im f WSTTIE - net echt. THSÏK BUSSINK 1 Hl l1 z 1 4 c/r Sport Zondag 20 Augustus organiseert „Robur" te Goes regionale atletiek wedstrijden. Aan de Zondag J.l. door de A.V.G. te Groningen georganiseerde wedstrijden, nam ook het Marathonlid J. Q. Tholenaar deel, die In zijn serie 800 meter Juniores 2e werd in 2 min. 12,4 sec. Zondag a.s. worden te Amsterdam de dames-clubkampioenschappen voor Nederland gehouden, waarvan de or ganisatie in handen is van ..Sagitta". Aan deze wedstrijden wordt ook deel genomen door een damesploeg var de Vlisslngsche vereenlgingen A.V, '35 en Marathon. Hier geniet men van Janós {Cerlas en drinkt men Wal zal men dèar later genie-, fcen van DEVENTER KOEK 2 Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissin gen (afw;): Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en J. P. Ph. Doorenbos, Middelburg; Gewestel. nieuws: H. van Benthcm, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg; Haagsch redacteur: E. Siderius; Advertentiechef: voor Middelburg: C. P, Buys, voor Vlissingen S. P.ijkeboer. N NED. INDIë GEÏNTERNEERDE .BURGERPERSONEN. Het Ned. Roode Kruis ontving weder opgaven van in Ned. Indlë geïnterneerde burgers van Nederland- sche nationaliteit. Van de volgende geïnterneerden konden tot heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd en beroep. Hogenes, B., 55, zonder beroep; Hogeroorst, A. C., 44, werkz. bij cultures; Hogervorst, J. O., 47, werk- i bij een mij.; Hol, Johannes, handelsman; Hollerman, J. W., handelaar; Holzhauer, Jacobus, werkzaam bü suikerbakkersbe drijf; Honselaar, Abraham, 39, ge- pensionneerd; Hooge, Hendricus, 46, handelaar; Hoogen, J. H. van der, hoofd politiepost; Hoogenboom, 54, hoofd politie; Hoogendtjk, L. 51, adviseur van een mij.; Hoo- gendorn, F. C., 51, werkz. bij een mij.; Hoogerbeets, J. P., 51, civiel- ingehieur; Hoogerland, J. A., 24, werkz. bü cultures; Hoogland, Frede- ,18, zonder beroep; Hoog straten, W. M. C. van, 42, klerk; Hoogte, K. L. M, van der, 55, direc- Hoogveld, A. J. C. W., 37, voorman; Hoogwoud, L. W., 62, em ployé bü een mij.; Hoor, Johannes 53, inspecteur; Hoorn, H. van, 53, werkz. op een machinefabriek; Hop, R. L. F. H., 50, handelsman; Hopfner, F. P. A., 48, leeraar; Horm- F., 57, werkz. op constructie- werkpl.; Hortensius, Arle, 53, zonder beroep; Houben, B. H., 50, leeraar Hout, Gerrit van der, 45, huiseige- Houten, D. van, 61, handelaar; Houten, Jan van, 47, gepens.; Hou- ters, T. W. J., 49, werkz. bü vis- scherij; Houwaart, G. M. A., 47, hoofd van een mij.; Houwen, H. H.," 52, inspecteur van politie; Hreeman, H. J. G., 40, schoolhoofd; Huig de Beer, 51, leeraar; Huiskes, J. H. A., 55, werkz. bij transportbedrijf; Hut- Jens, G. F. H-, 28, lector; Huygen, J. J.t 49, werkzaam bij transportbedr. Lutteken, J., 50, dir. van een mij.; Moes, M., 44, werkzaam op telefoon kantoor; Takes, J. A. C., 40, ma chinewerkman; Taaie, W. L., 50, werkzaam bij radiokantoor; Taat, A. D. J., 56, fabrieksingenieur; Takens, Gerard, 44, hoofd afd. economie; Tax, A., 19, 6tudent; Tempelaars, T. M., 55, gepensionneerd; Ter^nge, B. M., 32, administrateur; TerRuhle, E., 56, correspondent; Teuben, Simon, 51, politieposthouder; Teyn, Willem, 42, werkz. bü een mij.; Thiemann, P. J. M. H., 30, lector; Thoen, C. A., 38, werkz. bij een mij.; Thomasse. C. R. I. A., 53, zonder beroep; Thijs- sen, J. H., 55, werkzaam bij kleer- makersbedrijfTichelaar, R. W., 36,, zonder beroep; Tilborg, A. J. N., student; Tilburg, C. J. M. van, 27, hoofdopzichter; Timmerman. G. A., 54, gepensionneerd; Timmermans, G. H., 