mum MELBA ÉCHÉRIfl J GEZONDHEIDSZORG! VN* Sport tJ.'t voorraad leverbaar door: Kenoeiner Agenturen Handel, Bloeinendaal- Dmdat kalk een onmisbare bouwstof Is voor moeders en hun toekomstige baby. En om- fctet Vitamine D ervoor zorgt, Oat die kalk ook door 't li chaam kan worden opgeno men. Daarom: DRIEKAMP MINERVA—THOR— A.V. '35. Nieuw Zeeuwsch record 4 x 300 m. Junioren. Zondag vond op de sintelbaan Ne- nijto te Rotterdam een Interregionale driekamp plaats voor dame6, heeren, meisjes en Jongens van Minerva (Rot terdam), Thor (Roosendaal) en A. V. '35 (Vlisslngen), welke werd ge wonnen door Minerva met een totaal van 254 punten, tweede werd Thor met 208 punten, terwijl A.V. '35 193 punten behaalde. Vooral de loopnummers hebben vaak goede 6p0rt te aien gegeven. Het glansnummer van het rrogranj- ma, de Olympische estafette, leverde een fraaie zege op voor Thor, dat met ruim 11 sec. voorsprong door de finish ging in den nieuwen Zui delijken recordtijd van 3 min. 47.4 sec-, voor Minerva in 3 min. 58i6 sec. De tijd van A.V. '35 w; min. 59.1 sec. De 4 x 300 m. voor "jongens eveneens voor Thor. Het was een zeer spannenden strijd tusschen Thor en A.V. '35, waarin de laatste looper van A.V. '35, W. Geldof, na eerst een achterstand te hebben ingeloopen, een viertal meters wist uit te loo- pen, doch enkele meters voor de eind streep werd gepasseerd. De tijd van Thor was 2 min. 47.7 sec., terwijl A.V. '35 met 2 min. 48 sec. nieuw Zeeuwsch record vestigde. De 1600 m. werd op overtuigende wijze gewonnen door Hans Harting in 4 min. 21.4 sec., wat een nieuw club-record beteekent. 2e werd Rijpers van Thor, die vorig Jait zich sterker dan Harting had getoond. Op de 100 m. werd G. op 't Hof 2e in 12 sec., L. de Vin bezette bij het hoogspringen de 2e plaats met een sprong van 1.62 m. Bij de dames was het vooral mej, A. Noordraven van Minerva, die voor de punten zorgde. Zij bezette de 1c plaats op de 100 en 200 m. en vèr- springen, terwijl zij tevens een be langrijk aandeel had in de overwin ning van fle estafetteploeg. Ook bij de andere nummers was de Ie plaats steeds voor de Minerva-dames, terwijl A.V. '35 vijf maal de 2e plaats be zette. E. Delzenne 100 m. in 13.9 sec., hoogspringen 1.30i m.; M. van Oor schot vèrspringen 4.97 m.; C. Roelse discuswerpen 26.77 m. en de 4 x 100 m. in 55.9 sec. Het grootste succes van de meis jes was een 2e plaats voor T. Groot- Jans bij het vèrspringen met een sprong van 4.04 m. Ook hiér toonden de meisjes van Minerva zJch de I'tt kinderen henben IHelha n o o dig'! Melba. beta<^kent extra voedsel,- óók versterkend voedsel. Ze drinken fAelba graag, omdat 't zoo lekker is. De Versterkende Kinderdrank Voor ieder kind - tot 13 jaar - een pak. Middelen en Artikelen voor A. C. VAN DER RfcST Ass.-Apotheker, Lenge Kerkstraat GOES. Weer Verbandkistjes „Eerste Hulp bij Ongeiukken". werd vrij gemakkelijk gewonnen door J Raben (Walcheren) In 2 m. 9.3 sec., de tweede door J. Wiegel (E. M.M.) in 2 min. 9.8 sec., wal een nieuw club-record beteekent. Tenslotte werd L. de Joode op de 100 m. vrü 2e In 12 sec. Oe 'uitslagen van dezen driekamp waren als volgt: Heeren: 1. Thor 76 p.; 2. Minerva 73 p.; 3. A.V» '35 48 p. Dames: 1. Minerva 73 p.; 2. A.V. '35 46 p.; 3. Thor 31 p.; Jongens: 1. Thor 49 p.; 2. A.V. '35 40 p.; 3. Minerva 16 p. Meisjes: I. Minerva 43 p., 2. A.V. '35 36 p.Thor 28 p. Maandag was er op het Neptunus- terreln een driekamp op handbalge- bled, waarbij Thor was vervangen door Olyrhpia (Den Haag). Het spel de heeren stond op gelijke hoogte