^wcüdeldp RONA 9 b DAG DER DUTTSCHE LUCHTMACHT. Donderdag was het de dag der Duitsche luchtmacht. Ter gelegenheid daarvan heeft rijksmaarschalk Herman Gö- ring een oproep, uitgevaardigd, waarin hij den soldaten van de luchtmacht dank brengt, dat zij ook in het 9e jaar van de herrezen Duitsche luchtmacht in aanval en afweer in de hard ste plichtsvervulling zich voor treffelijk hebben gehouden. „De heerlijke houding van het Duit sche volk, alle wreede bomter- reur ten spijt, is onze hoogste verplichting. Aan dien vijand wordt met nieuwe krachten en nieuwe wapens antwoord gege ven zooals hij het verdient. Ik vertrouw op U en ik weet, dat de Führer in de uren der groote beslissingen op zijn luchtmacht kan vertrouwen." Spr. herdenkt dan de kame raden die in den strijd met den Vijand zijn gebleven en tevens degenen," die evenals de solda ten aan het front, voor Duitsch- lands groote toekomst in het vaderland gevallen zijn. Bij de dagorder van den rijksmaarschalk brengen de bladen hulde aan de prestaties van de Duitsche luchtmacht, waarin het vertrouwen van het .Duitsche volk in de van dag tot dag toenemende kracht der luchtverdedigingsstrijdkrach ten bij afweer en aanval tot uiting komt. Sport HET PROMOTIE BESLUIT. De secr.-comp. leider van de afd. Zeeland van den N.V.B. schrijft: Het vorig seizoen stelde de N.V.B., op grond van de bijzondere omstan digheden, de promotie en degradati uit. Dit Jaar zijn de omstandigheden niet minder abnormaal geweest en gaat de promotie plotseling wél door. Bovendien is aan het begin van het seizoen zooveel ttj kennen gegeven als zou de beslissing hierover afhangen van het al of niet normale verloop van de competitie. Is er nu nog iemand, die wil beweren, dat we eer normaal seizoen achter den rug heb ben? En welk een onbillijkheid on de kampioenen van het vorig seizoen nu hun kans te laten verdedigen te gen de kampioenen van dit Jaar, die nu 'Juist op hun grootste kracht zijn. Trouwens de N.V.B. ziet wel In, dat de beslissing niet heelemaal zuiver is. Immers, wanneer alles zoo normaal was, als men met het besluit voorgeven, dan kon men toch wel laten degradeeren? Het besluit draagt zijn eigen veroordeeling in zich. Men krijgt sterk den indruk, dat men den degradatie-candidaten heeft willen ontzien en tevreden stel len door een negatieve beslissing ten hunnen aanzien, doch het niet aan gedurfd heèft om dan de kampioenen niets te geven, vergetende echter, dat men de kampioenen van het vorig Jaar dupeert. Ter Illustratie van den „noodtoestand", welke een noodcom- Onzuiver bloed vergiftigt Uw lichaam en veroor zaakt Rheumatiek. Bestrijdt onzuiver bloed met Kru- schen de beproefde en over de heele wereld erkende remedie. lede ren dag de kleine dosis zooveel als er op een cent gaat is vol doende om U te verlossen van Uw Rheumatiek, Uw hoofdpijn en die neerslachtige buien. KRUSCHEN Apotb. so Dror O.iL O.TS. LU. N.V -Rowntrt» In Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen spelen de 3e klassers met den 2en klasser Terneuzen en drie afdeellr.gs- elftallen in één afdeeling (omdat de toestand zoo normaal isHier bij zijn o.a. Axel (de - kampioen) en Sluiskil. Het afdeelings-elfta! „Steen" gaat ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst en heeft het bestaan om „Sluiskil" met 51, „Terneuzen (2e kl.) met A2; „Terneuzen II" met 61 en last not least „Axel met 63 (thuiswedstrijd van „Axel") kloppen. Veronderstel, „Axel I" volgend seizoen in de 2e klasse moet uitkomen. En aan da zelfde „Steen" zouden ook „Zeelai dia" en „Goes" zelfs, hun handi vol hebben, omdat dit elftal minder dan de anderen onder de tijdsomstan- heden te lijden heeft gehad. De eenige billijke oplossing geweest: kampioenen zoowel a gradatiecandidaten te verzamelen in deze „nood-seizoenen" en hen na het ecrat-volgende normale seizoen de zaak laten uitvechten. Het aanvankelijke besluit van der N.V.B., dus het besluit van het vo rig seizoen was als grondslag fout. Het thans gevallen besluit is zeker geen Salomo's oordeel. Een peccavi