AKKERTJES I sssrss.it I 2°^- fc 3 E E o v Sport De competitie in Z.-Vlaanderen Nu de verkeersmoeilijkheden het onmogelijk maken, dat de clubs uit Oostelijk- en Weste- ltjk-Zeeuwsch-Vlaanderen elk aar ontmoeten, is het ver zoek ingediend om eerst de •wedstrijden tusschen de 3e Wassers uit W. Z.-Vlaanderen onderling en ook onderling die tusschen de clubs uit Oostelijk Z.-Vlaanderen vast te stellen, omdat naar alle waarschijn lijkheid deze verkeersmoeilijk heden met December a.s. zul len worden opgeheven. Marktbericht Rotterdam. Dinsdag werden ter veemarkt Rotterdam aangevoerd: 1416 die ren, waaronder 26 paarden, 78 veu lens, 72 schapen, 700 runderen. 117 nuchtere kalveren. 176 graskalve ren en 247 biggen Prijzen per stuk: melkkoeien 1800, 1600. 1450; kalfkoeïen 1750, 1600, 1450; varekoeien 1100, 950. 850: vaarzen 950, 850, 625; pinken 800, 700, 550- De aanvoer van melk- en kalf- koeien was iets grooter met ta- melijken handel en iets hoogere prijzen- Varekoeien aanvoer groo ter met kal-men handel en iets stijver in prijs Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week met slee penden handel en onveranderde prijzen- Koortsig, rille rig? 't Is naar weer, zorgt voor 'Uw gezondheid, nu meer dan ooit! Neemt bg de eer ste verschijnselen AKKER TJES. de kou zet dan gewoonlijk niet door. WK? Qjt Nederlandsche PijnsfiUer DOUWB EGBERTS noblito jTOESUfSOtoM komt echte thee nabij! ECONOMISCHE RECHTER TE MIDDELBURG. Strooperij. De 26-jarige W. Bras, tuin- arbeider te Koudekerke en de 22-jarige P. van Sorge, land arbeider te Souburg, namen samen een hoeveelheid pruimen weg. Zij werden veroordeeld tot 20 sub. 10 d. h. ieder, nadat de officier 25 sub. 10 d. h. gevraagd had. De gemeentewerkman L. Goedbloed, 46 jaar, uit Vlis- singen, had het op klavers voorzien. Tegen hem eischte de officier 15 sub. 10 d.h. Hij werd tot 10 sub. 10 d. h. veroordeeld. Ook de 45-jarige karosserie- bouwer J. Hendrikse uit Goes stroopte wat klavers. Hij werd veroordeeld tot 25 sub. 10 d. h., terwijl teruggave van zijn in beslag genomen sikkel werd gelast. De 38-jarige C. Witte te Borssele en de 19-jarige L. v. d. Berge te Roedekenskerke, beiden los werkman, werden wegens het wegnemen van pe ren veroordeeld ieder tot 20 sub. 10 d. h. Voor het knippen van tarwe- aren kregen de Sas van Gent- sche dames M. M. S. van Rie- senVan Hoecke, 47 jaar, en E. M. de MeulenaereMar tens, 38 jaar, ieder een ge vangenisstraf voor den tijd van een week. De 42-jarige kunst schilder A. Schaalje en de 28- jarige C. R. de RijckeSijs, beiden uit Axel, kregen resp. 2 weken en 1 week gevang, ook wegens het knippen van aren. Bon vervalscht. Door handig met lijmkwast en schaar te manoeuvreeren vervalschte de 51-jarige me taalbewerker P. de Wijze uit Middelburg een suikerbon. Hij werd veroordeeld tot 50 sub. 20 d. h. Boomen gerooid zonder vergunning. J. J. P. den Oude, 63 jaar. landbouwer te Wïssekerke, liet een aantal boomen rooien, zonder dat hij daarvoor ver gunning had. Hij werd derhal ve veroordeeld tot 5 sub. 2 dagen. Tabak zonder bon. P. A. Smolenaars, 45 jaar, koopman te Terneuzen, lever de totaal 16 kg Belgische shag af zonder daarvoor bonnen te ontvangen. Wegens deze over treding van de Tabaksdistri- butiebeschikking werd hrj ver oordeeld tot 400 sub. 4 mnd. De eisch luidde 500 sub. 3 mnd. Besluiten, benoemingen enz. De