mum DIT MERK Sport Bondsvergadering N.V.B. Do Bondsvergadering van den Ned. Voetbalbond zal worden gehouden te Utrecht op 16 Sept. De tradltloneele Jaarlijkeche onder linge atletiekwedstrijden der gym- nastlek- en athletiekver. „Achilles" te Middelburg, genoten weder een grooto belangstelling. Over het al-1 gemeen werden er zeer goede resul taten bereikt. Niet minder1 dan 7 clubrecordswerden verbeterd. Aan de wedstrijden waren tevens verbon den 5 kampen. De voornaamste uit slagen zijn als volgt: Heeren 100 m.: 1. E. Wieme, 12.: jee.; 2. f'. Heijstek; 12.3 sec.; Vèrspringen: 1. 'd. C. Bal, 6.65 m.; 2. E. Wieme, 5.47 m. Hoogspringen: 1. W. den Hollan der. 1.35 m.; 2. E. Wieme, 1.35 m. Kogeletooten: 1. M. Heüstek,9.19 ni.; 2. E. Wieme, 8.69j m. Discuswerpen: 1. M. Heijstek, 25.87 m.; 2. E. Wieme, 25.35 m. Speerwerpen: *1. E. Wieme, 38.40 m.; 2. M. Heijstek, 34.79 m. Heeren-Junioren A: 100 m.1. M. Heüstek, 12.3 sec.; 2. E. Wieme, ,12.3 sec. Vèrsprlngen: 1. E. Wieme, 5.47 m.; 2. M. Heüstek, 5.11 m. Hoogspringen: 1. E. Wieme, 1.35 m.; 2. W. Ooms, 1.30 m. Kogelstooten: 1. M. Heijstek, 11.21 m.; 2. E. Wieme, 10.78 m. Discuswerpen: 1. M. Heüstek, 32.59 IJl.2. E. Wieme, 30.45 m. Speerwerpen: 1. E. Wieme, 45.71 in.; 2. M. Heijstek, 31.60 m. Heeren-Junioren B: 100 m.: 1. P. Wondergem, 12.6 6ec.; 2.- G. Gil- lesse, 13.8 sec. Vèrspringen1. C. Gillissen, 4.48 m.; 2. P. Wondergem, 4.35 m. Hoogspringen: 1. G. Gillesse, 1.28 m.2. P. Wondergem, 1.25 m. Kogelstooten: 1. P. Wondergem, 8.51 J m.; 2. C. Gillissen, 8.091 m. Discuswerpen: 1. P. Wondergem, 22.59 m.; 2. C. Gillissen, 18.44 m. Speerwerpen: 1. C. Gillissen, 23.84 m.; 2. R. Clarisse, 19.14 m. Dames-A: 100 m.: 1. Joh. v. d. Driest, 13.4 sec.; 2. S. Petiet, .14 sec. Vèrspringen: 1. Joh. v. d. Driest. #.46 m.; 2. S. Petiet, 4.31 m. Hoogspringen: 1. N. Roth, 1.30 Tn.2. Joh. v. d. Driest, 1.25 m. Kogelstooten: 1. S. Petiet, 8.23 2. N. Roth, 7.97 m. Discuswerpen1. C. Gillissen, 21.43 m.; 2. Joh. v- d. Driest, 20.20 m. Dames-B. 100 m.: 1. J. de Witte, f15.3 sec.; 2. H. Griep, 15.4 sec. Vèrspringen: 1. A. Kooman, 4.12 in.; 2. H. Griep, 3.89 m. Hoogspringen: 1. A. Kooman, 1.10 m.; 2. A. Hoogesteger, 1.05 m. ■Kogelstooten: 1. A. Kooman, 6.49 «r».2. H. Griep, 6 m. OP EIK AKKERDE" UW WAARBORG VOOR ECHTHEID Hoofdredacteur: j. O. Visser, VHsbiü- gen (afw Algemeen redacteur: M. Gecree, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd. Vilssingen en J. P. Ph. Doorenbos, Middelburg; GewesteL nieuws: H. van Benthem, Goes en R. F. H. H. Sondag, Oostburg; Haagscb redacteur; E. Ssderius; Advcrtentlechef: voor Middelburg: c. P. BuUs, voor Vilssingen 8. Rükeboer. Het Ned. Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Ned.-lndië geïnterneerde burgers van Nederiand- sche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftgd en beroep. Booden, T., 17, leerling; Buys, H., 53, civiel ingenieur; Cup, F. G., 63, militair; Qeppe, J. C., 33, machine werkman; Derx, J. G. A., 55, gepen- slonneerd; Deuten, Klaas, 50, gepen- sionneerd; Deylius, W. P. T., 62, werkzaam bü hoteibedrljfDlejen, J. A, van, 62, werkzaam bij cultures; Dierlcks, V. E., 53, werkzaam bü dept. v. marine; Diermen, Johannes van, 61, gepenslonneerd: Dierx, A. H. F., 53, werkzaam bU ziekenhuis; Dieters, J. H„ 57, werkzaam bij cultures; Dietvors, L. U. L. J., 49, klerk; Dikmane, H. A.f 