47, apotheker; Timmermans, Mar- tinus, 61, gepensionneerd; TJaarda, Marten, 56, hoofd machine-afdeeling; TJaberings, Pieter, 57, werktuigk. Tol, H. F. van, 52, reparateur; Tol- hoek, P. J., 30, fabrieksingenleui Tongeren, J. van, 35, werkzaam t cultures: Tongeren, J. van, 58, win kelier; Tonnaer, C. H., 49, architect; Tonnema, A., 54, handelsman; Too- renburg, Gerardus van, 37, gepens.; Toorn, D. J., van, 54, gepens.; To- renbos, Jan, werkz. bij een mij.; Tos ses, P. A. L., 57, gepens.; Touw, Jan, 52, ingenieur bij een mij.; Trieb, F. A. P., 57, zonder beroep: Tright. Jan van, 53. ambtenaar; Trip, K. G 23, werkz. bij recherche; Tros- sel. Jan, 59, gepc-ns.; Tuin, A. var der, 56, verpleger; Tuininga, Corne- hout, A. J. F., 55, huiseigenaar; lis, 51, werkz. bij een mij.; Türcn- Tussenbroek, B. P. van, 20, zonder beroep; Tussenbroek, D. W. van, 46 restauranthouder; Tuyt, C. D. H., 24, werkz. bü hotelbedrijfUchtman. V H., 51, employé op een fabriek Uden, P. A. van, 46, employé bij transportbedrijf; Uylenhoed, A. F,, 53, winkelier; Uythoven, Philippus, 35, zonder beroep; Veen, J. A. R., 19, student; Veen, P. C.. 44, scheeps kapitein; Veenstra, Jacob, 54, leeraar: Veer, J. M. de, 40, employé bij een mij.; Vegte. S. L. van der, 52 leer- S© aar: Vegtel, J., 58, handelaar; Ver- berkt," N. M., 49, winkelbediende; Verdier, A. F., 41, werkz. bü open bare werken; Verhaafen, J. R., 55. werkzaam bij magazijn; Verhaar, J. O., 34, werkzaam bij recheVche; Ver- haeff, J. G. R., 55, planter; Ver hagen, L. G.59, verpleger; Verhan- me, T., 43, werkz. bij cultures; Ver- heüen, J. C., 56, reparateür. Belanghebbenden gelieven zich ter /erkrijging van nadere Inlichtingen wenden tot de Ve afd. van het .'ormatiebureau van het Ned. Roode Kruis, Jul. v. Stolberglaan 29, 's-Gra- venhage, onder opgave van zoo vol ledig mogelüke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, be roep, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneerden. Vanwege het departement van fi nanciën wordt het navolgende ter kennis van belanghebbenden gebracht. Met ingang van 15 Aug. '44 wordt bü Invoer van bier een accüns geheven van 10 per h.l. Het spe cifiek invoerrecht op bier, ander dan Dultsch bier, bedraagt van 15 Aug. •44 af 4.50 per h.l. Voorts worden van genoemden datum af 100 opcen ten geheven op den accüns voor bier, dat hier te lande wordt vervaardigd dan wel uit het buitenland wordt ingevoerd. Ten aanzien van hoeveelheden bier, met inbegrip van nog niet geheel afgewerkte brouwsels, welke bier brouwers op 15 Aug. '44 voorhanden hebben, wordt nagevorderd en wel ten bedrage van 5.60 per hectoliter- graad wort, dat voor de bereiding van die hoeveelheden is gebezigd. De bierbrouwers zün verplicht van die hoeveelheden voor 19 Aug. '44 schrif- telijk aangifte te doen bü den ont vanger der accünxen onder wiens Kantoor de brouwerü is gevestigd. Overtreding van de desbetreffende bepalingen zal worden gestraft met een geldboete van ten hoogste 1000. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar het besluit en naar de beschikking tot nadere regeling van de belasting op bier, welke 2ün opgenomen in de Ned. Staatscrt. van 11 Aug. Desverlangd kunnen te dezer zake nadere inlichtingen, worden ingewon nen bü de inspecteurs der Invoerrech ten en accünzen en bü de ontvangers der accünzen. Z-S-PROCEDURE VOOR DE NED. BEDRIJFSGROEP WEGVERVOER" De procedure der Z-S kaarten als maatregel op grond van de verorde ning van den Rükscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, 108/42 betreffende de verplichting tot het verstrekken van