R.C.S. - ZEELAHDIA Verduisteren ssin- •ouw dde- wier ^en- was van 28 Januari: van 16.458.45 uur van 9—15 Januari: van 17.00—8.45 uur Zondag gaat de maan te 7.46 onder en komt te 16.13 op. Maandag te resp. 8.37 en 17.04 (11.09 V.M.) ven- UIT DE PROVINCIE Zuid-Beveland Burgerlijk Armbestuur. WAARDE. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer G. Schrier, gekozen de heer Corns, van Koeveringe, terwijl de heer A. Wondergem werd herkozen. WAARDE. In November en December zijn er in deze ge meente geen geboorten, huwe lijken of sterfgevallen voor gekomen. Predikbeurten. Ned. Herv kerk- Koudekerke10 ds. Kroon (H-D- 1 en voort) H. A.), 2-30 ds. v- Woer- ïden; Baarland: 10 en 2 ds. Bene der; Biezelinge: 10 en 2.30 ds. v- Steenbergen (H.Av.)Borssele: 10 dhr- Heufc^er, 2.30?; Colijnsplaat: 10 dhr- Hoogerheide, 2 dhr. Lou- werseDriewegen: 10 ds. v. Bur geier Geersdijk: 10 en 2.30 dhr. Kraak: 's-Gravenpolder: 930 en 2 ds- van Hoogstraten; Hansweert: 9.30 ds. Hovy (H-D-), 2 30 cand. 'Brons; .Heinkenszand10 ds. Ren ting, 2.30 dhr. v. d- Vrede; 's-H. Arendskerke: 10 en 2.30 ds- v- Waa; 's-H- Hendr-kinderen: 10 '2 ds. Zandee (H.A.); Yerseke: 1115 cand. Brons, 3-43 ds- Hovy. 7 ds- Vein Voorthuijsen (jeugdd): Kapcl- 1 le: v'-m- en n m- dr. Schmidt; Karn- perlaml: 9-30 leesd- 2 30 dhr- Hoo gerheide; Kattendijke: 9-30 en 7 ds- v- d- Heil, van Hattum; Kats: ds- Hansen: Korigene: 10 ds- Ver steeg, 2.30 dhr- Heijboer; Kruinin- gen: 10 en 2.30 ds- Mortier^(H.D .Dewed-: 6 ds. de: v rn- dhr- Korte Predikatie. NIMMER MOEDE. Jongelingen woeden moede en mat en jonge mannen struikelen." Deze oude profetie van Jesa- ja schijnt wel fan toepassing op onzen tijd, nu nen een geestelijke en zedelijke vermoeidheid zelfs ondei de jeugd kan opmerken' Doch ook het vervolg ervan moet op onzen tijd betrekking hebben: „Maar die den Heer verwach ten ontvangen nieuwe kracht". Nu zal uitkomen, of men een beker water heeft of een bron, of de wil tot het goede uit ons- zeiven voortkomt of uit God. Een beker schenkt men leeg. een bron welt altijd door. Deze bron is het verwachten van den Heer. Er staat niet te veel. Er staat niet: die den Heer bezitten. Wij „hebben" niet, wij verwachten. Dat is: open staan voor het ge luid van den Komende, waardoor de wilskracht tot het goede en edele wordt gevoed. „Zij krijgen nieuwe vleugelen gelijk de adelaar" Alles is hier nogal kleintjes. Het is te benauwd van „ikjes". Wij willen ruimte! Toen bouw den wij vliegtuigen. Maar in een vliegtuig ontstijg ik niet aan mij zelf; ook zie ik de mensehen als mieren en dreig mijn liefde tot hem te verliezen; en bij mijn te rugkeer vind ik de wereld be nauwder dan voorheen. De pro fetie bedoelt echter: een adelaars vlucht hoog boven eigen leven. Wij vliegen ons los van onszelf en brengen een stuk azuur van God mede terug. Dit ontstijgen is geen vlucht, uit het leven. Integendeel, nu kan men eerst waarlijk onver moeibaar loopen en wandelen. Radioprogramma Zondag. Hilversum f. 474.4 M. 7.30 Gram.; 8.00 Zin van het boer 8.30 Gram. of Sport; 8.35 Gram.: 8.45 Godsd. Uitz.9.00 Nieuws: 9-15 Zondagmorgen zonder zorgen; 10.00 Winterlandschap; 11.00 Melodisten; 11.30 SS: 11.40 Marscben 11.45 Voorwaarts, Kameraden; 12.00 Nieuws; 12.15 Koorwerken Ncd. poniston; 12.45 Als ik 't vo zeggen- had; 13.00 Kamermuziek 13.30 De Schijnwerper: 14.00 Resi 'lentie-ork.15.00 Luisterspel; 15.45 .Stafmuziek Haagsche Politie en Rot- 'erd. Mannenkoor; 16.55 Sport: 17.00 Zondagmldaagcabaret; 17.30 Wereld- schlagers; 18.15 Ned. Volksklanken; 9.00 Nieuws; 19.10 Reportage; 19 15 Sport; 19.30 Operette; 21.00 Orgel 21.30 Ork. Balogh; 22.00 Nieuws. 