t BUSSINK n Sport ZEEUWSCH ELFTAL SPEELT TEGEN REST VAN ZEELAND. Op Tweeden Pinkiterdag Goes een voetbalwedstrijd worden ge speeld tusschen het Zeeuwsch Elftal en we zouden kunnen zeggen de naas te concurrenten. De keuze-commissie van de Technische commissie van de afd. Zeeland van den N.V.B. heeft uit het onder regelmatige contröle staande spelersmateriaal eer Zeeuwsch elftal samengesteld er. uit de overblijvende spelers een zoo sterk mogelijk elftal geformeerd. Hierbij dient te .worden opgemerkt, dat de spelers van „Goes", van wie zeker een aantal voor het Zetuwsch elftal In aanmerking komen, niet *Un op gesteld, omdat zij op één van dc Pinksterdagen een promotie-wedstrijd moeten spelen. Een uitzondering ie gemaakt voor doelman de Munck. Tengevolge van dit uitvallen van de Goesche epelere zijn enkele veelbe lovende Jonge krachten opgesteld, die nu een kans krUgen hun keuze te rechtvaardigen. Bij het beschouwen der beide elf tallen vraagt men zich wellicht af of de verdeeling wel juist Is en of misschien niet een speler uit ,,de rest" in het hoofd-elftal thulsbe- hoorde en omgekeerd. Dit nu Is zeer best mogelijk, omdat de keuze-com missie moet afgaan op papleren-rap porten en vooral bijv. van de spelers uit Zeeuwsch-Vlaanderen weinig uit eigen aanschouwing weet. Men oor- deele over dit punt echter niet lichtvaardig, omdat de keuze-com missie heel sterk iaat meespreken factoren van moreelen aard en daar voor spel-technische eigenschappen buiten beschouwing durft laten, zijn bijv. ongetwijfeld spelers, die geen van beide elftallen staan daarin misschien wat hun spel treft thuïshooren. Do keuze-commissie heeft hen op grond van moreele factoren (vitten op fouten van mede spelers, voortdurende aanmerking op de leiding, zich niet onderwerpen aan de leiding van den aanvoerder e.d.l) bewust gepasseerd. Dit kan hen een les zijn, waarvan hun club elftal kan profiteeren. Er zijn verschillende vraagteekens tn de beide elftallen en hopelük zul len de oplossingen in dezen wedstrijd voor den dag komen. Het kan een pittige en aantrek kelijke wedstrijd worden, waarin beide elftallen hun heele kracht op den aanval kunnen concentreeren. De wed strijden welke Jnet Zeeuwsche elftal de laatste Jaren speelde, werden alle beïnvloed door een zeker ontzag voor den tegenstander. Hierdoor flet elftal zich verleiden tot een vaak te sterk verdedigend spel. Thans zal dit zeer zeker niet het geval zijn kan leder der beide elftallen een fnsch spel spelen. De elftallen zijn samengesteld als volgt: v.r.n.l.: ZEEUWSCH ELFTAL: Munck (Goes) aanv.: J. Neufegiise (Middelburg); J. Fenjjn (Bresken») J. Poerstamper (de Zeeuwen); P Wanjon (R.C.S.):.H. Burgerhof (Vlis singen); M. Gillisse (R.C.S.)P. v d. Schraaf VTfssingen)W. Leijnae (De Zeeuwen)A. de Smit (De Zeeu wen); J. de Ruijter (Zeetandia). REST VAN ZEELAND: H. DIele- man (Axel) aanv.; J. Danlétsche (Ft C.S.); Chr. Kats {jie Zeeuwen»; Reynhoudt (Zeelandia)H. Fenijo (Breskens); J. Jacobs (Breskens) A. Polfliet (Axel): A. v. d- Velde (Axel); C. Adriaansen (Zeelandia) A. do Banre (Breskens); R. Heyns- dijk (Sluiskil). Reserves: M. Adriaansen (Zeelan dia); C. Moens (Middelburg); D. de Joode (Vllsslngen); J. de Beer (Mid delburg); C. v. d. Weel (Zeelandia); A. Menheere (Middelburg): P, Bosse- laar (E.M.M.) en M. Blok (R.C.S.). Onderlinge wedstrijden „Marathon". Op Hemelvaartsdag vonden op het sportveld aan het Van Nispenplein te Vllsslngen onderlinge wedstrijden plaats van de V.S. „Marathon", waarvoor een groote publieke belang stelling bestond. De voornaamste uit slagen hiervan waren: Heeren 100 m.: 1. J. de Lange 12.6 sec.; 2. P. do Moor 12.