neryanoya GEÏNTERNEERDE BURGERS OP JAVA. Het Ned. Roode Kruis ontving, door bemiddeling van bet. interna tionale comité van het Roode Kruis te Genève, uit Japan een opgave namen van op Javc geïnterneerde bur ger-personen van Nederlandsche ttonaHteit. De uitgewerkte lijst omvat de vol gende namen met vermelding van leeftijd en beroep: Anholt, M. - 51 - dierenarts: De ancona. 8. - 36 - bij de pesibestrtj- ding werkzaam: Arkel, Tennis van - 46 - inspecteur; Arent Jacob van - 52 - inspecteur gevangeniswezen Aron^on, Mozes - 59 - handelsman Asperen, Hendrik van - 55 - bank- employe; DoeSscbate, ten ivf. C. A. - 16 - werkzaam bij dé algemeene seeretarie; Atltlns, W. C. - 43 ingenieur; Aver, J. U. - 45 - werktk. ingenieur; Berg, J. var» der 53 restaurateur; Benjamins, I. - 71 militair; Beusekom, G. M. van - 51 directeur van éeb maatschappij; Bes, Johannes - 49 - portier; Beuk'elman, H. R. - 53 - spoorbeambte; öel- iaard, J. A. - 53 - leeroar; Beek, A G. van der - 64 - administrateur Berkel, G. 51 - werktuigkundige: Bergman, R. A. M. - 44 - dokter; Berg, J. 11. v. d. - 51 -. arts Beekman, W. M. - 58 - beroep od bekend: Bergh, A. J. J. vafl den - 44 - employé; Beusekamp, C. J. - 47 - fabriek* ingenieur, Beckerman, G. S. 59 - winkelier; Beek, J. G. 26 - geestelijke; Beemster, Cornells 39 j bewaker raceterrein; Beis, J. A. S. - 30 - schepeling; Beste, F. W. de - 51 - beroep onbekendBesan- cori, C. J. - 46 - begrafenis-onderne mer; Bergh, A, *G. M. W. H. - 55 geponsionneerd; Berkhoff, Karei - 45 accountant; Berkhout, F. J. A. - 39 ini- en exporteur; Bergsma, W. - 56 fabrieksingenieur; Bent, P. N. va der - 51 - ingenieur bij een maat schappij; Beule.i W. - 38 - korporaal bij de landmacht; Berg, A. van den - 57 - fabrieksingenieur; Beumer, G. J. - 62 - restaurateur; Beurden, E. F- C. vari - 56 - beroep onbekend; Beek, J. van - 57 - zonder beroep; Bemmel, H. T. van - 5l - handelsem- ployé; Beckhovén, Johan van 38 hotelhouder; Beens, T. A. - 52 militair v. b. landleger; Beer, B. A de - 57 militair v. h. landleger; Beverwijk. W. - 56 - politie-beambte: Beek. J. A. van - 18 - zonder be roep; Berk, A. G. van den - 50 - handelsman; Barmann, P. H, - 53 werkzaam bü inèlkertj; Baidemann, J. - 53 - werkzaam by een fabriek, Aalddrs, Louis - 54 - beroep onbe kend; Abraas, K, H. - 52 - Journa list; Adam, P. H. - 26 - expediteur. Adrianus. C. K - 49 - werktk. in genieur; Agterhof, Hermanus - 46 •mpl. echeepv. mU.Ageman, Adri- aan - 45 - ingenieur marinearsenaal Aken. H. P. van - 20 - inspecteur; Akkerman, J. C. - 50 - gevangeiVs- directeur; Alken, A. - 50 - landbou wer; Alberts, Albert - 58 - beroep onbekend; Altona, Jacobus - 59 - pakhuis-opzichter; Alstorphius Bchooneveldt, JW. F. - 40 ambtenaar; Bauer, F. S. 28 politieposthouder; Batenburg, J. C. - 52 - belasting-ambtenaar; Baas, W. J. S. - 35 - planter; Balfers, M. J. - 61 - inspecteerend ambtenaar; Balefooy, N. T. J. - 69 - zonder be roep; RavensteiJn, W. J. van - 17 - atudent; Baarveidt, C. - 76 - koop man; Barbas, F. C. - - 46 - part. secretaris; Bakker, R. J. C. - 56 - inspecteur; Bas, P. de - 65 - douane ambten. Tuyll van Serooskerken. J. W. G. baron van - 37 - plantage - beheerder; Baas, Jacob - 55 - archi tect; Bakker, Arie - 51 - leeraar; Baggen, A, H. L. - 43 - leèraar; Berg, H. A. van de - 35 - school hoofd; Beumkens, B. N. - 24 - sche peling; Beusker. F. J. - 51 - ma kelaar; Berg, J. K. van de - 32 - werkzaam bij het vervoerwezen; Ben- them, Adrianus van - 51 - emplové Beest, Aart - 31 - kok; Beest, T, C. - 23 - schepeling: Bentiey, Hendrik - 49 - employé; Belderok, C. S. A. - 31 - zendeling; Bernard. J. 3. - 50 - werkzaam in den landbouw; Berkel, W. J. .T. van - 59 - pakhuisambte naar; Bllderbcek, Evert - 55 - werkt - kundig ingenieur; Bilt, F. van der - 39 - goUv. ambtenaar; Blrkenvéld. H. - 51 - techniker; Blok. P. - 57 - Inspecteur: Blok, S. A. - 43 - In specteur; Biekkingh, .7. J. A. - 62 fabrleks-ingenieurBiekkingh, 8. J. - 28 - bankemployé: Blikhuls, J. G. K. - 34 - XabrleksemployeDfJkSlag, Frederlk - 49 - autoniobiel-verkoopcr; Rie, Jan de - 18 - zonder beroep; Bit ter. JohanncS - 19 zonder be roep; Blanken, P. den - 53 - direc teur van postkantoor; Blaeser, VV. A p. - 30 - electro-tcchn. Ingenieur; Blom. G. M. - 53 - manager: Blan- kenzee. J. A. - 52 - werkzaam in den, landbouw. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrijging van nadere inlichtingen te Wenden tot de Ve afdeeling i Informatiebureau van het Nederland sche Roode Kruis, dr. Kuyperstraat 9 te 's-Gravenliagé. onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens orn- -trent naam. voornamen, geboorteda tum. berpep en laatst bekende adres der geïnterneerden. De Turksche regeering heeft verboden dat buitenlanders Istnnboel binnenkomen, daar overbevolking de ravitailleering der stad öemocilgkK POLITIERECHTER MIDDELBURG. Valsche aangifte. Bij de politie te Vlissingen werd door den 33-iarigen melkslijter J. B. aangifte ge daan, dat tijdens een bomin slag in zijn woning, vermoede lijk een sigarenkistje met 400 en 2 blikken doosjes met boterbonnen waren gesto len uit een muurkast. De per sonen, die geholpen hadden de meubels en kleeren uit de wo ning van B. over te brengen, verklaarden aan de politie het kistje niet gezien te hebben. B. nog eens ondervraagd, be kende tenslotte een valsche aangifte te hebben gedaan, daar hij steeds een tekort aan boterbonnen had. Ook had ver dachte bij den distributie- dienst een formulier ingevuld, dat hij 150 boterbonnen en meer dan 200 melkbonnen ver miste. Zoo wilde hij zijn tekort aan deze bonnen weer goed maken. De off. eischte 2 we ken gev.straf, waartoe hij ook werd veroordeeld. Als families ruzie maken. De kinderen van de families C. en G. te Aardenburg, had den ruzie. De vrouw van G. ging eens kijken en zag toen, dat haar buurvrouw, de 39- jarige G. P., echtgenoote van C. J. C. C., een steen naar de kinderen wierp. De ruzie sloeg over op de vrouwen, waarbij verd. haar buuurvrbuw wei nig liefelijke woorden toevoeg de. Bovendien had zij haar sexegenoote nog mishandeld ook. Nu kwamen de echtge- nooten op het strijdtooneel. De man van de verdachte, de 37- jarige C. J. C. C. sloeg en trapte mej. van Dongen, maar de man van laatstgenoemde trad tenslotte als vredestichter op en scheidde de vechtenden. Den dag nadien was de woede van de hardhandige buurvrouw blijkbaar nog niet bekoeld, want toen de vader van vrouw v. D., de vlasbewerker A Gijs, eens kwam informeeren, wat er eigenlijk gebeurd was, werd hij door de vrouw uitge scholden voor slechterik, land verrader en bandiet. Al c?St fraais kostte vrouw P. 10 b. of 5 d. li.; de off. had /20 b. of .10 d. h geëiseht. Haar man, die verklaarde overspannen te zijn geweest, werd eveneens tot 10 b. of 5 d.h. veroor deeld. Tegen hem was geëiseht 30 b. of 15 d. h. Anna v. d. Velde stond op den Stationsweg te Heinkens- zand met een paar vriendinnen te praten. De 21-jarige land arbeider M. de B. hoorde, toen hy passeerde zijn naam noe men. Er ontstond een twist, waarbij B. mej. v. d. V. ih het gelaat sloeg. Deze slagen werden B. aangerekend met 30 b. of 15 d.h. De 22-jarige landarbeider A. I. K. te Wissekerke. hield den wachtmeester der marechaus- fWEE ZUSTERS 38) door B. REEN. Maar hbe kwam dat arme schepsel hier te liggen, vroeg hij zich af. Was zij misschien het slachtoffer van een auto ongeluk? Een zacht gekreun gaf antwoord op dit deel van zijn vraag. Wat haar ook overkomen was, het was dui delijk. dat de vrouw nog leef de. Hier moest onmiddellijk hulp Worden geboden. Haar in zijn sterke armen oppakkend, droeg hij haar naar den kant van den weg, waar hij haar volgens de re gelen van de kunst weer bij bewustzijn bracht. „Hoe 'kwam u hier?" vfoeg hij. haar hoofd met zijn arm ondersteunend. De witte lippen van me vrouw Bakker openden zich in een