PRIMA KAHREL m'e, Uitzonderingstoestand in Guatemala. In Guatemala zijn onlusten uitgebroken. Nadat de spoor wegarbeiders en de .transport- arbeders zich hadden aange sloten bg de reeds 'een week stakende studenten en tot de algemeene staking waren over gegaan, heeft de president, met het oog op de veelvuldige bloedige botsingen tusschen de stakers en de politie, den uit zonderingstoestand over het land afgekondigd. De politie heeft na de botsingen, die ver scheidene doodèn en talrijke gewonden kostten, honderden personen gearresteerd. ,r N. AIS TANTE BEP /B'J MOEDER 2IT TE 'XPRATEN WIEPEN W1NC, /fit f^AUW EVENTJES EEN &CODSCHAO MOET EN DOEN, VRAAGT TANTE V, "HAAR 'KOEOS,2IET DE KRUIDENIER JULIIE NIEV OVER HET HOOFD7 T ZEC, EENS TANTE BENT U^EfN KLANT VAN SlMON OEWITtAND£GS 70U U TOOI WEI WET EN. C DAOROÓK DEKINDECEflOPHUN T ^MURT^EHOLPEH WORDEN I' ideaal voor sport massage koffiesurrogaat vam IJl, tt'g.TOKCTa Wat Victorientje brengt, er zijn! biscuits IN NED.INDIë GEÏNTERNEERDE NEDERLANDSCH BURGER- PERSONEN. Het Ned. Roode Kruis ontving wederom opgaven van In Ned.-lndië geïnterneerde burgers van Nederland- sche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd en beroép. Booren, J. H. van den, 44, ac countant; Hamaker, Johannes, 54, zonder beroep;. Hambour, P. P. H., 27, Ingenieur; 'Hamel, F. L., 54, ver pleger; Hamel, H. van, 57, werkz. op een fabriek; Hamer, J. J. dent 51, gepen6ionneerd: Hansen, J. H. H., 33, handelsman; Hansen, W. L. J., 55, werkzaam bij een mij-; Harding, G. J., 27, machinewerkman; Harent, J. M., 50, voorman; Harmeien, J. B., 51, zonder beroep; Harmsen. J. F, T.t 52, werkzaam op een fabriek; Harmsen, J. R., 56, planter; Harn, W. J. E. de, 41, leeraar; Harse, C. J. van, 53, administrateur; Hartgens, J., 57, ambtenaar; Hartogh, M. G. den, 46, stuurman stoomv.Hartz, Louis, 28, koopman; Haseloop, J. G., 39, klerk; Hasselaar, J. J., 41, han delsman; Hasselt, A. van, 39, werk zaam bij filiaal 60heepv. mij.; Has- sink, A. J., 38, student; Hattlnk, F. W., 57, hotelhouder; Hattum, W. D. van, 61, directeur; Hauf, A,, 58, werkzaam bij gevangeniswezen; Hava, Johannes van der. 54, handelsman; Haver, S. L., 50, abibtenaar; Haye, J. H., 55. werkzaam bij cultures; Hazebos, J., 33, werkzaam bij bak kersbedrijf; Heer. M. de, 51, school hoofd; Heere, Matthijs. 67, zonder beroep; Hehenkamp, J. M., 53, inge nieur bij een mij.; Heide, F. A. E. van der, 41, apotheker; Helde, Klam- mert, van der, 53, gepensionneerd Heiligers, P. A., 46, gepensionneerd; Heimers, H., 24, schepeling; Hei- mich, Johanna Hendricus, 59, gepen sionneerd; Heineeken. W. H., 59, zon der beroep; Held, A. H.t 59, han delaar; Hemert, C. E. van, 56 werk zaam bü een mij.; Hendrik, B. A. L., 42, werkzaam op een fabriek; Hendriks, J., 56, gepensionneerd; Hendriks, P. G., 50, werkman; Hen driks, P. J. A., 55, letterkundige; Hengst, G. W., 39, schrijver; Hen rotte, T. L.. 52, bankemployé; Her der, D. H. de, 45, werkzaam bij kantoor voor openbare werken; Herfs, W. H., 41, werkzaam bij een mij.; Herman, W. P., 53, employé bij een mij.; Hermans, E. J. N., 51, assis tent apotheker; Hermes, Jacobus, 34, apotheker; Hermes, J. A. B'., 51, kok; Hermsen, Louis, 50, zonder be roep; Hertog, A. L., 57, werktuigkun dige; Hes, J. F. van, 58, leerapr; Heskes, J. S., 53, gepensionneerd Hester, Hendrik. 