BEVA MELBA Sport Het staken van wedstrijden by luchtalarm. Het bestuur van den N.V.B. heeft betreffende het staken van voetbalwedstrijden bij luchtalarm, het volgende be- Bluit genomen: indien een wed strijd in de eerste helft defini tief gestaakt moet worden, zal hij opnieuw worden vastge steld. Wordt de wedstrijd in de tweede helft definitief ge staakt, dan zal, indien dit voor den competitie^tand noodza kelijk is, de wedstrijd worden uitgespeeld, waarbij de stand oji het oogenblik van staken wordt aangehouden. WEDSTRIJDPROGRAAMA N.V.B. Afd. Zeeland. Afd. A: R.C.S. 2De Zeeuwen S; Zeelandla 2—.Middelburg 3. Afd. B: E.M.M. 2—Middelb. B.; De Zeeuwen 4R.C.S. 3. Afd. D: Goes 3Robur. Afd. E: Volharding 2Kwaden' domme 2. Afd. H: Axel 2— Ria; Terneuzen 3 —Sluiskil 2. Afd. I: Steen 2—Hontenisse 2; Lams- Waarde 2Hontenisse 3; Hulst Lam&waarde. Afd. J: Retranchement—Aarden burg 2. Afd. K: IJzendijke 2Breskens 3. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissin- ten (afw.); Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en J. P. Pb. Dooienboe, Middelburg; Gewestel. nieuws: H. van Benthem, Goes en ÏL F. H. L. Sondag, Oostburg; Advertentiechef: voor Middelburg: C. P. Buijs, voor Vlissingen S. Rtjkeboer. SSijtux te. iaat H.H Kappers, Drogisten en Grossiers Attentie! Véór 11 Msl a.s. moeten de tcheerzeepbonnen R 01 lijn Ingeleverd. Lever deze dus omgaand Int du ADELAAR-PRODUCT PRIMA! Driedubbel-aterk is de vacht van den ijsbeer: een natuurlijke bescher- - mingl BEVA vakkleed;ng is óók weergaloos sterk •n óók eangepast aan de eischen van don drager en zl)n werk"! Mannen - en ook Vrouwen die de veertig zijn gepasseerd en lijden ean Rheumatische pijnen, moeten voorkomen dat ze de dupe worden ven hun leeftijd. Met de Jaren verslappen de bloedzuive rende organen, verzwakt ook de spijsvertering. Dan gaan zich on zuiverheden vormen in het bloed •n die hoopen zich op. Zulke ■senschen moeten Kruschen ■•men. Kruschen wordt over de keele wereld erkend als hef middel •egen rheumatische pijnen. Bij Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41, ■ftsl.in de bekende gele verpakking Van do navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd en beroep. Janssen, H. H., 28, makelaar: Janssen, Th., 40, zonder beroep: Janssen, W. J-, 61, ingenieur of ma chinist; Joerman, F., 32, scheepvaart empl.Jong, P., 54, koopman; Jong, A. de, 43, werkzaam op telegraaf kantoor; Jong. B. de, 53. gepension- neerd: Jong, H. de, 50. werkz. op plantage; Jong, W. de, 19, student; Jong, W. A. de, 18, handelaar in scheepsart.; Jongeboer. J., 51, werk zaam b(J electr. MU-: Jongenelis, A., 41, zonder beroep; Jongh, H. de. 54, gouvernements-amötenaarJongman, A-, 23, politieambtenaar; Jonker, C. N., 49, hotelhouder: A. Jonker, 34. ae6. machinist; Jungnitz, A. J, J. 54, gepensionneerd; Jungslager, e. F., 18 student; Kadt, l. de, 48. koopman: Kadt, J. de, 46, werkz. op fabriek; Kam, J. A. van der, 19, student; Kamps, R. e., 50, leer- aar; Kapteyn, P., 19, student; Kap teyn, W., 60, winkelier; Kapteyn, W. J.. 19, student; Kasper, H. M., 28, civiel ingeleur; Raamsdonk, Jan, 42. 1e machinist: Slangewal, H. J., 34, electrotechnisch ingenieur; Slikker, Cornells. 41, architect; Sloots. Dirk. 57, architect; Siotemaker, Adrianus. 