MELBA V DURYEA/ THEE Besluiten, benoemingen enz Benoemd tot ontvanger-grif- fier van den Lievenspolder, B. Burger te Terneuzen; tot plaatsvervanger van den dijk graaf van den De-Perponcher- polder, J. P. van Kleunen te Wolphaartsdyk en tot afge vaardigde naar de algemeene vergadering van het water schap voor de uitwatering door de Sluis-aan-den-Oosterland- polder, J. M. Kabekeeke te Goes. hebben verstérkend voed- eel noodlg - nü vooral. Geef ze Melba - samen gesteld uit zuiver na tuurlijke bestanddeelen. Vraag het op Uw bon voor kinderdrank - om de 8 weken een pak voor ieder kind tot 13 jaar. d* i•trtlrrtrnde kindrrdrank RECEPT llllliuil! fcu Raan we cersl even een kop thee drinken, 't Is «urro-* gaat natuurlijk, maar NETTIE is net echt. Met Kettie beeft Hilling inder daad het beste gebracht, wat op dit gebied te bereiken is. Zoo zal Hilling lafer ook in chte thee het beste brengen: DE VLIEGENDE BOMMEN Donderdag-nacht en Vrijdag den geheelen dag is Zuici- Engeland weer met „vliegen de bommen" beschoten. Volgens den B-correspon dent van het A.N.P. te Berlijn zou, naar aanleiding van de Duitsche vergeldingsmaatre gelen, de wensch naar voren zijn gekomen den Paus om in terventie te verzoeken, doch minister Eden zou dit hebben afgewezen. Men' kan aannemen, zoo schrijft de eon;, dat Duitsch- land zich aan welke interven tie ook, niets gelegen zal la ten liggen. Wat op het oogen- blik in Londen geschiedt, zoo meent men officieel, is nog niet erg. He4- werkelijk oogen- blik, waarop 'n smeekend ap pèl der Britten niet meer kan uitblijven, komt nog, doch ook dan zal Duitschland geen me delijden hebben en onbarm hartig retourneeren, wat de Anglo-Amerikanen Duitsch land hebben aangedaan. Een woordvoerder te Berlijn zeide: de hel, - welke wij gemeen schappelijk hebben doorge maakt, laat geen interventie meer toe. De militaire correspondent' van het D.N.B., Martin Hal- lensleben, geeft verschillende bijzonderheden over de V 1. Volgens belanghebbende kringen kan men de V 1 ver gelijken met een radiografisch bestuurd klein vliegtuig zon der bemanning. Een speciale raketaandrijving geeft de groote snelheid. De grootte van de aandrijving richt zich naar den afstand, dien het toestel bestrijken moet. Het kan wel als tamelijk zeker worden aangenomen, dat het bereik van dit nieuwe Duit sche vèrdragende wapen veel verder strekt dan het tegen woordige doelgebied. De uitwerking van een en kele V 1 is enorm. Zij kan noch met die van een projec tiel uit het reusachtige vèr dragende geschut, noch met die van vliegtuigbommen van het zwaarste kaliber verge leken worden. Volgens be trouwbare inlichtingen bestaat de mogelijkheid binnen den mantel ontplofbare of brand- veroorzakende stoffen te ge bruiken. Wat Bètreft de ligging van ds bases van het V 1-wapen is er geen enkele bevestiging, dat dc bomvrije arsenalen van dit wapen, zich aan de kust van het i Kanaal of zelfs op Franschen bodem bevinden. Ook aangaande de snelheid krijgt men geen concrete cij fers. De vlieghoogte schijnt naar welgevallen te kunnen worden ingesteld. De- beschieting van Zuid- En gel and geschiedt volgens een nauwkeurig plan. Naar 't schijnt zijn er drie manieren, waarop de ontplofbare projec tielen naar hun doelen worden geslingerd, nl. ten eerste de af zonderlijke start, ten tweede .HEVIGE GEVECHTEN OP KAItELISCHE LANDENGTE. Het Finsche weermachtbs- richt deelde gisteren mede, dat op de Karelische