mmi: t PUDDING mET SUIKER MUSSERTS 50STE VERJAARDAG. Gisteren vierde de Leider van het Nederlandsche volk, Mussert, zijn öOsten verjaar de festiviteiten van dezen dag begonnen met het aanbie den van een boekwerk, dat ge schreven is door ir. J. Homan van der Heiden, in samenwer king met den heer J. M. Figee. secretaris van het technisch gilde en welk boekwerk tot titel draagt: „Mussert als in genieur". In den Schouwburg. In de groote zaal van den Schouwburg waren alle mede. werkenden van het hoofdkwar tier bijeen, toen trompetgeschal de komst van den Leider aan kondigde. Secretaris-generaal Huygen begon met namens de bewe- ging den Leider zijn gelukwen- schen aan te bieden. Hierna vroeg spr. zich af, of het be reiken van den 50sten verjaar dag tot sombere gedachten moet stemmen. Gij, Leider, be hoeft niet somber te zijn, al dus spreker, #ant gij hebt van uw prilste jeugd af hard ge werkt en goed en degelijk werk geleverd, waarop wij allen trotsch zijn. Moeilijkheden zgn U niet gespaard gebleven, maar om één ding bewonderen wij U zeer, namelijk om uw onvergelijkelijke gemóedsrust in zware oogenblikken. Namens de beweging deed spreker de belofte, dat de le den der N.S.B. met vertrouwen op God, "in goede en slechte uren hun Leider trouw zullen blijven, als het moet tot den laatsten druppel bloed. De gemachtigde voor de fi- nanciën. de heer van Bilder. beek, die hierna het woord voerde, bood den Leider een bedrag van 151.250 aan, be stemd voor het sociale werk van de beweging, bijee: bracht door de leden en gunstigers. Deze inzameling overtreft alle vorige. Vier van de jongste leden van den jeugdstorm boden hierna den Leider bloemen aan en een bedrag in geld, bijeen gebracht uit de spaarpotten der zg. ukkepullen, de pullen en de donsmeeuwen.. De heer Albert Heijn's pudding MET SUIKER! A-H.-pudding weer als vroeger ver krijgbaar met suiker.' 8 Fijne smaken: amandel, sinaasappel, citroen, fram bozen. kersen, banaan, fruitsalaad cn marasquin. Per pakje 100 gr. IS ct. PUDDING 09 A.H. bent U „bon-al" mil Uw boni van Bilderbeek bood ten slotte den Leider een inktstel aan, bestemd voor diens werkka mer in Den Haag. Mussert dankt zijn medewerkers. De Leider bracht vervolgens dank voor alles, wat hem was aangeboden. Het vorige jaar aldus Mussert sprak ik de hoop uit, dat het dit jaar vrede zou zijn en dat wij met ons op bouwwerk zouden kunnen be ginnen. Ik spreek vandaa". weer de hoop uit, dat wij spoe- dig zullen kunnen beginnen, want het komt op onze daden aan. Wie zich thans bekent tot het nationaal-socialisme, stelt al een daad. Onze gedachten, zoo vervolgde de Leider, gaan in de eerste plaats uit naar de fronten. Daar heeft men al ge toond, goede soldaten te kun nen zjjn en dat is van groot belang. In de tweede plaats hoopte Mussert, dat de vele honderdduizenden die thans nog geen lid van de beweging zijn, maar wel willen mede werken aan de wederopstan ding van ons volk, spoedig in de gelegenheid zullen worden gesteld, hun woorden in daden om te zetten. Tenslotte bood nog het hoofd van de afdeeling vorming, de heer Njje, namens deze afdee ling en het departement van volksvoorlichting en kunsten den Leider een proefdruk aan van een artikel over Werken dam, voorheen en thans, Met enkele woorden dankte de Leider voor dit geschenk. Gdlukwensch van den Führer voor Mussert. De Führer heeft den Leider het volgende telegram gezon den: Den Heer A. A. Mussert, Utrecht. Ter gelegenheid van uw vijf tigsten verjaardag bied ik U mijn oprechte