5 ito O BELASTING-CONSULENT m ;0 S3 ib .03 03 I— S3 CD Verduisteren van 20—26 Febr. van 18.46 —7.30 uur. De maan komt morgen te 8.13 op en gaat te 18.43 onder (2.59 N.M.). UIT DE PROVINCIE Walcheren Varken gestolen. KOUDEKERKE. Een groen tehandelaar alhier kwam de zer dagen tot de onaangena me ontdekking, dat onbevoeg den 's nachts zijn vetgemest varken hadden gestolen. De dieven zijn wel zeer brutaal te werk gegaan, want het dier werd op het erf van zijn eige naar geslacht. Zuid-Beveland HOEDEKENSKERKE. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het bericht inzake de op richting van een kinderkoor op een misverstand berustte. Diefstallen. KAPEELE. Bij den heer J. E., pan den Goeschestraatweg, werden 3 konijrièn ontvreemd. Ook werd het schuurtje achter de woning opengebroken, doch niets werd meegenomen. De politie stelt een onderzoek in. Noord-Beveland Zangvereen. „Ons Genoegen". KATS. De zangvereen. „Ons Genoegen", gaf op 2 avonden haar jaarlijksche uitvoering in café Meulenberg. De zangnum mers, die ten gehoore werden gebracht, werden vlot afge werkt. „Het paard van Troje", een blijspel in 3 bedrijven, dat daarna opgevoerd werd, viel bij de vele toehoorders in den smaak. In 1945 hoofd „Ons Genoegen" haar 25-jarig be staan te vieren. Ongetwijfeld zal de vereeniging kosten noch moeite sparen er dan een wa ren feestavond van te maken. Marktberichten Ve«markt Rotterdam. Aangevoerd In totaal 1131 dieren, waaronder 13 panreen, 15 schapen, 866 runderen. 59 nuchtere kalveren. 127 biggen en 51 graskalveren. Aanvoer melk- en kalflcoeien groo ter, met kalmen handel, aanvoer va rekoeien Iets ruimer dan vorige week, handel regelmatig: vaarzen en pinken aanvoer gering, handel luL Inbrekers hebben in een café in de P. C. Hooft- straat te Amsterdam, niet minder dan 25.000 aan bank papier, 3 heerencostuums, 2 bruine marters en een bont mantel, welke goederen op 5750 worden geschat, ge stolen. VL1SS1NGEN Hoe verhoudingen zich gewijzigd hebben. Zaterdag j.L heeft de econo mische dienst van de politie al hier, na aankomst van de eerste provinciale boot uit Breskens, een man aangehou den alhier werkzaam op een bureau, die met deze boot 60 kg. Belg. shag uit Zeeuwseh- Vlaanderen had doen smokke len. De shag werd in beslag genomen en de man werd nw' het bureau van politie overge bracht. Nadat gebleken was dat zich ook op zijn kantoor nog een belangrijke hoeveel heid frauduleus ingevoerde ta bak bevond, werd ook dat door de politie in beslag geno men. Het onderzoek wees uit dat de man, die een behoorlijk betaalde betrekking bekleedt, reeds geruimen tijd handel in Belgische tabak dreef, waar aan naturlijk behoorlrjke bij verdiensten verbonden waren. Dat dit gemakkelijk verdiende geld ook weer gemakkelijk werd uitgegeven, bleek bij on derzoek van papieren, op den arrestant aangetroffen. Zoo kocht hij biiv. in één keer bij een bakker'voor 12 koekjes een taart van 25, voor 38 eieren, 2 suikerwerk en voor 45 boter, bestemd om in den familiekring te worden opge smuld. In verband met deze aan houding werden nog 2 Vlis- singsche ingezetenen gear resteerd, die regelmatige af nemers van den eerstaange- houdene bleken te zijn. Ook in hun woningen werden huiszoe kingen gedaan. Nadat