AKKERTJES Sport Voetbal NEEMT DE ZEEUWEN REVANCHE? Dosko—Alliance; GoesMiddelburg; De Zeeuwen—-Vliwingen. Op den Raaybcrg ontmoeten Doeko en Alliance elkaar. De Roosendalers, die Zondag aardig uit hun slof zijn geschoten, hebben wel kans op overwinning. Goes zal het tegen de groen-witten niet te moeilijk krijgen, ondanks het feit dat de kampioenen hun eenige verliespunt Juist tegen Middelburg opliepen. Een aardige wedstrijd is ongetwijfeld die tusschen de belde Vllssingsche clubs. In de eerste ontmoeting trokken de rood- witten aan het langste eind, doch we gelooven niet dat het ditmaal zoo gemakkelijk zal gaan, te meer nu De Zeeuwen leelijk In de onderste helft hangen en wel een paar puntjes kunnen gebruiken. GEEN MOEILIJK WERK VOOR DE LEIDERS. Middelburg 2Zeelandia; R.C.8.—- E.M.M.; YersekeVlissingen 2. De leidende Zeelandlanen gaan bij de Middel burg-reserves te gast en de groen-wltten zullen wel met een derlaag genoegen moeten nemen, evenals trouwens E.M.M. dat het gen den kampioen R.C.S. moet opne men. Vlissingen 2 gaat In Yerseke ook wel de volgende nederlaag Incas- seeren. WORDT BIERVLIET ONTTROOND? IJzendijkeBiervliet; Breskens 1Schoondijke; Aardenburg—Breskens 2. Het leidende Biervliet staat voor de moeilijke taak om IJzendijke te gaan bezoeken. We geven de Biervlet- ploeg wei een kansje op een of belde puntjes. Breskens zal met Schoondijke korte metten maken, maar de Bres- kens-reserves zulten wel met leege handen uit Aardenburg terug keeren. LA..".»* WEDSTRIJD VOOR TERNEUZEN. SluiskilTerneuzen. Wederom krijgen de tweede klassers het moeilijk nu ze in Sluiskil op be. zoek gaan. Willen de Terneuzenaren riet achterop raken dan dienen ze minstens een gelijk spel te bevechten, waartoe we ze ook wel In staat achten. Besluiten, benoemingen enz Benoemd met ingang van 1 December tot onderwijzeres aan de o. 1. school te Wol- faartsdijk mej. A. Heiboer te Middelburg. ALTIJD VERPAKT Elk ..AKKERTJE' is verpakt in een cartonnen doosje, zooal3 hiernaast afgebeeld wordL De Neder/andsche Pijnstiller Geeft iets voor Lichaamszorg! Vele middelen en artikelen ervoor, b\j: A. C. VAN DER REST GOES - Bange Kerkstraat. Too vcrrox<Afc c i pakkgb OVCrpaJc -LOO Schrijf het culrcj duidelijk. cp kaart-Oi pakkefc- •lc0 ook ectx adres in lufc pakkcfe bevestig de. adreskaart stevig vul ook de achterzijde, «ter adreskaart in. HJpP.T.T-cnLUlf Rechtszaken VONNISSEN ARB. RECHTBANK. De arr. rechtbank te Mid delburg sprak de volgende vonnissen uit: P. K.f 44 j., olieman te Vlis singen, heeft op 5 Sept. jl. in de Kasteelstraat alaaar een voor een woning staand rijwiel van een verpleegster gestolen. Hij is veroordeeld tot 6 maan. den gevangenisstraf met af trek voorarrest. De eisch was 8 maanden gevangenisstraf. P. de W., 19 jaar, tulnar. beider te Goes, stal een transportrijwiel van M. J. de Visser en verkocht de banden. Voorts nam hjj een blikken trommel met geld weg uit een sigarenwinkel aaa.de Sta tionstraat te Middelburg. Het vonnis luidde 5 maanden ge vangenisstraf met aftrek voorarrest en ter beschikking stelling van de regeering, ten einde van harentwege ver pleegd te worden. De eisch was 6 mnd. gev.straf met af trek van prev. en beschikking stelling van de regeering. De 19-jarige bankwerker H. de J. en de 22-jarige beton werker B. V., beiden te Hein- kenszand, hebben onder Nisse een rijwiel van J. J. Mol en een van G. L. Nieuwenhuiijse gestolen. Zij haalden de ban den er af, welke B. verkocht Beiden werden conform den eisch, veroordeeld ieder tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek voorairest. POLITIERECHTER MIDDELBURG. De 55-jarige koopman A. v. d. B. uit Axel vroeg in Juli j.l. aan den grenscommies A. J. Nobel te Zuiddorpe, of hij een zak