3rlteumatifche^ KRUSCHEN ECONOMISCHE RECHTER. Geknoei met bonnen. De 57-jarige kapper en kleer maker A. de Schipper te Hein. kenszand, die ook rookartikelen verkoopt, vergat in Augustus 4 tabaksbonnen in te leveren. Om rantsoenverlies te voorko men, verknipte hij de bonnen en plakte ze daarna zoodanig aan elkaar, dat hij twee bon nen kreeg met geldige num mers. Hij leverde deze bonnen in en ontving er ook tabak voor. Het geknoei kwam ech ter uit en thans veroordeelde de economische rechter hem tot 40 of 20 d. h. Tarwe-diefstai. Uit de loods van den land bouwer B. M. Nieuwenhuijze te Kloetinge hadden in den morgen van 18 September de 55-jarige landarbeider C.Hoog- strate te Kloe tinge en de 33- jarige landarbeider P. Cab- boort te Kattendijke drie zak ken met tarwe weggehaald Aanvankelijk hadden zij ont kend, doch na een paai- dagen opsluiting bekenden zij. De tarwe hadden zij onder een strooklamp verstopt, waar werd teruggevonden. Beiden verklaarden de tarwe te heb ben weggenomt t omdat zij brood te kort hadden. De eisch tegen ieder was 1 week ge vangenisstraf. De uitspraak 30 of 15 d. h. Melk zonder bon. De 28-jarige expediteur J. de Dekkers te Hoedekensker- ke, die met zijn auto bij vee houders melk ophaalt, heeft verschillende malen melk of karnemelk afgeleverd bij den koopman van Doorn te Elle- woutsdijk, zonder toewijzingen of vergunningen in ontvangst te nemen. D. gaf dit toe. Hij zeide de melk van een boertje te hebben gekregen, die ze niet allemaal moest hebben. Aflevering zonder bonnen is strafbaar. Daarom werd D veroordeeld tot 15 of 10 d. h. Siroopery. De 54-jarige A. de Caluwé te Breskens heeft van het land van den landbouwer Barendse uien weggenomen. Hij werd veroordeeld tot 25 of 10 d. h. In den boomgaard van J. Eversdijk te Yerseke plukten de 22-jarige timmerman J. F. Hopmans uit Goes, de 20-jari- ge naaister C. Rgk, de 21-ja- rige F. Pöjk en de 19-jarige H. C. Stobbelaar. allen te Yer seke, pruimen en aten ze op. Ze zeiden dorst te hebben en daarom maar een paar pruim pjes te hebben genomen. Hop mans werd veroordeeld tot 10 of 5 d. h., C. en F. Rijk ieder tot 5 of 2 cLh. en Stobbe laar tot 7.50 of 3 d. h. A. L Versluis, 29 jaar, loon- Kheumosan is beproefd In practgk en kliniek, Kheumasan is by alle apothekers en drogisten rerkrggbaar. VLOEI- 3 AAR t. LU5; als ZALF normale tube f. 0.53, extra groote tube L L42. Haak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumaltsche pijnen. De zes minerale zouten inKiu- schen zuiveren Ifw bloed en voe ren Uw lichaam nieuwe levens kracht toe, waardoor de ooxzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De ptjnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwenen. Gezondheid voor een cent per dag -Bij Apoth. f n Drog. 0.41, ü.?6,1.47 dorschersknecht te Wisseker- ke, en A. Letzer, 21 jaar, met selaar te Koudekerke, namen appels weg uit den boomgaard van W. J. Schipper te Kou dekerke. Zij werden veroor deeld ieder tot 1:0 of 10 d. h. De vischleurder IC van Bel- zen, 43 jaar, te Amemuiden, werd door den landbouwei Polderdijk te N. en St. Joos- land betrapt toen hg klavers op zijn bouwland sneed. Eisch 12.50 of 6 d. h., uitspraak 10 of 5 d. h. Wegens diefstal van uien van het land van Buijsse te Groede werd de 47-jarige W. J. Moelker uit Breskens ver oordeeld tot 10 of 5 d. h. De 40-jarige monteur I. M. de Visser te Breskens kon geen uien koopen. Hij trok toen een 19 kg uit den grond op het land van W. Barendse. Dit kostte hem 20 of 10 d. h. KERSTPAKJES VOOR DE WAFFEN-SS. Slechts mogelijk tot 30 Nov. Het SS-Ersatzkommando Nederland deelt ons mede: T.m. 30 Nov. 1943 moeten alle Kerstpakketjes voor vrij willigers in de Waffen-SS, die zich aan het front of in garni zoen bevinden, bij het SS-Er- satzkommando Nederland, Den Haag, Korte Vijverberg 5, af geleverd zgn. In de maand Oc tober hebben aile vrijwilligers inmiddels van hun troepenon- derdeelen de zgn. „Zulassungs- marken" ontvangen, die voor dp verzending