heer P. Potter te Goes slaagde te Arnhem voor het banketbakkersexamen. Aan de R.H.B.S. te Terneu zen is tijdelijk tot leeraar be noemd de heer dr. J. KL. van den Briel te Hilversum. MIDDELBURG Fietsen gestolen. Wederom werden twee aan giften van fietsendiefstal bij de politie gedaan. J. A. J. had zijn rijwiel Zondagavond voor een café geplaatst. Twee uur later was het verdwenen, hoe wel het op slot was gedaan. De tweede aangifte betreft een diefstal, die Zaterdagavond werd gepleegd. J. H. G. plaat ste zijn fiets voor een hotel nuten later was het verdwe- nuten late rwas het verdwe nen. Dit rijwiel was niet op slot gedaan. De politie stelt ~n onderzoek in. Autoband verdwenen, C. T. deed aangifte van dief stal van een autoband met velg. Hij had dezen band in een pak huis gelegd, waaruit hij den volgenden morgen verdwenen was. Het pakhuis, dat goed gesloten was geweest, stond open. Ook hier heeft de politie een onderzoek ingesteld. Te duur en zonder bon. De economische dienst van de politie verbaliseerde C. K. en C. F., die resp. een heeren- fiets zonder bon en tegen een veel te hoogen prgs hadden ge kocht en verkocht. Te laat op straat. W. van V., die in den sper tijd op den openbaren weg werd aangetroffen, kreeg een politioneele waarschuwing. Oogstdankfeest. De Duitsche en Nederland- sche nationaal-socialisten kwa men Zaterdagavond in het Schuttershof te Middelburg bijeen ter gelegenheid van het Erntedankfest. De zaal was versierd met lange hakenkruis- vlaggen en met de kleuren der N.S.B. Op het podium, te midden van korenschoven, manden met vruchten en bloe men, was een militaire mu ziekkapel opgesteld, die op pittige wijze marschen ten ge- hoore bracht en andere liede ren speelde. Na den intocht der vaandels werd het woord ge voerd door den heer H. C. Nije. Spr. zeide o.m., dat de ver bondenheid van den Germaan- schen boer aan zijn grond on der invloed van het Jodendom aan het verworden was, toen het nationaal-socialisme ont stond. Dit nationaal-socialis me heeft gemaakt, dat de boer weer wordt erkend als de voedselbron en als de bloed bron van ons volk. Daarom vieren we thans het Oogst dankfeest, dat in dezen bewo gen tijd een ernstig feest moet zgn. De heer Nije stelde daarna tegenover elkaar het Europee- sche Germaansche ras en het Jodendom en kwam tot de conclusie, dat alleen in Europa allen naast elkaar staan, ge- loovend in den Schepper, voe lend Zgn macht en met eer bied voor Hem. Dit feest, zoo ging spr. ver der, is een feest van dank baarheid, dankbaarheid tegen over de boeren die de Engel- sche blokkade gebroken heb ben, en dankbaarheid tegen over den Führer. Laat dit feest ons leeren, zoo eindigde de heer Nije, dat wij Germaansche menschen, wij Duitsche en Nederlandsche nationaal-socialisten, elkaar gevonden hebben en dat wij elkaar nooit meer los zullen laten, wat er ook moge ge beuren. De heer H. Korte, leider van de N.S.D.A.P. in Zeeland, die hierna sprak, zeide o.m.: Om ons heen hebben we overal in de Germaansche landen den oogst zien staan. Hiervoor moeten we danken den boer en den Schepper. De heer Korte legde er den nadruk op, dat we vooral dank schuldig zijn aan de vrouw van den Duitschen boer, die naast haar huiselijke plich ten, zoo uitstekend in plaats van haar man de belangen van haar volk behartigt en zorgt voor het dagelijksche brood. Hierna wees