Jïa de conferentie te Moskou. Ten aanzien van de Mos- kousche conferentie schrijft de New Statesman and Nation O.m.: Er wordt gezegd, dat de be sprekingen met Molotof goed verloopen zijn. Dat beteekent practisch, dat Molotof het zijne heeft gezegd over het tweede front en dat Huil een van zijn gebruikelijke redevoe ringen heeft uitgesproken, die eindigen met theoretische uit eenzettingen over den vrijhan del. Het komt allemaal hierop neer, zoo gaat het blad verder, dat Engelschen en Amerika nen den bolsjewisten hun aan spraken op de Baltische lan den en Finsche steunpunten niet hebben bestreden en dat men voorts er over tot over- eenstemming is gekomen, niet te twisten over zoo netelige problemen als de Poolsche grenzen en de toekomst van midden- en Zuidoost-Europa. De Britsehe en Amerikaansche diplomatie hebben opgehou den, zoo constateert het blad, een afwijzende houding aan te nemen tegenover de Sovjet- Unie of haar te onderschatten. In ernst kan niet meer getwist ■worden over den toekomstigen invloed van de Sovjet-Unie in Oost- en midden-Europa. Grof Uitgedrukt zien de zaken in machtspolitiek opzicht er al dus uit Het is begrijpelijk, zoo verklaart het blad, dat hierbij alle problemen der rechten der kleine volkeren terzijde zijn geschoven. De grootste tot dusver ln Vene zuela gevonden diamant Is thans In New-York voor 200.000 dollar kocht aan de maatschappij Harry Winston. Ongeveer zes maanden ge leden werd deze eivormige steen var 155 karaat, die een zeldzame helder heid vertoont, ontdekt In de streek van de Brazlllaansche grens. en dat in dezen tijd Een heerlijk bakje troost, door het uitstekende koffiesurrogaat van PC KOfFIE. €N THEEWINKEL""^ Sport Voetbal. ZAL R.B.C. REVANCHE NEMEN? VllssingenAlliance, R.B.CGoes, De rood-wltten trekken ten tweede male naar Roosendaal om Alliance partij te geven. In de eerste ontmoe ting bleken de Vllsslngers de sterk- sten en ook ditmaal hebben zU een goede kans beide punten mee terug p Zeeland te brengen. De ont moeting tusschen R.B.C. en Goes te Roosendaal Is wel heel belangrijk, zoo niet de belangrijkste van het geheele seizoen. Beiden zijn tot heden goed voor den dag gekomen en de eenlge nederlaag die de Rosendalers te slikken kregen werd hen In Goes toegebracht. Ze zullen ongetwijfeld alle moeite doen deze nederlaag te wreken waardoor de balans In het voordeel van R.B.C. zal overslaan. We geven Goes een kleine kans één der beide puntjes, maar meer zit er o.l. voor hen niet In. WEINIG BELANGRIJKE WEDSTRIJDEN. De Zeeuwen 2R.C.S., Middelburg 2Vlisslngen 2, YersekeE.M.M. De Zeeuwen-reserves en R.C.8. ontmoeten elkaar reeds voor de twee de maal op het Middelburg-terrein. De "orige maal werden de Vllssin- gers met flinke cüfers geklopt en ook nu zal er wel geen winst voor hen in zitten. Meer spanning zal er on getwijfeld heerschen bij de ontmoe ting tusschen Middelburg 2 en Vlls singen 2. De rood-witten krUgen een kansje om de nederlaag van de eer ste ontmoeting te wreken, doch de groen-wltten zullen o.l. ook nu wel weer aan het langste eind trekken. Yerseke zal het wel niet moeilijk hrbben tegen het zwakke zusje E. M.M. IJzendijkeSchoondIJke; Oostburg Aardenburg; Breskens 1Breskens 2; Axel—Sluiskil; Terneuzen 2Terneuzen 1. SchoondIJke zal het ook nu wel niet tot puntenwlnst weten to brengen nu ze naar IJzendijke op bezoek gaat. Oostburg en Aardenburg binden den strijd aan en het zal laatstge noemde niet meevallen op den vollen buit beslag te leggen. Een gelijk spel ligt hier wel voor de hand. Breskens 1 tegen 2 wordt vanzelfsprekend een ruime overwinning voor de 2e-klaa- sers. De wedstrijd van den