.2 *5 Sta 2? klasse E R.B.C. Vikingen Goes Dosko Terneuzen De Zeeuwen Middelburg Alliance 3e kl. M Zeeltrodla Goes 2 Middelburg 2 Yerseke R.C.S. Zeeuwen 2 Viisslngen 2 E.M.M. 3e kl. N Biervliet Aardenburg Breskens 2 IJzendiJke Oostburg Schoondijke 3e klasse O Axel Sluiskil Clinge Terneuzen 2 Sport Voe indenlüsten. 4 2 0 2 11—15 4 2 1 0 1 3—5 2 6 1 0 5 15—27 3 0 1-2 4—10 2 0 0 2 5—9 4 3 1 0 22—5 5 3 1 1 27—14 5 2 2 1 15—13 3 2 0 1 13—5 2 110 5—4 6 4 11 29—12 9 3 3 0 0 12—6 3 111 7—7 3 111 8—14 5 113 15—19 4 0 0 4 6—19 3 2 10 13—5 3 2 1 0 8—4 4 10 3 10—8 2 0 0 2 1—15 Athlet iek Singelloop te Breda. Zondag" jl. organiseerde N. A. C. te Breda haar traditi- oneelen Singelloop rond Breda over een afstand van 5000 m. Hieraan werd o.a. deelgenomen door H. Lacor in de B-klasse en D. Duynhouwer in de C- klasse, beiden lid van „Smèr- diek". Zij wisten zich resp. 14e en 16e te plaatsen. De handbalcompetitie. De uitslagen van de tot dusver gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Heeren: WalcherenMarathon 3 6—1: Marathon 1—E.M.M. 8—1. Dames: E.M.M.—A.V. '35 2 Marathon 1Marathon 2 41. Heeren: A.V. '35 2Walcheren 4—7; Marathon 2—A.V. '35 0—4. Programma voor Zondag a-a.. Heeren: Marathon 1Marathon 2; Gpes—Volharding;; A.V. '35 2— Marathon 3. Dames: Marathon 2E.M.M. Als het SCHRIKKELDAG is... ...dan, gebruikt u nóg steeds dezelfde tube tandpasta, die ai vandaag koopt, om er da gelijks uw gebit mooier mee ite maken. Het oerzuinige boBBELMAN.product.dat ver- prijkt is met Perldon, waar- door duizenden scbuimparel tje3 ontstaan. Castella, 'oordat de vraag zóó groot is, dat wij niet voldoende kunnen produ- ceeren, zjj a TEELETTEN dikwijls uitverkocht. Maar wanneer V ons naam en adres van uw winkelier opgeeft, zullen wij trachten ze U toch te bezorgen. - Burgerlijke Stand GOES. Overleden: Francina Mejjer, 19 j., te Kruiningen; Maatje Bruggeman, 68 j., echtgen, v. Willem van Dulle- men. Geboren: Adriana Anna, d. v. Pieter de Leeuw en Cornelia Eversdijk, te Kapelle: Johan nes Matthijs Nicolaas, z. v. Ni- colaas van Steijn en Johanna Martha Hage, te Wemeldinge; Cornelia Pieternella, d. v. Wil lem Joos Pieter Huijbregtse en Cornelia de Ruft ter; Adriaan, z. v. Jacobus Maria Rijk en Jobbina de Winter, te 's Heer Arendskerke. Getrouwd: Marinus Antonis- se, 31 j. en Cornelia Koopman, 21 j. MELISKERKE. Geboren Marinus, z. v. Joost van den Broeke en Cornelia C. Tis- sink; Aarnout, z. v. Abraham Matthijsse en Elizabeth janse; Giljis, z. v. Gillis Geschiere en Suzanna Dekker; Leïntje, d. v. Pieter Dekker Cz. en Cata- zabeth Louws. Overleden: Coi-nelis Poppe, 15 j., z. v. Jan Poppe en Eli zabeth Louw. KRUININGEN. Geboren: Jan Hendrik, z. v. Cornelia van Koeveringe en Janna Glerum; Francisca Clazina Maria, d. v. Cornelia Menheere en Adriana Theodora Maria van Loon. Getrouwd: Jan Pieter Kou semaker, 28 j. te Goes en Eli sabeth Adriana Openeer, 26 j. De strategisch belangrijke stad Plenma op den rechteroever van de Salwin, ongeveer 140 km ten Noor den van Loengllng en vele andere puntea in Koallkoeng-gebergte zijn door de naar het Noorden oprukken de Japansche afdeelingen veroverd, zoo wordt uit Tsjoengking gemeld. De Australische verliezen be droegen In dezen oorlog, tot 31 Aug. J.I., 13.908 gesneuvelden, 12.000 ver misten, 15.000 gewonden en 31.000 gevangenen. Aan de Birmeesch-Indische gren6 zijn de laatste dagen 12.000 Britsch- Indlsche soldaten naar het Indische yrijheidsleger overgeloopen. Het Amerlkaanschq patrouille, vaartuig „Moonstone" Is bij een bot sing op den Atlantischen Oceaan ver loren gegaan. Op het traject BalnzaAlmerla (Spanje) zijn de laatste drie wagens van een personentrein ontspoord en meter omlaag gestort. 