Sport Voetbal. Middelburg—Alliance, De Zeeuwen— Goes, VlissingenDosko. Alliance Is er de laatste weken blijkbaar goed ,,ln", doch Middel burg zal wel al het mogelijke doen minstens één puntje te bemachtigen, teneinde de onderste plaats te ont- loopen. De Zeeuwen en Goes ont moeten elkaar reeds voor de tweede maal. evenals Vlissingen en Dosko. De vorige maal bleven de punten in Goes en Roosendaal en ook nu is de kans op herhaling groot, hoewel Vlis singen wel In staat moet worden ge acht voor een verrassing te zorgen. Goes 2De Zeeuwen 2, YersekeMiddelburg 2. In de eerste ontmoeting tusschen de reserves van Goes en De Zeeu wen won eerstgenoemde met korf- balctjfers. Hoewel o.l. de Goesena- ren weer wel zulten winnen, zal het verschil toch niet zoo groot z(jn. Yerseke krjjgt het ongetwijfeld niet gemakkelijk tegen de somtijds goed voor den dag komende Middelbur gers. Desondanks blijven beide pun ten wel in Yerseke. Zeelandla maakt van haar compe- tltierust gebruik om een vriend- schappel ijken wedstrijd te spelen tegen N.A.C. 2. Een goede oefening voor de In goeden vorm zijnde groen zwarten. Breskens 2Aardenburg, Oostburg Schoondijke, IJzendUkeBreskens. Aardenburg zal de handen vol heb ben aan de Breskens-reserves, terwijl Oostburg ook nu weer wel op beide punten beslag zal weten te leggen. IJzendUke verliest ongetwijfeld Breskens. Tot 5 Dec. a.s. zullen voor rijks- duitschers bij de Dultsche Wirt- schaftsamter machtigingen worden verstrekt voor het opslaan van win teraardappelen. Men wordt verzocht de stamkaart met Inlegvel over te leggen. Het Amerlkaansche ministerie van marine heeft bekend gemaakt dat het Amerikaansche vllegkampconvoolschip „Llscombe Bay" op 24 Nov. in de wateren van de Gilberteilanden door een duikboot is getorpedeerd den grond geboord. Het aantal personen te Toulon (Fr.), wier huis vernield of onbe woonbaar geworden Is door den En- getsch-Amerikaansehen luchtaanval, wordt thans op 3500 geschat. Hoofdredacteur: 3. C. Visser', Vlissin gen; Algemeen redacteur: M. Geerse. Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en J. P. Pb. Doorenbos, Middelburg; Gewestelijk nieuws: H. var Benthem, Goes en R, P. H. L. Sondag, Oostburg; Hangsch redacteur mr. J. C. de Wit; Advertentiechefvoor Mid delburg: C. P. Butjs, voor Vllaslngcn: 3. Rijkebocr. WARE GROOTTE VHAAGT MOMSTEKS W.G. PRONK Den Haag Houtmarkt 6 Tel. 1147 65 Rechtszaken ARR.-RECHTBA NK JVULODEI .RUKG. Kolen verdwenen. Op 11 September jl. moest cie 42-jarige sleeper A. B. te Vlissingen, voor de coöp. ko- lenvereeniging „Het Eiland" aldaar, een hoeveelheid kolen vervoeren van het station naar een pakhuis in de Bree- waterstraat. Twee van zijn knechts maakten hiertoe met hun paard en wagen tezamen 7 ritten, terwijl B. zelf, met zijn auto één voer bracht. Blijkens bij het laden aan het station afgegeven contröle- briefjes, welke door een con troleur en door vervoerder zelf waren afgeteekend, had B. echter 2 ritten gemaakt. Er waren dus plm. 50 zakken kolen tekort aan het pakhuis afgeleverd. B., thans gedeti neerd, had zich nu te verant woorden voor de rechtbank, wegens diefstal subs, verduis tering van omstreeks 50 zak ken kolen. Hoewel 3 getuigen in deze zaak verklaarden, dat B. 2 vrachten kolen had ver voerd, bleef deze volhouden slechts 1 voer te hebben gela den en zich niet aan het ten- laste gelegde te hebben schul dig gemaakt. Volgens hem moet een en ander op een ver gissing berusten. De officier van justitie acht te het ten laste gelegde bewe zen en eischfe 4 maanden ge vangenisstraf. De raadsman van verdachte, mr. Kuipers, toegevende dat er bezwarende feiten voor verd. z(jn, zag ook sterk ont lastend materiaal. Volgens spr. is hier wel een wettig, doch geen overtuigend bewij3. Verdediger voerde verschil lende z.1. verlichtende feiten