dag In Oost Zeeuwsch Vlaanderen la de tweede ontmoeting tusschen Axel er Sluiskil. In Sluiskil werd het des tijds oen puntenverdeeling, maar dit maal zullen O.l. de kampioenen wel met de volle winst gaan strijken. Het treffen te Terneuzen dient een groote overwinning voor de tweede Idaesert op te leveren. Besluiten, benoemingen enz. De heer J. M. Taillie, werk zaam ter secretarie te Vlissin- gen, is met ingang van 15 No vember benoemd tot ambte naar ter secretarie te St. Lau rens. Te Leeuwarden slaagde voor zijn proponentsexamen de heer J. Franken, vroeger te Vlissin- gen. Feuilleton DE MAN UIT DE WILDERNIS. 84) door B. REEN. Verschrikte menschen begon- nen te gillen, maar de sup poosten stelden hen gerust met de opmerking dat het alarm waarschijnlijk slechts een proef met de apparaten gold. Ondertusschen begaven van Dongen en de Kort, gevolgd ioor de andere politiemannen, zich zoo snel hun beenen hen 1 iragen konden naar de" Ooste- 1 lijke galerij op de eerste ver dieping. Dr. Haldert, de con servator van deze afdeeling, kwam uit zgn kamer gestormd en botste tegen van Dongen op. „Wat heeft dit alles te be- teekenen?" vroeg hij. „Er wordt alarm gemaakt, de deu ren worden gesloten en als ik m'n kamer uitkom, bots ik tegen u op. Wat is er ge beurd?" „Ik hoop niets", was het 'aconieke antwoord van van Dongen. „Maar vertelt u me gauw eens wat over die Hen- neman- tentoonstelling. Wan neer kreeg u die collectie?" paar weken geleden", Burgerlijke Stand KOUDEKERKE. Geboren Han, z. v. J. A. van Kooten en C. P. van Amstel. Aarnout, z. v. Adriaan Cijvat en Johan na G. de Laat. Jozina, d. v. Cornells Vos en Maria J. Hol- lebrandse. Frans Jacob, z. v. Cornelis J. de Vlieger en Ma ria Ots. Getrouwd: Jan Pieter Jee- lof, 24 j., te Middelburg en Cornelia de Groot, 20 j. Overleden: Jan Maas, 86 j., weduwn. van Pieternella Maas. Jacobus, 3 w. z. v. David Si- monse en Maatje de Visser. Jacobus Maas, 82 j., weduwn. van Johanna Maas. Antheunis Willem, 2 mnd., z. v. Abraham W. Bakker en Pieternella v. d. Broeke, Adriaan, 2 j., z. v. Marinus C. de Jager en Adria- na M. Traas. SEROOSKERKE. Geboren: Pieternella, d. v. Pieter Cop- poolse en Elizabeth P. Luit- wieler. Janna Wilhelmina Jo hanna, d. v, Martinus J. W. Brasser en Zoetje Wijkhuijs. Maatje Jacoba, d. v. Willem Louwerse en Maatje Schoe. Johanna Lena, d. v. Jan Pol der-man en Johanna L. de Vis ser. Tannetje Pieternella, d, v. Pieter Riemens en Dorothea van de Voorde. Ondertrouwd: Jan Maljaars, 32 j. en Janus de Visser, 30 j. Abraham Maljaars, 18 j. en Adriana Harpe, 17 j. Overleden: Johanna Lena de Visser, 40 j. echtgenoote van J. Polderman overleden te Middelburg). Levenlooze aan gifte van Willem Louwerse en Cornelia Janse. N.- EN ST. JOOSLAND. Over leden: Adriana Noels, 37 j., vr. v. J. van Eenennaam. Geboren: Lina Cornelia, d. v. Levina van Eenennaam; Neel- tje Jacoba, d. v. P. J. van Schaaik en C. Sturm. Getrouwd: A. Cevaal, 27 1. en P. Baas, 22 1; J. Walhout, 24 j. en C. A. Houterman, 21 j. KATTENDIJKE. Geboren: Leintje, d. v. Jacob Haver- hoek en Elisabeth van Kleu nen. Getrouwd: Marinus Sinke, 24 j. en Adriana Molhoek, 23 J. Radioprogramma Zondag. Hilversum I. 414.4 M. 7.30 Strijkorkest. 8.00 Zin van het boer zijn. 8.30 Gram. 8.45 Godsd. uizending. 9.00 Nieuws. 9.15 Zondag morgen zonder zorgen. 10.00 Neder landers ln Europa. 11.00 Orgel. 11.3C SS. 11.40 Marschen. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 Nieuws. 12.15 Ka- merork. 12.45 Als lk 't voor 't zeggen had. 13.00 Beethoven en het Volkslied. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Concertgebouwork. 15.00 Luisterspel. 