22.15 Mr. Snuffelmans zoekt naar oude bekenden; 23.30—24.00 "Dans muziek. Hilversum II. 10.00 Godsd. uitz. 1.00 Symph. Ochtendconcert; 12.00 Nieuws; 12.15 Omroepork.; 13.00 Toespraak; 13.15 Luchtige klanken; 14.00 Voor de Jeugd; 14.30 Duitsche koorzang; 15.00 De Lichte Toets: 16.00 Bach-Regerconcert; 17.00 Plano; 17.30 Een volgenden keer beter; 18.00 Populaire marschen; 18.15 Zie Hvs. I: 19 00 Nieuws; 19.10 Dansmuziek; 20.00 Zoeklicht; 2015 Ork. Kok; 21.00 Kamermuziek; 21.45 AvondwU- dfng; 22.00 Nieuws. Waa; Oudelan d- Vrede, n-m- ds. Bunjes. Övezande: 2-30 ds- v- Bur geier; Schore: 9-30 en 2 ds- Post- jua; Waarde: vm- en n-m- hulppr- Houtman; Wemeldinge: 30 en 2 ds- Luuring. Wilhelminadorp: 10 dr. Dankbaar (H-A-), 3 ds- Odé. Ruiter; Borssele: 10 ds- Fransen. 2.30 leesd-; Colijnsplaat: 10 en 2-3<J da. Veenstra; Driewegen: 10 leesd-, ;2-30 ds- Fransen; Geersdijk: 10 en 2 30 ds- Dorst; 's-Gravenpolder: v.m. en n-m. cand- Mantz; Hein- ktnszand- 10 ds- Booij, 2.30 cand Kuiper-, Yerseke: v-m- en n-m- ds- van EgtnondKamperlandv-m- en p m- ds- v- d- Ende; Kruiningen: v-m. en ir-m- <ls. Koolstra; Lewe- 'dorp: 10 en 2.30 cand. v- d- Jagt; ■Nieuwdorp: v.m. en n-m. ds. Beu- kema; Wemeldinge: v-m. ids. v- Dijk; Wissekerke- Ui-in- ds. Oostenbrink; Wolfaarts- 1 dijk: 10 en. 2-30 leesdienst. Gcrcf. Gemeenten. Biezelinge: v-m-, n-m- en av- leesd- 's-Gravenpold.er; v-m-, n-m. jen av- leesd-: Yerseke: v-m-, n-m. 'en av- ds- StuijvenbergWemeldin- ige: 10 en 2 30 leesdienst. Chr. Geref- kerk. Biezelinge: 10 en 2-30 leesd. Vrij Eving- Gemeenten. Bath: 10 en 1.30 dhr- van Zwe etten; Yerseke: v-m- en n.m. ds- «ïlooü: Wemeldinge: v-m. en n-m- Irds- Werges- „Zij loopen en worden niet moede. Zij wandelen en worden niet mat." Loopen: gespannen, sterk, jong, moedig, een tocht met een doel- Een harde tocht wellicht, een lijdensweg mischien, met een kruis achfer Christus aan. Doch het leven is niet enkel spanning. Er is ook: wandelen. Wandelen te midden van de wonderen Gods. Wie de oogen daarvoor open heeftwordt het niet moede. Thans is ons leven meer loo pen dan wandelen. Het zij zoo. Wij zullen onvermoeid verder qaan op den weg, dien God ons wijst, F- Mededeelingen Plaatselijke Distributiediensten Bij den brand in een perceel aan de Hugo de Grootstraat te Den Haag, wer den, zooals gemeld, vier per sonen gewond. Een dezer slachtoffers, het vierjarige dochtertje Petronella van den heer G. A. S„ is aan de ge volgen van de bekomen brand wonden overleden. Hoofdredacteur: J. C. Visser. Viissm gen; Algemeen redacteur. M. Geerse Middelburg; Stadsnieuws: C. de Vooga Vlissingen en J. P. Ph. Doorenbos. Middelburg; Gewestelijk nieuws. H van Ben them. Goes en R. F. H. L. Sondag. Oostburg; Haagsch redacteur mr. J. C. de Wit; Advertentiechef: voor Mid delburg: C. P. Butja. voor Vlissingen Rijkeboer. VLISSINGEN. De Distributiedienst te Vlissingen maakt bekend, dat alle tot en met 31 December 1943 Ingediende vraagformulleren voor huispantoffcls vervallen moeten worden verklaard. Nieuwe aanvraagformulieren kun- m voor de maaDd Januari 1944 nog op 10 en 11. alsmede 17 en 18 Jan worden afgehaald en ingeleverd. In het vervolg zullen alle aanvra- :n voor huispantoffels iedere maand geheel worden afgewerkt. Slechts klein gedeelte zal in het alge- kunnen worden toegewezen. Op den laatsten dag van Iedere maand zullen alle aanvragen diergenen, die indiening niets