Provinciale Zeeuwsche Couranl Provinciale Zeeuwsche Courant West-Borneo weer onder Nederlandsch gezag Troepen met feestbetoon ontvangen. Oondercag 25 October 1345 Toenemende bezorgdheid over Rusland UIT DE PROVINCIE West-Borneo weer onder Nederlandsch gezag Troepen met feestbetoon ontvangen. °'n„: Donderdag 25 October 1945 Toenemende bezorgdheid over Rusland UIT DE PROVINCIE Opbouwplannen voor Middelburg Soekarno beteugelt extremisme. Een Australische strijdmacht heeft op 16 October West- Borneo bezet en daar de Ned. Indische wetgeving her-inge. voerd. De Australiërs werken samen met vertegenwoordigers van de Nica en een contingent gekleurde Nederlandsche troe pen onder Nederlandsche offi cieren. Op den weg naar Pon- tianak waren door de bevolking eerebogen aangebracht. De be_ vrijdingstroepen heeschen er de Nederlandsche vlag. Tijdens de bezetting werden tweeduizend burgers vermoord Chineezen en Indiërs, meestal Dajaks, organiseerden guerilla- troepen in de bergen en belaag den de Japs met zelfgemaakte vuurwapens en vergiftigde pij len. Vertegenwoordigers van de Jtapwi hebben te Semarang be sprekingen geveerd met Indo nesische leiders. Onrustig te Tjeribon, rustig in Bandoeng. De situatie te Tjeribon is %aar officieel verklaard wordt, plecht, terwijl het in Bandoeng an Semarang rustig is. Dui- *end Japanners zullen naar Ba. tavia worden gebracht om in de haven te werken. De landin. ten van geallieerde troepen te oerabaja zijn uitgesteld tot 25 Oct. 30 Indonesiërs werden ge dood toen een groep Indonesi sche bandieten trachtte de Ne derlandsche kazerne te Keba- joran, Z. W. van Batavia, te omsingelen. NEGEN VISSCHERS OMGEKOMEN. Ter hoogte van Noordwyk is de Scheveningsche stoomtrei- ler Sch 161, schipper W. Kog, op een mjjn geloopen en gezon ken. Van de negen opvarenden., zeven Scheven ingers en 2 Vlaardingers, heeft men geen spoor meer gevonden. De trei- ler was tijdens de explosie waarschijnlijk visschende of op de thuisvaart. De toestand op Java. Een geallieerd officier ver klaarde Dinsdag voor de radio, dat de toestand in de kampen aanzienlijk is verbeterd. Men behoeft zich over de geïnter neerden geen zorg meer te ma ken. De treinenloop op Java is practisch normaal. Ook de elec- triciteitsvoorziening en de wa terleiding functionneeren nog over het geheele eiland. Soekarno teruggekeerd. Reuter meldt, dat Soekarno te Batavia is teruggekeerd en dat cr moer geallieerde troepen aan lend zijn gegaan te Se marang. Soekarno is tien da gen van het tooneel verdwenen geweest. Hij verklaarde „Ik ben er gedurende een tocht door West-£ava in geslaagd het extremisme te beteugelen". Verder zou hij de godsdienstige leiders gewaarschuwd hebben tegen het uitroepen van een heiligen oorlog. Een Daily Telegraph-corres pondent meldt dat er op Java informeele besprekingen heb ben plaatsgevonden tusschen de leden van de Indonesische regeering en een gezelschap juist uit Nederland aangeko men advocaten. De besprekin gen zouden nog geen resulta ten hebben opgeleverd. Volgens den A.N.P.-Aneta- corres^on .t Robert Kiek, be. staat er een toenemende nei ging onder de republikeinen om in bespreking te treden, zoo noodig direct met de be trokken partyen of partij. Men kan volgens Kiek, niet aan den indruk ontkomen, dat onbaatzuchtige nationalisten meer en meer verlangen naar een spoedige oplossing. Zij zouden wellicht zelf zoo ver gaan, dat zij den republikein- schen regeeringsvorm vaarwel zouden zeggen, wanneer aan hun eischen om zelfbestuur te gemoet gekomen zou worden. DUITSCHE SLACHTOFFERS DER BOMBARDEMENTEN. Attlce heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat ongeveer 250.000 burgers in Duitschland gedood zyn door luchtbombar dementen tusschen October '40 en. Januari 1945. Tusschen 1 Febr. 1945 en 8 Mei 1945 zyn er nog 100.000 gedood. Abonn.