20 perso nen werden gedood en ruim 100 ge wond. Op het oogenbllk zijn ongeveer mlllioen Engelsche vrouwen werkgesteld in oorlogsbedrijven of b(j den militairen dienst. In de op 9 October week zijn 1967 inwoners van Cal cutta der» hongerdood gestorven, tegen 1637 In de voorafgaande week 1492 nog een week eerder. In Zwitserland bevinden zich op het oogenbllk 61.000 vluchtelingen van vreemde nationaliteit. De Führer heeft den Hongaar- schen rijksbestuurder, admiraal Nico laas von Horthy, ter gelegenheid van zijn 75en verjaardag een Jacht ten geschenke gegeven. Feuilleton DE MAN UIT DE WILDERNIS. door B. REEN. „Het is duidelijk, dat de man een knap misdadiger is, die met een. uitstekend georgani seerde bende werkt". „,Het is ciuidelyk, dat de man een knap misdadiger is, die met een uitstekend georgani seerde bende werkt." Op dat oogenblik had ook Lucy Steen zich weer hersteld, maar toen de politie-autoritei- ten haar gingen ondervragen, schudde ze haar hoofd en wil de eerst niets zeggen. Ze ver klaarde, dat ze zich niets kon herinneren. „Er schjjnt iets met mijn hoofd gebeurd te zijn. Mijn ge heugen is volkomen weg," pro testeerde ze. Maar van Dongen nam haar terzijde. „Je kunt Dik van Dalen toch niet helpen door te trach ten verborgen te houden, dat Rechtszaken VONNISSEN ARR. RECHTBANK. De arr. rechtbank te Mid delburg heeft de volgende von nissen uitgesproken: De 37-jarige varensgezel P. de W. te Souburg ging op ze keren dag den polder in om voer voor zijn konijnen te ha len. Toen hij daar een fiets zag, die beter was dan de zijne, ruilde hij zijn rjjwiel voor dit betere karretje. Het vonnis luidde 5 maanden ge vangenisstraf wegens diefstal. F. M. J. C. van H., een 21- jarige kantoorbediende te Sou burg, nam uit den jaszak van een chauffeur, die in hetzelfde bedrijf als verdachte werkte, een bedrag aan geld weg. Een gedeelte van dit geld verdob belde van H. Vonnis 3 maan den gevangenisstraf met op name van de gratieclausule. W. de G., 24 jaar, tuinders knecht te Zierikzee, stal uit een sigarenkistje en later uit het schrijfbureau in de wo ning van zijn patroon, ver schillende malen geldsbedra- fen. Hij werd veroordeeld tot maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Wegens het plegen van on- tuehtige handelingen met een minderjarige, werd de 51-jari- ge werkman A. B. S. te N. en St. Joosland tot 9 maan den gevangenisstraf veroor deeld, met aftrek voorarrest. De 67-jarige melkverkooper A. Th. te Goes verkocht melk, waarbij een hoeveelheid water was gevoegd. Vonnis 1000 of 1 maand hechtenis; met be vestiging van het vonnis van dea kantonrechter. A. van R., een 44-jarige mo lenaarsknecht te Koewacht, had terecht gestaan, verdacht van meineed. Hrj werd thans van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Verboden uitvoer. Terzake van verboden uitvoer, was A. S. R. te Middelburg door deD Politierechter veroordeeld tot 25 boete subs. 10 d. h., van wellto ver- oordeeling bij In hooger beroep kwam. De advocaat-generaal vond de feiten bewezen en vorderde bevestiging van het vonnis. Het Hof heeft bij arrest dezelfde boete opgelegd. Straf verminderd. Terzake van verduistering, was" A. te Zierikzee door den Politierech ter veroordeeld tot twee weken ge vangenisstraf. In hooger beroep wilde de advocaat-generaal de mogelijkheid tot gratie open stellen en vorderde twee weken gevangenisstraf met op schorten van de straf. Het Hof heeft verdachte thans veroordeeld tot 30 boete subs. 15 d. h. MIDDELBURG De economische dienst verbaliseerde. De economische dienst van de politie alhier heeft weer eenige processen-verbaal opge maakt wegens overtredingen yan distributie- en prijsvoor- schriften. Zoo werden