X AUTOMOBIEL-MONTEURS DAGRAVIT RECHTBANK TE MIDDELBURG. Zij was boos geworden Het is een vreemde geschie denis. die ertoe geleld had, dat de 35-jarige juffrouw L. V. d. 3., echtgenoote van C. T. te Middelburg, op het verdach tenbankje moest plaats nemen. JLeuntje, zooals de president de Walchersche vrouw gemoede lijk noemde, leeft op voet van oorlog met haar man en woont afzonderlijk. Op zekeren dag was zij eenige voorwerpen, w.o. een trapnaaimachine en een waterketel uit de woning van haar man gaan halen, waarna deze op zijn beurt den dag vóór Kerstmis, een bezoek aan de woning van zijn vrouw bracht om zich weer van een en ander meester te maken. Zijn knecht, de 17-jarige C. van Langeraad, moest mee om te helpen dra- fen. Na een woordenwisseling uwde T. zijn knecht den wa terketel in de hand, waarna deze er mee naar beneden ging. Even later kwam v. L. nog eens terug om de trapnaaima chine te halen en bleef daarna bij den wagen staan wachten. Opeens k\yam de vrouw naar buiten en wierp van L. een stuk gietijzer dat van de machine gebroken was, naar het hoofd. De jongen viel met bloedende wonden boven beide oogen neer en werd later naar het Gast huis gebracht. Nadat ter zitting getuige van L. nog was gehoord, ver telde de boerenvrouw het stuk ijzer op straat te hebben wil len wegwerpen. ,,T. gunde het mien nie, dus ik hem ök nie", zoo was de simpele verklaring hiervoor. Zij had echter niet van Lwillen treffen. Dit laat ste klopte echter weer niet erg met haar andere uitlatingen. Zij zei nl. ook boos op van L. te zijn geworden omdat hij meehielp. De president zoowels als de officier vonden de verklarin gen van de vrouw niet erg aan nemelijk. In zijn requisitoir nam de officier dan ook opzet als vaststaand aan. Het is nog wonder goed met van L. afge- loopen, hetgeen ook gelukkig voor verd. is. De eisch luidde: twee weken gevangenisstraf. Nadat de president nog had geïnformeerd naar de huiselij ke omstandigheden van verd., die voor haar 3 kinderen zelf dei. kost moet verdienen en nadat zij nog eens vermaand was zich in het vervolg kalm te houden, kon Leuntje, zicht baar verongelijkt, heengaan. Zware straf voor rywfeJdieven Wanneer de rijwieldiefstallen niet binnen de perken blijven, zal ik steeds meer gaan eischen, zoo verklaarde de of ficier van justitie, mr. Hoek stra, toen hij tegen den 23-jari gen landarbeider J. V. uit 's Heer Arendskerke en den 27-jarigen chauffeur.A. P. uit Wieringermeer, voor een der gelijk feit 10 maanden gevan genisstraf met aftrek eischte. Dp een Zondagavond in De cember had P., terwijl V. op den uitkijk stond, uit't portaal van een café te Lewedorp een rijwiel van den landbouwer Traas gestolen. P. was er mee weggefietst en had het later op het station Kapelle-Bieze- linge afgegeven ter verzending naar Amsterdam. Hij zou het daar dan afhalen en aan den man brengen. Doch zoover is het niet gekomen. V. had ook nog te Goes in een stalling een rijwiel medegenomen, zeggende dat dit van hem was. Ter zitting gaven zij toe te voren afgesproken te hebben een fiets te gaan stelen. De be weegredenen van verdachten, die beiden ongehuwd waren en flink verdienden, waren niet recht duidelijk. Alleen had V. nog een schuld van 150. Uit het verhoor bleek dat beiden allesbehalve „brave" jongens waren. V. was vorig jaar tot 3 mnd. veroordeeld wegens rij wieldiefstal, welke straf hij echter nog niet had ondergaan, daar hij voor den landbouw uit stel had gekregen. P. had 9 mnd. in de gevangenis doorge bracht voor een graandiefstal, waaraan hg had meegewerkt. De officier achtte de feiten vaststaande en noemde fietsen diefstal in dezen tyd een bui tengewoon