VLOEBA rp" Verduisteren: van 30 April—6 Mei: van 21.156.00 uur. De maan gaat te 5.13 onder en komt te 16.45 op. UIT DE PROVINCIE Benoeming voorzitter Raad van Arbeid. Bii beschikking van den se. cretaris-generaal van het de partement vah sociale zaken is, met ingang van den datum waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden, benoemd tot voor zitter van den Raad van Ar beid te Middelburg A. van Duyn, te Leiden. Óe nieuw benoemde voorzit ter Van den Raad van Arbeid te Middelburg is op 27 Maart 1884 in Delft geboren. Na de lagere school en de Mulo al daar doorloopen te hebben, vertoefde de heer Van Duyn voor kantqpropleiding gerui- men tijd in België en Duitsch- land. In 1916 werd hrj ge plaatst bij het rijksbureau voor groenten en fruit in Den Haag. Op 1 Juli 1919 kwam de heer van Duyn bij den Raad van Arbeid te Leiden. De nieuw benoemde voorzitter te Mid delburg is dus bijna 25 jaar bij den Raad van Arbeid te Lei den werkzaam geweest. Thans bekleedt hij den rang van com mies. De heer van Duyn is sinds 1933 lid van de Nationaal So cialistische Beweging en werd in dat jaar benoemd tot kring leider aldaar. Den laatsten tijd is de heer van Duyn kringrap- porteur te Leiden. Sinds het overlijden van mr. J. W. Goedbloed in October 1942 trad als plaatsvervan gend voorzitter van den Raad van Arbeid te Middelburg op. mr. H. B. Wildt Meyboom voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht. Walcheren Polder Walcheren. In de voorjaarszitting van de algt meene vergadering van den Polder Walcheren werd de begrooting voon het dienstjaar 1944 vastgesteld. De gewone dienst sluit met een bedrag van 480.427,27 aan ontvang sten en uitgaven, met een be drag van 63.445,37.. voor on voorziene uitgaven; op den buitengewonen dienst is aan ontvangsten en uitgaven 128144.10 geraamd. De dienst van de wegen voorziet een uitgaaf van 24 133,40 aan uitgiiven en een gelijk be drag aan ontvangsteil, Aan in komsten voor de gebouwde eigendommen :s 77.214.78 gè- raamd. terwijl de uitgaven op 56.855 29 zijn begroot. Met de kosten van herstel van de in Februari ontstane storm schaden, welke zeer globaal op 500.000 zijn te stellen, en met de opbrengst van het voor ge deeltelijke dekking daarvan te heffen buitengewone dijkge- schot. kon bij deze begrooting nog geeir rekening worden ge houden. In verband hiermede werd het «maximum aan kas geld op te nemen bedrag van 200.000 tot 500.000 ver hoogd. Voorts werd besloten tot de voorgeschreven tienjaarlijksche herziening van de keur op de duinen. Voor verbetering van den dijk tusschen Walcheren en den Oranjepolder werd aan het dagelijkseh bestuur een crediet van 10.000 verleend, onder voorz raad van arbeid Gevonden voorwerpen O. EN W. SOUBURG. Gevonden portemonnaie met inh., portemonnaie met foto's en geld en doos. inh. azijn-extract en lucifers, burenu Ma rechaussee: huissleutel en band van regenjas, Middelb. sir. 44; rijwiel bij Sonius, Kanaalstr. 35; portemonnaie bij Hermes, Kanaalstr, 1; lederen actetasch bij Roose, Ritth. str. 13. Rijkspostspaarbank. KOUDEKERKE. Gedurende April is alhier bij de Rijkspostspaarbank ingelegd j 2218,76 en terugbetaald 1 479; uitgegeven werden 5 nieuwe boekjes. Zuid-Beveland Coüp. weegbruggen. BORSSELE. Dezer dagen vergaderden de leden van de coöperatieve weegbruggen Monsterweg en Witte Pauw. De rekening 1943 *vees aan in inkomsten 1635.82 en in uit gaven 1241.49, dus een batig saldo van 394.33. Men be sloot per aandeel 3 uit te keeren. