Verduisteren van 612 Februari: van 17.45—8.00 uur De maan gaat morgen te fi.36 onder en komt te 21.10 op. UIT DE PROVINCIE Alde.li™ Ze.'and v.n H.t Nederlandsche Trekpaard- vergaderde. Donderdagmiddag hield de afd. Zee- land van de Ver. „Het Ned. Trek- paard", onder voorzitterschap van den heer Alph. Aernoudts uit Sluis, te Goes haar nlgemeene vergadering, die o.m. werd bijgewoond door de rênJhr. van Vredenburch en l Bom, résp. alg. voorzitter en tarls van het stamboek. De voorzitter bracht hulde a; leiding van het 6tamboek, die in het afgeloopen Jaar vele moeilijkheden had te overwinnen en aan den wnd voed-: sclcommlssaris en zijn ambtenaren die veel hebben gedaan voor de in standhouding van de Zeeuwsche paar denfokkerij. Verder wees de voorzitter er op, dat 1943 wel heeft gestaan in het teeken van keuringen. Naast de ge wone keuringen zijn drie selectiekeu- ringen gehouden van IJ en 2J Jarige paarden. Op deze keuringei* werden plm. 2000 paarden voorgebracht. Voor ds stamboekkeuringen werden opge geven 1100 merries, opgenomen wer den 744 merries. Voor de merrie- premiekeuringen werden aangegeven 1545 merries en voor de premlekeu- riQgen van 11 Jarige* 367 hengsten en merries. Zoolang het wenschelijk is, de stamboekpapieren van gepri meerde paarden af te stempelen, zal de premiekeuring van 11 Jarige den door de afd. gehouden moeten worden en zullen de Bonden van paar denfokkers alleen veulenkeuringen kunnen organiseeren. Aangedrongen wordt op tijdige aangifte, daar bij de premlekeuringe'n te late aangiften terzijde moeten worden gelegd. De stamboekmerriekeurlngen worden ge houden van 9 tot en met 17 Mei, de premiekeuringen van 6 met 15 Juni. De premiekeuringen van 11 Jarige paarden zullen worden Oehouden te Kortgene 3, -lerikzee 4, St. Phllipsland en Tholen 5, Goes 6, Middelburg 7, Oostburg 9, IJzend'ijke 10, Axel 11 en Hulst 12 October. Hierna bracht de secretaris, de heer A. J. Lako te Zuidzande het Jaar verslag uit. Dit verslag luidde gunstig. De taxatiemarkten waren zoo, dal bü een toonenden afzet der overtol lige fokproducten, de meeste bedrijven wat de trekkracht betreft, behoorlijk intact zijn gebleven. Dit is voor niet gering deel te danken aan de medewerking van den wnd. voedsel- commissaris. De verkoop van premie- fokmateriaal was gedeeltelijk vrij. De prijzen van alle soorten fokmateriaal, als veulen», 1J Jarigen, en ook oudere lagen aanzienlijk boven het gemid delde. Zoo was het ook met man nelijk fokmateriaal. 1943 was een top jaar op het gebied van keuringen. In het keurstamboek werden opgeno men 17 hengsten, 744 merries, ter wijl ruim 3000 veulens een onge kend aantal voor Inschrijving in het stamboek werden aangegeven. Het ledental steeg van 2186 tot 2570. Het verslag werd goedgekeurd, even als de rekening, die een winstcijfer van 4878,16 te zien gaf. De be-' grootlng werd vastgesteld met een eindcijfer van 20.070. In verband met de huidige tijds omstandigheden werden geen stem mingen voor bestuursleden enz. gehou den. maar werden alle mandaten stil zwijgend verlengd. Met alg. stemmen werd besloten om de contributie te verhoogen en ze voor de vereeniging en afd. samen te brengen op f 10. Dit werd noodig geacht om in de toekomst meer voor de leden kunnen doen (o.a. het Instellen van een fok-technische afd., het houden van een Jaarlijksche nationale ten toonstelling, het aanschaffen van nieuwe