poging om te spreken. Maar hij kreeg s'echts een stommen, vagen blik als ant woord op zijn vraag. Het vol gende oogenblik was ze op nieuw bewusteloos, Bert staarde gedurende eeu. GOES Een rijwiel verdween. De heer G. F. H. D. deed aangifte van de vermissing van zijn rijwiel, dat hij per trein van Dordrecht naar Hoede- kenskerke zond, doch Goes niet bereikte. De politie stelt een onderzoek in. Jeugdige dief. De politie heeft den 17-jari gen J. F. S., van Ovezande, aangehouden en in arrest ge steld als verdacht van diefstal van een taschje van mevr. A. v. d. K. Een textielkaart. die aan mevr. v. d. K. had toebe- hdord, werd nog op hem ge vonden. Uit het politierapport. Tegen J. de B. te Rucphen werd proces-verbaal opge maakt omdat hij geen per soonsbewijs brj zich had. A. van den D, alhier werd geverbaliseerd wegens het ver' voer van een geit zonder ver voerbewijs. Tegen R. F. te 's Heer Arendskerke werd proces-ver baal opgemaakt wegens het koopen eh verkoopen van Belgi sche tabak, vèr boven den nor malen prijs. Onze voorouders. Het „Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde" houdt in het Schuttershof een tentoonstel ling onder het motto: „Wie en wat waren onze voorouders?" Voor ieder, die in zijn voor geslacht belang stelt, is deze tentoonstelling bijzonder inte ressant en leerzaam. Op zeer aantrekkelijke, vaak kunstzin nige en geestige wijze, ziet men, hoe men zich over zijn voorouders op de hoogte kan stellen, wat te bereiken is, hoe namen ontstonden, de beteé- kenis van wapens, enz. enz. En ook wordt den bezoeker duidelijk, dat het Ned. Ver bond voor Sibbekunde reeds veel op dit gebied bereikte en voor elk; die een stamboom of kwartierstaat wil samenstel len, een groten steun is. see aan en voegde hem in een booze bui de woorden „Ja, jij bent een groote snotneus" toe. Ook deze verd. werd voor die beleediging veroordeeld tot 30 b. of 15 d.h. Bij een woordenwisseling met de echtgenoote P. C. Nieuwerstèeg, slingerde de 54- iarige Ja. Ca. Geluk te Goes, haar een minder fraai woord naar het hoofd. Dé eisch was 15 b. of 10 d. h.; de uit spraak 10 of 15 d.h. Een hondje was oorzaak van een woordenwisseling tusschen den 47-jarigen schilder C. M. G. P. te Middelburg en P. Tis- serand. Eerstgenoemde diende bovendien T. eenige slagen toe. Bg verstek werd de schilder tot 20 b. of 10 d.h. veroordeeld. I VLISSINGEN Aecordeon-vereeniging „Crescendo". Zaterdagavond gaf boven genoemde vepeeniging in het gebouw Palingstraat voor een stampvolle zaal haar tweede uitvoering ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. Ook thans oogstten de uit voerenden veel bijval. „Crescendo" kan met ge noegen op deze twee jubileum concerten, terugzien. Technisrho Noodhulp. Zaterdag werd in het AI- hambra-theater vanwege de Technische Noodhulp een film voorstelling gegeven voor le den, genoodigden en verdere belangstellenden. Bij verhinde ring van den districtsleider, hield de heer C. Schaap van de Befehlsstelle Nijmegen een inleiding, waarin hij het doel van de Technische Noodhulp uiteenzette, nl. het verleenen van technische hulp aan z\jn fnedemenschen bij rampen, zoowel in oorlogs- als in vre destijd. De films gaven een beeld van de werkzaamheden van de Technische Noodhulp bij een overstrooming^ in Duitschland. enkele jaren geleden, en van de hulpverleening na een bom bardement op een Nederland sche stad. MIDDELBURG Ds. Kelder vertrekt naar Leiden. Ds. W. H. Kelder Jr., Ned. Herv. predikant te Middelburg, heeft het beroep naar Leiden (vacature dr. J. Riemens) aan genomen. Ds. Kelder, die 7 Januari 1902 is geboren, werd in 1927 candidaat iij Zeeland. Van Sept. 1927 tot Febr. 1928 was hij werkzaam als hulpprediker te Amsterdam-N. Op 25 Maart 1928 deed» ds. Kelder zijn in trede als predikant te Elle- woutsdijk, vanwaar hij in 1932 naar Breskens vertrok. In deze plaats heeft ds. Kelder 3 jaar gearbeid. Op 1 Dec. 1935 ver trok hij naar