MM! Ot Sport De voetbaluitslagen. Districtswedstrijd Noord West 0—1. Ie kl. distr. III: Enschede- sche Boys—PEC 3—1; prom. camp. 2e kl. distr. Ill: Vitesse Borno 5—0. Dstr. IV: TSC VW 2—5. Sitt. Boys 7 4 2 1 36—14 10 Llmburgia 7*21 1912 10 V.V.V, 7 4 12 19—10 9 Goes 7 2 2 3 10—8 T.S.C. 8 0 .1 7 8—38 1 3de"' kl. N: Breskens II— Oostburg 60. Bekerwedstrijd: 4e ronde WageningenTubantia 1—2. Vriendschappelijk: Rotter- demde Zwaluwen'25. T.S.CV.V.Y. 2—5. V.V.V. heeft, dank zij haar tech nisch beter spel, dezen Wedstrijd, hoe wel geflatteerd, gewonnen. Vooral voor de rust waren de Venlonaars beter, doch daarna ging het goed tegen elkaar op. Geluk had T.S.C. In tiaar laatsten promotie-wedstrijd ovc rigens allerminst. Het begon al onge lukkig, toen na 17 minuten de Oos- terhoutsche spil, Geerts, in eigen doel kopte. Voor de rust doelpuntte de midvoor van V.V.V. na een mooien aanval. Na de rust kon V.V.V. al Spoedig de score verhoogen tot 03 en wel door haar linksbinnen. T.S.C. kon daarna den achterstand verklei nen door een strafschop (13). Een uitstekend doelpunt maakte kort daarop Snoeren voor T.S.C. (23) terwijl ledpreen dacht, dat T.S.C. ike minuut den gelijkmaker ibriceeren, wist de linksbinnen '.V.V. ongeveer 10 minuten voor het nde verrassend te doelpunten, ter- ijl drie minuten voor het einde de ichtsbuitenspeler er 25 van kon >aken. Wieme verbeterd Zeeuwsch record speerwerpen. Bij de op Hemelvaartsdag in et Olympisch stadion te Am sterdam gehouden athletiek- wedstrijden heeft E. Wieme van Achilles (Middelburg) het Zeeuwsch record speerwerpen voor junioren verbeterd en ge- bracht van 43.43 m. op 46 m Op de 1500 m. B-klasse wist Hans Harting (A.V. '35) met een tijd wn 4 m. 25.5 sec. de 3e plaats te bezetten, terwjjl J. Wiegel (E.M.M.) als 7e ein digde op de 800 m. Verwerkers van P 8 smaakstoffen voor de Ijs-industrie; Stuur de 1 e e g c emballage terug N.V. Polak <C- S chic ars's Essence fabrieken (Lavering uitsluitend aan de verwerkende industrieën) VLISSINGEN Gemeentelijke avondschool voor nijverheidsonderwijs. In de Ambachtsschool te Middelburg had Zaterdagmid dag de uitreiking plaats van de diploma's aan hen, die met goed gevolg den cursus van de gemeentelijke avondschool voor nijverheidsonderwijs heb ben cWbrloopen. Bij afwezigheid van den voorzitter heeft de heer B. B. Louis, 2e voorzitter van de commissie van toezicht op het nijverheidsonderwijs, het be stuur en directeur van de Am bachtsschool te Middelburg en den heer W. P. Edelman, den kortgeleden afgetreden voor zitter van de commissie, wel kom geheeten. Spr. herinnerde er aan, dat wederom de lessen niet in Vlissingen konden laats hebben en dankte het estuur van de Ambachts school, den directeur- en den heer Klarenbeek, voor de royale welwillendheid, waarop zij alles ter beschikking stel den. Vele omstandigheden hébben haar invloed doen gelden op het resultaat van liet onder wijs. Wanneer dan toch be vredigende resultaten zijn ver kregen, bewijst dit hoe 'direc teur-en leeraren zich van hun raak hebben gekweten. Spr. brengt daarvoor namens de commissie dank. Vervolgens sprak spr. de leerlingen toe en zeide het diploma te beschou wen als uitgangspunt voor verdere