hebben vernomen, per publicatie vervallen worden klaard. Iedere maand kan opnieuw een aanvraagformulier worden inge diend, mits men binnen de 6 afgaande maanden geen bon voor huispantoffels heeft ontvangen. Bij de behandeling der aanvragen genieten de onderstaande groepen voorrang: OKicieele mededeelingen VERVAARDIGINGSVERBOD MUNTGASMETERS. Blijkens een in de Staatscourant van Januari 1944 opgenomen bekend making is met ingang van dien datum dc vervaardiging van alle muntgasmeters, ook :n tinvrtje voering, zonder vergunning van den lirc-cteur van net bureau voor de netalen-verwerkende industrie «Riouw- sti aat 182, 's-Gravenhagej verboden. Alleen in uitzonderingsgevallen kan zoodaDige vergunning worden ver leend. Verzoekers moeten hun aan vragen, goed gemotiveerd en van ge gevens voorzien, in duplo indienen: Indien zij betrekking nebben op vVeermachts- en Vcrlagerungs"- opdrachten bij den Duitschen gevol machtigde bij het rijksbureau voor •erwerkende industrieën. Riouwstraat 170. 's-Gravenhage. b. Indien z|j be- rekking hebben op export-opdrachten loor tusschenkomst van den cenira- ien dienst voor in- en uitvoer (Piet Heinplein 6, 's-Gravenhage): c. In alle andere gevallen door tusschen komst van de bedrijfsgroep, waarioe de verzoeker behoort. kinderen van 1 tot en met 14 jaar. huisvrouwen, dienstboden, mannen boven 60 jaar. Indien er na afdoening dezer aan vragen nog bonnen beschikbaar zijn, zullen de overige aanvragers volgens datum van indiening worden behan deld. De pl.v. leider van den distributie- dienst, kring St. Laurens, maakt be kend, dat de uitreiking van bonkaar- periode op het agentschap Oost- en West-Souburg aan niet zelfverzorgers, wier inlegvellen zijn gestempeld op 10, 11 en 12 Jan. 1944, indien geen nadere bekendmaking volgt, gehouden zal worden op resp. 17, 20 en 24 Januari. De uitreiking van bonkaarten 2e periode op het agentschap Ritthem in verband met buitengewone om standigheden, gehouden worden op 18, 19 en 21 Jan. a.s. De pl.v. leider voornoemd, W. J. C. WEEDA. Burgemeester van Koudekerke maakt bekend dat de uitreiking van bonkaarten voedingsmiddelen niet in het tijdvak van 10 t.m, 13 Januari zal plaats hebben, doch van 17 t.m. 20 Januari a.s. De Burgemeester voornoemd. J. HOENS, Tuinbouwteeltregeling 1944. Dc vaste teeltvérgunningen met het jaartal 1940 blijven ook voor 1944 voor dezelfde oppervlakte van kracht. Omtrent de Bijzondere Tuinbouw teeltvergunning zullen binnenkort na dere mcdodeeliDgen worden gedaan. Het is ,te verwachten, dat ook in 1944 weer op ruime schaal Tuinbouw- gewassen verbouwd mogen worden. Het Is onnoodig om thans reeds aan- ragen in te dienen. Omtrent de teelt van enkele assen kan het -olgende worden me degedeeld: Ramenas. De teelt van dit gewas beperkt tot 1 are per bedrijf. Zuchetti. Hiervan is de teelt al leen toegestaan voor eigen verbruik, de teelt voor den handel is derhalve verboden. Pronkboonen. De teelt van pronk- booncn is slechts tot een zoodanige oppervlakte toegestaan, wanneer een even groote oppervlakte wordt be- teeld met stoksnlj- of spekboonen. Bovendien moet voor de teelt van pronkboonen bij voorkeur de soort .Erecla" worden genomen. Tomaten. De ultplantdatum voor tomaten blUft 15 Maart, behoudens wanneer door den Rijkstuinbouwcon- sulent voor een vroegere uitplanting ergunning wordt gegeven. cultuurgrond een hoeveelheid van ma ximaal 10 kg. sUkstofhoudende en 15 kg. kallhoudende meststoffen af leveren mits dit slechts éénmaal aan dienzelfden teler geschiedt. Ook in