® J. Meyer 1S s. I00 m.: 1. J. Pluymera 2 m. 2. D. Roelse (A.V. '35) 2 (buiten mededinging); 3. Meyer 2 m. 18.4 s. Discuswerpen: 1. J. Fliers 25.40 2. J. Meyer 24.80 m.; Slooves 23.65 m. Kogelstooten: 1, C. Parent 9.05 2. J. Parent 8.55 m.; 3. Ter Meulen 8.35 m. Hoogspringen: 1. D. Slooves 1.63 2. J. Parent 1.52 m.; 3. C. rent 1.51 m. Vèrsprlngen: 1. J. de Lange 5.56 i.; 2. J. Meyer 5.14 m-i 3. P. M. de Moor 5.07 m. Hink-stap-sprong: 1. J. Verkerk 11.53 m.; 2. J. Parent 11.35 D. Slooves 11.08 m. Dames 100 m.: 1. J. de Viseer 13.8 2. A. de Visser 15.1 3. ter Meulen 15.1 s. Hoogspringen: 1. P. Parent 1.35 2. J. de Visser 1.35 m.3. A. de Visser 1.30 m. Verspringen: 1. J. de Visser 4.20 m. P. Parent 4.08 m.; 3. A. van Fraayenhove 4.06 m. Discuswerpen: 1. J. de Visser 22.86 2. A. van Fraayenhove 20.55 3. P. Parent 20-10 m. Kogelstooten: 1. A. v. Fraayen hove 8.29 m.; 2. J. de Visser 8.08 m.; 3. M. Bouten# 7.84 m. Heeren Junioren: 300 m.: 1. R. Everwijn 42.2 sec.; 2. P. Melis 43.8 t.; 3. W. Theune 46 s. 800 m.: 1. J. Q. Tholenaar 2 m. 30.1 sec.: 2. P. Lindenberg 2 m. 33.2 s.; 3. J. van Wallenburg 2 m. 42.9 s. Discuswerpen: 1. W. Theune 25.08 m.; 2. J. Q. Tholenaar 20.60 m.; 3. C. Adriaanse 20.23 m. Kogelstooten: 1. J. Q. Tholenaar 9.46 m.; 2. L. Simpelaar 8.26 3. C. Adriaanse 8.18 m. Hoogspringen: 1. R. Everwijn 1.45 m.; 2. P. Melis 1.40 m.; 3. Tholenaar 1.30 m. Verspringen: 1. R. Ever wijn 6.55 m.2. J. Q. Tholenaar 6.18 m. W. Theune 5.10 m. Dames Juniores: A, 80 m.1, Pluymers 12.3 s.; 2. N. Breel 12.5 3. J. de Smit 12.5 Hoogspringen: 1. M. de Buck 1.22 m.; 2. J. de Smit 1.17 m. Catsman 1.10 m. Verspringen: 1. J. de Smit 4.40 m.; 2. N. Breel 4.13 m.; 3. A. Pluy mers 3.84 m. Discuswerpen: 1. M. de Buck 20 m.; 2. W. Catsman 18.26 m.; 3. de Moor 16.59 m. Kogelstooten: 1. M. de Buck 6.32 m.; 2. J. Oosterbos 5.68 m.; 3. N. Breel 5.63 m. Dames Juniores B, 60 m.1. M Verhulst 9.9 s.2. C. Meyer 10 s. 3. J. van Maria 10.2 a. Kastibal werpen: 1. L. van Wijk 24.11 m 2. C. Meyer 24 m.,- 3. W. Leen derts 20.35 m. Vèrapringen: 1. J. van Maria 3.82 m."i 2. C. Meyer 3.71 m.; 3. A. de Boe- 3.44 m. DE KEEUTERVERBLIJVEN' VAN DEN N.V.D. (Van onzen Haagsehen correspondent). De heer Teeuwisse, plaats vervangend leider van de afd. „Sooiale Zaken" van den Ned. Volksdienst, en mej. Zwama. hoofd van de afd. „Gezins zorg"" van den N.V.D., hebben ter Persconferentie een en an der verteld over de kleuter- verbleven van den Volksdienst. Deze kleuterverblgven ver- toonen één cardinaal verschil met de in Nederland opgerich te kleuterscholen. Het zwaar tepunt wordt hier namelgk ge legd op de lichamelijke verzor ging der kleuters en niet op de geestelijke, alhoewel deze na tuurlek niet wordt verwaar loosd. In deze drie vier jaar. tijdens welke de kinderen ge schikt worden gemaakt voor het bezoeken van de lagere school, wordt daarom speciaal gelet op hun lichaamshouding. Worden kleine vergroeiingen of afwijkingen geconstateerd, dan kan daar nog tijdig verbetering worden gebracht eventueel door gjminastiek hetgeen in latere jaren moeilijker gaat. Zeer streng wordt gelet op hoofdvuil enz., om welke reden ook behoorlijke douches ec badinrichtingen ter beschik king staan. Ook worden de kleuters, alvorens tot de in richting te worden toegelaten, gekeurd en staan nadien onder de geregel dë medische contrólè van den N.VJD.