GROOT PENSION Vlot spreken Verduisteren van 30 Jan.5 Febr. van 17.30—8.15 uur. De maan gaat morgen te 4.43 onder en komt te 13.27 op. UIT DE PROVINCIE Walcheren Eend gestolen. ARNEMUIDEN. Bij den landbouwer T. werd een eend I ontvreemd, waarvan aangifte bij de marechaussee gedaan werd. Oudste inwoonster overleden. DOMBURG. Woensdag is de i oudste inwoonster dezer ge meente, mej. S. Brasser, we duwe van J. Jongepier, over- ledten. Zp bereikte den leeftijd van 97 jaar. Zuid-Beveland Handel in Belgische shag. De marechaussee maakte proces-verbaal op tegen J. P. en R. F., beiden te 's Heer Arendskerke en P. J. te Bres- kens, wegens het koopen en verkoopen van Belg. tabak. Verscheidene kilo's tabak wer den bij hen in beslag genomen. Te dure eieren. WEMELDINGE. De mare chaussee maakte proces-ver baal op tegen J. H. wegens het te duur verkoopen van eieren aan W. H. v. d. B. te Bergen op Zoom, die eveneens gever baliseerd werd. Voorts verbaliseerde de ma rechaussee H. J. M. omdat de meubels in zijn winkel niet ge prijsd waren. Onder den trein. HOEDEKENSKERKE. Woens dagmorgen werd de 86-jarige heer HHelmstrijd, op den overweg door een goederen trein aangereden en bleef zwaar gewond liggen. Beide voeten waren den ongelukkige afgereden. Dr. Kole, die spoe dig ter plaatse was, verleende de eerste hulp en liet den heer H. naar het ziekenhuis te Goes vervoeren, waar hij na aan komst is overleden. MIDDELBURG Dure gebakjes. Twee Middelburgsche vrou wen hebben zich gedurende ge- ruimen tijd bij het verhandelen van gebakjes schuldig gemaakt aan overtreding van de betref fende prijsvoorschriften. Dagelijks kochten zij bij de Middelburgsche banketbakkers groote hoeveelheden gebakjes op. als gevolg waarvan de be perkte voorraad van de bak kers spoedig was uitverkocht zonder dat een redelijke distri butie had plaats gevonden. De bakkers konden dit euvel niet verhelpen, omdat de vrouwen veelal de jeugd als koopers lie ten fungeeren. Met de aldus verkregen gebakjes dreven de twee vrouwen dan een uitge- breiden handel, die hun uiter aard geen windeieren legde. Ofschoon de Inspecteur voor de Prijsbeheersching te Rotter dam de handelaarsters in Sep tember met 50 ieder had be boet, waren zij, na later bleek, toch doorgegaan met deze on geoorloofde transacties. Thans hefft de Inspecteur de boete vertienvoudigd en elk der vrouwen, het waren de echtge- nooten van C. A. Polderman en W. P. Vergouwe, beiden in de Pluimstraat woonachtig, een boete van 500 opgelegd. Kerk- en Schoolnieuws Ned. Herv. kerk. Benoemd tot hulppred.: te Witmarsum H. P. van Duiken, cand. te Leiden; te Someren ds. A. V.rijlandt, em. pred. te Bier vliet. Bedankt: voor Oude Pekeia L. Alons te Leens; voor IJsselstein A. Baren- dreeht te Westbroek: voor Vlaardingen <0e pred.pl.) H. van Dijk te Den Ham. Berpe- ri te Nieuw Weerdinge R. Ybema, cand. te Ommen. Geref. kerken. Benoemd tot hulppred. te Gouda S. de Waard, cand. te Kampen. Aangenomen de benoeming tot hulppred. te Amsterdam-Zuid W. M. van Asperen, cand. en hulppred. te Koog a. d. Zaan Chr. Geref. kerk. Bedankt voor Ouderkerk a.d. Amstel M. v. d. Klis te Maarssen. LOOP DER BEVOLKING 1943 