mmmmm PALTHE u c c Sport BERTUS DE HARDER GESCHORST. Het bestuur van V.U.C. heeft Zon dagavond, dadelijk na afloop van den wedstrijd de VolewijckersV.U.C. be sloten. den linksbuiten, Bertus de Harder, te schorsen. De vereeniging geeft hiermee de kans, die zü nog behield op het kampioenschap van Ned. vrijwel prijs en stelde 'n voorbeeld; dat zonder «enigen twijfel allerwegen veel stof zal doen opwaaien en dat niet ten onrechte, zooals het Volk schrijft, vergeleken zal worden met ,,het ge- val-Bakhuys" van eenige Jaren her. Het besluit van V.U.C.'» bestuur is genomen, omdat dit bestuur de stel lige overtuiging heeft, dat Bertus de Harder zijn ploegt opzettelijk heeft laten verliezen, om welke reden dai ook. Men oordeelt door zijn optreden de eer en goeden naam van V.U.C. aan getast. Het schijnt, dat de aanleiding tot deze schorsing niet alleen tusschen de krijtlijnen van het Olympisch Sta dion is ontstaan, doch dat ook daar buiten motieven te vinden zijn ge weest tot - dit krachtdadig optreden. Het bestuur heeft de zaak verder In onderzoek genomen «n dit onderzoek zal wellicht nog tot andere maatre gelen aanleiding geven. Het bestuur van den Ned. Voetbal bond is Inmiddels ook reed# van he' schorsingsbesluit in kennis gesteld .ér aangezien de voorzitter, de heer K. Lotsy den wedstrijd persoonlijk bijwoonde en over het gedrag van de Harder al In do pauze zün be vreemding heeft uitgesproken, zal dit muisje zeker een staartje hebben I Hoofdredacteur: J. C. Visser, VILssin- gen (afw.iAlgemeen redacteur: M. Geerse. Middelburg: St3<lan1euws: C. de Voogd, Vlissmgen en J. P. Pb. Doorenbos, Middelburg; Gewestei. nieuws: H. van 'Benthcm, Goes en R. F. H. L. Bondag, Oostburg: Advertenliechet: voor Middelburg: C. P. Kuijs, voor VlissiDBeu S. Rijkeboer EEN NIEUWE REGENJAS ZONDER VERGUNNING II Van twee sletke 2 persoont- lekcns (met losgetornde zoom) door Paithe geverfd in beige standaardkleur en waterdicht gemaakt, lalen wij U een keu rige dubbele regenmantel of regenjas conlectionneeren. Vraagt inlichtingen in onze filialen en agentschappen. KOSTELIJK DRINKWATER mag n«et worden verspild. Ga daarom ZUINIG om met LEIDINGWATER en laat gebreken aan Uw KRANEN tijdig herstellen. Denkt U er aan: GÉÉN LEI- DING WATER, gebruiken voor straatschrobben en tuinbe- «proeiing! I>e Waterleidingbedrijven op Walcheren en Zuid-Beveland. MMdelen en Artikelen voor A. C. VAN DER REST Ass.-Apothekcr, Lange Kerkstraat GOES. Weer Verbandkistjes „Eerste Hulp bij Ongelukken". VERDEELING VAN GROENTE. Onderscheid in massaproduct en keuze-artikel. Toewijzing van keuze-producten wordt bekend gemaakt. De verdeeling vap de voor consumptie in Nederland be schikbare groente, heeft de aandacht van velen bezigge houden. Er is in de afgeloopen wintermaanden niet alleen van vele producten een dalenden aanvoer geweest, er was tevens gebrek aan afwisseling. Slechts kool was op vele plaatsen dag na dag te verkrijgen. De groen ten, die 's winters de -zoo be geerde afwisseling brengen, zooals spruitkool, witlof, prei e.d., waren bepaald onvoldoen de verkrijgbaar. De consument trekt thans profijt van den aanvoer van de jonge groente van de kaspro- ductie, doch als deze aanvoer binnenkort ten einde zal zijn, volgt een overgangsperiode naar de productie van den kouden grond, die ongetwijfeld moeilijkheden in de groente voorziening zal baren. Pas daarna, omstreeks eind Mei begin Juni, al naar de weers omstandigheden, kan een tijd perk van stijgenden aanvoer worden verwacht. Ook dan zul len niettemin moeilijkheden blijven bestaan. Het vervoers probleem speelt ook een groote rol. Het bedrijfschap voor groen ten "en fruit beeft in de achter ons liggende maanden proeven genomen met een systeem om de gewilde groentesoorten op de eerlijkste en practisch uit voerbare wijze onder de klein handelaren te verdeelen, waar-, bg tevens is. nagegaan op wel ke wijze het product van de stedelijke aanvoerplaats tot den verbruiker het best onder controle kan worden gehouden. - Men weet, dat het bedrijf