studie. Na het uitreiken der diplo ma's heeft de heer Louis de vertrekkende leeraren A. C. Elands en L. F. van Geel dank gebracht voor het gegeven onderwijs. De directeur, de heer G. Wa genvoorde, dankte voor de tot ae leeraren en hem gerichte woorden en wenschte de jon gelui geluk en zegde toe dat men hen ook bij hun verdere studie gaarne zal steunen. Namens het bestuur yan de Ambachtsschool heeft de heer G. van Nederveen eenige woorden gesproken en verze kerd, dat de avondschool ook eventueel een volgende maal op de gastvrijheid van de Ambachtsschool mag rekenen. Namens de leerlingen heeft de heer Veenendaal dank ge bracht voor het genoten on derwas. Bevorderd van de 1ste naar de 2e kl.: P. Burgers, L. Davidse. L. A. v. Oriel, J. v. Dijke, J. Hekkebus, D. Lous, J. C. Stroo en J. B. M. de Vries, allen te Vlissingen; A. C. du Bois, F. H. Geensen en H. C. v. Uxem te Middelburg; C. v. d. Bossen J. Gunter te O. en W. Souburg; P. J. v. d. Berg, St. Laurens; 4 niet bevorderd; 3 uitgesteld examen. Van de 2e naar de 3e kl. 2e kl. A.: J. Brunke, J. Dik, P. Elff, J. C. van der Endt, J. G. Th. v. Halteren, M. G. Hokke en L. Huibregtse allen te Vlissingen; J. Olerikx te Middelburg; 4 niet bev. Bij A.M. bent U „bon-af met Uw bon! Ei£rn /abri/Jien - 250 filtcUn 2e kl. B: J. Pattenier, M. A. Post, H. R. Schat, P. Steketee, H. J. Tax, A. I. Tellemao en W. v. d. Welle, allen te Vlissingen; BI. Meer man en J. C. C. Naerebout te Mid delburg; J. Sdhreurs te O. en W. Souburg. 5 niet bev. Van de 3de naar de 4e kl. Afd. Bankwerkers: D. Bijleveld, C. J. W. du Pon, C. F. Moens, P. Nag- tegaal, J. Nöthen, J. Platteeuw, A. A. S. Schinkel, J. H. v. Sorge, P. Stroo, J. v. d Velde, G. Verheü, J. Wlldeboer en C. v. Wijnen, allen te Vlissingen; J. J. Geluk en C. G. de Zwart te Middelburg; W. Stroo, J. H. Uijl en J. Wanjon te O. en W. Souburg; J. C. Lommers te Kou- dekerke; 1 niet bev. 2 ultgest. ex. Afd. Plaatwerkers en Koperslagers: J. J. Brasser, G. M. Boucherie, K. W. Koningstem, J. Meulmecster en J. Q. Tholenaar, allen te Vlissingen; J. J. Ovaa te O. en W. Souburg; 2 bevorderd. Afd. Scheepsbouwers: P. J. v. Sluys te Vlissingen; A. P. Polderman te Middelburg; J. van den Driest te O. en W. Souburg; P. Houterman te Koudekerke; 1 niet bev., 1 uitgest. examen. Afd. Timmeren: M. J. Gunst, J. K. Jobse, J. Ch. Leuvellnk, N. Schot! C. Wagenar, allen te Vlissingen; D. v. Eenennaam en J. G. Ventevogel te Middelburg: G. Bostelaar, M. Jasper- se, C. de Priester, G. Toerse en J. Grijs te O. en W. Souburg; 1 niet bev-, 2 uitgest. examen. Afd. Electrlciens: 1 uitgest. examen. Van de 4de naar de 5de kl.: Afd. Bankwerkers A en B: C. BleiJenberg, J. M. v. d. Endt 'A Hekkebus, P. v. d. Hof, Ch. Kars. W. G de Kok, J. j. v. Leeuwen, A. Muller, H. Plasse, A. J. Pro voost, st. v. Reems, F. stroo, P. w. Stroo, P. Viseer, allen te Vlissingen; Hans Harting, A. H. Tienstra en J. A. de Vos te Middelburg; Wk J. v. Boven, A. Buys en Fr. Sohreurs te O. en W. Souburg; J. Dominlcus te Nw. en St. Joosland; C. Nieuwen- huyse te 's H. Arendskerke: 6 niet bevorderd; 2 uitgest. examen. Afd. Koperslagers, Plaatwerkers en Scheepsbouwers: C. Adriaanse, J. L. Brlnkhaus, W. J. Steendam, K. W. Torenvliet