Provinciale Zeeuwsche Courant Provinciale Zeeuwsche' Courent GEALLIEERDE LANDING BIJ BALIK PAPAN. Zondagmorgen hebben Austra lische en Ned. Indische troe pen een nieuwe landing uitge voerd op Borneo, naby Balik Papan. Zij werden hierbij krachtig gesteund door Ame- rikaansche, Australische en Nederlandsche oorlogsschepen en de luchtmacht. Bij de lan ding werd weinig tegenstand ondervonden. In enkele uren vestigden zij een bruggen hoofd van lhh km. lengte en l km. diep. Later nam de te genstand toe. Geallieerde vliegtuigen hebben ten N. van Balik Papan met brandbom men aanvallen gedaan op olie reservoirs teneinde te voorko men dat de Japanners deze re servoirs zouden laten leegloo- pen in de rivier om een verde diging te vormen. Door deze landing zijn de Jap. sleutelstel- lineen geïsolleerd. Gen. Mac. Arthur heeft zelf de leiding van de landing. De tot dusver grootste for matie, nl. 600 vliegende vestin gen wierpen vanochtend 4000 ton brandbommen op 4 groote Japansche steden. (BBC) Toch troonsafstand van Koning Leopold? Door den gealliereden nieuws dienst in Duitschland ls Zon dag medegedeeld, dat in Salz burg venvacht wordt, dat ko ning Leopold afstand zal doen van den troon. De koning zal in de eerstvolgende dagen een besluit nemen. (AA) President Truman heeft tot opvolger van den Amerl- kaanschen minister van but- tenlandsche zaken Stettinius, die is afgetreden, benoemd J. Byrnes. De nieuwe minister is 66 jaar oud en was een van de naaste medewerkers van pres. Roosevelt. (AA) Fransche marine-eenheden die by de Duitsche invasie in Z. Frankrijk, voor Toulon tot zinken werden gebracht zullen in den loop van dit jaar weer vlot worden gebracht. Het be treft hier 't slagschip „Strass- bourg", een kruiser, 2 torpedo jagers en 2 onderzeeërs. (AA.) 1000 Belgen- zullen inge deeld worden bij de 2e tacti sche luchtmacht by de R.A.F. om dienst te doen by de hulp politie in den Britschen sector van bezet Duitschland. (AA) In Bentheim is een produc- tieve gasbron. Er wordt thans met de geallieerden onderhan deld om hiervan Twente van gas te voorzien. ,(HN) RUSLAND EN TSJECHO SLOWAKIJE. Tusschen Rusland en Tsje- cho Slowakije is een overeen komst geteekend waarbij Sub Karpatisch Rusland, Roetenië, de meest Oost. provincie van Tsjecho-Slowakye tot aan het uitbreken van den oorlog, aan Rusland wordt overgedragen. Het verdrag zegt dat zulks ge schiedt overeenkomstig de wenschen van de bevolking en dat Roethenië thans weer ge voegd is bij 't moederland, de Oekralnsche soc. sovjet repu bliek. Voorts is overeengekomen dat personen van Russ. of Oekralnschen oorsprong in Tsjecho Slowakye tot 1 Jan. '46 hun oude nationaliteit kunnen terugvragen. Personen van Tsjecho Slowaakachen oor sprong in de Subkarpatische Oekraïne kunnen tot denzelf den <Jatum hun vroegere nati onaliteit verkrijgen. Roethenië is ongeveer 12.000 km2 groot, en ligt op de vroegere grenzen van Rusland, Polen, Roemenrt' en Hongarye. De vooroorlog- sche bevolking telde 800.000 zielen. (A.A.) Massagraf in Roemenië. Nabij een Roemeensche Dnjestr-haven is een massa graf ontdekt dat 6000 lijken bevat, zoo meldt radio Moskou. Het graf werd gevonden aan den rand van een vroeger Dultsch concentratiekamp. Een Moldavische vrouw, d eenige overlevende van het kamp vertelde, dat niet eens barakken voor de gevangenen waren ge-bouwd. De lijken wa ren gegraven in ongeveer 2 meter diepe