Wffaril-UC.1 Verduisteren van 17 t.m. 23 Oct. van 17.467.00 uur. De maan komt morgen te 0.42 op en gaat te 15.50 onder. UIT DE PROVINCIE Classicale vergadering te Goes. In de Groote kerk te Goes werd een buitengewone ciassi cale vergadering gehouden onder voorzitterschap van ds. v. d. Waa. Zesentwintig ge meenten waren vertegenwoor digd. In zijn openingswoord woes ds. v. a. Waa er op, dat doel der vergadering was, de kerkeraden in te lichten over don arbeid der commissies en raden in de Ned. Herv. kerk. Doel van dezen arbeid is in dezen bewogen tijd de kerk van Christus weer midden in het volksleven te plaatsen. Hierna las ds. Hulsbergen voor de werkgroep „Kerk en gemeente-opbouw" een memo randum voor over den arbeid van deze groep en de plannen tot uitbreiding van het werk aan den gemeente-opbouw.Ver volgens bracht ds. Bunjes nog een tweetal nota's uit over de onderwerpen „Diaconaat" en „Bestuur en beheer" en deelde verder eefl en ander rfiede over de gehouden kerkweek en de plannen voor een nieuwe aotie. Een en ander ontlokte vragen en discussies. Door ds. Boersma werd de vergadering gesloten. Zuid-Beveland Afloop verkooping. WEMELDINGE. Ten over staan van notaris van Dissel werd alhier voor de eigenaren G. op 't Hof en de wed. J. Paauwede Goffau, een huis, schuur, erf en verderen opstal, staande aan de Dorpsstraat B 220, groot 5 a. en 62 c.a. publiek verkocht. Koopster: Wed. J. Paauwede Goffau. Benoeming tijd. onderwyzer. YERSEKE. Tot ttfdeiyk on derwijzer aan de openbare la gere school no. n alhier is benoemd de heer D. Krom- been te Kruiningen. Besluiten, benoemingen enz Benoemd tot plaatsvervan ger van den dijkgraaf van den Campens Nieuwlandpolder de heer P. de Putter te Kamper land (Wissekerke). Tot plaatsvervanger van den dykgraaf van den Nieuw Papeschorpolder de heer G. E. M. Govaerts te Westdorpe. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vilssin gen; Algemeen redacteur: M. Qeerse, Middelburg; Stadsnieuws: O. de Voogd, Vilssingen en J. P. Ph DoorenboB, Middelburg; Geweaieltjk nieuws: H. van Bentham. Goes en R. F. H. L. 8ondag, Oostburg; Haagscb redacteur mr. J. C, de Wit; Advortentiechefvoor Mid delburg: C. P. Buljs, voor VUssingen: 8. ROlteboer. Kerk- en Schoolnieuws Ned. Herv. kerk. Beroepen: te Lage Vuursche A. G. Ha ring te B rakel; te Tiel W. G. van der Lecq te Boyl; aange nomen naar Neede (2e pred.- pl.) M. J. Wagenvoorde te Hoogebeintum. Geref. kerken. Tweetal te Feyenoord L. Doekes te Maar tensdijk, afkomstig uit Nieuw- dorp en G. Koenekoop te 's- Gravenmoer; aangenomen naar Barneveld-Zwarteoroek als hulppred. H. Munnik, cand. en hulppred, te Kuinze. Geref. gemeente. Bedankt voor Amsterdam-N. P. Hon- koop te 's-Gravenhage. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Broek op Langendijk D. Henstra te Haarlem-N. Ned. Herv. kerk. Drietal te Charlois: A. J. Brinkman te Zegveld, A. A. Koolhaas te Daarle en G. Lands Jr. té Vlaardingen. Benoemd tot hulppred. te Oud- en Nieuw-Gasfel, ds. mr. E. D. G. v. d. Horst, aanstaand em. pred. aldaar. Geref. kerken. Drietal te Roekan je: J. Haitsma, cand. en hulppred. te Amsterdam, D. Krijger, idem te Dordrecht en L. ZÏ€" heihuis, id. te Grave. Burgerlijke Stand WISSEKERKE. Geboren Cornelis, z. v. C. Verhage en P. Klossok; Elisabeth Anna, d. v. M. J. Filius en J. J. Bou- terse; Tannetje Lena, d. v. J. Jille en N. A. Leendertse; Cor nelis, z. v. M. F. Bouterse en E. de Visser; Willem, z. v. P. Nijsse en J. van der Maas. Overleden: A. M. Bakker, 35 j. echtg. van S. C. Filius; P. D. Kramer, 4 j., z. v. P. S. Kramer en P. Geuze; A. Gou- looze, 78 j. wedn. v. J. Bak ker; J. v. d. Kreeke, 74 j. on- geh.; J. M. Wisse, 31 j. wedn. van W. C. Trielier te Zierik- le; E. J. Hoek, 25 j. AARDENBURG. Geboren: Annie M. L., d. v. A. P. Min- naert en A. Engels; Arnoldus P., z. v. G. M. Lampaert en M. H. de Krijger; Lilian I., d. v. O. P. de Bruyne en L. M. Leliaert, wonende te Sluis; Margriet M. G., d. v. C. L. Cauwels en C. S. A. Lampo; Andréa M. G., d. v. H. J. M. Blondeel en A. M. Rodts; Gerda M. A d. v. P. P. J. Lippens en L. M. Naessens; Theophilus J., z. v. E. F. Driessens en C. M. van de Velde; Jacqueline M., d. R. E. F. van den Bunder en A. Paepe. Overleden: Mcgdalena Gos- je, 74 j„ echtgen. van W. de Die; Antonius Vermeire, 76 j., echtg. van A. Marteen. Getrouwd: Pleter H. G. de Vries, 35 j. j.m. te Terneuzen en Neeltje J. Kouwe7 36 j. j.d.; R. J. Verwulst, 26 j. j.m. en Maria M. Stolcx, 24 j. j.d. (A. A.) Rechtszaken POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. Vuil goed Drie Yersekenaren, de 23- rige schippersknecht J. S., de 34-jarige tiansportarbeider E. M. B. en de 32-jarlge werk man J. de W., namen van een schip, dat ze moesten lossen, kolen weg, omdat dan, zooals ze eenstemmig verklaarden, de kachel zou kunnen worden ge stookt om hun vuil goed te wasschen. Zij werden ieder veroordeeld tot 30 subs. 15 d. h. Buunnan's pullover. Van de drooglijn van een huisvrouw uit Rilland-Bath verdween op zekeren - dag een pullover. Eenigen tijd nadien meende ze haar buurman met het kleedingstuk te zien. Zij was er echter niet zeker van. Weer eenigen tijd later hing aan de drooglijn van buur vrouw een pullover te drogen. De huisvrouw herkende nu pertinent het door haar ver miste truitje. De zaak werd in handen van de politie gege ven. De buurvrouw, de 49-ja- rige M. K.K., die het klee dingstuk had ontvreemd, werd veroordeeld tot 30 subs. 15 d. h. Oneerlijke werkster. De 21-jarige werkster M. V. uit Krabbendrjke, die in Zoutelande een gebouw schoon moest houden, ontvreemdde daar van twee van haar col lega's verschillende kleeding- stukken. Bovendien nam zij bij een vroegeren werkgever onderbroeken, een handkoffer e:. een boodschaptasch weg. Zij werd tot 14 dagen gevang, veroordeeld. Beleediging en mis handelingen. De 20-jarige A. M. J. de M.de L. uit Hansweert ont kende beleedigende woorden aan het adres van haar buur man te hebben gesproken. Ge tuigenverklaringen bewezen evenwel het omgekeerde en de genoemde juffrouw werd dan ook wegens beleediging tot 30 subs. 15 d. h. veroordeeld. Wegens mishandeling van zyn vrouw, door haar te schop pen en in het gezicht te slaan, werd de 38-jarige landarbei der I. J. van G. te