Smaisna DOOR SNELLEN OmZET Sport VOETBALPROGRAMMA. V.V.V.Sittardsche Boy*; LimburgiaGoes. In Venlo, waar V.V.V. voor haai Jaatste kansje vecht, tal het geducht spannen en o.i. is de uitslag van dezen wedstrijd beslissend voor het veroveren van het eerste klasseschap, y/int V.V.V., dan is het nog af wachten of Limburgia puntenverlies boekt in haar thuiswedstrijd tegen Goes, hetgeen niet te verwachten is. Daarvoor is de Goes-voorhoede te Onmachtig gebleken. Zou het echter toch gebeuren dan is nog alles mo gelijk. We houden het op een her overing van het eerste klasseschap door Limburgia. 3"rialmeet MarathonAchillesE.M.M De athletiekwedstrijd Marathon Achilles—E.M.M. zal in plaats var Op 2den Pinksterdag, op Zondag, .len Pinksterdag, worden gehouden. KOf FIESURROGAAT Stnalsko vergoedt U het gemis van echte koffie. Gebrand als de fijnste kotïie-melange, door experts behan deld, steeds pittig en versch Rechtszaken Autobandendiefstal te Breskens. Bij' de marechaussee te Breskens werd door den heer F. Monjé, aangifte gedaan, dat hij uit zijn schuur 11 autoban den vermiste. Het onderzoek leverde aanvankelijk geen re sultaat op. Intusschen vroeg Monjé aan verschillende per sonen eens uit te kijken of zijn banden ten verkoop of ter ver voer werden aangeboden. Eenige dagen nadien werden den chauffeur Faas 11 banden te koop aangeboden door den 27-jarigen grondwerker S. de B. De chauffeur had al dade lijk. argwaan, doch deed of hg op den koop wilde ingaan. In de woning van den 25-jarigen machinist J. G. werden hem de banden getoond. Ook de, eveneens te Breskens wonende, 49-jarige visscher C. P. de S. was bij de onderhandelingen tegenwoordig. Tenslotte kwam men overeen, dat F. de ban. den voor 1500 zou koopen. De chauffeur begaf zich dade lijk naar Monjé, die hem de 1500 ter hand stelde. F. kocht nog denzelfden avond de banden en toonde ze aan Mon jé, die ze als zijn eigendom herkende. Men wilde nu ook het geld weer terug hebben. F. toog weer naar de woning van den machinist G. en vroeg het drietal de f 1500 terug'te ge ven, daar F., naar hij mede deelde, vermoedde dat de ban den gestolen waren. De heeren voelden daarvoor niet veel. Faas keerde later op den avond met Monjé terug, waar op G. zijn aandeel 500 terug gaf, welk voorbeeld tenslotte }ok de B. en de S. volgden. De marechaussee, van dezen gang van zaken op de hoogte resteld, verhoorde het drietal, laarbrj kwam vast te staan, dat het drietal des avonds graan hadden willen stelen uit de schuur van Monjé. De B. én de S. waren over een muurtje geklommen en in de schuur terechtgekomen, ter wijl G. op den uitkijk had ge staan. Graan vonden zij met, wel de autobanden. Deze na men zij mee en brachten ze naar de woning vag,G. De B. en de S. zitten nog in voorar rest, doch G., die gunstiger be kend staat, werd na een pa>r weken op vrije voeten gesteld. Alle drie verd. bekenden. De B. is al meer veroordeeld en de rapporten over hem en over de S. zijn niet- gunstig. vVegens diefstal eischte de off. tegen de B. 7 maanden gev. staf, tegen de S. /4 mnd. en tegen G. 2 mnd. gev.straf. De verdediger, mr. F. W. Adnaanse, voerde eenige ver zachtende omstandigheden aan en vroeg clementie voot de B. en de S. De verdediger van G., mr. Terwoert, wees op het zeer gunstig rapport van dezen verd. Hij heeft ook terstond Krachten concent reeren zich voor de beslissing. Rijksminister dr. Goebbels heeft de leiders der rijkspro- pagandabureaux voor een werkvergadering bijeengeroe pen. Deze vond Maandag en Dinsdag in Berlijn