Inlichtingen, wordt thans ook toegepast op het geheele gebied van de Nederlandsche Bedrijfsgroep wegvervoer". Er moe ten derhalve aan deelnemen alle on dernemingen, welke onder de volgende groepen ressorteeren; 1. Vakgroep personenvervoer; 2. vakgroep goede renvervoer; 3. bedrijfsgroep tramwe gen. De aanvraagformulieren zün bi. de Kamers van Koophandel en haar filialen verkrügbaar. Bevoegd vooi het behandelen der in te leveren Z- kaartenaanvragen Is alleen de Bevoll- machtigte für den Nahverkehr, Zeist, Utrechtscheweg 84. De aanvragen moeten op de enve loppe worden voorzien van de opmer king „Z-S-procedure". Duitsche on dernemingen, waarvan de eigenaars of de meerderheid rijksduitschers alsmede ondernemlngen?*waarvan het kapitaal voor meer dan 50 pet. zich -Üksduitsch bezit bevindt,, of die rijksduitschen Treuhander hebben moeten haar aanvragen indienen bi, de Deutsche Handelgkammer für die Niederlande in Amsterdam of Rotter- De formulierai en Z-kaarten zijn voor deze bedrijven bij de Deut sche Handelskammer verkrijgbaar. De opgaven moeten onmiddellijk, doch uiterlijk 31 Aug. '44 bij den Bevollmachtigte für den Nahverkehr in Zeist worden Ingediend. Later bin nenkomende opgaven worden als niet ingediende aanvragen behandeld, verantwoordelijkheid voor het op tijd inzendende firma's. Voor haar reke ning blijft ook het gevaar lies bü de verzending. Het is derhalve aan te raden de aanvrage aangetee- kend te verzenden. Onjuiste opgaven kunnen bovendien bestraffing tenge volge hebben. Ondernemers, die in gebreke blijven voor 1 September '44 hun aanvraag In te dienen, .„stellen hierdoor zichzelf en hun werkkrach ten ter beschikking voor gebruik Er wordt speciaal op gewezen, dat onder nr. 8 van het witte bedrüfs- forrruller ook moet worden opgege ven; het aantal en soort der zich in het bezit van het bedrijf bevindende en voor bedrijfsdoeleinden gebruikte autovoertuigen (personenauto's, omni bussen of bestelauto's). Nadere bijzonderheden kunnen ont leend worden aan het bü de Kamers van Koophandel verkrügbaar gestelde tolichtingsvcl. Kerk- en Schoolnieuws Ned. Herv. kerk. Beroepen te Spaarndam-Spaarnwoude (2e pred.pl.) C. E. van Voort- huysen te K a 11 e n d ij k e. Stortvloe4 van Vernietiging DE HARDHEID VAN DE GEVECHTEN IN FRANKRIJK. Van de hardheid van de ge vechten in Frankrijk krijgt men een goeden indruk uit de volgende aanhaling uit een Duitseh frontverslag: „Om 22 uur wijkt hier in het Westen het laatste dag licht voor den nacht. Dan ver dwijnen de contouren en ver zinken in de duisternis die uit de bosschen schijnt te komen. Pas om vijf uur. begint het dan weer te schemeren; ze ven uur wachten in een waak zame, halve sluimering, die geen uitrusten kent en geen verademing brengt. Aan de overzijde bleef het rustig. Al leen het ononderbroken ratelen van de rupsbanden liet ver moeden hoe zwaar de komen de dag zou worden. Kort voor 6 uur begon de aarde te beven van het inslaan van de gra naten, begeleid door het be kende doffe lawaai. Van links werkte de krakende vuurschijn zich over den voorsten waar nemingspost en stortte zich dan in een diepte van onge veer 200 meter op de geheele stelling, zooals een orkaan op een stuk bouwland. Van nu af aan blijft elk waarnemend re- gistree ren uitgeschakeld. Er is in zulk een stortvloed van vernietiging geen wil meer buiten dien van zelfbehoud, die de bescherming van de wapens mede insluit. De sol daat heeft in deze bitterste phase van het leven alle kracht van het hart en het verstand noodig om dit 'vreeselijke te verdragen en aan het einde daarvan nog kracht voor