, O. Ach terweg 213, Kortgene- Gevraagd hulp In de huls houding, voor dag of dag en nacht, bij bejaard echtpaar aan den Noord weg by Middel burg. Brieven no. 316, Bur. P. Z.C., Middelburg. EEN DAGDIENSTBODE fevraagd. Mevrouw KAPSEN- ERG Bierkaai 3, Middelburg (bij Nleuwstraat). Met Maart a.s. late en 2de LANDBOUWERSKNECHT gevraagd. Liefst met meewer kende gezinnen. Woningen be schikbaar, waarvan 1 terstond. P. S. NOtaBOOM, Wolfaarts. djjk. WINKELJUFFROUW en nette JONGEN gevraagd. Aanmelden brj UNIE, Lange Delft. Middelburg. Laat Uw Hazen en Konijnen, Wild en gevogelte schoonmaken by J. HOOGESXEGER, St Janstraat 27, Middelburg. Gevraagd begin Januari in een damestehuis, geëvacueerd te Vierhouten bij Nunspeet, een paar flinke KAMER WERKMEISJES en een KEUKEN-WERKMEISJE, tusschen 1835 jaar, intern. Salaris 45 per maand. Aan melding bij de Directrice: Nun- speterweg 70, Vierhouten. Met Januari een ARBEIDER gevraagd. Woning beschik baar. C. DE DREU, N.- en St. Joosland. Gevraagd wegens sterfgeval een HUISHOUDSTER bg man alleen, leeftijd 2025 jaar. J. PAARDEKOOPER. Catspolder 6, Terneuzen. Gevraagd een FLINK DAGMEISJE. E- VERLARE, Rijksweg 47, N.- en St. Joosland- Mevr- VAN DER SLIKKE vraagt een DAGMEISJE van 8 tot 4 uur. Aanmelden: 's avonds nA 6 uur. Boulevard de Ruyter 78, Vlissingen. TWEE SLEEPERSKNECHTS gevraagd. Hoog Icon- W- D. DANIELSE, Breestr. 11, Mid delburg. NET MEISJE GEVRAAGD van 8,30 tot 3 uur. Aanmelden vanaf 5 uur. Veersche Singel 39, Middelburg. PAS ONTVANGEN Prachtige zwarte rgwiel- 5 lak. Ook andere kleu- Q ren. het verfhuis, 1 Breestraat 35, Middelb. S Telef. 2371. Geëvacueerd meisje. 20 jaar, b.z.a. als hulp in de huishouding voor dag en nacht, omgeving Goes. Kon- Wilhelminastr. 9- KJ oe tinge. Handelskantoor te Vlissin gen vraagt JONGSTEN BEDIENDE. Brieven letter Z 5, Bureau P- Z.C, Vlissingen, 1 94 6. Begin goed. al goed! Een goede, door bevoeg den accountant verzorg de boekhouding is het halve werk en nu meer dan ooit onontbeerlijk- ACCOUNTANTS- L-. ADVTEZENBUREAU „VAN HIJFTE" Vlissingen Badhuisstr. 39, Tel- 427. Gevraagd MEISJE voor heele of halve dagen of voor dag en nacht. OUR LADIES TOILET CLUB, Dam 49, Middelburg- Te koop een KRUIDENIERS WINKEL te Middelburg. Br. onder no. 314, Bur. P.Z.C., Middelburg. Te koop nieuwe Gymschoe nen, m. 37, 6.zuiver blauw wollen Gymrok, model H.B.S., 17.—. Mevr. VAN DORT, Singel 26, Vlissingen. TE KOOP: EEN TAFEL, 7.50. J. SOHIER, Aagje Deken straat 31, Vlissingen. TE KOOP: Bruine Koffer, 65 x 40 x 17, 13.—. MARIJS, de Lanoy- straat 15, Vlissingen. Zoo spoedig mogeiyk gevraagd TWEE FLINKE WERKMEISJES voor de Industrie- en Huis houdschool, Middelburg- Aan melden Molenwater 125, Mid delburg. Gevraagd een flinke WERKVROUW voor Rijksarchiefgebouw, voor ca. 25 uur per week- Loon vol gens Rijksregeling- Aanmelden Abdg 1, Middelburg. Gevraagd SMIDSKNECHT of aankomende- J. DE BRUIJN, Ryks Gedipl. Hoefsmid, Vrouwenpolder. LOOPJONGEN gevraagd. Boekhandel D- GOETHEER, Coosje Busken- straat 67, Vlissingen. Gevraagd bekwaam SCHOENMAKER tegen Januari. N-V. BATA. Schoenwinkel. Lange Delft 129, Middelburg. Te koop een tafel, 20. en 3 stoelen, 15.M. SNEL, Callenfelsstraat 7, Vlissingen. Te Koop gevraagd: EEN STOFZUIGER. L. CIJVAT, Scheldestr. 8 bov., Vlissingen. Te koop gevraagd grenen ledikant or linnenkast. Mag beschadigd zijn. P. HERMAN. Cruijslaan 20, Vlissingen. Te koop gevraagd een HIT. Aankoopvergunning aanwezig. IC DE WITTE, A 5, Koude- kerke. TE KOOP: platte buiskachel 50,3 pr. k. schoentjes, m. 1920, 7.50; witte schortjes, 9 st. 6,—; eiken box 20,—. J- G. v. d. BERG, Rotterdam- sche kaai 9, Middelburg. Te koop gevraagd plaat- stroomapparaat (127 V.) VAN IREN, Vlissingsche straat 24, Middelburg. Te kocp i.g.s.z, kinderwagen, met bed en kussentje, 30. G. MEERMAN Beursstraat 17 (Pauw), Vlissingen. Te koop Kinderboeken, plm. f 1.50 per stuk. VAN HOE PEN, Badhuisstraat 42 ben., Vlissingen. TE KOOP: pluche Mantel, m. 40—42, 15,—. M. A. BREEL, Zuidsingel 96, Mid delburg. Te koop: IJZEREN AAKSCHEEPJE, groot 28 ton, 800,— liggende beoosten Sloesche gat. Te bevr. P. B. MARTENS, Glacisstr. 