misschien? Athletiek. Jubilcnm-loop van Marathon to Souburg- Ter gelegenheid van haar 15-ja rig bestaan organiseert de VHb- singsclie atliletiekvereenïging Ma rathon Zaterdag een jubileuinloop „Dwars door Souburg", voor ju- ren en senioren. Bü de senioren hebben verschillende bekende Zeeuwsche loopers ingeschreven- De organïseerende vereeniging heeft In verband met het 15-jarig bestaan, dat 1 Juli a.s. zal wor den herdacht, een jubileumbeker beschikbaar gesteld als wisselbe- 'oor den eerstaankomonden looper- EFFECT VAN DUITSCHE LUCHTAANVALLEN OP LONDEN. Te Stockholm is het eerste authentieke, hoewel beperkte relaas over het effect van de Duitsche luchtaanvallen op de Britsche hoofdstad ontvangen. Een ooggetuige heeft tegen over een vertegenwoordiger van het D.N.B. verklaard, dat de eerste Duitsche aanvallen, in tegenstelling tot de bestaan de meening, groote vernielin gen hebben aangericht. Hij is echter slechts getuige geweest van de bombardementen van 23, 24 en 25 Februari. Het gebied van Greenwich, ten Zuiden van de groote bocht van de Theems, is bijzonder zwaar getroffen. Het dicht bij den oever van de Theems lig gende Royal Naval College leek op een gloeiende vulkaan, waaruit vlammen hoog opscho. ten en nog dagenlang rook en walm opstegen. De beroemde sterrenwacht van Greenwich is door brisant- en brandbommen vernield. Ook het beroemde park heeft ernstig geleden en ziet er uit als een oerwoud na een cycloon. Het marine-arse naal én de gebouwen der uit gestrekte havenwerken en de locks waren 36 uur lang een enkele vlammenzee, die de brandweer van de rivierzijde wegens de.buitengewone hitte- ohtwikkeling slechts stap voor stap kon naderen. Het gelukte eerst na twee dagen het vuur te omsingelen en in te perken. De bevolking van Greenwich noemde deze wijk na den brand „Pompeji". „Tn de City heb ik het ge bouw van dè Bank of England aan de Prince- and King Wil- liamstreet slechts als puin hoop teruggevonden", zoo ver klaarde een uit Londen komen de reiziger. „Van het hoofd postkantoor zijn nog slechts de ruïnen te vinden. Het telefoon verkeer ligt in verscheidene deelen der stad geheel en in andere gedeeltelijk stil." Inwo ners van Londen, die de blik- semaanvallen van 1940/41 heb ben meegemaakt, wrjzen op de groote trefzekerheid van de Duitschers. De St. Paulskathe- draal staat ongedeerd, terwijl het hoofdpostkantoor in de naaste omgeving en ook de Bank of England slechts en kele honderden meters verder, in puin liggen. Engelsche vlie gers verklaarden, dat de in druk van het Duitsche vernie tigingswerk thans reeds erger is dan het beeld van vele,door Engelsche en Amerikaansche bommen vernielde Duitsche steden. De nieuwe fazc van den slag om Londen heeft op de bevol king grooteren indruk ge maakt dan vroeger, daar alge meen verwacht wordt, dat de bombardementen, die tot nu toe plaats vonden, slechts het begin vormen. KLANTENBINDING SCHOENREPARATIES. In verband met de vele moei lijkheden, welke zich den iaat- sten tijd ten aanzien van de reparaties van schoenen voor doen, wordt met ingang van 1 Maart 1944 in geheel Neder land voor de reparatie van schoeisel een klantenbinding ingevoerd. Met ingang van dien datum mag een schoen hersteller uitsluitend nog repa raties verrichten voor degenen, die bp hem als klant zijn inge schreven. Alle tot op heden aangenomen reparaties moeten echter worden afgemaakt. Voor de reparatie van schoei sel gedurende 1944, dient een ieder, ook de in Nederland ver toevende buitenlanders, die in het rechtmatig bezit van de Nederlandsche distributiebe scheiden .zijn, zich bij een schoenhersteller te latep in schrijven en wel zooveel moge lijk bg den schoenhersteller, die gedurende 1943 in de huidige plaats van inwoning het repa ratie werk aan schoeisel heeft verricht. Het is niet noodzake lijk, dat alle leden van een ge zin, zich bij een en denzelfden schoenhersteller laten inschrij ven. Had men nu voor zijn ge zin in 1943 meer dan één schoenhersteller, dan dient men thans ook bij deze verschillen de schoenherstellers één