18 Rechtszaken Uitspraken rechtbank. De rechtbank te Middelburg uitspraak doende, heeft de 35- jarige mej. L. T., geb. v. d. B.f te Middelburg, wegens mis handeling veroordeeld tot 30 s. 2 weken hecht. De juffrouw, die gescheiden van haar man woont, had den knecht van haar man, toen deze met zijn patroon huisraad terug kwam nalen, met een stuk ijzer ge gooid. waardoor de jongen bloedend werd verwond. De officier van justitie had 2 we ken gevangenisstraf geëischt. De 23-jarige landarbeider J. V. te 's Heer Arendskerke, thans gedetineerd, stond op den uitkijk toen de 27-jarige chauffeur A. P. uit Midden- meer. eveneens gedetineerd, uit het portaal van een café te Lewedorp een rijwiel stal. Bei den werden thans tot 9 maan den gev.straf met aftrek van voorarrest tot uitspraak, ver oordeeld. De eisch luidde voor ieder: 10 mnd. gev.straf met aftrek van preventief. De 30-jarige landarbeider M. W* en de 30-jarige landbou- wersknecht D. P. V., beiden uit Zierikzee, thans gedeti neerd, die samen verschillende malen konijnen, boonen en ta1 baksbladeren stalen, hoorden bij de behandeling van deze zaak ieder 6 mnd. gev.straf zonder aftrek tegen zich eischen. De rechtbank veroor deelde hen nu tot 9 mnd. met aftrek voorarrest tot dag van uitspraak. Hoofdredacteur: J. C. Visser. Vllssin gen; AlgemeeD redacteur: M. Geerse Middelburg: Stadsnieuws- C. de Voogo Vlissingen en J. P. Pb. Doorenboa Middelburg; Gewestelijk nieuws: U var Bentbem, Goes en H. d_ L. Sondag. Oost burg Haagscb redacteur mr. j C. de Wit; Advertentlecüefvoor Mio- delburgC. P Buys. voor Vlissingen S. Rbkeboer Lever bon R 01 van j de tabakskaarl in bij 1 1 Je leverancier, want hij kan je nog helpen aan Adelsar-Scheerzeep van oude kwaliteit- n Adelaar-product pril TANDHEELKUNDIGE BEHANDELING VOOR VERPLICHT- VERZEKERDEN. De verplicht-verzekerden der aJgemeene ziekenfondsen heb ben volgens de voorschriften recht op tandheelkundige be handeling volgens systema tisch rationeele beginselen. Wat hieronder moet worden verstaan is thans ook door den commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfond, sen, nader omschreven. Daar bij wordt uitgegaan van het feit, dat, waar vrijwel elkeen voor het herstel of behoud van een behoorlijk functioneerend jebit, regelmatig tandheel kundige hulp noodig heeft, de ze eigenlijk niet een zoodanig karakter draagt, dat men haar als een normaal verzekerings risico kan beschouwen. Veel eer kan men bij de conservee- rende tandheelkundige hulp •spreken van een tak van ge zondheidszorg. Bij het ter hand nemen van deze zorg dien* nu een drietal factoren in het oog te worden gehouden, nl.: 1e. Vrijwel iedere verzekerde wordt vroeg of laat patiënt, hetgeen uiter aard met zich brengt, dat de kosten der tandheelkundige verzorging, in vergelijking met andere verstrekkin gen, hoog zijn; 2e. de gebitten van de meeste plicht-verzekerden verkeeren In zulk een verwaarloosden staat, dat de be handeling er van zeer veel tijd 3e. het ontbreekt aan voldoende tandartsen voor een onbeperkte be handelingswijze. Ten overstaan van deze fei ten moet dan ook gestreefd worden naar beperking, mits deze tevens een verbetering van den algemeenen gezond heidstoestand van ons volk, ook op tandheelkundig gebied, waarborgt. Bij de saneering van onvoldoend verzorgde ge bitten zullen wortelkanaalbe handelingen voortaan alleen in hooge