kuilen. Men heeft ontdekt dat menschen die te zwak waren om op te staan er levend begraven werden '(A.A.) Het Canadeesche leger heeft een totaalverlies geleden van 102.954 man, w.o. ruim 30.000 dooden en 2800 vermis ten. (AA) In Engeland is een vlieg tuig in aanbouw dat in 12 uur tijd 220 reizigers naar New York kan brengen. (H.N.) In Rheinbach zyn door de Amerikanen 3 Duitschers opgehangen, die in Augustus een Amerikaanschen piloot hadden gedood. (H.N.) Uit Suriname is het der de detachement vrijwilligers vertrokken naar het Verre Oosten. (H.N.) In Overyssel, vooral in Zwolle, is een typhusepidemie uitgebroken. Het zwembad te Almelo ia ook besmet. .(H.N.) Abonn.-pr.25 oi. p. w. Ö.20 p. kv\ A '/.pr. 12 ct p mm., min. p. adv j 2 Bur. usslngen tel. 10, M'burg tel. 3521 en 3541, Cocs tel. 2475, Terneuien Maandag 2 Juli 1945 188e Jaargang Nummer 70 UooMraU, JBJ. P. Zandljk (.met red. medew. van dr. W. H. BeekenKamp en dr. P. J. Bouman. Uiig. F. don Boer. DruK fa. F. v. d. Velde Jr DE PRINSES IN AMERIKA. Prinses Juliana is aan boord van het grootste passagiers schip ter wereld „Queen Eli sabeth" In New York aange komen. Aan boord bevonden zich ongeveer 15.000 Ameri- kaansche soldaten die naar hun vaderland terugkeerden. (A.A.) Vooreerst geen radiotoestellen. Volgens den voorzitter van den Bond van Ned. radiode tailhandelaren, zal het jaren duren voordat ieder in Neder land weer een radiotoestel zal kunnen koopen. Ook de repa ratie van ondergedoken ge weest zijnde toèstellen zal veel moeiiykheden ondervinden (HN) De „Piet Hein". Het Prinselijk jacht „Piet Hein" is in vrywel onbescha digde» toestand in Den Helder teruggevonden. Het is naar Amsterdam overgebracht waar het zal worden gerestaureerd. (H.N.) Vijf dooden bij vliegongeval in Twente Boven het vliegveld Twente kwamen twee toestellen van de R.A.F. met elkaar in botsing. Een der toestellen stortte neer. De 59-1arige boerin R. haar 25-jarige zoon kwamen onder het vliegtuig terecht en werden op slag gedood. Ook de drie inzittenden van het vliegtuig, allen Britten kwa men om het leven. (H.N.) Doodelyk ongeval motorraces. Bij de in het Stadion te Am. sterdam gehouden motorraces is Zondag een ernstig ongeval geschied. Tijdens de finale van de 175 m3. begon de motor van Huybregts te slingeren. Zyn stuur raakte die van de Vleeschhouwer. Deze laatste trachtte uit te' wyken door naar boven te klimen, doch kwam hierbij tegen de balus trade terecht. De renner Bron botste hierna tegen beiden op. De Vleeschhouwer werd doo- delijk gewond, Bron liep in wendige kneuzingen op, terwijl Huybregts minder ernstig ver wond werd. Beide laatsten zijn naar een ziekenhuis overge bracht, ,(HN) In de schaduw van het kamp-crematorium. De Kapo's. Al direct in Amersfoort, waar hy 6 maanden bleef, maakte Frans Blommaert, een der Middelburgscho jongens, die bij een poging via Frank rijk naar Engleand te gaan, in België werd gepakt, kennis met de practyken van de Ka- po's, het gevangenis-geboefte, dat de Duitschers als gevan genbewaarders in de concen tratie-kampen haddon aange steld. Ze droegen een geit- band om den arm en waren ge wapend met een gummistok en hét gevreesde fluitje, waarmee ze den gevangene, die hun on genoegen had opgewekt, bi. zich riepen. En het minste ol geringste kon tot dit ongenoe gen aanleiding geven, waarop ze dan de meest wreedaardige plageryen en straffen uitdach ten. Een