RITTHEM. Op 1 Januari 1943 bestond de bevolking uit 687 personen (350 m. en 337 vr.) Er werden geboren 9 m. en 4 vr. en er vestigden zich 11 m. en 11 vr. Er overleden 3 m. en 3 vr. en er vertrokken 33 m. en 24 vr.. zoodat de be volking on 31 December 1943 bestond uit 659 personen (334 m. en 325 vr.) MELISKERKE. Op 1 Janu ari 1943 bestond de bevolking uit 837 personen (427 m. en 410 vr.) Er berden geboren 16 m. en 8 vr. en er vestigden zich 8 m. en 10 vr. Er over leden 4 m. en 4 vr. en er ver trokken 19 m. en 18 vr., zoo dat de bevolking op 31 De cember 1943 bestond uit 834 personen (428 m. en 406 vr.) ZUTDZANDE. Op 1 Januari 1943 bestond de bevolking uit 931 personen (478 m. en 453 vr.) Er werden geboren 14 m. en 10 vr. en er vestigden zich 15 m. en 16 vr. Er overleden 8 m. en 6 vr. en er vertrokken 25 m. en 26 vr.. zoodat de be volking od 31 December 1943 bestond u't 921 personen (474 m. en 447 vr.) Met het oog op de aankondi ging van de rege:ring der Ver. Sta- inzake het staken van leveran- olie aan Spanje in Februari, krijgen particuliere auto's in Spanje deze maand geen toewijzing voor benzine. In Zwitserland wordt overwo gen. het vermengen van een zeker percentage aardappelen in de brood grondstoffen verplicht te stellen, omdat men aldaar met een nijpend gebrek aan broodgraan te worstelen heeft. CC.D.) Volgens officieele Japansche cij fers. bevinden zich 550.000 Japansche onderdanen in het vüandet(jke buiten land, waarvan 215 000 in Brazilié. (CD.) VLISSINGEN Afscheid ds. Hietkamp. Ds. J. J. Hietkamp zal Zon dag 19 Maart a.s. afscheid'ne men van de Ned. Herv. ge meente alhier, om den Zondag d.a.v. zijn intrede te doen te Rotterdam-Delfshaven, na be vestigd te zjjn door ds. S. H. J. James. GEVONDEN VOORWERPEN. De Majoor van Politie te Vlissin- gen maakt bekend, dat aan zijn bu als gevonden is gedeponeerd: stroozak, paar glacé kinderhandschoe- busopener, looper (sleutel); er dat inlichtingen zijn te bekomen om trent: paar kinderwanten bij Dom misse. Duyvendrechtstraat 24; bruine lederen portemonnaie met knipsluiting, inh. eenig geld. bü van Eekelen, Kasteelstraat 12; blauw kinderwant je, geborduurd met rood, bij G. Ber- tijn, Scheldestraat 33; blauw kinder- portemonnaietje met ritssluiting bij; van Belzen, Meidoor 'aan 1; ijzeren verstelbare lantaarnhouder bij Ford garage, Paul Krugerstraat; reisdeken bij J. J. Boonman, Duyvendrechtstraat 37; bruine wanten bij M. de Smit, Nijverheidstraat 7; grijze pet bij D. Stroo. Koudekerksche weg O. 24; 24; paar lederen wanten (blair met rose) bij B. van der Molen, C. Buskenstraat 43; blauwe dames ceintuur bij Gommers. Verk. Quak- kelaarstra.it 7; duimstok, gradenboog en driehoekje bij kantoor P.Z.E.K Paul Krugerstraat 25. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Over de maand Januari werd de leeszaal bezocht door 84 personen, 5 vrouwen en 79 manrv de bibliotheek werden 3069 banden uitgeleend, waarvan 1883 Ned. ro- 632 studiewerken. 