uitzonderingsgevallen worden toegepast. Een zieke tand of kies wordt slechts be houden, indien dit met een voudige middelen kan geschie den. In de overige gevallen wordt getrokken, waarna kunsttanden of -kiezen met een plaat kunnen worden aan- febracht. Gegoten vullingen of ronen worden niet verstrekt, evenmin bruggen of stifttan- den. Is het gebit van den pa tiënt eenmaal gesaneerd, dan Is hij verplicht elk half jaar bij den tandarts ter controle te verschenen. Gesaneerde patiënten genie ten bij verdere behandelingen bepaalde voordeelen, waarvan zij verstoken blijven, indien zg zich aan het halfjaarlijksch onderzoek onttrekken. Nieuwe patiënten, wier gebit reeds in gesaneerden toestand verkeert en die zich niet langer dan i aën half jaar tevoren aan een behandeling of onderzoek heb ben onderworpen, worden eveneens behandeld overeen komstig de regelen, welke gelden voor patiënten, die hun PRIJS CENT NEDERLANDSCH FAB RIKAAT Terreuraanvalien op Frascati, Orte en Viterbo. De Anglo-Amerikaansche luchtmacht heeft in de omge ving van Rome opnieuw zware terreuraanvalien ondernomen op de steden Frascati, Orte en Viterbo, alsmede op een aantal kleine plaatsen. De bevolking leed deels zeer zware verliezen. De schade aan woonhuizen en openbare gebouwen is aanzien lijk. Bg den luchtaanval op de stad Florence is ook de beken de kunstenares Lina Cavallieri gedood. In Italië 2ijn tot en met Sep tember 1347 priesters, monniken en nonnen bij Anglo-Amerikaansche bom aanvallen gedood. In het aartsbisdom Napels zijn alleen al 381 slacht offers gevallen, onder wie de bis schoppen van Reggio, Calabrië en Campobasso. Ook de aartsbisschop van Palermo is zwaar gewond. Tot nieuwen algemeen gedele geerde en gevolmachtigde in de Le- in plaats van den teruggeroepen generaal Helleu, is door het Dissiden tencomité benoemd generaal Beynet. Wendell Willkie zal op 4 April de voorverkiezingen van staat Wisconsin het verzoek indienen candidaat te worden gesteld van d< republlkeinsche partij voor het pre- dentschap der Ver. Staten. De Canndeesche marine-autoritei ten hebben bekend gemaakt, dat de mijnenveger ..Cheda-bucto" is vergaan na op de St. Laurens' In aanvaring te zijn gekomen met een ander schip. Het Amerikaansche bureau voor oorlogsinlichtingen heeft becijferd, dat de totale verliezen der Ver. Staten 150.478 man groot zijn. gebit op de vorenomschreven wijze hebben doen saneeren. Bij de behandeling van gesa neerde gebitten heeft, waar noodig, zonder meer wortel kanaalbehandeling plaats, ter wijl de verdere zorg bestaat in het wegnemen van defecten, die een nieuwen achteruitgang van het gebit zouden kunnen veroorzaken. In dit geval ge schieden de vullingen en wor telkanaalbehandelingen koste loos. Daarentegen is de ver- >licht-vefzekerde een bijbeta- ing van 2.50 verschuldigd, indien in niet gesaneerde ge bitten een wortelkanaalbehan deling plaats heeft, hetgeen echter, gelijk gezegd, slechts bij hooge uitzondering zal ge schieden. Voor vullingen in niet-gesaneerde gebitten zal, volgens de nieuwe regeling, een bijbetaling van 0.50 per vulling verschuldigd zijn. Indien patiënten in bepaalde *eva.llen aan particuliere be- ïandeling de voorkeur geven, dan kan de betrokken fonds- tandarts deze op zich nemen, mits de patiënt schriftelijk tegenover het fonds verklaart, dat hg de voorgenomen be handeling particulier door