Sport Korfbal N.K.B. afd. Zeeland. A.s. Zaterdag zal vermoedelijk wel beslist worden, wie In afd. 3a kam pioen wordt. ,,De Zeeuwen" zijn uit gespeeld en staan met 24 punten boven aan de ranglijst. ZU moet evenwel afwachten wat haar c current Swift 4 In haar laatsten wedstrijd zal doen. Wint Swift 4 van Thos 1, dan is zij kampioen, doch bij een gelijk spel moet een beslissingswedstrijd worden gespeeld tusschen de Zeeuwen en Swift 4 bij een overwinning van Thos I de Zeeuwen kampioen. De wedstrijd Thos 1Swift 4 wordt a.s. Zaterdag gespeeld. Competitiestand 3e klasse A: De Zeeuwen 14 12 2 24 45—15 Swift 4 13 11 1 1 23 58—20 Swift fi 12 7 1 4 15 35—27 Thos 1 13 6 1 6 13 27—32 Swift 5 12 4 1 7 9 21—29 Animo S 12 4 8 8 27—32 S.I.W. 13 3 2 8 8 26—40 Thos 2 13 1 12 2 1357 In afdeeling 3C Is de spanning door de nederlaag van Zeelandia tegen K.V.W. ten top gestegen. Hier Zijn met nog vier wedstrijden te spe len, nog drie candldaten voor het kampioenschap, t.w. D.S.V., Zeelan dia 3 en S.V. Waarde. De a.s. Zaterdag te 6pelen wed strijd Zeelandia 3—D.S.V. kan de beslissing brengen. Indien n.l. D.S.V. wint, Is zü kampioen. Wint Zee landia 3, dan Is D.S.V. uitgescha keld, doch dan kan S.V. Waarde nog met Zeelandia 3 gelijk komi Wij houden het op een beslissings wedstrijd tusschen deze beide twaalf tallen. Competitiestand 3e klasse C: D.S.V. 9 6 1 2 13 30—12 Zeelandia 3 9 6 3 12 27—19 K.V.W. 9 5 1 3 11 3C S.V. Waarde 8 5 3 10 14 Volharding 3 9 3 6 6 1825 S.V. Kattend. 8 8 435 Radioprogramma ZATERDAG. Hilversum I. 414.4 M, 12.15 Ork. Mas man. 12.45 Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13-05 Ork. Bachman. 13.30 De wekelijk- sche wandeling. 13.40 Ork. Bachman. 14.00 Residentieork. 35.00 Cabaret. 16.00 Nieuws. 17.00 Uitz. voor Ned. zeelieden. 17.20 Omroepork. 18.00 B. N.O. 18.10 Muz. progr. 18.45 Hier W.A. 18.55 Reportage. 19.00 Nieuws. 19.15 Orgel en plano. 19.30 Luister spel. 20.00 Voor de familie Luister- graag. 22.00 Nieuws. 22.15 Melodieën uit het donker. 23.00 30 minuten in SSuld-Amerika. 23.30—24.00 Liefdes nacht. Hilversum II. 14.00 Dansork. 14. Rumba-Tango. 15.00 Voor de Jeugd. 15.30 Friesche liederen. 15.55 Sym- phonleconc. 16.45 Nieuws. 17.00 Dans muziek. 17.30 Piano. 18.00 Operette. 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de kleu ters. 19.20 Viool en plano. 19.55 Or gel. 20.15 Voor luisteraars die graag lezen. 20.30 Prettige uitnoodïgïngen. 21.00 Licht -klassieke muziek. 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws. Butaroma igele sauspoeder) schakelt in de keuken in tallooze gevallen het gebruik van boter uit. Albumona juspoeder) levert Vele soorten smakelijke jus en tallooze appetijtelijke sausen op. Transparanta aardappelta- pioca) helpt U bij het bereidea van pudding, vla, pap, enz. Cel boaUu <fat oa do bon verkrUobaoa Rechtszaken POLITIERECHTER. De gevolgen van .kinderruzie. De 38-jarige schippersknecht L. S., te Yerseke, was op 28 Juni aan het grassnijden, toen de 10-jarige L. Minnaard pas seerde. S. trachtte eenige ma len den jongen met harde klui ten te raken en wierp toen plotseling zijn sikkel, welke enkele centimeters van den knaap terecht kwam. Verd. gaf de feiten toe. De ooi-zaak van zijn optreden zou gelegen zijn in het feit, dat er tusschen de kinderen van verd. en de an dere kinderen uit de buurt herhaaldelijk ruzie is. S. werd tot 1 week gevangenisstraf veroordeeld. Geen prettige ontvangst. Toen de landbouwer Koppe- jan te Biggekerke op de hof stede van de 51-jarige Wa. D. wilde gaan praten over koei en, die uit een weide waren verjaagd, werd hij door de be woonster met een knuppel ontvangen, waarmede K. sla- f en op hoofd en armen werden oegediend. Deze hardhandige vrouw werd tot 25 b. of 10 d.h. veroordeeld. Diefstal. Een controleur van „de Schelde" ontdekte op de voe tenplank van een driewielig motorrijtuig onder poetslap pen een achttal slijpsteentjes. Het bleek dat de 26-jarige chauffeur M. J. K. uit