yerduisteren: van 713 Mei: van 21.155.45 uur- De maan gaat morgen te 6.59 onder en komt te 22.36 op. UIT DE PROVINCIE Walcheren Schapen gestolen. DOMBURG. De landbouwei J de V. alhier kwam Vrijdag morgen tot de ontdekking dat '8 nachts twee schapen uit zijn weide waren ontvreemd. Uit bloedsporen in de weide viel op te maken dat de dieren ter plaatse gedood waren. Van d< ^laders ontbreekt tot op heden elk spoor. Zuid-Beveland Vleesohkeuringsdienst Kruiningen. De rekening 1943 van dén gemeenschappelijken vleesch- keuringsdienst kruiningen sluit met een totaal aan inkomsten van 3353 en aan uitgaven van 5524.97. Van het nadeelig slot moet beta&ld worden door Yerseke 544,47, door Kruiningen 539.67, door Wemeldinge 301.83, door Krabbendijko 318,56, dooi* Rilland-Bath 265.77, door Waarde 131.90 en door Schore tKapelleji 69,77. Kerk- en Schoolmeuws Ned. Herv. kerk. Drietal te Amersfoort H. Garkema te Wijk bij Heusden, A. A. Cool- haas te Daarle en G. Lahts Jr. te Vlaardingen; beroepen" te Feijenoord H. J. van Heerder. te Dedemsvaart; te Gouda (vac. H. v. Dijke) J. F. van Veenen te Lisse; te Gouda (vac. H. S. J. Kalf) C. A. Ko- revaar te Puttershoek; Geref. kerken. Aangenomen dc benoeming tot hulppred. te Arnhem ds. H. v. d Berg, pre dikant te Scharendijke. Geref. gem. Bedankt voor Werkendam H. Ligtenberg te Vlaardingen. Besluiten, benoemingen enz. De inspecteur van 's rijks belastingen G. W. Stoove ter directie der registratie en' do meinen te Middelburg is be noemd tot bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Almelo. Voor het schriftelnk gedeel te van het examen Gemeente administratie I (G-A.I.) slaag de te Oisterwijk de heer P. M van den Berge, ambtenaar tei secretarie van Waarde, te Kruiningen. Voor gemeente-administratie schriftel. gedeelte is geslaagd de heer A. H. Izeboud, ambte naar ter secretaris te Oost- en West-Souburg. Hoofdredacteur: J, C. Visser, Vlissin- gtri <afw.); Algemeen redacteur: M. Geerse. Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd. Vllssingen en J. P. Ph Doorentios, Middelburg; Gewestei. nieuws: H. van Semhem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oosiburg: Hnagsch redacteur E. Siderlus; Advertentiechef: voor Middelburg: C. P. Buijs. voor Vllssingen S. Rtjkeboer. POLITIERECHTER MIDDELBURG. In Jan. jl. had de 34-jarigc machinist A. P. de L. uit Waarde, zich te Middelburg schuldig gemaakt aan verduis tering van olie, die hij in zijn betrekking van machinist in dienst van een ander, onder zich had. Verd. werd veroor deeld tot 2 weken gev. straf Wintervoorraad je. Gedurende den vorigen zo mer had de 35-jarige landar beider J. O. te Kattendijke, tel kens steenkoolbriketten weg genomen, toebehoorende aan de firma van Hattum en Blanke voort. Toen de diefstal ontdekt werd en de marechaussee een onderzoek instelde, vond zij by verd. op zolder 83 steenkool briketten, wegende totaal 257 kg. Verd., die op deze wijze een wintervoorraadje wilde aanleg gen, werd veroordeeld tot 5u b. of 25 d. h. Voor kerstmis. Wegens het zich toeëigenen van een aantal hulst- en ligus- tertakken, toebehoorende aan de gemeente Goes, gepleegd 4 dagen voor kerstmis, werd de 22-jarige kleermaker J. S. uit Middelburg, veroordeeld tot 15 of 10 d. h. De hiaat liep over. De opzichter van de L.C.O., v. d. Voorde, moest bij den landbouwer A. D.,* 53 jaar, te Biggekerke, een geslacht var ken wegen. Het varken bleek te zwaar te zijn; de opzichter zeide den landbouwer dat hg 24 kg moest inleveren bij de P.T.C. De landbouwer werd hierover kwaad en uitte belee- digende woorden aan het adres van den opzichter. Volgens den landbouwer zou de opzichter tweemaal met zijn bemodderde laarzen in de kamer zijn ge gaan en toen hem werd mede gedeeld dat hij 24 kg moest in leveren, was de maat overge- loopen. Dit „overloopen" kostte verd. 30 b. of 10 d. h. Drie doode katten. Op het erf van den landbou wer P. G. de V., 47 jaar, te Kortgene, kregen de V. en de arbeider v. d. Heyde, oneenig- heid. Op een gegeven moment zeide de