^WCMpL KRUSCHEN Sport De voetbaluitslagen. Ie kl. distr. I: EDO—HBS 6—0. Distr. II: FeijenoordVSV 4-1; Blauw-Wit't Gooi 15. Distr. Ill: Enschedesche B. Tubantia 51. Distr. IV: Spekholzerheide MW 2—1; Willem II— Roermond 00: MauritsBV V 0—3: PSV—NAC 5—1; NO ADEindhoven 32; De Spechten—LONGA 0—1. Distr. V: VelocitasLeeu warden afg.; HSCGVAV 15; VeendamBe Quick 2; LSCHeerenveen afg.; AchillesSneek 40. 2e kl. E: DoskoAlliance 1—2. 3e kl. M: YersekeVlissin- gen II 2—1. Overige wedstrijden afgelast. De competitie in Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar aanleiding van een door de vereenigingen gedaan verzoek, zgn de eerste elftallen van Hontenisse, Hulst en Steen (St. Jansteen), welke uitkwa men in de afdeeling Zeeland van den N.V.B., toegelaten tot de noodcompetitie der 3e klas se van den N.V.B. Handbal Technische dag te Breda. Gisteren werd te Breda een technische dag vanwege het Ned. Handbal Verbond gehou den, waarbij een Zeeuwsch da mes- en een heerenelftal uit kwamen. De Zeeuwsche dames moesten met 51 hun meer dere erkennen in een dames elftal uit Eindhoven. De hee- ren wisten met dezelfde cijfers (51) van den len klasse E. T.V., eveneens uit Eindhoven, te winnen. Burgerlijke Stand VROUWENPOLDER. Gebo ren: Jan. z. v. Cornelis Tilroe en Jannetje Flipse. Ondertrouwd: Pieter Bak- ker, 28 j. en Adriana Vermeu len, 25 j. Getrouwd: Jacob Lampert, 23 j. en Pieternella L. Diele- Een geichenk «untn hij een denkbaar ge bruik zal maken, lederen ochtend zal hij een U denken, wanneer hij na het icheren de heerlijk» verlrijsehlng geniet van VOOR NA HET SCHEREN Uil voorraad leverbaar door: Kannemer Agenturen Handel Bloemende»! Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. De zes minerale zouten In Kru- schen zuiveren Uw bloed en voe ren Uw lichaam nieuwe levens kracht toe, waardoor de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. Gezondheid voor een rent per dag Bjj Apolh. en Drog. 0.41,0.76, L47 Wijziging in de Ziektewet. De afd arbeidsbescherming van den Ned. Landstand meldt: Met ingang van 2 Sept. 1943 zijn, zooals gemeld, eenige wijzigingen aangebracht in de Ziektewet, betrekking hebben de op de uitkeering over de eerste 9 ziektedagen en op de premieberekening voor de bij de Raden van Arbeid aange sloten bedrijven. De vraag is hiér en daar gerezen; in hoeverre deze wij ziging invloed heeft op het in de loonregeling voor den land en tuinbouw momenteel gel dende systeem, waarbij door het bedrijf aan den zieken werker gedurende betrekkelijk korten tijd, dit is voor een vasten arbeider bijv. ten hoog ste 6 weken, het volle loon moet worden uitbetaald. Voorloopig wordt het stand punt ingenomen, dat het in de loonregeling al3 latere bij zondere regeling vervatte systeem onveranderd van kracht blijft, totdat t.z.t. hier in wijziging zal zijn aange bracht. Het onderzoek naar de wen schelijkheid hiervan is bij de betreffende instanties reeds aangevangen en de loonrege ling voor 1944 zal het defini tieve antwoord op deze vra gen geven. De tweede wijziging betreft de premie door het bedrijf op te brengen aan de Raden van Arbeid, indien het voor de uit voering der sociale verzeke ring bij een Raad van Arbeid is aangesloten. De premie is nu algemeen op 3 pet. gebracht, terwijl van het loon 1 pet. mag worden ;ngehouden, hetgeen ook geldt voor de bij een bedrijfsverze- kering aangesloten bedrijven. Felle gevechten ora Cbi'neesche stad. Volgens een Japansch front- bericht wordt bij en in de stad Tsjangteh, waarin de Japan- sche troepen reeds Vrijdag wa ren binnengedrongen, hard ge vochten. De troepen van Tsjoengking