Oostburg veroordeeld tot 40 subt. 20 d. h. De officier had 50 subs. 25 d. h. geëischt. De dochter van een kaste lein te Aardenburg hielp haar vader een klant, die wat las tig werd, de deur uit zetten, Dit bekwam haar niet goed, want de klant, de 20-jarige smid A. J. R., gaf haar een vuistslag op het oog, zoodat dit opzwol. De lastige smid werd veroordeeld tót 15 subs. 10 d. h. Rooster gestolen. De 47-jarige schipper S. L. M. uit Hoofdplaat ruimde een rooster, welk voorwerp aanlei ding gaf tot meeningsverschil tusschen hem en een buurman, Politieman belemmerd. Toen de onbezoldigde rijks veldwachter Verschelden te IJzendijke een in staat van dronkenschap verkeerende per soon naar het politiebureau wilde overbrengen, kwam de 39-jarige fabrieksarbeider C. P. v. d. M. tusschenbeide, met het gevolg, dat de veldwach ter zijn arrestant moest los laten. Wegens het belemmeren van een politieman in de uit oefening van zijn werkzaam heden, werd v. d. M. veroor deeld tot 35 subs. 15 d. h. Zij kocht een mantelpakje. Nadat de 36-jarige M. K.— de B. uit Middelburg voor een geëvacueerde vrouw, die haar dat verzocht had, de naai machine had verkocht, stuur de ze het daarvoor ontvangen geld niet op, doch kocht er een mantelpakje voor. Zij werd wegens deze verduiste ring veroordeeld tot 40 subs. 20 d. h. met last tot terug gave van het mantelpakje aan de benadeelde geëvacueerde. Postwissel vervalscht. Van haar man, die in Mid delburg werkt, ontving de 25- jarige A. C. v. d. W.—K. te Axel een postwissel van 27. De vrouw vond dit bedrag ze ker te gering, want vóór de 2 plaatste ze een 8, terwijl ze vóór de geschreven woor den „zeven en twintig" het woord ,'acht" plaatste. Aldus vervalscht, bood ze den post wissel ter uitbetaling aan. Da delijk liep ze tegen, de lamp. De postwissel was een tele grafische en dat soort kan nooit hooger zijn dan 500. De juffrouw kreeg maar 27 door de post uitbetaald, maar thans bovendien drie maanden gevangenisstraf wegens poging tot oplichting. De officier had 2 mnd. geëischt. Palen gestolen. De 55-jarige fabrieksarbei der W. Z. uit Middelburg nam een aantal aan de gemeente toebehoorende palen weg met de bedoeling ze tot brandhout te verwerken. Hij werd tot 25 subs. 10 d. h. veroordeeld. 40.000 boete voor verhuizer. Drie keer per maand onge veer maakte de opsporing! dienst van de prijsbeheersching te 's-Gravenhage in het eerste halfjaar van 1943 proces-ver baal op tegen den Rotterdam- schen verhuizer H. W. Groe nendijk. Steeds weer bleek, dat deze expediteur niet op hield met het berekenen van veel te hooge prijzen. Niet zel den vroeg hij het dubbele van wat geojploofd is. De inspecteur voor de prijs beheersching te Rotterdam becijferde de onrechtmatig ver kregen winst op 20.000. Het boetebedrag bepaalde hij op f 40.000. Bovendien legde hij den expediteur de verplichting op het door verschillende ge- evacueerden teveel betaalde bedrag aan deze personen te estitueeren. maar op. Wegens diefstal werd hij veroordeeld tot 10 subs. 5 d. h. De officier had "r" u subs. 10 4 h. geëischt. |k. SS Massale terechtstellingen door de bolsjewieken. In