plaats en had ten doei den leiders grond slagen en richtlijnen te ver schaffen voor hun arbeid in de gouwen. In verschillende refe raten werden de belangrijkste kwesties der militaire en poli tieke oorlogvoering Besproken. In het middelpunt der bijeen komst stond een rede van rijks minister dr. Goebbels, die al lereerst verklaarde, dat de oor log met enorme intensiteit naar de beslissing gaat. Beide kampen der oorlogvoerenden concentreeren hun krachten voor deze beslissing. Bij der gelijke langdurige, verbitterde conflicten, toonde dr. Goebbels aan de hand van talrijke histo. risehe voorbeelden aan, beslis sen niet slechts de techniek der wapens en van het materiaal, doch in de eerste plaats de geestelijke hardheid, het fana tieke uithoudingsvermogen en het onvoorwaardelijk geloof in de idee en in de overwinning. De minister gaf uitdrukking aan zijn vaste overtuiging, dat Duitschland dezèn oorlog zal doorstaan. Boven het Kattegat is een Zweedsch vliegtuig met een beman ning van 4 personen verloren gegaan. In een suikerfabriek te Marie sur Serre (Frankrijk) is door het ont ploffen van een projectiel brand ont staan in de kuipen, die een millioen liter alcohol bevatten, bestemd de algemeene rantsoeneering. Na scheidene uren kon de ramp beperkt Radioprogramma Zondag. Hilversum I. 414.4 M. 7.30 Viool, piano cn cello; S.00 Zin v. h. boer-xUn; 8.30 Gram. 8.45 Godsd. uiti.9.00 Nieuws; 9.15 Gram.; 10.00 Groot ontwaken; 11.00 Stafmuaiek. politie R'dam; 11.30 SS; 11.40 Marscben; 11.45 Voorwaarts kameraden; 12.00 Nieuws; 12.15\Ka- merkoor; 12.45 Causerie; 13.00 Piano; 1.3.30 Schijnwerper; 14.00 Conoertgeb. ork.15.00 Luisterspel; 16.30 Melo- distcn17.00 Pinkstcrblom17.30 Ork. Balègh; 18.15 Ncd volksklanken; 19.00 Nieuws; 19.15 Reportage; 19.30 Opera; 21.30 Orgel; 22 00 Nieuws; 22 15 Gram. Hilversum If. 10.00 Marschen; ca. 10.10 Soldatenfunk; 11 00 Godsd uits.; 12.00 Nieuws: 12.15 Ami!), mui 13 00 Toesprsak; 13.15 Oost. West...; 14.00 Voor de jeugd: 14.30 Walsen; 15 00 Gram.; 16.00 Sympb. concert; 17.30 Lezing; 17.50 Piano; 18.15 Zie Hvs. I; 19.00 Nieuws; 19.10 Dansmuz.-20 00 Zoeklicht; 20.15 Amus. ork.; 21.00 Kamerork 21.45 A vond wijding; 22.00 Nieuws; 22.15 Zie Hvs I; 22.30 De stem v. h. Rijk. bekend. Spr. vroeg geen lan gere straf op te leggen dan den tijd in voorloopige hech tenis doorgebracht en bij lan gere vrijheidstraf, opname van de gratie-clausule. Uitspraak 7 Juni. De luchtoorlog in het Westen. Bommen op Brussel, Thieuen, Hasselt en Mechelen. Opnieuw heeft de *Anglo- Amerikaansche luchtmacht een aanval gedaan op Groot- Brussel. Een arbeiderswijk in de voorstad werd bijzonder zwaar getroffen. Tot dusver werden 20 dooden geborgen, terwijl 60 personen zwaar ge wond werden. Behalve Brussel, werden Donderdagochtend ook nog een reeks Vlaamsche en Waalsche steden aangevallen. De ge meente Thienen in de provin cie Brabant werd zeeg zwaar gebombardeerd. Een 200-tal huizen werd verwoest of zwaar beschadigd. Ook een hospitaal werd getroffen. Er zijn talrijke dooden en zwaar gewonden. Ook de gemeente Hasselt werd geteisterd. Omstreeks het middaguur werd de agglome ratie van Mechelen gebombar deerd. Tot dusver zijn nog geen berichten over het aantal slachtoffers en den omvang van de schade ontvangen. Tengevolge van de herhaal, de bombardementen van Char leroi en omgeving door de Anglo-Amerikaansehe lucht macht zjjn tot dusver 60 lijken onder de puihhoopen vandaan gehaald. Een 50-tal personen werd zwaar gewond. Meer dan 100 gebouwen werden volko men verwoest. DE