o o O Het verbluf van Victor Emanuel. De koning van Italië, kroon prins Umberto en maarschalk Badoglio bevinden zich in een Zuid-Italiaansche stad, die on langs door de geallieerden is veroverd, seint een corr. van Reuter. In dit telegram, dat afkomstig is uit Brindisi, wordt verder gezegd, dat de koning zich reeds een maand lang in deze niet nader aangeduide stad bevindt. De mededeeling van den correspondent sluit met de opmerking, dat het mo gelijk is, dat de koning zich verder Noordwaarts zal bege ven, in geval de geallieerden belangrijke steden mochten be zetten. Een terugkeer naar Rome zal worden overwogen zoo gauw de gebeurtenissen zulks permitteeren. In den nacht van Zater dag op Zondag heeft radio- Moskou de vorming van een militaire en politieke commis sie van de geallieerden bekend gemaakt, die haar zetel zal hebben in Algiers, meldt de N.R.C. Zij bestaat uit verte genwoordigers van Engeland, de Vereemgde Staten en de Sovjetunie. Ook de commissie de Gaulle-Giraud zal zijn ver tegenwoordigd. De voornaam ste taak van dit nieuwe insti tuut zal het zyn de belangrijk ste kwesties in het gebied van de Middellandsche Zee te be handelen. In een United Press-be- richt wordt beweerd, dat Ame- rikaansche troepen bezig zijn om een nieuwen weg door Bir ma via het oerwoud in de scha duw van den Himalaya aan te leggen. De kop van den weg nadert thans langzamerhand, naar verluidt, de Japansche troepen, die aan de Birmaansch- Chineesche grens staan. IFAMA komt in geur ^smaak echte koffie Sport Korfbal N.K.B. District Zeeland. 2e kl. B: Unitas 1Seolto 4—1. 3e kl. A: Thos 2de Zeeu wen 0—7; S.I.W.—Swift 5 3e' kl. B: de Poel—Unitas 2 0—3. kl. D: V.Z.O.D.S.S.S. 2 3_3e kl. E: S.V.O.W.H.S 3—1. HERFSTWEDSTRIJDEN IN AVEGOOR. Zondag 3 Oct a.s. zullen in het SS-Ausbildungslager Ave goor de eerste Germaansche herfstsportwedstrrjden in Ne- derland worden gehouden. Als punt 1 staan op het pro gramma de herfstkampioen- schappen der Germaanscne-SS in Nederland; als punt twee herfstkampioenschappen van de SS-und Polizeisportgemein- schaft Niederland en tenslotte vergelijkingswedstrijden tus- schen de Hitlerjugend en Jeugdstorm. Avegoor is voor de Ned. SS-man- nen een begrip geworden. Hier heb ben de meesten hun eerste opleiding ontvangen. Een opleiding, die hen niet alleen maakte tot lichamelijk weer bare mannen, maar ook de gedachte meegaf voor het leven, van het Groot-Germaansche rijk, waarvan de vormen moeten groeien en aan welks totstandkoming zt) nu reeds kunnen werken door hun aandeel bij te dra gen in den strijd voor de toekomst in Germanje, De lichamelijke opvoeding neemt in Avegoor een zeer belangrijke plaats in, als onderdeel van de opvoeding tot een soldateske levenshouding. ZU moet laten aanvoelen, dat het Iets heerlijks is, wanneer men zich mag inzetten voor het bestaan van zijn volk. ZU moet vreugde wakker roe pen over het feit, dat men zich weerbaar weet en een geest van weerbaarheid aankweeken. De licha- melijke opvoeding in Avegoor beoogt den jongen man die eigenschappen te doen verwerven, welke hij moet bezitten om den strUd te moeten doorstaan. In dit licht mdfct men de komende wedstrijden in Avegoor zien. een sportieve krachtmeting, die de ka meraadschap doet groeien en bloeien tot nieuwe kracht van ons oude we relddeel. KOFFIE-SURROGAAT Wij maken U er op attent dat bon 662 nü 2 October niet meer geldig is M n zuster fens had 'ty aatst woorden met <f r man. Een echte goeierd, maar met weinig begrip voor de distri butie. Hij wil iedere dag een glaasje melk en óók nog pan nekoeken, en dat kost toch óók melk?" vroe<j lans. Ik heb haar toen gauw y/? !g verteld, dat ie de f lekkerste panne- x koeken bakt met f water, bloem en PANKO. ElA-PROOUC Marktberichten Markt Rotterdam. Dinsdag werlen ter veemarkt te Rotterdam aangevoerd: 1234 dieren, waaronder 68 paarden, 2 veulens. 58 schapen, 690 runderen, 81 nuchtere kalveren, 181 graskalveren, 151 big gen en 2 bokken. Prijzen per stuk: melkkoeien 1750. 