met touw uit België naar Nederland mocht invoeren. De commies kon daar oor geen toestemming verleenen, daar v. d. B. de hiervoor vereischte speciale vergunning niet bleek te hebben. V. d. B. wilde het op een accoordje gooien maar de commies weigerde zulks. Na overleg met zijn superieuren werd afgesproken dat v. d B op 19 Juli met het touw bij het grenskantoor te Roode Sluis moest komen V. d. B. ver scheen daar met 50 kg touw en na lange aarzeling nam de commies 10 en eenige brood bonnen van v. d. B. aan en be taalde laatstgenoemde ook het inklaargcld. Op dit oogenblik kwam de zich verdekt opge steld hebbende chef van den commies te voorschijn. De Off. achtte een flinke straf gewenscht daar derge lijke omkooppogingen dikwijls geprobeerd worden. Hij eischte een maand gevangenisstraf. Mr. Tichelman vroeg een kleine geldboete op te leggen. De politierechter veroordeelde verd. tot 50 of 25 d.h. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geld. DE MAN UIT DE WILDERNIS 102) door B. REEN. .Maar daar hebben ze niet gewacht, meneer", voegde hij aan zjjn verhaal toe. „Ze; zyn vanmiddag met z'n beiden in 'n vliegtuig gestapt met ge noeg benzine voor een langen tocht!" Later bekende deze zegsman nog, dat, wanneer de kaart ge vonden zou worden, deze per luchtpost zou moeten worden gestuurd aan J. de Klerk, poste restante, Pontianak, Borneo. „Borneo", herhaalde van Dongen gnmmig. „Daar was ik al bang voor, de Kort, ze hebben onze list doorzien. Ze denken, dat van Dalen de ech te kaart heeft. Van Dalen is op weg naar Borneo dat hebben de kranten hun al me degedeeld dus gaan zij ook naar Borneo; en, de Kort, dat a ik ook doen. De waarheid :an nu alleen maar in Borneo worden gevonden-" HOOFDSTUK XXI. Inspecteur Dekkers In het nauw. Het hotel bij het vliegveld van Basra wan een uiterst Burgerlijke Stand O.- EN W.-SOUBURG. Ge boren; Blaas Leendert, z. v. P. Bosdijk en J. E. de Nooijer; Lein Leendert, z. v. L. Louwer- se en EL Logemann; Gerrit, z. v. W. Joosse en J. Cornelissen. Overleden: Leunt je Melse. 46 j., echtgen. v. M. Karman, overl. te Middelburg. Ondertrouwd: C. Hoegen, 26 1. en M. Verhage, 23 j.; A. Joosse, 31 j. en T. Roose, 29 j. Getrouwd: J. B. Werkman. 21 j. en A. C. van Uffelen, 19 j. WOLPHAARTSDLJK. Gebo ren: Adriaan, z. v. Gerard de Witte en Cornelia M. Egge- been; Monica Victoria, d. v. Gerard Volmer en Leonore Ginsberg; Anthonetta Janna, d. v. Gillis Oreel en Dina W. Tolhoek; Lena Dingena, d. v. Gillis de Jager en Jacoba J. Neve; Tannetje Pieternella, d. v. Cornelia Sinke en Maatje J. Koole; Adriaan Dirk. z. v. Sent de Witte en Catharina P. Lukasse; Bramine Marian ne, d. v. Abraham I. Vos en Anna E. Wolfson. Overleden: Johannes Mel- ger, 36 j., man v. Johanna Mommaas, te Vlissingen; Ger rit Lagendijk. 48 j„ te Vlissin gen; Matthijs H. M. Engelse, 41 j., man v. Jacoba van Bo ven, te Vlissingen; Jacob A. Korteweg, 44 j., man v. Cor nelia H. Hootsmans, te Vlis- singen. Getrouwd: Hubrecht van Belois. 27 j. en Jacoba de Jon ge, 23 j. Smokkcüen. Teneinde den smokkelhandel te belemmeren is bepaald dat in een groot deel van Zeeuwsch- Vlaanderen geen levensmidde len en verschillende andere ar tikelen zonder geldig vervoer- bewijs vervoerd mogen worden. De 18-jarlge landbouwers knecht W. B. uit IJzendijke vervoerde in een rijwieltaseh 18 hectogram ongemerkte bo ter. Hij beweerde ze gevonden te hebben. De man werd tot 15 of 10 dagen gev. veroor deeld, met verbeurdverklaring. De 19-jarige melkrijder F. de H. uit IJzendijke vervoerde in een melkbus welke op zijn wa gen stond, 2% kg boter en 35 eieren, zonder vervoerbewijs. Deze verd. werd veroordeeld tot 20 of 10 d. h. eveneens met verbeurdverklaring. Koiendlefstal. De 57-jarige C. D. en de 