bekeurd P. S., C. K., A. P. M„ die al len een schoenenbon verhan delden. C. W. W., J. K. en A. L. werden geverbaliseerd we gens het koopen en verkoopen van zeep zonder bon en tegen éen te hoogen prijs. Fiets gestolen. M. van H. vond zijn fiets, die hij ongeveer anderhalf uur voor een café op slot had laten staan, niet weer, toen hij naar huis wilde gaan. Aangifte van diefstal bij de politie volgde. Een onderzoek is ingesteld. Verboden richting. P. K. kreeg een politioneele waarschuwing, omdat hij per rijwiel de Korte Delft in ver boden richting bereed. Wie helpt? Vooral nu de winter gaat na deren, zouden de tijdelijk in Brabant verblijvende Middel burgera gaarne de beschikking hebben over nog enkele gezel schapsspelen, zooals domino, damspel, halmaspel, speelkaar ten e.d.; groote spelen desge- wenscht ter leen. Wie kan en wil daaraan helpen! Men ge lieve zich daartoe te wenden tot de afd. Soc. Zaken ter gem. secretarie, kamer 16, Middel burg, Molenwater 4a. Itallaansche arbeiders zijn in grooten getale van Sicilië naar En gelsche koloniën getransporteerd, waar zij, onder toezicht van negers, slaven werk moeten verrichten, meldt de .Regina Fascista". Wegens deelneming aan het verraad van Badoglio zijn de ambas sadeurs Guariglla, Russo, de Peppo, Dino Alfieri en Rocco, benevens 3 gezanten van hun functie ontheven. het zijn spoor was, dat je hier heen bracht," zei de commis saris op kalmen toon. „Dek kers heeft het ons al verteld." Het meisje huiverde. „Hij kan het niet zijn," hield ze vol; dan kwam plotseling een andere gedachte bij haar op. „Misschien hebben ze hem wel gevangen genomen. Is hij daar binnen?" vroeg ze, ter wijl ze een verschrikten blik wierp in de richting van het door den brand vernielde ge deelte van het huis. Van Dongen schudde zyn hoofd. „De brand heeft niet lang tnoeg geduurd om een men- helijk lichaam te vernietigen, en wjj hebben daarbinnen nie mand gevonden," verzekerde hij haar. „Misschien hebben ze hem in het vliegtuig meegeno men. Maar luister eens Lucy, terwille van iedereen die hier bij betrokken is, moet je eer lijk en open tegen ons zijn. Ik weet niet, of het feit je al bekend is, en het is heele- Besluiten, benoemingen enz. In de Pitmanschool te Goes werd examen gehouden vanwe ge den Ned. Bond van Steno- grafieleeraren Pitman. Voor het diploma handelstypiste slaagden de dames M. M. Bruel, J. H. M. Hopmans, A. M. Lintvelt, Kr. Rouw, M. Dek ker en A. J. Schrijver, allen te Goes, J. Hoogesteger en C. J. Verboom, beiden te 's-Graven- Eolder en J. Daane te Yerseke. »rie candidaten werden afge wezen. Tot onderwijzer te Coljjns- plaat is benoemd de heer S. de Korte, werkzaam aan den dis- tributiedienst te Tholen. Geslaagd voor het voorloopig diploma scheepswerktuigkun- dige de heer J. Verhulst te Westkapelle. Bij de N.E.V. slaagde te Rotterdam voor sterkstroom monteur en te Amsterdam voor electrotechnisch installa teur de heer J. P. van Sorgen te LJzendijke. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Viissln gen; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vlissingen en 4. P. Ph Doorenboa, Middelburg; Gewestelijk nieuws: H. van Ben them. Goes en R. F. E L. Sondag. Oostburg: Baagsch redacteur mr. J. C. de Wit; Advertentiechefvoor Mid delburg: C. P. Buijs, voor Vlissingen: S. Rijkeboer. maal niet mijn bedoeling je op nieuw een schok te bezorgen, maar je vader wordt eveneens vermist." Het meisje zwaaide op haar beenen en scheen op het punt opnieuw flauw te vallen, maar dapper beheerschte ze zich. „Mijn heer van Dongen, wat heeft dit alles te beteekenen?" bracht ze uit. „In wat voor narigheid zijn we terecht ge komen Eerst de moord op Joop Henneman en nu dit al les! Moord en ontvoering en dan die afschuwelijke man met dat duivelsmasker ik kan het verder niet meer verdra gen. Kan het allemaal soms in verband staan met den Ha- kika-schat Als dat zoo is, dan hoop ik, dat hij nooit ge vonden wordt." Ik wilde, dat we er nooit over gedacht had den. Ik haat dien schat! Ik haat meneer Middelkoop bijna, omdat hij met het voorstel voor die expeditie is geko men." .