mi JODIN tekent: n elke *jst... tt beste NINKE- JICHTOT aal 111 uw in j Verduisteren: van 28 Mei3 Juni van 21.455.30 uur. De maan gaat morgen te 3.57 onder en komt te 16.42 op. IJet, I Tie. I Oln. I ent gBH f ten r ser 9 UIT DE PROVINCIE Walcheren Warme pek In het gezicht gekregen, i ARNEMUIDEN. A. M. had bij werkzaamheden op de scheepswerf het ongeluk war. me pek in zijn gezicht te krij gen. Nadat de wijkverpleegster - hem na veel moeite van zrjn ongewoon masker bevrijd had, keerde het slachtoffer met een gezicht met brandwonden en pijn huiswaarts. Eenden gestolen. ARNEMUIDEN. Bij het be jaard echtpaar T. zijn hun laatste 2 eenden ontvreemd. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek. Zangavond. DOMBURO. De Chr. 'zang- vereeniging J-ooft den Heer' alhier, hield op 2en Pinkster dag een zangavond. Ditmaal vond de'ze plaats in de Geref. kerk. Nadat ds. Nicolaï met gebed de samenkomst had ge opend, werden onder leiding van den dirigent, den heer L. Francke, een 17-tal nummers, alle voor gemengd koor, op verdienstelijke wijze uitge voerd. Het koor oogstte veel applaus, hoewel naar onze meening het publiek in een kerkgebouw beter van zijn goedkeuring kan blijk geven door stilte te betrachten. Ook in verband met den tekst der liederen war© dit hier gepas ter geweest. Ds. Visser be- emdigde de samenkomst met gebed. Zuid-Beveland Velling Kapelle-Biezelinge. KAPELLE. Aan de veiling Kapelle-Biezelinge en omge ving werd in totaal over het boekjaar 1943/44 geveild voor 2.065.062,36. Zeeuwsch-Vlaanderen Botsing. IJZENDIJKE. Dinsdagoch tend kwam een wagen, bespan nen met 2 paarden, uit de Ro zemarijnstraat de Landpoort- straat ingereden, juist toen de tram aankwam. De tram werd in de flank aangereden. Een der paarden werd zoodanig aan een poot verwond, dat het dier wel zal moeten worden afgemaakt. Enkele kinderen die op den wagen waren gezeten, kwamen met den schrik vrij. IJZENDIJKE: Dinsdagmid dag kwam de 9-jarige Fr. de Pouw met andere kinderen spelenderwijs van den Nieuwe, dijk geloopen, doch liep tegen 'n rijdenden vrachtauto op. Het meisje werd zoodanig aan een voet verwond, dat het% onmid dellijk naar het ziekenhuis te Sluiskil moest worden ge bracht. Twee dooden bij het zwemmen. Tijdens de Pinksterdagen I zijn in O.Z. Vlaanderen 2 per- Kerk- en Schoolnieuws Ned. Herv. kerk. -Benoemd tot w.n. pred. te Velssn J. S. Hartjes, pred. te Vlissingen, geëvacueerd te Zutphen. Geref. kerken. Bedankt voor Koudekerk a.d. Rijn M. Ham ming te Oude-Pekela. Chr. Geref. kerk. Beroepen te Zeist J. G. v. Minnen te Huizen (N.H.^ Ver. van Ouderlingen in de Ned. Herv. kerk. Vanwege bovengenoemde vereeniging zal Zaterdag 3 Juni a.s. te Goes in de Ned. Herv. kerk een regionale ver gadering worden gehouden, waarin als spreker zal optre den ds. J. P. v. Steenbergen, Ned. Herv. predikant t© Bie- zelinge, met het onderwéi-p: „Wat mag de gemeente van den ouderling verwachten?'" Besluiten', benoemingen enz Benoemd tot gezworene van den Nieuwe-Kraarjertpolder F. Dekker Jz„ te 's-Heerenhóek en tot gezworene van den Cam- perlandpolder J. J. van de Vel de te Wissekerke. Benoemd tot lid van den dijkraad voor de waterkeering van de calamiteuze polders Onrust c.a., als vertegenwoor diger van den calami teuzen