-pr. 25 Ct. p. w. 3.2Ü p. tt» fr. p. p. 3.45. Adv pr. 12 ct. p. mm., min. p. adv. 2—, Bur. Vlise tel. lö, M'burt; tel. 2077, 2924. Goes tel. 2475. 183e Jaargang Nummer 167 Hooldrea G. Bajllnnjn (uiet red. medew. van dr. W. H. BeeKenkamp). Uitgever F. B. deD Boer, Middelburg. Druk fa. F. v. d. Velde Jr., Vllaelngen Tabak en snoep. De ministers van Handel en Nijverheid en van Landbouw, Visscherij en Voedselvoor ziening deelen mede dat bin nenkort tabakskaarten, versna- peringenkaarten en gecombi neerde tabaks- en versnaperin- genkaarten zullen worden uit gereikt. Het ligt in de bedoeling met ingang van 25 Nov. a.s. op de ze kaarten de volgende rant soenen ter beschikking te stel len. Op de tabakskaarten twee rantsoenen, tabaksartikelen per week. Op de versnaperingen- kaarten 100 gr. chocolade of suikerwerken per week. Op de gecombineerde tabaks- en ver- snaperingenkaarten één rant soen tabaksartikelen en 50 gr. chocolade of suikerwerken fier week. Men moet er evenwel re kening mede houden, dat deze hoeveelheden alleen dan ver strekt kunnen worden wanneer de voorraadpositie van de ver schillende artikelen dit toelaat. Mannelijke personen, geb. in 1927 of vroeger kunnen naar keuze een tabakskaart, een versnap eringenkaart of een gecombineerde kaart ontvan gen. Vrouwelijke personen, geb. in 1927 of vroeger komen in aanmerking voor naar keuze een versnaperingenkaart of een gecombineerde kaart. Kinderen geb. in 1928 of later kunnen alleen een versnaperingenkaart ontvangen. 15 textielpunten geldig. Het Rijksbureau Distex deelt volgens het Textielvakblad me de dat met ingang van Maan dag 29 Oct. 1945 van de tex- tieikaart VA 510, welke thans door den distributiedienst wordt uitgereikt, tot nader aankon diging 15 punten (nr. 1 t.m. 15) geldig zyn voor den aan koop van kleinvakartikelen, e.d. Met uitzondering van dames hoeden en veters, welke inmid dels onder de vrijgestelde tex tielproducten zijn gerangschikt. Aflevering tegen in ont vangstneming van deze punten vóór 29 Oct. a.s. is verboden. De kaarten kunnen, per gezin gecombineerd worden gebruikt. Quisling geëxecuteerd? Volgens het blad „Aftenpos- ten" is Vidkun Quisling, die wegens hoogverraad ter dood veroordeeld werd, in het fort Akershus aan de haven te Os lo geëxecuteerd. Er is nog geen officleele bevestiging ontvan gen. Zuid-Afrika zal Nederlandsche kerken helpen. De synode van de Neder- duitsch Gereformeerde Kerk van Zuid-Afrika heeft besloten hulp te bieden aan de Neder landsche kerken, o.a. bij het herstel van verwoeste kerkge- bouwen. HET WERELDGEBEUREN Stalin gezond. Amerika wil dienstplicht handhaven. Toenemende bezorgdheid wordt in Engeland en de V. S. aan den dag gelegd over de houding van de Sovjet Unie. Zelfs de toekomst van de or ganisatie der Vereenigde Vol keren wordt in gevaar ge bracht door de Russen. In Lon den vergadert het uitvoerend comité van de voorbereidende commissie der Vereenigde Vol keren en de Sovjet-ambassa deur te Londen, Gromyko, neemt aan de besprekingen deel. Bij iedere kwestie nu, die wordt aangeroerd, brengt hij zoo veel bezwaren