uK DE RIJKSPOST SPAARBANK Sport VOETBAL- PROGRAM MA. MIDDELBURG—'VLISSINGEN. De oroen-wltten zullen uit een an der en beter vaatje moeten tappen, Indien ze de laatste plaats nog wil len ontloopcn. Het za niet gemakke lijk zijn eenlge winst te behalen uit •den wedstrijd tegen de rood-witte Vlissingerc. In de eerste ontmoeting werd het een 40 overwinning voor Vlisslngen. MIDDELBURG 2R.C.S. YERSEKEZE ELAND IA E.M.MVLISSINGEN 2. De Souburgers zijn verplicht ook nu weer een behoorlijke overwinning te boeken. Zeclandia krijgt een van haar weinige lastige wedstrijden te spelen, doch o.i. zullen de leiders wel met een ruime overwinning uit Yerseke terugkeersn. E.M.M. en Vis- singen 2, die tot heden geen van beiden het zoet der overwinning moch ten smaken, krijgen hiertoe een kans. We houden het op de blauw-witten. SCHOONDIJKE—BIERVLIET BRESKENS 2—BRESKENS 1 AARDENBURGOOSTBURG. De leidende Blervlletploeg moet van de hekkesluiters kunnen winnen. Des tijds in Biervliet werd het 6—1 voor de thuisclub. De strijd tusschen de beide Bre6kens-ploegen moet een klin kende overwinning voor het ..eerste" opleveren. Een aardige wedstrijd kan het worden tusschen Aardenburg en Oostburg. waarbij de gastheeren de beste papleren hebben. HULST—AXEL SLUISKIL—TER. NEUZEN TERNEUZEN 2 HONTENISSE t CLINGESTEEN. Van de noodcompetitle In Oost Z. Vlaanderen valt nog weinig te voor spellen. Dat de N.V.B.-elftallen het moeilijk zullen krUgen, staat wel vast. SluiskilTerneuzen zal een zwa re dobber worden voor den tweede klasser. In de andere, wedstrijden starten de afdeelingsclubs zeker niet kansloos en met name Hontenlsse en Steen zullen het den tegenstanders zeer lastig maken. Sluit het jaar met een wijs besluit Spaar bij Daar kunt U staat op maken I BEDRIJFSSLUITING TUSSCHEN KERSTMIS EN NIEUWJAAR. In verband met de huidige bijzondere situatie in het be drijfsleven is bepaald, dat alle bedrijven op de in de periode van 23 December a.s. na be ëindiging der werkzaamheden tot en met 2 Januari a.s. ge legen werkdagen zullen moe ten zijn gesloten, behoudens de hierna te noemen uitzon deringen: 1. Bedrijven, welke zich be zighouden met het voortbren gen van grondstoffen, voor zoover zij niet reeds vallen onder 3. 2. Openbare nutsbedrijven, gas-, waterleiding- en electri- citeiisbedrrjven. 3. Bedrijven, welke voor de voedselvoorziening werkzaam zijn, voorzoover zij niet door het betrokken bedrijfschap schriftelijk zijn aangewezen om gedurende genoemde pe riode of een gedeelte daarvan te sluiten. 4. Continu-bedrijven, waar bij tijdelijke sluitingschade aan de outillage of aan de in be werking zgnde goederen zou veroorzaken, voorzoover zij niet reeds vallen onder 3. 5. Bedrijven, werkzaam op het gebied van het personen- en goederenvervoer. 6. Bedrijven, welke zich met den detailhandel bezighouden, voor zoover zij niet reeds val len onder 3. 7. Bank- en verzekerings bedrijven. 