1575, 1425: kalfkoeien 1700, 1550, 1400; varekoeien 1050, 900, 800, vaarzen 950, 859, 625; pinken 800. 700. 550. De aanvoer van melk- en kalf koeien was als vorige week met kal- men handel en hooger in prijs. Vare koeien aanvoer klein met stillen han del en prijshoudend. Vaarzen en pin ken aanvoer iets ruimer met tragen handel en onveranderde prijzen. Rechtszaken STROOPERIJ VAN BOOM- EN VELDVRUCHTEN. Strooperij of diefstal van boom- en veldvruchten is een den laatsten tijd vaak voorko mend misdrijf. Voor den eco- nomischen rechter te Middel burg stond weer een groot aan. tal personen terzake terecht. De 49-jarige schipper K. Ma rijs uit N. en St. Joosland nam na den oogst achtergebleven tarwearen van een bouwland weg. Hij werd veroordeeld tot 15 subs. 10 d. h. Zijn broer, de 52-jarige visscher H. Ma rijs, werd voor een zelfde ge val tot een week gevang, ver oordeeld. Twee Terneuzensche dames, de 30-jarige L. C. Ottjes-Cor- nelissens en de 23-jarige M. W. Cornelissens-Strobbant, stroop ten tarwearen. Z(j werden ieder tot 2 weken gevang, veroor deeld. De 28-jarige betonwerker H. Thijssen, die tijdelijk te Kou- dekerke verblijf houdt, nam een hoeveelheid afgevallen en ook( ongeplukte appels weg uit een bongerd. Zijn straf was een boete van 20 subs. 10 d. h. De 57-jarige J. I. Hage, land bouwer, en de 28-jarige J. I, Hage, werkman, beiden uit Zie- rikzee, sneden op een perceel bouwland, dat hun niet toe behoorde, een hoeveelheid kla vers af. Zij werden veroordeeld tot 10 subs. 5 d. h. A. Nieuwenhuize. een 27-ja- rige schipper uit Yerseke, had het weer op appels 'Vborzien. Tegen hem eischte de officier van justitie 25 subs. 10 d. h. De economische rechter ver oordeelde hem tot 20 subs. 10 d. h. Klaverhooi was de buit van den 32-iarigen F. J. Louwa- gie, landbouwer en voerman te Sluis. Het vonnis luidde 20 subs. 10 d. h. De 23-jarige P. Schouwe- naar, expeditieknecht te We- meldinge en de 23-iarige H. M. Karelse, dienstbode te Goes, werden ook tot 20 subs. 10 d. h. ieder veroordeeld, omdat zij aardbeien hadden gestroopt. Overtreding Verord. Gra nen, Zaden en Peulvruch ten. De Aardenburgers W. de Cocq, 18 jaar, bakkersknecht, en R. H. P. Claeys, 16 jaar, vlasbewerker, namen, in strijd met bovengenoemde verorde ning, 70 kg lijnzaad in ont vangst. Zij werden veroordeeld tot 50 subs. 20 d. h. en 30 subs. 2 weken tuchtsch. resp. De officier had 50 tegen ieder geëischt. Textiel. Bij den 45-jarigen kellner S P. v. d. Linden uit Vlissingen werden bij een onderzoek een lartij textielgoederen aange- •offen, die de kellner niet Telegram van Fiihrer aan Duce. In een telegram aan den Duce deelt de Fiihrer mede, dat de regeering van het Groot- Duitsche Rijk de nieuwe fascis tische republikeinsche regee ring van Italië erkent en be sloten is, in trouw bondgenoot schap schouder aan schouder met den Duce den oorlog tot het zegevierende einde voort te zetten. De regeering-Mussolini is voorts erkent door Japan, Roe menië, Bulgarije, Kroatië en Slowakije. De dood van Muti. Van officieele Italiaansche zijde is Vrijdagavond een be richt verspreid over den dood van den voormaligen secreta ris-generaal van de fascistische lartij, Hector Muti op 24 Aug. j.L De Badoglio-regeer in g had door haar persdienst het be richt verspreid, dat „luitenant kolonel en drager van hooge onderscheidingen voor dapper heid" Hector Muti „gestorven" was. Later werd toegegeven, "dat Muti door carabinieri op de vlucht was doodgeschoten, omdat hij zich aan het onder zoek der politie naar zg. on regelmatigheden tijdens zijn functie wilde onttrekken. Volgens de officieele verkla ringen van de fascistische autoriteiten werd Muti door 14 carabinieri onder bevel van luitenant Taddei des nachts van zijn bed gelicht en mede genomen. In een bosch sleepte men hem uit den auto en ver moordde hem door schoten uit verscheidene automatische pi stolen. 