Goes de steentjes uit een magazgn had weggenomen. Hij wilde ze ge bruiken voor het aanzetten van scheermesjes. De officier eischte een week gevangenis straf. Uitspraak 40 b. of 20 d. h. Ontrouwe baker. Mej. M. J. Boekhout te Kou- dekerke was op 25 Juni jl. met haar man den geheelen dag van huis geweest. Een kennis van haar, de 57-jarige baker J. M. S., echtgenoote van W. F. R. te Vlissingen, had de thuis wacht. Des avonds kwam mej. B. tot de ontdekking, dat uit een metalen kistje distributie bonnen waren verdwenen. Daar al eens eerder bonnen waren verdwenen, toen verd. als baker bij mej. B. werk zaam was, viel de verdenking op haar. Aanvankelijk ontken de de baker en beweerde, dat zij bonnen van mej. B. gekre gen had. Tenslotte echter gaf zij toe 2 melkbonnen, 2 be schuitbonnen, 3 versnaperings bonnen, 1 jambon, 2 stukken zeep en een pak waschpoeder te nebben weggenomen. Eeni ge dagen later vertelde zij ook nog 4 boterbonnen te hebben festolen. De officier eisohte 100 b. of 50 d. h. De uit spraak luidde 80 b. of 40 d.h. Feuille ton DE MAN UIT DE WILDERNIS. 83) door B. REEN. Onmiddellijk nadat van Don- jen het slot van het briefje ïad gelezen, waarin gewag werd gemaakt van de tentoon stelling van een collectie merkwaardigheden van Bor neo, door Henneman naar het Koloniaal Museum vooruitge stuurd, greep hij naar een krant waarin hij de volgende aankondiging aantrof: Koloniaal Instituut. Zeldzame voorwerpen uit Centraal en Noordoost Bor neo zullen vandaag in de Oostelijke galerij worden tentoongesteld. Deze zeldzaamheden zijn de laatste, welke door wijlen den heer Joop Henneman naar het museum werden gezonden: de opbrengst van de tentoonstelling komt in een fonds voor een Henne- man-gedenkteeken. De gale rij is geopend van 10 uur v.m. tot 5 uur n.m. Toe gang 1. „Idioot, dat ik daar niet aan gedacht heb!" riep van Don- VLISSINGEN De herbouw. Gelijk bekend mag worden verondersteld, wordt door de bevoegde 'instanties reeds nu ruimschoots aandacht gewijd aan het woningbouwvraagstuk dat na den oorlog meer ur genter zal zgn dan ooit. Hoewel het uitbreidingsplan der gemeente om verschillende redenen nog niet in zijn geheel kon worden vastgesteld, is er wel overeenstemming verkre gen over dht deel, dat in de eerste jaren nadat met den wederopbouw begonnen is kun nen worden, uitgevoerd kan worden. Dit plan bevat alle soorten bouwwerken, als wo ningen te bouwen door woning- bouwvereenigingen; arbeiders woningen te bouwen door en voor particulieren; midden standswoningen; winkels, winkelwoningen en bedrijven. Hierbij is gerekend op alleen staande woningen en rijenhui- zen, zoowel eengezinshuizen als boven- en benedenwoningen. In verband met de materi- alenpositie e.d. moet verwacht worden, dat bijv. de eerste 2 jaren nadat met. den herbouw begonnen zal zijn, alleen ge bouwd zal kunnen worden door particulieren op wien een nerbouwplicht rust. Onder de ze categorie zullen er echter wellicht zijn die van- dezen plicht ontheven wenschen te worden. Dit zal mogelijk zijn, in dien zin, dat deze hun her- bouwplicht overdragen aan an deren die wèl willen bouwen, doch dit niet mogen, daar zij geen bouwplicht hebben. Het is dus zaak te weten, hoe te dien opzichte de zaken staan. Hiertoe zal door de Stichting Herbouw Walcheren en Gemeentewerken een lijst I worden aangelegd van hen, die hun herbouwplicht willen overdoen en een lijst van hen, die een herbouwplicht wen schen over te nemen. Belang hebbenden wordt in hun eigen belang aangeraden dus zoo spoedig mogelijk hun verlan gens te dien aanzien kenbaar te maken. Daar de verwoeste en onteigende perceelen niet alle op de oude plaats zullen kunnen worden herbouwd, zal; men ook verstandig doen voor zoover dit ter zitting vóór de onteigening niet reeds geschiedde reeds thans me de te deelen of men in de oude omgeving wenscht te blij ven, dan wel of men op een andere plaats wil herbouwen. naren, 1 baas en 29 werklie den. De