ALBERT HEIJN „DE BEWEGING MOET GEWAPEND ZIJN". Sport VOETBAL VOOR ZONDAG. De ZeeuwenDosko. De Zeeuwen en Dosko ont moeten elkaar reeds voor de tweede maal. .Wederom trekken de Zeeuwen naar den Raaybevg en zjjn zeker niet kansloos. Goes 2—RC.S. E.M.M.Middelburg 2 en YersekeDe Zeeuwen 2. De kampioenen trekken naar Goes om de Goes-reserves te bestrijden en het zal hen zeker niet meevallen de Goesenaren te verslaan. De ontmoeting tusschen E'.M.M. en Middel burg. welke naar men weet te Middelburg wordt gespeeld, zal niet ver van een puntenverdee- ling blijven, terwijl De Zeeu wen 2 in Yerseke wel aan het kortste eind zal trekken. BiervlietSchoondijke. CllngeTerneuzen 2. IJzendijke»Aardenburg ien OostburgBreskens 2. Biervliet start met de beste paoieren in haar thuiswedstrijd tegen Schoondijke, terwijl Clin- ge beide punten wel aan de grens zal weten te houden te gen de Terneuzen-reserves. IJzendijke, dat Zondag een zoo smadelijke 92 nederlaag te gen Biervliet kreeg te slikken, zal het o.l. tegen Aardenburg ook wel moeten afleggen. Oost burg ontvangt de Breskens- reserves, die dus van de 3e klasse M naar de 3e klasse N zijn verhuisd. De Bressiaanders zijn zeker niet kansloos. Radioprogramma Zondag- Hilversum I. 414.4 M. 7.30 Cello en gitaarsoli. 8.00 Zin van het boer zUn. 8.30 Gram. 9.00 Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Klankbeeld. 11.00 Ork. Masmnn. 11.30 8S. 11.40 Marschen. 11.50 Oostfront. 12.00 Nieuws. 12.15 Operakoor, 12.45 Sibbekunde. 13.00 Piano. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Residentlc-ork. 15.00 Luisterspel. 16.00 Vroolijke Zondagmiddagklanken. 16.55 Sport. 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17.30 Wereldschlagers. 18.15 Ned. volksklanken. 10.00 Ber. 19.10 Repor tage. 19.15 Sport. 19.30 Herfstdraden. 20.00 Das 1st meln Wien. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 23.35 La bou tique fantasque. Hilversum II. 10.00 Godsd. uitz. 11.00 Symphonieconcert. 12.00 Nieuws. 12.15 Salonmelodietjes. 13.00 Toe spraak J. Hollander. 13.15 Harmonie- ork. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Ork. Willebrandts. 15.00 Platen-varia. 16.00 Missa Solemnis. 17.30 Luisterspel. 18.00 Lyrische suite. 18.15 Zie Hvs. I. lS.öO Even tijd voor 'n dansje. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Opera concert. 21.00 Symph. nachtmuziek. 21.45 AvondwUding. 22.00 Nieuws. 1000 ton aardappelschillen beteekent een week voedsel voor 5000 koelen! x Wij helpen U, dc distributie dragen! Da t hunnen wij, om dat ons personeel speciaal in distribu tie problemen is on derricht en van A-Z met Uw belangen op de hoogte is. A. C. VAN DER REST Ass.-Apotheker GOES Middelen en artikelen voor Aflevering uitsluitend contant. MUSSERT SPREEKT OP N.S.V.O.-SAMENKOMST. Op een kameraadschapsmid dag voor de vrouwen en-andere familieleden van de frontstrij ders te Arnhem hebben de lei der Mussert en de landelijk leidster der N.S.V.O., mej. L. M. Couzy de ruim drie honderd vrouwen en moeders toege sproken. In den aanvang van zijn rede vergeleek de leider de bewe ging met een groot gezin. In dit gezin van ruim honderd duizend leden, zoo vervolgde spr., wordt van tijd tot tijd wel eens ruzie met elkaar ge maakt, maar als het puntje bjj paaltje komt staan de gezins leden schouder aan schouder. Dan nemen zij het altüd voor elkaar op, omdat zij weten dat ze vallen en staan met den nat. soc. strijd. Op onzen weg naar de so ciale gerechtigheid voor ons volk hebben wjj weinig bloemen ontmoet, wel veel doornen. En men kan nu ook niet bepaald zeggen dat wij altijd den wind in de zeilen hebben gehad. Het is dan ook geen wonder, dat sommige N.S.B.