aan, om tenslotte tot de con clusie te komen, dat verd. vrij gesproken dient te worden. Bij veroordeeling hoopte spr.. dat niet boven den eisch zal worden uitgegaan. Fietsendiefstallen. De 23-jarige binnenschipper M. P. de H. uit Wissekerke, thans gedetineerd, nam oj November jl. voor een cafc de Markt te Goes, een rijwiel weg, toebehoorende aan L. Visser. Hij reed er mee naar huis, waar het werd terug gevonden. Hij had het willen verkoopen om er onderkleeren voor te koopen in verband met zijn a.s. vertrek. Op weg naar huis had de H., op den steiger te Kortgene, het ook aan den stok gekregen met een wachtmeester der marechaussee, toen hij daar den doorgang versperde. Hn liet zich hierbij Deleedigena tegenover den politieman uit, terwijl hij bovendien bij zijn arrestatie verzet pleegde. De H., die naar uit de dossiers bleek, ook als zwarte hande laar bekend staat, verklaarde ter zitting, dat hij dronken was geweest. Hy had nl. te Goes Geldige bonnen voor voedingsmiddelen 49 en 50A Brood 4 rts. brood of gebak 49 en 50B Brood 1 rts. brood of gebak. 19 en 50 Beschuit 1 rts. brood. gebak of beschuit. 709 en 710 Alg. 1 rts. brood, gebak of bloem. 49 en 50A Vleesch 1 rts. vl. of vl.w. 49 en 503 Vleesch Ï4 rts. vl. of vl.w. 711 Alg. 250 gr. peulvruchten. 49A Kmd.voeas. 250 gr. gort. 49B Klnd.voeds. 250 gr. rijst of gort. 49A en 49B Boter V» rts. margarine. 713 Alg. 100 gr. 204- of magere kaas 19 en 50 Melk 1% 1. melk. 49 en 50 Taptem. 1% 1. taptemelk. 49 en 50 Aardapp. 2 kg. aard. 19 en 50 Toeslag 1 kg. aard. 714 Alg. 500 gr. suiker. 715 Alg. 250 gr. jam. 712 Alg. 100 gr. vermicelli. 49 Versnap. 100 gr. suikerw. 49 en 50 Tabak 1 rts. slg., tabak of cigaretten. Bijzondere rantsoenen: 2-76, 3-76, 4-76 Bes. rts. boter. Alle bonnen rijn veertien dagen geldig, uitgezonderd: 2-69. 3-69. 4-60 Reserve en 46 A Boter 31 Oct. t.m. 11 December 17 Versnap. 100 gr. chocolade t.m. 11 -Dcc. Eerstvolgende bonaanwijzing op 12 Dec. voor alle artikelen, uitgezonderd vermicelli op 26 Dec. Geldige bonnen voor diverse artikelen: t.m. 19 B.V. t.m. 31 Dec. eenh. brandstof. 20 't.m. 22 BV t.m. 29 Febr. 1 eenh. brandstor. 11 t.m. 17 KF t.m. 30 April 1 eenh. brandstof. T.m. 31 December. 716 Alg. en AB eenh. zeep elk 1 rts eenh, zeep. 717 Alg. en AB was clip. elk rts. waachpoeder. AB-Toiletzeep 1 rts. toiletzeep. T.m. 31 December „Textiel 1 een" (mannen) 45 scneerzeep. jScö varatanxDfcmcn. briavttn. Kcb EnniaAiLctrzcL t afgeven curn heJb pcrsccmsbcvvijs gereedhouden. op enveloppe vermelden cLe fcaal Vtoojrin de. Brief-gasdurcvenis •naam.en adrtSvan. oJbze.ndarr (fcn Bciargat) op cLe. cÜLr- enveloppe, schryveix- K elp "R TT;an ILsetf-. gepoogd zich over zyn zenu wen heen te drinken, omdat hij naar elders moest gaan werken. De officier van justitie, mr. v. d. Minne, eischte tegen de zen verdachte 6 maanden ge vangenisstraf. Mr. Kuipers, als verdediger, wees op het blanco strafregis ter van zijn cliënt en riep in verband met huiselijke en an dere omstandigheden de cle mentie van de rechtbank in om een aanzienlijk kortere straf op te leggen. De 20-jarige A. A. v. S., sla ger te Bergen op Zoom, stal in Maart jl. bjj het station te Kapelle een rijwiel en bracht dit op het Hofplein te Rotter dam aan den man. Hij hoorde deswege 6 maanden gevange nisstraf tegen zich eischen. GOES Ongeoorloofde handel. De marechaussee alhier heeft een vrij omvangrijken handel van landbouwwerktuigen ont-1 dekt, waarbij het een en ander niet in orde was. Zoo verkocht de handelaar C. S. zijn land bouwwerktuigen niet alleen vè. boven de vastgestelde prij zen, maar bedong hij daarbij ook nog de noodige kilo's bo ter, suiker, meel enz. S. werd aangehouden en ingesloten. Het onderzoek duurt nog voort. Te dure appels. Tegen den sluikhandelaar G. werd procesverbaal opge maakt wegens het verkoopen van appels boven den vastge- stelden pry's. Onvoldoende verduisterd. A. P. M. W. kreeg een poli- tioneele waarschuwing wegens het onvoldoende verduisteren van zyn pakhuis. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk: 9.30 dr. Dankbaar (H.D.), 3 ds. Kore- vaar. Geref. kerk. 10 en 3 prof. dr. de Hartog van Kaïnpen (H. A.) Geref. gemeente: 10 en 2.30 leescl. Vrij Evang. gemeente: 10 en 2.30 ds. v. d. Vis. Doops- gez. gemeente: 10 mej. ds. Bakker. Vrijzinnig Godsdien stige» geen dienst. Leger des Heils (zaal Krijp-er): 10 heili- gingsdiecst, 7.30 verlossings- samenkomst. Kap. Wes terhoff. MIDDELBURG Dure sigaretten en zonder bon. De economische dienst der politie maak' j proces-verbaal op tegen A. J. V. en A. D., beiden te Middelburg, die si garetten te duur kochten en verkochten en bovenden zon der bon. Zonder licht. De wielrijder J. S. uit Se- rooskerke, die zonder licht reed, kreeg daarvoor een pro ces-verbaal. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ft Zand) 10 ds. Kroon, 2.30 ds. Hiet- kamp. Evang. Luth. kerk 3.30 ds. Nolte (Vol verwachting). Doopsgez. gemeente geen dienst. Chr. Geref. kerk 10 en 2.30 lessdienst. Geref. ge meente 9.30 en 2 leesdienst. Waalsche gemeente (Doops gez. kerk) 10.15 ds. Blom- maert. Geref. Bond (Luth. kerk) 10 ds. Hooijkaas, 1.30 de heer v. d. Kraats. Ver. v. Vriiz. Herv. (Doopsgez. kerk) 2.30 ds. Borgman. Leger des Heils 10 heiiigingsdienst. 7 verlossingssamenkomst, hoofd bestuurder en mevr. Smael. Apotheek. Van Zaterdag 4 tot Zater dag 11 December is des nachts en den geheelen Zondag de apotheek Nonhebei geopend. Burgerlijk© Stand MIDDELBURG. Geboren: Adriana Cornelia, d. v. Pie ter van Vlymen en Geertrui Meer man; Petrus Dominicus Ma. rinus, z. v. Camillus F. Vaike en Eva G. van Z weeden; An- tonie Pet- z. v. Frans Legnse en Petronella van Ge- mert; Sophia Cornelia, d. v. Adrianus P. Withagen en Sara J. Mijnheer; Jacoba Martina, d. v. Anthoni J. Bouman en Martina Konraad; Stoffelina Pieternella, d. v. Hermanus Jansen en Cornelia S. Steur: Willem Theodorus, z. v. Pieter C. van der Heyden en Johanna Schilham. Overleden: Adriaan L. Be- suijen, 64 j., man v. Sara A. Geensen; Gerrit Simons, G5 j., ongeh. z.; Johanna Gabriëlse, 76 j., wed. v. Pieter L. Kroon; Elizabeth van Vlaanderen, 91 j., wed. van Izaak Tange; Sa lomon Meerman, 77 j., man v. Lena Sinke; Abraham Vos, 67 j., man v. Anna L. Smit. Getrouwd: Willem Spruit. 24 j. en Cornelia J. Poot, 23 j. GOES. Geboren: Johannes, z. v. Bastiaan Janse en Maria de Punder, te Borssele; Johan- v. Adriaan Verschuure en Elizabeth Knieriem. Getrouwd: Cornells Schip per, 24 j., te Kapelle en Hen- drica Weezepoel, 22 j. Overleden: Margaietha C. Nijsten, 10 m., te 's-Heeren- hoek. VLISSINGEN Feuille ton DE MAN UIT DE WILDERNIS 108) door B. REEN. „Je woorden klinken aanne melijk. Van Dalen", zei een van hen tenslotte, „en ze klop pen met de feiten. Maar we kunnen ze binnen het volgen de uur controleeren we laten jullie nu alleen, terwijl wij naar de poste-restante in Pon- tianak gaan. Als we daar niet vinden wat we zoeken, zullen we terugkomen om te zien of eenige martelingen, dezelfde waarmee we Henneman onge lukkigerwijze te vroeg hebben gedood, niet in staat zijn je een ander verhaaltje te laten verzinnen." HOOFDSTUK XXII. Het telegram poste-restante. Niemand zou in den langen man in tropenkleeren, die zich bij het postkantoor in Pon- tianak ophield, commissaris va.n Dongen hebben herkend. Hij had daar al urenlang ge zeten in een typisch apathi sche houding. Binnen recordtijd was hij naar hier gevlogen en de plaatselijke autoriteiten waren telegrafisch van zijn komst op de hoogte gesteld, zoodat hrj geen moeilijkheden onder vond en men hem direct een seintje zou geven, wanneer iemand zich aan de