Provinciale Zeeuwsche Courant Provinciale Zeeuwsche'Courant Landingen in Japan worden voorbereid. Landingen in Japan worden voorbereid. I: Vrijdag 24 Augustus 1945 Op 31 Augustus a.s. zal aan boord van het Amerikaansche slagschip „Missouri" in de baai van Tokio, de overgave van Japan worden geteekend. Intusschen worden groote voorbereidingen getroffen voor de a.s. landingen, die op de zelfde wijze zullen geschieden als bij een invasie. Eerst zul len luchtlandingstroepen een bruggenhoofd maken, waarna de troepen, gedekt door de vloot en de luchtmacht, aan land zullen komen. Op Okinawa wordt een ge weldige luchtarmada in ge reedheid gebracht. Hiermee zal ook generaal Mac Arthur naar Japan komen. Aan het Japansche opperbevel is op dracht gegeven om hem op een vliegveld bij Tokio op te wachten. Van Vrijdagavond 6 uur af zal geen enkel Japansch vliegtuig meer mogen opstijgen en geen enkel schip uitvaren. De schepen op zee moeten de mu nitie overboord welpen en met omhoog gerichte zoek lichten naar de dichtstbijzijnde geallieerde haven opstoomen. De kustbatterijen moeten bui ten werking worden gesteld en de duikbooten moeten zich overgeven. Geallieerde vliegtuigen zul len van Vrijdag af dag en nacht boven Japan patrouil leeren. Ook de Japanners nemen maatregelen. Het publiek wordt er op gewezen dat men van de bezettingstroepen niets behoeft te vreezen en het Ja pansche leger- en vlootperso- neel wordt verklaard dat het een groote schande - zou zijn als zij hun gevoelens niet zouden beheerschen. Het niet opvolgen van de instructies zal beschouwd worden als plichtsverzaking tegenover den keizer. In Mandsjoerije en op Zuid- Sachalin rukken de Sovjet troepen verder op langs de uitgestippelde routes. Russi sche luchtlandingstroepen zijn te Dairen en Port Arthur ge land. Reeds zijn 71.000 Japan- neezen, waaronder 20 gene raals, gevangen genomen. Ook de keizer van Mancl- sjoekow zou gevangenge nomen en geïnterneerd zijn. Het Japansche Kwantoeng- leger heeft zich Dinsdag te Charbin formeel overgegeven aan gen.-maj. Sjelakhov. Ver spreide overblijfselen van de Japansche legers, die weigerden te capituleeren zijn in het bin nenland van Mandsjoerije nog in actie. Speciale mobiele Sovjettroepen zijn uitgerust om deze overblijfselen op te ruimen. Het Chineesche leger i£ Fransch Indo-China binnen- gerukt en heeft Caombang bezet. Naar Reuters diploma tieke correspondent meldt, zal de verantwoordelijkheid voor het militair bestuur van Indo- China in de noordelijke zóne van het land voorloopig ge dragen worden door de Chi- neezen en in de zuidelijke zóne een grooter gebied door het South East Azia Command. De reden van deze regeling is dat Frankrijk ma terieel niet in staat is om op het oogenblik zijn territo rium over te nemen. T.z.t. zal het militair bestuur worden opgevolgd door het Fransche burgerlijke bestuur. ATOOMBOM DOODDE 60.000 MENSCHEN. Het Japansche persbureau heeft bekend gemaakt dat bi' den atoombomaanval op Hiros hima tenminste 60.000 men- schen zijn gedood en 100.000 gewond. Voor Nagasaki moe ten deze getallen resp. 10.000 en 20.000 luiden. Deze cijfers zijn nog niet volledig, daar vele lijken nog niet zijn ge vonden en nog dagelijks wonden sterven. De atoombom schijnt een zoodanige uitwerking te heb ben op het menschelijk or. ganisme dat men ook bij een betrekkelijk lichte verwonding sterft. Argentinië zal vleesch ter beschikking stellen voor Europa. (BBC) DE BEVRIJDING VAN MALAKKA EN NED. O.