ernstig misdrijf. Hij eisentè daarom tegen elk 10 mnd. gev. m. aftrek van pre ventief. De verdediger van beide verd., mr. Kuiper, voerde per soonlijke verzachtende om standigheden voor zijn cliënten aan en vroeg een mildere straf. Nadat beide verdachten nog hun spjjt over een en ander hadden betuigd en P. den wensch te kennen had gegeven voor het ondergaan van zyn straf eerst in het huwelijk te mogen treden, konden beiden in het Huis van Bewaring ver der over hun daden gaan na denken. Konijnendieven. De 30-jarige landbouwers knecht D. P. V. en de 30-jarige landarbeider M. W., beiden uit Zierikzee, hadden de omgeving van hun woonplaats onveilig gemaakt door een i-eeks van kbnijnendiefstallen te plegen. Bovendien stalen ze 80 kg. boo- nen bij. hun patroon, en voorts bij anderen nog tabaksbladeren en zakken. Ter zitting gaven zij elkaar de schuld. De officier eischte tegen ieder 6 mnd. gev. straf zonder aftrek. Mr. P. Adriaan- se vroeg voor W. rekening te willen houden met diens blanco strafregister, terwijl mr. v. d. Weel voor V. verzachtende omstandigheden naar voren bracht. Met dikke tranen hun be rouw toonend, konden zij weer verdwijnen om in het Huis van Bewaring hun vonnis af te wachten, dat, evenals in de ove rige zaken, Woensdag 9 Febr. zal worden gewezen. GOES Een jubileum. De heer F. P. J. Polderman was gisteren 25 jaar in be trekking bij de Zeeuw sche glas- en verffabriek. Van di rectie, personeel en kennissen mocht hij Verschillende blijken van belangstelling en waar deering ondervinden. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk 10 ds. Odé, 3 dr. Dankbaar. Geref. kerk 10 en 3 ds. Oostenbrink. Geref. ■emeente 10 en 2.30 ds. Hon- :oop, van 's-Gravenhage. Vrij Evang. gem. vm. en nm. ds. v. d. Vis. Doopsgez. gem. 10 da. de Boer, van Vlissingen. Leger des Heils (zaal Krijger) 10 heiligingsdienst, 7.30 ver lossingssamenkomst, kap. van Deursen. Gevraagd voor DEN" HELDER en MID DELBURG. Br. No. 9693, Adv. Bur. KEUZENKAMP, Postbus 23, Overschie. Besluiten, benoemingen enz Geslaagd voor het practijk- examen vanwege de Ned. Ass. voor Practijkexamens voor Ned. handelscorrespondentie, mej. T. Hamelink en de heer Z. Klaasse, beiden te Middel burg en geslaagd voor het di ploma boekhouden vanwege rle Ver. van Leeraren* te Am sterdam, de heer J. Touw, te Koudekerke. Burgerlijke Stand VROUWENPOLDER. Over leden: Pieter Langebeeke, 41 j., man v. Maria Dobbelaar. Ondertrouwd: Pieter Ize- boud, 24 j. en Leijntje E. Pou- wer, 23 j. WINTEROFFENSIEF TUSSCHEN ILMENMEER EN LENINGRAD. De situatie aan het Ooste lijke front wordt, volgens den A.N.P.-correspondent te Berlijn gekenmerkt door een voort duren van de Sovjet-Russische aanvallen en een voortschrij den van den Duitschen tegen stand in het gebied van Sjaskof en Progrebitsje. De Sovjet-Russische aanvallen zijn, volgens de Duitsche op vatting, alle in het kader van een winteroffensief, dat zich thans in hoofdzaak richt te- f;en dat deel van het front, dat usschen het Ilmenmeer en Leningrad is gelegen. Hier streven de Sovjet-Russen klaarblijkelijk naar een be slissing, waartoe zij dan ook met alle te hunner beschik king staande middelen aanval len, zoodat de Duitsche ver dediging op een harde proef wordt gesteld. Desondanks kan men niet zeggen, dat het front hier in beweging is. Slechts wordt, overeenkomstig de gxbruikzlijke tactiek van de elastische verdediging het front in dit moéilijke terrein met. zijn vele moerassen, nu en dan wanneer dit noodig feoordeeld wordt, recht ge- rokken. Zoo kan het zijn, dat de stad Gatsjino, waarvan de Russen de verovering melden, hetgeen hier niet wordt tegen