landengte ten N. en N.W. van1 Tali hevige gevechten werden geleverd. nafgebroken wierp de vij and daar zijn aanvalsgolven met ondersteuning van sterke pantserstrijdkrachten en for maties slagvliegtuigen in het vuur. Taai strijdende Finsche troepen hebben den vijand, deels in tegenaanvallen, zwa re verliezen toegebracht. Des ondanks gelukte het hem, eenig terrein te winnen. Ver scheidene. tanks werden ver nietigd. De harde gevechten duren nog voort. In Aeyrae- paeae drong een eigen stoot troep een vijandelijk steunpunt binnen en vernietigde daar meer dan 100 man. Op de Aunus-landengte is de vijandelijke druk verder toegenomen. In de richting Vitele en Oostelijk daarvan heeft de vijand op verscheide ne plaatsen met ondersteuning van sterk artillerievuur en slagvliegtuigen hevige aanval len uitgevoerd. De gevechten, waarbij de vijand in grooten omvang gebruik maakt van tanks, duren nog voort. Ook hier leed de vijand zware ver liezen. In het kader van den stel selmatig en aftocht van onze troepen werd Aeaenislinna (Petroskoj) ontruimd. Oe Ned. Corr. dienst meldt: De uitgeweken Nederlandsche regeering te Londen heeft, naar te Stockholm wordt vernomen, twee emigranten uit Nederland benoemd tot regeerings- advfseurs en chef-inkoopers. Het be treft hier den vroegeren bankier Da niël Wolff, die zich belast zag met liet uitbrengen van advies terzake van het aankoopen van wapenen en de uitvoering der desbetreffende re- geeringsorders, en Sal van Zwanen berg, In Nederland een bekende fi guur uit de affaire, te Oss, die be noemd is tot adviseur en inkooper der regeering op hét gebied der le vensmiddelen. ds seriesart en den derde de massale start met onregelma tige tusschenpoozen. De at mosferische omstandigheden spelen in het geheel geen rol by het gebruik van het ge heimzinnige Duitsche wapen, terwijl de afweermogelijkheid 'van den vijand bemoeilijkt wordt door bewolking, nevel en regen, waarvan het Duit sche V 1-commando gebruik schijnt te maken. Een deskundige, die in nauw contact staat met het V 1- commando, verklaarde, dat men totnutoe slechts de eerste versnelling heeft ingeschakeld. Spoedig zal volle kracht be volen worden. Het storings- vuur van totdusver kan inder daad slechtg beschouwd wor- deir als het begin van de ver gelding. Bovendien staan nog andere wapens gereed, die wat de vijand tót op heden met de V 1 heeft beleefd, nog verre overtreffen. Rechtszaken Uitspraken arr. rechtbank. De 36-jarige machinist C. de V. uit Middelburg, zou rij- wielonderdeelen uit het water hebben opgevischt en van zijn vondst opzettelijk geen aan gifte bij de politie gedaan heb ben. Verd. was voornemens de onderdeden t.z.t. voor zichzelf te gebruiken. De off. had tegen verd. 3 mnd. gev. straf geëischt. De rechtbank veroor deelde hem thans tot 2 mnd. gev. straf. De 20-jarige M. S. van H, uit Axel, die als keukenmeis je te Domburg werkt, had van een militair een rijwiel cadeau gekregen en ook ge houden, hoewel zij wist, dat de fiets uit de waranda van Maas was gestolen. Uit winstbejag heeft het meisje bovendien ge tracht het rijwiel te verkoo- pen. Wegens heling had de off. 7 mnd gev. straf geëischt. Het meisje werd veroordeeld tot 5 mnd. gev. straf. Twee jeugdige personen uit Breskens, de "19-jarige J. J, N. en ae 18-jarige P. M. M., beiden schippersknecht, hebben ingebroken in het pakhuis van Hooftman aldaar en na men ieder een zak met suiker mee, welke zij later