speciale aardigheid van hen was, om de muts van den gevangene naar de prik keldraadomheining te werpen, en 'wanneer hij dan zoo dom was die te gaan halen schoten ze hem neer, want een gevan gene moet minstens tien meter van de omrastering afbiy'ven. Ook werd hg er wel naar toe geranseld, met denzelfden af loop. By een Jood hadden ze wel de gewoonte, hem bewusteloos te slaan, hem in een kruiwa gen naar de omheining te rtf- den en hem, met het gezicht naar het prikkeldraad gekeerd daar tegenaan te zetten. Wan neer de ongelukkige dan wat bh kwam en zich aan het draad wilde optrekken, was dit een poging tot ontsnapping, die met den kogel werd gestrafd. Velen zyn op dergeiyke- gronden in dit beruchte kamp neergeschoten. In het algemeen zagen de Kapo's, zware Jóngens endoor- trapte bandieten, er niets in om een gevangene terwille van een pakje sigaretten of minder, dood te ranselen. ZON EN MAAN. Dinsdag komt de zon te 5.25 op en gaat te 22.03 onder.De maan te resp. 1.55 en 14.on PROVINC1EN1EUWS Van de bekende en beruchte N.S.B.'ers uit Middelburg zou A. J. Bliek vastzitten in Haren en Breed in Schoonhoven. De ex-burgemeester Meerkamp Embden verblijft thans in het „Hospitaal" te Middelburg, waarheen hij eenigen tijd gele den werd overgebracht Ook diens knechtje J. A, van Bo ven, ex-bode van het gemeen tehuis. is in verzekerde bewa ring gesteld. In Merialdum" (Friesland) werden gepakt: Martien Be versluis, de redecteur van de Zeeuwsche Stroom, die zich verried door een schoon ge dicht op de Koningin te laten circuleeren en Smallegange, de vroegere burgemeester van Axel, die laatstelijk dit ambt ln Menaldum bekleedde. Sedert eenige weken wordt door M. G.. de munitie, die bij de Meelfabriek te Middelburg ligt, onschadeiyk gemaakt. Eenige dagen geleden had bij het demonteeren van de grana ten hier een noodlottig ongeval plaats, doordat een van de gra naten ontplofte, waarbij de 26- jarige H. O. S. zwaar ver minkt werd en kort daarop overleed. Het slachtoffer, was in dienst by de af deeling Be heer, Roerende en Onroeren de Goederen van M. G. en fei telijk de eenige van den dienst die met het demonteeren van granaten en mijnen bekend was. Donderdagavond j.l. had de bevordering plaats van de leerlingen aer Avondschool voor Nyverheidsonderwys te Middelburg. Tevens werd de uitslag bekend gemaakt van het eindexamen. De wnd. burgmeester de heer L. Onderdijk, respect, voorz. en secretaris van de commissie van toezicht, waren hierby tegenwoordig. De wnd, burgemeester sprak de leer lingen, die niet bevorderd wa ren, moed in om het by dezen tegenslag niet te laten zitten, terwijl h(j aan verschillende beste leerlingen een prijs kon uitreiken. De leerlingen der 5e klasse op één na kregen het einddiploma. Andere jaren eindigde de school op 1 April, maar door gebrek aan kolen en licht in jden afgeloopen winter en door het gebruik van de Ambachts school voor andere doeleinden was het eind van den cursus dit jaar 3 maanden later dan anders. Eenige leerlingen der school, die te Souburg wonen werden in staat gesteld om 's Zater dagsmiddags de lessen te ont vangen. Tenslotte drukte de wnd. burgemeester namens de meente zijn dank uit aan directeur en de leeraren voor de wijze waarop zij onder dik wijls moeilijke omstandigheden het onderwijs hebben gegeven, terwijl hij zijn tevredenheid uitte over de bereikte resul taten. De politie te Middelburg