-INDIË. Een bijzondere delegatie be staande uit 11 officieren die Lord Louis Mountbatten ver tegenwoordigen, is thans bezig met de Ned. autoriteiten in Australië te confereeren over de bevrijding van Malakka en Ned. Oost-Indië, alsook over de behandeling van de gealli. eerde krijgsgevangenen en ge- interneerden in de door Japan bezette gebieden. De moge lijkheid bestaat dat Java uit een oogpunt van bestuursbe- lang bij het commando van Z.O.-Azië zal ingedeeld worden. De heeren Sertine en Vro- r an zijn benoemd resp. tot voorzitter en vice-voorzitter van de staten van Curagao. Abonn-pr 25 ct. p. w. ƒ3.20 p. Kw. u r 01 X 10IC Hoofdred. E. P. Zandijk (met red. Adv.pr. 12 ct p mm., min. p. adv 2-, U|j fjS[] flUDUStllS 1345 Blcdew' van dr- W' H' B"^,e?15amp) Bur. Vlissingen tel. 10, M'burg tel. ,I,|WU3 flUyUutUO IUTU Uitgever F. b. den Boer, Middelburg. 3521 en 3541, Goes tel. 2475, Terneuzen 188e Jaargang Nummer 115 Druk fa. F. v. d. Velde Jr.. VlisslDgen Leiding der landbouw- hooge.school tekort geschoten. De minister van landbouw, visscherij en voedselvoorzie ning, ir. S. L. Mansholt, heeft met een kort, ernstig en hier en daar zelfs bitter woord, om in herinnering te roepen wat is geschied, de Landbouwhoo- geschool te Wageningen ge opend. Daarbij ging hij o.m. na of degenen die krachtens hun positie aan de hoogeschool ge roepen waren hier leiding te geven, hun taak hadden begre pen. De minister zeide, dat als geheel de leiding der 'nooge school ernstig tekort is ge schoten. Het waren de leerlin gen die door hun fiere afwij zende houding, het voorbeeld gaven. Dat wil niet zeggen dat er bij de gropte meerderheid der hoogleeraren geen sterke anti-Duitsche geest heerschte. er waren daden van verweer, zooals bijv. het .optreden van prof. Olivier, dat deze met eenige maanden opsluiting in een concentratiekamp heeft moeten boeten, maar onder de studenten vonden wij den geest welke leidde tot de daad: de pertinente weigering de loyali teitsverklaring te onderteeke nen. Het was verheugend dat daarnaast velen, ook hoog leeraren en leden van het per soneel, deelnamen aan den on- dergrondschen strijd. Spreker bracht hulde aan de 24 die den strijd van onze vrijheid met het offer van hun leven hebben be taald. De regeering alles over wegend, wat in de afgeloopen jaren aan de hoogeschool is geschied, betuigt over de mee gaandheid der leiding haar af keuring en heeft besloten en kele daarvoor in aanmerking komende professoren van de hoogeschool te verwijderen en zij heeft aan anderen persoon lijk nog haar ontevredenheid doen blijken. De regeering acht hiermede de zuivering der hobgleeraren, docenten en per soneel der hoogeschool beëin digd. Spanje staat voor belangrijke v beslissingen. In Spanje schijnen de ko mende dagen beslissingen van verstrekkende beteekenis te wachten te zijn. Franco heeft de Cortes in buitengewone verga dering bijeengeroepen. (H.N.) Een commissie van onderzoek. De minister van handel en nijverheid heeft thans ingesteld esc. commissie welke tot taak heeft een onderzoek in te stel len naar het beleid en de ge dragingen gedurende de vijan delijke bezetting van het rijk in Europa van dr. M. Hirsch- feld, secretaris-generaal van dat departement, mr. H. L. Wolterson, voorzitter van de organisatiecommissie en later van den raad voor het bedrijfs leven en mr. B. J. M. van Spaendonck, directeur van het Rijkstextielbureau. Tot leden van deze commissie zijn be noemd de heeren dr. F. H Fentener van Vlissingen, voor zitter; mr. dr. H. J. Donner, plv. voorzitter; L. Neher, ir. J. W. Albarda pn mr. G. van Hall. Als secretaris is aan gewezen mr. J. De Leoppe. 