en A. Zwigtman. allen te Vlissingen; A, A. Jobsen te 's Heer Arendskerke. E,ectr'cïens: Chr. Groen te Vlissingen; J. J. Geensen en - w Schout te Middelburg; j. Berendsen te Koudekerke, 2 uitgesteld examen. Afd. Timnieren: M. v. d. Heijden, L. Jobse, H. Kodde, J. G. Lichten berg en J. de Nooyer, allen te Vlis singen; C. Janssen en A. Wouters te °- «T.w- Souburg; 2 uitgest. examen. Afd. Autotechniek: P. Janse te Nw. en St. Joosland; 1 niet bevor derd; 2 uitgest ex. Geslaagd voor het eindexamen: Afd. Bankwerkers: H. L. Bostelaar, J. Gijselman (I), E. Hendrlkse, W. A, Kooyman, W. Krulzinga (I), J. A. Schinkel, L. de Smit, A. v. Vee nendaal, I Visser, C. I. v d. Vliet en A. H. Wijgman to Vlissingen; P. Geljon te Middelburg; H. Boste laar, P. Polderman, M. C. v; d. Putte- te O en W. Souburg; C. P. de Keijzer te Blggekerke; 2 uitgesteld examen. Afd. Plaatwerken: H. v. Akkeren, P. J. Gommans en M. K. Zeventér te Vlissingen; J. de Jonge te O. en W. Souburg. Afd. Scheepsbouwers: A. Nagtegaal, W. Ovaa, P. Platteeuw, M. Vogel, H. de Waal, allen te Vlissingen; G. W. v. Belzen te Middelburg; P. v. Sluys te O. en W. Souburg; J. A. Blaakman te Koudekerke; 1 herexa men; 1 uitgesteld ex. Afd. Vliegtuigbouw: 1 niet ge slaagd. Afd. Electrlciens: A. A. Flipse (I), Q. J. Tholenaar (I) te Vlissingen; H. Tlssink te O. en W, Souburg; niet geslaagd. Afd. Timmeren: J. H. v d. Buuse en Ch. J. Ke6teloo te Vlissingen; F. de Punder te O. en W. Souburg: waarachter (I) zijn met lof geslaagd. Vervolgklasse Bankwerkers: hiervan doorliepen met vrucht deze klasse: B. M. Kroon en J. Slebols te Vlissin gen en P. J. Baas te O. en "W. Souburg. Eindexamen Gem. Handelsavondschool. In een bijeenkomst van lee raren en leerlingen der hoog ste klasse van de Gem. Han delsavondschool, in het ge bouw van het Gymnasium te Middelburg, vond Zaterdag middag de uitreiking der eind diploma's plaats. Alle 18 leerlingen slaagden, terwijl van de 14 examinandi voor het diploma typen (50 lett.gr. p.m.) er 7 slaagden. Nadat de directeur, de heer Ad. Mets, de leerlingen had gelugewenscht en de diplo ma's had uitgereikt, bracht hij dank aan de leeraren voor hun werk in dit moeilijke "jaar, in het bijzonder aan den, heer I. Sinks, die zich buitengewoon verdienstelijk maakte voor de school. Voorts herdacht spr. de leeraren die dit jaar dm ver schillende redenen het werk neerlegden, bracht verder dank aan den concie>rge van t Gym nasium, den heer F. E. Hen driks, aan het bestuur van het Gymnasium voor de welwil lendheid huisvesting aan de school te verleenen en aan de» P.Z.E.M. voor de hulp bij het vervoer dér leerlingen. Ten slotte wees de heer Mets de gediplomeerden op de waarde van het diploma e>n de moge lijkheden voor de toekomst. De leerling L. Joziasse bracht met eenige welgekozen woorden dank voor het onder wijs, in het bijzonder den directeur, den heer Mets, voor diens arbeid tot modernlsee- ring van het onderwijs aan deze school. Een der jonge dames bood in de persoon van mevr. dr. Kooiman den leeraren een bloemenhulde aan. Nadat de directeur voor een en ander had dank gezegd, na men allen met een handdruk Do namen der geslaagden voor het einddiploma zijn: C. Baart, D. Beun. G. van Boven, J. Crucq, M. v. d. Endt, L. Joziasse, P. v. d. Kerkhof, P. Kersten, A. Knuijt, J. Landman, G. Mulder, G. Ovaa, J. de Roos, M. Snijders, J. Suurmond, J. Verburg, J. Wielemaker en R. de Wijze. Het diploma typen behaalden: J. H. van Geenen, L. Joziasse, D. van Marls, J. de Roos, M. Snijders, C- J. Vreeke, J. Verburg. Hoofdredacteur: J. O. Visser, VUflBin- gen (afw.jAlgemeen redacteur: m. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en J. P. Pb. Doorenboa, Middelburg; Géwestel. nieuws: H. van Hentbem, Goee en R. F. H. L. Sondag, Oostburg; Haagsch redacteur E. Slderius Advertentiechefvoor Middelburg: C. P. Buijs, voor Vlissingen 8. Rljkeboer. DE DUISTERE POORT. 7) door Léonce Prache. „Waarover mijnheer?" vroeg de bediende dadelijk, terwijl zijn^ oogen begonnen te schit teren. Met 'n handbeweging wéés Gontran den vertrouwensman vande markiezin van Arson- val een stoej aan, waarop de laatste zich haastte plaats te nemen. Daarna spraken de beide mannen langen tijd op gedempten toon met elkaar. Toen Fernand Legret de ka mer van den jongen man ver liet, had deze een glans van vreugde iri zijn oogen, die een zonderlinge tegenstelling vormde met den duisteren trek om zyn mond. Hij maakte een vaag gebaar en mompel de: .,Des te erger, ze heeft hot er zelf op aangestuurd. Als wat ik op het oog heb niet lukt, dan zal ik wel moeten optreden en dan zal het ver schrikkelijk zijn..." Toen Gontran den volgen den morgen tegen elf uur het bjj het kasteel hoorends park betrad, vond hij daar Gilberte alleen op het terras, verdiept in de vervaardiging van een borstrok voor een kind van een arme vrouw, die zij voort hielp. De jongeman liep snel op haar toe, begroette haar heel vriendelijk- en vroeg „Mag ik je tot etenstijd ge zelschap houden, Gilberte?" Het meisje aarzelde een oogenbllk, hetgeen niet aan de aandacht van Gontran de Brenne ontsnapte. Maar zij wilde den neef van haar peet tante niet onaangenaam zijn en antwoordde dan ook met zachte stem: „Zooals u wilt, mijnheer de Brenne. Maar u zult me wel willen excuseeren, dat mijn conversatie niet erg belang wekkend is; ik wil dit werkje nog voor den middag af heb ben, want ik moet het van middag nog naar Sillières brengen, naar arme menschen, die mij daar verwachten." Gontran glimlachte zoo be minnelijk mogelijk en ant woordde hoffelijk: „Maar je gezelschap alleen al is voldoende om me geluk kig te mqken, Gilberte. Het is heelemaal niet noodig, dat ie daar ook nog bij spreekt. Je bent lief..." „Maar mijnheer..." „Zeker, laat mij je nu eens mogen zeggen, wat me al lang op de tong brandt om je mee te deelen: Gilberte ik houd van je, en nu we vanmorgen toch alleen zijn, laat mij je dan deze bekentenis doen. Ik houd van je en ik geloof, dat mijn nicht Arsonval ook niets anders wil dan een verbintenis tusschen ons". „Nee, dat is niet mogelijk!" Gilberte had zich onwille keurig dezen uitroep laten ontvallen, zonder erbij na te denken. Haar gezicht was plotseling hard en vijandig ge worden... De jongeman maakte een beweging van protest, maar hij kwam bij zichzelf tot de conclusie, dat, als hij nog een woord aan dit tweegesprek toevoegde, dit de zaak geheel zou