MELBA Vvr kinderen hebben Melba nooriig! Meibs beteckent extra voedsel, óók versterkend voedsel. Ze drinken Melba graag, omdat 't zoo lekker is. De Versterkende Kinderdrank Voor ieder kind - tot 13 jeer - een pak. DUITSCH WEERMACHTSBENICHT. Het landingshoofd in Normandië versterkt. Duitsche successen ter zee en in de lucht. STERKE VIJANDELIJKE DRUK IN ITALIË DUURT VOORT. Het opperbevel van de Duitsche weermacht deelde Vrijdag mede: Aan de kust van Normandië gelukte het den vijand, zij het onder zware verliezen als gevolg van de aanvallen der Duit sche zeestrijdkrachten en der luchtmacht, zijn landingshoofd te versterken. Ten Oosten van de Ome heeft onze tegenaan val verder terrein gewonnen. .Uit het landingshoofd ten Wes ten van de Orne vielen vyandelyke pantserstrüdkrachten Bayeux in een omsingelende beweging aan en drongen verder naar het Westen en Zuidwesten op. Zy werden ongeveer 10 km ten Westen van de stad opgevangen. Onze pantservoor hoeden, die uit het gebied van Caen tot den tegenaanval wa ren overgegaan, zyn thans teil Zuidoosten van Bayeux in hevigen stryd gewikkeld. De uit het bruggenhoofd Ste Mere Eglise naar het Noorden en Zuiden oprukkende vijand kon tegen onze troepen, die hardnekkigen tegenstand boden, slechts weinig terrein winnen. heeft zich een bataljon van een Oostmarksch-Biersche divisie jagers, onder bevel van kapi tein Thöraer, bijzonder onder scheiden. De Engelsche luite nant-kolonel Tom Churchill, commandant van het eiland Lissa, werd gevangen geno men. In het Oosten bleven ook Donderdag herhaalde tegen aanvallen van de Sovjets ten Noordwesten van Jassy zonder succés. Ten Noordwesten van Tarnopol ontstonden plaatse lijke gevechten. Onze grena diers en pantsergrenadiers ver nietigden daar een bolsjewis tisch bataljon en een pantser- afweerregiment. De gevangenneming van luit.-kolonel Tom Churchill. In aanvulling op het weer- machtbericht verneemt Inter- inf dat de gevangen genomen commandant van het eiland Lissa, luitenant-kolonel Tom Churchill, een neef van den Britschen premier is. 36 ct. per pak a 250 gram vi VüirLcr iSuM» mocht het noo« dig zijnop onze. tech nische dienst kunt U al tijd rekenen! Wij staan voor U gereed, ofschoon de setiaarschte van de onderdeelcn de hulpvcr- verleening verre van gemakkelijk maakt.... PARKER SERVICE Beurs, Damrak, A'dan» Voor de Oostkust van het schiereiland Cherbourg Drach ten torpedomotorbooten in den nacht van 7 op 8 Juni 1 vijan- delijken kruiser en 1 torpedo jager tot zinken. Een andere torpedojager en een landings boot voor pantserwagens wer den door torpedotreffers zwaar beschadigd. Donderdagnacht boorden onze torpedomotorboo ten in dezelfde wateren 2 groote landingsschepen met een gezamenlijken inhoud van 9200 brt, deel uitmakend van een vyandelijke formatie, in den grond. Door onze miinver- sperringen lydt de vijandelijke landingsvloot voortdurend nieuwe zware verliezen. Ook de luchtmacht zette met formaties gevechts- en slag vliegtuigen haar aanvallen op de vijandelijke landingsvloot met góed resultaat voort. Zij bracht op 7 Juni en in den nacht van 7 op 8 Juni 6 trans portschepen tot zinken met een gezamenlrjken inhoud van 38.000 brt en een landings vaartuig. Bovendien werden 4 