dien tandarts wenschte te la ten verrichten. Deze regeling treedt per 1 April 1944 in werking. Bestuiten, benoemingen enz. Vanwege den Algem. Ned. Bond ter verspr. van het stenograflestelsel I Pitman te Arnhem, werden examens gehouden In de Pitmanschool Goes. Het diploma kantoortypist kon worden uitgereikt aan: de dames E. Arnoldi (en Fr., D. en Eng.), G. Achterberg, H. Goeman, F. J. Roose (en Fr. en D.), J. A. v. d. Vreede, C. A. van Zweeden (en D. en Eng.), S. M. Baareadse, J. C. G. Duynhou- wer (en D. en Eng.), J. S. Janse (en Eng. en D.), J. Melieste Eng.), A. van Burgh, S. P. Gunst (en Eng), A. J. Verllnde, A. Panne- koek. J. Pannekoek, W. M. Zandee, A. M. van Zweeden (en Fr., D. en Eng.), C. Schepper (en Eng.) en de heeren L. J. H. van Damme (en D.), C. H. Dagevos, J. Geenaen Jzn. (en Fr., D. en Eng.), C. v. d. Heuvel (en Fr., D. en Eng.), M. Schepper (en Fr., D. en Eng.), L. Hulsman (en D. en En%J, M. P. Gunst (en Eng.), J. W. v.' Strlen (en Fr., D. Eng.) en C. J. Adriaanse, allen te Goes, mej. E. de Dreu, Kloetinge (en Eng. proza), de heeren B. Schipper, H. J. Wijs, G. W. J. de Kam en mej. J Dek, allen te Kloetinge, de heer J. Allaart, Krabbendijke (en D. Eng.), de dames C. Goeree, Drie wegen (en D. en Eng.), A. J. Hekke, 's-Heer Arendskerke, J. D. C. J. van Oosten, Yerseke (en Fr., D. Eng.), P. L. Remijnse, Wilhelmina- dorp en S. J. Rijnberg, Biezelinge (en Eng. proza), de heeren P. Ver huist, A. Kloosterman en P. Kloos terman (en D. proza), allen te Bie zelinge, de heer J. A. Lindenbergh, Wolphaartsdijk (en Eng.), mej. P. E, van Maris, Kapelie, de heer P. Zuid hof te Kwadendamme. Voor het diploma steno-typiste (130 lett, p. min.) slaagden de dames P. Abrahamse, Ovezande, J. Daane, Yer seke, A. J. Verlinde, Goes en de heeren P. Hoogerland, 's-Heer Hen- drikskinderen en J. Janse, Goes. Voor het diploma steno A (sten. ged.) slaagde mej. J. Nieuwenhuij- zen, 's-Heer Arendskerke en de heer C. Honders, Yerseke. 5 leerlingen af gewezen. De adj.-commiezen der dir. belastingen enz. P. Blaas en C. Hol te Temeuzen en L. Pieter- se te Middelburg, allen werk zaam ter inspectie der belas tingen, hebben voldaan aan het onderzoek naar de bekwaam heid voor cand. commies. Ter terechtzitting der Arron- dissements-Rechtbank te Mid delburg is beëedigd als plaats vervangend notaris de heer H. W. A. Steenpoorte. candidaat- notaris, wonende te Goes. Bij beschikking van den se cretaris-generaal van het de partement van sociale zaken is aan ir. M. de Vink, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als rijksinspecteur voor de werkverruiming in tijdelij ken dienst. Treinbotsing onder Tilburg. Zondagochtend vroeg is door tot nu toe onbekende oorzaak 'n uit Boxtel komenden goede rentrein nabij de brug over het kanaal op een reeds eerder uit dezelfde richting komenden goederentrein gereden. Door deze botsing ontstond vrij groote ravage en werden beide sporen versperd. De materieele schade is aan zienlijk. Het verkeer moest over 's Bosch worden omge legd. Feuilleton 1VVEE ZUSTERS 41 door B. REEN. „Na 't eten ga ik onmiddellijk naar de manége. Hij is uiterst deskundig, weet je. Als ik zijn raad maar opvolg, dan kan me niets gebeuren". „Zooals je wilt", zei Bert koel. „Ik heb het vanmiddag druk genoeg op de boerderij. Als iemand echt mannenwerk te doen heeft, dan kan hij niet veel tijd verknoeien