grooten- deels verkóchten. Tegen ieder had de off. 5 mnd. gev. straf geëischt. Thans werden bei den veroordeeld tot 3 mnd gev. straf,- met aftrek voorarrest. Drie verdachten in de Sas van Gentscha suikéraffaire stonden 14 dagen geleden te recht, wegéns diefstal van zakken suiker, welke zij van den zolder in de fabriek der Centr. Suiker Mij. wegnamen en naar België verkochten. De 34-jarige kommies der inv. rechten en acc. H. J. J. K. hoorde 1 jaar gev.straf tegen zich eischen, de 25-jarige Fl. de C. 10 mnd. en de 27-jarige R. D. D. 8 mnd. De uitspraken waren voor H. J. J.IC. 8 mnd. gev. straf, voor Th. de C. 7 mnd en voor R. D. D. 3 mnd., met aftrek prev. hechtenis. J. van K., huisvrouw van S. te Middelburg, werd terzake van het plegen van abortus veroordeeld tot 5 mnd. gev. straf, met aftrek van voor arrest. Jubileum. Heden is het 40 jaar gele den, dat de heer de Vos als directeur en alleen-eigenaar zijn entrée deed in de bekende van Rïjn's mosterdfabrieken te Utrecht. Vijf Britsche Jagers hebben op het vliegveld van Agram twee Juist r gelande Roode Kruis-Vliegtuigen die duidUUk het Roode Kruisteeken droegen, aangevallen en In brand geschoten. DE DUISTERE POORT. 40) door Léonce Prache. De jongeman had zijn woor den nog niet heelemaal be ëindigd, toen reeds Fern and Legret, - de toegewijde geest van den schurk, in de deur opening verscheen. „Zeg eens, Fernand", her nam Gontran de Brenne, „her haal eens even, welke schur kenstreek freule de Prévyl •;hier, jou een tijdje geleden |jheeft voorgesteld!" "cs Met een verheugd gezicht wreef Fernand Legret zich in Jde handen. Daarna richtte hij zijn blik naar-het plafond, als 'om zijn geheugen te sterken, en zeide: „Een schandaal, mijnheer!" „Wat dan „De freule, die wist, dat mevrouw van Arsonval haar bij testament haar vermogen had vermaakt, bood me de helft van dat vermógen aan, als ik mevrouw in haar slaap wilde worgen..." Een kreet van afschuw ont- snapte aan de bleeke en be- (vende lippen van de arme Gilbert©. „Hoe durf je dergelijke din gen te zeggen?" zuchtte het ongelukkige meisje, terwijl zij den schurk met afkeer aan keek. „Je bent een gemeene bandiet en..." „Wilt u wel eens ophouden mee mij uit te schelden!" gromde Fernand woedend. „Ik zeg de waarheid. Des te erger voor u, a!s die u wat onaan genaam is!" „Voor mij is de misdaad be wezen", voorkwam Gontran de Brenne een verdere woor denwisseling. „Ik zou je aan de justitie moeten uitleveren, en die zou je wel voor je slechte bedoelingen weten te straffen, maar ik heb mede lijden met je leeftijd. En bo vendien heb ik van je gehou den..." „Mijnheer, ik verbied „Wat verbiedt je mij, lieve kind? Je zult me een volle dige bekentenis gnderteeke- nen, waarin je je misdaad er kent, en daarna zul je in vrij heid worden gesteld..." De oogen van de arme Gil- borte begonnenop een on heilspellende manier te glin steren. Wat ging er hier met haar gebeuren om haar voor altijd aan de verachting prijs te geven? Wat kon zij tegen dergelijk monsterlijke plannen doein Noch Haantje, noch dokter Luzier, noch haar verloofde, zouden hier verschijnen om haar uit de grepen van Gon tran de Brenne te bevrijden. Zy was alleen en moest zich zelf weten te verdedigen. Met een kalme en krachtige stem antwoordde ze: Nooit, nooit zal ik iets dergelijks onderteekenen!" Éen luid hoongelach was het eenige antwoord op het| heftige protest van het jonge meisje. „Denk je heusch. meisje, dat je