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. de Baar. Als lid der financieele com missie koos men den heer M. de Regt Jz. Het weegloon zal dit jaar bedragen 10 ct. per 1000 kg voor leden en 15 ct. voor met-leden. De wegers J. Blok en C. Vermaires werden op de oude voorwaarden her benoemd. WAARDE. In de Ned Herv kerk werd in totaal 2265 voor de getroffenen der ramp gecol lecteerd; de Oud Gereformeerde femeente heeft voor hetzelfde oei 1567.32 ingezameld. Een wandeling in de ndaste omgeving van Goes, een fiets tochtje op wat verderen af stand van de Zuid-Beveland- sche centrumgemeente, doet het oog genieten van de eerste boomen, die hun paarse of wit te bloesemkleed hebben aange trokken. Spoedig zullen ook de nog niet van bloesem voorzie ne fruitboomen zich tooien met de zoo opwekkende kleuren. Zeeuwsch-Vlaanderen Rijkspostspaarbank. HANSWEERT. Aan het postkan toor Ha os weert en het daaronder be- hoorende ambtsgebied werd gedurende April 1944 bi' de Rijkspostspaarbank ingelegd 10.681,30. Terugbetaald ~rerd 5410. B ij de f a m. M. te IJlst moest bij een kindje van 6 weken, dat ziek was, ge stoomd worden. Terwijl het apparaat in werking was. moest de moeder zich even ver wijderen. Bij haai; terugkomst stond de wieg in lichterlaaie. Het kind, dat uit de brandende wieg werd gehaald, bleek zeer ernstige branwonden te hebben opgeloopen en is overleden. Een 22-jarige be woonster van de Laurierstraat te Amsterdam is bij het schoonmaken van de ramen uit de vierde verdieping op straat gevallen. Zwaar gewond werd zij naar het Westei gasthuis overgebracht, waar zij na kor ten tijd overleed. Kerk- en Schoolnieuws Afscheid ds. van Dalfsen. Ds. J. B. M. van Dalfsen. die hulppreuiker was te St. Kruis, nam daar Zondag in den mor gendienst afscheid, om des middags te Aardenburg ziin laatsten .dienst te houden. Na vobrlezing van een deel uit de Bergrede, Matth. 5 112, nam hij als tekst Ps. 127 1 (le gedj: „Zoo de Heere het huis niet bouwt, tevergeefs Xbeiden deszelfs bouwlieden araan". Spreker bracht in herinne ring dat hij op 7 Maart 190.4 te Ter A pel zijn loopbaan be gon; in 1905 leidde zijn weg naar Diever in Drenthe, om in 1931 in Aar^enburg te komen waar thans zijn predikants- ioopbaan eindigde. In de 3 standplaatsen wer den banden gelegd en weer ver broken, maar de banden ge legd tusschen den mensch en Christus en tusschen den mensch en. God mogen niet ver broken worden, omdat God de bouwmeester is van ons inwen dig zijn, van ons hart. Na zijn predikatie bracht spr. dank aan den kerkeraad en de kerkvoogdij en alle ker kelijke dienaren. De ouderling, de heer P. de Bruyne, wenschte den scheidenden voorganger een lange rustperiode toe met veel licht en zon op zijn levens- Ead en bracht mevrouw van •alfsen dank voor haar liefde en toewijding gegeven als leid ster der Zondagsschool. Na mens het classicaal bestuur sprak ds. J. J. Derksen, uit Groede. terwijl ds. Oort, uit Oostburg. als consulent een slotwoord tot zijn collega richtte, en hem door de ge meente liet toezingen Ps. 134 vers 3. Zichtbaar onder den indruk dankte de scheidende leeraar de verschillende sprekers. Ds. W. Meijnhout. In een buitengewone classis te Dordrecht zal beslist wor den op het verzoek van ds. W. Meijnhout te Vlissingen om weer als predikant in de Chr. Geref. kerk te worden toege laten. In het orgaan der Chr. Geref. kerk, de Wekker, heeft de hoofdredacteur, prof. v. d. Schuit, den terugkeer van ds. Meijnhout met ingenomenheid begroet. De kerk in den N.O. Polder. In de kampkerk in het kamp te Ens heeft ds. Gijsb. Leene, Geref. predikant te Zierikzee, het eerste huwelijk in den N.O. Polder kerkelijk beves tigd. Tal van belangstellenden woonden deze huwelijksbeves tiging van het bruidspaar K. v. HoeveJ. H. Geluk, bij. Geref. kerken. Benoemd tot hulppred. te Zaamslag W. G. Berkhoff, cand. te Kampen. Besluiten, benoemingen enz. Voor het apothekersadsis- tentsexamen is geslaagd mej. M. C. H. Hofstra te Goes. Tot tijdelijk onderwijzer te Zwingelspaan is benoemd de heer W. J.