het on derzoek was beëindigd, zijn al len op last van den korpscom mandant in vrijheid gesteld. Op denzelfden dag, eenige uren later, hield de economi sche dienst alhier nog een man aan, die op straat 4 kg. Belgische shag frauduleus bxeek te vervoeren. Nadat de tabak in beslag genomen en de man in bewaring gesteld was, werd in zijn woning nog 22 kg Belgische shag, zeer handig verborgen, gevonden, die eveneens in beslag geno men werd. Al met al, werd binnen en kele uren 86 kg. Belgische shag door de politie in beslag genomen, die in den „zwarten ïandel" zeker een bedrag op gebracht zouden hebben, waar voor men vóór den oorlog ge makkelijk een ruime midden standswoning zou hebben kunnen laten bouwen. Sport MIDDELBURG Konijn verdwenen. M. B. deed bij de politie aan gifte van vermoedelijken dief stal van een konijn, dat zich in een hok achter zijn woning be vond. VOLGEND VOETBALSEIZOEN VOLKOMEN NORMAAL. Versterkte degradatie wordt toegepast. Het bestuur van den N.V.B. heeft ten aanzien van de be kercompetitie 19431944 be sloten dat de vereenigingen, die in verband met het reeds eerder gepubliceerde besluit promotiewedstrijden moeten spelen, worden uitgesloten van het deelnemen aan de beker competitie. Vervolgens werd ten aan zien van het volgend seizoen besloten, dat het als een nor maal seizoen zal dienen te worden beschouwd; een ver sterkte degradatie zal dan plaats hebben om daardoor de afdeelingen wederom op nor male grootte terug te brengen. ZEELAND EN HET NIEUWE PROMOTIE-BESLUIT. Een onzer Zeeuws Jie voetbalmede- werkera schrijft ons: Met veel belangstelling zullen de Zeeuwsche voetballers kennis hebben genomen van het besluit van den N.V.B. om het loopende, reeda bijna afgesloten seizoen, niet als nood- compctitle te beschouwen, doch een promotie, maar geen degradatie te doen plaats vinden. Men zal dit bondsbesluit zonder twijfel betreuren, hoewel we voorop willen stellen, dat het niet gemakke- HJk zal vallen een ieder bevredigende regeling te treffen. Maar de bezwa- gaan in hoofdzaak naar de on billijkheid, welke o.L wordt gescha pen. Uit Zeeuwsch oogpunt toch valt het niet te loochenen, dat standigheden in ons gewest dit sei zoen verre van normaal zijn geweest. Op zichzelf zou dit wellicht geen ver wondering baren, ware het Diet, dat Juist vorig Jaar de abnormale om standigheden oorzaak werden. dal geen directe promotie kon volgen. We spraken hier van Zeeuwsch be lang, omdat we over den gang zaken in de overige provincies of moeilijk, kunnen oordeelen. Maar we kunnen wel gevoeglijk aannemen, dat ook daar de omstandigheden er zeker, in vergelijking met het vorig Jaar, niet op vooruit zijn gegaan. We denken hierbij aan afvloeiing van meer spelersmateriaal enz. C club heeft daarvan meer te lijden dan de andere. Het HJkt ons dan ook onlogisch, indien men die clubs, welke door de omstandigheden met meer moei lijkheden te kampen hebben gehad, nog eens extra te dupeeren door baar te dwingen met gehavende elftallen, den in het vorig seizoen moeizaam verkregen titel, te verdedigen, tegen de in vele opzichten bevoordeelde tegenstanders. Daarbij komt nog. dat tal van clubs al haar wedstrijden op vreemd terrein moesten spelen, waar door de ranglijst geen Juist