54, gepensionneerd; Hettinga, Adolph, 46, directeur van een mij.; Heukelom, Andries van, 42, werkzaam bij een mij.; Heusden, A. J. H. van, 53, werkzaam bij hotel- bedrijf; Heusden, Christiaan van, 46. apotheker; Heuts, P. J. van, werkzaam bij cultures; Heuvel, van der, 52, hoofd politiepost; Heu vel, L. W. van der, 41, klerk; Heu- ven, Grieto van, 57, gepensionneerd; Heuijerjass, P. J., 23, werkzaam bij politie; Heyden, A. A. W. van der, 27, werkzaam bij een mij.; Heyden, J. W. P. van der, 53, werkman; Heye, P. F. N., 50, winkelbediende: Heyligers, D. G.. 60, beheerder eet huis; Heyman. Willem, 57, masseur; Heyningen, Lodewijk van, 32, com- missionnair; Heyteen, A. J. van der 36, schepeling: Heyteen, F. F. van der 38, werkzaam bij een mij.; Hezik, G. A. van, 50, werkzaam bij verze- de Gruyler's koffie. Vroeger koffie, thans surrogaat Toevoeging van ee «reinig ouderweljch» koffieitroop, zonder bon, maakt hel koffie- surrogaat nog geuriger en krachtiger ot kofflt. im JAPANNERS VEROVEREN HENGYANG. Naar hetJapansche hoofd kwartier mededeelt hebben kwartier mededeelt, hebben de midden-China opereerende Ja pansche troepenonderdeelen Woensdag Hengyang, de groot ste vooruitgeschoven luchtba sis der Amerikanen, veroverd. De Japanners maken reeds van dit vliegveld gebruik. Bij de operaties in de provincie Ho- nan behaalden de Japanners sedert het begin van de krjjgs- rerrichtingen, tot en met 20 Juni de volgende resultaten: 51.862 gesneuvelden werden op de slagvelden geteld, terwijl 19.777 gevangenen werden ge maakt. De buit bestond uit 409 stukken geschut van elk kali oer 3698 machinegeweren, 24.000 geweren, 101 locomotie ven en spoorwagons, 271 vrachtauto's, 7.286.000 patro® nen, terwijl 47 vliegtuigen om laag werden geschoten. De Ja panners verloren 2008 man. - De strijd bij de Marianen. Volgens een Japansch front- bericht van 29 Juni uit den Stillen Oceaan werden nabij de eilanden Sajpan, Tinian, Rote en Guam verschillende vijande lijke oorlogsbodems en andere schepen waargenomen. Br) een luchtaanval van Japansche marinevliegers op verscheide ne slagschepen van den vijand on Donderdagochtend, werden waarschijnlijk zeer goede re sultaten behaald. Bijzonderhe den zijn echter nog niet bekend. De voormalige Tsjechische mi nister van buitenlandsche zaken, dr, Hodza, is in Florida op 66-jarlgen leeftijd overleden. DE DUISTERE POORT 39) door Léonce Prache. „Mijnheer, ik heb u niets te zeggen, dan alleen u te vra gen, mij terug te laten gaan naar mijn vrienden, die zonder twijfel over mijn af bezigheid in doodelijke ongerustheid ver- keeren", antwoordde Gilbsrte op waardigen toon. „Later freule, later. Alles op zijn tijd!" spotte Gontran de Brenne. Daar het meisje bij het zien van hem terugge deinsd was, alsof zij een gifti ge slang voor zich had, volgde hij haar de kanier binnen. Daar nam. hij plaats op een fauteuil, keek zijn bevende slachtoffer nog eens aan en zei „Freule Gilberts de Prévyl, ik ben ten opzichte van u met de beste bedoelingen bezield en als u zich verstandig ge draagt, zult u binnenkort hier weer uit zgn!" „Wat moet ik daarvoor