naar voren, dat het omstreden onderwerp verwezen moet worden naai de vergadering van het uit voerend comité in Novembei aanstaande en dit heeft ont moedigend gewerkt. Definitieve voorstellen kunnen niet gefor muleerd worden, Gromyko is eron uit. dat alles zoo vaag en rekbaar mogelijk wordt ge houden en het resultaat ligt voor de hand. Er kunnen geen spy kers met koppen worden geslagen. Engelsche en Amerikaansche diplomaten steken nu de kop pen bij elkaar om te beramen op welke manier men uit de impasse kan geraken en de Engelsche minister van staat Noel Baker, die thans in Quebec vertoeft, is zelfs on verwacht naar Washington vertrokken om met den Ameri. kaanschen minister van bui- tenlandsche zaken Byrnes overleg te plegen over de mt..;waardige houding, die de Sovjet-Unie den laatsten tijd aanneemt. Met spanning mag men de resultaten van dit overleg te gemoet zien. Steeds duicelyker treedt er een zeker wantrou wen aan den dag tusschen de Russen en hun groote bond- genooten. Als dat niet uit den weg wordt geruimd, is vruent- bare samenwerking onmoge. Het verdere nieuws uit het buitenland is niet van groote beteekenis. In China dreigt er burgeroorlog, in Brazilië een revolutie, geruchten over een ernstige ziekte van Stalin wor den nadrukkelijk ontkend en uit Amerika komt de tijding, dat president Truman den dienstplicht wil handhaven. Alleen als de V. S. een sterk leger hebben, zullen de andere staten respect aan den dag leggen. En alleen als er een sterke zee. en luchtmacht be staat, zou de atoombom weinig waarde hebben, zoo redeneert Truman. Van ontwapening schijnt na dezen tweeden wereldoorlog weinig te komen. Ondanks de organisatie der Vereenigde Volken en alle plannen tot veiligstelling van den vrede. Babies op Omdat het aan «Se vrijzinnige Hervomtfec in Middelburg en wee door de respectieve ker keraden nog steeds niet is toegestaan hun kin deren ter plaatse door den vrijzinnigen voor ganger te laten doopen, had jl. Zondag een ex peditie plaats naar Ber gen op Zoom, waar deze gelegenheid wel bestaat. Twee autobussen met ouders en doopelingetjes en verdere belangstellen den reden derhalve Zeeland uit en kwamen 's middags terug. (Naar wij vernemen verleend de kerkeraad in Vlissingen wel toe stemming tot doopen). DE DROOGMAKING VAN VLISSINGEN IN HET EIND-STADIUM. De laatste werkzaamheden voor de droogmaking van de onder water staande stadsge deelten van Vlissingen zijn be gonnen. De -tweede waterkee- ringsdijk is gereed, de water gang is afgedamd, de sluisjes aan het zg. Haventje van Meyer zyn geopendhet wa ter vloeit weg, in huizen en straten een dikke laag modder achterlatend. De nooddijk rond de stad is Dinsdagmiddag na een grondi ge inspectie sterk genoeg be vonden om met het loozen van het water te beginnen. De dijk zal nog verder afgewerkt en verstevigd worden, zoodat bij een onverhoopte doorbraak van de zeedijken Vlissingen voor een nieuwe water-ramp be waard zou blijven. Op den Kou- dekerkschen weg wordt 'n af sluiting met een geleidelijk oploopende helling gemaakt, terwijl tevens met spoed begon nen zal worden met het dichten van de -tankgracht., zoodat het doorgaand verkeer weer kan plaats vinden. Nu moet men niet verwach ten dat terstond begonnen zal worden met het opruimen van den nooddijk op den Singel. Om in de grillige onstuimige win termaanden op alles voorbereid te zijn, zal de dijk zeker nog geruimen tyd gehandhaafd blij ven. Woensdagmorgen 7 uur zyn