gelukwenschen aan. Ik voeg hieraan mijn bes te wenschen toe voor uw verde ren succesvollen strijd voor de verwezenlijking van de doel stellingen van het nationaal- socialisme. (w.g.) Adolf Hitler. Voorts heeft Reichsleiter Bormann telegrafisch de ge lukwenschen van de N.S.D.A. P. en van de partijkanselarij aangeboden. Het telegram luidt: Namens de nationaal-socia- listische Duitsche arbeiders partij en als leider van de par tijkanselarij bied ik U op uw vijftigsten verjaardag mijn hartelijke gelukwenschen aan. Tevens zend ik U mijn beste persoonlijke wenschen. VORDERING EN HERSTEL VAN VRACHTAUTO'S. Het ligt in de bedoeling van de Duitsche weermacht de vrachtmotorrntuigen, waar voor geen rijvergunning aan wezig is te vorderen. Na uit voerige besprekingen met de Duitsche autoriteiten is over eengekomen, dat deze vracht automobielen, voor zoover zij niet door normale reparatie weder bedrijfsklaar gemaakt kunnen worden, niet door de weermacht, doch door het de partement van waterstaat zul len worden gevorderd en door dit departement zullen worden afgestaan aan de N.V. Ce- nembe. Bovendien is de Duitsche weermacht bereid van de vrachtautomobielen, welke door normale reparatie weder bedrijfsklaar gemaakt kunnen worden, een belangrijk gedeel te af te staan aan het Neder landsche civiele verkeer. Deze wagens zullen eveneens door het departement van water staat worden gevorderd er worden afgestaan aan de N.V. Cenembe, die voor de haar toe gewezen auto's voor betaling van het door Nederlandsche taxateurs vastgestelde waar- debedrag aan belanghebbenden zorg draagt. Do N.V. Cenembe ral de op deze wijze te barer beschikking gekomen motorrijtuigen bedrijfsklaar laten ma ken in bestaande autoherstelplaatsen. Na reparatie worden deze in -dienst gesteld van het Nederlandsche civiele verkeer. Door de Duitsche autoriteiten nadrukkelijk toegezegd, dat deze door haar niet In beslag zullen wor den genomen. Deze motorrijtuigen zullen dan die nen ter vervanging van andere in "bedrijf zijnde motorrtuigen, die drin gend algeheele revisie behoeven ol voor afkeuring in aanmerking kó men, althans zoo lang de omstandig heden uitbreiding van het aantal In het verkeer zijnde motorrijtuigen niet toelaten. Indien de oorspronkelijke eigenaren van deze motorrtuigen in het bezit zijn Van een rijvergunning, zoodat het motorrijtuig onmiddellijk door hen In bedrijf zou kunnen worden ge steld, hebben deze voor aankoop van het door het departement van water staat van hen gevorderde motor rijtuig de voorkeur. MIDDELBURG Economische delicten. R. de L. te Serooskerke, A. M. F., A. N. H.( echtgen. van C. de K. en A. S., allen te Mid delburg, werden door den eco- nomischen dienst van de poli tie geverbaliseerd wegens het koopen en verkoopen van boekjes sigarettenpapier tegen te hoogen prijs en het te duur en zonder inachtneming van distributiebepalingen koo pen en verkoopen van kool zaadolie. Uit het politierapport. Wegens het voetballen op den openbaren weg werd pro cesverbaal opgemaakt tegen P. A., J. de G., C. J. A. A. S. M. K. uit Souburg kreeg een politioneele waarschuwing we gens het zonder noodzaak met mejr dan 2 personen naast elkaar fietsen. Burgerlijke st&nd GOES. Geboren: An th on ia Jozina. d.v. Willem M. Rijk en Jozina Boonman, te 's-Hee- renhoek; Marinus Jan, z.v. Willem Meijer en Janna Gle- rum. Ondertrouwd: Isaac van Zee, 32 i. en Johanna de Mimck, 24 j.Daniël Johamnis Rouw, 29 j. en Jannetje* C. Geluk, 25 j.; Leendert Geene, 26 j. en Dina