hier in mijn villa in Val- Fleuri bent om maar te zeg gen en te doen wat je Wilt?" zei Gontran de Brenne, terwijl hy achterover in zijn fauteuil ging zitten. „Werkelijk, dat zou al te grappig zijn!..." VLISSINGEN Bijenvolk, In een boom op de Nieuwe Markt alhier had zich Donder dag een groote zwerm bijen genesteld. Het ontbrak het nij vere bijenvolk niet aan belang stelling, vooral de jeugd zag hierin aanleiding om haar bal dadigheid bot te vieren. Stee- nen en stokken werden gezocht om het bijenvolk aan te vallen, dat dan ook weldra omringd was door een groot aantal jon gens, die deze „emigranten- groep" hun rustige werkzaam heid wilden doen onderbreken. Het gevolg van èen en ander zou weldra geweest zijn, dat deze zachtaardige dieren van hunne „wapenen" gebruik zou den maken enhet hoofd van menige omstanders daarvan de sporen zou dragen. Een politieman, die passeerde nam echter maatregelen; hij waarschuwde 'n imker, die den bijenzwerm deskundig verza melde, waardoor deze" dieren weder hun arbeid, het produ- ceeren van den vooral in dezen tijd zoo zeer begeerden honig, konden voortzetten. De jeugd, die reeds bezig was met steenen naar deze die ren te werpen, werd door het optreden van dezen politieman, een pijnlijke kennismaking met de „afweermiddelen" van de bijen bespaard. Apotheek. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den ge heelen Zondag de apotheek van Ockenburg, Singelw-eg, geopend. Predikbeurten. Geref. kerk. 9.30 en 5.30 ds. Smeenk. Evang. Luth. kerk en i Doopsgez. kerk 10 da. de Boer. Chr. Geref. kerk 9.30 en 5 leesdienst. Geref. gem. 9.30 (Glacisstr.). 3 (Luth. kerk) leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 ds. Koekebakker. C0j 0) MIDDELBURG Apotheek. Vaii Zaterdag 1 tot Zater dag 8 Juli is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag de apotheek van der j Harst- geopend. 1 PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk Ct Zand): 10 ds. v. Voorst Vader, 7.30 dg. Kroon (Jeugddienst): Evang. Luth. kerk: 10 ds. Nolte; Doopsgez. gem.: geen 4 dienst; Chr. Geref. kerk: 10 en 3 prof. Wisse: Geref. gcm.9.30, 2 en I 6 leesdienst: Geref. Bond: (Luth. kerk) 2.30 dhr. Begeer, 6.30 ds. Hooijkaas; Geref. kerk in H.V.: 10 dhr. Geursen; Ver. v. Vrüz. Herv.: (Doopsgez. kerk) 10 ds. Hanneman; Waalsche gemeente: (Doopsgez. kerk) 1 5 ds. Blommaert. I Leger des Hells: 10 hciligingsdlenst. I 7.30 Verlossingsamcnkorost. Adj. Kooislra. GOES PREDIKBEURTEN. I Ncd. Herv. kerk: 9.30 ds. OdK i (H.D.), 5 dr. Dankbaar; Geref. kerk: i en *0.30 ds. VreugdenhilGeref. gem.: 9.30, 2 en 6 dhr. Blok; Di. 7.30 ds. v. d. Berg: Vrij Evang. gem.: 10 en 6 ds. v. d. Vis: Doop"- i gez. gcm.: 10 mej. dr. Bakker; Leger des Hells: 10 heiligingsdienst. 7.30 VerlossiDgssamenkomt, kap. Wester hof. (Wordt vervolgd). Generaloberst Dölimann overleden. Generaloberst Dollmann, op- jerbevelhebber van een lege'r. s den 27sten Juni plotseling overleden. De Führer heeft naar aanleiding daarvan een dagorder uitgevaardigd, waar in o.a. wordt gezegd, dat ge neraloberst Dollmann door zijn 1 voortreffelijke leiding van een leger aan de kust van den At- lantischen Oceaan mede de 1 voorwaarde heeft geschapen voor den afweer van de inva sie en in den afweerstrijd ge- i holpen de vérstrekkende plan- nen van den vijand te vergde- i len, zoodat het eerste doel van de landing van den vijand niet bereikt werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2