KRUSCHEN In iedere keuken ff fi 5 3 8 Sport Zeeuwsche voetbalbelangen. Zooals we eenigen tyd gele den hebben gemeld, is ae wen- schelijkheid naar voren geko men, door het houden van, bijv. driemaandelijksche. bijeenkom sten van Zeeuwsche N.V.B.- vereenigingen, meer eensge zindheid aan te kweeken wat betreft de belangen van de Zeeuwsche voetbalvereenigin- ge n. De vereenigingen Middelburg, R.C.S., Vlisslngen, De Zeeuwen, Zeelandia, Goes, Yer- seke, Axel, Oostburg, iJzen- dyke en Breskens hebben zich inmiddels bereid verklaard me de te werken aan het hierbo ven geopperde plan. In verband met de bijzon dere omstandigheden is het thans niet mogelijk een verga dering te beieggen. De bedoe ling is thans reeds het contact te bewaren zjj het dan op be scheiden wijze, teneinde, wan neer dit mogelijk zal zijn, op een te houden vergadering de plannen nader uit te werken. Men verwacht dat ook de andere Zeeuwsche voetbalver- eenigingen hun instemming met de plannen zullen betuigen en een open oog hebben voor de Zeeuwsche voetbalbelangen. Geeft de koe schillen, dan geeft de koe melk. Maak 'n spoedig einde aan dfe kwellende rheumatische pijnen. De zes minerale zouten in Kru- schen zuiveren Uw bloed en voe ren Uw lichaam nieuwe levens kracht toe, waardoor de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen. Gezondheid voor een cent per dag B(j Apoth. en Drog. 0.41,0.76,1.47 But aroma (gele saus poeder) ver vangt boter in de spijzen en doet ware wonderen. Albumona (juspoeder) stelt U In 6taat veertig verschil lende soorten jus of saus te bereiden. Transparunta (aardappelUpioca) voor het maken van „vóór- oorlogsche" schoteltjes. Bet bette, int vp ie bon verkr\jgbaar ii f A. C. VAN DER REST Lange Kerkstaat, Goes. Genees- en Versterkings middelen, Vitaminepro ducten, Verbandmiddelen, Verplegingsartikelen, Toiüetbenoodigdheden enz. Tegen 1 Dec. gevraagd ASSISTENTE of bekwame Juffrouw. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met voll. in lichtingen. Het nieuwe wapen. Eenige nadere bijzonderhe den over den bouw van een wapen, waarmede naar de Duitschers verwachten een maal de zoogenaamde vergel ding van de geallieerde vlie geraanvallen zal worden uit gevoerd, verstrekt een Berlyn- sche Instantie, meldt de N.R. Crt. De leiding bij de construc tie heeft kolonel Dumplinger, een Opperbeier. De eerste stappen op den weg naar de Verwezenlijking van een wapen alc hier bedoeld, zy'n reeds in 1916 gedaan, doch sedert 1918 zjjn vele jaren voorbijgegaan waarin er geen aandacht meer aan werd besteed. Aangeno men wordt dat het in hoofd zaak een ontploffingsmiddel betreft. Na het bombardement van Hamburg heeft Hitier be vel gegeven de ontwikkeling van het wapen een geheim wapen noemt men het te forceeren. Proeven zijn er aan het Oostelijk front nog niet mee genomen, en aan het Mid- dellandsche Zeefront zou het één keer zijn geprobeerd. Dit bleef voor den tegenstander verborgen, aldus is de over tuiging. Boven Engeland zijn er echter wel eenige proeven mee ondernomen. De meeste vinden natuurlijk plaats op oefenterreinen in Duitschland of in de bezette gebieden. Vol