X <ör HERVAHOVA Sport VOETBALPROGRAMMA. Slttardsche Boy»V.V.V.f T.S.C.Goes. Oe zeer belangrijke wedstrijden om «tn plants In. de eerste klasse nemen Zondag een aanvang en de Zeeuwsche kampioen Goes komt eveneens in het veld. In Sittard zal het geducht span nen, dooh van de kracht van beiden Ie ons te weinig bekend om ons aan een voorspelling te wagen. Goes krijgt het In Oosterhout zeker niet gemakkelijk. De blauwhemden zijn weliswaar in Zeeland geen onbeken den, doch de laatste Jaren hebben wij hen noode gemist. Vorig Jaar hadden *IJ een uitermate gunstig seizoen, doch In de beslissingswedstrijden tegen SchIJndel toonden zij ook nu nog mee te tellen. We zijn benieuwd hoe de Goesenaren het er af brengen. O. starten ze niet kansloos. Yerseke R.C.S.Zeelandla (bcsliss.) E.M.M. gaat een zekere nederlaag tegemoet. R.C.S. ontvangt Zeelandia •n de Souburgers staan voor een uiterst moeilijke opgave. Zij moeten met minstens 2 doelpunten verschil winnen, willen zij het tot een be slissingswedstrijd brengen. Is de over winning kleiner, dan speelt Zeelandia tegen Internos een heele competitie om 'n plaats in de 2e klasse, is de overwinning echter grootsr, dan mag R.C.S. haar kracht nogmaals toonen. WIJ houden het op Zeelandia, Aardenburg moet goed op haar tel len passen tegen de IJzendijke-ploeg, terwijl Breskens weer een overwin ning zal toevoegen aan de reeds be haalde. Terneuzen 1Terneuzen 2; Axel—Hulst. Terneuzen wint vanzelfsprekend van haar reserves, terwijl Axel baas moet kunnen blijven tegen Hulst. ZeeuwenAlliance: R.B.C.Vlissingen. De belde Vlissingsche clubs doen het tot heden goed voor den beker «n ook nu geven we beiden wel kansje op winst, al zal o.l. R.B.C. moeilijker to weerstaan zijn dan Al- stcuxt Bouwstof voor Vto gezondheid! Dat heeft U noodig, nü meer dan ooit.' Neem dus de krachtig versterkend© en smakelijke dragees Vaa Bulderen Bruilaerts, grootgrondbezitter (ex planter) drinkt zijn fhee zóó: Maar htf drinhl Santé! ARR. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Kaas gestolen. Uit het pakhuis van de A.T. O. te Hulst had de 40-jarige chauffeur J. J. A. aldaar se dert September van het vorige jaar verschillende kazen ge stolen. De eerste maal had hij de gestolen kaas aan zijn vrouw gegeven. Daarna had hij regelmatig eenige kazen weggenomen en verkocht aan een caféhouder ter plaatse. Verd. pleegde den diestal des avonds als het donker was en het personeel zich achter in het kantoortje bevond. In to taal werden wel 600 a 700 ka zen ontvreemd. De opbrengst van de verkochte kazen gaf verd. aan zijn vrouw. Toen hii op een avond met een sleutel de deur opende en zich toe gang tot het pakhuis verschaf te, werd hij door de politie, die een oogje in het zeül hield, betrapt en na een korte ach tervolging op straat aange houden. Verdachte bekende. De officier van justitie achtte het feit ernstig: De gestolen voorwerpen vertegen woordigen een groots waarde. Verd. pleegde den diefstal uit hebzucht. Spr. eischte 5 mnd. gev.straf met aftrek der prev. hechtenis. De verdediger, mr. van Son, merkte op, dat verd. volledig bekende. Spr. wees er op, dat verd. niet bemiddeld is en dat hij wegens ziekte niet normaal kan werken. Verd. is het slachtoffer van zijn omgeving geworden, meende pleiter. Hij heeft berouw over zijn daaa en pl. vroeg clementie. Uit spraak 5 April. Berooving en moord. Vervolgens had zich te ver antwoorden de 32-jarige be tonwerker J. V. uit Middel burg, wegens poging tot be rooving van een man in een rijdenden tnein, nabij Rotter dam, althans wegens geweld pleging met het oogmerk om diefstal voor te bereiden. Voorts werd verd. ten laste I gelegd in den nacht van 31 Oct. jL te 's-Heer