1931 Augustus. HERDENKING WEEK. Stichting 1940—'45. Toewijzingen voor café's en restaurants. In het café. en restaurant bedrijf komt langzamerhand verbetering. Er worden thans weer toewijzingen bloem, sui ker, aardappelen e.d. verstrekt. Ook krijgen de café's binnen kort weer echte koffie, alsme de suiker en melk hiervoor. De rantsoeneering van jenever zal weldra op basis van 40 van het gebruik van 1939 worden hervat. (H.N.) Meer azyn. De productie der azijnfabrie- ken gaat in stijgende lijn. Een ruimere voorraad aan grond stoffen staat ter beschikking, zoodat binnen niet al te langen tijd de bevoorrading der win kels op grooter schaal dan tot dusver zal kunnen geschieden, meldt het „Binnenhof". Montgomery by vliegongeluk licht gewond. Dicht bij de Duitsch-Neder- landsche grens op een vliegveld in Oldenburg, werd veldmaar schalk Montgomery licht ge wond toen zijn vliegtuig bij de landing een boom raakte. Na verbonden te zijn bezocht Montgomery de 3de Canadee- sche divisie. k(B.B.C.) VERLAGING VAN HET VLEESCHRANTSOEN Met het oog op het herstel van den veestapel in de door den oorlog zwaar geteisterde gebieden worden er momenteel aanzienlijke verplaatsingen van stamboek- en gebruiksvee uit de fokgebieden naar de etroffen provincies N. Lim- lurg, Z. Gelderland, W. Bra bant enz. uitgevoerd, teneinde de daar gevestigde veehou- derijbedrijven zoo spoedig mo- gelijk weer eenig vee ter be schikking te stellen. De aan voer van slachtvee blijft ver beneden de hoeveelheid die noodig is om het huidige peil van het vleeschrantsoen te verzekeren, en kan mede ten gevolge van het bovenstaande niet door het afslachten van gebruiksvee worden aangevuld. Daar de invoer van vleesch blik reeds geruimen tijd vrijwel stilstaat en de voor raden thans nagenoeg ver bruikt zijn, is de bevolking voor het vleeschrantsoen aan gewezen op het voor de slacht beschikbare rundvee. De var kensstapel, die voor den oorlog 60% van het binnenlandsche vleeschverbruik dekte, heeft geruimen tijd noodig om zich ten deele te herstellen, zoodat a den loop van 1946 gerekend kan worden op een eenigszins voldoend aantal slachtvarkens. Naar de minister van landbouw, visscherij er voedselvoorziening mede deelt, is onder deze om standigheden besloten om het vleeschrantsoen van 2 September a.s. af, tijdelijk tot de helft te verlagen, dus tot 100 gr. zonder been, per persoon, per week. Getracht zal worden den teruggang in eiwitvoeding die van deze verlaging het gevolg is, deels met peulvruchten op te vangen. Tevens zullen po gingen in het werk worden gesteld om zoowel door het invoeren van bevroren of op andere wijze geconserveerd vleesch of van visch en visch- conserven, mogelijkheden te scheppen voor de distributie van eiwitrijk voedsel naast het uit versch vleesch bestaan de vleeschrantsoen. NIEUWE BONNEN Geldig tot 80 Augustus Brood A36A, B36A, C36A, D36A, M36A en D36B p. b. 400 gr. A36B, B36B en C36B 600 gr. E36A en E36B 200 gr. D36 en E36 beschuit 100 gr. Melk A36, B36 taptemelk p. b. liter. C36 Melk 1% 1 D36, E36 2 liter. Margarine A36B, B36B, C36B en M36B boter 125 gr. Boter A36A, B36A, C36A, E36A 125 gr. D36A 250 gr. Chocolade C85, D85, E90 Res. p. b. l tablet. PROVINCIENIEUWS Woensdag hield de Coöp Veilingsvereeniging „Walche ren" W.A. te Middelburg een algemeene ledenvergadering. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord het over- lijden van den heer Valstar, den voorzitter van het Centr. Bur. van Veilingen, die op zulk een laffe wijze is vermoord. Verder besprak de voor zitter de ramp die Walcheren en dus ook de leden heeft getroffen, doch ried aan zoo dra het weer mogelijk is aan te pakken om den tuinbouw te helpen opbouwen. De directeur bracht verslag uit over het boekjaar 1943 en 1944, De financieele posi tie van de vereeniging is gezond. Dhr. de Jager bracht namens den Raad van Toezicnt ver slag uit over het beheer der vereeniging. De vergadering keurde het voorstel van het bestuur en den Raad van Toe zicht goed om over te gaan tot een pensioenregeling voor het personeel. De aftredende bestuurs leden dhr. M. Arendse, L. Jo- ziasse en J. de Kam werden herkozen. In plaats van dhr. J. Mesu en C. W. Bommeljé werden gekozen de heeren P. Ton Pz. en P. Ton Cz. Voor den Raad van Toe zicht werden in de plaatsen van de heeren A. Leijnse en K. Janse, de heeren T. Staat en J. Kwekkeboom gekozen. Het veilingspercentage werd onveranderd vastgesteld, het entreegeld op 5 en de con tributie op 1 per lid. Tijdens de bestuursverkie zing werd nog het woord ge voerd door den heer Dorsman namens den Rijkstuinbouw. .consulent en den hr. M. Wattel van den Tuinbouwvoorlich- tingsdienst. De secretaris bracht het jaarverslag uit. De voorzitter sloot met een opwekking aan de telers om toch vooral hun producten ter veiling aan te voeren. Wie heeft foto's r&n teekeningen van Walcheren Over de schoonheid van Wal. cheren vóór de overstrooming behoeven wij niets te vertellen. Dit is genoegzaam bekend. Nu is alles dood en kaal, doch er wordt reeds hard gewerkt om het landschap na de droogma king weer in zijn ouden luister terug te brengen. Voor dit doel heeft de Provinciale Planologi. sche Dienst echter dringend behoefte aan foto's, teekenin gen enz. van het oude land schap, teneinde de plannen te kunnen uitwerken. Ongetwij feld zullen er velen zijn die hiervan een of meer foto's en teekeningen bezitten. Gaarne zou genoemde dienst ongeveer één jaar hierover de beschik king hebben. Laten allen die kunnen helpen aan dezen op roep gehoor geven. Het adres is. Prov. Planologische Dienst, Nieuwstraat 27. Middelburg. Woensdag werd in het Schuttershof te 3Iiddelburg voor een groot aantal kinde ren een vroolijke kinder-mati- nee gegeven. Vooral het op treden van de twee zingende negers Jack en Will oogstte veel "bijval en bij het mee zingen van de refreinen liet het jeugdige publiek zich niet onbetuigd. Vrijdag zal deze kinder middag worden herhaald. Woensdag j.l. kwam de af- deeling Middelburg van den Christ. Bond van Politie ambtenaren in Nederland, die tijdens de bezetting Was op geheven, weer in vergadering bijeen. Na een openingswoord van den voorzitter, den he£r P. van den Ouden, had een levendige bespreking plaats, waarna tot heroprichting van de afdeeling Middelburg be sloten werd. Busverbinding StadStation Vlissingen. Naar wij vernemen zal bin nenkort te Vlissingen een auto- busverbinding StadStation tot stand komen. De bussen zullen vertrekken van het Bellamypark