73 buitenl. en 481 kinderboeken. Romans: Bruyn. Kinderen van het eiland. Kluge. Meneer Kortum. dln. Ruyter. Schipper, naast God op ijn schip. Schotman. Wind in bam boestengels. Sönderby. Het kille vuur. Walschap. Erik. Waltari. Antero. Ypma. Het water was vee te diep. Studiewerken; Bergson. Uren met Bergson. Brug gencate, ten. Uren met Hegel. By- nck. Nederland in den Romeinschi tijd. Kok. De historische schoonheid Amsterdam. Dunucé. De Schelde. Glasenapp, v. Grieksche Lente. Deurs- Zoo is de wereld. Vrijman. Kaapvaart en zeerooverij. Thijsse. Een Jaar In Thijsse'» hof. ld. Een tweede Jaar in Thijs6e's hof. Wiike Halfweg. Neerlands scheepsbouw scheepvaart. Bridges en Hesseil Tiltman. Met vol gas. Oostveen. Wat Nederland zingt. Wagenvoort. Alge- meene literatuurgeschiedenis. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. A. Gillissen. 21 j. en J. C. de Croo. 19 j.: R. E. ter Meu- len, 22 j. en P. G. van Vuur den 23 j.: A. Steketee, 25 j. en J. M. Bremer. 20 j.; J. C. Mulders, 23 j. en J. Twigt. 21 j. Getrouwd: P. van Steve- ninck, 26 j. en M. J. de Vis ser. 25 j.; C. L. J. van Vlaan deren. 24 j. en C. J. Scheers. 21 j.; H. Albers. 24 j. en M. M. Fleurbaaij. 21 j.; A. Lager waard, 32 j en C. B. van der Heijde. 27 j. GOES. Overleden: Maria Markusse, 75 j.. wed. v. Mari- nus Izaak Verhulst; Maria Cornelia Felix. 83 j., wed. v. Klaas Alberts. OUDELANDE. Geboren: Ja cob Martinus. z. v. C. C. Zan- dee en A. J. Smallegange; Tannetje Adriana, d. v. Adr. Korstanje en Jac. Meulenberg, Jacoba. d. v. M. Harthoorn en P. Hollestelle. GOES Lezing Kees Hana. De heer Kees Hana uit Voor schoten hield voor „Weten schappelijke Belangen" een le zing over „het leven onzer zee dieren vlak voor het strand". Spreker schetste het beeld van het water, voor het strand, in den loop der jaargetijden, zoo als het bewoond wordt door micropisch kleine wezens, kwallen, visschen, tot zoog dieren toe. Spr. ging uitvoerig op de eigenschappen en levens wijze van deze diersoorten in en verlichtte een en ander met een keur van lichtbeelden. Met groote belangstelling werd de leerzame, boeiende en vaak humoristische causerie van den heer Hana beluisterd. W. A. Frontzorg-actie 19431944. Zaterdag jl. werd in het ka der van de Frontzorgactie 19431944 alhier een avond georganiseerd, waaraan werd medegewerkt door het gezel, schap Melachini. In de stampvolle zaal van den schouwburg „Schutters hof" heerschte een uitsteken de stemming, wat wel duidelijk tot uiting komt in de op brengst van collecte en vrij willige giften. De opbrengst bedroeg op dezen avond 4155. De heer A. Oosterkerk was gisteren 35 jaar in betrekking bij banketbakkerij van Opdorp. Van patroon, personeel en ken nissen mocht de jubilaris vele blijken van waardeering en sympathie ontvangen. Uit het politierapport. J. F. P. K. te Kloetinge kreeg een polïtioneele waar schuwing wegens onvoldoende verlichting van zijn i'ijwiel. Tegen J. V. werd proces-ver- baal opgemaakt wegens het huren van een kamer zonder daarvoor te bevoegder plaatse toestemming te vragen. De wielrijder J. G. kwam op den hoek Groote Markt—St. Adriaanstraat in botsing met een rijwiel bereden door de J. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats, maar het rijwiel van G. werd ernstig "bescha digd. De politie onderzoekt het geval. A. van B. deed aangifte van mishandeling door J. M. B, De politie maakte proces-verbaal op. Naar het Kroatische nieuwsbu- au meldt bedragen de verliezen der communistische benden in Januari r dan 20.000 dooden, gewonden en gevangenen. Bovendien hebben zich r dan 1000 bendeleden, naar aan leiding van de amnestiewet,, bij de Kroatische autoriteiten gemeld. D o u a n e-a m b t e n a- ren onderwierpen het treintje EsschenRoosendaal, dat als smokkeltreintje bekend staat, eens aan een nauwgezette contróle. Men vond eerst bij den machinist 25 kg shag. even verder nog zoo'n kwantum en ten slotte in een auto. die op een platten wagen onder een dekzeil op zijn vervoer stond te wachten, het respec tabele kwantum van 160 kg. Belgische shag. Hoofdredacteur; J. O. Visser, Viissin gen; Algemeen redacieur M 'Jeerse Middelburg stadsmejws O. de Voogd Vlissingen en j. P. Fh. DoorenDos Middelburg. UewesteiUK nieuwe. H var Benihein. Goes eo R. H. L. Sondag. Onsiburg. Haagsen redacteui mr de Wit; Adverieotiecnet. voor Miu lelhurg. C P Buijs. voor Vlissingen RUkeboer. Mededeelingen Plaatselijke Distributiediensten. INLEVERING OUDE RANTSOEN- BONNEN. Handelaren en instellingen moeten de rantsoenbonnen van het oude model, d.w.z. de In de kleuren groen en bruin uitgevoerde rnntsoenbonnen, uiterlijk van 7 t.m. 11 Febr. a s. tezamen met de genummerde bonnen blj.de plaatselijke distributiediensten inleveren. Rantsoenbonnen voor arti kelen, voor welke gedurende genoemd tijdvak geen normale Inlevering van genummerde bonnen Is opengesteld, moeten eveneens van 7 t.m. 11 Febr. ingeleverd worden. Zoo noodig kan aanvulling tot een tiental rantsoenen :eschleden met genummerde bonnen. Na 1. Febr. a.s. zullen de diensten de oude rantsoenbonnen niet meer en. Het bovenstaande geldt uiteraard niet voor de rantsoenbonnen >or brandstoffen, welke geldig biy- OOSTBURG. ZU. die voor het seizoen 1944 /45 in aanmerking wenschen te komen •oor petroleum voor kookdoelemden. kunnen een aanvraagformulier indie- :n tot en met 5 Febr. 1944 Alleen ztj, die in bet kookseizoen 1943/1944 in het bezit waren van kaart u 215. alsmede eva cué's en nieuwe vestigingen, komen in aan merking, KAARSEN /OOR VOERTUIGVERLICHTING. Formulier 333—02 en 333—03 voot •oertuig- en stalverllchllng voor de periode 1 Februari tot en met Jl Maart, kan worden Ingediend tot en net 5 Febr. 1944. Degenen, die reeds kaarsenbonnen •oor de vorige periode hebben ont- •angen. behoeven niet opnieuw aan e vragen. Officieele mededeelingen Officieele publicatie voor de pr DE PRIJS VOOR BAK- EN BRAADVET. De prijs voor het bak- en braad- ;t, dat in de periode van 619 Februari verkrijgbaar is. bedraagt ten hoogste 0.26 per raDtsoen van 200 gram, voor het z.g. merkiooze :et. V-mr veL dat onder merk wordt erkocht, mag ten hoogste 0.29 per 200 gram worden berekend. OPROEP VOOR RIJKSDUITSCHERS. len personen, die de Duitsche na tionaliteit bezitten en tot dusver nog geen vragenlijst hebben ontvangen, wordt aangeraden onverwijld bij de Ortsgruppe waaronder zij ressorteeren of bij het Deutsche Kreiswirtschafts- een vragenlijst te gaan halen. Deze lijst moet duidelijk leesbaar blokletters) ingevuld en aldaar weer worden ingeleverd. Zij. die ver- uimen