spr. .op het verschil in zaad, dat uit gestrooid wordt dpor den Duit schen boer en dat uitgezaaid wordt door de tegenstanders van Duitsehland. Hij memo reerde de verschrikkelijke ter- reuraanvallen der Anglo-Ame- rikanen op cultuurcentra, op vrouwen en kinderen. Wij Ne derlanders en Duitschers, zoo ging de heer Korte verder, behooren te samen, wij zgn van eenzelfde bloed. Er zijn tusschen ons geen verschillen. Wij hebben één doel en dat is „Sieg" en we hebben nog een doel en dat is Volkeren gemeenschap. En we zullen overwinnen. Met een „Der Mann kann fallen, die Fahne nie", be ëindigde de heer Korte zijn toespraak. Nadat een „Sieg Heil" was uitgebracht werd de bijeen komst met bet zingen der volksliederen beëindigd. VLISS1NGEN De dubbele bodem. Tegen een melkslijter, die aan zijn klanten ondermaat gaf, werd door de politie pro ces-verbaal opgemaakt. Er verdween.... In de afgeloopen dagen werd er bij de politie alhier aangif te gedaan van de vermissing van een kinderwagentje uit een schuurtje, van een dames fiets, die voor het distributie kantoor stond, van een hee- renfiets, die onbeheerd voor een boekwinkel stond, van een vijftal auto binnen- en buitenbanden uit een werk plaats, van sigaretten uit een aan de spoorwegen toever trouwde zending, van een bankschroef en een kinderwa gentje van een achterplaats, van een tabakskaart uit een op een bouwwerk hangende colbertjas, van gereedschap, van eenig meubilair en van een klokje. VERTREK VAN VRIJWIL LIGERS NAAR HET OOSTEN. Donderdag is weder een groep van eenige honderden vrijwilligers voor den strijd te gen het bolsjewisme naar het Oosten vertrokken, om, na de noodige militaire opleiding te] hebben ontvangen, actief aan den strijd voor het nieuwe Europa deel te nemen. In den Haagsehen dierentuin werd af scheid van deze mannen geno men, waarbij SS-Obergruppen- führer und General der Polizei Rauter en de plaatsvervangend leider der N.S.B. van Geelker ken, hen toesprak, hierbij wij zend op hun grootsche taak en de beste wenschen uitend. Feuilleton. DE MAN UIT DE WILDERNIS 58). door B. REEN. „Ik heb ze opgeschreven, maar niemand krijgt ze uit m'n vingers, totdat ik het be wijs heb, dat Lucy werkelijk in gevaar is en dat ik haar kan redden door deze infor matie te geven. Ik tast volko men in het duister, van Dalen. Als jij „Stil!" voegde de jonge man hem toe. „Ga laag over het stuur liggen en rijd als een razende! Ze zitten ons ach terna". „Waar gaan we been?" vroeg Steen enkele oogenblik- ken later, terwijl de auto door den donkeren avond zoemde. „Ongeveer een kilometer verder is een weg aan uw rechterhand", antwoordde van Dalen. „Rijd daar snel in en stop dan. Vervolgens laat u het stuur maar aan mij over". Steen sprong verbluffend goed om met den grooten wa gen, voor iemand die zich meestal liet rijden: bovendien amuseerde hij zich nog steeds. Had iemand het hem op den man afgevraagd, dan had hij tot antwoord gekregen, dat de millionnair dit als een passend voorspel beschouwde voor de avonturen, die hij in Borneo hoopte mee te maken. „Wat nu?" vroeg hg, toen hg den auto snel den hoek had omgereden en vervolgens tot stilstand had gebracht. „Ga aan den anderen kant zitten, ik neem het stuur over",, fluisterde van Dalen, die snel uit zijn verborgen hoek naar voren klauterde. Even ving Steen een glimp van van Dalen's gezicht op