Anna-Frisopolder, J. A. Luijk te Wissekerke. Geslaagd voor voorloopig di ploma scheepswerktuigkundige de heer M. Meulenberg te Ril- land-Bath. Radioprogramma Vrijdag. Hilversum I. 414.4 M. 12.15 Néderl. progr.12.45 Nieuws: 13.03 Land en volk brengt...; ,13.05 Melodisten en solist; 13.45 Voor de vrouw; 15.00 Godsd. uitz.15.30 Zang en piano; 16.00 Reportage: uitkijk; 1S.10 Arnh. Orkestvef.18.45 Landbouw; 18.55 Reportage; 19.00 Nieuws; 19.15 Film; 19.46 Causerie; i.OO Van 't een op 't ander; 22. Nieuws: 22.15 Gram: 22.30 Indruk ken van Donau en Rijn; 23.1524.00 'n Kleurige kaleidoscoop. Hilversum II. 17.00 Musette-ork. 17.30 Soldaten funk; 18.30 Klein kunst; 19.00 Nieuws; 19.15 Voor de jeugd; 19.20 Opera; 20.15 Dultsche taal; 20.40 N.A.F.; 20.45 Concerten 21.45 Avondwijding; 22.00 Nieuws 15 Zie Hvs. I; 22.30 De stem van het Rijk. son en bij het zwemmen ver dronken. De 14-jarige George Fruytier uit Lamswaarde, die Zondagavond met enkele vriendjes aan het zwemmen was in „de Weel", sprong van een roeiboot te water, doch kwam niet meer boven. Ze kere Jos Roóls, die juist voor- tiikwam, begaf zich te water en haalde den jongen op. De levensgeesten waren echter reeds geweken. Toen dé 26-jarige' F. Schoen, makers te Clinge Maandag middag in 't zwembati „Weel- kes" ging zwemmen en in het ondiepe water dook, bleef hij •rider. Toen een jongen hem optrok, bleek S. reeds over leden te zijn. Er wordt aan een hartverlamming gedacht. Rechtszaken POLITIERECHTER MIDDELBURG. Een oneerlijke vindster en een eerlyke vinder. Na een bezoek aan de bios coop in Sept. jl. vermiste de bediende W. Dieleman te Axel zijn portefeuille, inhoudende o.m. zijn persoonsbewijs en een bankbiljet van 25, welke hij in den achterzak van zijn pan. talori had gestoken. Half Fe bruari kreeg hij zijn persoons bewijs over de post toege stuurd door de politie te Eind hoven. De benadeelde kon zich al leen herinneren, dat hij in de bioscoop naast de 19-jarige dienstbode C. J. O. uit Axel had gezeten. Nu bleek, dat bij de politie te Eindhoven tege lijk met het persoonsbewijs van D. ook dat van de dienst bode als gevonden was gede poneerd. Het onderzoek wees uit, dat op den bewusten avond de dienstbode met haar moeder de Axelsche bioscoop verliet, de moeder de porte feuille had zien liggen, had opgeraapt en aan naar doch ter gegeven. Zij deed van de vondst geen aangifte,' maar behield de 25 voor zichzelf en stak het persoonsbewgs bij' het hare. In Febr.- naar Eind hoven vertrokken zgnde, ver loor ze aldaar beide persoons bewijzen. De vinder bracht ze bij de politie, waarop de ver missing van de portefeuille opgehelderd werd. De dienst bode werd veroordeeld tot 50 b. of 25 d.h. Controleurs van den C.C.D. zagen, dat de 57-jarige pluim veekoopman A. R. en zijn zoon, de 36-jarige landarbeider A. R.. beiden te Oostburg, aan de omtramh'alte ieder een ten vervoer afgaven, mand zij met een krui wagen daarheen brachten. Bij onderzoek bleken de manden 19 konijnen en 1 kip te bevat ten. In dit „onvrrje" gebied, mag levend vee echter alleen vervoerd worden met een gel dig paspoort. Dit was niet iwezig. Tegen beiden eisch- de off. 25 b. of 15 d. h, De politierechter veroordeelde ieder tot S 20 b. of 10 d. h. met verbeurd verklaring. Beleediging. De 31-jarige G. van B., huis vrouw van J. P. te Axel, heeft Sus. Hollebek en L. M. Bree- poel eenig minder nette woor den toegevoegd. Verd. ontken de. De off. eischte 15 b. of 10 d. h. De uitspraak was 10 b. of 5 d. h. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK MIDDELBURG Smokkelaars mishandelden controleurs. Twee controleurs van den C.C.D., M. J. Malgo en A. van Delft, beiden uit Terhole, hiel den onder Graauw twee smok kelaars aan. Een van hen nam de vlucht, de ander bleef staan. D,e controleure ontdekten toen een groep mannen in het veld, ieder ook met een zak bij zich. Malgo liep naar hen toe, waar op de aangehouden smokke laar, de 40-jarige landbouwers knecht G. d'H. te Nieuw Na men riep: „Blijf maar staan mannen, hij is maar alleen, sla hem maar dood!" Intusschen was de vluchteling, de 21-jari- ge betonwerker J. S. B. uit Kieldrecht, weer terug geko men, waarop een handgemeen ontstond, waarbij de controleur M. een flink pak slaag opliep. To,en zijn collega v. D. hem te hulp snelde, werd hij ook ge slagen en vervolgens in een sloot geworpen. Hoewel eenige smokkelaars bij deze vechtpar tij betrokken waren, kon slechts tegen twee voldoende bewijs aangevoerd wórden. Tegen B., die niet was ver schenen. eischte de off. bij de arr.-rechtbank te Middelburg. 4 mnd. gev. straf en tegen d'H. 3 mnd gev. straf. De verdedi ger van d'H., mr. van Son, vroeg met een geldboete te volstaan. Uitspraak 7 Juni. De 22-jarige expediteur L. C. uit Rotterdam, die goederen van geëvacueerden uit Vlissin gen naar andere plaatsen moest brengen, daarbij bijge staan door den chauffeur G. B., 26 jaar, te Rotterdam, zou voor den vertegenwoordiger Barentsen een kist en een pak meenemen naar Leidschendam. De kist en het pak kwamen echter niet aan het opgegeven adres aan.- Het bleek dat het tweetal de' kist en het pak had den opengemaakt en den in houd, 27 flesschen cognac, aan een caféhouder te Middelburg hadden verkocht "voor 35 per stuk en 216 pakjes sigaretten hadden gedeeld. Beiden Hadden in totaal 169 pakjes verkocht. B. was niet. verschenen. We gens verduistering eischte de óff. tegen ieder "5 mnd. gev. straf. De rechtbank besloot de zaak aan te houden om B. als nog te laten verschijnen. Zedendelict, De Arnhemsche rechtbank heeft den 53-jarigen broodbak ker J. W. van B. uit Est en Opijnen (Betuwe), die bij her haling ontucht had gepleegd met zijn minderjarige doch ters, veroordeeld tot 4 jaar ge vangenisstraf. De eisch luidde 5 jaar/ Mededeelineen Plaatselijke Distributiediensten HEER ARENDSKERKE. Uitreiking toeslagkaarten en zeep en melkbonnen. De uitreiking van toeslagkaarten voor arbeiders, die zwaren, zeer z langdurigen arbeid verrlch- j ten, alsmede van zeep- en melkrant- Boenbonnen voor arbeiders, die resp. .vullen" of „glftlgen" arbeid -ver richten, zal voor de 7e periode plaats vinden op de volgende data en plaat sen: Maandag 5 Juni 1944: Wolfaarts- dljk, gemeentehuis, 912 uur; Kloe- tinge. Opril 5, 1416 uur. Dinsdag 6 Juni 1944: 's Heer Arcndskerke, E 66, 8.3012.30 uur. Woensdag 7 Juni 1944: Kapelie, consistorie. 9.3012.30 uur; Wemel- dinge, geb. C.J.V., 14—15.45 uur. Donderdag 8 Juni 1944: Kwaden- damme, Verbeek. 