de sluizen geopend, na 4 mi nuten groeide het water aan -tot een snellen kolkenden stroom, VÜÜRPROEF VOOR DE DIJKEN! T IS'1'1 méldde De Büt Storm op tilWalcheren wachtte met spanning af. Zul len de kersversche dijken de vuurproef doorstaan Des nachts stak de wind steeds féller op, de wind raasde en bulderde en men vreesde het ergste. Toen de morgen aan brak was ieder ten zeerste be nieuwd of de dijken het ge houden haaaen. Waar men ook kwammen orde steeds Weet je iets van de dijken We ku/nnen onze lezers ge ruststellen. De dijken hebben het gehouden. Naar men ons van de zijde van den Water staat hedenmorgen mededeel de, heeft de storm alleen bij Rammekens een paar kleine beschadigingen veroorzaakt, maar zoowel aan de Nolle als bij Westkapelle en V eer e zijn geen beschadigingen ontstaan. De spanning is echter nog niet gebroken. Woensdagmor gen seinde De Bilt, dat nog sterke wind wordt verwacht. Gezien de resultaten van Dinsaagnr t. blijft men echter hoopvol jÉr die zich bruisend in zee uit stortte. Gistermid.Ag was het water reeds zoover gezakt dat geheel de omgevi g van „Goed Wo nen" droog stond en ook een gedeelte van het Tuindorp. Het water i der watergang was 1.20 m. gedaald. Werklieden waren reeds eau het werk getogen om de mod der uit de straten te verwyde- ren. Als het weer gunstig blijft en alle factoren meewerken, mag verwacht worden dat tegen het einde van de week Vlissingen geheel droog zal zijn. Welk een vreugde zal het zijn als straks de vlag op den toren kan wapperen! De jaarlijksche kampioen- schieting op de liggende wip bij den heer C. Verbeek te Ovezande, had als uitslag; kampioen op de meeste klep pen: P. Bruinzeel, „Willem Teil", Kapelle; kampioen op de meeste vogels: C. Bek, „Sora- nus", Heinkenszand. Zijvogels; A. de Jonge, „Zeelandia", Ove zande en P. Koster, „Soranus", Heinkenszand. Hoofdkallen: A. de Jonge, vnd. en C. Lous^ „Edele Handboog", Oudelande. Kleine kallen: P, Boonman, ,Jacoba van Beieren", Goes en J. F. de Jonge, „Zeelandia", Soekarno beteugelt extremisme. Een Australische strijdmacht heeft op 16 October West- Borneo bezet en daar de Ned.- Indische wetgeving her-inge voerd. De Australiërs werken samen met vertegenwoordigers van de Nica en een contingent gekleurde Nederlandsche troe pen onder Nederlandsche offi cieren. Op den weg naar Pon- tianak waren door de bevolking eerebogen aangebracht. De be_ vrijdingstroepen heeschen er dë Nederlandsche vlag. Tijdens de bezetting werden tweeduizend burgers vermoord Chineezen en Indiërs, meestal Dajaks, organiseerden guerilla- troepen in de bergen en belaag den de Japs met zelfgemaakte vuurwapens en vergiftigde pij len. Vertegenwoordigers van dc Rapwi hebben te Semarang be sprekingen gevoerd met Indo nesische leiders. Onrustig te Tjeribon, rustig in Bandoeng. De situatie te Tjeribon is naar officieel verklaard wordt, slecht, terwijl het in Bandoeng en Semarang rustig is. Dui zend Japanners zullen naar Ba. tavia worden gebracht om in de haven te werken. De landin gen van geallieerde troepen te Soerabaja zijn uitgesteld tot 25 Oct. 30 Indonesiërs werden ge dood toen een gfoep Indonesi sche bandieten trachtte de Ne derlandsche kazerne te Keba- joran, Z. W. van Batavia, te omsingelen. De toestand op Java. Een geallieerd officier ver klaarde Dinsdag voor de radio, dat de toestand in de kampen aanzienlijk is verbeterd. Men behoeft zich over de geïnter neerden geen zorg meer te ma ken. De treinenloop