-ers met lange gezichten rondloopen. Maar, zoo vervolgde Mussert, we hebben ook weieens den wind in de zeilen. B.v. toen de Duce op zoo meesterlijke wijze uit zijn gevangenschap werd be vrijd. Na zulk een feit kunnen we er weer een tijdje tegen; het weegt op tegen een maand van narigheid. We znn zulke verschijnselen in den loop der tijden gewend geraakt. Strijden de zijn wij hard geworden. Ook gij. Nederlandsche vrouw, hebt het harder dan de Duitsche vrouw. Valt in Duitschland een man aan het front, dan weten de ach terblij venden zich im mers omringd door de zorgen van alle andere volksgenooten. Terwijl hier in ons land zulk een moeder of vrouw nog wordt gehoond. Men zegt tot haar: Dat heb je van je nat.- socialisme, dan had je ook maar nooit N.S.B.-er moeten worden. In deze dagen worden zelfs brandstichters en sluip moordenaars op ons losgelaten, iets waar men in Duitschland niets van heeft te vreezen. Door al deze feiten zijn we ge hard tegen veel, wat ons wel licht nog te wachten staat. Want ik weet het, zoo riep de leider uit, honderdduizenden zijn nog met blindheid gesla gen. Daarom ook zrjn wij er dezer dagen toe overgegaan om honderden geweren en re volvers uit te reiken aan onze boeren. En nog honderden van .onze leden na hun zullen wij van wapens voorzien: de bewe- ?ing moet gewapend zrjn Langdurig applaus). Gjj verheugt U over dezen maatregel, aldus Mussert, en ook ik ben blij," dat het er nu van gekomen is, dat wij wa pens dragen, maar in ons hart moeten wij droevig zijn over het tragische feit, dat wij be wapend moesten worden tegen ons eigen volk. De laatste doodvonnissen van het Polizeistandgericht te As sen in herinnering brengend, zei Mussert: alle ter dood ver oordeelden hebben verklaard, dat zij waren aangezet door anderen, die zelf buiten schot zjjn gebleven. Zoo is het, slechts een kleine groep zet anderen aan tot moord en doodslag. Het dagblad ,,De Standaard" moge dan nog kort geleden geschreven hebben, dat in zrjn kringen geen sluipmoordenaai-s te vinden zijn, maar dan moge ter illustratie dienen dat van de elf veroordeelden er negen gereformeerd en twee Christ, gereformeerd waren. Een be wijs, dat ook de kerken haar tekortkomingen hebben. Hon derdduizenden volksgenooten haten ons. Maar zij blijven toch onze volksgenooten. Wij ver volgen onzen weg en op dezen weg heb ik alles gedaan om verder onheil te voorkomen. Onze tegenstanders werpen ons graag voor de voeten, dat. wij er alleen ïnaar op uit zijn om baantjes te krijgen, Als dat zoo was, dan zouden wij ons ook wel andere dingen kunnen veroorloven. Maar om een voor beeld te noemen: dat den N. S.B.-ers hoogere rantsoenen zouden worden toebedeeld, heb ik met opzet niet gewild. Om dat ik van het standpunt uitga, dat wij een stuk van het volk zijn en dat onder alle omstan digheden ook behooren te blij ven. Sprekend over de prestaties van de Ned. frontstrijders, zei- de de leider, dat, mits goed op geleid. de Ned. soldaat zeker niet voor den Duitschen strij der behoeft onder te doen. Bij een oorlog tusschen En geland en Duitschland alleen, zou ik me kunnen denken, zoo sprak Mussert verder, dat de een voor Duitschland, de ander voor Engeland is. Maar daar gaat het hier niet om. Hier is het, voor of tegen het bolsje wisme. Bedenkt allen wel, zoo lang er nog een Ned. soldaat buiten onze grenzen staat, zoo lang zal ik als leider der be weging pal staan. Schrijft hun in uw brieven, dat zooals ik op hen aan het front vertrouw, zij op mij kunnen bouwen en ver- tx-ouwen. Voor de rede van den leider heeft de landelijk leidster der N.S.V.O., mej. L. M. Couzy, een rede uitgesproken. Besluiten, benoemingen enz Geslaagd voor diploma mo- tordrjjver de heer C. Schipper te Vlissingen. Uit een groote geldzending van het postkan toor te Deventer naar het agentschap der Nederlandsche Bank aldaar, welke zending geschiedde door twee postbe ambten, is een pakket, inhou dende 5000 gestolen. Feuilleton. DE MAN UIT DE WILDERNIS. 