en den dienst onderhouden met (ie treinen en de booten van den Prov. Stoombootdienst, alsme de met den bootdienst Vlissin genMiddelburg. Het wachten is nog slechts op autobanden. De dienst zal Op 31 Augustus a.s. zal aan boord van het Amerikaansche slagschip „Missouri" in de baai van Tokio, de overgave van Japan worden geteekend. Intusschen wórden groote voorbereidingen getroffen voor de a.s. landingen, die op de zelfde wijze zullen geschieden als bij een invasie. Eerst zul len luchtlandingstroepen een bruggenhoofd maken, waarna de troepen, gedekt door de vloot en de luchtmacht, aan land zullen komen. Op Okinawa wordt een ge weldige luchtarmada in ge reedheid gebracht. Hiermee zal ook generaal Mac Arthur naar Japan komen. Aan het Japansche opperbevel is op dracht gegeven om hem op een vliegveld bij Tokio op te wachten. Van Vrijdagavond 6 uur af zal geen enkel Japansch vliegtuig meer mogen opstijgen en geen enkel schip uitvaren. De schepen op zee moeten de mu nitie overboord werpen en met omhoog gerichte zoek lichten naar de dichtstbijzijnde geallieerde haven opstoomen. De kustbatterijen moeten bui ten werking worden gesteld en de duikbooten moeten zich overgeven. Geallieerde vliegtuigen zul len van Vrijdag af dag en nacht boven Japan patrouil leeren. Ook de Japanners nemen maatregelen. Het publiek wordt er op gewezen dat men van de bezettingstroepen niets behoeft te vreezen en het Ja pansche leger- en vlootperso- neel wordt verklaard dat het een groote schande zou zijn als zij hun gevoelens niet zouden beheerschen. Het niet opvolgen van de instructies zal beschouwd worden als plichtsverzaking tegenover den keizer. In Mandsjoerije en op Zuid- Sachalin rukken de Sovjet troepen verder op langs de uitgestippelde routes. Russi sche luchtlandingstroepen zijn te Dairen en Port Arthur ge land. Reeds zijn 71.000 Japan- neezen, waaronder 20 gene raals, gevangen genomen. Ook de keizer van Mand- sjoekow zou gevangenge nomen en geïnterneerd Zyn. Het Japansche Kwantoeng. leger heeft zich Dinsdag te Charbin formeel overgegeven aan gen.-maj. Sjelakhov. Ver spreide overblijfselen van de Japansche legers, die weigerden te capituleeren zijn in het bin nenland van Mandsjoerije nog in actie.- Speciale mobiele Sovjettroepen zjjn uitgerust om deze overblijfselen op te ruimen. Het Chineesche leger is Fransch Indo-China binnen gerukt en heeft Caombang bezet. Naar Reuters diploma tieke correspondent meldt, zal de verantwoordelijkheid voor het militair bestuur van Indo- China in de noordelijke zóne van het land voorloopig ge dragen worden door de Chi- neezen en in de zuidelijke zóne een grooter gebied door het South East Azia Command. De reden van deze regeling is dat Frankrijk ma terieel niet in staat is om op het oogenblik zijn territo rium over te nemen. T.z.t. zal het militair bestuur worden opgevolgd door het Fransche burgerlijke bestuur. ATOOMBOM DOODDE 60.000 MENSCHEN. Het Japansche persbureau heeft bekend gemaakt dat bij den atoombomaanval op Hiros hima tenminste 60.000 men- schen zijn gedood en 100.000 gewond. Voor Nagasaki moe ten deze getallen resp. 10.000 en 20.000 luiden. Deze cyfers zijn nog niet volledig, daar vele lijken nog niet zyn ge vonden en nog dagelijks ge wonden sterven. De atoombom schijnt een zoodanige uitwerking te heb ben op het menschelijk or ganisme dat men ook bij een betrekkelijk lichte verwonding sterft. Argentinië zal vleesch ter beschikking stellen voor Europa* (BBC) DE BEVRIJDING VAN MALAKKA EN NED. O.