poste- restante vervoegde om iets af te halen, dat aan J. de Klerk was geadresseerd. De volledigheid van de or ganisatie van den vijand werd verder bewezen, toen hij een aan J. de Klerk geadresseerde mededeeling in handen kreeg, die aldus luidde: „H-aangelegenheid, bleek een val te zijn. Vijf man ge vangen." Van Dongen liet deze mede deeling op het postkantoor achter voor dengene, die er om zou komen. Angst knaagde aan hem. terwijl hij wachtte. Hy had uit Basra bericht gekregen, dat het gezftschap-Steen ver dwenen was, en hij was ervan overtuigd, dat Dekkers en de anderen zich in handen van den vijand bevonden. Als er niemanu kwam om de poste- restante af te halen, dan was het eenige wat hy doen kon, de route te volgen die op de kaart stond aangegeven, en te hopen, een ontmoeting met den vijand te hebben. Maar juist, toen hij begon te wanhopen, kreeg hij het vooraf overeengekomen seintje uit het postkantoor. „Een Europeaan heeft naar het De Klerk-telegram ge- jd," fluisterde een inland- sche jongen naast hem. „Kijk! Ik zal hem u aanwijzen." Een oogenblik later wees hij ongemerkt naaiv een langen man. die uit het postkantoor kwam. „Herken je hem?" fluisterde van Dongen tegen den jongen man, die in werkelijkheid iemand van de plaatselijke re cherche was, die zich had ver momd. Predikbeurten. Geref. kerk 9.30 en 3 ds. Meijnhout. Evang. Luth. kerk en Doop3gez. gem. 10 ds. Nol- te. Chr. Geref kerk 9.30 en 3 leendienst. Geref. gemeente 9.30 (Glacisstr.), 2 (Luth. kerk) leesdienst. Ver. v. Vryz. Herv. 10.39 ds. Borgman. Le ger des Heils 10 heiiigings dienst (Th. J. v. Deursen), 3.30 hoofdbestuurder Smael. Apotheek. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den ge heelen Zondag de apotheek geopend van de fa. v. Ocken- burg, Badhuisstraat 22. Gevonden voorwerpen. De Majoor, Politiecorpscommandant alhier maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden ls gedeponeerd: rozenkrans in étui; linker blauwe da meshandschoen; LIpssleutel no. 2790; huissleutel; glacé handschoen; en dat Inlichtingen zijn tc bekomen omtrent: spcelhosdje, 'van der Meer, Made- Hevenlaan 2; paar bruine dameskou sen, J. Joosee, Nijverheidstraat 14; blauw met rood gebreide want. Bor- gers-Tier.pond, Groenewoud 56; ro zenkrans, gemerkt A. v. M., J. W. Siegers, Noordstraat 61; wit kraag je met kantje, M. de Buck, Bonc- dUkestraat 20: inlegvel Distributie stamkaart, Distributiekantoor; twee '.ekens, twee tafelkleedjes, paar werk schoenen. das en muts. Weermacht Concertgebouw; bruine lederen dn- mesceinluur. J. W. de Vries. Sotte- ge.metraat 6; zwart kinderschoentjo, A. Stroo, Ravensteynplein 44; paar olauv.e kinderwantjes, van Beers. Sin- zei 26c: bruine dameskousen, Joossej Nijverheidstraat 14: étui met inhoud, Brandweerpost Badhuisstraat; groene band, C. Bcucberie. Noordstr. 51ge wicht van 2 kg. J. de Lange, Groe newoud 13; witte wollen kinderhand schoen. Jansen. Ravensteynplein 1; paar grijze dameshandschoencn, Kem- pe. Distributiekantoor; zilveren arm bandje met plaatje, C. C. Pierens, Molenstraat 24; portarnonnale met in- noud en een paar glacé dameshand schoenen. kantoor P.Z.E.M., P. Kru- meistraat 23. Besluiten, benoemingen enz. Tot notaris binnen het ar rondissement Middelburg, ter standplaats Heinkenszand, is benoemd de heer D. C. van Werkum, oud-notaris te Hein kenszand. Voor het examen wiskunde L. O. slaagde de heer A. J. Dekker te Goes. Benoemd tot voorzitter van het bestuur der waterkeertag van den calamiteuzen Adornis- polder A. Brakman te Nieuw- vliet; tot dijkgraaf van den Zuid-Kraaijertpólder, J. van 't Westeinde te 's-H Arendsker- ke; tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Jacob- ixv^rri* folder. W. H. van Gorsel te 's- Wordt vervolgd). Heer Arendskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2