heeft 2 maal procesverbaal op gemaakt wegens het loopen in het afgezette gedeelte rond de muziektent tijdens het concert op het Molenwater. De politie vestigt er de aan dacht op. dat het publiek tij dens de muziek binnen dezen kring, die een straal heeft van 40 m„ dient te blijven staan. Op de muziektent is een aan tal borden aangebracht, die tevens aan dit verbod her inneren. Afscheid burgemeester van Woelderen Dat de scheidende burge meester van Vllssingen een zeer groote plaats heeft inge nomen in de harten van de bur. gery. is Zaterdagmiddag nog maals gebleken by de gelegen heid welke de heer Van Woel deren had gegeven om persoon, lyk afscheid van hem te ne men Den geheelen middag was het een komen en gaan van verschillende deputaties van vereenïgingen en organisaties, in totaal 34 met rond 300 per sonen, terwijl ook nog meerde re particulieren hun opwach ting maakten. Onvermoeid stond de burgemeester de de putaties te woord, terwijl deze met een handdruk van hem, mevr. van Woelderen en hun dochter afscheid namen. Onder de aanwezigen merk ten wij o.a. op den Commissa ris der Koningin in Zeeland, overste .Slot en den burge meester van Middelburg. NIEUWE BONNEN Geldig tot 7 Juli. Aardappelen: A28 t.m. E28 p. b. 2 kg., 128 1# kg. VIeesch: A28B t.m. E28B p.b. 125 gr., M28A p.b. 100 gr. Ontbijtkoek: 180 Alg. koek (plm. 1-0 gr.) p. b. Rijstpudding: D63 Reserse 12 ounces (336 gr.) p. b. De bonnen /oor ontbytkoek en tystpudding zyn voor- en tevens afleveringsbonnen. Ze moeten vóór 8 Juli 1945 bij een winkelier worden ingeleverd. Ulitsluitend die winkeliers, die deze artikelen voorheeen re- gelmatig voerden, kunnen de ze bonn-n in ontvangst ne men. Het college van Burg. Weth. te Vfisslngen heeft tot waarnemend burgemeester be noemd den heer L. P. van Oor schot, hiermede volgend de tra ditie van benoeming naar an ciënniteit. Dokter A. Staverman schrijft ons: Notaris J. C. Paap herdenkt op 5 Juli a.s. den dag, waarop hij 40 jaar geleden benoemd werd te Vlissingen. Geboren te Voorschoten, op 31 Maart 1867, behaalde hij reeds op 20-jari- gen leeftijd het radicaal van candidaat-notaris; in 1905 werd hij tot Notaris benoemd in de stad. die hij tot heden onafgebroken trouw is geble ven. In zijn notarieele functie heeft hij zich het vertrouwen en de achting van talloozen verworven, zoowel van zijn col. lega's als van zijn cliënten, door zijn onkreukbaarheid, groote bekwaamheid en de be minnelijkheid, waarmede hij allen, die zijn hulp Inriepen, heeft terzijde gestaan. Zyn collegaTs toonden hun vertrouwen door hem te benoe men tot lid van het Hoofdbe stuur van de Broederschap van Notarissen, in zyn candidaten- tijd had hij eenige jaren zitting in het Hoofdbestuur der Broe derschap van Candidaat-Nota- rissen voorts was hrj lid van de notarieele Tarief-Commissie en nog steeds voorzitter van den Ring Middelburg der Broe derschap van Notarissen. Ook buiten zijn meer be perkten vakwerkkring heeft Paap zich groote verdiensten verworven voor Zeeland in 't algemeen en Vlissingen in het bijzonder, door zijn medewer king in het sociale en pubieke leven. Als lid en later voorzit ter van de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar On derwijs heeft hij veel en goed werk verricht, eveneens als bestuurslid van het Groene Kruis, van de ver. tot bestrij ding der t.b.c., van het Depar tement Vlissingen van de Mij. tot Nut van het