of meer gezinsleden te laten in schrijven. De inschrijving is slechts toegestaan indien door of na mens het gezinshoofd vóór 9 Maart 1944 één of meer bonnen „Algemeen 069" van de bonkaart voor voedings middelen worden ingeleverd en wel bij eiken schoenher steller zooveel bonnen als men personen laat inschrij ven. Verandering van schoenhersteller Is, nadat men zich eenmaal bij een paalden reparateur heeft laten schrijven, nog slechts mogelijk evaouatie of verhuizing, en wel in het algemeen slechts bij vestiging In een andere gemeente. Men dient zich in dat geval van evacuatie of ver huizing schriftelijk te wenden tot de vakgroep schoenherstellersambacht te 's-Gravenhage, Laan van Meerder- voort 848, Mochten de schoenherstellers niet tijdig in het bezit zijn van de noo- dige register- en ontvangstbewijsfor mulieren dan kunnen zij volstaan met een voorloopige noteering van de voor het register benoodigde gege- dienen aan het publiek voor loopige ontvangstbewijzen uit te rei- De schoenhersteller is ver plicht bij de aflevering van reparatiewerk een nota. op naam af te geven, waarop de aard van de reparatie is aan- geteekend en het te betalen bedrag voorkomt. Eventueele klachten kunnen uitsluitend tot het rijksbureau voor huiden en leder of tot de vakgroep schoenherstellers ambacht en haar gewestelijke voorzitters worden gericht. MIDDELBURG w Opperluitenant bij de s gemeentepolitie benoemd. I Naar wij vernemen is toti opperluitenant bij de ge me en-f tepolitie te Middelburg be-| noemd, R. Freylink. De heeri Freylink, die opperwachtmees-f ter der staatspolitie (prrjsbe-| heersching) te Utrecht was,» volgde van Juli 1943 tot Fe-f bruari van dit jaar een cursus» aan de politie-officiersschool te? Apeldoorn. Met ingang van lO Maart jl. werd hij bevorderd|[j tot opperluitenant en geplaatst^ bij de gemeentepolitie alhier.O „Modelvliegen". De heer L. D. Griep, lid der Zeeuwsche afdeeling van de w Ned. Ver. voor Luchtvaart,! heeft het Zeeuwsche record modelvliegen met het model- zweefvliegtuig „Super Stoot- kop" verbeterd. Dit record, dat' vorig jaar October door den heer P, W. Roth met het mo- delzweefvliegtuig „Kraai" was I, gevlogen, bedroeg 141 sec.; thans is het gebracht op 171 sec. De vlucht geschiedde op een terrein in den Nadorstweg Qfe te Middelburg. GOES Te dure boter. Tegen v. O. alhier werd pro- i ces-verbaal opgemaakt we- I gens het tegen te hoogen prrjs verkoopen van boter. I orga- ooit voor Uw ItindefCB Hrt UtfbwlmrUw fan- In pallet aan 130 m 500 pront; 25 resp. 50 ets. TWEE ZUSTERS 60) door B. REEN. Ze deed haar best uit de buurt van Paula te blijven, teneinde eenig gesprek over re cente gebeurtenissen te ver mijden. Het was pas na de drukte van het middaguur, dat haar zuster er in slaagde haar te spreken. „Het heeft geen nut dat irobeert me uit den weg •lijven, Corrie, vroeg of laat zullen we over dit alles toch moeten praten", begon Paula met gedempte maar toch op gewonden stem. „Ik zie niet in, dat er iets is, waar wij over rftoeten pra ten", gaf Corrie ten antwoord. „Bert heeft me ten huwelijk gevraagd. Ik veronderstel niet, dat je na ai. dien tijd gezwegen te hebben, mij nu aan de kaak zult stellen". „Dat zal ik niet, wees daar van overtuigd", zei Paula snel. „Maar er zijn anderen, die je gevoelens niet zoo zullen ont zien, Corrie. Frans Evers bij voorbeeld: hij is aan den drank sinds hij vernomen heeft, dat je dc geliefde van Leo Bakker zou zijn. Wat hij zal doen als hij hoort, dat je thuis kon zijn, zich met Bert verloofd bent. weet ik nog zoo net niet. Het is heel goed mogelijk, dat hij re gelrecht naar Bert toegaat en allerlei dingen van je vertelt, die nu niet zoo aangenaam voor je zijn. Per slot van reke ning heb je hem erg laag be- handeld. Hij zou nooit bij de bank hebben gestolen, als je hem er niet toe had aangezet, meer geld uit te geven, dan hij bezat. En toen hij eenmaal in de narigheid zat. heb je hem in den steek gelaten zonder een enkel vriendelijk woord". „Wat verwachtte hij dan?" vroeg Corrie scherp. „Ik ben niet