doen vroeg Gilbsrte han denwringend. Gontran de Brenne scheen een oogenblik na te denken. Daarna nam hij een besluit en antwoordde: keringsbedrijfHidde, F. W. van der, 37, autohersteller; Hidma, Theunis, 46, •ndbouwconsulent; Hiele. C. J., 55, gepensionneêrd; Hilbrander, J. W., 19, machinewerkman; Hilleswijk, N„ 44, klerk; Hilhorst, H. E. A., 60, klerk; Hille, H. J-, 29. werk zaam bij een fabriek; Hlllebrant. Frans, 53, gepensionneerd; Hoebink, T. M. A., 60, werkman bij drukkers- bedrijf; Hosksloot, A. J., 27, werk tuigkundige; Hoek, Johannes, 27. geestelijke; Hoek, P. A. J.f 57, dok ter; Hoff, C. van het, 53, apotheker; Hofman, A. J. H., 55, employé op een fabriek; Hofman, F. M., 31, beroep onbekend; Hollander, J. den 37, schepeling; Holleman, Anna Bemhardina Marie, 42, huisvrouw Holleman, Eric, 5; Holleman, Frede ric Arnold, 42, ingenieur of machi nist; Holleman, Marijke Titla, 2, Horst, A. E. ten, 51, leeraar: Hartman, J. W., 59, restaurateur; Muller, Alexander Frans Joseph, 77, zonder beroep; Rommert, Harry van 19, zonder beroep en Ze rner, Leo pold Wilhelm, 44, koopman. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrijging van nadere Inlichtingen wenden .tot de Ve afdeeling van Informatiebureu van het Nederland sche Roode Kruis, Juliana van Stol berglaan 2729, "s-Gravenhage, on der opgave van zoo volledig moge lijke gegevens omtrent naam, voor namen, geboortedatum, beroep, werk gever en laatst bekende adres der geïnterneerden. Besluiten, benoemingen enz Benoemd tot lid van den dijkraad voor de waterkeering var. den calamiteuzen Borsse- lepolder, als vertegenwoordi ger van het waterschap Elle- woutsdijk, I. de Dreu te Drie wegen: tot dijkgraaf van den Schorerpolder, J. Boone te N. en St. Joosland: tot gezworene van den Zuid-Kraaijertpolder. M. van Nieuwenhuijzen te Nieuwdorp ('s Heer Arends- kerke)tot gezworene van den Adriaanpolder, J. D. Verburg te Kortgene; tot. gezworene var. het waterschap Ellewouts- djjk, P. Dieleman te Ellewouts- dijk; tot gezworene van den Nieuwe-Kraaijertpolder, P. Meeuvvse te Nieuwdorp ('s H. Arendskerke) en tot lid van den dijkgraaf voor de water keering van den calamiteuzen Borsselepolder, als vertegen woordiger van eerstgenoemden polder, J. C. Vermue te Nieuw dorp ('s Heer Arendskerke); tot gezworene van den Middel- burgschen polder, - E. Verlare te N. en St. Joosland; tot dijk graaf van den Nieuwekerke- poldér, W. A. Kloet en tot plaatsvervanger van den dijk graaf C. Mesu, beiden te N. en St. Joosland; tot dijkgraaf van den Johannapolder. P. Kodde en tot plaatsvervanger van den dijkgraaf C. A. Pol derdijk, beiden te N. en St. Joosland; tot dijkgraaf van den Molenpolder (N. en St. Joosland), C. Baas Sr. en tot plaatsvervanger van den dijk graaf S. Janse, beiden te N. en St. Joosland. Tot onderwijzeres aan de bijz. R.K. -school te Slijkplaat werd benoemd mej. Emelie Boone, te Hoofdplaat. Voor het mondeling examen gemeente-administratie te Den Haag slaagde de heer A. H. Izeboud te Vlissingen, ambte naar ter gem. secretarie te O. en W. Soubuyg. Bij bet op 26 Juni gehouden examen voor het Verpleeg stersdiploma A slaagden de zusters A. J. Aerden, M. A. N. van der Ende, L. A. G. J. van Keulen. W. H. G'. van