Algemeen, voorzitter van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden enz. Later heeft hij als lid van de Provinciale Staten van Zeeland en voor den Gemeenteraad van Vlissingen de publieke zaak gediend. GEALLIEERDE LANDING BIJ BALIK PAPAN. Zondagmorgen hebben Austra lische en Ned. Indische troe pen een nieuwe landing uitge voerd op Borneo, nabij Ig uitg< Bali Papan. Zij werden hierbij krachtig gesteund door Ame- rikaansche, Australische en Nederlandsche oorlogsschepen en de luchtmacht. Bij de lan ding werd weinig tegenstand ^ondervonden. In enkele uren vestigden zij een bruggen hoofd van 1VÏ km. lengte en 1 km. diep. Later nam de te genstand toe. Geallieerde vliegtuigen hebbeji ten N. van Balik Papan met brandbom men aanvallen gedaan op olie reservoirs teneinde te voorko men dat de Japanners deze re servoirs zouden laten leegloo- pen in de rivier om een verde diging te vormen. Door deze landing zijn de Jap. sleutelstel- lineen geïsolleerd. Gen. Mac. Arthur heeft zelf de leiding van de landing. De tot dusver grootste for matie, nl. 600 vliegende vestin gen wierpen vanochtend 4000 ton brandbommen op 4 groote Japansche steden. (BBC) Toch troonsafstand van Koning Leopold? Door den gealliereden nieuws dienst in' Duitschland is Zon. dag medegedeeld, dat in Salz burg verwacht wordt, dat ko ning Leopold afstand zal doen van den troon. De koning zal in de eerstvolgende dagen een besluit nemen. (AA) President Truman heeft tot opvolger van den Ameri kaanschen minister van bui- tenlandsche zaken Stettinius, die is afgetreden, benoemd J. Byrnes. De nieuwe minister is 66 jaar oud en was een van de naaste medewerkers van pres. Roosevelt. (AA) Fransche marine-eenheden die by de Duitsche invasie in Z. Frankrijk, voor Toulon tot zinken werden gebracht zullen in den loop van dit jaar weer vlot worden gebracht. Het be treft hier 't slagschip „Strass- bourg", een kruiser, 2 torpedo jagers en 2 onderzeeërs. (A.A.) 1000 Belgen zullen inge deeld worden bij de 2e tacti sche luchtmacht bij de R.A.F. om dienst te doen bij de hulp politie in den Britschen sector van bezet Duitschland. (AA) In Bentheim is een produc tieve gasbron. Er wordt thans met de geallieerden onderhan deld om hiervan Twente van gas te voorzien. (HN) RUSLAND EN TSJECHO SLOWAKIJE. Tusschen Rusland en Tsje cho Slowakije is een overeen komst geteekend waarbij Sub ik Karpatisch Rusland, Roetenië, de meest Oost. provincie van Tsjecho-Slowakye tot aan het uitbreken van den oorlog, aan Rusland wordt overgedragen. Het verdrag zegt dat zulks ge schiedt overeenkomstig de wenschen van de bevolking en dat Roethenië thans weer ge voegd is bij 't moederland, de Oekrainsche soc. sovjet repu bliek. Voorts is overeengekomen dat personen van Russ. of Oekrainschen oorsprong' in Tsjecho Slowaky'e tot 1 Jan. '46 hun oude nationaliteit kunnen terugvragen. Personen van Tsjecho Slowaaksehen oor sprong in de Subkarpatische Oekraine kunnen tot denzelf den datum hun vroegere nati onaliteit verkrijgen. Roethenië is ongeveer 12.000 km2 groot, en ligt op de vroegere grenzen van Rusland, Polen, Roemeniï en Hongarije. De vooroorlog- sche bevolking telde 800.000 zielen. (A.A.) Massagraf in Roemenië. Nabij een Roemeensche Dnjestr-haven is een massa graf ontdekt dat 6000 ïyken Bevat, zoo meldt radio Moskou. Het graf werd gevonden aan den rand van een vroeger Duitsch concentratiekamp. Een Moldavische vrouw, de eenige overlevende van het kamp vertelde, dat niet eens barakken voor de gevangenen waren gebouwd. De lyken wa ren gegraven in'ongeveer 2 meter diepe kuilen. Men heeft ontdekt dat menschen die te zwak waren om op te staan er levend begraven werden ;(A.A.) Het Canadeesche leger heeft een totaalverlies geleden van 102.954 man, w.o. ruim 30.000 dooden en 2800 vermis ten. (AA) In Engeland is een vlieg tuig in aanbouw dat in 12 uur tyd 220 reizigers naar New York kan brengen. Abonn.