gens de ons beschikbaar ge stelde gegevens zijn de proef nemingen zoo goed als afge sloten en vele Duitschers wachten nu op het gebruik in de practijk, die naar zij hopen groote verrassingen te weeg zal brengen. Heldendood van Italiaansche scheepscommandanten. Tegen het bevel van Bado- glio, zich aan de geallieerden over te geven, hebben enkele bevelhebbers van Italiaansche zeestrtjdkrachten zich verzet, zoo (meldt de „D.Z. i. d. N.", o.a. kapitein Marietti, /com mandant van de duikboot „Mu- rena". Hij liet de bemanning in veiligheid brengen en bracht zijn vaartuig tot zinken, waar bij hn zelf den dood vond. Ook de commandant van den torpedojager „Impetuoso Cigla Fulgosi' weigerde het bevel op te volgen; hij liet in de Spaansche wateren de beman ning het schip verlaten en ramde, door eenige vrijwilli gers bijgestaan, een anderen Italiaanschen jager, die het bevel opvolgde, zoodat beide schepen onbruikbaar werden. De Fransche commlssarls-ge- neraal voor gezinsproblemen, Renau- dln heeft verklaard, dat In Frankrijk In een generatie het aantal geboor ten van 1 mlllloen per Jaar gedaald Is tot 600.000, zoodat in de laat ste acht Jaar het aantal «terftegeval- len het aantal geboorten met 40.000 per Jaar heeft overtroffen, hetgeen practised beteekent, dat Jaarlijks een stad van 40.000 Inwoners van landkaart van Frankrijk verdwijnt. Predikbeurten. ZONDAG 24 OCTOBER. N. Herv. kerk op Walcheren. Aagtekerke: 10 ds. Reus, 2 cand. Voorst Vader. Arnemulden: 10 en 2.30 ds. Hooijkaas, 7 dhr. Gcgeer. Blggekerke: 10 en 2.30 dr. Branden burg. Domburg: 10 ds. Nicolal, 7 ds. Visser (Jeugddienst). Gapinge: 10 ds. de Ble. Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Loon (H. Av. en Dankz.). Kle- verskerke: 9.30 ds. Kelder. ICoude- kerke; 10 ds. Elzlnga (Voorber. H. Av.), 2.30 ds. Hietkamp. N.- en St. Joosland: 10 (H. Av.) en 2.30 (Dankz.) ds. GUniink. Mellskcrkc: 10 2.30 ds. Bakker, Oostknpelle: 10 en 2.30 ds. Don. O.- en W.-Souburg: 10 ds. Spijkerboer (H. Av.), 2 cand. HulstUn (Dankz). Ritthem: 10 ds. Visbeek, 2.30 ds. Spijkerboer. St. Laurens: 10 fculppr. v. Voorat va der, 2.30 ds. v. Voorst Vader. Seroos- kerke: 10 en 2.30 ds. Visser (n.m. H. D.). Veere 11.15 Us. v. Woerden. Vrouwenpolder: 2 ds. de Ble. West- kapelle: 10 leesdlenst, 2.30 ds. Reus. Zoutelande: 9.30 en 2 ds. Oosthoek. Ned. Herv. kerk op Zuid- en Noord-Beveland. Ellewoutsdljk: 10.30 ds. v. Willens- aard. 's-Hecr Abtskerke: 10 en 2 ds. Evelein, Hoedekenskerke; 9.30 ds. Luurlng en 2 ds. Hulsbergen. Kloe- tlnge: 10 en 2.30 dhr. de Haan. KrabbendUke: 10 en 2.30 ds. Baar slag. Nleuwdorp: 30 ds. Hulsbergen 2.30 ds. Luuring. Nisse: 9.30 ds. Voorst Vader, 2 ds. Renting. Waarde: 9.30 ds. v. Heuven, 2 ds. Bons (voorb. H. Av.). Driewegen: 2.30 loesdienst. Ovezande: 10 ds, v. Burgoler (H. Av.), Ned. Herv. kerk In Zeeuwsch Vlaanderen. Axol: 10 ds. Slckesz (H. Av.), 2.30 ds. Saraber. Aardenburg: 10,30 ds. Dalfsen. Biervliet: 10 ds. Vrtjiandt. Breskers: 10 en 5.30 ds. Goudzwaard. Cadzand: 10 ds. Talma. Groede: 10 ds. DerkScn. Hoofdplaat: 10 ds. Pliester. Nleuwvliet: 2.30 ds. Derk- i. Retranchement: 3 ds. v. Wijn gen. Sluiskil: 10 ds. v. d. Bank, 2.30 dr. Cazemler (H. D.). St. Kruis: 2 ds. v. Dalfsen. SchoondUke: 3 ds. VrUlandt. Terneuzen: Zat. 5 Avond gebed, Zond. 10 dr. Cazomior, 2.30 ds. Sickesz. ÏJzendljke: 10 ds. van t Hooft (H. Av.). Zuldzande: 10 ds. Everts (H. Av.). Philippine: 2.30 ds. van 't Hooft. Geref. kerken op Walcheren. Arnemulden: 10 en 2.30 ds. Scho ling. Koudekerke: 10 en 2.30 cand. Bol. Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Hofland. St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Koning. Geref. kerken op Zuid- en Noord-Bcveland. Kapelle: 9.30 en 2 ds Scheele. Krab bendUke: 10 en 2.30 ds. Ros. Nieuw- dorp: 10 Boukema, 2.30 loes dienst. Driewegen: 10 en 2.30 lees- dienst. Borssele: 10 en 2.30 ds. Fransen. Geref. kerken in Z.-Vlaanderen. Axel: 10 ds. Zemel, 2.30 ds. Post. Aardenburg: 10.30 en 3 ds. Tlemens. Oostburg: 10.30 en 3 ds. Potma. Ter- neuzen: 10 cand. Bol, 3 ds. v. Houte. Geref. gemeenten. Axel: 10 en 2.30 leesdlenst. Arne- muiden: 9.30, 2 en 6 (raadszaal) leesdlenst. Hoedekenskerke: 9.30. 2 en 5 leesdlenst. Oostburg: 10.30 en 3 leesdienst. KrabbendUke: 9. 1 en 5 ds. v. d. Berg. Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Visser. Terneuzen: 9.30, 2 en 5.30 leesdlenst. Waarde: 9.30» en 2 leesdienst. Oud Geref. gemeenten. Oostburg: 9.30 en 2.30 ds. v. d. Grulter. Terneuzen: 9.30, 2 en 5.30 ds. Mieras. Doopsgezinde gem. Aardenburg: 10.30 ds. Nolthenlus. Feuilleton DE MAN UIT DE WILDERNIS 72) door B. REEN. Het is heel vaak voorgeko men, dat ik hem midden in den nacht in eeu taxi moest zetten en 'm zoo naar huis moest laten brengen of naar een hotel hier in de buurt, waar hij zeker eerst zijn roes ging uitslapen, alvorens daar naar toe te gaan waar hy wer kelijk thuis hoort." Van Dongen knikte. Hy was heelemaal niet verwonderd, dat hem hier een kant van Mid- delkoop's karakter werd ge toond, die weinig met net Koloniaal Museum te maken had. ,;Wat is er vannacht met hem gebeurd?" informeerde hij. „Hij bleef maar een paar minuten", was het antwoord van den portier. „Hij scheen uiterst opgewonden en heele maal in de war. Maar in die paar minuten wist hy toch nog vijf borreltjes naar binnen te werken. Daarna vertrok hij. Hij nam zelfs niet eens den Mjd, zyn hoed af te zetten." „Viel er niet uit zijn doen en laten op te maken, waar hy daarna heenging?" vroeg van Dongen. „Hij vroeg me, wat voor soort huis nummer veertien op den Schiedamschedijk was", antwoordde de portier. „Ik vertelde hem. dat het een pension was, waar het vol gens mij niet erg pluis is.' Van Dongen wilde heen gaan, ma'ar keerde dan plotse ling op zijn schreden terug. „Heb je dezen man wel eens gezien?" vroe£ hy den por tier, terwyl hij hem een poli tiefoto van Dik van Dalen toonde. De portier aarzelde geen oogenblik. „Dat is een kameraad van den man, waarover u me juist een en ander hebt gevraagd", gaf hij ten antwoord. „Ze heb ben mekaar hier twee of drie keer ontmoet". „Wanneer heb je hen voor het laatst samen gezien?" „Ongeveer een week gele den waren ze samen", was het antwoord. „Maar de jongere vriend was vanavond hier vlak voordat de