om aan de grillen van een vrouw toe te geven". Hij sprak duidelijke taal en de kleine hatelijkheid, die hij aan het adres van Corrie's ijdelheid had gericht/ veroor zaakte een goedmoedig ge grinnik aan verschillende van de aangrenzende tafeltjes. Dien middag begaf Corrie zich uit haar 'gewone doen naar de manége en de stallen van Leo Bakker. Ze vond, dat Bert met zijn woorden tame lijk beleedigend was. Zijn su perieure manier .van optreden ging te ver. Ze wilde, dat ze iets doeltreffends kon beden ken. om hem zijn zelfvoldaan heid, die zoo langzamerhand niet meer te dragen was, af te leeren. Tengevolge van deze over wegingen droeg de ontmoe ting met Leo Bakker den geest van warme vriendschap, waarmee deze laatste bijzon der in zijn schik was. Hij had een rusteloozen. ver velenden morgen gehad. Hij had geprobeerd uit te vis- schen. wat er met het lichaam van zijn vrouw was gebeurd, maar de komst van Corrie, die in een allercharmantste bui was. vormde een aangename afwisseling. Hij deed haar meteen plaats nemen op een van zijn paar den en daar het beest gevor derd was in jaren en mak door een gedwongen dieet, wist Corrie zich op zijn rug te handhaven met een gemak, dat haar de heerlijke overtui ging gaf. een geboren paard- rijdster te zijn. De\ attenties, die Leo haar; na afloop van de les bewees,1 weerde ze evenwel af. Haar vroegere gevoelens voor den rijleeraar waren volkomen verdrongen door de onrust van de eerste ernstige liefde, die haar egocentrische hart ooit had gekend. Ze negeerde Leo's attenties dan ook volkomen en begon een gesprek over het voor haar zeer belangrijke on derwerp van de kleeren, die ze tijdens den allegorischen op tocht zou dragen. „Het moet iets heel gewel digs zijn", was de meening van Bakker. „Zou je denken, dat je vader genegen is om er wat geld voor beschikbaar te stellen „Wat geld betreft ben je op het oogenblik bij paps aan het goede adres". zei Corrie lachend. „Ik weet niet, of 'je het al gehoord hebt, maar hrj heeft twee duizend gulden uit de loterij gewonnen. Hij heeft het geld in zijn bureau op zijn slaapkamer angstvallig weg gesloten. Twintig bankbiljet ten van honderd gulden!" Twee duizend gulden! Leo Bakker voelde zich af gunstig worden. Te denken, dat die oude idioot van een George I-Iorne- man, dien stapel bankbiljetten klaar had liggen, die Leo Bak ker, als hij ze in zgn bezit had, in staat zou stellen er. -» MIDDELBURG Gascylinders verdwenen. Dezer dagen zijn hier dievel aan het werk geweest, die ha blijkbaar alleen op gascylii? ders hadden voorzien; althaii er kwamen 2 aangiften vak vermissingen hiervan bij politie binnen. Namens de| stoombootdienst de V. wei\ aangifte gedaan dat 1 gas, cylinder, die van Rotterdaxi» naar Middelburg was vervoer* en op de kade werd opgesla gen, den volgenden dag wal verdwenen. T. B. deed aangifj te van de vermissing van van deze cylinders, die per bode van Goes naar hier wai ren gebracht en op de Bode-, markt waren opgeslagen, waar zij den volgenden dag nieï meer te vinden waren. De politie stelt een onder-' zoek in. j Gevonden voorwerpen. De Kapitein-korps-corhmandant van Politie te Middelburg, maakt bekend: le. dat aan zijn bureau Lang« Giststraat, als gevonden zijn gedepo> neerd, de navolgende voorwerpen* een lipssleutel No. P 6015, een textielkaart 16492. t.n.v. L. de Kra ker, Westhavendljk, een