Abtskerke, Adriaan Constant van het le ven te hebben beroofd, na de woning te zijn binnengeklom men en zich wederrcchte^; levensmiddelen te hebben toe geëigend. Op verzoek van den officier van justitie werd deze zaak naar den rechter-commissaris verwezen voor een nader on derzoek op verschillende pun ten. Laatste Berichten NIEUWE TERREURAANVAJL OP BERLIJN. In de avonduren van den 24sten Maart was de rijks hoofdstad opnieuw het doel van een groot opgezetten ter- reuraanval. Talrijke brisant- en brandbommen werden dooi de Britsche bommenwerpers op de geheele stad geworpen. De luchtverdedigmgsstrijd- krachten vielen de vijandelijke gevechtsformaties met lucht doelartillerie en nachtjagers Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissin gen: Algemeen redacteur: M. Gccrse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd. Vlissingen cn J. P. Pb. Doo- renbos. Middelburg: Gewest el. nieuws: H. van Benthc-m, Goes, en R. F. H. L. Bondag, Oostburg: Haagsuh redac teur mr. J. C. de Wit; Advertcntle- chef: voor Middelburg: C. P. BuUs, voor Vlissingen S. Rükeboer. Feuilleton TWEE ZUSTERS 79) door B. REEN. In dat korte epistel had Paula ronduit gezegd, dat ze er tusschen uit trok met den mau van haar hart. Maar aan gezien Bart dien man was en ze er niet met hem tusschen uit was getrokken, waarom had ze dan die verklaring ge geven Verondersteld, dat ze die verklaring heelemaal niet had gegeven Verondersteld, dat haar brief een vervalsching was of dat ze gedwongen was hem te schrijven onder be dreiging van den schurk, die haar in zijn macht had? Do zon begon al op te ko men tegen den tijd dat Bert Amsterdam bereikte. Hij ver minderde vaart en reed een tamelijk smalle straat in. Een van de huizen in die straat vermeldde op een koperen plaat J. v. d. Randen. Particulier detective. Een typische man oo pan toffel* eu Bog maar balf ge- Kerk- en Schoolnieuws Ned. Herv. kerk. Beroepen te Veendam P. H. Kapteyn te Schagen; te Amersfoort (vac. K. J. v. d. Berg) E. de Looze te Hilversum. Aangenomen naar Middel burg (vereeniging van Vrijzin nig Hervormden) J. H. Hanne- man te Uitgeest. Bedankt voor Berlicum D. J. Burgersdijk te Harlingen. Be'-vemd tot hulppred.: te Amersfoort (wijk 4) J. Molen- sterjn, cand. te Putten o. d. Vel.; te Leusden J. Herwegen, cand. te Wassenaar; t.e Utrecht (wijlt 13) G. J. Goverts, cand. aldaar. Geref. kerken. T.veetal te Voorburg (3e pred.pl.) C. B. Bavinck te Kampen en L. Praamsma te Nieuwwolde. Aangenomen naar Gapinge J. M. Bloemkolk, cand. en hulppred te Haarlemmermeer Chr. Geref. kerk. Tweetal te Vlaai-dingen H. van Leeuwen te Ermelö en C. Smits te Dor drecht. Prof. dr. K. Schilder geschorst. De generale synode der Ge ref. Kerken heeft in zijn giste ren te Utrecht gehouden zitting met 41 tegen 5 stemmen 2 le den ontbraken) op grond van een 6-tal overwegingen beslo ten, prof. dr. K. Schilder, hoog leeraar aan de Theol. Hooge- school te Kampen, voor den tijd van 3 maanden te schorsen in zijn ambt, èn als hoogleeraar èn als em. predikant van de kerk van Delfshaven, zulks op grond van het feit dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan de in art 80 der kerkenorde ge noemde zonde van scheurma- kirig. Besluiten, benoemingen enz Geslaagd voor het voorloo- pig diploma scheepswerktuig- kundige de heer-sn A. v. d. Ven te Middelburg en J. Roo- se te Koudekerke. D e 71-j a r i g e land bouwer H. Dijks te Erm, ge meente Sleen, geraakte onder een wagen, die omsloeg door dat de paarden op hol sloe gen. De man is aan de ver wondingen overleden. kleed, deed Bert open. „Jij bent een zoon van Jan van den Bosch, is het niet?" zei hij, z'n' hand uitstekend. „Het is lang geleden, dat ik je vader gezien