15.45 Ork. van Krevelen. 16,25 Ork. hijgde dr. Haldert. „Henneman stuurde haar ons toe". „Was dat z'n gewone ma nier van doen?" .Neen, hij heeft het zoo nog nooit gedaan. Altijd bracht hij zijn collecties persoonlijk hier en dan gaf hij ons aller lei aanwijzingen betreffende de wijze van tentoonstellen," verklaarde Haldert. ..Juist en wat betreft die coiiectie?" informeerde van Dongen. „Is er ook een dao bij?" „Verschillende", was het antwoord. „Interessante voor beelden. Ongewoon handwerk. Zij vormen het voornaamste deel van de tentoonstelling." „Kwamen er direct toen de tentoonstelling Werd geopend al veel menschen kijken „Tamelijk. Meer dan anders, en dat vindt natuurlijk zijn oorzaak in den dood van Hen neman, want het is nu eenmaal een droevig feit, dat iemand moet doodgaan om in druk op de massa te kunnen maken. Maar u hebt me nog steeds niet verteld, waar al deze opwinding voor dient. Een zekere inspecteur Dek kers belde me vannacht al uit bed en nu Geldige bonnen voor voedingsmiddelen 45 en 46A Brood 4 rts. Brood of gebak. 45 en 46B Brood 1 rts. Brood, of gebak. 45 en 46 Beschuit 1 rts. Brood, gebak of beschuit. 45 en 46A Vleesch 1 rts. vl. of vl.waren. 45 en 46B Vleesch rts. vl. of vl.waren. 688 en 689 Alg. 1 rts. Brood, gebak of bloem. 690 Alg. 250 gr. Havermout. 691 Alg. 100 gr. Vermicelli. 45A Köid.voeds. 250 gr. Gort. 45B Kind.voedsel 250 gr. Rijst Gort 45A, 45B Boter rts. Marg. 2-69, 3-69 Res. rts. Boter. 693 Alg. 100 gr. Kaas. 45 en 46 Melk 1% 1. Melk. 45 en 46 Taptem. 1% 1. Taptemelk. 45 en 46 Aardapp. 2 kg. Aard. 45 en 46 Toeslag 1 kg. Aard. 693 Alg. 500 gr. Suiker. 694 Alg. 250 gr. Koffiesurr. 695 Alg. 250 gr. Jam. 45 Versnap. 100 gr. Suikerw. 45 Tabak 1 rts. Sigaren, Ta bak of cigaretten. 46 Tabak 1 rts. Sigaren. Bijzondere* rantsoenen: 4-69 Res. y, rts. Boter. Alle bonnen zön veertien dagen geldig, uitgezonderd: 2-69, 3-69, 4-69 Reserve 31 Oct. t.m. 11 December. Bon 683 Algemeen blijft geldig Lm. 13 November. Eerstvolgende bonaanwOzlng op 14 Nov. voor alle artikelen, uitgezonderd: Kofficsurrogaat op 17 December. Vermicelli op 28 November. Geldige bonnen voor diverse artikelen: 15 t.m. 19 B.V. t.m. 31 Dec. 1 eenh. brandstof. 20 Lm. 22 BV t.m. 29 Febr. '44 1 eenh. brandstof. 11 t.m. 17 KF Lm. 30 April '44 1 eenh. brandstof. T.m. 30 November. 697 Alg. en AA eenh. zeep elk 1 rta eenh. zeep. 18 Alg. en AA waschp. elk 1 rts. waschpoeder. AA-Tolletzeep 1 rta. toiletzeep. T.m. 31 December .Textiel 1 een" (mannen) 45 gr. scheerzeep. MIDDELBURG Langvingerlge werkvrouw. De echtgenoote van zekeren H. v. d. S. alhier vermiste ver schillende kleedingstukken, o a. een wollen jumper, onderklee- ding en ook knotten wol. Daar zij vermoedde dat haar werk vrouw meer van de verdwij ning afwist, nam zg de politie in den arm. Toen de politie de werkvrouw, zekere M. A. C.F. eens aan den tand voel de, gaf deze toe de verschil lende goederen te hebben weg genomen. Proces-verbaal is tegen haar opgemaakt. Geen persoonsbewijs. De politie alhier maakte proces-verbaal op tegen F. P. uit Oostkapelle omdat deze geen persoonsbewijs bg zich had. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ('t Zand) 10 en 2.30 ds. Kroon (H.Av. en dankz.). Evang. Luth. kerk 4 da. Hietkamp. Doopsgez. ge meente geen dienst. Geref. gemeente" 9.30 en 2 leesdienst. Chr. Geref. kerk. 10 (De klop op de deur te Laodicea), 2.30 (De droefheid naar- en de vreugde in God) prof. Wisse. Geref. Bond (I/.ïth. kerk) 10 en 2 de heer Kraats. Geref. kerk in H.V. 9.30 ds. Hem. green, nm. geen dienst. Waal- sche gemeente (Eng. kerk) 11 de heer v. Enpel. Ver. v. Vrijz. Herv. (Doopsgez. kerk) 10 ds. Borgman. Apotheek. In de week van 6 tot 13 No vember is des nachts en des Zondags den geheelen dag ge opend de apotheek van Non hebei, Lange Delft. Masman. 