bieden verbitter den tegenstand. Elke straat en elk huis moeten veroverd en gezuiverd worden. In gevech ten van man tegen man wordt van de bajonet en van hand granaten gebruik gemaakt. Zaterdagmiddag mengden zich formaties Japansche en Amerikaansche bommenwer pers in den strijd. Van Tsjoengkineesche zijde wordt deze slag de hevigste van den Japansch-Chineeschen oorlog genoemd. Men geeft toe, dat de troepen van Tsjoengking buitengewoon zware verliezen lijden. - Bij Triest is weer een massa graf ontdekt, waarin slachtoffers der communistische benden begraven wa- Gemengd Nieuws Twee mannen ver- voegden zich aan een huis in de Korte Keizerstraat te Am sterdam, bewoond door een 60-jarige vrouw. Zij gaven voor, van de politie te komen. Volgens hen zou de vrouw eenige gouden voorwerpen van een mej. Meijer hebben ach tergehouden, welke zij nu in beslag kwamen nemen. Toen de vrouw antwoordde, dat zij van niets wist, zeiden de man nen, dat zij de bewuste dame nog eens zouden ondervragen en des middags terugkomen Dat laatste gebeurde. De vrouw kreeg toen te hooren: ..Geef die sieraden van mej. Meijer nu maar, anders moeten we huiszoeking doen en alles in beslag nemen". Natuurlijk bleef de bewoon ster bg haar aanvankelijke verklaring en het resultaat was, dat de „politiemannen" het huis doorzochten en twee gouden ringen plus een tasch, inhoudende 12.500 aan bank papier, in besiag en medena men. Toen de mannen weg wa-en ging de vrouw naar de politie. waar spoedig bleek, dat zij het slachtoffer van een paar brutale dieven was ge .vorden. Reeds den volgenden dag kon de man worden gearres teerd, die de zaak op touw had gezet. Hij had 1300 bij zich en later werd nog 1200 hij hem thuis gevonden. Ook werd een van de beide pseudo- politie-beambten, een 45-jarige dansleeraar, aangehouden, op wien 970 werd bevonden. De zoon van den dansleeraar, die als tweede politieman had ge fungeerd, is nog voortvluch tig. Ten huize vaneen particulier aan de Kenau straat te 's-Gravenhage, die sedert het intreden van den oorlogstoestand een voor raadje slaolie had bewaard, meldden zich des avonds drie mannen met de mededeeling, dat zij die olie „in beslag' moesten nemen. Een der man nen legitimeerde zich met een of ander papier, dat op de vrouw den indruk maakte, dat zij inderdaad met politie te doen had. De vrouw liet daarna de mannen binnen en stelde hen in de gelegenheid den voorraad slaolie, in totaal 27 liter, weg te halen. Den volgenden ochtend bleek,- dat geen enkele politie-instantie order tot deze „inbeslagne ming" had gegeven. Een man die w e- ens chantage te Den Haag was aangehouden, ging brj overbrenging naar het hoofd bureau van politie aan den haal, hoewel hij hiervoor ern stig was gewaarschuwd. Er is toen op den vluchteling ge schoten, die hierdoor werd ge wond. 'euille ton DE MAN UIT DE WILDERNIS 103) door B. REEN. ,Houd je smoesjes voor je! snauwde het waarschuwend gefluister. „Je behoort bij het "ezelschap en onze opdracht 3 jullie allemaal te pakken. Kleed je aan. En geen grap jes, of ik jaag een kogel door je heen!" Dekkers zuchtte. „Ik wilde, dat ik maar thuis was gebleven en die kersen pudding van mijn moeder had opgegeten", mopperde hij, ter wijl nij in zijn kleeren schoot. En onafgebroken hield de an der, die een forsche gestalte bleek te bezitten, zijn pistool op hem gericht. Op een gegeven oogenblik zag Dekkers evenwel zijn kans schoon. Hij draaide zich plot seling om en smeet zijn over weldiger een schoen in het ge zicht. Een oogenblik zag net er naar uit, dat hg succes had De man deinsde terug, waar bij instinctmatig het pistool omlaag