ander kwam. Hy kv, am ook alleen maar even om een paar borreltjes te drin- GOES Tweedehandsch winkel gesloten In den tweedehandsch goe derenwinkel van C. Dronkers, De Ruyterlaan 32, alhier, werd met de pryzen van allerlei ar tikelen, die er te koop wa ren, geknoeid. Een hangslot van 0.30 kostte 2.60, een hoeveelheid spijkertjes met een waarde van 0.15 moest 1.75 opbrengen en de prijs vooreen paar gebruikte werkschoenen was 45,hetgeen natuur lijk ver en ver boven den ge- oorloofden prijs was. De Inspecteur voor de Prijs- beheersching heeft bij zijn laatste strafbeschlkking den winkel van Dronkers voor een half jaar gesloten en Dron kers zelf de uitoefening van het beroep gedurende dian tijd ontzegd. Bovendien legde hy hem een boete van 100, op. Kort hiervoor was Dron kers reeds veroordeeld tot 600.— boete. HetGoeeche Drankweercomité. Voor het Goesche Drank weercomité werd Donderdag avond ln het Schuttershof een filmavond gegeven, die een vrijwel geheel gevulde zaal met belangstellenden trok. Ter inleiding werden een paar aan trekkelijke natuur- en techni sche films vertoond en daarna volgde de hoofdfilm „De Roo- de Driehoek". Deze Zweedsche film schildert de gevaren van drankgebruik bii snelverkeer en de propaganda, die er bij gemaakt wordt, toont, hóe reeds het geringste gebruik van alcohol den bestuurder van een voertuig beïnvloedt. In de film waren de gevolgen: drie doode kinderen en een jaar gevangenisstraf voor den autobestuurder. Late aardbeien. Op het land van den heer Schrijver aan den Patijnweg hebben de aardbeien niet al leen voor de tweede maal ge bloeid. maar ook weer rijpe vruchten gegeven. Ongetwij feld een zeldzaamheid. R.H.B.S. Tot leerares aan de R.H.B.S. te Goes is tydelijk benoemd mej. dr. E. M. Somermeyer, te i-Gravenhage. MIDDELBURG Uit het politierapport. Mej. M. C. W., die met meer n twee personen naast elkaar fietste, kreeg een poü- tioneele waarschuwing. De Nederlandsche Spoorwe gen deed aangifte dat uit een goederenloods een Edammer i kaas van 2 kg en een doos met 4% kg vet gestolen zijn. De politie stelt hiernaar een on derzoek in. De economische dienst maak. te procesverbaal op wegens het te duur en zonder bon verkoopen van gebakjes, tegen H. ffj. en J. A. S. Voorts kreeg P.- B. nog een politioneele waarschuwing, om dat hy tijdens luchtalarm als voerman van een met paard bespannen wagen niet stopte en uitspande. Te weinig jam. Een jambon geeft recht op 250 gram jam, stroop of een ander zoet boterhambelegsd. Heeft men twee bonnen, dan heeft men natuurlijk recht op 500 gram. De winkeliers ver koopen in dergelijke gevallen dan een pot jam, die evenwel maar 450 gram bevat. Van de zijde van den economischen dienst van de politie wordt er op gewezen, dat men als win kelier voor de reste erende 50 gram jam een bonnetje kan af geven. Voor negen van derge lijke bonnetjes kan de klant dan weer een pot jam koopen. In Middelburg zijn er nog niet zooveel winkeliers die op deze wy'ze hun klanten aan het juis te gewicht aan jam helpen, hoewei elders genoemde me thode geheel is ingeburgerd. AANBESTEDINGEN. W1SSRKERKE. Maandag werd ln het directiegebouw aan den Anna- Frisopolder alhier aanbesteed her stelwerkzaamheden aan de cal, pol ders Anna-Friso en Onrust, gepaard gaande met het aanleggen van steen- gloolïngswerken aan eerstgenoemden- en rijsbeslagen aan beide genoemde polders. De inschrijvers waren: A. War ns en J. F. Warrens te Ossenisse >or 18.200.