als van hun' tegenstanders, doch de imes waren verreweg de mindere. De resultaten van de dames van A.V. - '35 waren slecht. De tegen partij beschikte over betere werpsters, terwijl daarnaast het samenspel beter is verzorgd. inerva 56; OlympiaA.V. De uitslagen waren: A.V. '35 55; MinervaOlympia 04; A.V. '35 II—Olympia II 2—3; Minerva I A.V: '35 II 1—11; Minerva II— Olympia II 110. Dames: MinervaOlympia 5—5; OlympiaA.V. '35 70; Minerva— A.V. '35 8—0; A.V. '35 II—Olympia II 34; Minerva II—Olympia II 3— 2; Minerva IIA.V. '35 II 7—0. Zondagavond verzamelden allen zich in het R.K. Volkshuis, waar cabaretavond werd gegeven, welke werd verzorgd door leden van A.V. '35 en Minerva, waarvan A.V. '35 het leeuwenaandeel voor haar reke ning nam. Burgerlijke stand SOUBURG. Geboren: Maria, d. v. J. A. H. C. Raadsen en M. van Hofwegen. Ondertrouwd: G. van Hoorn, 52 j. en E, van Soelen, 45 j. KRUIN'INGE Nr Geboren r Laurens Andries, z. v. Johan nes Slabbekoorn en Kornelia Oostdrjk. WEMELDINGE. Geboren Margaretha Augusta, d. v. H. J. Card on en M. Parijs; Wil lem Bastiaan, z. v. B. M. de Klerk en P. L. Duinkerke; Willem Gerard, z. v. H. Gijssel en H. Schouwenaar; Marinus Jacobus, z. v. J. Bredouw en M. Cuvelié; Leintje Martina, d. v. C. Snoep en J. C. Bolier; Arie Karei Jacob, z. v. 3. van Dalen en A. J. Mol; Hendrik Frangois, z v. F, M. Geluk en J. Kosten. Getrouwd: Jan J. Lagendijk, 39 j. en Maatje Vurjk, 35 j.; Marinus H. Glerum, 23 j. en Cornelia J. van Stel, 23 j.; Marius Brurjnooge, 24 j. en Johanna J. Schouwenaar, 21 j.; Jan C. van Duijvenbode. 28 j. te Sint Jansteen en P. Adriaanse, 24 j. Voetbal Competitie: Breskens IAardenburg Bij de Jongens A. zorgde J. F. van der Meyden bij het vèrspringen voor een 1e plaats met 5.68 m. Op de 80 m. werd W. Geldof 2e J. F. van der Meyden 3e, beiden met 10.3 sec. Een 2e en 3e plaats werd ook behaald bij het discus werpen, nl. J. Steenaard 26.69 m. en A. W. Smits 25.80 m. L. Mil- lenaar werd 3e op de 800 m., terwül de 4 x 300 m. ook een 2e plaats opleverde. Bij de Jongens 8 waren L. Mille- naar en J. Steenaard 1 en 2 op de 60 m., beiden in 8.1 sec. Met 4.82 m. werd L. Millenaar ook nog 2e bij het vèrspringen. Buiten den driekamp werden er nog 2 series 800 m. geloopen voor heeren met vrije deelname. De .eerste serie Besluiten, benoemingen enz Voor bevolkingsboekhouding is geslaagd de heer A. H. Ize- boud, ambtenaar ter gemeente secretarie te Oost- en West- Souburg. Voor het diploma bevol kingsboekhouding slaagde de heer A. C.. Boom, adj. comm, ter gem. secretarie te Yerselte Voor de eindexamens aan de rijks- en de Chr. kweekschool te Middelburg zijn als gecom mitteerden aangewezenC. Kuiper, te Goes, voorzitter (mede voor, handenarbeid); mej. M. J. van den Berg, te Breda (uitsluitend voor nutti ge handwerken); W. 't Hooft, te Goes; S. J. Klompe, te Goes (uitsluitend voor lich. oefe ning); dr. I. Rietsema, te Bre da; als plaatsvervangende ge committeerden: W. Bruinzeel, te Breda; R. W. Janssen, te Roosendaal en mevr. dr. G. M. Kooiman, geb. van Midden dorp, te Middelburg. DE DUISTERE POORT. 