op Java is practisch normaal. Ook de elec- triciteitsvoorziening: en de wa terleiding functionneeren nog over het geheele eiland. NEGEN VISSCHERS OMGEKOMEN. Ter hoogte van Noordwijk is de Scheveningsche stoomt rei- Ier Sch 161, schipper W. Rog; op een mjjn geloopen en gezon ken. Van de negen opvarenden zeven Scheveningers en 2 Vlaardingers, heeft men geen spoor meer gevonden. De trei- ler was tijdens de explosie waarschijnlijk visschende of op de thuisvaart. Soekarno teruggekeerd. Reuter meldt, dat Soekarno te Batavia is teruggekeerd en dat er meer geallieerde troepen aan land zijn gegaan te Se marang. Soekarno is tien da gen van het tooneel verdwenen geweest. Hij verklaarde „Ik ben er gedurende een tocht door West-Java in geslaagd het extremisme te beteugelen". Verder zou hij de godsdienstige leiders gewaarschuwd hebben tegen het uitroepen van een heiligen oorlog. Een Daily Telegraph-corres pondent meldt dat er op Java informeele besprekingen heb ben plaatsgevonden tusschen de leden van de Indonesische regeering en een gezelschap juist uit Nederland aangeko men advocaten. De besprekin gen zouden nog geen resulta ten bebben opgeleverd. Volgens den A.N.P.-Aneta- corresnon t Robert Kiek. be. staat er een toenemende nei ging onder de republikeinen om in bespreking te treden, zoo noodig direct met de be trokken partyen of party. Men kan volgens Kiek, niet aan den indruk ontkomen, dat onbaatzuchtige nationalisten meer en meer verlangen naar een spoedige oplossing. Zij zouden wellicht zelf zoo ver gaan, dat zy den republikein- schen regeeringsvorm vaarwel zouden zeggen, wanneer aan hun eischen om zelfbestuur te gemoet gekomen zou worden. DUITSCHE SLACHTOFFERS DER BOMBARDEMENTEN. Attlee heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat ongeveer 250.000 burgers in Duitschland gedood zyn door luchtbombar dementen tusschen October '40 en> Januari 1945. Tusschen 1 Febr. 1945 en 8 Mei 1945 zyn er nog 100.000 gedood. Abonn.-pr. 25 ct. p. w. J 3.20 p. Kw. fr. p. p. 3.45. Adv pr. 12 ct. p. min. p. adv. 2Bur. Vllss tel. M ourg tel. 2077, 2924. Goes tel. 2475. 188c Jaargang Soofdred G. B&Ulmtjn (met red. medew. van dr. W. H. Beekenkamp). Uitgever F. B. den Boer, Middelburg. Druk fa. F. v. d. Velde Jr., Vlissingen Tabak en snoep. De ministers van Handel en Nijverheid en van Landbouw, Visscherij en Voedselvoor ziening deelen mede dat bin nenkort tabakskaarten, versna- peringenliaarten en gecombi neerde tabaks- en versnaperin. genkaarten zullen worden uit gereikt. Het ligt in de bedoeling met ingang van 25 Nov. a.s. op de ze kaarten de volgende rant soenen ter beschikking te stel len. Op de tabakskaarten twee rantsoenen tabaksartikelen per week. Op de versnaperingen- kaarten 100 gr. chocolade of suikerwerken per week. Op de gecombineerde tabaks- en ver- snaperingenkaarten één rant soen tabaksartikelen en 50 gr. chocolade of suikerwerken per week. Men moet er evenwel re kening mede houden, dat deze hoeveelheden alleen dan ver strekt kunnen worden wanneer de voorraadpositie van de ver schillende artikelen dit toelaat. Mannelijke personen, geb. in 1927 of vroeger kunnen naar keuze een tabakskaart, een versnaperingenkaart of een gecombineerde kaart ontvan gen- Vrouwelyke personen, geb. in 1927 of vroeger komen in aanmerking voor naar keuze een versnaperingenkaart of een gecombineerde kaart. Kinderen geb. in 1928 of later kunnen alleen een versnaperingenkaart ontvangen. 