het gebied van Newel heb ben de bolsjewiekén hun bloed- terreur in de wederbezette ge bieden voortgezet en zijn zg overgegaan tot massale te rechtstellingen. De uit Newel gevluchte 52-jarige Wassili Koeroesef verhaalde, dat spe ciale commando's van de N.K. D.W. daar in het openbaar taL looze mannen hebben terecht gesteld, wier eenige misdaad erin bestond, dat zij onder het Duitsche bestuur gewerkt had den. Wende» Willkle zal zich weder- candidaat stellen, voor de repu- blikeinsche partij, voor het president schap der Ver. Staten. Stalin heeft, naar Tass meldt, den Britschen minister van buiten- landsche zaken, Eden, ontvangen. Radioprogramma Zaterdag. Hilversum I. 414.4 M. 12.15 Ork. van Dijk. 12.45 Nieuws. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Ork. Hendriks. 13.30 De wekelljksche wandeling. 13.40 Ork. Hendriks. 14.00 Rott. Ptailh. ork. 15.00 Bonte mid dag. 16.45 Nieuws. 17.00 Voor Ned. zeelieden. 17.20 Aansluiting met sa natorium „Zonnestraal". 18.00 B.N. O. 18.10 Musetteork. 18.45 Hier W.A. 18.55 Reportage. 10.00 Nieuws. 10.15 Berl. Philh. ork. 19.30 De heilige re- lequlen van Petersborough. 20.00 Om- roepork. 20.45 Herfstbloemen. 21.00 Septet Ombach. 22.00 Nieuws. 22.15 Hoe intiem, 23.15—24.00 Klanken uit Zuld-Amerika. Hilversum II. 14.00 Ork. Masman. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Plano. 16.00 Harmonieorkest. 16.45 Nieuws. 17.00 Plano. 17.30 Orkest-suites. 18 00 Fragm. uit „Zar und Zimmermann". 19.00 Nieuws. 19.15 Voor de kleuters. 19.20 Kwintetconcert. 19.50 Improvlea- tie-orgelconcert. 20.15 Voor luisteraars die graag lezen. 20.30 Uit het werk boekje van R. M. Siegel. 21.00 Ro bert Schumann-progiamma. 21.45 Avondwijding. 22.00 Nieuws. Officieele mededeelingen Gemeente Vilssingen. VERGOEDING VOOR HET IN GEBRUIK NEMEN VAN WONINGEN, PAKHUIZEN, LANDERIJEN ENZ. De Burgemeester van Vilssingen maakt bekend; dat de vergoeding over de maand September 1943 voor gebruik nemen van woningen, pakhuizen, landerijen, enz. ten be hoeve van de Duitsche Weermacht, zal worden uitbetaald op Dinsdag 26 October a.s. tusschen 9 en 12.30 uur op het kantoor van den Gemeente ontvanger. Bellamypark 33, (St. An- naschool), alhier. VlfsBlngen, 23 October 1943. De Burgemeester voornoemd, f. C. O ALLEN FELS. Prov. publicatie van het departement van Landbouw en Visscherij. WERKZAKKEN. De telers van aardappelen, uien en wUnpceén kunnen tot en met 26 October a.s. jute werkzakken aan vragen bij den PlaatseliJken Verte genwoordiger, waaronder zij ressor- Na dezen datum binnengeko men aanvragen worden zonder meer terzijde gelegd. TAXATIEMARKT PAARDEN. Op Donderdag 28 October a.s. om 30 uur v.m. wordt te Axel een ex tra tnxatlemarkt voor li jarige paar den ingelascht. Deze paarden zjjn bij na uitsluitend bestemd voor export naar andere provincies. Den 2Jen October 1943 werd ln de Parochiekerk van H-H- Petrus en Paulus Middelburg gedoopt die als eerste kind door God, op 20 October, aan onze zor gen werd toevertrouwd, J. J. L. MOOT. C- M. MOOT—SMITH. Korendijk 10. Middelburg. Ondertrouwd JAN JANSSEN en CORRY MEEUWI3SE. Vlissmgen, Bel'.amypark 44. Hulzum (Leeuwarden), Hobbemastraat 20. October 1943. Huwelijksvoltrekking 2 No vember a-s- te Huizum. Kerkelijke inzegening dooi den Wel'Eerw. Heer Ds P. SMITS in de Ned. Herv- kerk te Huikum- Verloofd EIXY AUGUSTIJN Mr. F. KORTEWKG. Utrecht. 