der pakketten noodzakelijk zijn. Door middel van deze zegels is het moge lijk om kerstpakketjes aan de vrijwilligers te zenden van 1 kilo of 2 kilo. Voor 1 kilo moet men 1 ..Zulassungsmarke" en een postzegel van 15 cer.t en voor 2 kilo 2 „Zulassungs- marken" met een postzegel van CO cent opplakken. Daar de „Zuiassungstnarken" aan de soldalen uitgereikt worden en door hen aan hun familieleden gezonden, ztfn deze dus nergens anders ver krijgbaar. Familieleden, bekenden, werkgevers enz. die een pakje aan een vrijwilli ger sturen willen, dienen zich met d« naaste familieleden ia verbinding te stellen. Om een goede en tijdige afwikkeling van het geheele kerstpakketverkeer mogelijk te maken, Is een Inkrim ping van het postverkeer noodzakelijk De briefpost ondervindt echter in de zen tijd geen onderbreking. Daaren tegen kunnen van 16 tot 30 Nov. al leen Feldpostzendlcgen t.m. 100 gram aan soldaten met een Feldpostnummer zangenomen worden. Aas vrijwilligers, die een adres hebben, das geen veld- portmmwer, kunnen pakjes tot 1 kilo zonder ..Zulacsnngsmarke" tot 30 Nov. verstuurd worden. an 30 Nov. tot 25 Dec. 1843 kun- nen lc geen geval veldpostpakketten en pakjes aangenomen worden. De pakjes moeten als volgt worden ge adresseerd: An das StS-Ersatzkommacdo Niederlande, Den Haag. Korte Vijverberg 5. Zur Weiterleitnng an: rang.... naam.... Veldpostnr.... of adres. De mogelijkheid van landingen in Midden-Italtë. De corr. van de N.R.C. te Berlijn meldt: De Duitsche legerleiding in Italië heeft reden om een ge allieerde landingspoging achter het huidige front te verwach ten. Men heeft n.1. bij de En- gelschen en de Amerikanen vrij uitgebreide voorbereidin gen waargenomen. Deze voor- oereidingen betreffen niet al leen het samentrekken van scheepsruimte in aanzienlijken omvang in de haven van Na pels, maar ook de operalies, die de tegenstander in de Golf van Gaeta onderneemt om mij nenvelden op te ruimen. Niet in het minst echter is ook de groote activiteit, welke de ge allieerden in de laatste acht en veertig uur in de lucht nebben ontplooid, voor de Duit- schers een aanwijzing, dat een opleving van de krijgsbedrij- -en in Midden-Italië als zeer waarschijnlijk moet worden be schouwd. Luchtaanval op Sofia, Zondag hebben Anglo-Ame- rikaansche vliegtuigen een luchtaanval op Sofia gedaan. Prins-regent Cyriil eu gene raal Michoff zijn terstond na den aanval in de getroffen wij. leen verschenen en hebben zich eer plaatse op de hoogte ge steld van de aangerichte scha de. Ook de minister-president en de ministers van binnen- landsche zaken en der spoor wegen hebben zich naar de ge teisterde plaatsen begeven. De Bulgaarsche ministerraad is bijeengekomen om de maatre gelen te bespreken die na den aanval zijn genomen. Het re- geeringsblad Dr.es meldt, dat de aanval is uitgevoerd door ongeveer 130 Anglo-Ameri- kaansche vliegtuigen, die on geveer 200 bommen hebben neergeworpen. De bommen hebben sieeds met-militaire doelen getroffen; alleen de bur gerbevolking in de stad werd getroffen. F e u i 1 1 e t o n DE MAN IN DE WILDERNIS 92) door B. REEN. De politie-ambtenaar keek verrast. „Het waren vreemde zaken die Kramer dreef," zei hij na een oogenblik te hebben nage dacht, „maar ik zie niet in. wat dit met uw onderzoek heeft te naken. Als u even wel toch nadere bijzonderhe den wenscht, dan wü ik u die wel geven. Het was eigenlijk ?een gewone drank, dien Kra- ner smokkelde en de inboor lingen onder meer in handen peelde. Hij stond in relatie mee een chemicus iemand die Raoul Souez heette die een walgelijk goedje brouwde, dat enorm profijt opleverde. vVij grepen Souez en zetten hem voor een tijdje achter slot en grendel, maar hij bleek een uiterst geslepen misdadiger te zijn en wist op verbluffende wijze uit zijn gevangenis te ontsnappen." „Wanneer was dat?" infor meerde van Dongen. „Laat eens zien Januari van liet afgeloopen jaar," Sport Voetbal. Zaterdag werd een vriend schappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een