het soort meisje, om mijn vriendelijkheden aan een dief te verspillen. Je bent werke lijk te weekhartig en senti menteel om onder woorden te kunnen brengen, Paula. Maar ik dank je voor de waarschu wing. Ik ga direct even naar Frans toe". Daar ze eenig idee had van Bert's verdenking ten opzich te van Frans, voelde Corrie. dat ze een machtig wapen had om hem het zwijgen op te leg gen. Toen ze dan ook tegen den tijd. dat hij van de bank *v"'" 1 naar zi*«. huis begaf, waar ze hem spittend in het tuintje aantrof, beantwoordde ze zijn meelij- wekkenden blik met een boozen knik. „Wat hoor ik Frans, zit je al weer in moeilijkheden?" vroeg ze op scherpen toon. „Als ik aan den drank raak te, dan was dat jouw schuld, Corrie", zei hij. „Ik zie niet welk recht jij hebt me iets te verwijten, daar het jouw op treden was, eerst met Leo Bakker en dan met Bert van den Bosch, dat me in de kroeg deed belanden. Ik zou nu ont slagen zijn en waarschijnlijk in de gevangenis terecht ko men, als Paula me niet holpen had. Maar dat kan toen niet schelen. Egoïstisch en harteloos, dat ben jij". „Ik zou je willen aanraden niet van die groote woorden te gebruiken, die weer op je eigen hoofd zouden neerko men", zei Corrie woedend. ,Het is wat moois, dat ie mand. die tot tweemaal toe een dief is, anderen verwijten naar hun hoofd slingert. Ik zou m'n tong maar een beetje tegen me in bedwang houden, want anders ziet het er slecht voor je uit." EVACUATIE OF VERHUIZING. Men schrijft ons van bevoeg- de zijde: Teneinde een vlotte uitvoe- f ring der sociale verzekerings- wetten te bevorderen en de schadeloosstellingen op tpd te kunnen doen uitbetalen, is het in hun eigen belang noodzake- J lijk, dat werkgevers en verze- f «erden bij evacuatie of verhui- r zing alle stukken op de sociale j verzekering betrekking heb- bende, medenemen en hun. adreswijziging zoo spoedig mo- gelijk aan de betrokken or nen opgeven. De adresverandering moet wor den opgegeven Aan de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam, afdeeling Ongevallenwet ten, door hen die krachtens de Onge vallenwetten eenigerlei uitkeering ont vangen; hierbij vermelden:^ ongevals adreswijziging, oud adres nieuw adres. Aan den Raad van Arbeid, onder wiens gebied zij behooren: Door alle werkgevers, wier beiders. ingevolge de ongevallenwet 1921 zu'n verzekerd: door de werk gevers, die hun arbeiders ingevolge de Land- en Tuinbouwongevallenwet heb ben verzekerd bij de Rijksverzeke ringsbank en door de werkgevers, die hun arbeiders ingevolge de Ziektewet bij een Raad van Arbeid hebben verzekerd. Hierbij vermelden: be drijfsnummer, naam (voornamen), datum adreswijziging, oud adres en nieuw adres, eventueel datum staking van het bedrijf e de wet waaronder zij vallen. 2. Door arbeiders, die krachter de Invaliditeitswet zijn verzekerd, aa wie een rentekaart is uitgereikt, oo indien zij hun rentekaart tijdelijk aan hun werkgevers hebben afgedragen. Hierbij vermelden: rentenummer, n; en voornaam (namen), datum adreswijziging, oud adres en nli adres. I I i i i i 3. Door verzekerden, die een vrij willige ouderdomsverzekering hebben gesloten en nog premie betalen. Hier bij vermelden: rente- of polisnummer, naar en voornaam (namen), datum adreswijziging, oud en nieuw adres. 4. Door verzekerden, die van een Raad van Arbeid ziekengeld ontvan- len. Hierbij vermelden: zièkmeldings- lummer, naam en voornaam (namen), datum adreswijziging, oud en nieuw adres. Aan het postkantoor, waar de rente tot nu toe werd ontvangen: 1. Door hen, die een definitieve rente of een rente aan nagelaten be trekkingen ontvangen. Behalve aan de Rijksverzekeringsbank zie hier- n dus ook mededeelincLk aan postkantoor. Hierbij vermeiden: ongevalsnummer, naam en voornaam nen), da«im adreswijziging, oud adres en nieuw adres. Door rentetrekkers ingevolge de illditeitswet en de Ouderdomswet. Hierbij vermelden: rente- of pollsnum- naam en voornaam (namen), m adreswijziging, oud adres en nieuw adres. 'e» I y

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2