heb, maar het is hetzelfde gezicht. Hoe gaat het met je vader?" „Hij is vorig jaar overleden", gaf Bert kalm ten antwoord. „Hij herinnerde zich u even zeer als u zich hem schijnt te herinneren. Hij heeft me vaak verbluffende staaltjes van uw speurkunst verteld". Van der Randen lachte en wreef zich de handen. „Ja, ja", zei hij, „ik heb al i massa moeilijke zaakjes tot een oplossing gebracht. Maar kom binnen, neem een hartversterking en vertel me welke moeilijkheid je zoo vroeg in den morgen hier heeft gebracht". „Ik hoop dat u me kunt helpen", zei Bert, die hem vervolgens vertelde van Pau la's verdwijning, van de ge- vonde vrouw, die de vrouw van Leo Bakker bleek te zijn, kortom zijn geheele weder varen van den laatsten tijd. Het aandeel van Leo Bakker in ee» en ander bleef natuur- Korte Predikatie. ECCE HOMO. „Jezus dan kwam uit. dragen de de doornenkroon, en het pur peren kleed. En Pilatus zeide tot hen: Zie de mensch Hebben wij niet genoeg ellen de? Geef ons blijdere klanken! Geef ons een zonniger beeld- Niet dit! Er is iets in ons dat zich verzet, dat den lijdenstijd zou willen overslaan. Wij willen op dit plekte van de courant wel een oogenblik vertoeven als in een oase. Maar dit is de meest barre, akelige woestijn. Mogen wij elkander daar brengen, in dezen tijd? Maar indien nu dit meest bar re. akelige, ons predikt ons ge luk! Indien dit wreede, vreese- lijke, ons het heil doet zien! ons Jen vrede aanbrengt! Cms den zin van eigen leed en lijden ver klaart! Zie de mensch,... Pilatus heeft het niet qeweten. welk een wijde beteekenis dit achteloos daarheen geworpen woord zou erlangen. Zie de mensch.... En voor alle eeuwen tot aan het eind der tijden staat daar in de wereld der menschen hef beeld van de zen spotköning. Is dat mijn ]e- zus? Is zoo mijn Heiland? Deze blceke, bebloede, besmeurdebe- spogen. toegetakelde, deerniswek kende gestalteEn toch, hoe koninklijk, hoe majesteitelijk, hoe goddelijk in zijn nameloos lijden. Wij zouden Hem niet anders wenschen. Die soldaten hebben ongeweten een bitter schoon ding gedaan: aan de wereld, aan de ze verloren, ten onder gaande wereld, het beeld te geven van haar Koning. Die doornenkroon is Zijn overwinningskrans. Die purperen mantel is Zijn triomf- kleed. Dat riet is Zijn zegestaf. Hij is in Zijn lijden overwinnaar. En Hij heeft het geweten. Zoo is nu God. Zoo is de wereld Zoo is nu God voor de wereld. Dit is een wereld die gered moet worden. Ten koste van alles, zegt Godten koste zelfs van dit. Er Jezus wist het, en leed het daar om zwijgend. Zie de mensch.... Ja, ik wil zien naar dat blceke. bebloede, besmeurde gelaat, ik wil zien naar mijn Koning, die alles' ver droeg. omdat Hij wist. dat Hij al zoo bezig was allen te redden, die door dit beeld bewogen wor den tot God. F. VLISSINGEN Mevr. wed. S. J. Engering- Spiilner t In den ouderdom van 68 jaar is te Middelburg overleden mevr. wed. S. J. Enge ring Spillner, die vele jaren lid van den gemeenteraad van Vlis singen is geweest. Voorts was zij o.m. voorzitster van den R.K. Vrouwenbond en van de vereeniging R.K. Meisjesbe- scherming alhier. Apotheek. Van heden tot cn met vol- gende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den ge- heelen Zondag de apotheek ge opend van de fa. van Ocken- burg, Badhuisstraat 22. Pred i kbeu rten Geref. kerk 9.30 ds. Smeenk, 3 ds. Meijnhout. Chr. Geref. kerk 9.30 en 5 leesdienst. Ev. Luth. kerk en Doopsgez. gem. 10 ds. Nolte. Geref. gem. 9.30 (Glacisstr.), 2 (Luth. kerk) leesdienst. Burgerlijke st^nd GOES. GeborenPetronella Hendrika, d. v. Ernst Pau' de Hoog en Hendrika Liebeek; Geertruida Jacoba, d. v. Jo hannes Kaaisteker en Sia van de Gucht-e. Overleden: Jan J. de Kam 