be sluiten te hebben. De vermin dering van het trommelvuur brengt reeds een bevrijding van deze ongehoorde inspan ning van alle zintuigen. Het was echter niet meer dan de voorbereiding tot het losbar sten van alle krachten van de vernietiging uit een andere dimensie. In de. heldere mor genlucht vliegen de eskaders viermotorige bommenwerpers boven de strijdlini^ Hun bom mentapijten liepen als dichte, naast elkaar gelegde linten door de dalen, heuvelruggen en hofsteden. Geen taal ter wereld heeft woorden om het vreeselijke uit te drukken dat de mannen in een smalle strook van het gevechtster rein en daarachter de artille rie in deze moeilijke uren moeten doorstaan en geen taal is rijk genoeg de kracht in woorden te vatten, die de gre- inzenden der aanvragen berust bü ïiadicr na deze slagen, Onder het gewicht waarvan de bos schen verbranden, dorpen tot stof worden en rotsen uiteen- springen als bros leem, steeds weer tot tegenstand doet op staan. Duizelend van vuur en rook, bedolven, half gestikt, dikwijls het evenwicht ver stoord, bijna blind van den luchtdruk, werken de overle venden zich omhoog. Zij woe len naar hun bedolven wape nen, helpen kameraden op uit het stof en de verbrande aar de. Zij schreeuwen naar de kameraden om te weten hoe sterk hun tegenstand nog kan zijn, want zij kennen het la waai dat nu steeds nader komt; tanks, nog in den rook van de laatste bommen, de schaduwen van de groen-gele Shermans ratelen over het omwoelde land. Daarachter stormen infanteristen naar voren." - Het zijn dergelijke schilde ringen, die eerst het rechte besef geven van de groote en schijnbaar onmogelijke din gen, welke de Duitsche legers in hun hardnekkigen verdedi gingsstrijd te'kens weer .vol brengen, schrijft het Vad. MIDDELBURG De politie maakte proces- verbaal op tegen M. O. als jW verdacht van diefstal van een ÏCÖ Verduisteren: van 1319 Augustus: j'|J van 21.006.30 uur. „jB De maan komt morgen te 4.39 fin pn era a f fa 9A Al anJfli* 'q ld op en gaat te 20.41 onder. Radioprogramma Donderdag. Hilversum I. 12.15 Sep tet Ombach, 12.45 ber., 13.00 cau serie, 13,05 musette-orlc., 14.00 cau serie, 14.15 gram., 14.30 vacantie- progr,, 15.00 fluit en plano, 15.30 gram., 16.00 septet Ombach, 16.-15 ber., 17.00 ork. Masman. 17,30 nieuws, 17.40 kwartet, 18.00 BNO. 18.05 opera. 18.45 weekpraatje, 19.00 ber., 19.15 Concertgeb. ork.: 20.15 causerie, 20 40 Concertgeb. ork., 21.30 piano, 22.00 ber., 22.15 gram. Hilversum II. 17.00 gram.. 18.00 amus. ork., 18.40 piano. 19.00 ber. 19.15 voor de jeugd, 19.20 gram 20.15 legende, 20.30 gram., 21.00 Bonte avond, 21.45 "avondwüding, 22,00 ber., 22.15 zie Hvs. I, 22.30 I Stem v. h. Rijk. paar laarzen. Wegens het berijden van een straat in verboden richting werd een politioneele waar schuwing uitgereikt aan P. F. uit Vrouwenpolder. Aan het bureau van politie te Mid delburg zijn van 7 t.m. 13 Aug. als gevonden aangegeven en gedeponeerd: 4 sleutels, ring met 2 sleutels en broekveer, r.k. kerkboekje t.n.v. A. v. Westende, won. te Goes, Groote Markt, mes In schede, waarin staat de naam Verstelle; wit kinderkousje, bol groene wol, bruine kinderportem. Vervolgens zün inlichtingen te be komen omtrent de navolgende voor werpen bij de onderstaande personen: armband, P. Boucherle, Seisweg zwempak, L. Schenk, Nw. en St. Joosland, Dijkweg 8; kinderpor tem. m. inh., H. Bosschaart, St. Janstr. 24; portem. m. inh., van Loo, St. Jansgang 10; kindersokje, A. Klompe, Molstr. 3; kinderportem. Inh., W. Goosse, Veerscheslngel 204; dekzeil, G. Damman, KI. Vlaan deren 48; padvindersriem met fluit Roth, Verwerüstr. 