24 October 1943. Raiffeisenlaan 39. Julianalaan 2. Handelsinstituut vraagt voor haar onderwijs per brief in Zeeland V ertegemvoordigers in het bezit van einddiplo ma M.U.L.O. en /of prac- tijkdiploma Boekhouden. Voor ijverige werkers lo nend bestaan. Brieven lett. E.T., bur. P.Z.C., Vliss. ZONDAG A.S. VOETBALWEDSTRIJD Aanvang 1 uur. Terrein Nadorst. Maandag 25 October a.s, hopen onze geliefde flnderc An -I- I Ouders, Behuwd- Grootouders W. BOK E. DlC KAM, hun 50-jarige EchtvCr- fje eeniging te herdenken, sfc Hun dankbare Kin- deren, Behuwd- en Kleinkinderen. Vilssingen, 22 Oct. '43. -J: Tijd. adres: Verhulst-J straat 78. Dordrecht. J ALS DE ZON STRAKS WEER GAAT SCHIJNEN! Dan zorge een ieder, dat tuin en kamer met de dank baarste bloemen versierd zijn. Neem echter dt beste kwaliteit, dusvan KEIJZBRS- Collectie van 5 Glashyacinten in 5 dankbare kleuren 0.5 Colt van 10 Glaahyacintcn in 10 opvallende kleuren 1.75 Collectie van 5 Pothyacinten, rood, rose, wit. blauw, paars Ü.ÖU Collectie van 10 prima Pothyacinten m 10 kleuren 1-20 Tuinhyacinten, rood, wit, blauw, geel, oranje, rose enz. per 10 0.65, per 100 6.Dubbele vroege perktulpen rood, rose, oranjerood, enz. per 10 0-55. per 100 5 Darwintulpen, bloemen op ijzersterke stengels, in karmijn rood, zalm. geel. zwart, ceriserood, antiekrose, scharlaken, wit, per 10 0-55, per 100 5- --- Zware Narcissen, zoowel Trompet als Dubbel, per 10 0-60. per 100 f 5-50. Hol- landsche Paperwhite Narcissen, om op schalen met grint te zetten, bloeien in zeer korten tijd, iets aparts, per 30 1 1.—, per 25 f 2.25, per 100 8-50. Crocussen voor den tuin, geven 115 bloemen, in 6 kleuren, per 10 J 0.25, jor 100 2-25 Collectie van 36 Moederbollencrocussen. Voor de vole blijken van >or kamercultuur, voor f 1-10- Enkele en dubbele Ano- belan'gsteMing, ondervonden 0,1 en- Sneeuwroem, Wihteraconieten, Blauwe Druifjes, bij onze 45-jarige Echtver- eeniging, zeggen wij hartelijk dank. J. STURM. P. STURM—BUIJSROGGE. jO- en W.-Souburg. 22 Oct- '43. Braamstraat 5. Scilla's, lxia's en Irissen per 10 0-30. per 100 2-75- Toode, witte zwarte Aalbessen, Kruisbessen, per stuk 0.50, per 10 4.50. Frambozen, prachtstruiken, per st- 'j 0-25, per 10 2.25. Plantwjjzer gratis. Verzending cider rembours of bij vooruitbetaling door storting op Postrekening 383252- Fa. P. J. KEÏ-TZERS Nzn. Bloemlsterü (64) Hillegom Tel. 5288. HALLO HALLO Hier Café Amusement v.h. Café Schippershuis Kinderdijk 94, Middelburg*. Eiken Donderdag- en Zaterdagavond en Zondagmiddag en 's avonds prima Stemmingsmuziek. LET OP HET JUISTE ADRES voor rijwielen en reparatie. In- en verkoop gebruikte rijwielen. Voor een Pen- dax-aanhangwagen vraag eens prijs en beschrijving. Hebt u bandenbonnen, le ver ze 200 spoedig moge lijk in. C. VAN BOVEN Jz. Doelstraat, Krabbendijke*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 3