beeld kan geven van de onderlinge krachts verhouding. Dat de onder gunstiger omstandigheden gespeeld hebbende clubs bU een andere beslissing ge dupeerd zouden zijn geworden, gaat >.L niet op, daar reeds bU den oan- vang van het seizoen den steillgen indruk werd gewekt van een moge lijke Instelling eener noodcompetltie. indien de omstandigheden zich nog verder in ongunstigen zin mochten itwikkelen. Een voorbeeld alt gevolg van de genomen beslissing: club A behaalde vorig seizoen op vrij normale wijze het kampioenschap, terwijl club vijfde werd. Dit seizoen moest zooveel spelers afstaan, had terrein- moeilijkheden etc., dat xU midden op de ranglijst terechtkwam, terwijl B. die weinig of geen spelers verloor en geen terrelnmoellijkheden had, thans kans heeft het> kampioenschap te be machtigen; niet ioor spelverbetering, maar door apelersverlles van In dit verband wijzen wij op de prestaties van Clinge en Axel, terwijl Corn. Boys geheel Is verdwenen. Een ander voorbeeld: Zeelandia heeft weinig of geen eerste elftalspelers moeten missen, R.C.8. daarentegen naar wij meenen minstens 3 of 4. De gevolgen van de genomen slissing zijn, dat Goes zonder meer de te spelen promotiewedstrijden kan deelnemen. Wie haar tegenstan ders zullen zijn, zal eerst nog overige vier 2e klassen uitgemaakt moeten worden. De 5 kampioenen spe len dan om een plaats in de eerste klasse, welke, daar geen degradatie plaats vindt, uitgebreid zal worden. Dit alles kan dus geruimen t(jd du- n. Wat de 3e klassers betreft, Zee landia en R.C.S. spelen dus twee maal tegen elkaar, waarna de win- ultkomt tegen den winnaar van den wedstrijd Axel tegen den kam pioen van dit Jaar. Zoo men weet was de 3e klasse in Zeeuwsch Vlaan deren vorig Jaar nog niet gesplitst, zoodat zich ook hier nog een moei lijkheid voordoet ter bepaling van den definitieven kampioen. Zal de Bra- bantsche 3e kl. kampioen aan deze promotie deelnemen? En hoe staat het met de terreinen en de reisver- bindingen? Men ziet, dat deze kwes tie In Zeeland niet zoo eenvoudig is. Besluiten, Benoemingen enz. Tot onderwijzeres te Bus- sum is benoemd mej. J. G. En kelaar te Middelburg. Benoemd tot gezworene van het waterschap Baarland F. Meeuwse te Baarland. Radioprogramma Donderdag. Hilversum I 414.4 12.15 Ork. Bandl Balogh. 12.45 Nieuws. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Theo Uden Masman en Trio Juan Tejada. 14.00 Merkwaardige dingen uit de paardenwereld. 14.15 Salonorkest. 15.00 Viool en plano. 15.30 De koffergramofoon. 16.00 De Melodlsten. 16.45 Nieuws. 17.00 Amusementsorlc. 17.30 Departemen ten houden spreekuur. 17.40 Amuse- mentsork. 18.00 -S.N.O. 18.05 Ber- HJnsch Phiih. Ork. 18.45 BraDdende kwesties. 19.00 Nieuws. 19.15 Con- certgebouwork. 21.40 Walsen van Cho pin. 22.00 Nieuws. 22.15 Koor ec so- llstenconc. 23.0024.00 Orkestconc. Hilversum II. 17.00 Serenadeconc. i. 17.35 Zang met orkest. 18.00 Lichte soil. 18.30 Orkest van Ma gyar: Imre. 19.00 Nieuws 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Musette-orkest en so liste. 19.45 Plano. 20.15 Hollandsehe vrachtvaarders veroveren de wereld zeeën. 20.30 8eptet Jonny Ombach en soliste. 21.00 Orkest Malando en so list. 21.45 AvondwUding. 