Sport De ©ompetitie-moeilykheden. In verband met de gerezen moeilijkheden ten aanzien van het spelen van voetbalwedstrij den in Zeeland heeft het Zui delijk Districtsbestuur alle ver- eenigingen, uitkomende in de 2e klasse E en 3e klasse M van District IV, alsmede den heer Imanse, secretaris-competitie leider van de afdeeling Zeeland van den N.V.B., uitgenoodigd tot een bijeenkomst, welke zal worden gehouden op Zondag 12 September te Bergen op Zoofn, teneinde te trachten aldaar tot een bevredigende oplossing van een en ander te komen. Etui voor persoonsbewijs. Het voornemen bestaat om van overheidswege stevige houten étui's voor persoonsbe wijzen tegen den prijs van 25 cent per stuk beschikbaar te stellen. Deze étui's zullen bin nenkort op vrijwel elke ge meente-secretarie verkrijgbaar zijn. Door het persoonsbewijs in zoo'n étui te bergen, ver lengt men de duurzaamheid van dat bewijs en bespaart men zich een gang naar het gemeentehuis en de kosten voor nieuwe foto's en voor het zegel, welke nu eenmaal ver bonden zijn aan het aanvragen van een nieuw persoonsbewijs. Vooral voor hen, wier be roep medebrengt, dat het per. soonsbewijs veel te lijden heeft, is het nieuwe étui een uitkomst, temeer omdat het door middel van een koord of ketting gemakkelijk aan de werkkleedmg verbonden kan worden, waardoor ook het verliezen wordt tegengegaan. bereidt U met LUYCKS' PLANTEN EXTRACT succes voor de huis vrouw; tien maal te ver- ruoyiAAoLcft kwojUbtifa Geldige bonnen voor voedingsmiddelen 5 t.m. 18 September. 37 en S8A Brood 4 rts. Brood of gebak. 37 en 38B Brood 1 rts. Brood of gebak. 37 en 38 Beschuit 1 rts. Brood, gebak of beschuit. 646 en 647 Alg. 1 rts. Brood, gebak of bloem. 648 Alg. 125 gr. Havermout. 649 Alg. 125 gr. Gort. 650 Alg. 100 gr. Vermicelli. 37A Kindervoeds. 250 gr. Gort. 37B Kindervoeds. 250 gr. Rijst of Gort. 37 en 38A Vleesch 1 rts. Vleesch 37 en 38B Vleesch rts. Vleesch 37A Boter rts. Boter. 37 B Boter V2 rts. Margarine. 40A Boter y2 rts. Boter. 40B Boter V2 rts. Margarine. 651 Alg. 150 gr. Kaas. 37 en 38 Melk 1% 1. Melk. 37 en38Taptem. l?i 1. Taptem. 37 en 38 Aardappelen 2 leg. Aardappelen. 37 en 38 Toeslag 1 kg. Aardap. 652 Alg. 250 gr. Jam. 653 AJg. 500 gr. Suiker. 37 Versnap. 100 gr. Chocolade. 38 Versnap. 100 gr. Suikerw, 37 en 33 Tabak 1 rts. Tabaksw. Bijzondere rantsoenen. 2-55, 3-55 en 4.55 Bes. V2 rts. margarine. Geldige bonnen voor diverse artikelen. 15 t.m. 19 B.V. t.m. 31 Dec. 1 eenh. brandstof. 11 t.m. 15 KF t.m. 30 April '44: 1 eenh. brandstof. 1 t.m. 30 September. 654 Algem. en „Y eenheldszeep", elk 1 rts. eenh. zeep. 655 Algem. en ,,Y waschpoeder", elk 1 rts. waschpoeder. Y toiletzeep 1 rts. T.m. 31 December. .Textiel 1 een" (mannen) 45 gr. scheerzeep. Bon 32 Boter blijft geldig tot 7 September. Eerstvolgende bonaanwijzing: Vermicelli en Chocolade op 3 Oct. Vervangingsmiddelen, Koffiesurro- gaat en overige artikelen op 19 Sept. A. C. VAN DER REST Ass.-Apotheker GOES Lange Kerkstraat. GENEES- EN VERSTERKINGSMIDDELEN. VITAMINE-PRODUCTEN. VERBANDMIDDELEN. VEBBANDDOOZEN, ENZ. Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Neeltje Bea Irma, d. v. Jan Laport en Eli sabeth Bakker. KABBENDIJKE. Geboren: Pieter Jacob, z. v. J. van Zwe den en E. Wagenaar; Johan, z. v. G. Hoekman en N. Phi- lipse; Abraham, z. v. A. Huis- ssn en H. Luteijn; Karei Adri- aan z. v. L. A. van den Berge en J. M Lobbezoo. Getrouwd: F. Hammer, 46 j. en J. M. Bouman, 28 j.; A. Hennekij, 37 j. en K. de Gof- fau, 33 j. Overleden; Adriana Zuid- weg, 79 j., wed. v. C. Abra- hamse. KATTEN DUKE Getrouwd: Marinus van Dalen, 23 j. en Maria Janna Boonman, 24 j.; Adriaan van der Bliek, 26 j. en Adriana Luteijn, 22 j. BRES KENS. Geboren: Ju dith, dochter van I. P. Cruson en W. M. Verschelling; Izaak, z. v. J. van Bslois en M. Ver- durjn; Marijke Johanna Eliza beth, d. v. J. P. v. d. Lijke en M. A, Reijnhoudt De gevechten in den Stillen Oceaan. Het Japansche hoofdkwartier heeft meegedeeld, dat de Ja pansche land- en luchtstrijd krachten bij de operaties in den sector Nieuw-Georgië geduren de de maand Augustus meer dan 70 vijandelijke schepen tot zinken hebben gebracht, meer dan 50 schepen beschadigd en meer dan 270 vliegtuigen neer geschoten, De vijandelijke ver liezen bij de landoperaties be droegen meer dan 3000 man. De Japansche verliezen zijn: gezonken: 1 torpedojager, 3 landingsvaartuigen en 3 kleine vaartuigen; zwaar beschadigd: 1 torpedojager, 3 landingsvaar tuigen. Tenslotte zijn 57 Ja^ pansche vliegtuigen nog niet teruggekeerd en hebben zich opzettelijk op vijandelijke doe len gestort. Feuilleton DE MAN UIT DE WILDERNIS. 33) door B. REEN. Toen we in Marseille waren, drong dicht bij hem een kogel, waarvan de herkomst nooit is achterhaald, in een houten schot en tenslotte werd ter hoogte van Gibraltar een slang in zijn hut aangetroffen. Neen, mijne heeren, de moord op Joop Henneman was geen misdaad van het oogenblik, dat kunt u van mij aanne men. Drie aanslagen werden op zijn leven gepleegd vóór hij het vaderland bereikte". „Hebt u eenig vermoeden omtrent de motieven?" infor meerde van Dongen. „Ik vrees, dat ik geen enkel vermoeden heb. Henneman was een van de beste kerels die ik ooit heb gekend. Ik heb nooit gehoord dat hij vijanden had", verklaarde de kapitein. Ik kan alleen maar veron derstellen, dat de heele ge schiedenis in verband staat met zijn laatste expeditie. Hij is ook met mijn boot ver- De nieuwe Reichskarte fiir Urlauber. Met ingang van 3 September wordt de nieuwe Reichskarte für Urlauber in gebruik geno men, welke in de plaats komt van de destijds ongeldig ver klaarde kaart. De nieuwe kaart is uitge voerd in groene kleur. Op eiken bon daarvan komt een schildje voor hetwelk de waarde van den bon aangeeft. Rondom dit schildje is de letter U gedrukt in geel-witte kleur. De bonnen van de nieuwe Reichskarte für Urlauber geven recht op het koopen van de daarop vermelde artikelen tot de daarbij vermel de hoeveelheden. Met nadruk wordt er de aandacht op geves tigd, dat deze bonnen uitslui tend geldig zijn, wanneer zij zich bij aanbieding in den win kel of het restaurant aan de kaart bevinden. De winkelier of restaurateur moet dus de bonnen van de kaart verwijde ren. Bovendien moet de kaart voorzien zijn van naam en adres van den gerechtigde. Indien aan de genoemde vereischten niet wordt voldaan, zijn de bon nen niet geldig. De bonnen van. de thans in omloop gebrachte Reichskarte für Urlauber zijn geldig tot 14 November, het geen blijkt uit de daarop voor komende woorden: „Gültig 14/ 11/43". De detaillisten kunnen dus bovenbedoelde bonnen, geplakt op opplakvellen MD 147/03 bij de distributiediensten inleve ren. Zij moeten daarbij een af zonderlijk ontvangstbewijs ge bruiken. Detaillisten en instellingen die niet voldoende bonnen van trokken en toen was hij net als altijd. Ik schrok van de verandering, die er met hem had plaats gehad toen hij aan boord kwam voor de