huissleutel, blauwe want wet roode streepjes, inlegvel, 13714, een bruine hand schoen, een portefeuille inh. foto's, persoonsbewijs t.n.v. G. Sinke, Bigge-' kerke B 40, een gekleurde want, een, bos sleutels, een eiken tafelpoot, een grijze ceintuur, en 2e. dat inlichtingen zijn te bekomen' omtrent de navolgende voorwerpen bij de onderstaande personen: bankbiljet, Th. Fondse, Korte Geere 40; kinder-f partem, met inh., R. de Leeuw, Ar-j nem. Voetpad 73; zak met inh.. C.l Mesu, KI. Vlaanderen 59; paar wan-( ten m. blauwe kap, G. Vader, Visch-i markt 15; actetaach met inh., J.f Schout, Karelsgang 38; bril, B. v. d. Werf, Zuidsingel 68; wandelstok, v. d. Hooft, Singelstr. 14; 2 geldstukjes,. Kerkhoven, Schuit vlotstraat 2; dop> vulpen, J. Louwers, Veerschesin-j gel 58; blauwe klnderwant, J. Adam,! Teerpakhuizenstraat 13; paar grüze' wanten met bl. rand, F. Buyze, Parit de Griffioen 3; dames glacé hand schoen. J. D. de Boer, Zach Jansen-1 straat 25; sleutel v§n melkkraan, A. uwens, Pljpstraat 31; groene da-, mesportem. met Inhoud, Hoogesteger. Bagijnhof 18; bruine jongensjas, K. Moolenbroek, Koorkerkstraat 8; 2 paardendekens, J. Dijkstra, Veersche- weg 181; damesportem. met Inh. en I bonnetjes, de Rijk. St. Jansstraaf 35; i bruine kinderportom.. Hoek. Veerschc- singel 198; roode muts, J. v. d. Wal, Heerengracht 116; roode portem. met inh., broodbonnen en tramkaart, J. de Jonge, Kinderdijk 72; passer, M. Vermeys, Langevieleweg 56; gekleurde ceintuur. E. v. Eenenaam, K. Noord straat 61; huissleutel, L. Verhago, Dam 17; portem.. Herman, N. Vliss. weg 274; Jongenspet, Tanis, Veer- schesingel 24; grijze wollen hand schoen, Vos, Seis weg 190; paar kin- derhandschoc-:»en, M. Corbljn, Vliss. Bolwerk 8; paar sportschoenen en turnbroek, Van 't Westende, Potten- markt 6; doublé armband, v. Vlaan deren, Burgerweldeetraat 11; bruine kinderportem. met inh., Barentse, K. Geere 57: kinderwantje, Snoek, Nieuwstaat 50; jongensjas, R. Neder- hand, Veerschesingel 70; zaklamp m. battery, Theune. Kinderdijk 4; paar glacé d3meshandschoeuen, C. J. v. d. Werf, Schuitvlotstr. S; bruine portem. met inh., W. Huissoon, Zusterstraat 44; hond (basterd groencndalcr). W. de Bree. Oranjeplein. 51. Souburg; portem. met inh.. C. Kasse, Nieuwe Oosterschestraat 36 wit kinderwantje met figuren, SchuUer, N. Vliss. weg 266; heerenport.ezn. met inh,. j. (ie. Visser, Wintel-straat 13; kist inh. materialen van aannemer, C. J. Vin- ke. Koestraat 16: heerenpolshorloge, R. Gunst, Begijnhofstraat 37; paar kinderwantjes, beige m. rood, Goos- n, VcerBcheweg 201. Inlichtingen aan het Bureau van Politie op Dinsdag. Donderdag en Zaterdag, tusschen 18 en 20 uur. GOES Vergadering- Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Goes van de Ned. Mij van Tuinbouw en Plantkunde vergaderde in raelksalon „De Landbouw" on der voorzitterschap van den heer Kr. Goudswaard. N£ goedkeuring van de jaar verslagen werden de aftreden de bestuursleden Goudswaard en Robijn herkozen. Vervolgens hield de voorzitter een be schouwing over het medege brachte materiaal, waarbij vee] belangwekkends was. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat Woensdag a.s. de eindles imu, in staat zou stenen ex plaats heeft van den cursus met Corrie vandoor te gaan! „snoeien van heesters en boo- (Wordt vervolgd), men".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2