16.55 Sport. 17.00 Zondag middagcabaret. 17.30 Wereldschlagera. 18.15 Ned.Volksklanken. 19.00 Nieuws. 19.10 Reportage. 19.15 8porL 19.30 Viool en piano. 20.00 Opera. 22.00 Nieuws. 22.15 Bezoek café „Diony- sos' Wijnkelder". 23.00-24.00 Commen taar overbodig. Hilversum II. 10.00 Godsd. uit*. 11.00 Licht ochlendconcerL 12.00 Nieuws. 12.15 Idyllische impressies. 13.00 Toespraak G. J. Zwertbroek. 13.15 Walsen en fantasIePn. 14.0C Voor de jeugd. 14.30 Lichte zang en orgelsoli. 15.00 Philh. ork. 15.30 Weensche kleinkunst. 16.00 a cappella koor. 16.35 Muzikale indrukken. 17.30 Zeven zwarte zwanen. 18.00 Zing eer vroolljk lied. 18.15 Zie Hlvs. I. 19.00 Nieuws. 19.10 Dansmuziek 20.00 Zoeklicht. 20.15 Musette orkest. 21.00 Licht concert. 21.45 Avondwijding. Van Dongen onderbrak hem, door hem zgn sleutel te vra gen van het rolluik dat den ingang van de galerij afsloot, maar een andere functionaris van het museum had den zij nen al te voorschijn getooverd en de Kort maakte er gebruik van. Van Dongen bevond zich een paar passen achter zijn collega toen deze het rolluik omhoog duwde. Van Dongen ging naar hem toe doch bleef dan plotseling staan. Het tafereel, dat zich aan hem vertoonde, was verbazing wekkend. Voor hun voeten, vlak achter het rolluik, lag een suppoost. De man lag in een ineengekrompen houding, terwijl bloed langzaam uit een groot gat in zijn hoofd sij pelde. Achter hem was het een en al chaos. De geheele galerij zag er uit alsof er een orkaan in had huis gehouden. Tentoongestelde voorwerpen lagen naar alle richtingen verspreid op den grond; voor werpen van glas waren ver brijzeld en tusschen dit alles lagen de gestalten van man nen en vrouwen! „W-wat is dat? M-massa- moord?" bracht de Kort uit. (Wordt vervolgd). VLISSINGEN Predikbeurten. Geref. kerk. 9.30 en 3 ds. Meijnhout. Evang. Luth. kerk en Doopsgez. gem. 10 ds. Nolte „Een düdstere text" (Matth. 10:34). Chr. Geref. kerk 9.30 en 3 leesdienst. Geref. gemeen te 9.30 (Glacisstr.) en 2 (Luth. kerk) leesdienst. Leger de9 Heils 10 heiligingsdienst, 4 verlossingssamenkomst o.l.v. kap. v. Deursen. Apotheek. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den ge heelen Zondag de apotheek geopend van de fa. v. Ocken- burg, Badhuisstraat. GOES „Zwarte" handel. De marechaussee maakte proces-verbaal op tegen B. J. S. alhier wegens het koopen van een auto-buitenband tegen veel te hoogen prijs. Ook de verkooper W. B. fe Hoedekens- kerke werd geverbaliseerd, ter wijl tevens bleek dat deze ook een motorrijwiel „zwart" ver handeld had. Voorts maakte de mare chaussee nog proces-verbaal op tegen L. B. alhier, wegens het verruilen van goederen tegen tarwe. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk. 9.30 ds. Korevaar (H.D.), 3 ds. Odé. Geref. kerk 10 en 3 ds. Gispen, van Delft. Geref. gemeente 10 en 2.30 leesd. Vrij Evang. gem. 10 en 2.30 ds. v. d. Vis. Doops gez. gemeente 10 mej. da. Bakker. Leger des Heils 10 heiligingsdienst. 7.30 verlos singssamenkomst, kap. Wes- terhoff. Ver. v. Vrjjz, Godsd. 2.30 ds. Borgman. Bonnenhandelaar veroordeeld. De Haagsche economische rechter heeft A. Verhage uit Koudekerke, conform den eisch veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf met af trek van preventief. V. had zich schuldig gemaakt aan bonnenhandel. Bij zijn aanhou ding werden op hem 528 brood- en 270 melkbonnen bevonden. Hij kocht de bonnen in Goes en verkocht ze in Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2