bederven. Hij koos dus de wijste partij, stond op en ver wijderde zich, na van het meisje met 'n koelen groet af scheid genomen te hebben. Zij had zelfs den moed niet, erop te antwoorden. Toen zij alleen was, begon Gilberte over het geval na te denken. Wat zou tante d'Ar sonval er wel van zeggen, als zij het allemaal zou weten?... Verduisteren: van 2127 Mei: van 21.455.30 uurl, De maan komt morgen te 6.4W op en gaat te 22.56 onder. ièp jot gpB Middel-1» en in d« M ebied van Ui MIDDELBURG .Uit het politierapport. Mej. J. P. K. geb. W. al- hier, kocht ongebanderolleen Belgische shag zonder bon tegen veel te hoogen prijs, ter. wijl mej. L. de H. geb. S. een partijtje van deze shag voorJ handen had. Beiden kregen! hiervoor een proces-verbaal, vau den economischen dien, van de politie. W. D. kreeg een proces-ver baal wegens het fietsen op een trottoir aan het Molenwater, De koster J. H. J. werd ge. verbaliseerd wegens onvol doende verduisteren van eenl cateehisatiegebóuw. De licht-] toevoer zal voor 14 dagen af gesloten worden. W. Kosten overleden. Te 's-Gravenhage is op 7' jarigen leeftijd overleden del heer W. Kosten, die een groot, deel van zijn leven te Middel-j buro- heeft gewoond en in eerste plaats op het gebied het onderwijs belangrijk werkt heeft verricht. De heer Kosten E was accountant, maar juist dit werk heeft hem overtuigd van I de groote wenschelgkheid, datQ allen, die in administratieve betrekkingen bij handel en in dustrie werkzaam zyn, ookj grondig onderlegd zyn voopfi aien arbeid en dit niet alleen Q door de praktijk, maar vooral ook door een grondig onder wijs in die richting. De over ledene heeft dan ook krachtig gewerkt voor de oprichting der Handelsavond-cursussen, waarbij hij van verschillende vooraanstaande personen op onderwijs- en handelsgebied steun mocht ondervinden. Dit alles leidde tot oprichting van de Handelsavondschool. Maar ook daarmede was het doel van Lj den heer Kosten niet bereikt, M want zijn streven was te ko- men tot een Handelsdagschool. Na enkele jaren kwam ook die tot stand en werden Dag- en Avondschool gevestigd in het bekende pand op den Dam, m waar zij nu nog zijn onderge- M bracht. De kroon op zijn werk zag de overledene, toen de Handelsdagschool een Hoogere Burgerschool A werd. De naam van W. Kosten zal aan de geschiedenis van dit be langrijk onderwijsinstituut in onze 'stad voor altijd verbon den blijven. Niet alleen op het gebied van het onderwijs, maar bok in de Ned. Herv. kerk heeft de heer Kosten een vooraan staande plaats ingenomen. Zoo was hij jarenlang president kerkvoogd. Zijn verdiensten werden of ficieel erkend door zyn benoe. ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Besluiten, benoemingen enz. De heef Groeneveld, onder- |j| wijzer aan de Chr. school te Arnemuiden, ontving een be- 1 noeming naai; Alphen a.d. Rijn W (ZJï.) en een benoeming naar Kaatsheuvel (N.Br.) m - .-aar mocht het noo dig tyn: op onxe tech nische dienst kunt U al tijd rekenen 1 Wij staan voor U gereed, ofschoon de schaars chte van de onderdeden de hulpver- verleening verre *an gemakkelijk maakt.... pareer service Bear*, Dsmsrak, A'<b®

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2