het bemestingsjaar 1943'44 kan voor den detailhandel géén fo6- "irzuur beschikbaar worden gesteld. Door de detaillisten moet een njat worden bijgehouden van de personen m wien kunstmest werd afgeleverd. Voor volkstuincomplexen en fa brieksterreinen waarop gewassen wor den geteeld voor eigen gebruik kan voor het kunstmes tjaar 19431944 eveneens een toewijzing worden ver strekt. Vereenigingen voor volkstuinders e.d. welke nicenen op een kunstmesttoewij- zing recht te hebben kunnen een schriftelijke aanvraag hiertoe indie- blj de Afd. Kunstmest. Voorteelt kassen, serres en warenhuizen. Van de ook in 1944 verplichte voor teelt kan door den Rijkstuinbouwcon- sulent ontheffing worden verleend: vooral voor de teelt in druiven-, per ziken- en tabletkaasen wende men zich tot genoemden consulent. De enkele komkommerkassen zijn evenals in '43 van deze voorteelt vrijgesteld. Aflevering vaste brandstof. Handelaren in locomobielbrandstof of generatorbrandstof worden er op gewezen dat het verboden is brand stoffen te leveren zonder inneming van de noodige machtigingen of boa- i. Gebeurt dit toch, dan loopt ens bet risico dat de ontbrekende machtigingen of bonnen later niet kunnen worden aangezuiverd. Aflevering natuurlijke meststoffen. Verkoop en aflevering van natuur lijke meststoffen is alleen toegestaan aan erkende handelaren en voorzoo- dit gebruikelijk was, aan Ne- derlandsche gebruikers. Aflevering aan andere ptrsonen is verboden derhalve strafbaar. Kunstmest voor detaillisten. Evenals vorige jaren zal er ook voor het kunstmest-mestjaar 1943- 1944 aan de detaillisten in kunst mest een toewijzing worden verstrekt stikstof en kali, ten behoeve van hen die minder dan 10 are cul tuurgrond bebouwen. Ter verkrijging van deze toewijzing behoeven de detaillisten géén aan vraagformulier in te dienen daar zij hun toewijzing automatisch ontvan gen. De detaillisten mogen aan lederen particulier met minder dan 10 are Registratiekaarten. Ieder die naar den toestand op 9 Januari 1944 des nachts 24 uur, houder is van: runderen, varkens, paarden en schapen Is verplicht in de week van 1015 Januari 1944 ten kantore van den PI. Vertegenwoordiger een registratie- kaart in te vullen en te teekenen. Men verzuime dit niet. Uitsluitend geitenhouders moeten met het oog op een eventueele voe dertoewijzing, eveneens registreeren. Rundveereglstratlemerken. De merken waarvan de derde let- r een A Is, worden binnenkort in getrokken. Met deze merken moeten alle kalveren geboren tot en met 31 December 1943 gemerkt worden, als ze niet direct aan het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch geleverd wor den. Veehouders, die nog ongemerkte kalveren In 1943 geboren, hebben, moeten deze direct, doch in ieder ge val voor 16 Januari 1944 bij den PI. Bureauhouder schriftelijk ter merking opgeven. Kalveren dio In 1944 geboren zijn of nog zullen worden, krijgen een nieuw merk. waarvan de derde Iet- ter een B is. Geeft met de kalveren ook het overig vee, dat eventueel geen merk meer bezit, ter merking op. Veeboekjes 1944. Over enkele dagen zal weer een aanvang gemaakt worden met het uit reiken van nieuwe veeboekjes 1944. Men dient nota te nemen van de daaromtrent nog te pubiiccercn be richten en er voor te zorgen dat het oude veeboekje geheel in overeenstem ming Is met de werkelijkheid. Bedrijfsmaximum koeien en toe wijzing Jongvee. Het is duidelijk dat aanvragen voor een hooger bedrijfsmaximum of een hoogere toewijzing binnen een be paalde periode aangevraagd moeten