- C. Weeda te Mid delburg. Tot leeraan aan de R.H.B.S. le Vlissingen is wederom tijde-, lijk benoemd de heer W. P. Ja cobs. Radioprogramma Donderdag. Hilversum I. 414.4 M. 12.15 Familie de Boer; 12.30 Langs de straat, 12.45 Nieuvla; 13 0C Ork. Balogh: 14.00 Oud-vaderland- sche folkloristen VJ1; 14.15 Solisten- r.15.00 Zang en piano; 15.3( Gram.; 16.00 Mclodisten en soliste 16.45 Nieuws: 17.00 Ork. Musman 17.30 Nieuws in notedop; 17.40 Pia no-duo; 18 00 BNO: 18.05 Opera fragmenten; 18.45 Brandende kwes ties; 19.00 Nieuws; 19.15 Concert gebouw-ork,2J.20 Nelson-Messe 22.00 Nieuws; 22.15 Berl. Mozart- koor; 22.30 Lichte orkestmuziek 23.1524.00 Instrumentaal solisten concert. Hilversum II. ,17.00 Strijkkwartet 17-45 Liederen van Rob. Schumann 18.00 Vroolijke wijzen; 19.00 Nieuws, 15 Voor de jeugd; 19.20 De lente terug; 20.15 Vijftig jaren her III; 20.30 Neu. VolkskUnken; 21.15 Mu- t-ork.2145 Avondwijding: 22.00 Nieuws; 22,15 Zie Hvs. "I; 22.30 De stem van het' Rijk. Kroonprinses Ingrfd van Dene marken is Zaterdag bevallen van een dochter. Het eerste kind, dat in April 1940 werd geboren, was ook een dochter. - In April hebben de verliezen der communistische bond.en in het gebied van den onafha. kelijken staat Kroa tië 7740 dooden, 1520 gewonden er 2869 gevangenen bedragen. Mededeelingen Plaatselijke Distributiediensten OOSTBURG. Toeslag zwaren arbeid, melk voor giftigen arbeid en zeep voor vuilen De personen, die in aanmerking komen voor bovengenoemde toeslagen waarbij voor zeep wegens vuilen arbeid zijn uitgezonder- de categoriën art- kraamverzorgsters, kappers e« melkers, kunnen op onderstaande plaatsen en tijden hun extra ran ien afhalen. Aardenbui-g: Maandag 8 Mei vt 8.30—12.30 uur. Zuidzande: Maandag 8 Mei van 2- 5 uur. Breskcns; Dinsdag 9 Mei van 8.30 -12.30 uur. Hoofdplaat: Dinsdag 9 Mei van 2 uur. IJzendijke: Woensdag 10 Mei van .30—12.30 uur. Schoondijke: Woensdag 10 Mei van —4.30 uur. Sluis: Donderdag 11 Mei van 8.30 12.3 uur. Cadzand: Dojiderdag 11 Mei 2—4 uur. Groede-Nieuwvliet: Vrijdag 12 Mei van 8 30—12.30 uur. Retranchement: Vrijdag 12 Mei van 2.30i uur. Biervliet: Zaterdag 13 Mei van 8-30 12 uur. Voor Waterlandkerkje is de uitrei king op Woensdag 10 Mei te .Oost burg, Distributiekantqpr, loket zwa ren arbeid. Officieele Mededeelingen GEMEENTE MIDDELBURG. INKWARTIERING. De Burgemeester van Middelburg verzoekt personen, die in het bezit zijn van inkwartieringsbiljetten over de maand April 1944 ten behoeve de 'inkwartiering van leden van Duitsclie Weermacht of de stalling tegerpaarden. legerauto's enz., deze bewijzen ter inzifge te verstrek ken op het bureau van den Orts- kommandunt, Koèpoortstraat no. 'alhier, en daarna in te leveren ter gemeente-secretarie, bodenkamer, voor 7 Mei a.s. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen. Hij wist geen raad met zich zelf. Vroeger was hij ,.een sloome duike- die met zichzelf geen raad Dikwijls keek hij met jaloersche blikken naar die flinke kerels in de Waffen-SS. Toen deed hij de groote stap van zijn leven en/ meldde zich als vrijwilliger. Nu had h(j een doel n zijn leven, zijn lamlendigheid was verdwenen. Doe als h(j. Meldt U voor één der keuringen, die iedere maand plaatsvinden en In de dagbladen be kend worden gemaakt. U krijgt daar inlichtingen. NAAM: ADRES:- WOONPLAATS: verzoekt toezending eener brochure over de Waffen SS. Uitknippen en inzenden aan Ersatz-kommando Niederlande. Korte Vijverberg 5, Den Haag. dat inkwurtieringiblljctten, welke na genoemden datum worden Ingeleverd en die, welke niet voorzien zijn van de handteekening van den ingekwar tierde, niet meer In behandeling kun nen worden genomen. Middelburg. 