15 textielpunten geldig. Het Rijksbureau Distex deelt volgens het Textielvakblad me de dat met ingang van Maan dag 29 Oct. 1945 van de tex- tielkaart VA 510, welke thans door den distributiedienst wordt uitgereikt, tot nader aankon diging 15 punten (nr. 1 t.m. 15) geldig zijn voor den aan koop van kleinvakartikelen, e.d. Met uitzondering van dames hoeden en veters, welke inmid dels onder de vrijgestelde tex tielproducten zijn gerangschikt. Aflevering tegen in ont vangstneming van deze punten vóór 29 Oct. a.s. is verboden. De kaarten kunnen per gezin gecombineerd worden gebruikt. Quisling geëxecuteerd? Volgens het blad „Aftenpos- ten" is Vidkun Quisling, die wegens hoogverraad ter dood veroordeeld werd, in het fort Akershns aan de haven te Os lo geëxecuteerd. Er is nog geer? officieele bevestiging ontvan gen. Zuid-Afrika zal Nederlandsche kerken helpen. De synode van de Neder- duitsch Gereformeerde Kerk van Zuid-Afrika heeft besloten hulp te bieden aan de Neder landsche kerken, o.a. bij het herstel van verwoeste kerkge bouwen. HET WERELDGEBEUREN Stalln gezond. Amerika wil dienstplicht handhaven. Toenemende bezorgdheid wordt in Engeland en de V. S aan den dag gelegd over de houdins? van de Sovjet Unie. Zelfs de toekomst van de or ganisatie der Vereenigde Vol keren wordt in gevaar ge bracht door de Russen. In Lon den vergadert het uitvoerend comité van de voorbereidende commissie der Vereenigde Vol keren en de Sovjet-ambassa deur te Londen, Gromyko, neemt aan de besprekingen deel. Bij iedere kwestie nu, die- wordt aangeroerd, brengt hij zoo veel bezwaren naar voren, dat het omstreden onderwerp verwezen moet worden naar de vergadering van het uit voerend comité in November aanstaande en dit heeft ont moedigend gewerkt. Definitieve voorstellen kunnen niet gefor. muleerd worden, Gromyko is erop uit. dat alles zoo vaag en rekbaar mogelijk wordt ge houden en het resultaat ligt voor de hand. Er kunnen geen spijkers met koppen worden geslagen. Engelsche en Amerikaansche diplomaten steken nu de kop pen bij elkaar om te beramen op welke manier men uit de impasse kan geraken en de Engelsche minister van staat, Noel Baker, die thans in Quebec vertoeft, is zelfs on verwacht naar Washington vertrokken om met den Ameri. kaanschen minister van bui- tenlandsche zaken Byrnes overleg te plegen over de m waardige houding, die de Sovjet-Unie den laatsten tijd aanneemt. Met spanning mag men de resultaten van dit overleg te gemoet zien. Steeds duidelijker treedt er een zeker wantrou wen aan den dag tusschen de Russen en hun groote bond- genooten. Als dat niet uit den weg wordt geruimd, is vrucht bare samenwerking onmoge. lijk. Het verdere nieuws uit het buitenland is niet van groote beteekenis. In China dreigt er burgeroorlog, in Brazilië eer revolutie, geruchten over een ernstige ziekte van Stalin wor den nadrukkelijk ontkend en uit Amerika komt de tijding, dat president Truman den dienstplicht wil handhaven. Alleen als de V. S. een sterk leger hebben, zullen de andere staten respect aan den dag leggen. En alleen als er een sterke zee. en luchtmacht be staat, zou de atoombom weinig waarde '--Kben, zoo redeneert Truman. Van ontwapening schijnt na dezen tweeden wereldoorlog weinig te komen. Ondanks de organisatie der Vereenigde Volken en all'- plannen tot veiligstelling van den vrede. Babies op reis Omdat het aan de vrijzinnige Hervormden in Middelburg en Goes door de respectieve ker keraden nog steeds niet is