(Wordt vex-volgd.) VLISSINGEN De installatie van den nieuwen burgemeester. De installatie van den nieu wen burgemeester, den heer P. C. Callenfels, is nader vastge steld op Donderdag 28 Octo ber a.s. Op heeterdaad betrapt. Zondagavond werd onraad bespeurd in een pairhuis van een kruidenier, Achter de Kerk. De hoofdrechercheur van der Jagt en de wachtmees ter Nieuwenhuis deden ter plaatse een inval. De wacht meester drohg via het pakhuis en de daarachter gelegen wo ning door tot in den winkel, uitkomende aan het Bellamy- park. Men moet namelijk we ten dat de winkelier en zijn ge zin den nacht elders doorbren gen. In de duisternis zagen de po litiemannen twee schimmen, die rich konden verwij derea Toch zijn zij door de politiemannen nog in de woning gearresteerd. Zij hadden zich daar in een hoek onder een jas verborgen. De aangehoudenen, twee man nen van 25 jaar, afkomstig uit deze gemeente, zijn naar het politiebureau overgebracht en verklaarden door braak het pakhuis te zijn binnengedron gen, hetgeen bij nader onder zoek juist bleek te zijn. Zij wil den trachten daarin of in den winkel zich meester te maken van levensmiddelen. De gear resteerden zijn, tot hun voorge leiding aan de justitie, in De- waring gesteld. Drie balen suiker gestolen. Een winkelier deed Zaterdag bij de politie aangifte van dief stal van 3 balen basterdsuiker, elk van 50 kg., uit zijn pak huis. De politie volgt een spoor Ergerlijke baldadigheid. Zaterdagavond is een groote ruit ter waarde van ca. f 275, in een winkel aan het Bella- mypark baldadig vernield. Na tuurlijk heeft de heldhaftige dader zijn naamkaartje niet ter plaatse achtergelaten. De p.olitie speurt tot nog toe in het onzekere. Weer een I5-jarig meisje weggeloopen. Zondagnacht hield de politie wederom op straat een 15- jarig meisje aan, dat de ouder lijke woning was ontloopen. Haar terugvoering onder het ouderlijke gezag is bevorderd. E.H.B.O.-Eenheidsdiploma. Na afloop van den cursus, gegeven door de Ned. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken, afd. Vlissingen, werd j.l. Za terdag het examen voor het Eenheidsdiploma afgenomen door dr. C. P. J. Modderman, De 24 candidaten, t.w. de dames: S. C. Bouman, C. A. Schout, J. E. Siegers, A. Val kier, M. Valkier, J. P. Verlin de en de heeren: M. J. Amt- zen, C. in den Bosch, F. K. van den Bulck, J. M. van der Endt, B. J. ten Hoopen, J. van Houcke, J. Jobse, C. Kléin- jan, F. Kroonen, C. van Leeu wen, M. Lous Jr., J. J. Mar- tijn, J. Meeusen, J. Meijer, J. C. Nijssen, W. Ovaa, J. Post en A. Ventevogel, wisten allen het diploma te behalen. Twee candidaten, die door ziekte verhinderd waren, aan het examen deel te nemen, zullen later alsnog in de gele genheid gesteld worden, dit te doen- GOES Rijwieldieven aangehouden. Het gelukte de politie de hand te leggen op twee rijwiel- dieven die éen flink aantal rij wielen ontvreemd moeten heb ben. Het geval is nog in onder zoek. Onvoldoende verduisterd. J. v. d. K. en J. N. kregen een politioneele waarschuwing wegens het onvoldoende ver duisteren van hun woning. J. N. werd geverbaliseerd omdat hij lgeen persoonsbewijs, bij zich had, <o S a s 1 a CD O lD C S O o ■o c O O 05 O CD 05 C c O -2 'Z -S 0 mm °ve Tijd S-~ Jm Zoo, a. Mid 5 Wa<

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2