9.3011.30 uur: Heerenhoek, v. Zunderen, 13.30— 16.3 De betrokken werkgevers, die de naamlijsten tijdig1 hebben ingediend,1 kunnen onder overlegging van de toeslagbewljzen van de betrokken ar beiders, de toegewezen bescheiden op bovengenoemde, zittingen afhalen. De zeepbonnen worden verstrekt voor een -tijdvak van 3 perioden 16e, 7e en 8e periode), de overige bescheiden voor 1 periode. Reizende rijksambte naren, wijkverpleegsters en houders van bewijzen van berechtiging, kun nen zich ter verkrijging van hun toeslagkaart 7e periode eveneens tot bovenbedoelde zittingen wenden. Degenen, die geen naamlijst hebben Ingediend, kunnen op deze zittingen niet geholpen worden. Melkers en tooneelapelers, die een ander aan vraagformulier hebben Ingediend, krij gen een persoonlijke oproeping voor een latere zitting. Officieele mededeelingen GEMEENTE VLISSINGEN. Inkwartiering. De Burgemeester van Vlissingeil maakt bekend: dat de inkwartieriogs- biljetten voor verleende Inkwartiering aan leden vao de Duitsche weer macht over de maa d Mei 1944 voor of op Maandag 5 Juni a.s. ter ge meente-secretarie. 3e afdeeling, moe ten worden ingeleverd; dat na dien datum ingeleverde biljetten niet meer in behandeling kunnen worden geno men; dat de biljetten eerst op de Ortskommandantur moeten worden af- ge teekend. Vlissingen. 31 Mei 1944. De Burgemeester voornoemd, P. C. CALLENFEL9. Provinciale publicatie van het dep. van landbouw en visscherij. INLEVERING GRANEN. ZADEN EN PEULVRUCHTEN. In verband met de reeds In de pers gepubliceerde inlevering van voormelde producten voor 18 Juni 1944 zullen de laatste keuringen van oogst 1943 op de volgende plaatsen en data plaats vinden. Kortgene 12 Juni 1944; Goes 13 Juni 1944; Middelburg 15 Juni 1944; Hulst 12 Juni 1944; Oosiburg 15 Juni 1944. In Schouwen-Duiveland. St. Pht- lipsland en Tholen dienen de nog in te leveren restanten voor 18 Juni 1944 aan een der volgende pakhuizen geleverd te worden: Fa. gebr. Lande- gent, Haamstede; J. v. d. Weele, Brouwershaven; A. M. de Rijke, Zie- rikzee; Coöp. Landbouw Vereeniging, St. Phlilpsland; Wew. Verstraate, Tholen; J. C. Dorst. Tholen, DISTRIBUTIE H0EF8ESLAG. Voor de periode 1 April—1 Augus tus 1944 wordt thans een toewijzing hoefijzers verstrekt en wel volgens deze normen: 1. venters- en sleepers- paarden boven de stokmaat van 1.50 10 st.2. melkrijderspaarden: 10 st.; 3. stalhouderspaarden: 8 st.; 4. venters- en sleeperspaurden 'oene den *de stokmaat van 1.50 m.8 st. 5. rij- en tuigpaarden: 4 st.6. paarden van bereden politie: 4 st. De eigenaars van paarden, welke tot een der genoemde categorieën belmo ren, bunnen zich van 5 tot 11 Juni a.8. wenden tot den plaatselljken bu reauhouder, bij wien hun paarden zijn geregistreerd. De P.B.H. moet zich in het algemeen aan bovengenoemde basistoewijzingen houden, doch is ge rechtigd om hiervan op grond van plaatselijke omstandigheden af te wijken. De verkregen toewijzing moet tusschen S en 14 Juni bij den hoef smid worden ingediend. De P.B.H.'s beschikken over een klein contingent 'hoefijzers, bestemd voor werkpaar den van 2—3 jaar en werkpaarden van 3 jaar en ouder. In dringende gevallen kunnen aan de houders van deze paarden een of meer hoefijzers beschikbaar worden gesteld. Ook dezo toewijzingen moeten tusschen 8 14 Juni bi) de hoefsmeden worden Ingediend. De hoefsmeden moeten