Opdorp, E. J. Salomé, allen opgeleid in het Gasthuis te Middelburg. Bij beschikking van den se cretaris-generaal van sociale zaken is," op diens verzoek, in- getrokken, de benoeming van A. van Duyn tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Middelburg. VLISSINGEN Arbeidsongeval. Bij werkzaamheden aan de haven geraakten 2 werklieden onder een neervallende kolen- transportbaan. Beiden werden naar een ziekenhuis overge bracht. Na het onderzoek kon een van hen huiswaarts kee- ren, terwijl de andere werd opgenomen. Verbod oogkleppen paarden. Bij een verordening tot wij ziging der Alg. Politieverorde ning is het van Zondag a.s. af verboden paarden, voorzien van oogkleppen, op den openbaren weg te besturen of te hebben, tenzij de burgemeester hiervoor vergunning heeft verleend. „Kijk. U weet, dat ik heel veel van u houd; ik had hst vorige voorjaar al de eer, u dat mede te deeleh. Als u mijn vrouw wilt worden, zal ik mij de eerbiedigste, de meest toe gewijde en de nieest liefheb bende echtgenoot toonen, dien u zich maar kunt indenken..." „Genoeg mijnheer!" viel Gil- berte hem ruw in de rede. „Ik geloof, dat ik u voldoende dui delijk heb laten voelen, dat ik een afschuw van u heb en dat uw voorstellen me niets an ders dan afkeer inboezemen. U hebt me bedrogen, toen u zeide, dat mijn tante' ons /hu welijk wilde, Het zou de brave vrouw nooit in de gedachte zijn gekomen, mij te laten trouwen met zulk een laag; iemand als u!" Gontran de Brenne maakte een ongeduldig gebaar, maar hij beheerschte zich spoedig en antwoordde ditmaal echter op familiaren toon: „Je h.sbt heel erg ongelijk, lieve kind, want op deze ma nier zul je me dwingen, tot ernstiger middelen over te gaan. Je moet begrijpen, dat je me op een verschrikkelijke manier in den weg staat. Heb doofdredacteur: J. C. Visser. Vlissin gen (afw.Algemeen redacteur; M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en J. P. Pb. Doorenbos, Middelburg; Gewestei. nieuws: van Bentbem. Goes er R. F. EL L. Sondag, Oostburg Uaagscb redacteur. E. Stderius Advertentlecbefvoor Middelburg. O. P. Butjs, voor Vlissingen S. Rijkeboer. je dat gemerkt?" Daar het jonge meisje niet antwoordde, ging de schurk verder: „Dan 'zal ik dus gedwongen zijn, op een heel andere ma nier op te treden. Wees maar niet bang, je zult nooit tegen je wil mijn vrouw worden. Ik ben een te galante man om je gevoelens geweld aan te doen. Maar ik zal toch verplicht zijn, je mijn wil in een be paald opzicht op te leggen en ik ben er bij voorbaat van overtuigd, dat je je eraan zult onderwerpen". Gilbsrte was door deze woor den wat ongerust geworden, maar ze vroeg niettemin op verachtelijken toon: „Gaat u dan voort met uw misdadige practijken, maar schiet alstublieft een beetje op en verdwijn daarna uit mijn oogen". Gontran de Brenne barstte in een spottend gelach uit,' welke het arme meisje een kleur deed krijgen. Daarna drukte hij op een bel en zei op zachten toon: „Vergeet niet, liefje, dat je hier heelemaal in mijn macht bent". (Wordt vervolgd) GOES Uit het politierapport. Uit een hok van een bewo ner van den Heernisseweg is een konijn gestolen. Dezer dagen maakten wij melding van éen diefstal van 120 ten nadeele van J. B. al