een dergelijk formulier in te uilen, komen 'niet in aanmerking oor een nieuwe levensmiddelenkaart, die begin Maart zal worden uitge- !ikt. MOTORBRANDSTOF NIEUWE SAMENSTELLING. Het Rijksbureau voor aardoliepro ducten heeft aan wederverkoopers van benzine een aantal brochures overhan digd ter uitreiking voor zoover de oorraad strekt aan benzinever bruikers. In deze brochure worden nuttige wenken gegeven, waarvan de inachtneming den overgang van ge- op benzine van gewijzigde sa menstelling zal vergemakkelijken en tevens de beste garantie zullen Tien, dat de motoren op dit nieu- product storingvrU loopen. Betrok kenen wordt aangeraden, zich tot hun leveranciers te wenden voor het ver krijgen van deze brochures of van inzage daarvan. Hiermede betuigen wij. ook namens onze kinderen, onzen hartelgken dank voor de vele blijken van belangstelling, op 27 Jamiari ondervonden. a. b. van wel. j- w. van wet., de pagter. Middelburg, Singelstraat 8. Hiermede betuigen wgj on zen hartelüken dank aan al len. voor de belangstelling bij ons huwelijk ontvangen. A- C. v. d- BROEK. M- A- v d- BROEK - MEIJER. Middelburg. 3l Januari 194 MEISJE gevraagd voor heele of halve dagen. Mevrouw v. d. KAMER, Langeviele 15, Middelburg. Firma A. J. WITTE ZONEN Artistieke Bloembinderij Vlissingen. (Telef. 141 te bereiken) BRIJTDSBOTTOTTF.TTEN van witte Anjers, Freesia's met bijpassende garnituren BLOEMW ERK EN' voor alle gelegenheden. Ingenieurs. Technici en Vakarbeiders meldt U aan voor de Vrijwillige Tech nische Noodhulp. Inlichtingen iederen Maandag, Woensdag en Vrijdag van 19 21 uur, gebouw Zuidsingel 92, Mid delburg. H.H. LANDBOUWERS. Vraagt inlichtingen voor het op contract telen van; Uienzaad, Spinazie-, Ra dijs-, Kroten- of Wnrtelen- zaad, Doperwten of Dubb. Witte Princessehaonen. Thans kunt U reeds Kool zaden opgeven v. oogst' 45. A. MOL C z n B 11 Oudelande. in het openbaar Ook U kunt een goed redenaar worden. Vraagt prospectus Instituut REUSCH, Wagenweg 9 - Haarlem Gewestelijk Arbeidsbureau - Middelburg. Bijkantoor Goes. Belanghebbenden, zoowel werkgevers als werk nemers, worden er mede in kennis gesteld, dat door het Bijkantoor Goes van het Gewestelijk Arbeidsbureau Middelburg, in de navolgende plaatsen zitting zal worden gehouden: TE KAPELLE: iederen Maandag van 10 tot 12 uur in de consistorie der Ncó. Herv. Kerk voor de plaatsen: Kapelle, Wemeldinge. Biezelinge en Schore. TE OUDELANDE: iederen Vrijdag van 10 tot 12 uur op het Gemeentehuis van Oudelande voor de plaatsen: Oudelande, Ovezande, Driewegen. Ellewoutsdijk. Baarland, Hoe- dekenskerke en Kwadendamme. TE 's-HEERENHOEK: iederen Maandag van 13.30 tot 15 uur in het lokaal van den Heer A. van Zunderen, voor de plaatsen: 's-Hee- renhoek, Borssele, Heinkenszand en Nieuw- dorp. in Vlissi-.gei ter overna me aangeboden. Ingeschre ven sinds 1942. Kamerver- huur. In zeer goeden staat en voorzien van meubilair, bedden, linnen, enz. Huur- nrijs hui3 40 per maand. Koopsom 15.000, met in ventaris. Brieven letters M. K.. Bureau P.Z.C.. Vlis singen. PAR F*U W PRIMA KWALITEIT. 95 CENT. J O F I B B E Lond. Kade, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 3