-INDIË. Een bijzondere delegatie be staande uit 11 officieren die Lord Louis Mountbatten ver tegenwoordigen, Is thans bezig met de Ned. autoriteiten in Australië te confereeren over de bevrijding van Malakka en Ned. Oost-Indië, alsook over de behandeling van de gealli eerde krijgsgevangenen en ge- interneerden in de door Japan bezette gebieden. De moge lijkheid bestaat dat Java uit een oogpunt van bestuursbe- lang bij het commando van Z.O.-Azië zal ingedeeld worden. De heeren Sertine en Vro- man zijn benoemd resp. tot voorzitter en vice-voorzitter van de staten van. Curasao. Abonn.-pr.: 25 ct. p. w. 3.20 p. li Adv.pr. 12 ct p mm., min. p. adv 2- Bur. Vlissingen tel. 10, M'burg tel. 3521 en 3541, Goes tel. 2475, Terneuzen 188e Jaargang Hoofdred. E. P. Zandök (met red. medew. van dr. W. H. Beekcnkamp) Uitgever F. B. den Boer, Middelburg. Nummer 115 Druk fa. F. v. d. Velde Jr., Vlissingen Leiding der landbouw- hoogeschool tekort geschoten. De minister van landbouw, visschery en voedselvoorzie ning, ir. S. L. Mansholt, heeft met een kort, ernstig en hier en daar zelfs bitter woord, om in herinnering te roepen wat is geschied, de Landbouwhoo- geschool te Wageningen ge opend. Daarbij ging hij o.m. na of degenen die krachtens hun positie aan de hoogeschool ge roepen waren hier leiding te geven, hun taak hadden begre pen. De minister zeide. dat als geheel de leiding der hooge school ernstig tekort i9 ge schoten. Het waren de leerlin gen die door hun fiere afwij zende houding, het voorbeeld gaven. Dat wil niet zeggen dat er bij de groote meerderheid der hoogleeraren geen sterke anti-Duitsche geest heerschte, er waren daden van verweer, zooals bijv. het optreden van prof. Olivier, dat deze met eenige maanden opsluiting in een concentratiekamp heeft moeten boeten, maar onder de studenten vonden wij den geest welke leidde tot de daad: de pertinente weigering de loyali teitsverklaring te onderteeke nen. Het ,was verheugend dat daarnaast velen, ook hoog leeraren en leden van het per soneel, deelnamen aan dfen on- dergrondschen strijd. Spreker bracht hulde aan de 24 die den strijd van onze vrijheid met het offer van hun leven hebben be taald. De regeering alles over wegend, wat in de afgeloopen jaren aan de hoogeschool is geschied, betuigt over de mee gaandheid der leiding haar af keuring en heeft besloten en kele daarvoor in aanmerking komende professoren van de hoogeschool te verwijderen en zii heeft aan anderen persoon lek nog haar ontevredenheid doen blijken. De regeering acht hiermede de zuivering der hoogleeraren, docenten en per soneel der hoogeschool beëin digd. Spanje staat voor belangrykc beslissingen. In Spanje schijnen de ko mende dagen beslissingen van verstrekkende beteekenis te wachten te zijn. Franco heeft de Cortes in buitengewone verga dering bijeengeroepen. (H.N.) Een commissie van onderzoek. De minister van handel en nijverheid heeft thans ingesteld een commissie welke tot taak heeft een onderzoek in te stel len naar het beleid en de ge. dragingen gedurende de vijan delijke bezetting van het rijk in Europa van dr. M. Hirsch- feld, secretaris-generaal van dat departement, mr. H. L. Wolterson, voorzitter van de organisatiecommissie en later van den raad voor het bedrijfs leven en mr. B. J. M. van Spaendonck, directeur van het Rijkstextielbureau. Tot leden van deze commissie zijn be noemd de heeren dr. F. H Fentener van Vlissingen, voor zitter; mr. dr. H. J. Donner, plv. voorzitter; L. Neher; ir. J. W. Albarda en mr. G. van Hall. Als secretaris is aan gewezen mr. J. Le Leoppe. 