22.00 Nieuws. Hoofdredacteur: J. C. Visser, VUssin- gen; Algemeen redacteur; iL Geerse. Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd. Vlissingen en J. P. Ph. Doorenboe. Middelburg; Gewestelijk nieuws: H. van Benthem. Goes en R. F H. L. Bondag. Oostburg; Haagsch redacteur mr. J C. de Wit; Advertentiecbefvoor Mid delburg: C. P. Butfs. voor Vlissingen. S. RUkeboer. Mededeelingen Plaatselijke Distributiediensten. MIDDELBURG. Herbehandeling textlelaanvragen. De DJstrlbutiedienst te Middelburg maakt bekend, dat slj, die In de pe riode van 28 Juni t.m. 13 November 1943 speciale punten (HG., S, T, GS en K punten), alsmede de eventueel daarbij behoorende speciale en bijzon dere vergunningen hebben ontvangen, en daarop geeu goederen hebben kun nen aanschaffen, in de gelegenheid vorder gesteld voor deze nog niet gekochte goederen in de maand Fe bruari opnieuw een aanvraag in to dienen. Aanvraagformulieren MD 33306 hiertoe kunnen dagelijks worden ai- gehaald en moeten uiterlijk op 29 Februari a.s. zijn Ingeleverd (Zaal 3, loket 2). BU indiening der aanvragen moeten alle ongeldig geworden bescheiden volledig worden Ingeleverd. BU het aanvragen dient het vol gende In acht te worden genomen: L Het formulier MD 333—06 moet volledig zUn Ingevuld. 2. Uit de aanvraag moet blijken dat do gewenschte goederen nog steeds noodig zUn. 3. BU bet formulier MD, 33306 noet een nauwkeurige specificatie rorden gevoegd betreffende de inge leverde bescheiden (dus soort en aantal). 4. Nauwkeurig dient te worden op. gegeven de voorraad der aangevraag de artikelen. 5. Een opgave moet worden ver strekt van de artikelen welke op de gebruikte punten zijn aangeschaft. Uit de aanvraag moet blUken, waarom en waar men de ingeleverde bescheiden heeft ontvangen. Na 29 Februari a.s. zullen geen aanvraagformulieren voor bovein er- meld doel meer worden aangenomen. De aandacht wordt er op geves tigd, dat alle opnieuw Ingediende aan- vragen aan de nand van de thans van kracht zUnde voorschriften be handeld zullen worden, zoodat in geen enkel geval nieuwe speciale ver gunningen zullen worden uitgereikt oor positiem&niels,' rouwmantels, wol- n ondergoed, kleederdracht enz. Officieele mededeelingen BEREIDINGSVERBOD CROQUETTE N. De bereiding van croquetten, waarin voor bet meerendcel e,-n groot percentage aardappelen wordt verwerkt, is verboden. Het ligt in de bedoeling voortaan op de naleving van deze verbodsbepaling een zeer strenge contróle uit te oefenen. Ten behoeve van de firma's, welke dit product In den handel brengen, is een zoodanige regeling getroffen, dat zU in de gelegenheid worden gesteld een aarduppcltoewljzlng aan te vra gen. SchrlftelUke verzoeken hiertoe kunnen uiteriUk lot X April 1944 worden Ingediend bU het bedrUfschap voor aardappelen. Plein 4. Kamer 12, te '5-tiraveuhage. In die gevallen, waarin een aardappeltoew Uzing wordt verstrekt, zal tevens- ontheffing wor den verleend van het verbod tot ver werking van aardappelen. De geldigheidsduur van de premie- toewijzingen voor suiker (zwarte op druk met blauwen ondergrond!, gel dig tot en met 29 Februari 1944 is met een maand verlengd. De detail listen kunnen' op de genoemde premie- toewijzingen derhalve nog suiker af leveren tot en met 31 Maart 1944. De grossier» worden In de gelegen heid gesteld deze toewijzingen om te wisselen tot 14 dagen na dezen datum bU bet bedrijfschap voor suiker. Plein 4. 