terugreis. Er moet daar in de wildernis iets met hem gebeurd zijn, ofschoon hij me vertelde, dat de tocht geheel volgens het schema was verloopen en dat er geen buitengewone inciden ten waren voorgevallen". De kapitein pauseerde een oogenblik en bekeek nadenkend de sigaret, die van Dongen hem had aangeboden. „Ik weet niet of dit van eenig belang zal blijken te zijn", merkte hij plotseling op. „Ik zocht er destijds niets ach ter en het schoot me zoojuist te binnen, maar Henneman vroeg me op zekeren dag, tij dens de terugreis, of mij iets bekend was over een man, die Kramer heette. Ik zei, dat ik gehoord had, dat een zekere Kramer een van de meest duistere klanten in de Oost was. Henneman zei: dat dacht ik al maar begon dan over een ander onderwerp te pra ten. Doch later hoorde ik hem MIDDELBURG Zwemmend redden. Aan de gemeentelijke zwem school alhier werden Donder dagavond vanwege den Ned. Bond voor het Redden van Drenkelingen de examens voor de diploma's zwemmend redden afgenomen. Voor het voorbereidend di ploma slaagden de dames R. de Bruine en C. Pril, beiden te Middelburg. Voor het diploma A slaag den de dames C. Joosse, H. van Langeraad, J. Poppe en T. Uylenbroelt en de heeren J. Al- lewijn, de Bokx, allen te Mid delburg en dr. D. Gerritsen te Veere; voor diploma B, de heer J. P. C. Hackenberg te Middel burg. Voorts slaagde nog voor di ploma A, mej. A. de Feyter uit Terneuzen. Begrafenis wijlen den heer G. M. Mes. Op de R.K. begraafplaats alhier werd het stoffelijk over schot van den heer G. M. Mes, die Zondag 29 Augustus jL overleden is, ter aarde be steld. De uitvaartdienst werd gehouden in de parochiekerk van den H.H. Petrus en Pau- lus. Gedurende zijn leven heeft de heer Mes zich vooral op charitatief gebied bewogen. Zoo is hij o.a. bestuurslid ge weest van de R.K. Reel as se o ringsvereeniging, de R.K. Ver- eeniging voor Kinderbescher ming, ran het R.K. Armbe stuur en van de St. Vincen- tiusvereeniging. Voor deze en andere vereenigingen heeft de heer Mes steeds zijn volledige werkkracht gegeven. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ('t Zand): 10 ds. Visbeek 2.30 ds. Kroon. Evang. Luth. kerk: 10 dhr. de Visser. Doopsgez. gem.: 10.15 ds. Nolthenius, Geref. gemeen te: 9.30, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. kerk: 10 leesd., 2 ds. Tijmes. Ver. v. Vrijz. Herv.: geen dienst. Geref. Bond (Luth. kerk): 2 en 6 dhr. v. d. Kraats. Geref. kerk in H.V.: 10 dhr. Petermerjer, nm geen dienst. Waalsche ge meente.: geen dienst. Apotheek. In de week van 4 tot 11 September is des nachts en 's Zondags den geheelen dag geopend de apotheek Nonhebei, Lange Delft. VLISSINGEN Regeling vleeschverkoop. Naar wij vernemen zal van ds eerstvolgende maal af, de verkoop van vleesch over de zgn. „vrgbank" in het gemeen telijk verkooplokaal aan het Boterplein, eveneens geschie den op de visch- en vleesch- knipkaart. Op dezelfde wijze en aan dezelfde adressen als voor visch, zal worden bekend gemaakt, welke nummers aan de beurt zijn. Teneinde alle misverstand uit den weg te ruimen, zij er op gewezen, dat voor vléesch met dezelfde Ietter als voor visch zal worden geknipt, zoo dat degenen, die vleesch boven visch prefereeren of omge keerd, hun beurt voor visch of vleesch niet voorbij behoeven te laten gaan, met de bedoe ling het gewensehte te kunnen bemachtigen. De regelingen van den vischverkoop en aen vleeschverkoop staan dus ge heel apart, al wordt hiervoor dezelfde knipkaart gebezigd. Predikbeurten. Geref. kerken: 9.30 en 5.30 ds. Smeenk. Evang. Luth. kerk en Doopsgez. gem.: 10 ds. Nolte. Chr. Geref. kerk: 9.30 en 5 ds. Tijmes. Geref. ge meente: 9.30 (Glacisstraat), 2 en 6 (Luth. kerk) leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. (P. Kru- gerstr.) 