14) door Léonce Prache. „Tja, juffrouw, mevrouw Arsonval kon niet meekomen", antwoordde de landlooper een beetje in de war. „Ze is ziek, ernstig ziek..." Gilbertè was met een ruk opgesprongen, bleek als een doek... „Wat zeg je? Heeft 'die lee- ljjke Fernand haar gedood?" '„Nee, heelemaal niet. Weest. u maar niet ongerust. Maar wat er wel gebeurd is, is al niet véél beter dan dat". Met horten en stooten ver telde Haantje aan Gilberte, wat er gebeurd was. Gilberte luisterde naar liem en kon het maar niet verwerken. Tenslotte werd toch de vree- selijKe waarheid haar duidelijk en met een zachten kreet liet zij zich op de knieën op het bed van bladeren vallen. Zij verborg haar gezicht in de handen en zware snikken de den haar schouders schokken „Huil niet zoo, juffrouw", mompelde Haantje bedroefd, die naast haar was neerge knield. „Uw tante zal wel weer beter worden, want ze is rijk..." De arme stakkerd praatte langen tijd op deze wijze, zon der dat hij evenwel antwoord kreeg, zoo diep en ontroost baar was het verdriet yan Gilberte. Verduisteren: van 28 Mei3 Juni: van 21.455.30 uur. De maan gaat morgen te 3.38 onder- en komt te 15.35 op. Revolutie in Ecuador. Te Quito in Ecuador is een revolutie uitgebroken die in middels weer is onderdrukt. De beweging werd geleid door aanhangers van den vroegeren president Velasco Ibarra ,die xn ballingschap leeft. Tijdens de gevechten, die een geheelen nacht duurden, zijn 8(7 perso- nen gedood en ruim 100 ge wond. De revolutionnairen hebben zich met behulp van pantserwagems van de stad Guayaquil meester gemaakt. Volgens latere berichten is de president van Ecuador, dr. Carlos Arroyo del Rio met alle leden van zijn kabinet afgetreden. Hrj droeg zijn be voegdheden over aan den vice-voorzitter van den se naat, dr. Fausto Navarro Al- lende en koos domicilie in Me Coluirfbiaansche ambassade. De revolutionnairen hebben 'n nieuwe regeering gevormd, nadat zij hadden geweigerd de regeering van Navarro-Allen ae te erkennen. Ibarra ,die door de revolu- tionnairen erkend wordt,, zou Dinsdag"*-aankomen uit Co lumbia. waar hij sedert 1935 als balling verblijf hield. Hoofdredacteur: J. C. Visser. Vlissin gen (afw Algemeen redacteur: M Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. d* Voogd. Vlissingen en J. P,-T»h. Doorenbos, Mid'delburg; Gewestel. nieuws: H. van Benthem, Goes en R. F. H. Jj, Soodag, Oostburg; Haagsch redacteur: E. Sïderius. Advertentiechef: voor Middelburg: C. P. Bukjs. voor Vlissingen S. Rijke boer. Eindelijk begon zij te spre ken en opperde zij het plan. naar het kasteel te gaan en haar lieve tante om den hals 'te vallen. Maar haar metgezel hield haar verschrikt terug. „O. doet u dat'niet, juffrouw! Ziet u, ik zou niet met u mee kunnen gaan en wat zou er dan met u gebeuren? De in tendant over wien u me hebt gesproken, is er heelemaal de baas en de neef van uw tante schijnt goed met hem overweg te kunnen. Wie weet, of zé niet samen onder één hoedje spelen!" „Wat?... Denk je..." zei Gil berte verschrikt. „Nou, wat denkt u eivan? Zou hij soms voordeel kunnen hebben van uw dood?" „Dat is waar", mompeldè Gilberte de Prévyl met een rilling van afschuw. „Maar toch..." „Toch zou heb met u gedaan kunnen zijn, als u nu weer da delijk naar het kasteel terug ging. Vooral omdat mevrouw van Ai-sonval u nu niet kan beschermen", besloot Haantje op beslisten toon. „Mijn hemel, is het moge lijk Wat moet er dan van me worden HOOFDSTUK VII. Haantje oppert een plan. Het ongelukkige meisje wrong haar handen in wan hoop ineen. Wat moest er van haar worden Daar had Haan tje nog niet aan gedacht! „Drommels!" gromde hij. zich met de hand over het voorhoofd strijkend, „dat waar! Wat moet er van worden „O, je zou me beter in het water hebben kunnen laten liggen!" zuchtte het ongeluk, kige meisje. Dezen wrange nuitroep bracht Haantje geheel van zijn stuk. Met zachte woorden, waarover hij zelf verbaasd was dat hij ze zoo gemakkelijk kon vin den, begon hij het meisje te