staltenten, uitbreiden van het orgaan, enz.). De heer C. :de Putter te Axel was voor het voorstel, maar keurde het af, dat hierover de kringen niet heb ben vergaderd, zoodat over, maar zonder de leden wordt beslist. De voorzitter en de heer Luteijn merkten op, dat de kringen moeter vergaderen. De betrokken bestuurs leden zullen hierop gewezen worden. Bij de rondvraag werd door ver schillende leden aangedrongen op het castreeren van afgekeurde hengsten. Aangezien hieromtrent geen wettelijke bepaling bestaat, zal te bevoegder plaatse op zulk een bepaling worden iangedrongen. Ook werd vanuit de vergadering geprotesteerd tegen de dekgelden, zooals die door den prij- zencommissaris waren vastgesteld. Walcheren Geuieentebegrooting en begrooting waterleidingbedrijf 1944. DOMBURG. De gemeentebe- grooting 1944 sluit met 199.809.18. De uitkeering uit gemeentefonds is thans ge raamd op 7.105.61 tegen 2.879.46 in 1943, dus een meerdere opbrengst van 4.226.15. Daarentegen is het totaal der belastingopbrengst fraamd op 17.889.60 tegen 24.448.63 in vorig jaar, dus een mindere opbrengst van 6.559.03. De opbrengst van de ondernemingsbelasting is, bij een vermenlgvuldigingscij- fer van 2.4 geraamd op/2950. Uit vorenstaande volgt, dat de ontvangsten uit 't gemeen tefonds en wegens belastingen ruim 2300 minder zijn ge raamd dan vorig jaar. De bedragen per leerling voor het gewoon lager onder wijs en het voortgezet gewoon lager onderwijs, welke aan het bijzonder onderwijs zullen wor den uitgekeerd, werden beide vastgesteld op 14.73. Van de algeineene reserve. welke 5600 bedraagt, moet 3960 worden aangewend voor het sluitend maken van dezen dienst. De begrooting van het ge meentelijk waterleidingbedrijf vertoont een totaal aan baten en lasten van 25.058.80 en aan kapitaalsinkomsten en -uitgaven van 4.989.69. Aan de hand van de begrotings cijfers mag verwacht worden dat het bedrijf ook in 1944 rendabel zal zrjn. Gemeente-avond. NIEUW EN ST. JOOSLAND. De Herv. Gemeente alhier hield Woensdagavond een goed bezochte gemeente-avond. Na opening door ds. Gijmink, hield kerkvoogd Dingemanse een in leiding over de Kerkvoogdij. Diaken Koppejan vertelde over de Diaconie in 1943 en zeide, dat, waar de plaatselijke dia conie geen bezittingen heeft, deze gehepl op de collecten in den Eeredienst aangewezen is. Mej. van Leerdam sprak over de taak der Zending en ten slotte hield ds. Gijmink een in leiding over het Richtings- vraagstuk. Nadat verschillende vragen waren gesteld ct beantwoord, werd geëindigd met het voor lezen der Doornsche stellingen en dankgebed. 'Zuid-Beveland Chr, School. KAPELLE. Vanwege het be stuur van de Chr. school Ka- pelle-Biezelinge en Eversdijk werd besloten den nieuwen cursus inplaats van Mei nu in April te laten aanvangen. Door hond gebeten. KAPELLE. Op den weg van Kapelle naar Goes werd de kantoorbediende L. uit Kapel- Ie, op den Pat gn weg zoodanig gebeten door ^en kwaden hond. dat hij zich onder geneeskundi ge behandeling moest stellen en enkele dagen zijn werk zaamheden niet kon verrich ten. Ouder-avond. RILLAND-BATH. In de con certzaal van „Het wapen van Rilland" werden door de o.l. school twee ouder-avond en ge houden. Na opening door den voorzitter, den heer Weners, werd een korte inleiding gehou den door het hoofd der school, den heer L. J. Goedbloed. Daarna voerden een aantal kinderen een klompendans uit, gevolgd door