M. Stroosnijder, 22 j., Cornells Jonker, 27 j. en M. M. Jacobs, 23 j. Overleden: Jacobus Maria Geraards, 2 mnd., te Valken burg. Nederlandsche Jongens opgelet! Donderdag 18 Mei zal In Den Kaag op Plein 1813 nr. 3 nog een keu ring worden gehouden voor de eerst volgende weersportkampen. Iedere Nederlandsche Jongen heeft gelegen heid om te zamen met kameraden andere Germaansche landen mooie voorjaarsweken door te bren- Ook dezen keer zijn hleraarv geen onkosten verbonden, zoodat ook minder bedeelde Jongens van deze ge legenheid kunnen proflteeren. Het bu- voor weersportkampen Is ge opend van 9 tot 14.00 uur. Sport UITSLAGEN N.V.B, Afd. Zeeland. Afd. A: R.C.S. II—de Zeeuwen II 43; Zeeland la II—Middelburg III 3—tl Afd. B: De Zeeuwen IV—Middel burg IV 8—3. Afd. H: Terneuzen IIISluiskil II 4—0. Afd. It Hulst III—Lamswaarde I 2—3. .Afd. J: Retranchement I—Aarden burg Retr. n.o. Afd. K: IJzendUke IIBreskens III 6—0. Adsp.: Vlissingen Bde Zeeuwen 1—11; R.C.SMiddelburg 0—14. Zat. Comp.: Yerseke II—Wemel- dlnge I 22. Korfbalserlee te Goes. Op Hemelvaartsdag zullen wederom de traditioneele Bondsserlewedstrjjden worden gehouden te Goes, alwaar 4S twaalftallen gezamenlijk 78 wedstrij den hopen af te werken. Bovendien zal het Zeeuwsche twaalf- tl een wedstrijd spelen tegen rest van Zeeland. VLISSINGEN Een regen van boter. Bjj de politie kwam Iemand om een ander van zwarten handel te beschuldigen. Toen de economische dienst van de politie zich op de hoogte ging stellen en het pand van den beschuldigde van voren zoowel als van achter wat nader op- nam, werd op een oogenblik tot groote verbazing der poli tie gezien, dat uit een raam der bovenverdieping pakjes boter in den tuin der aangren zende woning, waarin tijdelijk een schoollokaal, werden ge worpen. Toen de politie om begrijpelijke redenen in den tuin ging, waren de pakjes boter reeds verdwenen. Wat bleek? Schoolkinderen, even door den onderwijzer alleen gelaten, daar deze zich moest bemoeien met de uitdeeliug van sinaasappelen, hadden ook den gouden tegen opgemerkt en zich van hem meester ge maakt. Helaas moest de politie de kinderen teleur stellen en de boter in beslag nemen, na dat was gebleken, dat zij uit het raam was geworpen om haar aan het politieonderzoek te onttrekken. De boter, als zijnde aan be derf onderhevig, is aan het St. Joseph-zi ekenhuis afgeleverd. Tegen den gouden-regen-ma ker die toegaf het voornemen te hebben gehad de boter in den zwarten handel te bren gen, is proces-verbaal opge maakt. Gebouw voor huwelijks voltrekkingen Nu de toegang tot de Hout- kade tijdelijk is gesloten en het gemeentehuis dus niet te be reiken is, zullen huwelijksvol trekkingen .voorloopig in het gebouw van het v.m. R.K. Mi litair Tehuis aan de Hellebar- dierstraat plaats vinden. KALK MwT D.... het advies van den dokter! Kalk Is een onmisbare bouw stof voor elke moeder en haar kindje. Vitamine D hóórt daar bijom die kalk te laten opnemen. Neem daarom DAGRAVITde Kalk/D- tabietteni DE KASCONTROLE 25) door Paul Rosenhayn. Jenkins wendde zich rechtstreeks tot hem „Weet u, hoe ik het earst op het idee kwam, dat u de«schul- dige was, meneer Stellemann? Toen u mij in den persoon van den privé-secretaris Wende! verzekerde, dat u samen met uw collega bad gefuifd. Ik be doel den heer Kalberg, terwtjl ik juist van hemzelf gehoord had, dat hij in het geheel geen overwinning had behaald en ook niet gefuifd had. Dat alles wees erop, dat u heelemaal niet op de Olympische spelen was geweest Dat was op zich