40, advocaat; Sluis, H. R. van der. 26, 4e machinist; Sluys, F. C. van, 30, politieagent; Smit, Jan, 20, leer ling: Smit, Jan, 55, klerk; Smit. F. W., 34, direct.; Snel, gL V., 54, zonder beroep; Snel, R. H., 56, klerk; Sncthlage, J. C., 54, ondernemer; Sobels, J. M., 34, klerk; Soesman, e. H., 24, zonder beroep; Soete, Fre- derik de, 26, electrotechnisch inge nieur; Soete, Pieter de, 58, muziek instrument-stemmer; Soetekouw, Jaco bus, 22, pakhuis-opzichter; Soetekouw,. H. A.. 52, soldaat; Soeterik, Rene, 25, electrotechnisch ingenieur; Some- pouse, Bernard, 40, klerk; Sommer, R. F., 37, klerk; Sontag, F. W, R., 19, leerling; Sontag, Hein, 18, leer ling: Souman, J. S. A., .43, klerk: Spalding-Frederich, W. C. e. H., 45. ingenieur of machinist; Spanjerberg. J. H., 19, kok; Spenrath, H. J., 27. onderzoeker: Spènrath, L. C., 22, werkman; Spenrath, T. A., 24, zon der beroep, Speyer, J. e., 52, hoofd opzichter; Speyer, Philip, 51. koop man; Spier, W. G., 59, adjunct di recteur; Spiessens, J. B., 56, gepen sionneerd: Spit, M. H., 18 leerling; Spoel, Jan, 34, klerk; Spoel, J. M., 37, ingenieur of machinist; Sprangers, Nicolaas, 53, verpleger; Spa, J. R. 40, klerk; Spil, Petrus, 58, scheeps timmerman; Spuyman, Hendrik, 18. leerling; Spruyt, Hans, 18, klerk; Spijker, Johannes. 49, leeraar; Staal man, F. J., 46, klerk; Stad, A. M., 56, hotelhouder; Stam, Camil, 18, leerling; Stam, P. A., 53, klerk; Staupe, e, F., 59, - pakhuisopzichter,- Steenbergen, S. P.. 25. timmerman; Steenbergen. S. J. A., 25, werkman; Steenstra, Jan, 52. ingenieur of ma chinist: Steffens, J. J. W., 41, in genieur of machinist; Stein, F. L. C. von, 52, planter; Stein, L. F. von. 34, werkman; Stevelink, L. W. J., 40, klerk; Stipriaan-Luiscuis, Henri van, 19, leerling; Stomp, J. J„ 45. accountant; Stoppelenburg, G. J.,'35, waker; Storm, R. J., 60, werkman; Storm, S. R. L., 25, 4e machinist; Straaten, Carel van der, 55, zonder POST VOOR VRIJWILLIGERS. Het 86- Ersatzkommando Nlederlande In Den Haag maakt, In vèrbnnd met het zenden van post aan Vrij willigers, die dienen bjj de verschil lende eenheden der Waffen-SS, of die In lazaretten, Genesungsheime enz. liggen, het volgende bekend: Alle brieven, tijdschriften en pak jes moeten in het vervolg geadres seerd zijn als volgt: An das SS-Hauptamt, D 11/2 Deutsche Dienstpost Maastricht. 'Zur Welterleltung an: (naam) (Veldpostnr. of 'adres) Daardoor zal de verzending van de veldpost In het vervolg minder ver traging ondervinden. Brieven, tijd schriften en pakjes moeten duidelijk van naam en adres voorzien zijn en ook het adres van den afzender moet er duidelijk op -vermeld zijn. Het verdient aanbeveling In de pakjes ook een adres bij te voegen en deze stevig te verpakken. Tot 20 gram Is alles vrij van porti. Pakjes boven de 20 gram moeten van Zulassungs- marken voorzien zijn als deze naar veldpostnummers gezonden worden en mogen niet zwaarder ^zijn dan 100 gram. Zwaardere pakjes ook met 2 Zulassungsmarken zjjn niet toe gelaten. Pakjes aan gewone adres sen, dus niet aan veldpostnummers, mogen niet zwaarder zijn dan 1000 gram. Tijdschriften en kranten mogen aan veldpostnummers zonder Zulas* sungsmarke verzonden worden. Luchtveldpostbrieven moeten van 2 luchtpostzegels voorzien en op den brief moet vermeld zijn: luchtveld- post. Luchtveldpostzegels en toela' tlngszegéls worden door de vrljwilll- gers aan hun familieleden gezonden. - Het Is In het belai^ der familie leden zelf, dat "dan de voorschriften nauwkeurig de hand gehouden wordt, it dan heeft men meer zekerheid, dat de post geen vertraging onder