een tooneelstukje „De kleermaker en de kabou ters". Zoowel dans als tooneel- spel werden goed ten tooneele gebracht en hadden veel sue-! ces. In de pauzen was er voor gezellige muziek gezorgd, zoo dat de avond zeer aangenaam werd doorgebracht. Zeeuwsch-Vlaanderen Vergadering varkensverzekering. BRESKENS. De „Onderlinge Maatschappij voor geldelgke uitkeering, bij het verliezen van varkens" alhier, hield haar jaarlijksche algemeene verga dering. De aftredende be stuursleden, de heeren Jac. Visser en G. Pleijte, werden herkozen, terwijl Ln de vaca ture var. wijlen den heer J. v. d. Broecke, de heer J. de Pauw werd gekozen. Voor den heer Morel, die niet meer voor een bestuursfunctie in aan merking wenschte te komen, werd de heer E. Klaassen Jr. gekozen. Na afloop van de ledenvergadering benoemde het bestuur den heer P. Morel] tot keurmeester. aantal leden was, gestegen tot 152. Het financieel verslag sloot met een klein batig sal do. De contributie voor 1944 werd bepaald op 2. Als nieu we bestuursleden werden ge kozen de heeren W. de Fenter- de Regt, Jac. Koster-van Lan- gevelde en P. de Zeeuw, allen te Axel. Als voorzitter werd gekozen de heer W. de Fegter- de Regt. Verder volgden o.a. nog twee inleidingen op agra risch gebied en enkele decla maties. Het was een gezellige drukbezochte vergadering. Jaarvergadering „oud-leerlingen". AXEL. De Vereeniging van oud-leerlingen der Chr. Land bouwschool alhier, vergaderde onder voorzitterschap van den heer Jac. Dieleman te Zaam- slag. In het jaarverslag van den secretaris werd met leed wezen herinnerd aan het over lijden van den voorzitter, den heer Simon van Hoeve. Voorts bleek uit dit verslag, dat hei Radioprogramma Zaterdag. Hilversum I 414.4 M 12.15 Mllonga-s. 12.45 Nieuws. 13.00 Nieuws en wenken voor onze volks tuinders. 13.05 Melodlsten. 13.30 De wekelljksche wandeling. 13.40 Melo- disten. 14.00 Rottenl. Phllh. Ork. 15.00 Bonte middag. 16.45 Nieuws. 17.00 B.N.O. Uitz. voor Nederl. zee lieden. 17.20 Aansl. met Café-Bar- Cabaret „Femlna" te A'dam. 18.00 B.N.O. 18.10 Ork. Masman. 18.45 W.A. 18.55 Reportage. 19.00 Nieuws. 19.15 Carlo Buïi zingt. 19.30 Wie u Borgia? (II). 20.00 Voor de familie Luistergraag. 22,00 Nieuws. 22.15 Graag gehoorde zangplaten. 23.45- 24.00 Orgel. Hilversum II. 14.00 Musette-ork. 14.35 Septet .'onny Ombach en soliste. 15.00 Voor de Jeugd. 15.30 Klassieke tauziek. 16.45 Nieuws. 17.00 Orgel. 17.30 Sonates voor viool en piano. 18.00 Operette- en Operaklanken. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de Jeugd. 19.20 Mozart-Beethoven-concert. 20.15 Van boenen schaats tot moderne 20.30 Ork. Willcbrandts. 21 00 Licht Orkestconc. 21.45 AvoodwüdiDg. 22.00 Nieuws. Offlcieele landbouwmededeelingen voor de provincie Zeeland. Kunstmest. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat met Ingang van Jan. J.l. zijn geldig verklaard stikstofbonnen met opdruk No. i met opdruk B. T. en de kalibon- in met opdruk B. T. De stikstofbonnen met opdruk No. 5 blijven geldig tot 15 Febr. a s Ter erkrüglng van kunstmest hierop moeten de verbruikers deze bonnen voor 10 Febr. a.s. bU kunslmesthan- delaars hebben Ingeleverd. De stik- stofbonnen de kallbonncn met opdruk blijven tot. nader order geldig en zullen dit -oorjaar uitsluitend wor den uitgereikt voor bijzondere toewij zingen. Voor de aanvullende stibstoitoewjj- zing welke slechts- voor bepaalde ge- assen