transportschepen met een ge zamenlrjken inhoud van ruim 30.000 brt en 8 speciale lan dingsschepen zwaar bescha digd. 1 zware en 2 lichte krui sers kregen bomtreffers. Ja gers en luchtdoelartillerie schoten 45 vijandelijke vlieg tuigen omlaag. Aan het Italiaansche front duurde de sterke vyandelyke druk op onze beveiligings- troepen ten Westen van den Tiber, in den kustseetor en aan weerskantien van het meer van Vico den geheelen dag voort, zonder dat de vijand noemenswaardige suc cessen kon behalen. De stad Tarquinia werd door onze troepen opgegeven. Van de overige deelen van het front worden geen byzondere ge vechtshandelingen gemeld. Bij den succesvollen afweer van een vijandeldke bende actie op het voor ae kust van Dalmatië gelegen eiland Brac Prof. Dr. de Va^e drinkt zijn thee zóó: (d.w.z.: koud) Af aar hif drinkt Santét Pamfletten uitgestrooid. By de vreeselrjke bombarde menten van het achterland hebben de Anglo-Amerikanen in Noord-Frankryk vele mil- lioenen vlugschriften laten vallen, waarin de bevolking werd opgeroepen tot sabotage en spionnage. Tegelijkertijd lieten zij aan valschermen kooien met postduiven zakken, met aanwijzingen voor het ge bruik der duiven voor spion nage en berichtenoverbrein- ging- Gel uk wensch telegram van Sjigemitsoe. De Japansche minister van buitenlandsche zaken, Sjige mitsoe, heeft zijn Duitschen ambtsgenoot von Ribbentrop, een gelukwenschtelegram doen toekomen, voor de tot dusver door de Duitsche weermacht bij haar operaties tegen de anti-asstrijdkrachten aan de Noord-Fransche kust behaalde schitterende successen. DE DUISTERE POORT. 23) door Léonche Prache. Ze bedacht dat haar vijan den in plaats van te trachten haar dadelijk uit den weg te ruimen, zooals destijds op Ar- sonval, nu blijkbaar de moeite namen haar alleen maar ge vangen te houden. Daaruit leidde ze af,, dat haar leven, voor het oogenblik althans, niet in gevaar was. Gilberte besloot dus, zoo kalm mogelijk te zijn en te zien, of er zich voor haar geen mogelijkheid zou voordoen om deze ellendige plaats te ver laten. Maar daarvoor moest zij eerst het licht afwachten. En onder deze geruststellende ge dachte viel het jonge meisje, dat óp was van de vermoeid heid en de emotie, eindelijk in slaan. Toen zij wakker werd, scheen er een bleek winterzon netje In haar kamer, die inder daad tamelijk elegant gemeu beld was. De eerste beweging van de gevangene was, naar het raam te snellen. Maar daar ont snapte haar een uitroep van teleurstelling. Aan dezen kant was het huis op een helling gebouwd en Gilberte ontdekte diep be neden haar een ravijn, be groeid met doornen en dicht struikgewas. In de verte tee kenden de omtrekken van een groot bosch zich somber af te gen den grijzen hemel en er was buiten geen mensch» te zien. Ondanks haar moed kreeg Gilberte een rilling. Op deze eenzame plek was zij geheel en al in de macht van den duivelschen Lsgret en zijn misdadigon meester. Zij had juist het ven.ster ge opend, om beter naar buiten te kunnen zien, toen zij achter zich de spottende stem van Henri hoorde. De bediende, dien zij niet had hooren binnenkomen, keek naar haar met een iro- nischen lach in zijn blik. Blijk- De sterkte van de geallieerde oorlogsvloot. Ook de „Flores" en de „Soemba" nemen aan de operaties deel. Opmerkelijk is, zoo schryft de Berlijnsche A.N.P.