vindt en op de plaats van bestem ming aankomt. In het vervolg moeten dus brieven, tijdschriften en pakjes voor de vrijwilligers niet meer naar het' SS-Ersatzkommando Niederlande in Den Haag gezonden worden. De veldpost voor de vrijwilligers wordt door de Hollandsche post aan genomen en in plaatsen waar kanto ren van de Duitsche dienstpost ge vestigd zijn, kan men de veldpost daar bezorgen. Ook kan men bij dc Duitsche dienstpost geld verzenden op veldpostwissels voor de vrijwilli gers bij alle eenheden der weermacht en Waffen-SS. beroep; Straub, Johannes, 52, inge nieur of machinist: Stijns, Pieter, 50. pakhuisopzichter; Stoker, Albert, 53, klerk; Stolwijk, L. G., 51, specia list; Stoop, Martinus, 51, machinist: Straalen, P. J. W. van, 50. leeraar; Stubenrauch, W. J., 47, hoofd-redac- teur; Suvereln, W. J. a., 57, direc teur drukkerij; Suyderhoud. L. M. A., 53, planter; Swarthof, J. W., 42. klerk; Swierstra, B. N-. 36, 2e ma chinist: Swleten, j. A. M. van, 60, accountant; Sijnja, Freddy, 23, stu dent. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrijging van nadere inlichtingen te wenden tot de Ve afdeeling van het Informatiebureau van het Ned. Roode Kruis, Dr. Kuyperstraat 9 te 's-Gra- venhage, onder opgave van zoo vol ledig mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, be roep, werkgever en laatst bekende adressen der geïnterneerden. DB KASCONTROLE 17) door Paul Roserihayn HOOFDSTUK VII. De nieuwe privé-secretaris. In de ruime lokalen van de Continentaalbank in de Beren- straat te Berlijn tingelden de telefoons, rolde het geid, loop jongens renden door elkaar, de schrijfmachines ratelden; voor de verschillende loketten stond een aanzienlijke menigte. Met vaste schreden liep een heer met een moojen langen witten baard door dé reeks, ka mers van het kantoor: de di recteur-generaal. Hier gaf hij aanwijzingen, daar groette hij een bekende. Naast hem liep een slanke, gladgeschoren jon geman met een blocnote in de hand. Van tijd tot tijd, als hg zijn bevelen gaf, maakte de jongeman ijverig enkele noti ties. Een jonge bankbeambte keek de twee nieuwsgierig na. „Wie is dat eigenlijk?" vroeg hg aan zjjn buurman, die, ijverig over zijn lessenaar gebogen, wissels zat in te schrijven. Deze keek op en zag de voorbijgaanden rustig na. „Dat is de nieuwe privé- secretaris van den directeur- generaal". verklaarde hij. Dien heb ik nog niet ge zien", was het vérbaasde ant woord. „Dat kan uitkomen", lachte de ander. „Vanmorgen is hij er ook pas voor het eerst. Hij ziet- er nog al verwaand uit. vind ik. Ik ben benieuwd of hij tijdens het koffiedrinken in de groote cajitine komt, of dat hij er de voorkéur aan geeft om zijn broodje in eenzaam heid te verorberen". Neen, de nieuwe privé-secre- taiis was heelemaal niet zoo terughoudend als hij er uit zag. Precies om twaalf uur kwam hij de cantine binnen en zette zich met een beleefden groet aan een van de kleine tafeltjes, waaraan nog een stoel vrij was. „Wendel", stelde hij zich ■voor. Ook de anderen maakten zich bekend met een lichte buiging. De „nieuwe" ontpopte zich als een man met aangename omgangsvormen, die veel van de wereld had gezien en gezel lig wist te praten en 1e ver tellen. Bovendien was hij be scheiden en hij deed zichtbaar zijn best om zijn eigen per soon op den achtergrond te stellen. Hij had zeer veel in teresse voor sport en zoo kwam het gesprek al spofcdig op de Olympische Spelen. „Jammer", zei