uitreiking geschiedde door de directie, in tegenwoor digheid van hoofdambtenaren, afdeelingschefs, bazen der fabrieksafdeelingen, waaruit werklieden voor een medaille in aanmerking kwamen, het bestuur der tfdeeling Middel burg van de Nedsrl. Maat schappij voor Nijverheid en Handel, enz. Onder net aanbieden van hartelijke gelukwenschen aan de jubilarissen, werden uitge reikt: Een zwaar verguld zilveren me daille (gouden medailles kunnen niet meer worden geleverd) van de N.V. Kon. MIJ. ,,De Schelde" met bijbe- hoorende gratificatie, voor 40-Jarigcn dienst aan 1 ambtenaar en 7 werk lieden, n.l.: F. F. Alleda, F. Bertijn, J. Bostelaar, B. v. d. Ent, J. de Nooijer, L. Ova, C. G. Steendam en J. de Vlieger. De zilveren medaille van de N.V. Kon. MU. „De Schelde" met bijbe- hoorende gratificatie, voor 25-Jarlgen dienst aan 9 ambtenaren en 1 baas n.l.: L. P. C. Debra, C. Gilde, C. G. Heijeriks, L. Jacobse, A. C. Kole, P. Laport, L. H. Pol. A. Pot, D. Sanderse en C. A. Weimar. De zilveren medaille met vereerend getuigschrift van de Ned. MIJ. voor Nijverheid en Handel, en gratificatie van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde", voor 25-Jarïgen dienst aan de vol gende 22 werklieden: C. J. van Aken, B. van Belle, D. van Belzen, C. Boogaard, J. L. Borgs, J. Bos- teiaar, J. Boucherie, J. C. Broeke, L. Duvekot, P. Geljon, J. Groenen- berg, G. Hagedoorn, A. J. B. van Hoeijdonck, J. J. Kokké, J. W. Loe- kemeijer, W. de Nooijer, J. Schoe, A. van Splunder, D. A. de Visser, I. M. de Waal, J. H. Wigard en W. K. Zwigtman. In totaal werden tot nog toe uit gereikt aan 383 ambtenaren, bazen en werklieden de gouden medalile van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" voor 40-Jarigen dienst, waaronder ook de verguld zilveren medailles zijn ge rekend; 183 ambtenaren en bazen de zilveren medaille van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" voor 25- Jarlgen dienst: 1114 werklieden de zilveren medaille met vereerend ge tuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel voor 25-Jarlgen dienst: 51 ambtenaren, bazen en werklieden de gratificatie der Mij. voor 50-Jarlgen dienst. Besluiten, benoemingen enz Tot controleur buitendienst van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten is benoemd de heer M. L. Ama- dio te Middelburg, vroeger te Vlissingen. Uitreiking medailles en getuigschriften. Dezer dagen had de jaarlijk- sche uitreiking plaats van me dailles, getuigschriften en gra tificatiën voor 40- en 25-jari- jen dienst aan de Mij. de Schelde en wel aan 10 ambte gen uit, terwijl hij op zijn hor loge keek. Het was nu tien minuten voor elf en wanneer hij snel reed, nam de rit naar Am sterdam niet zoo bar veel tijd in beslag. De Kort sprong bij hem in den auto en was vast besloten, bij alles wat er ge beurde aanwezig te zijn. „Waarom die gevaarlijke haast?" informeerde hij, ter wijl de auto zich tusschen twee bussen doorwrong. „Omdat anderen die aankon diging misschien eerder ge zien hebben dan ik," bracht van Dongen uit. „Als je een journalist was, zou ik je ad- viseeren te schrijven: „Overval in Koloniaal Museum. Brutale dieven houden in de Oostelijke galerij huis. Bandieten maken zich meester van Henneman's laatste verzameling!" „Ben je gek geworden?" in formeerde de Kort. „Nog niet," antwoordde van Dongen. „Heb je een pistool bij je?" voegde hij er aan toe. „Natuurlijk!" „En handboeien?" „Goed!" verklaarde commissaris van Dongen. „Ik hoop, dat we ge legenheid hebben de laatste te gebruiken." Op den Oudedijk te Rotterdam is een vrachtwa gen gegrepen door de tram. Een 35-jange bakker, die naast den voerman op den bok zat, en er evenals de voerman werd afgeslingerd, is later aan de bekomen verwondingen overle den. De voerman kreeg een wiel over zijn been en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. MIDDELBURG Van dak gevallen. Toen zekere J. J. M. alhier, Woensdag aan het werk was op een zinken dak van een perceel aan