45- iarige A. C. G, die voor den kolenhandelaar Verstraeten te Terneuzen uit een schip kolen losten, zetten een zak met 40 kg kolen achter een loods neer met de bedoeling de kolen mee naar huis te nemen. Ieder werd veroordeeld tot 80 of 15 d.h. modern gebouw, in tegenstel ling met de stad Basra zelf. en beschikte over alle comfort, die men zich maar denken kon. Dankbaar profiteerde Her man Steen, alsook de andere leden van zijn gezelschap van Je gedwongen rust, om wat te gaan slapen in de koele bed den, ondankg de bezorgdheid, die veroorzaakt was door den zoo onverwachten aanval op het vliegtuig. Inspecteur Dekkers had zich evenwel nauwelijks onder de koele lakens uitgestrekt, of hij richtte zich weer op. Alle ge dachten aan slaap waren plotseling verdwenen. Zijn kamer kwam uit op een balcon, en alvorens naar bed te gaan, had hij 'n paar voor zorgsmaatregelen genomen. Aan een verbaasden hotelbe diende had hij een klosje zwart garen gevraagd en met dit garen had hg draden ge spannen over deur en venster. Aan het eene einde van iede- ren draad had hij een thee kopje bevestigd, zoodat, als iemand den draad verbrak, het kopje rinkelend op den vloer zou vallen. Het was het gerinkel van VLISSINGEN Kapelaan J. M. Dunselman. Dinsdag 30 Nov. as. viert de weleerw. heer J. M. Dun selman, kapelaan in de St Hippolytus-parochie te Delft, zijn 1214-jarig priesterfeest. Kapelaan Dunselman was van Augustus 1936 tot September 1941 in de parochie te Vlissin gen werkzaam. Zondag 5 De cember a.s. vindt de kerkelijke viering plaats, terwijl des mid dags een receptie wordt ge houden. Predikbeurten. Geref. kerken 930 (Dank dag) en 3 ds. Smeenk. Evang. Luth. kerk en Doopsgez. gem. 10 da. de Boer. Chr. Geref. kerk 9.30 en 3 leesdienst. Geref. gemeente 9.30 (Glacis- str.) 2 (Luth. kerk) lees dienst. Ver. v. Vrijz. Herv. (P.Krugerstr.) 10.30 ds. Borg man. Apotheek. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag de apotheek geopend van de fa. v. Ocken- burg, Singelweg. GOES Predikbeurten. Ned. Herv. kerk 9.30 ds. Ko- revaar, 3 ds. Hovy. Geref. ge meente 10 en 2.30 leesd. Vrij Evang. gemeente 10 en 2.30 ds. v. d. Vis. Leger des Heils (zaal Krijger) 10 heiligings- dienst, 7.30 verlossingssamen komst. kap. Westerhoff. Radioprogramma Zondag. Hilversum I. 414.4 M 7.30 Instrum. solisten. 8.00 Zin vat het boer zijn. 8.30 Sport. 8.35 Har monie. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Luisterspel, 10.45 Kamerork. 11.00 Ork. van Krevelen. 11.30 SS. 11.40 Marschen. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 Nieuws. 12.15 Clau- üio Monteverdi-herdenking. 12.45 Sib- bekunde. 13.00 Clarinet en piano. 13.30 Schijnwerper. 14.00 Concertge- bouwork. 14.45 Liederen van Hugo Wolf. 15.00 Luisterspel. 15.45 Ork. v. Krevelen en kinderkoor. 16.25 Ork. Masman. 16.55 Sport. 17.00 Zondag- iniddagcabaret. 17.30 Wereldschlagers. 18.15 Ned. Volksklanken. 19.00 Nieuws. 19.10 Reportage. 19.15 Sport. 19.30 Revue. 20.00 Operette. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 23.45-24.00 Piano Hlversum II. 10.00 Godsd. Uitz. 11.00 Symphonicconc. 12.00 Nieuws. 12.15 Omroepork. 13.00 Toespraak J. Hollander. 13.15 Langs den Zangers- hemel. 14.00 Voor de jeugd. 14. Ork. Malando. 15.15 Echurlcke Trio. 15.25 Septet Ombach. 16.00 Klassieke kamermuziek. 16.30 Licht orkest. 17.30 Luisterspel. iS.00 Symph. mi nuten. 18.15 Zie Hvs. L 19.00 Nieuws. 19.10 Dansmuziek. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Saloumuziek, 21.00 H3ndel er Bach. 21.45 Avondwijding. 