hij. '„Ik was die dagen niet in Berlijn en Rechtszaken POLITIERECHTER MIDDELBURG. De machinist S. Gabriëlse van het stoomschip Valk IV was te Bruinisse een half pur- tje van boord gegaan. Toen hg terugkwam lag in zijn verbltff- alles door elkaar. Uit een por tefeuille in een jaszak bleek een bedrag van 225.50 te zijn verdwenen. De 22-jarige schip persknecht J. B. J. uit Bres kens, die aan boord in dezelfde ruimte verbleef als G., werd aan den tand gevoeld en be,- kende den diefstal. De officier eischte 2 mnd gev. straf. De pol. rechter veroordeelde verd. tot 1 mnd gev. straf. Twee Brabantsche boeren knechts, de 23-iarige C. B. en de 38-jarige J. V. v. 't H,, bei den uit Dinteloord, moesten begin Maait in verband met de evacuatie, op Tholen aard- appelen rijden Zij overnachtten bij den landbouwer D. de Jonge aldaar. Des nachts haalde B. uit een kistje, dat op den schoorsteen stond, twee ta- bakskaarten. Hij gaf er een van aan v. 't H, Tegen B. was de eisch 1 mnd gev. straf en te gen v. 't H. 3 weken. De uit spraken luidden: B, 3 weken en v. 't H. 2 weken gev. straf. De 38-jarige schelpdieren- visscher F. B, R. uit Philippi ne, die van Oct. tot Dec. jl, bij de Centrale Suiker Mij. te Sas van pent werkte, nam dage lijks 1 a lVj kg suiker mee naar huis. Verd. werd veroor deeld tot 2 weken gev. straf. Eveneens tot 2 weken gev. straf werd veroordeeld de 19- jarige werkster bij de O.T., R. de L. uit Axel. Zij had te Dom burg een paar schoenen, een ceintuur en een doos poeder gestolen van mej. C. v. Santen. De 22-jarige inpakster J. P. H. te 's Heer Abtskerke, die in April in betrekking was bij v. d. P., nam aldaar 9 lakens en kussensloopen weg. Daarna in dienst bij een stoomwasscherij te Goes, stal zij een onderjurk, een directoire en 9 zakdoeken, terwijl zij wel eens elastiek uit directoires haalde. Ook de 19-jarige strijkster N. A. uit Borssele maakte zich schuldig aan diefstal van elas tiek en ondergoederen. De off. eischte voor II. 2 we ken en voor A. 3 weken gev. straf. De pol. rechter veroor-' deelde ieder tot 2 weken gev. straf. Wegens beleediging van den marechaussee H. A. v. d. Lrjcke eischte de off, tegen den" 27- jarigen landarbeider A. de M, te Cadzand 25 of 15 d, h. De uitspraak was 20 of 10 d. h. toevalligerwijze heb ik ook niet hét geluk gehad, iemand te spreken, -die er bij is ge weest." „Nu, dan bent u hier wel aan het juiste adres", lachte er een. een jonge man met een mooi opgestreken snorre tje. „Onze "bank is een ware sportclub. Bij den hoofddirec teur begint het en bij den portier houdt het op". Wendel keek vroolijk op. „Dan zullen ook wel eenige heeren van de bank in het Stadion geweest zijn?" vroeg hij geïnteresseerd. „Zeker, 'de directeur-gene raal zelf wad er en dan de eerste procuratiehouder Tho mas. U begrijpt, die heeren kunnen zich dat veroorlooven. Die geven zich 7#elf verlof en er ki-aait geen haan naar. Van ons hebben de meesten een weigering gekregen, toen zij om twee vrije dagen verzoch ten. Nu ja", 'ging hij schouder ophalend voort, „wat zou ei- ten slotte van terecht zijn ge komen, als de halve bank naar het Grunewald gegaan was. Mij kon men het moeilijk wei- Teren, want ik ben lid van de Algemeene Turnvereeniging en ik heb al v-erserffeidene eer ste prijzen. Ik heb dan ook zelf aan den Marathonloop meegedaan". (Wordt vervolgd). MIDDELBURG Uifc het politierapport. Wegens h.et zich tijdens luchtalarm op straat