47, hoofd van een afdeeling; Dillewijnm, J. J. van, 33, werkzaam bü cultures; Din-, gemans, P. A.r 51, schoolhoofd; Din ger, G. A., 53, werkzaam bü een mij.; Dinger, L. F. G., 53, werktuig kundig Ingenieur; Dlrksen, Dirk, 54, werkzaam bü een mü.; Dirven, J. A,, 57, gepenslonneerd; Disco, A. A., 28, werkzaam bij muzieklnstr. bedrüf; Ditmar-Jansse, G., 48, handelsman; Docter, J. H., 20 student; Docter, M. W. A., 52, schoolhoofd; Dode- mond, C. A.. 22, zonder beroep; Dolman, J., 55, directeur van een mij.; Donselaar, F. J. van, 48, ac countant bü een firma; Doorenbos, J. H., 46, schepeling;Doorene, P. J. van, 53, fotograaf; Doormalen, A. J. van, 60, beroep onbekend; Doorn- boisch, B., 38, employé bü een mü.; □oornebos, J. C., 44, weékzaam bij een mij.; Doornuns, G. A., 34, werkz. bü een mü-; Douma, Jan, 37, be heerder transportzaak; Douw, Pieter, 50, scheepsm.; Dreef, H. J., 55, be roep .pnbekend; Driei, C. E. van, 51, administrateur onderneming; Driei, P. R. A. van, 43, inspecteur; Drost, Sander, 33, burgemeester; Dubbel man, H. W., 49, inspecteur; Duinen, J. G. J, H. van. 58, handelsman; Dulnker, Leendert, 51, gepension- neerd; Duivestein, Jan, 56. beroep onbekend; Duncker, J. F., 45, werk zaam in magazün; Dunen, A. G. van, 51, handelsman; Dusseidorp, A., 49, administrateur; Dusseidorp, Teunis, 47, werkzaam bü voedselvoorziening; Duyn, Hendrik van, 54, gepenslon neerd; Duyndan, T. T. J., 46, lee- raar; Duynstee, S. A., 18, zonder beroep; Duytsch, C. J., 51, leeraar; -Duyvewaard, Corn., 50, beroep onbe kend; Dück. H. A. van, 50, werk zaam bij hotelbedr'üf; DiJJers, H. J., 58, hotelmanager; DUk, C. A. 44. werktuigkundige; Dük, I. 30, onder-direCteur; Dijk, Tunis 58, apotheker; Dük, Willem van, 50, werkzaam bij een mij-: Dijk, W. J. van, 49, Inspecteur; D'ükstra, Frede- nk, 36, empl. bü scheepvaartmü- Geugd, J. W. de, 53. werkzaam bij een mij.; Huysïng, G. G. Jr., 23, werkzaam bij scheepsbouw bedrijf; Hylkema, Bastlaan. 18, zonder be roep; Ikcn, H. A.. 39, machine werkman; Ingen, C. H. van, 23, landbouwconsulent; Ingenbeek, Regar- dus, 23, zonder beroep: Izerjdoorn, J. J., 30, machinewerkman; Jaarsma, Sijtze, 53, advocaat: Jaarsveld, J. C., 58, gepensionneerd; Jacobs, C. P., 51, werkzaam bij lmporthui6; Jacobs. F. W. H., 54, planter; Jacobs, J., 40, planter; Jager, N., 45. geeste lijke: Jager, W. de, 40, administra teur; Janse, David, 51. gepension neerd; Jansen. Anton, 39. Ingenieur bij een mij.; Jansen, A. C. W., 52, beheerder van een mij.; Jansen, A. G., 19. Inspecteur; Jansen. G. J., 20, student; Jansen. H. J., 46, planter; Jansen, Johan, 23. ass. politie-inspec- teur; Jansen, J. C., 53, ambtenaar; Jansen, K. H., 57,. zonder beroep; Jansen, M. C., 35, electrotechnisch Ingenieur; Jansen, W. A., 55, werk zaam bij cultures; Jansen, W. J., 48, employé; Jansen, W. J., 37, Joods; Jansen, W. R., 38, werkzaam bü weverij: Janssen, H., 43, werkzaam bij recherche; Janssen, J. W. E., 51. fabriekshoofd; Janssen, W. J., 48. employé; Janssens, Hendrikus, 61, ge pensionneerd; Janssen, H. J., 53. zonder beroep; Jarman, J. C. M.. 55, planter; Jaroschika-Pohl, J. van 18, student; Jekel, Willem, 55, zon der beroep; Jernei, S.. 47, geestelijke.: Joosse, Jacob, 47, ambtenaar; Starre, Evert van der, 27, müningenieur: .Pardckoper, H. J., 53, planter; Pos- tema. J. E., 33, werkzaam bü tex tielindustrie. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrijging van nadere inlichtingen te wenden tot de Ve afdeeling var het Informatie-bureau van het .Ned. Roode Kruis, Jul. v. Stolberglaar 2729, 's-Gravenhage, ónder opgave van zoo volledig mogelüke gegevens omtrent naam, voornamen, geboorte datum, beroep, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneerden. In een interview met Domei heeft de bekende Japansche schrijver van marinecommen- taren, Masanari Ito, de motie ven besproken, waarom de Ja pansche vloot sedert het zeege vecht op 19 en 20 Juni nog niet ia uitgeloopen om de Amerl kaansche eskaders in de wate ren bij de Morianen aan te vallen. Ito verklaarde o.m. dat de tijd voor den aanval nog niet rijp is. De factoren, die een volledige overwinning van een vloot in een zeeslag beloven, zijn: le superieure vlootsterk- te; 2e vervangin£smogelijkhe- den om na de voornaamste botsing de lacunen aan te vul len; 3e geografische overwegin gen. Bovendien moeten nog an dere factoren, zooals b.v. de gevechtstactiek en het moreel in overweging genomen wor den Onze gecombineerde vloot zal 'beslist niet uitloopen voor de bovengenoemde factoren volledig nagegaan zijn. Op het oogenblik is onze vloot wat de vliegtuigsterkte betreft verre in de minderheid, vergeleken met bij de vloot van den tegen stander. Een vloot, die de heer schappij in de lucht verliest, is onvermijdelijk blootgesteld aan de nederlaag en aan verdreven •worden uit de gevechtszone. Stellig stelt onze gecombineer de vloot alles in het werk om op een hoofdoórlogstooneel een - Uit Mexico wordt bericht, dat het aldaar tot ernstige relletjes is gekomen tusschcn arbeiders en de politie, waarbij meer dan 200 perso nen gedeelteUk zwaar gewond wer den. Japansche vloot nog niet rijp voor den aanval Amerikaansche superioriteit in de lucht. superieure luchtmacht op te bouwen. Ten aanzien van den twee- den factor wees Ito erop, dat een groote zeeslag steeds ge volgd wordt door een tweeden. Men moet volledig rekening houden -met de noodzakelijk-' heid, dat men moet beschikken over voldoende vervangingsma teriaal om dat in dezen twee den slag te kunnen werpen. De hoofdvloot mag onder geen beding zichzelf prijsgeven aan de vernieling. Wat de derde factor betreft, verklaarde Ito: „het tooneel van een zeeslag moet gekozen worden in wate ren, waar de geografische over wegingen gewoonlijk op be slissende wijze medewerken. Natuurlijk moet men de sterkte aan strijdkrachten, die hun steunpunten op het vasteland hebben, ter beschikking stellen. Binnen het bestek van het stre ven om deze belangrijke facto ren in het leven te roepen, doen wij telkens felle plaatselijke aanyallen op de groepen der vijandelijke vliegdekschepen en verzwakken zoo geleidelijk de kracht van den vijand. In zeke ren zin kan men deze strate gie een strategie van het be houd der -Wootmacht noemen. Daaronder versta ik een strate gie van weloverwogen sparen der hoofdmacht van de vloot door het vermijden van een slag onder ondubbelzinnig on gunstige omstandigheden. N.S.B. BETUIGT TROUW AAN DEN FÜHRER. Mussert spreekt. De Nederlandsche na'tionaal- soeiaiisten hebben in een bij eenkomst te Amsterdam hun trouw aan derf Führer en aan het nationaal-socialisme be tuigd. Mussert hield een rede, waarin hij herinnerde