-corres- pondent, dat de beide zeemo gendheden niet met landingen van zee uit, maar met lucht landingen de invasie zijn be gonnen. Van een nieuwe tac tiek bij de geallieerde lan dingsoperaties is tot dusverre niets gebleken. Evenmin heb ben de geallieerden volgens Duitsche berichten mislei dingsmanoeuvres toegepast, die tot dusver nog niet be kend waren. Ook nieuwe wa pens zijn tot dusver niet op het tooneel verschenen. Op zeer groote schaal maakt de Engelsch-Amerikaansche vloot in het Kanaal gebruik van nevelschermen en rookgordij nen. De Engelsche schepen in het Kanaal zijn tegenover de Amerikaansche in de meer derheid. Van de in het Ka naal opereerende oorlogssche pen zijn volgens Britsche be richten 75 Engelsche, ter wijl de rest uit Amerikaansche schepen en daarnaast nog eenige schepen van andere na tionaliteit, o.a. de Neder landse h e kanonneerboo- ten „Flores" en „Soemba", bestaat. Aan Engelsche oorlogsbodems zijn tot dusver waargenomen de slagschepen „Nelson", „Rodney" „Ramillies" „Warspite", benevens kruisers en torpedojagers, alsmede mo nitors, kustpantserschepen van geringen diepgang met de zwaarste artillerie. Onder de Amerikaansche, oorlogsbodems bevinden zich de beide oudste slagschepen van de Ameri kaansche marine, „Arkansas" en „Texas", alsmede de na Pearl Harbour gerepareerde „Nevada". Voorts is een Ame- rikaansch slagschip van het type Carolina waargenomen. De beschieting, welke aan de landing voorafging, werd vol gens Engelsche berichten uit gevoerd door 640 scheepska- nonnen van 10.2 tot 40.6 cm kaliber. Terwijl de slagsche pen en de kruisers zoover mo gelijk uit de kust blijven, waagden de monitors en tor pedojagers zich dicht in de nabyheid van de Duitsche kustverdedigingswerken. Amerikaansche weermachts chefs te Londen aangekomen. President Roosevelt heeft medegedeeld, dat de chefs dei- drie onderdeelen van de Ame rikaansche weermacht, gene raal Marshall, admiraal King en generaal Arnold te Londen zijn aangekomen. Maak brandbommen zelf onschadelijk, r blijf van alle andere onbekende projectielen af. baar had hij haar gedachten geraden. „Ja, kijk maar gerust eens, waar je kooi uithangt. Je zult hier geen kans hebben om te ontsnappen!" „Och, mijnheer, hebt u dan heelemaal geen medelijden?" mompelde Gilbeirte en ze wrong met een smeekend ge baar haar handen. „Ik heb niemand kwaad gedaan en..." „Dat kan me heelemaal niets schelen. Ik doe alleen wat me gezegd is en u zult hier niet vandaan komen, dat beloof ik Na deze woorden rakelde Henri het vuur wat op en ver volgens trok hij zich terug, terwijl hij Gilberte achterliet. Zij begon te begrijpen, dat dit keer alle mogelijke voorzorgen waren genomen, dat zij haar ongelukkige lot niet zou kun. nen ontgaan. Verscheiden dagen gingen aldus voorby zonder dat zij een ander gezicht zag, dan dat van den huichelachtigen Henri. (Wordt vervolgd). MIDDELBURG Handelsavondschool. Voor het eindexamen d middelbare handelsavondscha slaagden: I. Goudswaard Middelburg, A. Arendse I Souburg en A. Joosse en A. Ligny te Seaooskerke. vakdiploma boekhoud* verkregen: J. Ludikhuize Arnemuiden. A. Melis te