-pr.: 25 ct. p. w. 3.20 p. kw a '.pr. 12 ct p min., min. p. adv j 2— Bur. «usslngen tel. 10, M'burg tei. 3521 en 3541, Goes tel. 2475, Ternouzei Maandag 2 Juli 1945 188e Jaargang Nummer 70 tiou.Jrea, Jü. f, ZanuuH tmet red medow. van dr. W. H. BeeaenKamp en dr. P. J. Bouman. Uitg. F. B den Boer. Druk 'a, F. v. d. Velde ir (H.N.) In Rheinbach zyn door de Amerikanen 3 Duitschers opgehangen, die 'in Augustus een Amerikaanschen piloot hadden gedood. (H.N.) Uit Suriname Is het der de detachement vrijwilligers vertrokken naar het Verre Oosten. (H.N.) In Overyssel, vooral in Zwolle, is een typhusepidemie uitgebroken. Het zwembad te Almelo is ook besmet. (H.N.) DE PRINSES IN AMERIKA. Prinses Juliana is aan boord van het grootste passagiers schip ter wereld „Queen Eli sabeth" in New York aange komen. Aan boord bevonden zich ongeveer 15.000 Ameri- kaansche soldaten die naar hun vaderland terugkeerden. (A.A.) Vooreerst geen radiotoestellen. Volgens den voorzitter van den Bond van Ned. radiode tailhandelaren, zal het jaren duren voordat ieder in Neder land weer een radiotoestel zal kunnen koopen. Ook de repa ratie van ondergedoken ge weest zijnde toestellen zal veel moeilijkheden ondervinden (HN) De „Piet Hein". Het Prinselijk jacht „Piet Hein" is in vrijwel onbescha- digden toestand in Den Helder teruggevonden. Het is naar Amsterdam overgebracht waar het zal worden gerestaureerd. (H.N.) Vijf dooden by vliegongeval in Twente Boven het vliegveld Twente kwamen twee toestellen van de R.A.F. met elkaar in botsing. Een der toestellen stortte neer. De 59-jarige boerin R. en haar 25-jarig& zoon kwamen onder het vliegtuig terecht en werden op slag gedood. Ook de drie inzittenden van het vliegtuig, allen Britten kwa men om het leven. (H.N.) Doodelyk ongeval b(J motorraces. Bij de in het Stadion te Am sterdam gehouden motorraces is Zondag een ernstig ongeval geschied. Tijdens de finale van de 175 m3. begon de motor van Huybregts te slingeren, Zijn stuur raakte die van de Vleeschhouwer. Deze laatste trachtte uit te' wyken door naar boven te klimen, doch kwam hierbij tegen de balus trade terecht. De renner Bron botste hierna tegen beiden op. De Vleeschhouwer werd doo- delijk gewond, Bron liep in wendige kneuzingen op, terwijl Huybregts minder ernstig ver wond werd. Beide laatsten zijn nrfhr een ziekenhuis overge bracht. (HN) In de schaduw van het kamp-crematorium. De Kapo's. Al direct in Amersfoort, waar hij 6 maanden bleef, maakte Frans Blommaert, een der Middelburgsche jongens, die bij een poging via Frank rijk naar Engleand te gaan, in België werd gepakt, kennis met de practyken van de Ka po's, het gevangenis-geboefte, dat de Duitschers als gevan genbewaarders in de concen tratie-kampen hadden aange steld. Ze droegen een gele band om den arm en waren ge wapend met een gummistok en het gevreesde fluitje, waarmee ze den gevangene, die hun on genoegen