—; A. C. van Hee te Kamperland voor f 17.990.—; P. van Dongen te Haamstede voor 17.800. M. P. Verjaal te Puttershoek voor 17.488.— J. D. Janse te ColUns- plaat voor 17.100.—. ken en wandelde toen verder den Dyk op. Dat zal zoo onge veer drie kwartier geleden zy'n." „Nou, die Dik van Dalen zal ons een hoop hebben te verklaren bij een volgende ontmoeting", mompelde de commissaris, terwijl hij zich verwyderde. „Als de Kort hier van hoort, zal hy niet rusten voordat zoowel Middelkoop als van Dalen hangen!" Van Dongen schudde al het nieuwe, dat zoojuist weer aan het mysterie was toegevoegd, van zich af, toen hn nummer 14 naderde. Het huis whs in andere handen overgegaan sinds hij de laatste keer hier was. Toen was hier ook een nachtclub, die evenwel geslo ten was, nadat de politie er een inval had gedaan. De nachtclub was te herkennen geweest aan een lichtreclame, doch de eenige aanduiding, die het huis thans bezat, was een kaart in een der vensters, waarop stond te lezen: „Ka mers te huur". Van Dongen's vinger reikte al naar de bel, toen hy een zwak geluid hoorde. Iemand liep binnen op de deur toe. .(Wordt vervólgd.) VLISSINGEN R.H.B.S. Tot leeraar in vasten dienst aan de R.H.B.S alhier is be noemd de heer H. Sinnema, thans tijdelijk leeraar aan deze school. Gemengd Nieuws Bietenrooiers vonden op het land te Nieu wer Amstel een brandbom. Zij waren zoo onvoorzichtig hier mede te gaan spelen. Eens klaps xaakte de bom in brand en ontplofte daarna met een hevigen knal. De 21-jarige T. Dekker werd door een scherf aan zijn strottenhoofd getrof fen en was onmiddellijk dood. Zy'n broer J. Dekker werd ernstig aan de rechterknie ge wond en moest in een zieken huis worden opgenomen. Een derde arbeider kreeg een wond aan zijn rechterarm. De economische poli- tie heeft een inval gedaan in het café van P. v. d. Loo aan den Korrelschen weg te Til burg. V. d. Loo had in een vertrek achter het kleine ca fézaaltje ccn soort gelegen heid voor „duurdere" klanten ingericht. Een en ander bleek echter een zoodanigen omvang aangenomen te hebben, dat men werkelijk van een „zwart" luilekkerland kon spreken. In het pand bleken honder den flesschen jenever, whisky, champagne, rhum, wijnen en likeuren voorradig te zijn, als mede groote partijen echte koffie, thee en cacao, blikken kip, ham en andere vleesch- waren, een enorme voorraad boter, vet, kaas en eieren, kisten toiletzeep, balen rijst en suiker en stapels dames- en heerenstoffen. Een en ander mag, naar „zwarte" pryzen gerekend, ze ker op een totale waarde van ver over de honderdduizend gulden begroot worden. Door de duister- nis misleid is de 42-jarige paardenhandelaar O. N. uit Bareveld in 't Pekelderhoofd- diep onder Oude-Pekela gere den en verdronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2