Moeder en kind verbrand, Te Oosterhout brak in een zoning aan de Boschstraat een brand uit, die zoo snel om Zich heen greep, dat de vrouw en haar 1 -jarig zoontje nog slechts met zware brandwon den overdekt, gered konden Worden. Beiden zijn echter la ter aan de gevolgen overleden. Be man kon zichzelf en een 11-jarig kind nog redden. De brand is waarschijnlijk ont staan door het vlam vatten van wr.schgoed, dat bij de kachel hing te drogen. Burgerlijke Stand GOES Overleden: Lijdia Ja- comina Duijvewaardt. 52 j., echtgen. v. Jacobus Laurens Kolijn; Dingenis Hoondert, 60 ^wedu^-n. v. Johanna Remijn. ,'s-H Arendskerke; Adriaan Willem Vermue, 29 j., te Ka- Jelle. Geboren: Marianne Suzanna, v. Cornells Frans van der Peijl en Metje Wilhelmina JSchuilwerve. Ondertrouwd: Cornelis Pie- ter Post. 20 j., te Bergen op Zoom en Pieternella van de Guchte, 21 j.; Bernardus Jo hannes de Kok. 20 j. en Frede- *ika KacHsteker, 18 j. Aoo&Ste, tijd UK Keppers, Drogisten en Grossiers: Attentie! YUi 14 Januari a.s. moeten de icheerzeepbonnen I zijn Ingeleverd. Lever deze dus omgaand inl TiUJI-H'hHillir.H Spoil reef den moed niet op als Teeletten tjjdelgk uit- verko ;ht zgn bij uw win kelier Schrgf ons even, by wien U ze geregeld koopt, dan zullen wjj ons best doen. ze U te VOETBALPROGRAMMA. GoesAlliance, Dosko—Middelburg, VlissingenR.B.C. De Goesenaren zullen ook nu wel n staat blijken op beide punten beslag te leggen, alhoewel het meer moeite zal kosten dan indertijd in Roosendaal het geval was, toen het 91 voor den ka npioen werd. Van veel belang is de ontmoeting op den aayberg. Middelburg boekte tot he ien slechts één overwinning en wel 'uist in den thuiswedstrijd tegen )osko. Nu de B.rgenarcn met slechts 1 punt voorsprong op Middelburg de voorlaatste plaats bezetten, zullen ze ve al het mogelijke doen om de Inder-, id geleden nederlaag goed te ma ten. VlissingenR.B.C. zal ook nu -I weer in het voordeel der Oranje hemden worden beslist, die Immers lok dit keer de rood-witten In eigen uis krijgen. R.C.S.Zeelandia, Middelburg 2 Yerseke, Goes 2De Zeeuwen 2. De wedstrijd van den dag is de ontmoeting tusschen R.C.S. en Zee landia. In het eerste treffen werden de puntjes gedeeld. Nadien heeft Zee landia met verbluffend gemak over winning op overwinning geboekt en meestal met groote cijfers. R.C.S. daarentegen deed nog geen groote "ingen en de kansen voor de groen- zwarten staan ongetwijfeld het beste. Toch zal oppassen de boodschap blij ven! De winnaar zal zich dit seizoen wel kampioen kunnen noemen. Mid delburg 2 Krijgt kans de in Yerseke geleden nederlaag goed te maken, terwijl Goes 2 ongetwijfeld ook nu -weer den vollen buit zal gaan strij ken BreskensAardenburg, Schoondijke Breskens 2, IJzendijkeOostburg. Breskens moet toch in staat zijr van Aardenburg te winnen, al zal het ditmaal heusch niet zoo gemak- kelijk gaan. Schoondijke krijgt een kleine kans, althans een puntje te bemachtigen, nu Breskens 2 op be zoek komt, terwijl IJzendijkeOost burg wel weer niet ver van eer pun ten verdeeling zal afblijven, al heeft de thuisclub de beste papieren, TerneuzenHulst. HontenïsseAxel, SteenClinge. Over de geheele linie vindt hier een treffen plaats tusschen N.V.B. en afd. clubs. Terneuzen moet nu too- nen, dat het haar ernst is om den -■tel te behalen. Axel zal o.i, wel van Hontenïsse kunnen winnen, maar ■jf Clinge het in St. Jansteen zoo ver zal weten te brengen, wij te moeten betwijfelen. BEKENDMAKING. He: SS-Ersatzkommnndo Nieder- lande deelt mede: Met ingang van 15 Januari 1944 .s het wederom mo gelijk ais hulpzuster tot het Duitsche Roode Kruis toe te treden. Aan alle Nederlandsche meisjes in den leeftijd van 2030 Jaar, die de aitsche taal oegrijpen, wordt nier mede de gelegenheid geboden actief in lazaretten, ziekenhuizen of soort gelijke instellingen werkzaam te zijn Men kan zich melden bij: SS-Ersatz kommando Niederlande. Korte Vij verberg 5, Den Haag; Nebenstellc AmsterJam, Dam 4; Nebenstellc Gro ningen, Heerestraat 46: Nebenstellc Alkmaar, Langestraa: 56; Neben stellc Heerlen, Saroltastraat 25; Ne- benstelle Enschede, Hengeloscbestr. 