Zoi telande en E. C. A. A. Mes l Middelburg. Bevorderd werden van d-e 1 naar de 2e klasse: H. van Woestijne, Anna IJsse Mientje Bouwens, J. Booi Cornelia van Dort, Alida Hex gesteger, allen te Middelbur en L. Joziasse te Serooskerlii Van de 2e naar de 3e klas» K. C. de Baai-e, Corrie va Dort, W. Geldof, R. Hercule D. Koole, P. Koole. Th. Mei Jac. van der Meijden. Mie Ouwerkerk, A. de Pachter, V Polderman, P. Spruit, Klasin ha ge, 1 Corrie^ Janse te St. Lauren» Verhage, Jo Verhage, W. WJ J leboordse, allen te Middelburg Gerard Janse te Koudekerk C. Meulenberg te Arnemuide en C. Sturm te Souburg. Van 4 naar 5 werden bevol derd J. Janse, J. van Sluis e A. Tilroe, allen te Middelburg Predikbeurten. Ned. Herv. kerk 't Zand): 1 hulppr. v. d. Ree. 2.30 ds. Krooi Evang. Luth. kerk: 7,30 ds. Nolti Chr. Geref. kerk: 10 (H.Av.) en prof. Wisse: Geref. gcm.: 9 30. I 1 en 6 leesdienstDoopsgez. geni 10.15 mej. dr. Bakker; Geref. Bos (Luth. kerk): 10 en 3 dhr. RomelJ Geref. kerk in H.V.10 ds. Ha per; Waalsche gmeente: geen dlcns^ Ver. v. Vrljz. Herv.(Doopsgq kerk) 3 ds. Hanneman. APOTHEEK. Van Zaterdag 10 tot 17 Juni, I des avonds en 's nachts en di geheelen Zondag de apotheek Nonhi straat, Vlissingen, geopend. VLISSINGEN 5 ds. Meijnhout: Ev. Luth. kerl 10 ds. Nolle: Geref. gemeente: 9,1 IGiaclsstr.) en 3 (Luth. kerk) lee* dienst. APOTHEEK. Van heden tot en met volgen! week Vrijdag is des avonds en nachts en den geheelen Zondag t potheek van Ockenburg, Badhuil straat geopend. GOES Om een paardenstaart. Er is enkele jaren geledei veel geschreven over het coij peeren van paardenstaarten Thans heeft een tot nu toe on bekende van een in een weidt loopend paard dem staart af resneden. De politie trach! en dader van dezen diefstai op te sporen.- Predikbeurten. Ned. Herv. kerlj: 9.30 ds OdA 5 dr, Dankbaar: Geref. kerk: 11 en 5.30 cand. Kuiper; Geref. genu 9.30, 2 en 6 leesdienst; Vrij Evana gem 10 en 6 ds. v. d. Vis; Doop* gez. gem.: geen dienst; Vrij» Godsd. (Doopsgez. kerk): 7 30 ds Hanneman: Leger des H«:ls: li heil. dienst, 7.30 Verlossingss.. adj Berentsen. Radioprogramma Zondag. Hilversum I. 414.4 M. 7.30 Gram.; 8.00 Zin v. h, boor- zijn; #.30 Gram.; event, sport; 8.3! Gram.; 8.45 Godsd. uitz.9.0I Nieuv^s: 9.15 Zondagmorgen z. zor gen; 10.00 De taele der rozen; 11.01 Ork. v. Krevelen: 11.30 SS; 11.41 Marschen; 11.45 Voorwaarts kam» raden; 12.00 Nieuws; 12.15 Richart Strauss, 80 jaar, feestconcert; 35,W Luisterspel; 15.45 Volkszangltoort 16.00 Sport; 17.00 Cabaret: 17.34 Amusem. ork.; 18.15 Ned. volk» klanken; 19.00 Nieuws: 39.10 Re portage: 19.15 Sport; 19.30 Richai Strauss-progr.20.30 Gram. Musette-ork.22.(10 Nieuws; 22 3< Gram. Hilversum II. 10.00 Marschen; ca. 10.10 Soldatenfunk; 11.00 Godsd; uitzending: 12.00 Nieuws; 12. l! Gram.; 13 00 Toespraak; 13.15 Ork Carcossola en gram.; 14.00 Voor d« jeugd; 14.30 Cabaret; 15.20 Omroep ork.: 16 00 Kamermuziek: I6.4f Lichte muziek; 17.30 Lezing; 18.0C Ind plaatjes; 18.15 Zie Hvs. I; 19.00 Nieuws. 19.10 Dansmuziek! 20 00 Zoeklicht; 20.15 Ork. van Kre velen21.00 Licht klassiek conc. j 21.45 AVondwijdlng; 22.00 Nieuws] 22 15 Zie Hvs. I: 22.30 De stert het Rijk. :ichar( 21.31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2