10.30 ds Borgman. Apotheek. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den ge heelen Zondag de apotheek ge opend van de fa. v. Ocken- burg, Singelweg .5. de Reichskarte für Urlauber ontvangen om daarop een toe wijzing te verkrijgen, kunnen deze bonnen bij de distributie diensten ruilen tegen rantsoen bonnen. bij een politieambtenaar, die op Borneo gestationneerd was geweest, en dien wij aan boord hadden, naar denzelfden man informeeren en die politieman gaf ten antwoord, dat ze al maandenlang op Kramer loer den, maar dat hij naar de wildernis was ontsnapt. Dan is hij u ontkomen merkte Henneman op". De Kort overstelpte den ka pitein met vragen, maar hij kon niets van belang meer toevoegen aan hetgeen hij reeds had gezegd, dus moest de commissaris ermee vol staan een lijst van passagiers van de „Indrapoera" te vra gen en maatregelen te tref fen, dat ze allemaal onder vraagd konden worden bij de eerste de beste gelegenheid. De mist was al een heel eind opgetrokken, toen van Dongen en de Kort tenslotte naar de kamers van Dik van Dalen reden. „Dik van Dalen?" peinsde de Kort hardop in den auto. „Ik geloof, dat ik wel eens eerder van hem heb gehoord". (Wordt vervolgd.) GOES Een zacht winstje. Ambtenaren van den C. C. D. ontdekten eenige dagen ge leden. 6>/2 mud tarwe aan boord van een. vrachtschip, die blijk baar voor den zwarten handel bestemd was. De schipper bleek onschuldig aan het ge val, maar een verder onder zoek bracht aan het licht, dat vader en zoon O. 't H. te 's-H. Arendskerke en D. te Yerseke vermoedelijke leveranciers en handelaar waren. Zij werden op het politiebureau alhier in gesloten en legden gisteravond een volledige bekentenis af, waarna zij weer op vrije voe ten gesteld werden. De tarwe was bestemd voor Rotterdam. Was er niets tusschen geko men, dan zou men aan deze ze ven zakken tarwe ongeveer 500 verdiend hebben. Jubaeum ds. M. v. d. Vis. Ds. M. v. d. Vis zal 9 Sep» tember a.s. 25 jaar predikant zijn. Op 9 September 1918 werd ds. v. d. Vis te Oude-Pekela bevestigd en sinds 11 Maart 1923 dient hij de Vrij Evange lische Gemeente te Goes, Vóór ds. van de Vis als predikant bevestigd werd, was hij, van 1913 af, werkzaam als evange list en daarna als zendeling onder Israël. Zoo werd in 1938, toen ds. v. d. Vis 15 jaar te Goes was, tevens kerkelijk her dacht, dat hij toen 25 jaar evan gelie-dienaar was. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk: 9.30 dr. Dankbaar, 6 ds. Korevaar. Ge ref. kerk: 10 en 5.30 ds. Bouma van Den Haag (H.A.). Geref. Gemeente: 9.30, 2 en 6 leesd. Evang. Gem. 10 en 6 ds. Vis. Vrijz. Godsdienstigea (Doopsgez. kerk)7.30 ds. Borgman. Leger des Heils (zaal Krijger): 10 Heiligings- dienst, 7.30 Verlossingssamen komst. Kapt. Westerhoff. Hoofdredacteur; J. C. Visser, Vlissln- gen; Algemeen redacteur: M. Geersè, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd Vlissingen en J. P. PU. Doorenbos, Middelburg: Gewestelijk nieuws: H. van Benthem, Goes en R. F. R. L. Sondag, Oostburg; Haagsch redacteur nr. J. C. de Wit; Advertentiechef: voor Mid delburg C. P. BuUs, voor Vlissingen: S. Rijkeboer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2