30. POLITIERECHTER MIDDELBURG. Oneerlijke besteller. Twee rechercheurs van de spoorwegrecherche hebben een onderzoek ingesteld naar het verdwijnen van zendingen ge distilleerd, die door de Nederl. Spoorwegen verzonden moesten worden. Huiszoekingen werden verricht bij verschillende leden van het personeel van Van Gend Loos. Bij den 32-jari- gen besteller R. van B. "trof men een drietal ledige mand- flesschen aan. Verd. bekende deze mandflesschen met cog nac weggenomen en verkocht te hebben. De opbrengst had hij voor zijn gezin bestemd. De oneerlijke besteller is direct j geschorst. Verd. werd veroor deeld tot 2 maanden gevange nisstraf. Bankbiljet gestolen. De te Bergen op Zoom wo nende 18-jarige A. R. heeft te Souburg in zijn kosthuis van den incasseerder J„ die met hem op dezelfde kamer sliep, een bankbiljet van 25 weg genomen uit een portefeuille, welke op een kastje lag. Het bankbiljet verborg hij achter dm spiegel op de slaapkamer, waar zijn kostjuffrouw het vond. De off. eischte 1 maand gev. straf met gratieclausule. De politierechter veroordeelde hem tot een geldboete van 30 of 15 d. h. De 29-jarige transportarbei der P. v. B. te Hansweert nam uit de stuurhut van het aan den loswal liggende motorschip „Energie", schipper Polak, een verrekijker weg. Hij verstopte den kijker in het gras met de bedoeling hem 's avonds mee naar huis te nemen. Verd. werd veroordeeld tot 40 of 20 d. h. Extrabonnen aehter- gehonden. Voor zijn knecht Roose dien de de 42-jarige depothouder van Arks beschuitfabrieken te Goes. P. de B., bij den distri- butiedienst een aanvraag in voor extra melkbonnen, we gens het verrichten van voor de gezondheid schadelijken ar beid. Hij ontving deze bonnen ook, maar gaf ze niet aan zijn knecht. Verd. bestemde ze voor eigen gebruik. Hij werd ver oordeeld tot 25 of 10 d. h. Het w-as een eigenaardig too- neeltje op den openbaren weg te Oostkapelle, op den avond van 22 Juni. De zoon van den landbouwer Lous en de 33-j. landbouwer P. W. te Domburg trachtten 'n beer in tegenover- gestelde richting te drijven, 'e marechaussee S. Walraven greep in en gebood W. om L. rustig met het dier naar huis te laten gaan. Verd. bleef L. echter hinderen en schopte zelfs den tusschenbeide komen den marechaussee tegen de beenen. Verd. werd daarop naar het gemeentehuis overge bracht. Hij werd veroordeeld tot 40 b. of 20 d. h. GOES Konijnendiefstal. Bij A. M. R. in de Willem de Zwijgerstraat, werd heden nacht een konijn ontvreemd. Ook J. C. van D. in de Terwei- straat vermiste 2 konijnen uit zijn hokken. Verdwenen rijwielen teruggevonden. De rijwielen van G. M. en A. J. S„ die eenige dagen geleden als vermist werden aangegeven, zijn elders in Goes geheel compleet terug gevonden. Blijkbaar had men ze slechts voor tijdelijk weg genomen. Fruitteeltontwikkelingsdag. Vrijdag werd door de Ned. Pomologische vereeniging in het Schuttershof een fruit teeltontwikkelingsdag gehou den voor welke groote belang stelling bestond. De voorzitter, de heer J. Q. C. Lenshoek, sprak o.a. een bijzonder woord van welkom tot den inspecteur voor den tuinbouw, ir. v. d. Plassche. Spr. wees er voorts op, dat het achterliggende jaar niet zoo mooi voor den fruitkwee- ker was en de voorjaarsstorm veel schade veroorzaakte. Eerste