bevinden, werd een politioneele waar schuwing uitgereikt aan M. J., M. A. Z., J. D., L. H.r C. J. P„ A. P. L„ C. P. T„ A. de K„ C. J., I, A. en H. de V., terwijl voor dezelfde overtreding een proces-verbaal werd opge maakt tegen A. A. de T. en J. C. L. alhier kreeg een po litioneele waarschuwing we gens het als wielrijder bij het veranderen van richting, geen teeken geven. Gevonden voorwerpen. Aan ,het bureau van' Politie te Middelburg zijn van 24 t.m. 30 April de navolgende goederen als ge vonden aangegeven en gedeponeerd: een boterhamzakje, roode portem. m. Inh., regenkapje, blauw kindersokje, portefeuille met inh., wollen kinder kapje. 2 1 ietssleuteltjes aan touwtje,, zwart dameshoedje, kinderpantoffel, rüwielslotsfeuteltje. linnen zakje, brui ne portem. met inh. (bonnen), legi timatiebewijs t.n.v. W. J. Scheele. Goes, koffersleutel, duimstok, portem. met inh., huissleutel, rozenkrans, vul pen, zakkam in étui, portem. m. inh., levensmiddelenbonnen en kindercein tuur. Vervolgens zijn inlichtingen te "be komen omtrent de volgende voor werpen bij de onderstaande personen: Kindartaschje, M. Tisslnk, N. Oos- terschestr. 5; das, A. van Aartsen, Korte Giststr. school-étui, M. Ropsendaal, Domburg, Ooststr. 12; portem. met inh., Distributiekantoor. Zuidsingel; bruin linker kinderschocn- tje, Bulthuis. Spiustr. 24: sjaaltje L. de Kat, Penninghoeksingel 75: zakje meel, J. Schot, Noordweg .36; vulpen, (Luxor), W. Hertogs, Noordsingel 104; krat met 3 kippen, W. C. Baas, Schoorst.v. singel 32; etui, inh. vul pen. potlood enz., C. Willeboordse, Giststraat 31: heerenhoed, Vroom en Dreesmann. Dam; ceintuur, A. Gil- lisse, Püpstr. 37; bruine portem, m. Inh. en .bonnen, P. Klap, Volder straat 11; bruine heeren wollen hand schoen, J. Geljon, Oude Vliss. weg 9; puntmesje» J. Louwerse. Veersche Singel 68; zakmesje, M. Schoolmees ter, Meidoornlaan 40; grijze ceintuur en blauwe Jongensmuts, C. v. d. Berge, Varkensmarkt 8; fox terrier, van Boven, Stadhui6, Middelburg; blauwe portem, met inh., C. den Engelsman, Segeerssingel 112; kinder- portem. met inhoud, Goverse, Noord singel 118; rood vulpotlood. N. Baas. Koepoor.tstr. 1zilver kettinkje, de Jong.- Haringplaats 4; nikkelen pols horloge, Bosscha art, Seïssingel 70; ring met 6 sleutels, A. Blokpoel. Lambrechtstraat 12: bruine dames- portem. met inh., Postkantoor, Lange Noordstr.: portem. m. inh. en distri butiebescheiden, Steketee, Korte Geere 33; portem. met inh., J. Leeman. N. Vlisp. weg 76; zwarte vulpen (Pelikaan) H. Nederhand, Rozenstr. 56; lipssleutel 4279, J. Plansoen, Jo- dengang 16; portem. met inh., Reij- nierse, N. Haven 39: duimstok. Ha melink, Leliestraat 22; huissleutel (Veco), R. de Rijke, Ëigenltaard- straat 5. Inlichtingen aan het bureau van politie, op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, tufichen 17 en 19 uur. GOES Baldadigheid. Onbekenden hebben in het plantsoen, nabij de Ganzepoort- brug, een perk met tulpen zoo danig vernield, dat thans ter plaatse een bord geplaatst is met het opschrift: „Schaamt U". Wien de schoen past... Gouden bruiloft. Heden viert het tijdelijk te Haaksbergen verblijvende Goessche echtpaar P. Schrij verE. Schrijver zijn gouden bruiloft. 7 r.Trr?7 Om de Voedingatcaarde «Heen «I moet ge de kinderen Melba geven. Ze drinken het graag, want Melba is lekker! De Versterkende Kinderdrank Vooi -lede# ki •en pok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2