elftal van „de Schelde" en het eeni- ge dagen geleden opgerichte elftal van bouwbedrijf Lava- leije, afd Zeeland te Middel burg, welke ontmoeting in een 84 overwinning voor Lava lege eindigde. GOES Keuze-concert. Ten bate van „Winterhulp" werd Zaterdag in het Schut tershof een keuze-concert ge geven door een militaire kapel onder directie van oberfeldvve- bel Waldemar Furch. Het Schuttershof was overvol en met groote aandacht werden de nummers van Joh. Strauss. Meisel, Blume, Grieg, Lehas. e.a. gevolgd. De vertolking door het goed bezette orkest stond op hoog peil en verdien de tenvolle de enthousiaste waardeering van het publiek. De opbrengst van het concert voor „Winterhulp" bedroeg ruim f 2000. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op referent Korte, den gemachtigde van den Leider den heer Jan Dek ker. en buigemeseter Lens hoek. Jaarvergadering „Goes". De G.V. en A V. „Goes" hield Zaterdag in het Schut tershof haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. Koster, herdacht in zijn ope ningswoord het behaalde kam- oioenschap en hij waarschuw de de eerste-elftallen ernstig zich niet te overschatten, en zich geheel te blijven geven, opdat ook dit jaar Goes als eerste zal eindigen. Ook het tweede elftal bracht spr. hul de voor zijn prestaties. De secretaris, de heer M. J. C. de Kok, memoreerde in zijn jaarverslag o.a., dat het 'edental, ondanks het vertrek van velen naar elders, steeg tot ruim 300. Het verslag van den penningmeester, den* heer A. J. C. Nordlohne, sluitend met 7943, liet een flink ba tig saldo over. De heer Goe- dee herinnerde er in zijn jaar verslag o.a. aan, dat „Goes" op .athletiekgebïed thans 3 kampioenen telt. nl. de hee- ren Jacobs, Heijdens en van Vliet, terwijl Jacobs houder van het Zeeuwsche record hoogspringen werd. Verder bracht de heer J. Weststrate nog verslag uit over de pres taties der elftallen. Bij de bestuursverkiezing werd in de .plaats van den heer Vos, die wegens werk zaamheden bedankte, de heer J. C. Thiery gekozen. In de elftalcommissie werd de plaats van den heer Vos inge nomen door den heer P. Kos ter. Verder werden op de geani meerde vergadering nog een aantal besprekingen gevoerd van meer internen aard. Hoofdredacteur: j. C. Visser, Vlissm- g.u Algemeen redacteur: AL Geerde. Middelburg; Stadsnieuws. C. de Voogd. Vlissingen en J. P. Ph. Doorerhos. Mtddelb ïrg: Gewestelijk nieuws: H. van Bcnthem. Goes en R. F. H. 1*. Bondag. OostDurg: Haagsen redacteur mr. J. C. de Wit; AdvertentiecüeX: roor Mid delburg: C. P. Buijs, voor Vltsslngen: S. RtJUeboer. Besluiten, benoemingen enz Als groepscommandant der marechaussee te Kloetinge is geplaatst de heer A. A. van Viiet, komende van 's Heer Arendskerke. „Eenigen tijd, voordat Kra mer uit Pontianak verdween voor die laatste expeditie van hem „Ja. En nu ik er verder over nadenk, bofte Kramer, er bij, dat htj in de wildernis wist te ontkomen, want er gingen geruchten, dat Souez hem moest hebben wegens bedrog", merkte de ambtenaar op. „Het verluidde, dat de ka3, waar uit. Kramer contanten putte voor de machinegeweren, die hij den inboordelingen in han den speelde de zaak waar voor wij hem wilden oppak ken aan Souez behoorde. Maar Kramer wist bijtijds in de wildernis te ontkomen." ./Wat gebeurde er met Souez?" vroeg van Dongen. „We hebben hem nog steeds niet", was het antwoord. „Dank u", zei van Dongen, „u hebt me een aardig eind op streek geholpen. Wie weet, kan ik misschien mijn dank baarheid toonen door dien Souez voor u op te sporen". „Nou, het ziet er aiders naar uit, of u uw handen y°1 hebt met de zaak, waar p thans aan 'bezig bent", glim lachte de ander. Maar van Dongen zat na dit onderhoud nog een oogenblik in zijn auto na te denken, om zich vervolgens naar het bureau van commissaris de Kort te begeven. De Kort was niet aanwezig, maar een brigadier stormde op hem af en duwde hem als het ware weer in zijn auto terug. „Commissaris de Kort