59; stuk kinder speelgoed (auto met aanhangwagen) P. Sloover, Nederstr. 27; zilverbon, C. Jongepler, Bleek 16; bankbiljet, W. v. Dalen, Veerscheweg 1arm bandje, J. v. Schagen, L. Giststr. witte badmuts, de Voogd, Lage- weg 40; kinderbeursje met inh., N. Vogel, Nieuwe Haven 15; bruine da- mesportem. m. inh.. Boekhandel Hil- dernisse, L. Noordstr. 2; bankbiljet, J. Rlemens, Bogardstr. 5; rechter wit kinderschoentje, de Boer, Kareis- gang 14; zwart vulpotlood, Kasse, Lnngevielesingel 22; schaartje," van Gelder, L. Noordstr. 39; geruit regen- kapje, van Waegeningh, Veerschesin- gel 39; kinderstep, Grijspaard, Kou- dek. weg 45; zwart zwempak. A. Leünbach, Heerenstr. 43; Jongens blouse, Wallenburg, Oude Veersche weg 14; duimstok, J. Janse, Segeers- weg 1verbanddoos, A. Schepers, Verwerüstraat 22; damespolshorloge, P. Roollaver, Nadorstweg B 119 1. Inlichtingen aan het bureau van politie alhier, voor wat betreft de gedeponeerde voorwerpen, op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, tusschen 17 en 19 uur. Geslaagde candidaten voor het Voor bereidend Zwemdiploma van den N.Z.R.B., aan de gemeentelijke zweminrichting te Middelburg. Meisjes: Lies Allewijn, Jeltje Al- lewijn, Adrie Krüger, Leni den Hol lander, Hieke Ferwerda, Rietje Kraaü, Wllly Verhage, Ineke Ver- hage, Jopie Boone, Frijke Ludik- huize, Finie Blok, Wimpke Bos, Poulien Bos, Jopie van Opdorp, Rie Schoolmeester, Paulien Vriens, Rietje Blok, Annie Antheunisse, Lenie An- theunisse, Irma Geers, Nellie Henst- mangers, Annie de Ruijter, Jaene Schellings, Jo Schellings, Jopie Mol, Kitty Lubsen, Rita Lubsen, Nel Kas- Adrie Steketee, Coba Vriens, Ciska Mulder, Francien van de Ber gen, Truus Hendrikse, Wouda Hubers, Jopie Timmermans. Mien Hoefkens, Sien Huisman, Anneke Koning, Aren- tina H. Krüger, Gerda Timmermans, Rie Goudswaard, Annie Antheunisse, Emmy Schellings, Fonnfe Schuit, Ma- rietje Prince, Corrie Verhage, Koos Lievensé? Wies Mes, Ria Mes, Lenie Bostelaar, Suus Grims, Ella Goed- bloed, Paula Kampman, Corrie Kou wen. Tilly van Verre, Anneke Docts, Nelly Buüs, Corrie van den Bussche, Emmy Heeren, Ineke Hardon, Lenie van de Broeke, Annie Vermeüs, Thea Janssen, Nelly Amoldus, Lies Baas, Ineke Heüt, Henny Verschoor de la Houssaüe, Anneke Cozün, Laura Tlssink, Cathrien Tisslnk, «Betsy Castel, Neeltje Peeman, Corrie de Klerk, Flora van Aartsen, Jean- tje van Heijl, Bepple Hoek, Willy Vroon, Magda Salomé, Toos Pluü- mers, Jopie Amoldus, Thea Kodde, Maatje Tissink. Anne Marle Adrlaan. se, Berta Hoek, Nellie Goeman, Rie Barendsen, Greetje Vossen, Henny Smals, Mathie Leynse, Dlnie Witte, Liesbeth van der Eijk, Annie Buüs, Riek Mulder, Lelnl Goedhart, Annie Vogelenzang, Ans Vroon, Hannie van der Mijle, Stien van Schelven, Truus van Dalen, Willy van Waegeningh, Hankie de Kuijper, Paula Tazelaar, Neeltje Louwerse, Adriana Zwarte- poorte, Martina Lievense, Nellie Leijnse, Annie Baüens, Cobl Grims, Rie de Vlieger, Willy Liebers, Gertje van Waegeningh, Hannie Schouten, Willy Vroon, Corrie Bulthuis. Jongens: Bas Bos, Henk Hofman, Bart Leünse, Piet Boucherle, Jos Goudswaard, Piet van Damme, Roelf Te Terneuzen slaagden voor cou- Blaauw, Adrie Tevel, Daan Dronkers, peuse mej. C. Boone te Hoofdplaat, I Jan de Ridder, Eddo van der Hoog, en voor costumière de dames J. van Adrie Polderman, Cornelis Adrlaanse, Houte, L. Riemens, L. v. d. Sande|T!nus Reijnhout, Niels Koers, Willem en J. Hof berg, allen te Breskens. Daane. ft 1 Besluiten, benoemingen enz. o 15 «i 1: X 0 H 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2