1931 Augustus. HERDENKING WE EK. Stichting 1940—-'45. Toewy zingen voor café's en restaurants. In het café. en restaurant- bedryf komt langzamerhand verbetering. Er worden thans weer toewyzingen bloem, sui ker, aardappelen e.d. verstrekt. Ook krijgen de café's binnen kort weer echte koffie, alsme de suiker en melk hiervoor. De rantsoeneering van jenever zal weldra op basis van 40 van het gebruik van 1939 worden hervat. (H.N.) Meer azyn. De productie der azjinfabrle- ken gaat in stijgende lijn. Een ruimere voorraad aan grond stoffen staat ter beschikking, zoodat binnen niet sul te langen tijd de bevoorrading der win kels op grooter schaal dan tot dusver zal kunnen geschieden, meldt het „Binnenhof". Montgomery bij vliegongeluk licht gewond. Dicht bij de Duitsch-Neder- Iandsche grens op een vliegveld in Oldenburg, werd veldmaar schalk Montgomery licht ge wond toen zijn vliegtuig by de landing een boom raakte. Na verbonden te zijn bezocht Montgomery de 3de Canadee- sche divisie, JJ3.B.C.) VERLAGING VAN HET VLEESCHRANTSOEN. Met het oog op het herstel van den veestapel in de dooi den oorlog zwaar geteisterde gebieden worden er momenteel aanzienlijke verplaatsingen van stamboek- en gebruiksvee uit de fokgebieden naar de getroffen provincies N. Lim burg, Z. Gelderland, W. Bra bant enz. uitgevoerd, teneinde de daar gevestigde veehou derijbedrijven zoo spoedig mo gelijk weer eenig vee ter be schikking te stellen. De aan voer van slachtvee blijft ver beneden de hoeveelheid die noodig is om het huidige peil van het vleeschrantsoen te verzekeren, en kan mede ten gevolge van het bovenstaande niet door het afslachten van gebruiksvee worden aangevuld. Daar de invoer van vleesch in blik reeds geruimen tijd vrijwel stilstaat en de voor raden thans nagenoeg ver bruikt zijn, is de bevolking voor het vleeschrantsoen aan gewezen op het voor de slacht beschikbare rundvee. De var kensstapel, die voor den oorlog 60% van het binnenlandsche vleeschverbruik dekte, heeft geruimen tyd noodig om zich ten deele te herstellen, zoodat pas in den loop van 1946 gerekend kan worden op een eenigszins voldoend aantal slachtvarkens. Naar de minister van landbouw, visschery en voedselvoorziening mede deelt, Is onder deze om standigheden besloten om het vleeschrantsoen van 2 September a.s. af, tydelijk tot de helft te verlagen, dus tot 100 gr. zonder been, per persoon, per week. Getracht zal worden den teruggang in eiwitvoeding die van deze verlaging het gevolg is, deels met peulvruchten op te vangen. Tevens zullen po gingen in het werk worden gesteld om zoowel door het invoeren van bevroren of op andere wijze geconserveerd vleesch of van visch en visch. conserven, mogelijkheden te scheppen voor de distributie van eiwitrijk voedsel naast het uit versch vleesch bestaan de vleeschrantsoen. NIEUWE BONNEN Geldig tot 30 Augustus Brood A36A, B36A, C36A, D36A, M36A en D36B p. b. 400 gr. A36B, B36B en C36B 600 gr. E36A en E36B 200 gr. D36 en E36 beschuit 100 gr. Melk A36, B36 taptemelk p. b. 1% liter. C36 Melk 1% L; D36, E36 2 liter. Margarine A36B, B36B, C36B en M36B boter 125 