Middelburg. In Zeeland's hoofdstad heeft ds. Kelder dus 8 jaar zijn arbeid als predikant verricht. Ds. Kelder is o.a. voorzitter van de vereeniging Kinderzorg, voorzitter van de ver. De Chris telijke Burgerschool (Mulo) en secretaris van het bestuur van de school vanwege de Ned. Herv. Gem. Rechtszaken Faillissement. De arr. rechtbank te Mid delburg heeft failliet verklaard C. J. Warrens, wonende te Terneuzen, Lange Kerkstraat. Reehter-commissaris Kir. B. V. A. Röling; curator mr. H. C. M. van Son. Kapelaan veroordeeld; Het vredegerechtshof ver oordeelde den 33-jarigen F. H. P. van der K., kapelaan te Zwolle, vroeger te Renkum, die terecht heeft gestaan we gens het houden van een openbare inzameling vóór noodlijdende katholieke werk- loozen en door den vrederech ter te Arnhem was verordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, in hooger beroep tot 50 boe- të of 25 dagen hechtenis. In het kader van de Sovjet- Russische grondwetswijziging Is vol gens radio Moskou den 5den Februar: nieuwe regeering van de Sovjet Oekraine gevormd. Er werd een zelf standig commissariaat van buiten- landsche zaken der Sovjet-Oekralne gevormd. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vltssiu gen: Algemeen redacteur: M. Geerse Middelburg; Stadsnieuws: C. de Vougo. Vlissingen en J. P. Ph. Doorènbos Middelburg; GetveeielUk nieuws. H vaj Benthem, Goes en R. H. L. Sondag Oostburg: Haagsen rédacteut mr. j l. de Wit; Advertentiechef: voor Mi«- lelburg. C P. Bulja, voor Vlis3lngen 8. Rijkeboer. oogenblik aarzelend om zich heen. Het was duidelijk, dat deze vrouw van middelbaren leeftijd met het nietszeggende gezicht, die Paula Homeman er tegenover hem van had be schuldigd, tusschen haar en haar nian te komeh, een ern stige verwonding had opgeloo- pen. Het was te donker voor Bert om vast te kunnen stellen, van welken aard .de verwon ding nvas. Maar daar het dui delijk bleek, dat onmiddellijk aandacht aan die verwonding diende te worden geschonken, nam hij het lichaam in zijn ar men en slaagde erin, het naar het dichtstbijzijnde huis te dragen, dat hem bij het nade ren bekend voorkwam. Het was d® woning waar Frans Evers met zijn moeder woonde. Op dit late uur waren alle lichten gedoofd, maar iri ant woord op het bellen van Bert, verscheen Frans' moeder. „Kan :k deze gewonde vrouw hier binnen brengen?" zei 3ert. Terwijl Frans' moeder een pas terug deed. slinie hii met zijn last voorbij. „Ik vond haar bewusteloos op den rij weg liggen en uw woning was de di ch lst hijzijn de gelegenheid waar ik haar naar toe kon brengen". „Ilc ben vroeger verpleeg ster geweest", lichtte de ou dere vrouw hem in en uit de wijze waarop haar deskundige vingers Elly Bakker's gewon de hoofd aanraakten, zag Bert van den Bosch, dat ze de waarheid sprak. „Ik heb mijn reden om haar rustig te laten verzorgen en verplegen totdat ze weer vol doende bij krachten is om en kele vragen te beantwoorden, die ik haar stellen wil", zei Bert. „Door een vreemde sa menloop van omstandigheden, sprak ik vanavond met haar huiten lunchroom Horneman. Ze vertelde me een paai vreemde dingen, waarover ik graag wat meer zou willen weten. Zoudt u willen doen wat ik vraag? U behoeft zich geen zorgen te maken wat eventueele uitgaven betreft, want ik ben iemand die prompt is van betalen". MEDEDEELING. Abonné's, die door buitenge wone omstandigheden van adres moeten veranderen, wor den, indien zij ons blad wen- schen te blijven ontvangen, be leefd verzocht hun gewijzigd adres op te geven aan onze bezorgers, agenten .of bij de Administratie van ons blad. De Directie. Rouicstof voor Uic gezondheid! D&t heeft U noodig, nft meer dan ooit! Neem dus de krachtig versterkende en smakelyke dragées <40 p ióóa. B\j apolh, en éreiy Rona Is lekker en voeJzaami >RONA< 7/ M ..-i h.i van eegl hel Heertje (Wordt vervolgd) 1 Chocolade- tn Biscuitfabrieken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2