-arts. De Nederlandsche Volks dienst heeft de geheele verzor ging gedurende den dag voor zijn rekening genomen. Dat de geestelijke verzor ging niet vergeten wordt, blijkt wel uit het feit, dat de Volksdienst voor de kleuter- verblijven enkele richtlenen uit de methode-Fröbel heeft overgenomen, zooals den lust tot initiatief en zelfontwikke ling en den zin voor netheid, en gemeenschap. Een ander groot verschil met de kleuterscholen is ook, dat niet slechts kinderen van drie jaar en ouder worden op genomen, doch ook daar bene den. De kleuter-verblijven tel len zelfs jeugdige bewoners van amper twee jaar in haar rjjen. Het ligt in de bedoeling van den N.VJX, in elke plaats van beteekenis één of twee kleu- terverblijven in te richten, Voorjaarawedloop van den Jeugd storm. Zondag werd te Yught de landelijke voorjaarswedloop van den Nat. Jeugdstorm gehouden (meeuwen 1000 m., stormers 2000 en 3000 m., kader leden 3000 m). Van het gewest Brab. Zeeland bezette H. Snoeks op de 2000 m. de 2e plaats in 7 32.4 sec., op de 3000 m. werd J. Verbrugge 1e In 11 m. 1.4 ter wijl W, Vaal op dit nummer werd. Het gewest Noord-Holland behaalde den 1 sten (prijs in bet- algemeen klas- Het aantal en de bezoldiging van wethouders. Kort geleden zijn de richtle nen ten aanzien van het aantal en de bezoldiging van de wet- nouaers in de velschillende ge meenten bekend gemaakt. Zoo zuilen in gemeenten met min der dan lu.000 inwoners 2 on- uezolcngde wethouders worden oenoemd; in gemeenten van iO.UUÜ20.000 inw. ten hoog ste 3 onbezoldigde wethouders, m gemeenten van 20.000 oü.Ouü inwoners worden, o.a. te Middelburg en Vlissingen, 1 bezoldigd en 2 onbezoldigde wethouders benoemd; in ge meenten van oo.üoo/u.üOo 2 bezoldigde en 2 onbezoldigde; (0.000100.000 inw. ten hoog ste 3 bezoldigde en 2 onoezol- digde; lOO.OuO—500.000 inw. ten hoogste 4 bezoldigde en met nieer dan 500.000 inw. ten noogste 6 bezoldigde wethou ders. In gemeenten welke slechts 1 bezoldigd wethouder krijgen, wordt deze steeds in de eerste plaats aangewezen tot alge meen vertegenwoordiger van den burgemeester. De bezoldigde wethouders ontvangen een bezoldiging, die 10 c/c, in de gemeenten Am sterdam, Rotterdam en Den Haag 20 meer bedraagt dan uie van den gemeente-secreta ris der betretiende gemeenten. Aan de onbezoldigde wethou ders kan met goedvinden van het toezichthoudend orgaan een vergoeding worden toege staan van o.a. ten hoogste 400 in gemeenten tot 10.000 inw., 5u0 van 10.00020.000 inw., 600 van 20.000—30.000 inwoners. De onbezoldigde wethouder, aangewezen als algemeen ver tegenwoordiger van den bur gemeester, ontvangt 150 CA van de voor de overige onbe zoldigd© wethouders van de oetrer'r'ende gemeente vastge stelde bedragen. De wethouders, dia voor 1 September 1942 in functie wa ren en de onbezoldigde wethou ders, die thans in functie zijn, blrjven de tot dusverre genoten vergoeding ontvangen; hetzelf de geldt voor hun eventueele aanspraken op eigen- en wedu wen-- en weezenpensioen. en ijs Is. rt" I Een „zwart" zwembad. De politie te Laren heeft °P een terrein van den heer S. on geveer 2o.000 steenen in beslag genomen, die bestemd waren voor den bouw .van een clan destien zwembad. Het Amerika3nsche ministerie van fcuitettlarxfsdto zaken heeft dcgedeeld, dat op 2 Juni 38 nieuw* Zweedsche firma's op de zwarts H|st geplaatst zullen worden. Ter gelegenheid van den vijfden verjaardag van de onderteekenlng van het Duitsch-ltallaansche vriend- schaps- en bondgenootschapspact heb ben de FOhrer en de Duce telegram men gewisseld. 