schap eind 1942 een aantal plaatselijke verdeel ingskanto- ren heeft opgericht, de P.V. K.'s, die tot taak kregen de aangevoerde groenten en het fruit naar billijkheid onder de kleinhandelaren te verdeelen. Het bedrijfschap heeft thans een nieuwe regeling aan de P. V.K.'s voorgeschreven. Er zal voortaan in twee groepen wor den verdeeld: Massaproducten. Deze producten worden steeds in zoodanige groote hoeveelheden aangevoerd, dat in enkele da gen alle kleinhandelaren hun rechtmatige hoeveelheid kun nen ontvangen (sla, andijvie, spinazie, raapstelen). Zoolang ook het massaproduct nog schaarsch is, b.v. in de periode van den overgang, valt net on der de tweede groep, die der 2e. .Keuzeproducten. Dit zijn de producten, die bij de ver bruikers zeer gewild en uiter mate schaarsch zijn, (bloem kool, snij- en spercieboonen, tomaten (althans plaatselgk), kersen, pruimen e.d.). Deze fruit- en groentesoorten wor den niet gelijktijdig aan alle kleinhandelaren ter beschik king gesteld, doch in groepen en dan in alfabetische volgor de. Bij loting zal voor elk in distributie gebracht keuzepro duct worden bepaald bij welken kleinhandelaar zal worden aan gevangen. De hoeveelhei zal naar den aard van het product stpeds zoo zijn, dat voor ieder gezin een maaltijd is gewaar borgd. Deze hoeveelheden per verbruiker zullen met de soort in de dagbladen bekend ge maakt worden, waarbij de letter van zijn naam zal wor den aangeduid. Ieder kan dus nagaan of zgn leveranciers be voorraad is, en zoo ja. met welke groente uit de groep der keuzeproducten. Samenvattend kan dus ge- gd worden, dat omtrent de verdeeling van de in massa aangevoerde groente niets ge publiceerd zal worden, wel om trent de schaarsche groente soorten als bloemkool, boonen en1 fruit. Op een factor, die storend kan optreden, moet evenwel nog gewezen worden, nl. het vervoer. POLITIERECHTER J. v. d. W., landarbeider. 39 jaar, te Cadzand, werd veroor deeld tot 15 of 10 d. h. we gens schoppen en trappen van D. v. H. Een inwoonster uit Borssele had 5 paar sokken aan een af rastering bij haar woning ge. hangen. Een uur later bemerk te zij dat er maar 1 paar meer aanwezig was. Twee arbeiders, W. v, D., 33 jaar, te Eindhoven en P. v. B., 31 jaar, te Veldho ven, bleken 's morgens, toen zij naaT hun werk gingen, ieder eenige sokken te hebben mee genomen. D. werd veroordeeld tot 20 of 10-cL h. en B. tot 15 of 10 d. h. De 39-jarige landarbeider J. v. d. W. te Cadzand werd we gens beleediging van Dina van Hee veroordeeld tot 15 b. of 10 d. h. Twee broers van S. uit Yer- seke stonden terecht wegens mishandeling van J. C. Duin- kerlce. De 34-jarige oester- kweeker F. J. van S. werd ver oordeeld tot 10 of 5 d. h. Controleurs van den C.C.D. ontdekten dat de op de door den 37-jarigen slager W. G. F. B. te Goes ingeleverde bestelor- ders, waarop hij vleesch gele verd had aan het Gem. zieken huis te Goes, aangegeven hoe veelheden waren veranderd. Verd. gaf toe zes bestelorders te hebben vervalscht en daar door ongeveer 75 kg vleesch te veel té hebben ontvangen, welk vleesch hij aan zijn klanten 'verkocht. De off. eischte 75 of 25 d. h. De verdediger, mr. Adriaanse, was van oordeel dat met een geldboete kon worden volstaan De uitspraak was 60 of 30 d. h. VLISSINGEN Openbare Leeszaal en Bibliotheek. In April werd de leeszaal bezocht door 93 personen, t.w. 7 vrouwen en mannen. Uit de bibliotheek wer den 2522 banden uitgeleend, waarvan 1579 Ned. romans, 436 studiewerken. 