ging. Voordat Dek kers zich evenwel op hem had kunnen werpen, klonk een stem uit de richting van het raam: „Ik zou maar niet met zoo'n bravour te werk gaan. Ik heb je ook onder vuur!" Dekkers draaide zich om en zag zich tegenover een tweeden gewa- penden -kerel staan. Hij ging opzij, nog steeds vastbesloten te vechten, doch intusschen bleek de eerste indringer zich te hebben hersteld. Hij stoof plotseling op Dekkers af en deed .zijn pistool met een har den klap terecht komen op het hoofd van den jongen inspec teur. „Haast je, Fernando!" zei de man bij het raam. „De an deren zijn al klaar!" En daarna hoorde Dekkers niets meer, want een harde klap deed hem buiten bewust zijn raken. Toen hg weer bijkwam, be vond hij zich in een bekrom pen ruimte, die behalve met het zijne nog met andere licha men gevuld scheen. Hij kon een zwak kreunend geluid hooren, maar dat werd onmid dellijk overstemd door het ge daver van zware machines. Men behoefde hem niet te vertellen, dat hij zich in een vliegtuig bevond en het kostte hem evenmin weinig moeite Rechtszaken POLITIERECHTER MIDDELBURG. Brandhout. Twee Terneuzenaren, de 33-jarige tuinder W. A. v. D. en zijn broer, de 25-jarige los- werkman A. v. D., vischfen uit het water een aan het haven bedrijf Seheldeveem toebehoo renden balk en namen dezen mee naar huis voor brandhout. De broers werden ieder bij ver stek tot 20 boete of 10 d.h. veroordeeld. Vader en zoon. De koopman K. D., 30 jaar, te Terneuzen, beschuldigde den groenten- en vischhande- 'aar J. Kolijn ervan, zijn va ler aan de crisisamb^enaren te hebben verraden. D. mis handelde Kolijn. Tijdens de vechtpartij kwam vader D.. een 53-iarige groentenhande- 'aar aanloopën, die den vader van Kolijn met een klomD be werkte. De zoon bekende, maar vader D. ontkende ge slagen te hebben. Tegen iede*- luidde het vonnis 20 boete of 10 d. h. Op heeterdaad betrapt. De 19-iarige J. A. A. de W. en de 19-iarige metaaldraaier P. M. v. D., beiden te Vlissin- gen, werden op heeterdaad betrapt, toen zij aan den Sin- gehveg te Vlissingen van een zandspoortje een zm. batting- brug, bestaande u>t 2 houten battings en enkele dwarslig gers. wee-namen. Brj verstek werd ieder tot 20 boete of 10 d.h. veroordeeld. Kerk- en Schoolnieuws Ned. Herv. kerk. Beroepen: te Berkel-Rodenrijs J. W. Bee- rekamp te Nieuw Weerdinge; te Overschie (toez.) J. J. Pol dervaart te Vriezenveen; te Steenderen (toez.) J. O. Norel te Oudenbosch; aangenomen naar Hengelo (G.) (toez.) K. G. Kwint te Slochteren. Geref. kerken. Benoemd tot hulppred. te Amsterdam-N. G. Visser, cand. en hulppred. te Bakkeveen. Aangenomen naar Valkenswaard S. Wouda, cand. en hulppred. te Nieu wen dijk (N.B.) Chr. Geref. kerk. Bedankt voor Zwiindrecht W. F. La man te Haarlem-C. Vrye Evang. gem. Bedankt voor Veendam J. I. v. Wijck 1 - Oldebroek. Ver. v. Vrijz. Herv. Benoemd tot voorganger te Middel burg J. van Drjlc, voorgan ger der Evang. Unie te 's Gra- venzande. VLISSINGEN G. Bakker t In den ouderdom van 68 jaar is Vrijdag te Hillegom overleden de heer G. Bakker, die tal van jaren commissaris van het Ned. Loodswezen al hier is geweest. Het stoffelijk overschot zal morgenmiddag te Driehuis Westerveld ter aarde worden besteld. MIDDELBURG Nieuwe boekwinkel geopend. 