36 ct. :pèr pak.a 250 gram DE DUISTERE POORT. 9) door Léonce Prache. „Wacht eens, freule", zei-de bediende plotseling. „Wordt er niet naar ons geroepen?" Het jonge meisje sprong snel op, ten einde beter te kunnen zien. Er was echter niemand te zien in de laan, die langs de rivier liep, en zij wilde zich juist omdraaien om dat teger. Femand te zeggen, toen het bootje opeens hevig begon te slingeren. Gilberte uitte een kreet en keerde zich eensklaps om. De bediende was op zijn be*nt op gestaan en voor dat het on gelukkige, verschrikte meisje den tijd had om ook maar de geringste beweging te maken, greep hij haar bij de schouders .en wierp haar in de rivier, die op deze plaats een tamelijk sterken stroom had. De ai-me Gilberte verdween met een onheilspellenden plof in het "water. De bandiet, wicn het zweet op zijn voorhoofd stond, keek in tusschen rond, of niemand getuige was ge weest van zijn afgrijselijke misdaad. Maar de geheele om geving was verlaten. Op dat oogenblik kwam fret blonde hoofd van Gilberte de Prévyl op eenige meters af stand weer naar boven, temid den van woelig schuim. Zij vestigde haar verschx-ikte oo- gen op den man en strekte haar handen sme&lcend naar hem uit. Legret pakte evenwel een van zijn riemen en1 gaf haar daarmee een flinken slag op het hoofd. Het meisje liet een doffe zaïcht hooren en verdween toen voor goed in de diep le. De bediende roeide daarop weer naar den oever en begon hard naar het kasteel toe te loopen. Spoedig had hij de Brenne bereikt, die als doel loos heen en weer slenterde. „Het is geoeurd, mijnheer!" antwoordde Femand. „U zult ï^jk worden". En in korte woorden vertelde hij het ver loop van het vreeselrjke drama aan zijn medeplichtige. In tusschen kwam de goed( mevrouw van Arsonval. die ir gedachten verdiept, door het park wandelde, uit een nabu rig laantje te voorschijn. Bij het zien van haar, zetten de beide booswichten een mee warig gezicht, „Wel, neef, wat is er? vroeg de markiezin, toen zij A1IDDELBURG Gevonden voorwerpen. L Aan het bureau van politie zijn in het tijdvak van 8 t.m. 14 Mei de navolgende goederen als gevonden aangegeven en gedeponeerd; blauwwitte ceintuur, persoonsbewijs t.n.v. C. van Daalen, 4 hulssleutels, paar blauwe kinderwantjes, colbert jas met papieren t.n.v. Jongepler Luftwleler, boodschapstasch, bruine I portem. met inh.; 2e. Vervolgens zijn Inlichtingen (e bekomen omtrent de volgende gevon den voorwerpen bü de onderstaande personen: Een polshorlge, A. M. van Beveren, Gortstr. 30; paarse sjaal, Jansens, Willem de Zwijgcrstr. 15: Sinke, Bree 46; portem. met J. van Belzen, Arnemuiden, Tuindorp E 4; rolletje verbandgaas, Matliijn,/ Hendrikstr. S; halster- touw, j. Meliefste, Vllss. Bolwerk 8; boerenmes, J. Schenk. Seissingel 34; zilverbon, A. de (am, N. Vliss. weg 44; kinderschopje, J. Meijeren. Dam 49; zakmes, van Oost. Schoorst. ve- gerssingel 36; paardendek, J. van Kamer, Heerengracht 84; bruine por- I temonnale met inh.. D. Stenhuis, f Lange Noordstr. 