wordt gegeven (koolzaad, blauwmaanzaad, aardappelen, suiker bieten enz.) zullen t.z.t. stikstofbon- nen» voorzien van opdruk No. 6 en No. 7, worden verstrekt. De fosforzuurbonnen No. 1 blijver, tot nader order geldig. Kunstmest voor contractteelt. De telers van landbouwgewassen op contract welke voor zaadwinning be stemd zijn. t.w.suikerbieten, voeder bieten, stoppelknollen. koolrapen, merg- en voedcrkool. raygraa en andere graszaden, kunnen hiervoor een toeslagslikstof toewijzing ontvangen, mits het door hen afgesloten contract is voorzien van een stempel van net Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouw producten. Zij. wier contract nog niet van zoo'n stempel is voorzien, moeten dit onmiddellijk opzendeD aan het Hoofd- oedrljfschap voor Akkerbouwproduc- Landbouw-aan- gelegenheden. Plein 4 t® 's-Graven- hage. waarbtj er op gelet dient te worden, dat bet contract nauwkeurig is Ingevuld. Kunstmest. Zij, die voor een aanvullende stik- stoftoewözing in aanmerking wenschen te komen, moeten zich ten spoedigste tot hun PI. Vertegenwoordiger wen den, alwaar zij een .eeltplanformulier 1944 moeten invullen aan de hand aarvan hun toewijzing zal worden berekend. Deze opgave van het teeltplan moet geschieden voor 15 Febr. a.s. For mulieren welke na dien datum bin nenkomen kunnen als regel niet meer in behandeling worden genomen. Niet In het stamboek ingeschreven veulens. Belanghebbenden gelieven er wel rekening mede te houden dat de hiet in het stamboek ingeschreven veu lens. geboren in 1943. worden geacht per 1 Februari 1944 één Jaar te zyn geworden. Deze veulens mogen der- ha!\-e van 1 Febr. 1944 af niet meer vrü worden verkocht, doch uit sluitend vla het Vee- en Vlecsch- Aankoopbureau op de vastgestelde taxatiemarkten. Wel ingeschreven veulens verjaren op de werkelijke ge boortedata. Aanvragen om aankoopvergunningen» geleidebiljetten etc. voor Ingeschreven eulens beneden 1 Jaar. woxden slechts in behandeling genomen, in dien uit het overgelegde of opgezon den inscbrUvIngsbewIj- blijkt dat bet tuien nog geen Jaar oud is. De wnd. Prov. Voedselcommlssarls voor Zeeland. Mededeelingen Plaatselijke Distributiediensten. Distributiedienst Goes. Omruiling periodebonnen vaste brandstoffen. Van 31 Januari 19-14 af zullen aan de kleinverbruikers van de groepen B 1, B 2 en E rood en aan de groepen X en XI van de verbruikers volgens de regeling Br C 251 (groep X, gevormd door apotheken, klinie ken, wacbt- en behandellngskamers van artsen en luchtbeschermingsposten en groep XI door rijks-, gemeente-, provinciale -kantoren, musea en politie- bureaux) een aantal rantsoenbunnen voor brandstoffen worden uitgereikt, tegen verwisseling van hetzelfde aan tal in hun bezit zijnde periodebonnen 10de en 11de periode. Betrokkenen dienen zich bü den Distributiedienst te vervoegen onder overlegging van het in hun bezit zijnde toewüzingsbericht. van de Brandstoffcncommssie, alsmede het lantai periodebonstrooken, hetwelk ndertyd aan ben werd uitgereikt. De brandstoffen-commissie voor Walcheren en Middelburg wijst er op, verband met de bü den handel beschikbaar komende soorten huisbrandkolen. het noodzakelijk is gebleken op de bonnen 20. 