8. Bedrijven, \yelke recht streeks door de bevoegde Duit- sche instanties worden aange wezen. Door de voorgeschreven arbeldsrust zal geen vertraging bij het laden en lossen van verkeersmiddelen moger. optreden. Het volledig gebruik van alle verkeersmiddelen mag in deze periode in geen geval worden ge stoord. Met het oog hierop dienen de bedrijven er voor zorg te dragen, dat gedurende de feestdagen en de daartusschen liggende overige rustda gen geen opeenhooping van goederen op de stations en overslagplaatsen voor het verkeer te water ontstaat. In gevallen, dat twijfel mocht be staan omtrent de vraag of een bedrijf al dan niet onder de hier boven genoemde uitzonderingen valt, zal men zich schriftelgk tot de hier na genoemde instanties moeten wen den, welke een bindende beslissing terzake zullen geven: a. de directeur van het of voor een der betrokken rijksbureau(x) voor handel en nijverheid beslist Of een bedrijf behoort tot de sub 1, 2, 4 of 6 bedoelde, tenzij dat bedryf werk- zaam Is op het gebied van de bouw nijverheid; b. de algemeen gemachtigde voor den wederopbouw en de bouwnijver heid beslist of een bedrijfr dat werk- zaam is op het gebied van de bouw nijverheid. behoort tot de sub 1, 4 of 6 bedoelde; c. de directeur-generaal van de voedselvoorziening beslist of een be- Feuille ton DE MAN UIT DE WILDERNIS 120) door B, REEN. „Ik hoopte, dat hij dat zou doen", zei van Dongen kalm. „Het einde zou niet volledig zijn zonder hem. Kramer is op zich zelf een gebroken net". HOOFDSTUK XXIV. De route van de kaart. Moeizaam was de Steen expeditie doorgedrongen in het gebied, dat zoozeer de lief de van Henneman had gehad en waar deze de tent met Kramer had aangetroffen. Van Dalen, die zichzelf weer was, had als ervaren tropenvor- scher de leiding. Naast hem liep Lucy Steen, die de wil dernis geheel anders aantrof, dan ze zich haar had voorge steld, maar er toch van ging houden, omdat Dik van Dalen ervan hield. Vlak achter hen bewoog Herman Steen zich voort met Dekkers aan zjjn zijde. De millionnalr was al fcot de conclusie gekomen, dat de romantiek van een derge- lrjken tocht door de ongemak ken ervan in de schaduw werd gesteld, maar de inspec teur amuseerde zich kostelijk. De vier droegen hun eigen bagage, want hun laatste dra gers waren enkele dagen ge- Rechtszaken ARR. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Tabak gestolen. Uit een schuur van den heer M. de Jonge te Breskens is op 4 Oct. jl. 78 kg tabak gestolen. Het bleek dat de 27-jarige vis- schersknecht I. A. v. d. S. en de 29-jarige fabrieksarbeider A. D>. de S., beiden te Bres kens, dezen diefstal hebben ge pleegd. Nadat A. D. de'S. met een nijptang een slot van de deur van de schuur had open gebroken, zijn beiden het pak huis binnengegaan en hebben de tabak weggenomen. Zij brachten het gestolene bij den 31-jarigen visschersknecnt J- J. J. H., eveneens te Breskens. die, hoewel het hem bekend was dat zij gestolen was, de tabalc uit winstbejag heeft verborgen. Alle 3 verdachten bekennen alles. Van de S. deelde nog mede dat hij de tabak naar H. bracht omdat hij had gehoord dat ze de tabak ook bij hem weer wilden stelen. Eén zak was er slechts bij hem onder gebracht. De andere waren niet bij hem. Hij heeft zoo maar gestolen en wilde de Jon- 'e een „loer" draaien, zulks uit wraak, want zijn moeder heeft eens ongenoegen gehad met de Jonge. H. zegt nog een paar pakjes voor zich zelf te hebben gebruikt. Volgens de officier staat oogmerk van wederrechtelijke toeëigening vast. De verdach ten behooren tot de Bresken- sche onderwereld en ziin de meest vooraanstaande lieden hiervan. Een flinke straf is op zijn plaats. Eisch tegen v. d. S. en de S. ieder 8 mnd. gevan genisstraf en tegen H. 2 mnd. gevangenisstraf. Mr. Kuipers treedt op voor v. d. S. en de S. De feiten -taan vast. zelgt pleiter. O.m. de verdachten bekennen. PI. vindt echter dat op deze zaak wel een andere visie mogeltjk is dan de officier daarop heeft. Zijn cliënten hebben zich nim mer op het pad van vermo gensdelicten begeven. Zij deden het alleen om de Jonge een hak te zetten. Zij verkochten de tabak niet, doch gaven slechts 2 pakjes weg. Dat zij geld wilde verdienen in den zwarten handel, daarvan is niets gebleken. De verdediger vroeg tenslotte clementie en drijf behoort tot de 6ub 3 bedoelde; d. het hoofd van de afdeeiing ver voerwaren van het departement var waterstaat beslist of een bedrijf be hoort tot de sub 5 bedoelde; e. het hoofd van de afdeeiing geld wezen van het departement van fi nanciën beslist of een bedrijf behoort tot de sub 7 bedoelde leden gedeserteerd. Het gezel schap-Steen wist evenwel, dat er meer op het spel stond dan alleen maar de Hakika-schat. Ze moesten volhouden tot het einde. Niets anders dan intuïtie adviseerde van Dalen, waar hij voor het invallen van het donker de tenten moest op slaan. Hij stond stil en richtte zich tot de anderen. Hij glim lachte, toen hij zag, dat Steen zich vermoeid op den grond liet vallen. „Ik geloof, dat dit het laat ste kamp zal zijn, voordat wjj het einde van deze kaart be reiken", zei hij gedurende de korte rust, die zij genoten, al vorens de toebereidselen voor den nacht te maken. „Verder op hebben we de andere kaart noodig. Morgen zal er dus heel wat gebeuren. Den dag daarna zijn we misschien op den terugtocht geslagen „Dat nooit", merkte Dek kers op, die het tabaksrant soen voor den avond rond deelde. Opeens hoorde van Dalen scherp op, de anderen bedui dend, dat ze rustig moesten zijn. Zoozeer had de noodza kelijkheid hen geoefend in dit land, waar één oogenblik van aarzelen den dood kon betee- kenen, dat ze als één man in het gras vielen en wel zooda nig, dat ze ieder de hoeken van eeu vierkant vormden, een veel lichtere straf. Mr. Dieieman was raadsman van H. Deze begon met de dag vaarding te becritiseeren om dat H. niet de 78 kg tabak uit winstbejag heeft verborgen. Daarvoor zal dus vrijspraak moeten volgen. Subs, voerde pleiter aan dat H. zich niet heeft willen bevoordeelen, zoo dat van winstbejag geen spra ke kan zijn. Hij heeft derhalve het mis drijf van heling niet gepleegd. Ver. vroeg op al deze gron den vrijspraak. Zijn cliënt heeft een smetteloos verleden. De officier repliceerde en pssisteerde bij zijn eisch, waar na mr. Dieieman nog een kort dupliek hield. (Ongecorrigeerd)- Uitspraken Arrondissements- Rechtbank Middelburg. De rechtbank