6; ceintuur, J. Joos- Hoogstr. 6; parapluie, J. Koole, Lange Geere 28; portem. met Inh., Priester, Lellestr. 10; gouden pen, N. Barendse, Veersche weg 2; kaart haarapeldjes. N. Kodde. Plulmstr. rmbandje, R. Blok, Zach. Jan- r. 7; schooltasch, J. Planteen, Jodengang 16; schoolëtui, P. Abra hams-, St. Laurens, Noordweg A 77; huissleutel, Ludikhuize, Dwarsstr. 8; goud klnderHngetJe. J. Dirkse, Au- gustijnenstr. 2; geldsbedrag, gevon- m het Postkantoor, door Brou- won. Bagijnhof 28. te beko- dlrecteur van het Postkantoor; kinderportem. met inh., W. Blaas, Emmastr. 14; plaat Luchtbescher mingsdienst, N.N., kelder Luchtbe schermingsdienst L. Giststr.zwarte vulpen, v. d. Slikke. Langevlele 72; broche (wapen v. Elborg) W. Won- dergcm, Bcenhouwerssingel 75; ta baksdoos, Kru jsse, Veersche weg 118; portefeuille, inh. foto's, D. v. d. Berge, Havendijkstr. 27; doosje met distributiebescheiden, A. Caljouw, Ro zendwarsstraat 2; portefeuille met inh., Sommeling, Noordweg 97; emmer, W. Bassie, Segeersweg 26; linker glacé heerenhandschoen, Rotte, Varkensmarkt 6. Burgerlijke stand GOES. Geboren; Hendricus Marinus, z. v. Cornelia Eyer- sen en Petronella A. Maas; Saartje Geertruida Catharina, d. v. Willem van der Linde en Elizabeth de Blaeij. Overleden: Susanna Maria I Mensen, 73 j., echtg. v. Jacob a Bouwman, te Vlissingen; Ma- T rinus Jacobus de Visser, 25 j., echtgen. v. Neeltje Weezepoel. Ondertrouwd: Dignus Na- I gelkerke, 26 j. en Cornelia van de Guchte, 24 j. Getrouwd: Johannes A. Eve- raard. 25 j. en Elizabeth P. J. Capello, 22 j.; Comelis van Roon, 50 j. en Geertruida Mamihart, 46 j. KRUININGEN. Geboren Dina, d. v. Zeger Elsman en Jasperina D. Meertens; Maria Elisabeth, d. v. Josephus P. J. Aertssen en Rosalia M. de Klerk. de ontsteltenis op het gelaat van den jongen man zag. „O, hemel, lieve nicht, weest flink. Ik heb u iets vreese- lijks te vertellen. Er is het •gste, het verschrikkelijkste gebeurd, wat er gebeuren kon... Fernand was juist bezig het me te vertellen, toen naar ons toekwam". „Fernand? Maar betreft het dan iets van Gilberte?" riep de oude dame bleek van schrik uit „Ja, zeker, nicht". En onder het weenen van huichelachtige tranen, vertelde Gonstran, dat het jonge meis je uit het bootje was gevallen daarna in de diepte verdwe nen was, voordat haar ver trouwde bediende haar te hulp had kunnen komen; alle po gingen, die hij daarna had in gesteld om haar te redden, waren vergeefsch geweest. Mevrouw van Arsonval hoor de het verhaal met ontzetting aan en scheen het niet te be grijpen. Tenslotte uitte zij een rauwen, doordringenden kreet en viel vervolgens bewusteloos op het zand in de laan neer. (Wordt vervolgd). Hoofdredacteur: J. C. Viseer. VHsrin. gco (afw.); Algemeen redacteur: ML Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: O. de Voogd, Vlissingen en J. P. Pb. Doorenbos, Middelburg; GewesteL nieuws: H. ran rientbetn. Goes en R. F. H. L. Bondag, Oostburg; Haagsch redacteur E. Slderius; Adverteuttecbef: voor Middelburg: C. P. Bntjs. toot Vllssingeo a Rijke boer. DEVEOTER KOEK De bijzondere fabricage en het aloude recept anno 1593, zijn het groote geheim van Buss ink's Deventer Koek, onovertroffen in kwaliteit en aparten smaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2