aan den aanslag. Het was een verraad, aldus spr. Alleen aan een goede zaak kan men verraad plegen. De middelen van ver raad zijn verscheiden. Men kent den laster en de ver dachtmaking, maar ook de bom en de revolver. Voor ons is dit vérraad ook met vreemd. Wij hebben het ge kend van 1937 en na 1940. Spr. wees erop, dat het ver raad een belangrijke rol in den oorlog heeft gespeeld. Spr. herinnerde aan Afrika en Italië. Het is het werk van enkelin- fen. Verraad wordt nooit door e »massa gepleegd. Daarom zeide Mussert, stellen wrj ook tegenover het verraad onze trouw. Spr. haalde vervolgens verschillende bewijzen van trouw aan. Trouw wordt vaak slecht beloond. De geschiede nis bewijst, dat ondank 's we relds loon is. In dit verband wees Mussert op Willem de Zwijger, op het lot van Johan van Oldenbameveldt en de gebroeders de Witt, aan de behandeling van dg Ruyter en aait». Domela Nieuwenhuis. Mussert zeide verder: Wrj weten, dat wij voor een goede zaak vechten. Geloof niet. dat het volk ons haat. Slechts -één kleine categorie, buiten het volk staan, haat ons. In den eeuwigen strijd tusschen goed en kwaad zullen wij het hardst worden beproefd voor de toekomst van ons volk. Wij zullen het doorstaan, aldus spr., en dan zal onze dag ko men. Mussert vervolgde: de aan slag op den Ftihrer heeft ons een schok gegeven. Als het nationaal-socialisme valt Wordt Europa morgen -het Europa van Stalin. Maar de Führer zal ons voor het bolsjewisme behoeden, zeide spr. Hij ver volgde: vaster dan ooit geloo- ven wij, dat God aan Europa den Führer heeft gegeven om het van 'don ondergang te redden. En het wonder van de redding van den Führer is een bewijs van de juistheid van ons geloof. Wij gelooven, dat de tijd niet ver meer is, of de nacht BEGRAFENIS LANDWACHT- KOMPAiNIECIlEF M. H. ELFERINK. Dinsdagmiddag werd op Nieuw Eik en Duinen te Den Haag teraardebesteld het stof felijk overschot van den land- wacht-opperstorm leider, chef der kompanie Zuid-Holland M. H. Elferink, die vorige week te Rijswijk door eén terrorist werd vermoord. Aan de groeve voerde eerst de commandant der W-A. te Den Haag, heerjjancomman- dant Henken, het woord. Deze herinnerde er aan, hoe Elfe- rink, voormalig onderofficier van het regiment jagers, na 1940 werd opgenomen in de W.A. en weldra als soldaat-in- hart-en-nieren, de aangewezen man bleek om de militaire in structie van de mannen ter hand te nemen. Spr. hoopte, dat zoowel moeder als kinde ren,' die alle deel uitmaken van eenigerlei formatie, de kracht zouden vinden om het levens werk van den vader voort te zetten. De gewestelijke komman- deur der landwacht van der Heyden dankte Elferink voor het feit, dat hij, zij het ten koste van zijn leven, den man had weten te arresteeren, die in 2 aanslagen reeds 4 kame raden had verwond. Inspecteur-generaal van Geel kerken wees er o.a. op, dat op de w|jze waarop Elferink om het leven is gekomen, de na- tionaal-socialfst niet 1 gaarne valt, omgebracht als hij werd door .de hand van een volksge noot. Zooiets vervult met wee moed. Het spoort ons echter ook aan hard te zijn als wij onzen plicht moeten doen, al dus spreker. Van Geelkerken besloot zijn' grafrede met erop te wijzen, dat de les welke uit gebeurte nissen als deze geput moet worden is, dat de nationa al- socialisten per slot van reke ning een kleige familie