had opgewekt, by zich riepen. En het minste of geringste kon tot dit ongenoe gen aanleiding geven, waarop ze dan de meest wreedaardige plageryen en straffen uitdach ten. Een speciale aardigheid van hen was, om de nuits van den gevangene naar de prik keldraadomheining te wei-pen. en wanneer hy dan zoo dom was die te gaan halen schoten ze hem neer, want een gevan gene moet minstens tien meter van de omrastering afblijven. Ook werd hij er wel naar toé geranseld, met denzelfden af loop. Bij een Jood hadden ze wel de gewoonte, hem bewusteloos te slaan, hem in een kruiwa gen naar de omheining te rij den en hem, met het gezicht naar het prikkeldraad gekeerd daar tegenaan te zetten. Wan neer de ongelukkige dan wat by kwam en zich aan het draad wilde optrekken, was dit een poging tot ontsnapping, die met den kogel werd gestrofd. Velen zijn op dergeiyke- gronden in dit beruchte kamp neergeschoten. In het algemeen zagen de Kapo's, zware jongens en door trapte bandieten, er niets in om een gevangene terwille van een pakje sigaretten of minder, dood te ranselen. ZON EN MAAN. Dinsdag komt de zon te 5.25 op en gaat te 22.03 onder.De maan te resp. 1.55 en 14.39. NIEUWE BONNEN Geldig tot 7 Juli. Aardappelen: A28 t.m. E28 p. b. 2 kg., .428 1% kg. VIeesch: A28B t.m. E28B p.b. 125 gr., M28A p.b. 100 gr. Ontbytkoek: 180 Alg. koek (plm. 1-0 gr.) p. b. Rijstpudding: D63 Reserse 12 ounces (336 gr.) p. b. De bonnen voor ontbijtkoek en rijstpudding zijn voor- en tevens afleveringsbonnen. Ze moeten vóór 8 Juli 1945 bij een winkelier worden ingeleverd. Ulitsluitend die winkeliers, die deze artikelen voorheeen i e- gelmatig voerden, kunnen de ze bonn .n in ontvangst ne men. KËRKNIEUWS Geref. kerken. Aangenomen: naar Rilland. Bath D. Kuiper, cand. en hulppred. te Goes; naar Oost burg A. Oostenbrink te Wis- senkerke. Het Provinciaal Kerkbe stuur van Zuid-Holland heeft toegelaten tot de Evangeliebe diening in de Ned. Hervormde kerk den heer J. C. Wisse te "s-Gravenhage, cand. aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, geb. te Wissekerke. Burgerlijke Stand GOES. Overleden: J. J. P. C. Bar- telse, 76 j., te Kloetinge, man van M. E. de Vos. M. den Hol lander, 83 j., wedn. van J. Nonnekens. Getrouwd: D. Korstanje, 36 j. en M. Francke, 27 j. Geboren: Hendrik, z.v. J. de Schipper en A. Ruissen. Corne lls Jan Frederick, z. v. L. K. J. de Hond en C. M. Prince SPORT Voetbal Zeelandia—RCS 53. De stand is: Goes 2 2 0 0 104 4 Middelburg 1 1 0 0 73 2 Zeelandia 2 10 1 8—10 2 RCS 3 0 0 3 7—15 0 PROVINCIEN1EUWS Van de beleende en beruchte N.S.B.'ers uit Middelburg zou A. J. Bliek vastzitten in Haren en Breed in Schoonhoven. De ex-burgemeester Meerkamp v. Embden verblyft thans in het „Hospitaal" te Middelburg, waarheen hij eenigen tijd gele den werd overgebracht Ook diens knechtje J. A. van Bo ven, ex-bode van het gemeen tehuis, is in verzekerde bewa ring gesteld. In Menaldum (Friesland) werden gepakt: Martien Be versluis. de redecteur van de Zeeuwsche Stroom, die zich verried door een schoon ge dicht op de Koningin te laten circuleeren en Smallegange, de vroegere burgemeester van Axel, die laatstelijk dit ambt: in Menaldum bekleedde. De daarvoor te Goes in aan merking komende politieKe jartijen. die in den tijdelijken gemeenteraad zullen zijn ver tegenwoordigd, hebben de vol gende candidatenlijsten inge diend. waarop t"e leden van het kiescollege op 12 Juli hun stemmen zullen kunnen uit brengen. S.D.A.P.: A. Buijs, Ph. Ha- verhoek, Jac. C. v. d. Hout, F. C. Schog, Johs. Ooms, J. Geleedst, A. Verschuure. Anti.