toegestaan hun kin deren ter plaatse door den vrijzinnigen voor ganger te laten doopen. had jl. Zondag een ex peditie plaats naar Ber gen op Zoom, waar deze gelegenheid wel bestaat. Twee autobussen met ouders en doopelingetjes en verdere belangstellen, den x-eden derhalve Zeeland uit en kwamen 's middags terug. (Naar wij vernemen verleen "l de kerkeraad in Vlissingen wel toe stemming tot doopen). De directeur van gemeente werken te Middelburg heeft een urgentieprogram voor een tijd van 15 jaar samengesteld, welk program thans ter in zage ligt. Het plan omvat be halve den wederopbouw van de binnenstad den aanleg van in dustrie- en sportterreinen, zweminrichting, een park. enz. Volgens het plan wordt er op gerekend, dat de opbouw van de binnenstad 5 jaar zal duren. Natuurlijk hangt daarbij veel af van het bouwmateriaal dat beschikbaar zal zijn. Het her stel van 't Raadhuis en van den Langen Jan zou ongeveer 15 jaar duren. De bouwtijd van de Nieuwe kerk en de Koorkerk rekent men op 5 jaar. Wat de industrie betreft: de betonfabriek en de timmerfa briek komen terug, terwijl de melkfabriek en het abattoir binnen een half jaar hersteld zullen worden. Teneinde het verkeer in de binnenstad te vergemakkelij ken. bestaan plannen om de Koningsbrug, de Langeviele- en de Vlissingsche brug te ver broeden of te vernieuwen. Een nieuwe stationsbrug hoopt men volgend jaar reeds gereed te hebben. Een belangrijk werk is ook het plan om via een viaduct over de spoorbaan en een brug over het kanaal, een zooge naamde Ringweg over den Ha VUURPROEF VOOR DE DIJKEN! meldde De Bilt Storm op tü Walcheren wachtte met spanning af. Zul len de kersversche dijken de vuurproef doorstaan Des na Ms stak wind steeds feller op, de wind raasde en bulderde en men vreesde het ergste. Toen de morgen aan brak was ieder ten zeerste be nieuwd of de dijken het ge houden ha..oen. Waar men ook kwam, men irde sieeas Weet je iets van de dijken We kunnen onze lezers ge ruststellen. De dijken hébben het gehouden. Naar men ons van de zijde van den Water staat hedenmorgen mededeel de, heeft de storm alleeti bij Rammekens een paar kleine beschadigingen veroorzaakt, maar zoowel aan de Nolle als by Westkapelle en Veere zyn geen beschadigingen ontstaan. De spanning is echter nog niet gebroken. Woensdagmor gen seinde De Bilt, dat nog sterke wind wordt verwacht Gezien de resultaten van Dins..agr 1 blijft men echter hoopvol gestemd. vendijk, buiten om de stad, naar Vlissingen aan te leggen. Voor de sportterreinen is nog een plan in de maak. Vermoe delijk zal hierbij gedacht wor den aan terreinen in de om geving van de Griffioen. De nieuwe zweminrichting zou vol gens het plan moeten komen achter het Arnemuidsche voet pad. Het kleine haventje al daar zou men willen vergroo- ten einde haar voor jachtha ven te bestemmen. Een plan. dat nog in de ver re toekomst ligt, is het inrich ten van een volkspark, dat uit gestippeld is tusschen Veersche weg en Nadorstweg. Wij konten hierop uitvoeri ger terug. 1 DE DROOGMAKING VAN VLISSINGEN IN HET EIND-STADIUM. De laatste werkzaamheden voor de droogmaking van de onder water staande stadsge deelten van Vlissingen zijn be gonnen. De tweede waterlcee- ringsdyk is gereed, de water gang is afgedamd, de sluisjes aan het zg. Haventje van Meyer zyn geopendhet wa ter vloeit weg, in huizen en straten een dikke laag modder achterlatend. De nooddijk rond de stad is

Provinciale Zeeuwse Courant | 1945 | | pagina 1