gesproken, inderdaad door de Duitschers is prijsgegeven. De Sovjet-Russiscne artillerie baart den Duitschers niet meer zooveel zorgen als in het begin, daar de nieuwe Duit sche stellingen thans buiten het bereik van het zware ge schut zijn komen te liggen. De moeilijke terreinsgesteldheid, die ook in de hand wordt ge werkt door de omstandigheid, dat de temperatuur hier nau welijks boven het vriespunt uitkomt, maakt het in stelling brengen der zware kanonnen tot een tijdroovende kwestie. Verduisteren van 2329 Januari: 17.30—8.30 uur van29 Jan.5 Febr.: van 17.308.15 uur. De maan komt Zondag te 11.06 op en gaat te 23.56 onder. Maandag te resp. 11.29 en 1.14. Sport Voetbal AllianceRBC; VlissingenDosko. De plaatselijke ontmoeting te Roo sendaal tal van de RBC-ploeg alles vergen, willen ze geen puntenverlies boeken. Het is voor hen van het grootste belang met den belangrijken wedstrijd tegen Goes nog voor den boeg, geen steek te laten vallen. Het zou ons geenszins verwonderen, wan neer ze een der beide puntjes aan de stadgenoote zou moeten laten. Vlissingen gaat op den Raayberg 'n njoeilijken wedstrijd tegemoet, voor- al nu Dosko nog best een paar punt jes kan gebruiken om uit den ge vaarlijken hoek te kunnen verdwijnen. Middelburg ZZeelandia; RCSEMM. De leiders zullen ook nu wel met ruim verschil zegevieren tegen de Middelburg-reserves, terwijl ook RCS het tegen EMM niet moeilijk krijgt. Uzendijke—Breskens 2; Breskens 1Schoondijke, In Uzendijke kan het wel eens spannen. De Breskens-reserves zyn geen gemakkelgke tegenstanders en de thuisclub zal met het voorbeeld van Aardenburg --oor oogen, goed op haar tellen moeten passen. Schoon dijke krijgt tegen Breskens natuur lijk geen kans op eenige winst. TerneuzenAxel; HulstClinge. De belangrijke ontmoeting tusschen de rivalen Terneuzen en Axel werd ingelascht en na dezen wedstrijd zul len wij zeker een stap dichter bij de oplossing komen omtrent den uiteln- delljken leider in deze afdeeling. We achten Hulst wel in staat de grens bewoners een nederaag toe te dienen. MIDDELBURG Prijsopdrijving. De economische dienst van politie verbaliseerde den •winkelier J. J. J., die zakmes sen te duur verkocht. Veertien dagen in het donker. F. W. H. alhier zal 14 da gen in het donker moeten zit ten, omdat zijn woning onvol doende verduisterd was. Bo vendien kreeg hij een proces verbaal, terwijl de betreffene gloeilamp in beslag werd ge nomen. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ('t Zand) 10 ds. Kroon, 2.30 hulppred. v. d. Ree. Evang. Luth. kerk 4 ds. Nolte. Doopsgez. gem. geen dienst. Chr. Geref. kerk 10 en 3 prof. Wisse. Geref. ge meente 9.30 en 2 leesdienst. Waalsche gemeente (Doops gez. kerk) 10.15 ds. Blom- rnaert. Geref. Bond (Luth. kerk) 10 en 2 dhr. Luidjes. Geref. kerk in H.V. 10 en 4 dr. Geelkerken. Ver. v. Vrnz. Herv. (Doopsgez. kerk) 3 ds. Hanneman. Apotheek. Van Zaterdag 29 Jan. tot 5 Febr. is des avonds en des nachts en den geheelen Zon dag geopend de apotheek vein Nonhebel. 1 1 STANDENLUSTEN N. AFD. ZEELAND. Afd. H. Rla W 1 110 0 Terneuzen III 2 10 1 Axel li 2 10 1 Sluiskil II 10 0 1 2 wlnstp. In mindering. Afd. I. Hulst II 5 4 0 1 Hontenisse II 4 3 0 1 Steen II 4 2 0 2 Lamswaarde 12 110 Terhole 1 Lamswaarde II Hontenisse III 5 1 0 <t Hulst III 2 0 0 2 winstp. in mindering. Afd. J. Sluis I 6 5 0: Groede 1 5 4 0: Retranchement I 7 4 0 Cadzand I 5 3 0! Zuidzande 1 5 3 0 Nleuwvllet 1 7 10 1 Aardenburg II 5 0 0 Afd. K. Biervliet II 2 2 0 IJzendiJke II 2 10 1 Breskens III 2 0 0 2 2 winstp. In mindering. V.B. 9 12 3 4—19 2 16—25 2 4—11 0* 20—8 10 33—8 8 25—24 8 19—13 6 17—15 6 11—36 2 7—28 0 15—4 4 Feuilleton TWEE