1000 ton aardappelschillen beteekent een week voedsel voor 5000 koeien! mocht bezitten, daar zijn ver gunning om textielgoederen te verhandelen, in verband met een prijsopdrijvingszaak was ingetrokken. De eisch luidde 500 subs. 3 mnd. h. met verbeurdverkla ring; de uitspraak 400 subs. 3 mnd. met verbeurdverkL De 47-jarige koopman C. Kandel uit Middelburg ver kocht 'n coupon rose waszijde zonder vergunning of punten. Zijn textielvergunning is even eens ingetrokken. Deze verd. verkocht ook nog een paar schoenen zonder bon. Voor deze twee overtredingen werd hij veroordeeld tot 300 subs. 3 mnd. h. De eisch luidde 500 subs. 3 mnd. h. De 41-jarige H. A. Steenaert, tijdelijk hulpopzichter van de L.C.O. te Sluis, werd wegens het ruilen van verschillende goederen voor een rijwielband veroordeeld tot 40 subs. 20 d. h. met verbeurdverklaring. Feuilleton. DE ltfAN UIT DE WILDERNIS. 53) door B. REEN. Hij kan naar binnen gegaan zijn. en terwijl mannen zijn mannen mij gevangen na men, kan hij dat duivelsmas- ker hebben opgezet en alles in orde gemaakt hebben voor het zenden van de boodschap aan vader „Neen", Lucy onderbrak plotseling haar eigen gedach ten, ter.vijl ze hardop sprak en overeind krabbelde. „Neen. 't kan niet waar zijn! Ik wil het niet gelooven. Ik wil er zelfs niet over denken. Ik moet probeeren te ontsnappen moet iets doen waardoor ik ophoud met denken!" In uiterst opgewonden toe stand begon ze de kamer te doorzoeken. Haar oogen had den zich intusschen voldoende aan de duisternis gewend om uit te maken, dat haar ge vangenis klein was en zon der meubileering. Eerst dacht ze, dat er geen venster was. maar toen ze met haar han den de muren betastte, kwam ze in aanraking met een gor dijn. Ze trok dit gordijn op zij en sprong dan met een ver schrikten kreet terug. Achter het gordijn bevond zich een klein venster, waar door zij het silhou-et van het hoofd en de schouders van een man zag. HOOFDSTUK X. Dik van Dalen laat van zich hooren. Herman Steen en Middel koop waren nogal onder den indrrtk van hun ontsnapping op het laatste oogenblik uit het huis, waarin de ontplof fing had plaats gehad, maar dank zij het snelle optreden van van Dongen, was nie mand van hen gewond. Ze bleven op de plaats des on- heils, terwijl de politie en de brandweerautoriteiten den chaos doorzochten, die eens Middelkoop's woning was. Deskundigen ontdekten de overblijfselen van twee zware helsche machines, die beide geplaatst waren in de kamer, waarin zich de uitrusting voor de expeditie bevond. „Eén van die dingen zou al voldoende zijn geweest om de expeditieuitrusting of zelfs het geheele huis van Middel koop in puin te leggen," merkte van Dongen op. „Hier uit valt de conclusie te trek ken, dat de man, die voor deze ontploffing verantwoor delijk is, een meer algemeene vernietiging op het oog had. bijvoorbeeld om het feit te verbergen, dat het hem om de uitrusting voor de expedi tie te doen was of hij heeft weinig verstand van helsche machines. De eenige verdere informatie, die ik kan geven is, dat hij een lang iemand is en een goed athleet. Hij kwam de kamer binnen door een raam, springend door een raam in een aangrenzend ge bouw en om dat te doen moest hij van meer dan middelma tige lengte zijn, sterk, met stalen zenuwen, en meer dan eenigszins een acrobaat. Het raam in het aangrenzende ge bouw, waarvan hij gebruik maakte, behoort tot de wo ning van een dame. die even wel al enkele weken afwezig is, en waarschijnlijk verschaf te de man zich toegang tot de woning door het slot van de voordeur te forceeren. Na de helsche machines geplaatst te hebben, keerde hij langs denzelfden weg terug en het zal hem geen moeite gekost hebben zich onder de menigte te mengen, nadat hij het aan grenzende huis had verlaten. JS MIDDELBURG Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zUn de navolgende voorwerpen gedeponeerd een stropdaB; eenige cohieren van ongevallen wet; een bril waarvan een glas stuit; een blauw taschje inh. portem. met Inh. en zakdoek; een sjaal; een textlclknart en 14 pun- een groene handwagen gedepo neerd aan het station N.S.een schoolëtul met inh.; een lange huis sleutel; een duimstok, 4 deciig: een passer; een tnfelvork; een kwitantie ziekenfonds; een bonnenmap met en kele bonnen; .een persoonsbewijs t. n. M, Hofmande Bree; een huis sleutel. Bij particulieren: een kinderhand- taschje t.n.v. S. Verwey, P. Ras. Lat. Schoolstraat 2. Gekleurde roode sjaal, J. v. d. Zande, Veersche-sin- gel 164. Portem. met Inh. en rit- tenkaart, Sinke. 