128, Vlissingen. Te koop: i.g.s.z. Heerenry- wlel met massieve banden, ƒ50.—. J. AARNOUTSE. Ar- minlaansch Schuitvlot 2, Mid delburg. Te koop gevraagd; Divan kleed en 2-pers- Bed, liefst 3- deelig. Br- met prgsopgaaf aan TI SS INK, Kanaalstraat 7. Sou. burg. TE KOOP GEVRAAGD: Vier wielig melkwagentje. GOET- HART, Marinestraat 9, Vliss. In ruil aangeboden een paar prima RIJLAARZEN, m. 43. vcor een paar sportschoenen, maat 45. J. J. GANSEMAN. A 307, Kapelle. WIE RUILT mgn Zeem, gr. formaat, voor Winterjurk, m 42? M. ZOUTEWELLE, St. Jacobstraat 22, Goes. WIE RUILT jongensschoenen, m. 34, voor m. 30? Divanbed voor divan? HOFMAN, Bad huisstraat 60, Vlissingen. Schoor3teenvegerssingel 46, Middelburg. TE KOOP: 4 nieuwe zgden Dameshemdjes, 1 Onderjurk, 2 interlock Directoires (m. 42), 6 Luiers, alles nieuw, oude kw., 25,event ook te rui len tegen modern Wandelwa gentje. Mevr. BUSCHGENS, Kromme Weele 7. Middelburg. TE KOOP: Flinke collectie orgelmuziek, 25. J MINDER- HOUD, Organist, Meliskerke. TE KOOP: Kort Damesbont jasje, maat 46—48, 100. KRUISING A, Zellmarkt 16, Vlissingen. TE KOOP Blok met gewich ten, als nieuw, 10. C. DE KLERK» Zuidsingel 102» Mid delburg. Wie ruilt mgn eikenhouten Dressoir tegen dito Boekon- kast? Nieuwe Vliss. weg 323, Abeele. WIE RUILT myn nieuwe zwarte hooge HeerenschoeneiA pr- kwal., m- 41. voor dito, m. 39 of 40? VAN GIEZEN, Kor te Delft 21, Middelburg. WIE RUILT: mijn nieuwe geripte fluweelen Broek, m. 52 voor grootere en blauw bonte Schort voor auwschort? P. HUISZOON. C 95, Arne muiden. Te ruil een paar i.g.s z. Werk schoenen, m. 43, en een blauwe Werkbroek, v.o. kw-, tegen 2 nw. Lakens en Bedsprei. Voor straat 27, Rilland-Bath. WIE RUILT mgn v.o. jongens- schoenen, m 23 en h. laarsjes, m. 27, voor ryglaarsjes, m 29? B. BOUTERSE, Krukweg D 2, Rilland. WTE RUILT wollenJongens- eostuum, lft. 1720 jötir, voor poeljes aan den leg? Brieven no. 2, Boekhandel ,,'t Zoek licht", N. Burg 1416, M'burg. WTE RUILT mijn v.o. Win terjas, lft. 16 j., voor zw. 1 Heerenschoenen, m. 45? Var- kensmarkt 13. Middelburg. WIE aCUILT mijn v.o. wit wollen kinderkeepje en wollen babydoek voor wollen deken. 2 pers B- BOUTERSE. Kruk weg D 2, Rillanc:. WIE RUILT: mijn nw. Da mesmantel voor 1 paar Da messchoenen, m. 40? Tweede- weg 4, Nw. en* St. Joosland. WIE RUILT nw. Eng. br leeren Damesschoenen, pi- hak, m- 39, voor m. 38, pl. hak Vogelzangsche weg 72, Goes. WIE RUILT z-g.a.n. v.o. kw Winterjas, gr. maat, voor pri ma moderne Damesmantel, m- 42; lp. Werksch., m. 42. voor h. Heerenschoenen, maat 40? Baanstraat 9. Middelburg. WIE RUILT: een paar nw. jongensschoenen, m. 33 voor m 36? BUSCHGENS, Krom me Weele 7, 1 x b., Middel burg. WIE RUILTmgn zwarte damesschoenen, m. 41 %-hak, voor idem, pl. hak? Mej- P. FRANCKESTROO, „Mon Plaisir", B 49, Wolphaartsdijk- WTE RUILT Slachtkongn, 5 kg., voor 3 paar Klompen nr. 27 en 2 paar 29 of Slacht- liaan voor 1 paar klompen. P CIJVAT, Keiweg B 197, Koudekerke. WIE RUILT: in g. st z. kl. m- damesjas voor in g. st. -z jongensjas, lft. 15-16 j.; 1 p. br. neeren sch-, m- 39, voor m. 41, en 1 p. zw- heeren schm. 38, voor m. 40. of damessch-, m- 37 h. Nleuwstraat 43, Middelburg. WIE RUILT nieuwe bl. d- schoenen en zw. d. lakschoenen (v. boerin), beide m. 40, h-, voor Babygoed of Wol? Adr. DROST, Vischmarkt 17, Mid delburg. W1E RUILT twee goede Buitenbanden, 28 x 1&, voor Divan; electr. aquarium lucht pomp voor Glacé Heerenhand schoenen Kasteelstraat 34, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1945 | | pagina 3