spreker was de rijks- tuinbouw-consulent ir. de Bakker, over ,,de teelt van klein fruit". Spr. wees op de economische beteekenis van de kleinfrultteelt, op typeerende aspecten, op de voornaamste oorzaken van minder goede resultaten en hij besprak ten slotte de mogelijkheden tot verbetering der cultuur. Vervolgens werden inleidin gen gehouden door dr. A. F. H. Beserner, te Wageningen, over „De onderzoekingen be treffende de bladluis-bestrij- ding" en door dr. H. Kuenen over „Wat er bekend is over de perenbladvlooi". Des middags werd een film over de fruitteelt vertoond, waarvoor zooveel belangstel lenden waren, dat de voorstel ling nog eens herhaald moest worden. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk 10 ds. Odé (H.A.), 3 ds. Korevaar (H.A.) Geref. kerk 10 cand. Kuiper, 3 ds. Booij (H.D.) Geref. gem. vm. en nm. leesd. Vrij Evang. gem. 10 en 2.30 ds. v. d. Vis. Leger des Heiis (zaal Krij ger) 10 heiligingsdienst, 7.30 verlossingssamenkomst, kap. Westerhoff. VLISSINGEN Politloneele voorzorgen. Door de politie te Vlissin gen is een 27-jarige vrouw aangehouden, die geen midde len van bestaan had en wier zedelijk leven zeer te wen- schen overliet. Kortelings was ze uit een ziekenhuis, waar zij eenigen tijd had vertoefd, ont slagen. Zij is naar buiten de provincie Zeeland geëvacueerd en naar een speciaal vrouwen kamp overgebracht. Predikbeurten. Evang. Luth. kerk en Doops- gez. gem. 10 da. de Boer. Chr. Geref. kerk 9.30 en 3 lees- dienst. Geref. gem. 9.30 (Gla- cisstr.) en 2 (Luth. kerk) lees- dienst. Apotheek. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avonds en 's nacht en den ge- heelen Zondag de apotheek geopend van de fa. van Ocken- burg, Singelweg 5. Besluiien, benoemingen enz Per 1 dezer werd de heer G. van •Veele. bijzonder procuratiehouder van de RoUerdatnsche Bank vereeniging N.V., kantoor Vlissingen, bevorderd algemeen procuratiehouder van ;/c5i KALK met!) Als de dokter kalk voor schrijft, dan doet U het best, D/.GRAVIT te ne men. Lekkere, gemakke lijk in te nemen kalkta- bletten, met Vitamine Dl .mmiT B A d«G(.-:i>K»n<jei*ic.«)ujifS»- OAGBA c v Poslb. *05. Aöon Feuilleton TWEE. ZUSTERS 13) door B. REEN. Paula stond op het punt te zeggen, dat, da:.r de verande ring geheel en al ten pleziere van Corrie zou zijn, deze daar voor ook maar een beetje ex tra werk moest over hebben. Maar ze besloot haar mond te houden en juist haar stilzwij gen bracht Horneman meer uit zijn evenwicht, dan welk ant woord ook zou hebben gedaan. „Ik heb nog nooit van een dergelijke plichtsverzaking ge hoord", viel hij opnieuw uit. „Maar George dan toch!' klonk de kalme, goedige stem van oom Willem "an den ach tergrond: „Wees toch redelijk. Jij en je oudste dochter han delen niet juist ten opzichte van onze Paula". „Houd jij je mond Willem! Ik wensen niet, dat jij je er mee bemoeit!" zei Horneman. .,Ik zal me er mee bemoeien of je dat nou aanstaat of niet", bracht Willem Kop op vriend- schapneliiken toon in het mid den. „Ik ben een van die men sehen, die hun mond pas open doen als ze wat te zeggen hebben» Maar daa komt het er ook goed uit. Zooals ik het be kijk, komt het me niet eer lijk voor, Paula te dwingen haar kamer af te staan voor iemand, van wien niemand weet waar hij vandaan komt en die wel ik weet niet wat kan blijken te zijn. Voor ons mannen komen deze dingen er minder op aan, maar een meisje neeft haar gevoelighe den, die gerespecteerd dienen te worden." „Gevoeligheden die gerespec teerd dienen te worden, poeh", smaalde George Horneman. „Als die man Paula's kamer niet kankrijgen, waar moet hij dan slapen?" „Ik heb een idee, dat de moeilijkheden zal overbrug gen", ging de oude Willem