21 en BV van de brandstoffenkaart T 116, tenminste één eenheid te doen a fleveren in gascokes. De brandstoffenhacdel ia daartoe -erplicht en zal derhalve aan wen schen. om uitsluitend de meer ge wilde soorten te everen, niet kuu- •oldoen. Gemeente Oostburg. Omruiling periode bonnen 10e en 11e periode. Kleinverbruikers. uehoorende tot de groepen BI. B2. E rood, alsmede de groepen X eo^Xl, moeten de in dertijd aan hen uitgereikte periode bonnen voor de 10e en 11e periode bij den distributiedienst omruilen tegen mtsoenbonnen. Medegebracht moet worden net toc- Üzingshericht van de brandstoffen- immissie. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon PÏKTER DANIËL. P. TH- SCHIPPERS- M- SCHIPPERS LABRUJéRE- Terneuzen. 9 Februari 1944. Brouwerijstraat 12. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon THEO- J- C- ROOSE- A. ROOSE—MULDER Middelburg, 9 Februari 1944. Korte Geere 13- Ondertrouwd: ÏÏENNY A- ROODE, Tandarts, Noordeinde 6. Delft- A- CAPI'ON." Scheikundig Ingenieur. Dordtsche stniatw-, 942, Rotterdam-Zuid Delft. 10 Februari 1944- Gevraagd net MEISJE of WERKSTER voor de middaguren, boven 38 jaar. LUNCHROOM PETERSE, Dam, M'burg. en ULRICA M- TATTENTKR hebben de eer kennis te ge ven van hun vooreenemer huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op 25 Februari a.s. tc 2 uur. De receptie zal gehouden worden van 3.305 uur in Hotel ,,De Burg" (boven zaal), Loskade 45, Middel burg. Middelburg. Februari 1944- Heerenstraat 12. Toekomstig adres: Ueerenst raat 12. Middelburg- VERHUISD van Seisweg 136 naar SEGEERSTRAAT 52. Middelburg. K. F. II. ACDA, Lijkdienaar. VERPLAATST van Langevieleweg 69 naar Korte Delft 49 Middelburg Levansmidde'enbedrijf ALBERT HUIJSMAN.i PITMANSCHOOL MTDDELBURGSCHE STRAAT 53 GOES. De nieuwe cursussen: STENOGRAFIE en MA CHI N ESCHRIJV E N (Rhythmisch) vangen Maandag 14 Febr. a.s. aan Speciale opleiding tot praktisch Stenotypist (e). Aanmelding kan alsnog plaats hebben tot Zater dag 12 Februari a.s. De Directie: N. CRUCQ en G. J. BLIEK KIJKDAGEN Groote Openbare Verkooping Goud- en Zilverwerken en Juweelen in KKASNA 1'OI.SK Y op Zaterdag 12. Zondag 13 en Maandag 14 Februari, telkens van 104 uur. VEILING Dinsdag 15 Februari. Gewijzigde aanvangstijd 14 UCR. L Inlicht, uitsl. KREMERS, Rokin 34, J Amsterdam. Tijd. telef. 36033. Tanlheelk. Inr. ENGELMAN Maandag 14 Febr. spreek uur te Goes. Jacob Valcke- straat 15, van 124 uur. Spreekuur 't ZAND van J. A. VAN KOOTKX, Arts. tijdelijk verplaatst naar LAN GE VIELE 47. M'burg 's Maandags, 's Woens dags, 's Vrijdags om half negen v.m. Ver. v Vri'ï. Hervormden Middelburg. Zondag 13 Februari 1944 v.m. 10 uur Ds. E. J. van den Brugh. em. tired, van Tiel. (Doopsgezinde Kerk). EVANG. LUTI1. KERK Middelburg. Zondag 13 Februari 1944 nam. holf vijf: Ds. NOLTE.' 1ste Bijzondere Dienst. Onderwerp Heeft ons Leven nog /.in? Dr. SCHILLING Dinsdags 8.302 uur. Jacob Valekestraat 15, GOES POLDER WALCHEREN. Het Dageljjksch Bestuur van den Poeder Walcheren zal op Donderdag 17 Februari 1911. des namiddags te twee uur, in het Kantoorgetouw der N.V. P-Z.E.M- aan don VI is- singschen singel te Middel burg. aanbesteden Het schoonmaken der hoofd watergangen rti sprinken in den Pokier gedurende dc jaren 1914 en 1915- De bestekken liggen ter in zage op de Griffie van den Polder en zijn aldaar ver krijgbaar A f 0-50 per stuk. Inlichtingen worden verstrekt door den zichters. Middelburg, 20 Januari 1914. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, H. F. LANTSHFEB Voor*. R. W- VAN LYNDEN Griffier-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 3