V. dat er bij hem ai drie katten dood waren, en dat hij v. d. H. er van verdacht deze om zeep te hebben gebracht. De off. eischte voor deze belee- diging 20 of 10 d. h.; de uit spraak was 15 of 5 d. h. Kolendiefstal. Uit een loods van L. Linden- bergh, staande bij het haventje in den Stormenzandpolder te Wemeldinge, had de 24-jarige groentenhandelaar J. A. N. al daar, een hoeveelheid kolen weggenomen. Verd. had eemge pannen van het dak genomen en zich op deze wijze toegang tot de loods verschaft. Verd. zeide geen kolen meer te heb ben en ze uit armoede te heb ben gestolen. Bij een klein kind dat ziek was. moest gestookt worden. De off. zeide dat het excuus van een ziek kind niet opgaat. Verd. is al driemaal veroordeeld. Spr. eischte 2 we ken gev. straf. De verdediger, mr. Kuijpers. betoogde dat het hier een gering kwantum be trof. Verd. deed het voor eigen gebruik. Spr. vroeg een geld boete. De uitspraak luidde 30 of 10 d. h. De 35-jarige landbouwer P. de K. te Middelburg, die zelf een schaap slachtte, bedwelm de het dier niet door middel van een toestel, zooals is voor geschreven, maar gaf het eer paar flinke slagen met een knuppel. De off. eischte 25 of 10 d. h., terwijl de uitspraak was 20 of 10 d. h. Ruzie. Tusschen den 40-jarigen werkman P. M. uit Seroosker- ke en A. Mesu was in de dui nen te Vrouwepolder oneenig- heid ontstaan over het rijden van plaggen, 's Avonds bij het naar huis gaan was M. op den wagen van Mesu gesprongen en .had hem, om schrik aan te jagen, ter hoogte van zijn keel bij zijn jas gepakt, waardoor Mesu achterover viel. Verd. werd wegens mi«handeliifc°: ver oordeeld tot 20 b. of 10 d.h De Vlissingsche timmerman J. E. G., 22 jaar, die een aantal planken van De Schelde had weggenomen werd veroordeeld tot 15 of 10 d. h. In een dronken bui In een café te Heinkenszand kon de 23-japge klompenma ker A. T. aldaar, blijkbaar niet stevig meer op zijn beenen staan. Althans met zijn schou ders vernielde hij een glasruit. Toen een marechaussee hem in het belang van de openbare orde uit het café wilde verwn- deren, pleegde verd. verzet. Na zijn ontnuchtering zeide verd. zoo dronken geweest te zijn. dat hij zich niéts meer van het heele geval kon herinneren Wel zal hg lang de straf her inneren: 50 b. of 25 d.h. In een gesprek met een an dere vrouw zou de 63-jarige C. T„ echtgenoote van J. D. te Yerseke, verteld hebben dat de oesterkweeker A. J. v. Sprun del oesters van haar man zou hebben gestolen. Wegens smaad eischte de off. 50 of 25 d. h. De uitspraak was 40 of 20 d. h. To Detroit zjjn eenige weken geleden stakingen uitgebroken. Nu ook bij de Packard Motorcar Com pany, welke de Rolls Royce vlieg- motoren vervaardigt, ongeveer 900 man het werk hebben neergelegd, wor thans In ongeveer 17 voor den oorlog belangrijke labrieken gestaakt. In. de serie nieuwe frankeer zegels met afbeeldingen van zeehel den zullen 15 Mei a.s. verschijnen de zegels van 171 en 221 cent, resp. met afbeeldingen van W. J. van Gent en Cornells Evertsen. De serie is thans, op den zegel van 25 cent na, volledig. Radioprogramma Dinsdag. Hilversum I, 414.4 M. 12.15 Van de bron naar de zee; 12.45 Nieuws; 13 00 Land en volk brengt...; 13.05 Amusementsork. 14.00 Lezing; 14 15 Sollstenconc. 15.00 Ork. v. Krevelen; 15 30 Voor de zieken; 16.00 Symph. gedichten; 16.45 Nieuws; 17.00 Dg lichte toets. 18.00 BNO; 18.05 Orkestraal opera concert; 18.45 Jeugdstorm: 18.55 Re portage; 10.00 Nieuws; 19 15 Bonte verscheidenheid; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.30 Rumba, wals en tango; 23.15—24.00 Zang en muziek. Hilversum II. 17.00 Sonates; 17.30 Soldatenfunk; 18.30 Ork. Ve res; 19.00 Nieuws; 19.15 Voor de jeugd; 19.20 Muziek; 20.15 Dultsche taal; 20.30 N.A.F.20.45 Fragro. van Wagner; 21.45 Avondwijding 22.00 Nieuws; 22.15 Zie Hvs. I; 22.30 De Stem van het Rijk. DE INVASIE. De B-correspondent van het A.N.P. te Berlyn meldt: Heel Berlijn spreekt over de invasie. Welingelichte tram conducteurs weten zelfs preciet te vertellen wanneer, waar