worden. Er bestaat nu nog gelegenheid om tot 16 Januari 1944 een aanvrage in te dienen. Daarna binnenkomende ver zoeken worden voorlooplg terzijde ge legd. Dit geldt niet voor het aanvragen in een tijdelijke verhooging van het bedrijfsmaximum koelen. Hierdoor worden de koeienbouders zoo noodig in de gelegenheid gesteld om een of meer kalf vaarzen n a bet afkalven aan te houden, mits daarvoor binnen een bepaalden ttld, wellicht 2 A 3 maar .en, evenveel koeien worden op geruimd. Fokzeugen. Gedurende het tijdvak van 1 De cember 1943 tot 1 Dec. 1944 zullen weer 2 toornen biggen per toegewe zen fokzeug gemerkt kunnen wor den. Biggen die op of n a 1 Dec. 1943 geboren zijn. worden gemerkt voor 1944 en komen dus niet in min dering op 1943. ook al is voor De cember slechts één toom biggen ge boren. Fokkers die biggen hebben laten merken, ontvangen weer een nieuwe toewijzing. Degenen echter die in 1941 t.m. 1913 niet of niet vol doende hebben gefokt zullen geen toewijzing meer ontvangen, tenzij kan worden angetoond. dat het niet fokken een gevolg is van overmacht. De daardoor vrijkomende fokzeugen- toewijzingen zullen worden gegeven aan andere daarvoor in aanmerking Komende varkenshouders. De wnd. Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland. Met groote blijdschap geven lwij kennis van de voorspoedi- Vge geboorte van onzen Zoon, ^,die bij het H. Doopsel den naam JACOB ■Ontving en die wö noemen JACKIE. A. SCHRüDER Jr. C A. SCHRODER—A DEM A. ^Rotterdam (West). 7 Jan. '44. i Schietbaanlaan 94a. ®"rijd. adres: f1 St- Franciscus Gasthuis, .Schiekade- «T f d eilo NEKLTJK DUNNES 1 PIET BI-ANKERS. Middelburg. Turfkaai 35. Eindhoven. H. Geeststraat 49- Zondag, 9 Januari 1944, Mede namens wederzijdse Ouders delen BOUDEWIJN HEUSKVELDT en JANNY ONDERSTAL mede. dat zij D.V. 12 Jan. a.s. irr het huwelijk hopen te treden. Arnhem. Rietgrachtstr. 55- St. Antonielaan 61- Toekomstig adres: Rietgrachtsttaat 55, Arnhem- Januari 1944- ZONDAG A.S. 9.30 uur Goes ll-De Zeeuwen II 2.30 uur GOES I - ALLIANCE I Terrein Goes. RIEK KAAIJSTEKER geven hierdoor kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 20 Jan- a s. te 2 uur. Goes, 6 Januari 1944. s- H. Hendrikskinderendijk 13 A. J Kade 13. Mevr. VAN DER HARST te Koudekerke vraagt een HUISHOUDSTER, die geneigd is met een aanwezige dienstbode sa men te werken. Eenig be grip van verpleging dient tot aanbeveling. Goed loon zal in overleg gegeven worden. DE KAPPERSZAAK 'S-H.H. Kinderenstraat 59, Goes, welke wegens ziekte ge sloten was, wordt her opend op a.s. Maandag 10 Jan. Bel. aanbevelend, P. BRUËL. ftwen J-Uti verrt méUm/ ZONDAG A.S. Aanvang 11 uur. Terr. Nadorst, Middelburg 5 ABONNEMENTS-CONCERTEN onder auspiciën van Concert-Bureau „ARS NOVA" in het „Schuttershof te Goes: L 12 Jan. MARINES FLIPSE, piano, n. 31 Jan. CONSTANT MOERMAN, viool en AREND KOOI-E. piano. tH. Febr. DED H(jSKEN, Sopraan, en ANDRÉ JURRES, piano. IV. Maart. CATHARINA HESSELS, Alt/piano en HENDRICA HESSELS, Cello/piano. V. April. DICK DE REUS, Viool cn PAUL NIESSING, piano. Aanvang iederen avond om 7 uur precies; einde 9 u. Prijs abonnementen voor de 5 concerten: le rang 7.50; 2e rang 6.3e rang *.50 plus rechten. Abonnementen zijn verkrijgbaar bij: Muziekhandel ARS NOVA te Goes. Plaatsbespreking op den dag van het concert aan het Schuttershof tusschen 12 en 14 uur. Met het oog op de te verwachten groote belangstelling, wordt aangeraden zich spoedig van een abonnement te voorzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 3