vor men. De leden daarvan kunnen zich wel eens afvragen: waar eindigt dit op. Niemand echter gaat heen vodr zijn tijd. De Führer zelf zeide dezer dagen nog de Voorzienigheid te dan ken voor hetgeen zij hem en Europa bespaard heeft. In het licht van deze gebeurtenissen moeten alle kleinigheden weg vallen. wijkt en de zon gaat op. De tijd nadert, dat Europa uit de dreiging zal zijn verlost en de opbouw kan beginnen. Verduisteren: van 23—29 Juli: van" 21.45—6.00 uur. De maan gaat morgen te 0.26 onder en komt te 13.18 op. MIDDELBURG Ned. Vereen. E.H.B.O. Voor het E.H.B.O.-examen, afgenomen door dr. van Gelderen, slaagden de dames: F. A. Reinigert, E. P. Swint, P. M. Minderhout, M. H. v. <L Ende, E. Onderdrjk, E. J. Boon, E. M. Vreke, P. Geers, S. W. v. d. Ende, D. C. Maartense en M. W. J. Hooftman en de heeren: B. Dentz, J. de Kui- ger, H. J. M. Timmermans, r. J. de Graaf. A. P. de Jong en F. J. Kogelenberg. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zün de navolgende goederen als gevonden ge deponeerd: een portem. met Inh., 3 sleutels, servieskaart met punten, zwart^ glacé dameshandschoen, bruine portem. met Inh., sjaaltje, gummi- bat, portem. met Inh., 3 beurtvaart- adressen, melkbussleutel, blauwe cein tuur, zilveren broche. Vervolgens zün inlichtingen to be komen omtrent de volgende gevonden voorwerpen bü de onderstaande per-' sonen: baalzak, Inh. zakken, J. Bos- dük, Eiaenhaardstr. 43; melsjesre-, genmantel, Caljouw,-Volderulaagte 10; dekzeil, Venhuizen, Seisbolwerk 2; zakmesje, M. Slnke, Langevlele 76; damesbeursje m. Inh., S. Melse, Le liestraat 8; gewicht van 5 kg., I. A. Goedbloed, Veersche singel 28; zwart kinderschoentje, J. Plantsoen, Joden- gang 16; boekje, Dekker, Molenwater! 111; zilveren armband, W. de Vls-i ser, Souburg, Padweg 92;3 zilver bons, Gierum, Koudekerkscheweg 39; eind ketting, J. Semeijn, Reigerstr. 3; beige dameshandschoen, Roest, Langevlele 40; houten broche (Nelly) Krij9er, Brakstr. 37; broche met lm.) diamanten, M. Mennes, L. Noordstr.- 57; aanzetstaal, M. de Rijke, Singel- str. 34; paar zwarte beenkappen, v. d. Lelje, Molenwater 29; armband, L. v. d. Bosch, L. Delft 96; rood haarkammetje, A. Labruyère, N. Burg 23; sleutel, D. Vermeüs, K. Delft 22; bruine portem. met ritssluiting, zonder inh., C. Hamelink, Heerengr. 30; oud zilveren broche, Wagenaar,, L. Delft 72: ijzeren ladder van auto,. L. A, Murk, N. Haven 9; ramme laar, J. Wisse,'' Dokstr. 13; bruine portem. met inhoud en bonnen, A. Izebout, Noordsingel 102; hangertje' met twee foto's, M. Biokpoel, Ganze- gang 2; ceintuur met blauwe zakken, J. Verhage, Kromme Weele 16; rij wielband, J. Houterman, Zuidsingel j 32; half pond boter, L. v. Schelven, Veersche singel 108: zwempakje, Izen- doorn. Zuidsingel 30. Inlichtingen aan het bureau van politie op Dinsdag, Donderdag en Za-i terdag, tusschen 17 en 19 uur. VLISSINGEN Donderdagavond hield ds. Hooykaas, Ned. Herv. predi kant te Amemuiden, een gods dienstoefening in een pakhuis in de Nieuwstraat alhier, het Woord bedienend uit Ps. 74 19 en 20. KALK MJT P.... het advies van den dokter! Kalk is een onmisbare bouw stof voor elke moeder en haar kindje. Vitamine D hóórt daar bijom die kalk te laten opnemen. Neem daarom DAGRAVITde Kalk/D- tablettenl voor sport- massage

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2