's-Gravenhage. CO De Heer en Mevrouw HOVY—BEKER geven met blijdschap kenrrle van de geboorte van hunne Dochter KVERDINE. Hansweert. 21 Februari 1944. Ned. Herv- Pastorie. Tijdelijk: St. J oanna-Ziekenhuis. Goes- K-*************..^. Maandag 28 Febr a.s. hopen onze geliefde jj. Ouders L. J. SCHIPPER J en 2 J- K. SCHIPPER J v. d- ROOST, tfc hun 25-Jarige Eclitver- 4- eeniging te herdenken- ijc Ij. Dat zij nog lang ge- jf; spaard mogen blijven, is wcnsch van hun dankbare Kinderen. A- H. SCHIPPER. H. F- SCHIPPER en Fatn. E- A- GOOR. Vlissingen. ;J: Verk. Quakkelaarstr. 5F. f Voor de vele blijken van belangstelling op 14 dezer on dervonden, zeggen wij, mede namens onze Kinderen, harte lijk dar.k. M- MOENS. c. W. MOENS— MALJERS- Wegens ziekte GEEN SPREEKUUR. Praktijk TANDARTS v. d. VEEN Middelburg. Degene, die Maandagmiddag om 15.30 uur mijn T.B.A. da mesfiets voor den winkel van Palthe", Langedelft te Mid delburg, medegenomen heeft wordt verzocht deze terug te brengen aan het adres: Dom- Scliuilvlot 7, Middelburg. Gevraagd DIENSTBODE voor dag en nacht, op Oostkapelle, 's Zaterdags middags en 's Zondags vrij. Liefst een meisje uit Vlis singen of Souburg. Inl. HACOOU, St. Jacobsstr. 7. Vlissingen. Middenstandsdiploma Slechte verbindingen, geen fiets, donkere wegen, zijn GEEN HINDERNIS meer. U kunt Uw vrjje tijd toch nuttig besteden door het volgen van een onzer schriftelijke cursussen: Boekhouden Franse Duitse Engelse Handelscorrespondentie Nederlandse Steno J Vraagt onze prospectus en/of gratis proefles. INSTITUUT BIERMANS HINTHAM's HERTOGENBOSCH. U. F. AUER ZOON BLEEK 1 A MIDDELBURG. Alle Drukwerken - Alle Bindwerken NET WERK SPOEDIG BILLIJK. Inlichtingen omtrent opleiding, examens en lïd- maatschap bij het Secretariaat: Nederl. College voor Belastingconsulenten. Valkenboschlaati 295. Den Haag, Telefoon; 395717. In klein Zeeuwsch gezir. Hilversum wordt een nette Hulp in de huishouding fevraagd, om met de ochter des huizes de werkzaamheden te doen. Goede voeding en behan deling. Br. letters M, A.. Bureau P.Z.C., Vlissingen. GUMMILAARZEN EN OVERSCHOENEN worden vakkundig gevul- caniseerd op een speciaal daarvoor ontworpen laar- zen-vulcaniseerapparaat. S. HEINE, Garage 't Villapark, Domburg. Erkend vulcaniseur. Gevraagd in kl. gez. flinke Hulp In de hulshouding v. d. en n., goed kunn. werken, liefst boven 18 j.. rustige omg. v. Gelderl. Goed loon, goede kost. goede behandeling. Zich fe melden: v. d. Boutstr. 12. Goes. Heer, z.b.b.h.h., zofekt proper, behoorlijk PENSION, zit- en slaapkamer. Brie ven zoo spoedig mogelijk inzenden, no. 5750. Bureau P.Z.C., Middelburg. Gevraagd WERKMAN van April tot November. Voor kost en inwoning wordt gezorgd. Aanbie dingen aan A. TIEL, Bergeenderweg 1. Bree- zand. PAARDEKNECHT gevraagd. JANSEN, Noordweg 103, Middelburg. Door bijzondere omstan digheden aangeboden lil Geref. Middenst. gezin, opname van jonge dochter of vrouw, bereid tot hulp in de huishouding. Ver zoeke adresopgave tele grafisch aan ROZEMOND, Kleine Haarschekade 28, Gorinchem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 3