56) door B. REEN. „Ik zal .iet niet vergeten", bracht Steen op. „Als je ge looft dat die ellendige schat mij meer waard is dan Lucy, ben je nog gekker dan ik dacht. Wat ik wil zeggen is, dat ik niet bij de notities van Middelkoop kan. Ze bevinden zich in een safe in de bank. Maar wacht ik zal het hem even vragen!" „Neen", onderbrak van Da len hem. „Aan niemand iets vertellen. moet die notities meermalen Rebben doorgele zen. Kunt u uit het geheugen niet een copie ervan maken? Gelooft u van wel? Goed. Ziet u nu een auto te krijgen. Kijk uit, dat u niet gevolgd wordt. Ik zal op u wachten bij de Delftsche Poort. Haast u!" i Steen keek versuft om zich been» Wx-wijl hij den man aan den anderen kant van den draad hoorde afbi'eken. Een oogenblik overwoog hg naar van Dongen te gaan en den commissaris dit telefoonge sprek te rapporteeren; maar de liefde voor zijn dochter was een van de sterkste din- ;en in het leven van Herman iteen. Niets anders kwam er op het oogenblik op aan. Hij draaide zich plotseling om en holde het gebouw uit. Buiten stond nog steeds een menigte het opruimingswerk gade te slaan en een aantal journalisten herkende onmid dellijk den millionnair en zwermde om hem heen. „Spijt me, kan niets zeg gen. U moet beseffen, dat ik een zenuwschok heb ge had'protesteerde hij, dar voegde hij er na een plotse linge ingeving aan toe: „Ik ben nu op weg om mijn dokter te raadplegen". Hij riep een taxi aan en gaf het adres op van een spe cialist, die een van zijn groot- Burgerlijke Stand GOES. Ondertrouwd: Jaco bus Pieter Jilleba, 21 j. te Vlis singen en Adriana Visser, 20 j.; JLambertus Gerardus Trom melen, 23 j. te Middelbui'g en Catharina Boonman, 22 j.; Cor nells Jacobus Roose, 24 j. en Anna Maria van Hoorn, 18 j. Getrouwd: Samuel Cornelis van den Berg, 29 j. en Geer- truida Steutel, 18 j. Overleden: Marianne Emma Stoffelina Joosse, 3 w. O.- EN W.-SOUBURG. Ge boren: Addi, d. v. J. Prince en J. A. Dingemanse; Susanna Jacoba Odilia, d. v. W. M. Wolters en J. M. Roose; Wil lem Bartel, z. v. H. Davidse en S. J. Bril; Adriaan Jan Leunis, z. v. A. J. Roskam en C. A. Barentsen; Johanna Catharina, d. v. I. M. de Vrie- ze en C. H. Waajen; Jozina, d. v. P. J. Poppe en L. Lou- werse; Jan, z. v. J. Jacobse en L. Cgvat. Ov-srleden: Josina Louweri- na Dobbelaar, 1 j., d. v. J. Dobbelaar en N. de Troije, overleden te Goes. Ondertrouwd: W. Huson, 25 j. en F. J. Arendse, 25 j. Getrouwd: F. Prinse, 25 j. en L. J. van Schaik, 21 j. KOUDEKERKE. Geboren: Adriaan, z. v. Martlnus van der Heijden en Maatje Won- dergem; Johanna, d. v. Johan nes Tevel en Martina Simon- Martia, d. v. Abraham Wielemaker en Johanna Sturm; Marina Cornelia, Abraham J. Westplate en Ma rie de Ridder: Cornelia Johan na Maria, d. v. Cornelis A. Cornel en Elisabeth van Ier- Antheunis Willem, z. v. Abi-aham W. Bakker en Pie- ternella van den Broeke; Mar tina. d. v. Jacobus de Witte en Janna de Witte; Marinus Adriaan, z. v. Marinus A. Aie- wijnse en Catharina J. van Lindonk; Adriaan, z. v. Jan de Witte en Adriana Provoost; Suzanna, d. v. Adi-iaan Reij- nierse en Willemina Kluijf- hout; Jacobus, z. v. David Si- monse en Maatje de Visser; Pieter, z. v. Johannes Reijnier- se en Elizabeth J. Verstraate; Cornelis, z. v. Jan de Looff en Jacomina de Pagter; Pieter. z. v. Jan de Looff en Jacomina de Pagter; Simon, z. v. Pieter Dingemanse en Maria Ova. Overleden: Abraham Kluijf- hout, 78 j., man v. Cornelia Abrahamse; Adrianus Gijs- bertus Heij. 25 j., z. v. Arie C. Heij en S. E. Goslinga. Ondertrouwd: -Jan Pieter Jeelof, 24 j. en Cornelia de Groot, 20 j. Getrouwd: Anthon J. van Oost, 28 j. en Francina C. Smit, 26 j.; Gerrit van Duij- venbode, 29 j. en Adriana Maas, 26 j.: Jacob de Ridder. 