22. OC Nieuws. scherven, dat hem onmiddel lijk volkomen wakker schud de. Dekkers hand greep naar zgn pistool onder het kussen met een snelle beweging van zijn hand, maar die hand be reikte nooit haar doel. Hy hoorde, hoe iemand op hem afkwam en zag in het maan licht, dat naar binnen drong, een vage gestalte; dan wer den zijn handen in een ijzeren greep gekneld. „Niet zoo snel! Voel dit maar eens denk dan op nieuw!" siste een waarschu wende stem. Het koude staal van een schietwapen werd Dekkers te gen zijn achterhoofd geduwd. Hij kon een man hooren ademen; kon zelfs voelen hoe het schietwapen zich bewoog, terwijl vingers den trekker spanden. Dan herinnerde hij zich, dat hij Jaap Verloren was. „Hé, wat moet dat?" grom de hij slaperig. „Als jullie in brekers zijn, dan zijn jullie in de verkeerde kamer terecht gekomen. Ik ben geen million- nair. Ik heb trjdens dezen tocht zelfs nog geen loon ge had I" Worrit vervolgd). MIDDELBURG R. Koen t Op 68-jarigen leeftijd is te Utrecht plotseling overleden de heer R. Koen, oud-ontvan ger der directe balastingen, in voerrechten en accijnzen. De heer Koen was o m. 'n achttal jaren geleden gedurende onge veer 3 jaar als ontvanger in deze gemeente werkzaam. Hierna stond hij nog te Den Haag en Breda. Sedert enkele jaren was hij nu gepension- neerd en woonde te Hilversum. Lange Delft in verboden richting bereden. Drie personen, t.w. P. J. uit Middelburg, en de dames A. C. uit Krabbendijke en W. V. uit Grijpskerke, kregen een politioncele waarschuwing, omdat zij de Lange Delft in verboden richting bereden. N.D.K.-VOO retelling „Wunschkonzert". In de serie byzondere film voorstellingen, welke de Ne- derlandsch-Duitsche Kuituur- femeenschap organiseert, raaide Donderdagavond in Electro „Wunschkonzert", een oorlogsfilm, evenals het insti tuut waaraan zij haar naam ontleent een oorlogskind is. In 'n groote verscheidenheid van beelden geeft de filmflitsen van de reeds lang op den achter grond gedrongen oorlogstoo- neelen in Spanje, van de eer ste oorlogsdagen in '39 en de verdere ontwikkeling van de zen strijd. Voegt men daarbij, dat de inleiding de opening der Olympiade in Berlyn brengt, om via het reeds ge releveerde tenslotte bij de Wunschkonzert.en te belanden, clan is het duidelijk, dat deze film 100 pet. actie en afwisse ling geeft. Als moderne oorlogsfilm wordt zij in hoofdzaak ge speeld door mannen in uni form, waarom de charmante verschijning van- Use Werner, verfrisschend werkt. Samen met Carl Raddatz speelt, zij de hoofdrol in de gebruikelijke liefdeshistorie, die dank zij liet Wunschkonzert een blij einde vindt. Daarnaast vertolken Heinz Goedecke en Joachim Brennecke de voornaamste rollen. Cïir. Geref. kerk. Tot ouderlingen der Chr. Geref. gem. zijn gekozen de heeren A. Dourleijn en L. Woutersen en tot diaken de heer J. Verhagen. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ('t Zand) 10 hulppr. v. d. Ree, 2.30 ds. de Bie. Evang. Luth. kerk 10 ds. Nolte (Ons parool?, Joh. 3:30). Doopsgez. gem. 10.15 mej. dr. Bakker. Ver. v. Vrijz. Herv. (Doopsgez. kerk) 2.30 ds. Borgman. Geref. gemeente 9.30 en 2 leesdienst. Chr. Ger. kerk 10 en 2.30 leesdienst. Geref. Bond (Luth. kerk) 2.30 ds heer v. Tellingen. Geref. kerk in H.V. 10 en 4 cand. Keuning. Waalsche gem. geen dienst. Apotheek. Van Zaterdag 27 Nov. tot Zaterdag 4 Dec. i3 des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag de apotheek van der Harst geopend. Kerk- en Schoolnieuws Ned. Herv. kerk. Beroepen te Amersfoort (als synodaal jeugdpred.) N. O. Steenbeek te Willige-Langerak; te Hien en Dodewaard (toez.) A. S. Bijls- ma te Rijswijk (Gld.); bedankt voor Rijperkerk M. Hane- rr&ayer te Midlum. Geref. kerk. Beroepente Delft G. Toornvliet te Wolf- heze; te Driebergen C. Gilhuis te Leimulden. Benoemd tot voorganger evangelist te Oostzaan de heer H. F. Huson, godsdienst onderwijzer te O.- en W.-Sou burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2