-rev.: R. Zuidema, A. Vingerling, M. P. Jispoot, M. C. Duijnhouwer, J. Pouwer, ir. G. de Bakker. Chr. Hist.: J. J. van Melle Jan Duvekot, L. Goeman, F. P. Polderman, A C. Burger. Joh. de Kruyter, A. de Bruij- ne, C. F. van der Peijl. Vri leidsb. en Vrijz. Dem.: A. de Roo. M. J. Stoel Feuer- stein, W. G. Hartstra, A. M. Koolwyk, M Franken, M Moermond, R. van Dijk, J. de Feijter. R. Kath.: J. H. Roose, Iz. van Boven, M. A. van Ege- raart, G. A. van der Knaap, L. van Osch, L. Burgs. Op deze candidatenlijsten ko. men slechts twee namen voor van personen, die zitting had den in den gemeenteraad, toen deze met ingang van 1 Sep tember 1941 op non-activiteit werd gesteld. Het betreft de heeren A. de Roo en L. Goe man. Zaterdag werd te Goes ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer M. den Hollander, die jarenlang chef by de firma Massee is feweest. Aan de groeve werd et woord gevoerd door den directeur der N.V. Deze schet ste in sympathieke bewoordin gen den overledene als mensch en als werker voor de firma. Hetgeen de firma Massee thans is, is voor een groot deel het werk van den overle dene geweest. Het concert dat „Euphonia" Zaterdagavond' óp de Markt te Goes gaf, had een flinke be langstelling van oud en jong getrokken, die met groote waardeering het gevarieerde programma, waarvan verschil lende nummers nog in het tee- ken van den jaardag van on zen Prins stonden, hebben ge volgd. Jammer dat de koele wind velen noopte eerder weg te gaan, dan anders zeker het geval zou zijn geweest. De po litie deed met succes pogingen om de jeugd wat rustiger te doen zijn. Een vraag rest nog: is het blykbaar met opzet rij den per fiets tusschen de luisterenden door niet te belet ten? Door het kiescollege inge steld ter benoeming van een tijdelijken gemeenteraad te Kloetinge is één candidaten- lyst ingediend met de volgen de zeven namen: C. Blomaard, J. Straub, J. Oele Azn., R. Buitenhuis. W. N. van Liere, A. J. van 't Veer, M. Paarde- kooper. Te Kloetinge heeft men Vry- dag volop teest gevierd ter eere van den 34sten verjaar dag van Prins Bernhard. Des middags hebben op het Hart veld. begeleid door muziek, de school kinderen volks- en va- derlandsche liederen gezongen. Daarna maakten zij met de muziek een wandeling door het dorp. Tenslotte werden al le kinderen in de school gul onthaald. Voor den optocht hadden de burgemeester en het hoofd der school de kinderen en verdere feestgangers toege sproken. Des avonds waren de onver moeibare muzikanten van het plaatselijk korps weer op hun post en brachten grootendeels vaderlandsche liederen en mar- schen, waarin deze verwerkt zijn, ten gehoore. Om 9 uur werd een stoet gevormd, waar. by honderden burgers geza- menlyk gedurende anderhalf uur de gemeente doortrokken en uiting gaven aan de feest vreugde. In de Pitmanschool te Goes slaagden voor 't examen kan toortypist, vanwege den alg. Ned. bond van stenografielee- raren I. Pitman, de dames C. d. Hamer. Wemeldinge, Adr. v. Hoepen en E. J. Gebraad, bei den Kattendy'ke, M. Kuzee, 's- H. A.kerke, M. P. Mijnsber- gen, E. P. Tilroe, A. van Riet, L. Zandee, allen te Goes, A. M. Wouterse, 's-Gravenpolder,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1945 | | pagina 1