LUCHTAANVALLEN OP FRANKRIJK. In Frankrijk werd Donder dagmiddag Lyon en omstre ken gebombardeerd. Voorloo- pig zijn 35 dooden en honder den gewonden geteld. Ook de streek van Beauvais is dien dag tweemaal door de Anglo- Amerikaansche luchtmacht ge. bombardeerd, waardoor talrij ke personen om het leven zijn gekomen. In het departement Oise zijn verschillende steden aangeval len, waardoor talrijke personen werden gedood of zwaar ge wond. Een stad in de onmid dellijke nabijheid van Soissons werd eveneens met bommen bestookt. Een aroeiderswgk werd zwaar geteisterd. In het departement Aisne werd een trein met werklieden met mi- trailleurvuur bestookt. 9 arbei. ders werden gedood en een groot aantal gewond. Voorts is een stad in het de nartement Var gebombardeerd, 21 personen werden gedood en 60 gewond. 30 huizen werden verwoest. Boven Oost-Frankrijk kwam het Donderdag herhaaldelijk tot zware luchtgevechten. Waargenomen werd, dat 7 viermotorige Amerikaansche bommenwerpers en minstens 10 Amerikaansche jagers neer stortten. Door luchtdoelartille- rie werden ook boven het Noord-Fransche gebied ver scheidene Amerikaansche vlieg tuigen zwaar beschadigd. DE DUISTERE POORT. 12) door Léonce Praehe. „Ik zal het u zeggen, juf frouw: ik heib het nooit acht dagen bij denzelfden baas kun nen uithouden. Xor loop ik maar zoo'n beetje langs den weg en ik haal hier en daar mijn kostje op. De menschen hebben me dezen bijnaam ge geven, omdat ze vinden, dat ik daarop lijk", antwoordde de landlooper glimlachend. ,,U vindt he*t dus niet erg, als ik u ook zoo noem?" vroeg Gilberte. „Heelemaal niet, hoor juf frouw. Maar nu moet er wat gedaan worden. U kunt hier niet zoo maar blijven liggen, want het is wel warm, maar u zou toch best kou kunnen ■vatten". Gilberté keek hem met een dankbaren blik aan. „Maar wie was die vent, die u daarnet zoo schandelijk be handeld heeft?" ging Haantje voort.»,.Ik zou hem wel eens..." ..O. dat is een van de be dienden van mijn tante. Hg staat aan het hoofd van de huishouding, maar ik vind het een naren vent. Het huis van mijn tante kun je ginds zien. door de boomen", antwoordde het meisje. „Maar we zullen eerst de politie 'moeten waar schuwen, dan kan die zich er mee bemoeien". ..Met .de politie heb ik liever niet veel te maken", weerde de landlooper haar af. „Ilc heb wel nooit erg veel kwaad ge daan, maar ik blijf toch maar het liefst uit haar buurt. Je kunt nooit weten, of ze me niet eens willen houden. Bo vendien; die vent zal ontken nen en zeggen, dat u zich ver gist heeft, en dan bent u nog even ver. Maar ik zal naar het kasteel gaan om aan uw tante te vertellen, wat er met u ge beurd is. Dan kunt u eerst hier nog wat uitrusten". Haantje hielp Gilberte over eind eri ondersteunde haar. terwijl zij langzaam voortliep. „Komt u maar hierheen", zei hij. terwijl hij zijn nieuwe be schermelinge naar een schuur tje bracht, dat een eindje ver der in het struikgewas stond. Hij liet haar neerliggen op een bed van droge bladeren en legde eenige bossen hooi over baar heen, die hij van een hooiberg van een boerderij in de buurt had weggenomen. Daarna stak hij een vuurtje aan van wat sprokkelhout, waarbij het meisje zich spoe dig begon te warmen. HOOFDSTUK VI. 