gr. BoterA36A, B36A, C36A, E36A 125 gr. D36A 250 gr. Chocolade C85, D85, E90 Res. p. b. 1 tablet. KERKNIEUWS Prof. dr. G. C. Berkouwer. Naar wij vernemen is be noemd tot gewoon hooglee raar in de theol. faculteit der Vrije Universiteit om onderwijs te geven in de nieuwere theolo gie prof. dr. G. C. Berkouwer, tot dusver predikant bij de Geref. kerk van Watergraafs. meer. Prof. dr. Gerrit Cornells Berkouwer werd in 1903 te Zaandam geboren. Hij is o.m. voorzitter van de generale synode der Geref. kerken. Geref. Kerken. Aangenomen naar Rotter dam-Kralingen (vac. F. A. den Boeft) B. Rietveld te Leldschendam. Op een drietal te Wilnls komt voor R. D. Beukema, cand. en hulppred. te 's-Gra- venhage-Loosduinen. Evang. Luth. kerk. Beroepen en aangenomen naar Amster dam (vac. dr. C. Riemens) C. Pel te Nijmegen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te 's-Gravenhage-Oost J. P. Geels te Aalsmeer. Vrije Evang. Gemeenten. Bedankt voor Rotterdam D. W. Veldkamp te Leeuwarden. HOOGWATER VLISSINGEN. Zaterdag 3.56 en 16.07, resp. 2.35 en 2.25 m. -f NAP. ZON EN MAAN. Zaterdag komt de zon te 6.40 op en gaat te 20.44 onder. De maan te resp. 22.05 en 8.47. WIST U, dat het Nederland- sche Roode Kruis in 1940 zorgde voor de terugvoering naar Nederland van de zieken onder de 30.000 Nederland- sche vluchtelingen uit Zuid- Frankrjjk .Z PROVINCIENIEUWS Woensdag hield de Coöp. Veilingsvereeniging „Walche ren" W.A. te Middelburg een algemeene ledenvergadering. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord het over lijden van den heer Valstar, den voorzitter van het Centr. Bur. van Veilingen, die op zulk een laffe wijze is vermoord. Verder besprak de voor zitter de ramp die Walcheren en dus ook de leden heeft getroffen, doch ried aan zoo- dra het weer mogelijk is aan te pakken om den tuinbouw te heipen opbouwen. De directeur bracht verslag uit over het boekjaar 1943 en 1944. De financieele posi tie van de vereeniging is gezond. Dhr. de Jager bracht namens den Raad van Toezicht ver slag uit over het beheer der vereeniging. De vergadering keurde het voorstel van het bestuur en den Raad van Toe zicht goed om over te gaan tot een pensioenregeling voor het personeel. De aftredende bestuurs leden dhr. M. Arendse, L. Jo- ziasse en J. de Kam werden herkozen. In plaats van dhr. J. Mesu en C. W. Bommeljé werden gekozen de heeren P. Ton Pz. en P. Ton Cz. Voor den Raad van Toe zicht werden in de plaatsen van de heeren A. Leijnse en K. Janse, de heeren T. Staat en J. Kwekkeboom gekozen. Het veilingspercentage werd onveranderd vastgesteld, het entreegeld op 5 en de con tributie op 1 per lid. Tijdens de bestuursverkie zing werd nog het woord ge voerd door den heer Dorsman namens den Rykstuinbouw- consulent en den hr. M. Wattel van den Tuinbouwvoorlich- tingsdienst. Busverbinding Stad—Station Vlissingen. Naar wij vernemen zal bin nenkort te Vlissingen een auto busverbinding Stad—Station tot stand komen. De bussen zullen vertrekken van het Bellamypark en den dienst onderhouden met de treinen en de booten van den Prov. Stoombootdienst, alsme de met den bootdienst Vlissin genMiddelburg. Het wachten ls nog slechts op autobanden. De dienst zal worden uitgevoerd door de N.V. Stoomtram Walcheren. Nadat bet muziekgezelschap van het Leger des Heils uit Leeuwarden Woensdagavond te Goes een muzikale wandeling

Provinciale Zeeuwse Courant | 1945 | | pagina 1