voort. „Die man kan mijn ka mer krijgen. Het is wel geen paleis, maar als hij dan toch met alle geweld hier moet ko men, omdat je lieve dochter dat zoo graag wil. dan denk ik wel, dat hg tevreden zal zijn met wat hem wordt aangeboden." „Maar waar moet u dan zelf slapen, oom Willem infor meerde Paula. Een vr'-'be in een hoc1--"' van de bijkeuken is al goed genoeg voor een ouü-soldaat zooals ik ben, lieve", ant woordde oom Willem vroolijk. „Laten we de zaak als afge daan beschouwen en er verder geen tijd meer aan ver knoeien". Hij strompelde weg, terwijl Horneman zijn dochter mis noegd aankeek. „Oom Willem heeft gelijk, ga liever aan je werk in plaats van mijn kostbaren tijd met je gebazel te verknoeien", zei hij geërgerd. „Je bebt ten opzichte van mijn wenschen een zelfzuchtigheid aan den dag gelegd die mij gegriefd en verrast heeft. Maar daar je je zin hebt gekregen, hoop ik dat je tevreden bent." Tevreden! Men kon moeilijk zeggen, dat Paula's gesteldheid aan dat woord beantwoordde, toen ze weer naar het café terug ging. Het was »aar. dat de tusschenkomst van oom Wil lem Bert van den Bosch uit haar kamer had geweerd, maar -la*: was niet voldoende om uit het leven van iederen dag den man verre te houden, van -•'en zij met zekerheid wist, dat ze hem niet als haar vriend, maar als dien van haar zuster moest Leschouwen. MIDDELBURG Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ('t Zand) 10 hulppred. v. d. Ree, 2.30 ds. Kroon (H.D.) Evang. Luth. kerk 10 ds. Nolte. Geref. gem. 9.30 en 2 ds. Bel. Doopsgez. tem. 10.15 mej. dr. Bakker. Cthr. Geref. kerk 10 en 2.30 prof. Wisse. Geref. Bond (Luth. kerk) 2.30 dhr. v. Herk. Geref. kerk in H.V. 10 en 4 cand. Keuning. Ver. v. Vrijz. Herv. 2.30 ds. Borgman (afscheid). Waalsche gemeen te geen dienst. Apotheek. Van Zaterdag 8 tot 15 Jan. is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag de apo theek van Pienbroek geopend. Kerk- en Schoolnieuws Geref. kerken. Achttal te Amsterdam (se en 10e pred. pl.) F. A. den Boeft te Kra lingen, voorheen te Kruinin- gen. J. C. Gilhuis te Katwijk a. Zee, G. F. Hajer te Ede, P. |N. Kruyswijk te Hilversum, voorheen te Vlissingen, L. Oranje te s-Gravenhage, W. D. Ringnalda te Drachten, voorheen te Middelburg, dr. J. H. Westerink te Leiden en H. A. wiersinga te Leiden, voor heen te Vlissingen. Ds. J. H. Lammertsma f Te Appingedam is plotse ling overleden ds. J. H. Lam mertsma, predikant bij de Geref. kerk van Appingedam en lid van de Gen. Synode. Hij bereikte den leeftijd van 66 jaar. Ds. Lammertsma werd 15 Dec. 1907 te Tholen B. in zijn ambt bevestigd. In 1905 bracht hij aldaar de ineen smelting tusschen de kerken A en B tot stand. In 1909 ver trok de overledene naar Axel A. Hier heeft hij in 1913 eveneens de ineensmelting tusschen de kerken A en B be werkstelligd. In 1916 verbond hij zich aan de kerk van Ap pingedam. Ds. Lammertsma heeft zich op verschillend gebied bewo gen. Voor de classis Axel be kleedde hij tal van deputaat- schappen, terwijl hg den stoot gaf tot de oprichting van de Zeeuwsch-Vlaamsche diacona le conferentie. Ook was hij penning-meester van het comi té der Zeeuwsch-Vlaamsche zendingsfeesten. Bij herhaling werd ds. Lammertsma afge vaardigd naar de part. synode van Zeeland, die hem ook als scriba koos. Hij bekleedde voor deze classis verschillende deputaatschappen en was een dergenen, die de samenwer king op zendingsterrein tus schen Noord-Brabant-Lïmburg en Zeeland tot stand bracht. De Zuidelijke Kprkbode en het Zeeuw sch Kerkblad werden op zijn initiatief same-ngesrrolten in de Zeeuwse he Kerkbode, waarin hij tal van artikelen geschreven heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1944 | | pagina 2