37 j. en Johanna Maria van dei- Heijden, 30 j.; Jacobus Poelman, 27 j. en Dina J. van der Heijden, 25 j. ste vrienden was. Hij voelde, dat hij dokter de Jager moest en kon vertrouwen. Doch toen hij zich veilig en wel in de spreekkamer van den zenuw specialist bevond, kwam hij tot de conclusie, dat hg zelfs hem de boodschap van Dik van Dalen niet durfde ver tellen. In plaats daarvan ontvouwde hij zijn en Middelkoop's plan om heimelijk met de expeditie te beginnen. „Ik wil mijn -poor verbor gen houden", zette hij den specialist uiteen. „Ik wilde dat je het onmiddellijk bekend liet worden, dat ik op jouw advies opgenomen ben in een verp'e- gingsinrichting. Tegelijkertijd wilde ik, dat je me een hoed leende met een rand, dien ik diep in de oogen kan trekken, en een jas met een groote kraag, waarin ig m'n gezicht kan verbergen. Kun je me bo vendien nog een auto bezor gen (Wordt vervolgd.) MIDDELBURG Uit het politierapport. Aan C. C. H. werd een poli- tioneele waarschuwing uitge reikt wegens het springen op rijdende tram. C. L. H. kreeg een proces verbaal daar hij zich onbe voegd in het spergebied op hield en bovendien in zgn per soonsbewijs geknoeid had. Hij werd uit het spergebied ver wijderd. Zekere A. K. zou mej. G. V.- d. H. mishandeld hebben, die daarvan aangifte deed. Er wordt een onderzoek ingesteld, hetgeen ook gedaan wordt naar een kleine serie vermis singen, die ter kennis van de politie werden gebracht. M. v. B. vervoerde een baal rogge op zijn wagen. Vermoe delijk is deze er afgevallen en door een onbekende tot goeden buit verklaard. Bij J. P. is een rrijptang ver dwenen en bij W. R. een melk bus, inhoudende plm. 20 liter melk, welke aan den wegkant was gezet, om door den bode opgehaald te worden. Iemand andei's war. dezen functionaris vóór geweest. Eveneens verdween een vat boter van 50 kg, bestemd voor de melkfabriek „Walcheren". Per spoor waren 50 vaten ver zonden; 49 vaten vonden den goeden weg, één ging het ver keerde pad op. Wegens het springen op een rijdende tram kregen H. van L. uit Middelburg, A. van Z. uit Groningen, L. van A. uit Arnhem en J. van H. uit Mid delburg een politioneels waar schuwing. Apotheek. In de week van 2 tot 9 Oct. a.s. is des nachts en des Zon dags den geheelen dag ge opend de apotheek van Non hebei in de Lange Delft. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ('t Zand) 10 ds. Kroon, 2.30 dhr. Hul- stijn. Evang. Luth. kerk 10 ds. Nolte (Ef. 5:16). Doops- gez. gem. 10.15 mej, dr. Bak ker. Geref. gemeente 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. kerk 10 (Openb. 2:12—17) en 3 (Wie mogen Av. vieren?) prof. Wisse. Geref. Bond (Luth. kerk) 2 en 6 dhr. v. Teilingen. Geref. kerk in H.V. 10 en 5 cand. Winter. Vér. v. Vrijz. Herv. 2.30 ds. Borgman. Waalsohe gemeente geen dienst. VLISSINGEN Apotheek geopend. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag de apotheek geopend van de fa. v. Ocken- burg, Singel 5. Predikbeurten. Geref. kerken. 9.30 ds. v. Andel (voorb. H.A.) en 5.30 ds. Smeenk. Evang. Luth. kerk en Doopsgez. gem. 10 da. de Boer. Geref. gemeente 9.30 (Glacisstr.), 2 en 6 (Luth. kêtk) leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. (P. Krugerstr.) 10.30 ds. Borgman. GOES Predikbeurten. Ned. Herv. kerk 9.30 ds. Odé (H.D. en voorber. H.A.), 5 ds. van Burgerier. Geref. kerk lt) en 5.30 cand. Kuipei'. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 leesd. Vrij Evang. gem. 10 en G ds. v. d. Vis. Leger des Heils 10 heili- girfgsdienst. 7.30 verlossings samenkomst. Kap. Westerhoff. Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vlissin gen; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de'Voogd, Vlissingen en J. P. Ph Doorenboe, Middelburg; Gewestelijk nieuws: H. van Benthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg; Haagsch redacteur mr. J. C. de Wit; Advertentiechefvoor Mid delburg: C. P. BuUs, voor Vlissingen Rijkeboer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2