52 buitenl. romans en 455 kinder boeken. Aanwinsten. Romans: Andel van. Daarom ruischen de boomen; Boerner, Zomer met Ange lica; Holter, De donkere verte: Kep- puTiüller, De triomf der narmonie: Kolbenheyer, Paracelsus; Westerllnd, Mozart, de onsterfelijke. Studiewerken: Bouténs, Ver zamelde werken, dl. 1; Brune. de. Bancket-werck van goede gedachten: Gedichten uit de 16e en 17e eeuw. z. J.; Hallema jn v. d. Weide, Kin derspelen voorheen en thans; Hana, Dieren in onze landschappen; Hinte van. Stad en land; Hölderlin, Een portret van den dichter uit zijn leven en werken; Jansen, Moderne Duitsche literatuur; Knipping en Gernts. Het kind in Neeri. beeldende kunst, dl. 1 Marmelstein, Frankrijks moderne let terkunde; Oudendijk, Johann de Witt en de zeemacht; Roldanus, Zeventi de-eeuwsche geestesbloeiSdpfo, Oden en fragmenten, 2a dr.; Schrijver, Onze eigen ^»al: Vries de, Het Jon- gens-fotogrdfieboek; Weevers, Het -leven der planten; Poortenaar, Hol- landsche etsers van de gouden eeuw. Kinderboeken;- Goeverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen; Steuben, De karavaan aan de Perzische Golf; Wolffenbutte, van Rooyen, Phiel ten Bergen. Kerk- en Schoolnieuws Ned, Herv. kerk. Beroepen' te Vlaardingen (8e pred. pl.) J. J. Poot te Ameide en Tien hoven; te Utrecht (vac. H. C. Briët) G. Gerbrandy te Leeu warden; drietal te Utrecht (16e pred. pl.) J. J. By Groene- wegen, Zwolle, D. J/Haspels, Groenlo en H. J. van Heerden, Dedemsvaart; drietal te Maas sluis; C. Aalders te Wommels, M. C Koole te Broek op Lan- gendrjk en P. A. Lefeber te Rijsoord. Ev. Luth. kerk. Bedankt voor de benoeming-tot pred.- dir. van het Diaconessenhuis te Amsterdam F. W. F. B Schmidt te Schiedam. DE KASCONTROLE 18) door Paul Rosenhayn. „Wat interessant". Wendol lachte. „En hebt u ook dit ;er..." „Jammer genoeg niet. Dit keer kwam ik als tiende aan. Buiten mij waren er nog twee die viij hadden gekregen, maar- die waren alleen maar toe schouwer", voegde hij eenigszins geringschattend aan toe. „Het waren de heeren Stellemann en Bahlke'. Wendel keek den jongergan in het frissche, door de zon ge bruinde gezicht. „Dat is nog" eens heel wat anders; de kracht van spieren en longen te beproeven dat is wel heel wat anders dan op zijn gemak als toeschouwer erbij te zitten zooals die heeren... („Stellemann en Bahlke". voltooide de aangesprokene. „En 's avonds", zeide de privé-secretaris lachend, „was er zeker een gezellige bierfuif zooals gewoonlijk?" Juist klonk zoemend de bel. die het einde van de koffie- drinkpauze aankondigde. In het heele lokaal ontstond plotseling een geschuifel en gedrang. Iedereen stond op en liep haastig naar de twee uit gangen, die naar de beide vleu gels van het kantoor leidden. „De hemel beware me", de jonge man schudde het hoofd; „wij sportsman zijn anti-alco hol en gaan altijd vroeg naar becfT' „Tot ziens". Wendel reikte den jongeman de hand. ,,M neer., meneer..." „Kelberg", hïj maakte een volmaakte buiging. „Frans Kelberg". „Tot genoegen". Daarmee eindigde het ge sprek en beiden gingen bijna als de Iaatsten naar hun ka mer terug. Wendel liep langzaam de trap op. Overal in het gebouw klon ken haastige voetstappen over de met loopers bedelcte gan gen en deuren sloegen krach tig open en dicht. Op de zaal van de stenoty pisten klonk vroolijk gelach, maar opeens verstomde het stemmengeruisch en het vol gende oogenblik klonk het rhythmische getik van de schrijfmachines weer. In het heele gebouw ont waakte weer nieuw leven. De onderstaatssecretaris van het ministerie van buitenlandsche Zaken George -Hall, heeft in het Lagerhui) medegedeeld, dat de Britsche regee ring zich op geen enkele wijze v"er plicht heeft Rome als open stad te behandelen. Het Deensche motorschip „Corn wall", dat op weg naar Denemarken met een lading briketten voer, is in de Oostzee ondergegaan. De gezag voerder kwam om het leven, de sterman werd zwaar gewond. De overige 5 opvarenden zijn gered. De Slowaaksche minister binnenlandsche -zaken, Mach, heeft medegedeeld, dat meer dan 30.000 personen, dat wil zeggen, meer dan 1/3 der bevolking, in het kader de vrijwillige evacuatie de hoofdstad Pressburg hebben verlaten. (C.D.l Bij een van de deuren bleef Wendel staan. Een visitekaar tje kondigde aan: Walter Thomas, le Procuratiehouder. Binnen klonk een energibke halfluide stem. die iemand aanwijzingen gaf. Van tijd tot tijd maakte de spiekende een pauze. En dan begon hij weer opnieuw. Wendel klopte zacht op de deur, draaide de deurknop om en ging brjna geroischloos naar binnen. De hesr Thomas-stond met zijn