te Middelburg Vrijdag uitspraak doende, heeft den 23-jarigen binnen schipper M. P. de H„ uit Wis- sekerke, thans gedetineerd, veroordeeld tot 7 mnd. gev. straf met aftrek voorarrest tot heden. Verd. had zich schuldig ge maakt aan diefstal van een fiets van voor een café op de Markt te Goes en had bij zijn terugkeer naar huis, boven dien een marechaussee te Kortgene beleedigd en bij zijn arrestatie verzet gepleegd. De eisch luidde: 6 mnd. gev.straf. A. B., 42 j., sleeker te Vlis- singen. thans gedetineerd, was ten laste gelegd, het stelen subs, verduisteren van plm. 50 zakken kolen, ten nadeele van de kolenvereeniging „Het Ei land" te Vlissingen, bij het vervoer van het station naar het pakhuis van genoemde vereeniging. B. werd veroor deeld tot 4 mnd. gev.straf met aftrek voorarrest tot heden. Eisch: 4 mnd. gev^traf. De 33-jarige transportonder nemer P. B. en de 60-jarige sleepersknecht P. B„ beiden uit Middelburg, die te Vrou wepolder een paard, dat wei gerde t© loopen, een touw met Ketting rond den hals hadden gedaan en aan een anderen wagen hadden vastgemaakt, en deswege verdacht van die renmishandeling terecht ton den, werden vrijgesproken. De eisch luidde resp. 75 s. 25 d. h. en 25 s. 10 d.h. De 20-jarige slager A. A. v. Sch. te Bergen op Zoom, die op het station te Kapelle een fiets wegnam en die verkocht, zag zich conform den eisch veroordeeld tot 6 mnd. gev. straf. Tenslotte werd de 42-jarige koopman in manufacturen J. Z. te Goes wegens abortus veroordeeld tot 5 mnd. gev. straf. VLISSINGEN Predikbeurten. Geref. kerken 9.30 en 3 da. Smeenk. Chr. Geref. kerk 9.30 en 3 leesdienst. Evang. Lutb. kerk en Doopsgez. gem. 10 ds. Nolte („Wanneer komt het?" Luc. 17:20, 21). Geref. gem. ".30 (Glacisstr.), 2 (Luth. kerk) leesdienst. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag en des avonds en 's nachts en den ge- heelen Zondag is de apotheek geopend vaar de fa. Engering, Scheldestraat 63. het gezicht naar den buiten kant gewend, het geweer in den aanslag. Dekkers doofde zorgvuldig zijn sigaret uit en stak de rest achter zijn oor. Uit een hoek van zijn oog zag hrj glim lachend, dat de anderen het zelfde hadden gedaan. Plotse ling stierf de glimlach op zjjn lippen evenwel weg. Door het duister klonk een kreet, die Dekkers' bloed in zijn aderen deed stollen. „Koppensnellers", mompelde hij; maar van Dalen was het niet met hem eens. „Geen slechte imitatie", zei hij rustig, „maar ik heb mijn twijfel". Een oogenblik later suisden speren door de lucht om vlak bij de plat op den grond lig gende figuren terecht te ko men. „Houd je gereed om te vu ren", voegde van Dalen de an deren toe. Opnieuw kwamen speren aangesuisd, maar de vier had den hun plaats zoo goed ge kozen, dat ze geen gevaar liepen. „Vreemd, dat ze ons nu aan vallen", merkte van Dalen op. „Ik voelde, dat ze ons dagen lang volgden, maar ze hebben hun aanval bewaard tot we het einde van de kaart heb ben bereikt. Maak jij daar iets uit op. Dekkers?" m (Wordt vervolgd).meldinge: 10 ea 2.30 da. Wergea. MIDDELBURG Geen verandering van richting aangegeven. Mej. M. en H. C. kregen een politioneele waarschuwing, omdat zij op hun rijwiel, niet hebben aangegeven, dat zij van richting veranderden. Apotheek. Van Zaterdag 18 tot Vrij dag 24 Dec. is 's avonds en 's nachts en des Zondags de apotheek geopend van van der Harst. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ('t Zand) 10 ds. Kroon (H.D.), 2.30 dr. Beekenkamp. Ev. Luth. kerk 3.30 Kerstwjidingsdienst (Nog Kerstfeest? Toch Kerstfeest!) Chr. Geref. kerk 10 (Ster en Schepter v. d. on weerstaan ba ren Christus), 2.30 (Geestel. echtbreuk) prof. Wisse. Geref. gem. 9.30 en 2 ds. Verhagen. Geref. Bond (Luth. kerk) 10 en 1.30 de heer v. d. Kraats. Geref. kerk in H.V. 10 en 4 ds. Hasper. Ver. v. Vrijz. Herv. (Doopsgez. kerk) 10 ds. Borg man. Waalsche gem. geen dienst. GOES Predikbeurten. Ned. Herv. kerk 9.30 ds. Korevaar, 3 ds. Odé. Geref. kerk 10 en 3 ds. Mulder van Rotterdam. Geref. gem. 10 en 2.30 leesdienst. Vrij Evang. gem. 10 en 2.30 ds. v. d. Vis. Doopgez. gem. 10 mej. dr. Bakker. Vrijz. Godsdienstigen (Doopsg. kerk) 2.30 ds. Borg man. Leger des Heils (zaal Krijger) 10 heiligingsdienst, 7.30 verlossingssamenkomst. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk. Axel: J0 de. van Oeveren, 2.30 da. Saraber. Biezelinge: 10 da. v. Steen bergen. 2.30 cand. Brons. Borsscle: en 2.30 da. Bunjea. ColIJnsplaat: 10 en 2 ds. Kluiver. Gcersdtik: 10 2.30 dhr. Kraak. 's-Gravenpoldcr: 9.30 da. van Hoogstraten. Hansweert: 9.30 da. Odé. Heinkenszand: 10 en 2.30 ds. Renting, 'a H. Hendrikskin- deren: 10 en 2 da Zandec. 'o Heet Arendikerke;: 10 en 2.30 ds. v. d. Waa. Yerseke: 11 cand. Brons. 3.45 Steenbergen. Kapeilc: vm. dr. Schmidt, cm. ds. de Brutin. Kam perland: 9.30 en 2.30 ds. Six Dijk stra. Kattendtjke: 9.30 en 2 ds. van Voorthuljsen. Kats: 2 da. Hansen. Kortgene: 10 en 2.30 ds. v. Dijk. Kruiningen: 9.30 ds. Mortier. 2.30 ds. von Heuven. Niouwdorp: 10 ca 2.30 ds. Buuring. Oudelande: vm. dhr. v. d. Vrede, nm. ds. v. Hoog straten. Schore: 9.30 ds. Postma, 2 dhr. Heüboor. Wemcldinge: 10 ds. de Bruljn, 2 ds. Postma. Wllhelmlna- dorp: 10 dr. Dankbaar, 3 ds. Ko revaar. Wissekerke: vm. en nm. ds, Louwcrse. Wolfaartsdijk10 en. 2.30 Versteeg. Geref. Kerk. Axel: 10 ds. Post, 2.30 da. Zemel. Koudekerke: 10 en 2.30 cand. Vls- Baarland: vm. en nm. ds. de Ruiter. CoMjnsplaat: 10 cn 2.30 ds. Veenstra. Geersdljk: 11 en 3 da. Dorst. 'a-Gravenpolder: vm. en nm. leesdienst. Heinkenszand: 10 en 2.30 BooU. Yerseke: 9.30 en 2 ds. EguioDd. Kamperland: vm. en nm. da. v. d. Ende. Lewedorp: 2.30 cand. v. d. Jagt. Wemeldlnge: 9.30 i 2 ds v. Dijk. Wissekerke: vm, en n. ds. Oostenbrink. Wolf aartsdijk: 10 i 2.30 ds. v. Heiningen. Geref Gemeenten. Axel: 10 cn 2.30 lèesdlenst. Bie zelinge: vm., nm. en av. leesd. 's- Gravenpolder: 9 30, 1.30 en 5.30 ds. Neerbos. Yerseke: 10 en 2 ds. Stuijvenberg. Wemeldinge: 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge: 10 en 2.30 leesd. Oud-Geref Kerk. ColIJnsplaat: 10 en 2 leesd. VrU Evang. Gemeenten. Bath: 10 en 2.30 dhr. Dronkers. Yerseke: 9.30 en 2.30 ds. MooU. We-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2