45 jaar lang is de bekende bockhandel fa. Gebrs. Hildpr- nisse in de Lange Noordstraat tegenover de R.K. kerk geves tigd geweest. Tot op 17 Mei 1940 ook deze zaak door het oorlogsgeweld werd vernietigd. In een klein winkeltje op de Vlasmarkt heeft de eigenaar, de heer A. J. Kip, onder moei- hjke omstandigheden den boek handel voortgezet. Maar nu is Zaterdagmiddag deze boek winkel weer naar de Noord straat verhuisd, en gevestigd in een nieuw, modern en keu rig ingericht pand oo den hoek van de Keldermanstraat. Vele bloemstukken gaven een vroo- lijk aanzien. Zaterdag 4 December zullen de oostinrichtingen gedurende de gewone uren geopend jn. Er wordt geen extra gelegenheid geboden om daarna nog pöBtpakkettcn aan te bieden, 2 als andere Jaren gebruikelijk was. beseffen, dat de gestalten zgn nabijheid Lucy Steen en haar vader, benevens Dik van Dalen waren. Handen en voeten waren hem stevig ge bonden en in zijn mond was een prop geduwd. Toen het dag begon te wor den, was hij in staat iets var. zijn omgeving te zien. Lucy bevond zich vlak bij hem en haar b.ooze, angstige oogen keken hem over de prop in haar mond aan. Hij wenkte haar geruststellend toe, of schoon hij op dat oogenblik eigenlijk niets geruststellends wist. Met haar gewonen moed wenkte ze terug. Zich moeizaam een weinig omdraaiend, was Dekkers in staat, Herman Steen en Dik van Dalen te zien. De million- nair lag met gesloten oogen en had een groote bult op zijn voorhoofd, doch van Dalen was klaar wakker. Zgn oogen vlamden als het ware van woede. Maar noch hij, noch Dekkers konden iets doen. Beiden be seften dat, terwijl uren voor bij gingen. (Wordt vervolgd). GOES Doodelijk ongeval. Zaterdag vond op den s-Heer Hendrikskindererdijk alhier een doodelijk ongeval nlaats. De ca. 50-jarige M. van I., in dienst bij den" landbou wer Blok. te Wolphaartsdrjk, die een voer hooi naar bet droogbedrijf had vervoerd, keerde met den wagen, waar voor een span paarden, huis waarts. Plotseling sloegen de dieren op hol, waarbij de wa- ?en tpgen een boom terecht :wam. De voerman werd door den schok van den wagen ge slingerd en kwam met het hoofd tegen den trottoirband terecht. De man liep een sche- elbreuk op en was op slag dood. Op den wagen, die later van den dijk is gekanteld, waren ook twee kinderen eezeten, die echter slechts lichte ver wondingen op1 iepen. De paar den, die uit het tuig gesneden moesten worden, liepen geen letsel op. Varken gestolen. In den Goesschen polder werd Vrijdagnacht ten nadeele van M. Riik, een varken van onge veer i50 kg gestolen. Het var kenshok stond op eenigen af stand van de woning verwij derd. De dieven zgn wel zeer brutaal te werk gegaan. Zij hebben nl. het dier ter plaat se geslacht, alleen de inge wanden werden nog terugge vonden. Bovendien werden 8 vette slachthanen meegeno men. Hoewel de politie direct een onderzoek instelde en hierbij- gebruik maakte van een speurhond, zijn de daders tot op heden nog niet gevonden. Veelbelovende knapen. Twee knapen van 15 jaar, zekere B. en J., hebben door forceering van het slot een in braak gepleegd in het pakhuis van den heer Zweedijk in de Nieuwstraat, waar zij enkele reepen chocolade en andere levensmiddelen ontvreemdden. Radioprogramma Dinsdag Hilversum I 414,4 M. 12.15 Plano. 12.45 Nieuws. 13 00 Land en volk brengt13.05 Me- lodtsten. 14.00 Sinterklaas In Fries land. 14.15 Solistenconcert. 15.00 Ork. Masman. 15.30 Toor de zieken. 16.00 Anrh. Ork. ver. 16.45 Nieuws. 17.00 De Lichte Toets. 18.00 B.N.O. 18.05 Opera. 18.45 N.S.B. antwoordt. 18.55 Reportage. 19.00 Nieuws. 19.15 Bonte •erscheidcnheld. 22.00 Nieuws. 22.15 Bekende melodieën. 23.0024.00 Con cert met zang. Hilversum II. 17.00 Viool en plano. 17.30 Couperin-Mozart. 18.00 Amus. ork. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de kleuters. 19.30 Grieg-Sibelius 20.15 Dultsche Taalcursus. 20.40 R.A.P. 45 Opera. 21.45 Avandwijding. 22.00 Nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2