81 j., man v. Cornelia Israël, te Kampei-land; Maatje West- strate, 62 j.. vr. v. Pieter de Voogd, te Middelburg; Corne lls D. Knuist, 22 mnd. lijk niet onvermold. Toen hij zijn verhaal gedaan had. knikte van der Randen. „Laten we eens kijken, of we niet meer van dien man te weten kunnen komen", zei hrj. ..Heb je een auto bij je? Goed. Laten we dan maar dadelijk gaan. Ik moet alleen nog even mijn schoenen aanlrekken en een jasje aanschieten". Bert behoefde maar kort op zyn gastheer te wachten. ..Ziezoo, daar bsn ik al. Stap maar in en rijd me maar even naar het hoofdbureau aan de Marnixstraat. De lui van de recherche zijn speciale vrien den van me en ze zuilen me wel even van hun registers in zage geven". De bureau-uren waren nog niet begonnen, toen ze bij het hoofdbureau aankwamen, maar van der Randen wist, dat hij op de door hem bedoelde afdeeling dag en nacht terecht kon. De portier kende hem en liet de beide heeren ongehin derd passeeren. Spoedig waren ze in het archief, waar de be trokken ambtenaar van der Randen als een goeden kennis bcrroe't? Deze maakte het doel van hun komst bekend. MIDDELBURG Bescherming der jeugd. De politie maakte proces verbaal op tegen den caféhou der H. B. alhier, die jongens beneden 16 jaar, zonder gelei-- de in zijn inrichting liet ver toeven, hetgeen strafbaar is bij een besluit van de secre tarissen-generaal van de de partementen van justitie en van opvoeding, wetenschappen en cultuurbescherming, be treffende de bescherming van de jeugd. Apotheek. Van Zaterdag 25 Maart tot 1 April is des avonds en des nachts en den geheelen Zon dag de apotheek Nonhebei ge opend. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk Ct Zand) 10 ds. Kroon, 2.30 hulppred v. d. Rse. Evang. Luth. kerk 5 ds. Nolte. Doopsgez. gem. geen dienst. Chr. Geref. kerk 10 en 3 prof. Wisse. Geref. gem. 9.30 en 2 leesdienst. Geref. Bond geen dienst. Geref. kerk in H.V. 10 dhr. Winter, nm. geen dienst. Ver. v. Vrijz. Herv. (Doopsgez. kerk) 10 ds. Wij- benga. Waalsch.2 gemeente (Doopsgez. kerk) 5 ds. Blom- maert. GOES Predikbeurten. Ned. Herv. kerk 9.30 ds. Ko- revaar (voorb. 1-1.Av.), 5 ds. Odé (H.D.) Geref. kerk 10 en 4 cand. Kuiper. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. kerk (Pr. v. Oranje) Do. 7.30 ds. den Boer. Vrij Ev. gem. 10 en 2.30 ds. v. d. Vis. Doopsgez. gera. 10 mej. dr. Bakker. Vrijz. Godsd. (Doops gez. kerk) 3 ds. Wijben ga. Le ger des Heils 10 hei-igings- dienst, 7.30 verlossingssamen komst, kapt. Westeriïof. Radioprogramma Zondag. Hilversum I. 414.4 M. 7.30 Ocliti-idklankenS.00 Zin van boet-zljn: 8,30 Harmonie, event. 8.30 —8.35 ©port: 8.45 Godsd. ultz.9.00 Nieuws; 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen: 10.00 GerritJe schiet bakken! 11.00 Salonork.11.30 SS; 11.40 Mar sehen; 11.45 Voorwaarts kameraden: 12.00 Nieuws; 12.15 Stabat mater dolorosa: 12.45 Sibbekunde; 13.00 Pianosonates; 13.30 Schijnwerper; 14.00 Symphonie-ork.15.00 Luister spel: 15.45 Gevar. progr.: 16.05 Sport: 17.00 Recht door zee; 17.30 Ork. v. Krevelen: J8.15 Volksklan- ken: 19.00 Nieuws: 19.10 Reportage; 19.15 Sport: 19.30 Opera: 21.30 Cello cn piano: 22.00 Nieuws; 22.15 Caba ret; 23.30—24.00 Walsen. Hilversum II. 10.00 Marschmuz. ca. 10.10 Soldatenlunk11.00 Godsd. ultz.; 12.00 Nieuws; 12.15 Omroep- ork.13.00 Toespraak: 13.15 Ork. Malando; 14,00 Voor de jeugd: 1-1.30 Voor dm Zondagmiddag; 16.00 Kwin tet; pim. 16.35 Klassiek mlddageonc. 17.30 Lezing: 17.50 Ind. muziek; 18.15 Zie Hvs. I: 19.00 Nieuws: 19.10 Filmmuziek; 19.30 Reportage voetbal- 20.00 Zoeklicht: 20.15 MolodleC-n uit u'tstalkast; 21.00 Mosette-ork.21.45 Avondwydlng; 22.00 Nieuwe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2