de door hen ontvangen toewijzingen o o r 21 Juni a.s. Inzenden aan de bedrijfsgroep metalonverwerkende am bachten, Baanstraat 16 te Utrecht, ergezeld van eon geleidebïljet LD 10 in duplo. In ruil voor de Inge zonden toewijzingen ontvangen de hoefsmeden gedeeltelijk koopvergun ningen voor fabriekshoefijzers, ge deeltelijk toewijzingen voor nieuw of bruikbaar ijzer, waarbij voor 1 hoefijzer 1 kg. nieuw Ijzer of 1.25 kg. bruikbaar Ijzer wordt toegewe- Met behulp van het ijzer, aan te schaffen ,met deze ijzeitoewijzingen zulk de hoefsmeden dus zelf de noodlge hoefijzers moeten vervaardi gen. Het is nietgeoorloofd deze hoefijzers door de hoefijzerfabrieken te doen vervaardigen. Tegelijk met de koopvergunning voor hoefijzers en de Uzertoewljzingen ontvangen de hoef smeden koopvergunningen voor een hoeveelheid hoefnagels, gelijk aan 220x het aantal hoefijzers op de door hen ingezonden toewijzingen ver meld. Met groote dankbaarheid geven dc Heer en Mevrouw SCHOCH—SCHALIJ kennis van de geboorte van hun Zoon GEERT WILLEM. Veere, 28 Me.' 1944. Tijdelijk: Gasthuis, Middelb. 5 5 H3 CR «gi C3 O™ rr as O O SS lïï 5 oc o O Het Huwelijk van S. G. M. VAN STBIEN en Fr. P. WATERMAN is bepaald op Donderdag 8 Juni 15 uur. te Waarde. Goes. Keizersdük 34. VERLOREN: lichte bruine Heerenporte- raounaie en Kam-étuitje. Verzoeke terug te bezor gen Bogardstraat 9, Mid delburg. Ondertrouwd JO BROODMAN en RIE PRIESTER. M.'ddelburg, 1 Juni 1944. Volderijstraat 4. Veerschesingel 6 Huwelijksvoltrekking nader te bepalen datum. De Huwelijksvoltrekk.tig van P. J. DE WAARD en W. C. A. BRAAT zai plaats hebben Vrijdag 2 Junj 1944, des morgens 10 uur en dus niet om 3 uur n-m. Vermist: jong cypersjch poesje met rood strikje, luis terend naar den naam „Tri- xïe". Ter. bez RIJKS. Se- geerstraat 50, Middelburg. Vóór de vele bewijzen van belangstelling, ons betoonc bü ons 40-jarig Huwelijks feest, betu.gen wij, ook na mens onze Kinderen en Kein- kinderen, onzen oprechten dank. H. LEYDEKKER. C. LEYDEKKER—MISSEL. M.'ddelburg, Juni 1944. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij onze 40-jar.ge echtvereenlging, be. tuigen wij, mede namens on ze kinderen, behuwdkind en verloofden, onzen hartelijken dank. P WEST9TRATE. J. M. WESTSTRATE— KORSTANJE. 's-H.H. Kinderen, Juni 1944. Voor de vele blijken van belanesteiing bij onze 25- jarige Echtvereeniging, betu. gen wij, mede namens onze kinderen en verloofde;onzen hartelijken dank. L. VAN ROEÏJEN. C. VAN ROEI JEN— BOOKELAAR. M.'ddelburg, Juni 1944. Voor de vel-e blüken van belangstelling, zoowel van hier als elders, ontvangen bij onze 25-jarige Echtvereeni ging, zeggen wij hierbij, me de namens onze k.hderen en verloofde, hartèlijk dank. J. VAN VAARDEGEM. P. VAN VAARDEGEM— HENDR1KSE. Westkapelle, Juni 1944. TOUWSLAGERIJ A. DE BRUIJNE Werkplaats: Dam 52. Middelburg. Woonhuis: Nieuwe Vliss. weg 246. H.H. LANDBOUWERS! Het van ouds bekende adres levert U nog steeds alle soorten landbouwtouw, zooals: wagenstrengen, wagenleidsels, koetouwen, ploeglijnen, enz. Vanaf heden inlevering van bonnen voor BINDERTWINE. H.H. AANNEMERS! Wij leveren nog steeds STEIGERTOUW enz. Schriftelijke bestellingen worden met den "meesten spoed uitgevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 3