'Op het kasteel. „En nu ga ik naar het kasteed, juffrouw, om uw tan te te halen", verklaarde Haan tje na eenigen tijd, toen hij er zich van overtuigd had, dal Gilberte niets ergs meer kon gebeuren. „Als ik weg bon, hoeft u niet bang" te zijn. Die vent denkt, dat u op den bo dem van de rivier ligt en hij zal u dus hier niet komen zoe ken". Het volgende oogenblik ging Haantje op weg, voorzien van de laatste aanwijzingen van Gilberte. die hem op het hart had gedrukt, haar lieve tante vooral niet aan het schrikken te maken. Hij stond spoedig voor het hek van het park, waar de inlijlaan naar het kasteel begon. (Wordt vervolgd). VLISSINGEN Dronketuansgeluk. Een, politiepatrouille trof een dezer avonden om kwart voor twaalf, dus in spertijd, op de Badhuisstraat nog een dronken man aan. Zij ontferm de zich over dezen persoon, die niet meer op eigen beenen zijn weg kon vervolgen. Op het politiebureau bleek, dat de man geen persoonsbewijs en ook geen portefeuille meer bij zich had. De politie ging zekerheidshalve nog eens naar de plaats waar zij den man gevonden had. Het spreek woordelijk dronkemansgeluk bleék weer met dein betrokke ne te zijn, daar de portefeuille met 300 en het persoonsbe wijs onderweg door de politie gevonden wei'd. Goedkoop gasgebruik.' Bij een nachtelijke huiszoe king trof de politie in een per ceel hier ter stede, in het gas kastje een verdachte aanslui ting aan. Bij nadere beschou wing bleek de buiten- en de binnengasleiding met elkaar in verbinding te zijn gebracht, buiten den gasmeter om. Het onderzoek wordt voortgezet en vermoedelijk zal de betrokke ne zich eerlang te bestemder plaatse wel te verantwoorden krijgen voor dezen diefstal van gas. Ophalen huisvuil. Men verzoekt ons de aan dacht van belanghebbenden er op te vestigen, dat a.s. Dins dag geen huisvuil wordt opge haald. Apotheek. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avonds en 's nachts, alsmede Zondag en Maandag (len en 2en Pinksterdag) den gelieelen dag, de apotheek van Ocken- burg, Singelweg, geopend. Predikbeu rte.n Geref. kerk 9.30 en 5.30 ds. Smeenk. Evang. Luth. kerk en Doopsgez. gem. 10.30 ds. Nolte. Chr. Geref. kerk 9.30 en 5 leesdienst, M. leosdienst. Geref. gem. Z. 9.30 (Glacis- str.), 3 Luth. kerk), M. 9.30 (Glacisstr.) leesdienst. MIDDELBURG Met )iand tusscben pers geraakt. Gisteren had in de drukkerij der firma Altarffer, de druk ker A. F. het ongeluk met een zijner handen tusschen de snel pers te geraken. Hij liep daar- zij zoodanige verwondingen aan de hand op, dat onname in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Apotheek. Van 27 Mei tot 3 Juni is des avonds en 's nachts *en Zondag en Maandag den geheelen dag de apotheek v. d. Garde ge opend. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ('t Zand) 10 hulppred. v. d. Lee, 2?30 ds. Kroon (H.D.) Evang. Luth. kerk 9 ds. Nolte. Chr. Geref. kerk Z. 10 en 3, M. 10 prof. Wisse. Doopsgez. gem. 10.15 mej. dr. Bakker. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 leesdienst Waal sche gem (Doopsgez. kerk), M. 10.15 ds. Blonimaert (H.A.) Ver. v. Vrijz. Herv. (Doopsgez. kerk) 3 ds Hannemah. Geref. kerk in H.V. 10 dhr. Geursen, M. geen dienst. Geref. Bond (Luth. kerk) Z. 2.30 dhr. Luy- tjes, 6.30 ds. Hooijkaas, M. 10 dhr. Luytjes. Leger des Heils. 10 soldaten- inzegening, 7.30 verlossingssa- menkomst. Adj. G. Kooistra. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissïn- gen (afw.)Algemeen redacteur: li. Geerse. Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, VJissingen en J. P. Pb. Doorenbos. Middelburg; Gewestel. nieuws: H. ran Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oost burg, Haagsch redacteur: E Siderius: Advertentiecbefvoor Middelburg: C. P. BuJje, voor Vlissingen 8. Rtikeboer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2