troosten. „Nou. kijk", zei hij tenslot te. „U zou naar Parijs kunnen aan. Daar in die groote stad :unt u zich gemakkelijk ver bergen. Haantje zou wel voor u werken en later, over een paar maanden, zou u naar Ar sonval terug kunnen gaan om de markiezin op te zoeken, die dan wel weer heelemaal beter zal zijn!" Dit warme en overtuigende betoon van vriendschap bracht Gilberte een beetje tot kalmte. „Goed", mompelde zij, „je hebt gelijk, goede vriend. Nooit zal ik deze toewijding vergeten, dat beloof ik je!" „Nou, juffrouw, u zou me dadelijk al een groot plezier kunnen doen, als u zou willen" (Wordt vervolgd). MIDDELBURG Jubileum E. Yisscher. Morgen, 1 Juni, is het 25 aar geleden, dat de heer E: Visscher, tot leeraar aan de school ter Opleiding tot aan de Ambachtsschool te Middelburg, werd benoemd. Geboren te Hoogezand, in de provincie Groningen, ge noot de jubilax-is zijn practi- sche opleiding bij de Noord- Ned. Machinefabriek te Win schoten en bij de Brons Mo- torenfabriek te Appingedam. Zijn theoretische opleiding ;enoot hij op de Academie van ïeeldende kunsten en Techni sche Wetenschappen te Rot terdam onder de hoofd leeraren v prof. A. D. F. W. Lichtenbelt en dr. Erfman. Na het behalen der ver- eischte diploma's diende hg als hoofdscheepswerktuigkundige de Scheepvaartmaatschappij van Nieveld, Goudriaan en Co. vele jaren. Op 1 Juni 1919 volgde zijn benoeming aan voornoemde scholen. Het zal den jubilaris, die allerw-ege om zijn kunde, werkkracht en rechtschapen heid wordt geroemd, niet aan belangstelling ontbreken. Ongeluk op de tram. Maandagmiddag \frerd de 19- jarige J. M. H. van I. uit Schore, op het achterbalcon van de tram naar Middelburg, bij de halte IJsbaan, onwel. Toen hij moest overgeven, stak hij zijn hoofd echter zoover buiten de tram, dat hij met een boom in aanraking kwam. De jongeman is inet een hersen schudding naar het ziekenhuis en vervolgens naar het nood ziekenhuis te Middelburg over gebracht, Te water. Dinsdagmiddag geraakte 't paard en wagen van den krui denier V. tijdens het keeren in een diepe sloot. Voor den eige naar een - groote schadepost daar alle goederen nat zijn geworden. VLISSINGEN Gouden dienstjubileum. De heer A. van Eek, werk zaam als vuurweiker in de afd. Smederij der N.V. Kon. Mg. „De Schelde", herdacht heden zgn 50-jarig dienst jubileum bij die Maatschappij. In den voormiddag werd hij ten kantore door de directie met dat heugelijke feit geluk- gewenscht en hem een ge schenk in enveloppe over handigd. Voor de rest van den dag werd hem vrijaf gegeven. Verschillende Haarlemsche caféhouders kre gen dezer dagen bezoek van twee vrouwen en een man, die flesschen jenever te koop aan boden. De politie nam het drie tal mee naar het bureau, waar bleek dat men met inwoners van Amsterdam te doen had. In samenwerking met de Am- sterdamsche oolitie werd een onderzoek ingesteld in de wo ning van een der vrouwen in de Weteringdwarsstraat te Amsterdam, waarbij een volle dige in werking zijnde clan destiene distilleerderij werd angetroffen, welke niet min der dan 560 liter gistende vloeistof bevatte. Uit den Am stel te Amsterdam .is des nachts zolderschuit, beladen met 18.700 kg. kolen, gestolen. In den loop van den ochtend trof een recnercheur de h'na ledige schuit terug in een gracht, waar twee kolensjouwers nog druk doende waren het laatste restje van de lading te lossen. De beide mannen werden aan gehouden. Het gestolene kon voor het grootste gedeelte ach terhaald worden.»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2