rug naar de deur. Hij was aan het telefoneercn. „Goed dan", ging hij blijk baar met het gesprek voort, „koop dan maar Zwavelgroe- ve-aandeeten voor mij. Debi teert u mijn rekening maar met hondervijftigduizend mark; stuurt u mij de sluit- nota's als 't u belieft niet zoo als den Iaatsten l^eer aan mijn zakenadres en dan zoo moge lijk nog met de firmanaam erop! Neemt u blanco-envelop pen en adresseert u steeds „Güntzelstraat". Prent u dat uw personeel goed in (Wordt vervolgd). MIDDELBURG De heer G. W. Graafhuis 25 jaar by de P.Z.E.M. Gisteren herdacht de heer G. W. Graafhuis, administra teur der N.V. P.Z.E.M. alhier, zijn 25-jarig jubileum. Des morgens werd de jubila ris, die vergezeld was van eenige familieleden, in de re creatiezaal van het kantoor gebouw door bestuur, directie en personeel gehuldigd. De secretaris van het be stuur der P.Z.E.M., mr. dr. R. W. van Lynden, wees er op, dat de juDilaris van de oprich ting van het bedrijf af, als hoofd van den administratie ven dienst werkzaam is ge weest, de zeer moeilijke begin jaren, die rijk aan tegenwer king en teleurstelling waren, heeft medegemaakt en lang zamerhand het bedrgf tot grooten bloei heeft zien ko- men. Voor de wijze waarop hij zijn functie heeft Waargeno men, is het bestuur hem zeer dankbaar. Spr. overhandigde een couvert met inhoud. De directeur, de heer Slooves sloot zich aan bij de woorden van lof. Door den groei van het bedrijf heeft ook de ju bilaris meermalen de bakens moeten verzetten. Ir. H. Everwijn, sprekende als oudste piedewerker van het bedrijf, haalde tal van, meermalen komische, herinne ringen uit het verleden op. Hij roemde de voorbeeldige wijze waarop, onder zijn leiding, de administratieve dienst met den technischen samenwerkte. De heer C. van Hoek com plimenteerde namens de perso neels vereeniging „O. en O." den jubilaris. Hij nam in 1931 het initiatief tot oprichting der vereeniging en was daar van vele jaren voorzitter. De heer G. Luyendijk, ac countant van het bedrijf, prees den jubilaris als mensch en als nauwgezet en consciëntieus medewerker. Tot slot sprak de heer J. M. Baan, voorzitter van het hul digingscomité, namens het ge- heele personeel en bood een schilderstuk aan, alsmede een fraaie oorkonde. Verder ontving de heer Graafhuis van de verschillende sprekers en anderen relaties vele fraaie bloemstukken. De jubilaris dankte alle sprekers voor hun felicitaties en geschenken. Vermelden wij nog dat ook de N.V. P.Z.E.M. gisteren haar 25-jarig bestaan her dacht, welke herdenking ech ter. wegens de tijdsomstandig heden, niet officieel gevierd werd. Gisteravond organiseerde de ■vereeniging „O. en O." een personeelsavond, waar de heer Graafhuis een herdenkingsrede uitsprak. J. R. v. d. S. alhier kreeg een proces-verbaal wegens htet zich op den openbaren weg bevin den tijdens luchtalarm. GOES Gevonden voorwerpen. In April 1944 zün aan het bureau van poljtie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen be tref fende deke "voowrerpen te beko men des voormiddags Ausschen 9 en 12 uur. 4 huissleutels, 7 ceintuurs, 4 paar handschoenen, 2 zllverbons van ƒ2.50, C handschoenen, lederen riem, mui», sleutel met ring. 2 wanten, stalen kabel, parnpluie, 2 sjaals, 2 vulpot- looden, 3 toewijzingen suiker, houten jspeeigoedkar, verzilverd ringetje, 8 portemom.aie's met en zonder'inhoud, boodschappentasch met regenpijpen, linnenlap, rijwielsleutel, spaarpot met inhoud en klDdertaschje, zilveren broche, leder enccintuur met rijwiel- sleutels. houten speelgoed-auto. ring met 2 sleutels, porteleuille met, inh.. vulpenhouder, haarstrfk, 4 zilverbón# van 1, dasspeld, das. 2 taaehjes. zilveren kinderarmband. 2 horloges m ketting en armb.. handdoek. theedoek zakdoeken en kussen, étui met pas ser, gymnastiekschoen, handzaag, autostep, haan (kip), paar pantoffels, "regenkapje, koperen ring, paar kou sen, Inlegvel, R K, kerkboekje, lederen knipbeurs met Inh. «n hoeveelheid distributiebonnen. <3 C e IJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2