den Molenberg, had! hij het ongeluk uit te glijden tengevolge waarvan hij op straat viel. M. bekwam een bloedende hoofdwonde en een schouderfractuur. Nadat hij bij omwonenden was binnenge bracht en dokter Doeleman uit St. Laurens de eerste hulp had verleend, is hij per auto voor onderzoek naar .het Gasthuis gebracht. Zijn toestand is niet ernstig. In spergebied zonder vergunning. Mej. C. S. uit Groningen werd in het spergebied aange troffen zonder dat zij hiertoe gerechtigd was. Nadat proces verbaal tegen haar was opge maakt. is zij uit het spergebied geleid. Geen richting gegeven. Zeven wielrijders die bij het veranderen van richting geen teeken gaven, moesten voor deze onachtzaamheid met een aan kosten onderworpen poli- tioneele waarschuwing boeten. In de Ter Hoogestraat is de 3-jarige P. P. in een sloot ge raakt. Na er uitgehaald en daarna door de Eerste Hulp post van de Luchtbescherming behandeld te zijn, kon hij weer aan zijn ouders worden afgele verd, zoodat dit geval nogal betrekkelijk goed afliep. Dit is reeds de derde maal dat binnen korten tijd iemand in deze sloot geraakte, zoodat afrastering geen overdadige luxe zou zijn. Voor het gebouw aangeko men, sprong hg uit den wa gen, nog voor deze goed en wel tot stilstar®*' was geko men. De Kort zag een hoofd- stedelijken inspecteur van po litie dichtbij in gesprek met een aantal agenten. Hij klamp te den inspecteur aan en het gevolg was, dat de Amster- damsehe politiemannen hen volgden. „Sluit de deuren! Stel de alarmsignalen in werking. Laat niemand naar binnen of naar bc/iten gaan", kreeg de ver baasde man in de hal op dracht. „M-maar," stamelde hg. „Je hebt gehoord wat er gezegd is," voegde van Don gen hem toe. „Je weet heel goed, dat de politie niet zon der reden dergelijke bevelen geeft." Maar nog voor hij uitgespro ken was, had de suppoost al op een paar knoppen gedrukt. In alle galergen weerklonk het alarmsignaal en onmiddel lijk sprongen de suppoosten naar de deuren! Maar met de zelfde snelheid werden alle in- en uitgangen met stalen rol luiken afgesloten. (Wordt vervolgd.) Gemengd Nieuws Uit het kruid e- nierspakhuis van de fa. Dolle- kamp aan het Groenewegje te Den Haag hadden inbrekers dertig balen suiker gestolen. De politie heeft de suiker te ruggevonden in een hofjeswo- ning aan de Spinozastraat, grenzende aan de achterzijde van het bestolen perceel en waar niemand thuis was. Er zijn in deze zaak 3 arrestaties verricht. De 14-jarige v. d. S. uit Best wilde in Boxtel op den rijdenden trein naar Eind hoven springen. De jongen kwam tusschen het perron en den trein terecht en was op slag dood. Daar den laatsten tijd in de omgeving van Ros malen een groot aantal zeer brutale veediefstallen zijn ge- oleegd. welke nog niet tot klaarheid konden worden ge bracht, hebben de boeren uit de streek een boerenwacht op gericht, die in samenwerking met de politie des nachts zal patrouilleeren. De uitgeverij Des- clee de Brouwer te Brugge, de belangrijkste boekdrukkerij van België, is door een grooten brand geheel verwoest. Behalve waardevolle wetenschappelijke archieven, waarin de werken van verscheidene generaties prominente binnen- en buiten- landsche geleerden waren op genomen, vernielden de vlam men de waardevolle machine rieën, groote voorraden boeken en papier. De brand is, voor zoover kon worden vastgesteld, ontstaan door kortsluiting. ONTVANGEN BOEKEN. 5 uitgeverij Nenasu te Utrecht heeft als nummer één ln de „Dom- serle" een verhaal van Reinier van Weert uitgegeven, „De Zee trekt" ge naamd. Het behandelt de geschiede nis van menschen, die wonen bij de zee en wier levenslot ten nauwste met de zee samenhangt. Onder den titel „Gaat u zitten...!" verscheen bij N.V. Uitgevers MO- „Werkend Volk" een geschriftje, dat door het N.A.F. werd samengesteld met het doel propaganda te maken voor goede zitplaatsen ln de bedrij ven voor allo werkende vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2