en op nieuw moest hij tot de con clusie komen,, dat er werkelijk gevaar dreigde. Steen zönk weg in de kus sens naast den bestuurder. Hij begon nogmaals vragen te stellen, maar vergat die al spoedig. Van Dalen reed als een maniak. Steen werd stijf en suf van schrik, zijn handen klampten zich om den rand van zijn zitplaats, zijn voeten schenen zich door den vloer te persen. Dan knarsten plotseling de remmen en kwam de wagen met een ruk tot stilstand. Met moeite kwam Steen weer op adem. „Nou begon hij. „Wat ga je nu doen?" Van Dalen was overeind ge komen en boog zich dreigend over den millionnair. Het licht van het snelheidsbord liet de vreemde uitdrukking op zgn gezicht zien. „Van Dalen, wat doe je? Hola, wat beteekent dat?" sputterde Steen. „Het spijt me", mompelde van Dalen doodkalm. „Ik heb er diep over nagedacht. Dit is de eenige oplossing!' Steen poogde opzij fce sprin gen, maar een vuist als een stormram schoot uit en trof hem op zijn kaak. Zonder een kik te geven, zeeg hij ineen. HOOFDSTUK XI. De maxi aan het venster. In tusschen staarde Lucy in haar gevangenis naar het schaduwachtige silhouet van een mannenhoofd, dat zicht baar was tegen het maanlicht aan den anderen kant van het venster. (Wordt vervolgd). Verduisteren van 4 t.m. 9 Oct.: van 18.1545.30 uur. De maan komt morgen te 15.10 op en gaat te 23.49 on der. h j te a 8 Q I S.Q GOES Een goede slag. Naar wij nader vernamen, had het partijtje leder dat, zoo als wij enkele dagen geleden meldden, aan den zwarten han del onttrokken werd, een waar de van 5500. By luchtalarm dekking zoeken! Velen schijnen zich nog niet bewust te zijn van den plicht om bij luchtalarm dekking te zoeken. De politie begint thans in te grijpen en maakte als waarschuwend voorbeeld pro ces-verbaal op tegen dén heer S. K. en mej. L. P. J. Eenpansmaaltijd W.H.N. Men schrijft ons: Op Zaterdagavond 9 Oct. a.s. wordt in een der zalen van het Schuttershof te Goes een éénpansmaaltijd gehouden ten bate van Winterhulp Ne derland. Het hoeft geen be toog, dat een groote deelna me aan dezen maaltijd vele Nederlandsche gezinnen dezen winter weer ten goede zou komen. W.H.N. immers helpt duizenden gezinnen aan een extra uitkeering in de koude winterdagen, daarom alleen is het deelnemen aan bovenbe doelden een pansjjaaal tijd een moreele plicht van ieder Ne derlander. Burgerlijke Stand GOES. GeborenCornelia Jacoba, d. v. Adriaan Simpe laar en Jacoba C. Dominicus, wonende te O.- en W-Souburg. Overleden: Johanna Catha- rina Boonman, 7 d. DOMBURG. Geboren: Mar- garetha Elizabeth Rosa, d. v. Andries Bimmel en Rosa Ma le c; Neeltje Jannie, d. v. Pie- ter Steijn en' Apollonia Passe- nier; Douwe Hendricus Adri aan, z. v. Bartel Goedbloed en Hermina Catharina Loodewijk. Getrouwd: Adriaan Labruy- ère, 22- j. en Dina Bastiaanse, 22 j.» KLOETINGE. Geboren; Cor nells, z. v. Joharfhes Schrijver en Evararda van Leersum; Willem, z. v. Adriaan Nieuw- dorp en Pieternella de Vos. Getrouwd: Aarnout Hendrik Rouw, 25 j. j.m. en Elisabeth Wilhelmina van de Velde. Overleden: Cornelis Meeuw- j, 33 j., ongeh.; Gilles de Waard, 84 j., weduwn. van Janna de Vos. 's-GRAVENPDLDER. Gebo ren: Jan Cornelis Gertrudes, z. v. Cornelis Zwartepoorte en Geertruida Bosman. o J8£ 03 CO CO N 03 ca GE co MM we U VI fa» W a co ik, C <D <D _C O O

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2