29 April 1944. De Burgmeester vaif Middelburg, A. MEERKAMP VAN EMBDEN. IJZER BONS. Met ingang van het 2e contingents kwartaal 1944 zal Rijksijzer overgaan tot het uitgeven van ijzerbons in ecu nieuwen vorm Voorloopig zal dit slechts op beperkte schaal geschieden, waarbij de conticgentsbebeerders alleen de materiaalbron WG (d.i. on- gelegeerd ijzer en staal uit Duitsch- lond en/of van Nederlandsche walse- rijen en/of gieterijen) excl. stalen pla ten en dan nog slechts voor toewij zingen tot en met 100 kg Ijzerbons zul len verstrekken. Deze ijzerbons, wel ke in coupures van 1. 2, 5, 10 ec 50 kg. beschikbaar worden gesteld, zijn niet aan een contingentskwartaal ge bonden. De contingentsoverdracht voor bestellingen in het binnenland kan zonder verdere formaliteiten door over- haadiging van de bons plaats vinden. Slechts is vereischt, dat op den be stelbrief het contingentsgewicht van de overgedragen ijzerbons en dc aan duiding ..IJzerbons" wordt vermeld. Voor Destellingen in het buitenland is bepaald, dat eventueele bij te slui ten ijzerbons aangtecekend het rijksbureau moeten worden ingezonden, vergezeld van een geleide, lijst in duplo, waarop behalve naam adre9 van den afzender ook bet contingentsgewicht van de bons is vermeld, alsmede de hoeveelheid van de verschillende coupures (bijv. 50 van 1 kg. 100 van 2 kg. totaal 250 kg.) Uiteraard moeten de ijzerbons ook in de conlingentsadministratie worden verantwoord, waarbij evenwel de num mers van de bons niet behoeven te worden vermeld, zulks in afwijking an het bepaalde In art. 4 sub 2c an de uitvoeringsbepalingen (zie cir culaire no. 798. dd 18-l-'44. blz. 3). De hierboven genoemde limiet van 100 kg. heeft slechts betrekking op de uitgifte door contingentsbcheerders, de contingenthouders zijn niet aan een grens gebonden en kunnen, ongeacht de grootte van de overdracht naar goeddunken ijzerbons en/of B. V. O's ,,C" gebruiken. JÉ*****-********#** Den 7cn Mei liopen onT 3s ze gcl.efde Otu'/ers, Be- .j, huwd- en Grootouders v ïjc BASTIAAN ROEST -*k LEVNTT K KOEST- KERK HO VK hun 2ö-jarig0 Eehtvrr rui ging te herdenken Dat zij nog.'ang ge- J X spaard mogen blijven is 'f. c.'e wensch van hun -jj dankbare Kinderen, Be- huwd- en K'eink.mle- Ij. Nieuwstraat 33. M'burg. Receptie Maandag 8 Mei van 10—12 en 2—5 uur" -Jr Zondag 7 Mei hopen onze innig geliefde Ouders, eh Behuwdouu'ers A- WKSTKRBEKE X M. WKSTKRBEKEJ den dag le herdenken :jc ii"at zij vóór 25 jaar ji 4= het Huwelijk traden. Dat zij nog .ang ge- J spaard mogen- blijven is o'e wensch van hun j- dnnkbare Kinderen en uj Verlooide. PIET BETSY en JAN- ZOET ei. CEES- Ml EN. Souburg, Me. 1944- Kanaalstraat 29- !j! -* -* -X- -v- Volstrekt ecnige Utiinisgcving- GetTouwd: Mr. JAN" UK VRIES en CORUY DE JAGER. Wageningen. 29 April 1944. Toekomst.g adres: Lange Delft 86. Middelburg Hiermede betu.gen wij on- en hartelüken dank voor de ele belangstelling na de ge boorte van; onzen Zoon ont vangen- P. WANJON. A. WANJON— MElfLMEESTER- Souburg, Mei 1944. Dijkstraat 27- 0 Verhuisd van Lange» Gist- -Uraat 23. M'burg naar; Korte Noordstraat 48. M'burg. J- ANTHEUNISSE. Hiermede betuigen wij. me de namens wederzijdsehe Ouders. onzen harte'.ijken donk voor de vele blijken van belangstelling, vóór en bij ons Huwelijk ontvangen. A- J- HUBREGTSE G. A- HURREGTSE— RIJKE BOER W.-Souburg. 1 Mei 1944- ATHLETÏEKVEKEENIGING „SAGITTASOUBURG. Train.ng Dinsdag- en Don derdagavond veld R-C-S Sou burg Aanmelden: COLIJN. Kanaalstraat 79. Souburg en LEIJDEKKERS. Violen laan 9, Vlissingen Mevr- Dr. J- NIEUWEN- HUYSE te Kr ui Hingen vraag: EEN DIENSTBODE voor dag of dag en nacht. rjöóttek, u w huls om in een^ gezellig tehuis door muren en plafonds te vernieuwen met VLOEIBAAR BEHANG (ook aan te brengen over oud behang) Fabr. N.V. Lakfabr. Kio.wiet Je Jonge, Groningen Vraagt inlichtingen aan Uw schilder of aan den Vlissingscher. Verf- en Glashandel F. D. <i. PRINS ZONEN. Kantoor: Verk. Quakkelaar- straat 66 Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 3