en hoe, terwyl de man-zonder- verbinding zich tevreden steit met het napraten van anderen Zoo was het tenminste Don derdag nog. Op het oogenblik is er ech ter een groote verandering merkbaar, heel rustig en kalm om daarna steeds intensiever te worden en tenslotte tot zeif in de hoogere regionen der rijksregeering door te dringen. De invasie-grap neemt op het oogenblik een vooraanstaande plaats in de openbare ver kversmiddelen, aan de stamta fels der Berlijnsche „kneipen" in. En in de anders zoo ernsti ge en zakelijke departementen schuwt men thans een kwinK- slag op de invasie niet meer Ja zelfs in de persconferen tie van het ministerie van bui- tenlandsche zaken liet de spre ker er zich toe verleiden, naar aanleiding van een vraag van een der buitenlandsche journa listen te antwoorden: „Dat doet mij denken aan een invasie- grap. Indien namelijk de toe stand zou intreden, die U zich daareven heeft voorgesteld, dan zou inderdaad het beroem, de telefoongesprek tusschen Stalin en Churchill kunnen plaatsvinden. Stalin is in Ca lais aangekomen en belt on middellijk de Downingstreet op, afdeeling invasie, met de mededeeling:: „Hullo, old Win nie, als je zin hebt. dan kan je nu komen, ik ben er al." Dit alles beteekent natuur lijk niet. dat Berlijn ten aan zien van de invasie zorgeloos is geworden. Maar aan den an deren kant moet men toch ook weer vaststellen, dat deze hu mor nooit een slecht teeken voor het moreel der bevolking kan zijn, aan den vooravond van de grootste beslissingen, welte deze oorlog waarschijn lijk zal kennen. Med^deelinven Plaatselijke Distributiediensten '«-HEER ARENDSKERKE. Vaste grondstoffen voor kerken, scholen en d.g. Ten behoeve van kerken, scholen, verccnigingslókalen. groote cafê's, werkplaatsen, kamoren en dergelijke, bestaat-de gelegenheid voor het stook- selzoen 1914/1945 een aanvraagfor mulier MD 39302 voor vaste brand stof voor verwarming in te dienen. De formulieren kunnen worden af gehaald en ingeleverd op het kring- kantoor of de agentschappen vanaf heden tot uiterlijk 13 Mei 1944. Alleen voor gebouwen, die niet te vens voor woonhuis dienen, en voor werkplaatsen enz., die grooter zijn dan het gedeelte van het perceel, dat wordt bewoond, kan tlians aan gevraagd worden. Voor alle kleinere kantoren, win kels, werkplaatsen enz., volgt later een bekendmaking In de dagbladen. Officieele Mededeelingén. Officleele Landoouwmedcdeehngen voor de provincie Zeeland. Evacuatie koelen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat eigenaren van melkkoeien die deze hebben ondergebracht bij kwar tiergevers. die zelf geen rundvee houder en derbalse ook geen zeifver- zorgcr ,voor melk/boter zijn, onver wijld moeten worden overgebracht bö een melkveehouder, Is dit niet mo gelijk dan dient men de dieren over te dragen aan het Bureau Ontrui ming. Koeien, die nA 6 Mei nog bU nlet- rundveehoudera zijn ondergebracht, zullen in bezit genomen worden. Aardappelmanden. Het Bedrijfschap voor griend en riet heeft de diverse mandenhande laren zooveel mogelijk doen bevoorra den. De telers kunnen zich voor aan schaffing van aardappelmanden recht streeks tot hun mandenhandelaar winden. Waaneer levering niet kan plaats vinden, dienen de telers zich onder vermelding van den naam en adres van den mandenhandelaar te wen den tot de afd. Aardappelen. B.O.-paarden. Geregistreerden, die paarden hebben overgegeven aan het Bureau Ontrui ming moeten hiervan een schriftelijk bc-wfjs afhalen bij de afdeeling Baar den. Deze bewijzen kunnen ook schrif telijk worden aangevraagd onder ver melding van de paarden welke zijn overgegeven aan het Bureau Ontrui ming, terwijl tevens behalve het oude adres ook het evacuatieadres moet worden opgegeven. Elerleverlng. Op 1 Mel J.l. is op N.