zelf niets bijzonders geweest. Maar het was u er blijkbaar om te doen, dat de menschen geloofden, dat u er wel was geweest. Daarbij komt dan nog de geschiedenis met de danseres en het prachtige collier. Met dat sieraad, dat u zoo vriendelijk was op naam van uw collega Bahlke te koopen, want uw eigen naam wilde u natuurlijk niet op het spel zetten. Dan liever uw collega, die te gelijkertijd uw rivaal was om de gunst van de mooie Lydia SpontL U zelf deed u Jiever als haar broer voor. Bijna was de'heer Bahl ke gearresteerd. Totdat de ju welier m\j een beschrijving gaf van den persoon, die het collier gekocht had. Toen wist ik, dat I steeds zonder een woord te u de dader - was. De juwelier was een eerlijk man; hij heeft het sieraad begen den ver koopsprijs van honderdvéertig- duizend mark* teruggekocht, want hij wilde niet in een pro ces betrokken worden. Neen, juffrouw Sponti werd het col lier met een paar vriendelijke woorden weer afgenomen .en ze werd voor de keus gesteld: of direct gearresteerd te wor den of het land op stel en sprong te verlaten. Natuurlijk koos zij het laatste, wat zeer begrijpelijk was. Wat de rest, een honderdtienduizend mark betreft, och wij waren zoo vrij om die uit dat aardige ge schikte schuilplaatsje in uw yvoning aan het Maifbachplein weg te nemen". De detective liep naar het raam en wenkte. Kort daarop kwamen twee mannen de ka mer in. Jenkins zei dadelijk tot de binnengekomenen „U kunt dezen m&n", en daarbij wees hij op Stellemann. arresteeren. Hij is schuldig aan oplichting voor een be drag van een kwart millioen". Terwijl Stellemann weid weggeleid, richtte Jenkins zich tot Kieszling en zei ,Ja, .u ziet dat het niet goed is om dadelyk den moed te verlie^i". KisWEling staarde hem nog zeggen en doodsbleek aan. „Kom", zei Jenkins tot de heeren Muthesius en Kiesz ling, „gaat u mee, heeren Nu kunnen we eens heerljjk op ons gemak gaan eten en dit maal gelukkig zonder Tho mas... Maar weet u dat ik een tijdje in de meening ver keerde, dat de werkelijke Tho mas de aphuldige was en hn zijn eigen dubbelganger had gespeeld?... Ten overvloede verraste ik hem bfj een tele foongesprek met zijn bankier, wien hij opdrachten gaf, die bgna een kwart millioen belie pen... daarbjj schrok htf ont zettend, toen hij merkte dat ik een deel van zijn gesprek had afgeluisterd... Zooals ge zegd, ik was bijna overtuigd, dat hij het was... totdat ik ontdekte, dat Thomas aan de beurs speculeerde en wel met succes... vandaar zijn angst... Hij wistj dat als dit uitkwam, dat dit dan zjjn ontslag be- teekende... En neemt u nu uw hoed... en na de lunch gaan we naar Blankenese... deze vrije dag zal u goed doen, denk ik, na al de zorgen van den laatsten tijd... en", hij keek glimlachend naar de safe, „na den schrik van deze on verwachte kascontrole!" (Einde). Hoofdredacteur: J. O. Visser, Vlissin gen (afw.); Algemeen redacteur: M, Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en J. P. Pb. Doorcnbos, Middelburg; Gewestel. nieuws: B. van Bentbem, Goes en R» F- H. Li. Bondag, Oostburg; Haagsch redacteur E. Sidertus; Advertentiechef: voor Middelburg: C. P. Buljs, voor Vlissingen a Rljkeboer. Kalm blijmmi Soms een toer! Maar mo gelijk bij lichamelijke en geestelijke fitheid. Neem daarvoor als krachtbron de even smakelijke als doeltreffende dragees HERVAHOYA I4D9.4OO+Oio***-min* c CH RHEUMHSftrf bij neuralgie OP EÉN BON 2 ZAKJES ELK VOLDOENDE VOOR EEN PUDDING VAN U, LITER

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2