hier. De loopjongen C. P. uit 's-Heer Arendskerke, die hier van verdacht werd, heeft thans aan de politie bekend. Tegen J. V. alhier is proces verbaal opgemaakt wegens mishandeling van zekeren F. M. Een officier van de weer macht heeft een jongen naar het politiebureau gebracht, die brj een der vesten met steenen naar jonge eenden stond te werpen. ASSURANTIE TUSSCHENPERSONEN Reeds eenige malen is- in de pers de aandacht van de bovenste categorie personen gevestigd op de aanmelding bij de bedrijfsgroep „makelaars in assurantiën, assurantiebezorgers en assurantie-agenten", die ingevolge het 1e saneeringsbesluit van den secretaris-generaal voor bijzondere economische zaken verc-ischt was, om in de toekomst bij verzekeringspotten te mogen bemiddelen en provisie le ontvangen. Daarbij is er op gewezen, dat zij die den laatste toegestanen aanmel dingstermijn tot 1 Mei J.l. verzuimden, van 1 Juli, op welken datum liet aangehaalde besluit in voile werking zou treden, door eigen schuld uitgeschakeld zouden zijn. Genoemde secretaris-generaal heeft thans een beschikking uitgevaardigd, waarbij nog eenige ontheffingen van het verbod voor bemiddeling en pro- viEie-ontvangen verleend worden, met het doel bij de invoering van het besluit in den geregelden gang van zaken zoo weinig mogelijk storing te torengen. De voornaamste zijn: a. Een ontheffing voor de navol gende verzekeringsbranches: levens- paarden-, rundvee-, kleinvee, pluim vee-, oogst-, hagel-, boschbrand-, pachtwetrisico-, glas-, ziektekosten en ziekenhuiskostenverzekering, als mede de stormverzekering, waarbij geen andere gebouwen dan tuinbouw warenhuizen gedekt zijn en de trans- portverzekeringsovereenkomsten, af gesloten op de gewijzigde voorwaar den van verzekering, vastgesteld door het Nederlandsche binnenvaartburesu en de Nederlandsche organisatie voor het beroepsgoederenvervoer op den weg op 9 April 1942, die tot stand komen, hetzij door het plakken van zegels op het vervoerdocument, hetzij, indien de ruimte voor het plakken van deze zegels op het vervoerdocument niet voldoende is, door het bezigen van een z.g. polis-nota. Dit beteekent dus, dat het een ieder voor alsnog vrij zal staan zich daarmede bezig te houden. Voor le veringsverzekeringen is een afzonder lijke regeling in bewerking, zoodat na eenigen tijd een bekendmaking te verwachten is, wie tot deze branche toegelaten kunnen worden. b. Voor de boven niet genoemde verzekeringsbranches mag men tot 1 Januari 1945 nog provisie ontvan gen over bestaande posten, mits daarover reeds eenmaal provisie be taalbaar is geweest in den tijd toen dit nog geoorloofd was. Voor het overhaast overdragen 1 portefeuilles bestaat voor nlet-aange- melden dus geen aanleiding. Eventueele vragen over het bo venstaande kunnen gericht worden aan het secretariaat van de'bedrijfs- grosp „makelaars in assurantiën, assurantiebezorgers en assurantie agenten", v. d, Veidestraat 12, Am sterdam, tel. 26147. Volgens berichten uit Spanje j zou Westminster-Hall door het Duit- sche geheime wapen verwoest zijn.' Het bericht, dat de koning van En-: geland en zijn familie Londen zou hebben verlaten, wordt bevestigd, i (C.D.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2