zoekt u overal", zei de man. „Hij bevindt zich in de woning van meneer Middelkoop, waar die ontploffing is gebeurd. Hij wil u iets laten zien". Van Dongen vroeg niet ver der. De rest zou de Kort hem zelf wel vertellen en een blik op het gelaat van zijn collega, •lien hij inderdaad in de uit gebrande woning van Middel koop aantrof, was voldoende om hem te doen weten, dat dit niet zoo weinig was. „Kom binnen", riep de Kort hem toe. „Kijk hier eer.s!" De kamers bevonden zich nog. steeds in een staat van wanorde. Wel waren werklie den bezig geweest met het herstellen van de schade, maar geen. der werklui was op het oogenblik aanwezig. .(Wordt vervolgd) VLISSINGEN Aanhangwagen die drenkeling werd. Na het overzetten van een vrachtauto met aanhangwagen op het veer van Breskens, werd brj aankomst alhier eeist de aanhangwagen op de pon ton gereden. Toen daarna de vrachtauto van de bood reed en de chauffeur den aanhang wagen weer wilde aankoppe len, bleek deze verdwenen te zijn. De aanhangwagen was, door den wind voortgedreven, te water gereden en dreef reeds een hondertal meters met den stroom uit den wal, zoodat de chauffeur hem voor liet nakijken had. Dit duurde evenwel "niet lang, want dade lijk daarop zag hij den wagen in de diepte verdwijnen. Papleren etalageworsten. De eigenaar van een comesti- bleswinkel gaf aan de politie kennis dat Zondagnacht na vernieling van een ruit in de etalage, enkele imitatieworsten '.varen weggenomen. Groot zal de ontgoocheling van den blijk baar flauw zijnaen dief ge weest zijn, toen hij de kapitale worsten wilde aanspreken en het wel wat al te zwaar op de maag liggende „Ersatz" bemerkte. Gestoord samenzijn. Zondagavond ca. 9 uur waar schuwden inwoners de politie dat er in een pakhuis in de Slijkstraat onraad was. Men dacht aan inbrekers en dieven. De politie nam dadelijk haar maatregelen en omsingelde het pakhuis. Zij vend er geen spo gen van braak, doch ook zij nam gestommel waar. De toe- Tangsdeur was blijkbaar van binnen gesloten. De politie sommeerde daarop de deur te openen. Tot haar verwondering antwoordde een vrouwenstem lat de sleutel aan den binnen kant was afgebroken en men de deur niet kon openen. Toen de politie daarop te kennen Taf, dan de deur met geweld te zullen openen, werd zij schuchter geopend en een meisje met haar verloofde ver toonden zich. Zij hadden zich het pakhuis voor een gezellig tête-A-tête uitgezocht. De politie trok zoo snel mo gelijk af, al tevreden dat niet diefstal, die toch al aan de orde van den dag is, had olaats gevonden. tO ICS 1 1 MIDDELBURG Onvoldoende verlichting. De politie deelde aan een vijftal personen nl.: H. R. S. en J. J. uit Middelburg, W. J. 'lit. Vlissingcn, W. S. uit Le- wedorp en "F. de B. uit Gapin- ge een aan kosten onderwor pen politioneele waarschuwing uit, omdat hun rijwiel niet van de voorgeschreven verlichting was voorzien. Financiën Uitgifte nieuwe aandeel en N.V. Houthandel v.h. G. Allierts Lzri. Co. Gelijk gemeld, is in de Vrij dag j.L gehouden vergadering van aandeelhouders van boven genoemde N.V. besloten het aandeelenkanitaal te verheogen van 840.000 tot 2.100.000. Tbans is overgegaan tot uit gifte van 420.000 aan aan- -leelen hiervan, in stukken van TOO nominaal aan toonder, gerechtigd tot een vierde ge deelte van het over het boek jaar 1943 uit te keeren divi dend tot den koers van 110 pet. De Inschrijving wordt echter uit sluitend opengesteld roor houders van de tbans uitslaande aandeelcn en wel in verhouding ven 1 aandeel op elke 2 oude aandeden. De inschrijving zal Dinsdag 23 November e.e. kunnen geschieden. Het recht vt-n inschrö- !ng wordt uitgeoefend door inleve ring van dividendbewijzen no. 40, •elite na de glutting van de ieschrü- ir.t waardeloos worden. Het ligt nog in de bedoeling eenige wijzigingen in de statu ten, waarbij o.a. de uitgifte van priori teltsaandeelen mogelijk zal worden gemaakt, nacler in overweging te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2