8t. Jansgang 14. Vulpen, merk Waterman, mej. Vo gel, Jacob Catsstr. 33. Een machti ging voor een C.K. Couponkaart voor vet, Postkantoor, L. Noordstr. Por tem. met inhoud, Kouw, Langeviele- weg 74. 2 distributiebonnen. Helse, Rouaanschekadc 3. Kassabonnen, mej. Tazelaar, N. Vltss. weg 56. Honden- riempje. P. Huybrechtse. Kl. Werf- straat 3. Double armbandje, P. Jan sen, Veerschesingel 41. Een pakje goed, mej. J. de Looff, BagUnhof 50. Een gouden ring «met initialen M. IC. W. Sch., G. van Kleven, Schoorstcenvegersslngel 60. Eon vul pen, (zwart met groen), B. Volmer, VÜ8S. Molenstr, 28. Portem. met inh., J. C. StcenhuUze, Lange Geere 11. 5 monsterkaartjefl, B. van Schelven, Veerschesingel 108. Leeren rechter handschoen, Piel. Bogardstraat 10. Armbandje. S. Blokpocl, Leliestraat 50. Doosje met tabletten, C. de Waard. Teerpakhnizenstraat 11. Zil ver kettingarmbandje, C. J. Adriaan- se, Koudckerkscheweg 6. Een gele dameshandschoen. S. Vermeulen. Schuitvlotstraat 26. Kindertaschje met inh., P. Hendrikse, Rozenstraat 54. damesparaplue, en rijzweep, F. San ders. Varkensm-irkt 6. Blauw kinder estje. H. Wiesner, Blindenhoek 6. Boodschaptasch inh. 4 kg margarine, D. Jozlasse. Hoogstraat 29. Darr.es- parapiue, WesscU. winkel „de Haan", Lange Delft. Jongensjas, gem. C.H. D., J van Boven, Nicuwstraat 41. Snoer bloedkoralen, S. de Vos, Seis- weg 89. Zilveren broche, T. van Da len. Veerseheweg 1. Zakétul, A. Cor- nelisse, Korte Delft 30. Baddoek, Steur, Korte Delft 14. Kindertaschje. J. C. Wattel, Selsweg 129. 3 Zil verbons, W. A. Zink, Juliana van Stolbergstraat 24, Loonzakje met in houd, W. de Vey. Korte Noord- straat 32. Een grijs jongensjasje. L. Klaasscn, Winterstrand 18. Inlichtingen aan het bureau van Politie op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, tusschen 1820 uur. O) -SÉ es cs PM GOES Diefstallen van t distributiebescheiden. De politie kreeg den 15- jarigen C. R. in handen onder de jongens van mej. H„ die een portemor>-ia:e gestolen h°d met pl.m. 13 inhoud. Daarbij kwam ook aan het licht, dat hij met een zekeren C. J. P. een handeltje dreef in distri butiebescheiden. Dit bracht de politie weer op het spoor van den bakkersknecht S. v. L., die distributiebescheiden bleek ont vreemd te hebben, vermoede lijk ten nadeele van D. W. ter H. Een deel dier distributie bescheiden was verkocht aan C. J. van A. G.t die, evenals die handelaars, geverbaliseerd werden. Werp geen scherpe voorwerpen tusschen aardappelschillen. Wat doet U met Uw oude scheermesjes? Die vraag is nog nooit afdoende beant woord, maar één ding is ze ker, die oude mesjes mogen in géén geval geworpen worden in den emmer,/Waarin moeder- de-vrouw het huisafval be waart, t.w. aardappelschillen, etensresten enz., want dit af val is bestemd om er ons vee mee te voederen. Een mesje kan den dood van een melkkoe tengevolge hebben, als het met de anrdeppelectaillen In de maag de koe terecht komt. Ook een naald of elk ander scherp voorwerp kan ernstige schade toebrengen aan het vee. Inplaats van de melkpro ductie te verhoogen, door middel van de aardappelschillen, die zoo prach tig melk-drijvend werken, zou men, door onachtzaamheid, niet alleen een stuk vee smartelijk doen lUden, maar tevens de melkproductie benadeelen. Wat u dus ook met uw oude scheer mesjes doet. gooi zo nooit tusschen de aardappelschillen. „Scherp" ia geen veevoeder. „Scherp" vermoordt ons vee. CU CU _n

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2