ZDSTERS 31) door B. REEN. „Wie wil nou iemand, die zich gedragen heeft zooals ik deed, de helpende hand bie den?" merkte Frans somber op. „Dat zal ik doen," was het antwoord van Bert. „U! Maar ik begreep ik dacht dat u u en...' begon Frans. „Het lijkt me niet noodig om namen te noemen", viel Bert hem in de rede. „Als je den indruk hebt, dat het me om je meisje te doen is, dan heb je het mis. Als ik gewe ten had, dat ze vrij was. dan hadden de zaken anders ge staan, maar nu ze haar hart- blijkbaar al aan iemand ge schonken heeft, blijft ze wat mij betreft, buiten beschou wing. Maar het is een aardig meisje en een goed meisje ook feloóf ik; iets beters waard an cadeautjes te geven, die met gestolen geld zijn betaald. Wees een kerel. Evers, en toon, dat je waard bent ge holpen te worden". „Dat is allemaal goed en wei", «aAweerdd» Frans. „Maar ik zit zoodanig in den put, dat ik niet weet wat ik doen moet of waar ik begin nen moet". „Je zou kunnen beginnen met eens aan je moeder te denken", merkte Bert droog op. „Voel je je niet beschaamd over het feit, dat je alle zorg om de eindjes aan elkaar te knoopen. maar aan haar over laat? O, ik weet wel, dat je me nu zult vertellen, dat je nog niet zoo veel verdient. Maar met wat je verdient moet je zooveel mogelijk je moeder steunen, in plaats, van tegemoet te komen aan de zelfzuchtige ijdelheid van een flauw meisje". Bert zweeg en keek den an der eens aan. „Ik zal het op een accoordje met je gooien", ging hij ver der. „Ik kan je voor een paar uur 's avonds een bijbaantje bezorgen op de modelboerderij, waar ik op het oogenblik werk. Ik betaal je als loon het bedrag, dat je van je sa laris afgehouden wordt om het tekort aan te zuiveren. Geer" dat geld aan je moeder en zeg haar, dat ze iederen cent ervan voor zich zelf moet gebruiken Jouw optreden zal haar ver- i. wonderen, maar tegelijkertijd zal ze het apprecieeren". „Als u zoo praat, doet u me denkeu aan wat Paula al tijd zegt", zei Frans met een stralend gezicht. „Ik heb je al gezegd, dat we geen namen zouden noemen", zei Bert fronsend. „Dus dat is afgesproken dan, morgenavond verschijn je op de boerderij". HOOFDSTUK XI. Corrie's bedreiging. Het duurde tot Maandag avond, toen hij tegen sluitings tijd het café binnenkwam, al vorens Bert erin slaagde, Pau la alleen te treffen. ,,Ik vex-onderstel, dat Corrie je heeft verteld, dat ik eens nis man tot man met Frans Evers heb gesproken", begon hij. „Je hoeft niet bang te zijn, dat die knaap iets ten nadeele van jou heeft verteld. Wat voor fouten hij ook moge heb ben. kleingeestig is hij niet" „Ik zie niet in, hoe Frans er ook toe zou kunnen komen iets ten nadeele van mij te vertellen", antwoordde Paula. ..Ik heb niets misdaan ik heb alleen maar geprobeerd hem te helpen". (Wordt vervolgd). VLISSINGEN Predikbeurten. Geref. kerk. 9.30 en 3 ds. Meijnhout. Evang. Luth. kerk en Doopsgez. gem. 10 ds. NoL te; Chr. Geref. kerk 9.30 en leesdienst Geref. gemeente 9.30 (Glacisstr.), 2 (Luth. kerk) leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 ds. Koekebakker. Apotheek. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den ge heelen Zondag de apotheek geopend van de fa. v. Ocken- burg, Badhuisstraat. VOOR DIE HUMMEL? DAGRAVIT-tabletten ne men, die door hun ge halte aan Vitamine D de zekerheid geven, dat 't lichaam werkelijk alle profijt van de bouwstof kalk heeftl EEN IDEAAl FIGUUR T DOOR Onze Corselières bezoeken regelmoliq verschillend» plaatsen in Nederland. Vraag ons wanneer een har er in Uw omgeving komt. VAN BAERLESFRAAT 154-156, A'OAM-Z TELEFOON 22948-92054

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2