-Beveland, Zuid-Beveland, Walcheren en in Zteuwsch-Viaanderen de elerlevering 1944 aangevangen. Per kip moeten 25 eieren geleverd worden, waarvan op 1 Juni 7, op 1 Augustus 18 en op 16 September 25 eieren per dier geleverd moeten zijn. De eieren moeten geleverd worddh aan den daartoe aangewezen verza melaar, die op de teverlngskaart is vermeld.. De eieren dienefl verach te zijn en minstens 45 gram per stuk te we gen. De prijs der eieren ia 1.32 per kg. Men neme dus geen genoegen met een prijs van bijv. 0.07 per ei of Iets dergelijks. Let vooral op, dal de kaart aan 'de achterzijde wordt afgelcekend. daar dit het eenigste oe- wt)s van levering Is. Pluimveehouders, die op 15 Mei 1944 nog geen aanslagkaart ontvan gen hebben, zUn verplicht een exem plaar aan te vragen bij de Afd. Pluimvee en Eieren te Goes. Pluimveehouders, die niet aan den leveringspllcht voldoen. zullen een boete van J 1 per niet geleverd ei worden opgelegd, welke boete stren ger zal worden toegepast en doorge voerd dan verleden Jaar. Bovendien zullen de kippen ter beschikking van het Bedrijfschap voor Pluimvee en Lieren moeten worden gesteld, die niermede naar goeddunken zal han delen. Tenslotte zij nog vermeld, dat op de aanslagkaart ls vermeld, dat de kaart voor of op 5 Juli 1944 moet worden Ingeleverd. Hiervoor gelieve men te lezen: 23 September 1944. Reclames tegen den aanslag moe ten schriftelijk worden ingediend b|J ds Afd. Pluimvee te Goes. Kunstmest voor winterrogge. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat voor den verbouw van winterrogge, een extra stikstoftoewij zing zal worden verstrekt van 5 kg. per ha. De bericht kaartjes voor het afhalen der zégels bij den Plaatselükcn Ver tegenwoordiger zullen een dezer dagen aan de rechthebbenden worden ver- zooden. Verhuur klaverland. Het is gebleken, dat nog velen ver zuimd hebben opgave te doen van de verhuurde oppervlakte klaverland. Met nadruk zij er thans op gewe zen dat bedoelde opgave voor 15 Mei a.s. in het bezit moet zijn van de afd. Hooi. Stroo en Ruwvoeder. Opgegeven moet worden: 1. Naam van den verhuurder; 2. naam van den huurder; 3. verhuurde oppervlakte. Verhuurders dienen er rekening mee te houden dat van de verhuurde oppervlakte door hen 1000 kg hooi per ba. moet worden ingeleverd, in dien verhuur plaat6 heeft aan per sonen binnen de provincie. Verhuur aan personen bulten de provincie woonachtig is zonder schrif telijke vergnning niet toegestaan. De wnd. Prov. Voedselcommisaaris voor opland. Met groote "blijdschap ge ven wU kenn.s van de ge boorte van ons Dochtertje MARTTNA JOHANNA (INEKE). J. A- VAN PAGEE. J. J- VAN PAGEE— WATERMAN Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ontvan gen bij de geboorte van onze Dochter, betu.gen wij onzen hartelijken dank. J. L. OVERBEEKE. T- M- OVERBEEKE— PADMOS. Baarland. Mei 194#: NEEMT DIENST ALS WACHTMAN IN NEDERLAND! Vrije kost en inwoning; kleeding en geneeskundige hulp. Bij gehuwden zijn ook de familieleden tegen ziekte verzekerd. Grondsalaris per dag 4,50. Kindertoeslag voor elk kind beneden 16 jaar 0.34. bovendien in- zetgeld dagelijks 1.65, by ongehuw- den per dag 1. Vraagt nadere inlichtingen by: Wachabteilung Zeist. Op Dinsdag 9 Mei a.s. hoopt onze beste Vriend X HENDRIK DEKKER :Jï jjj zijn 756tcn geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang ge- spaard mag blijven .8 de wensch van J 2TJN VRIENDEN. Van heden af is de zaak weer op de normale uren geopend. GOEDVOLK v/h BOBBF. Uw modehuis! Coosje Buskenstraat 63 Vlissingen. Op 11 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders PIETER SOHIER en FR ANGINA JOHANNA SOHIER—WISSE hun 50-jarige Echt ver- eenlging te herdenken. Dat zij nog lang ge- X spaard mogen blijven, is X X de wensch van hun T X dankbare Kinderen. Be- jjj huwd- en Kleinkinderen. Vl»s9lngen, Kasteelstr. 15 Evacuat.e-adresX NJeuwstr. 6. Wageningen X Vrijdag 12 Mei hopen J. onze geliefde Ouders. Behuwd- en Grootouders MATTHEUS OSTÊ en NKELTJE ORTÉ— WIE I.EM AKER hun 45-jarige Echtver- 5j- cenignng te herdenken. Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven, ls de wensch van hun dankbare Kinderen. Be- huwd- en Kleinkinderen- Rvtthem, Mei 1W4. Rekeningen Drukkerij VAN DE VELDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 3