Sport Korfbal N.KJB. afd. Zeeland. Ie kl.: Blauw-Wit 1Madjoe 0—3; Volharding 1—Swift 1 1—0. 2e kl. A: Swift 3—S.S.S. 1 42. 2e kl. B: Vitesse—Volhar ding 2 20. Wedstrqdprogramma. Donderdag 2 Sept: le kl.: Swift 2—Swift 1; 3e kl, A: de ZeeuwenAnimo 2; Swift 4Thos 2. Zaterdag 4 Sept.; le kl.: Zeelandia 1Volharding 1; Blauw-Wit 1—Luctor 1; 2e kl. A: T.O.P.—Animo 1; 2e kl. B: Unitas 1Vitesse; Seolto 1 S.D.O.; 3e kl. A: Swift 5— Thos 1; 3e kl. B: S.V.H.— Tjoba; V.D.B.—Dios; Unitas 2 D.O.S. (N).; Luctor 2de Poel; 3e kl. C: Volharding 3 D.S.V.; S.V.K.Zeelandia 3; 3e kl. D: O.N.D.A.—D.O.S. 39 kL E: Eendracht 2W.H. S.; S.V.S.—Smerdiek; S.V.O.— I.V.O.Adsp.: T.O.P.—Seolto. ZeelandOen Haag. De Haagsche ploeg welke op 5 September a.s. te Goes te gen Zeeland uitkomt is als volgt samengesteld: 100 m. v. Osta en Neeleman; 300 m. Osendarp en Koppelle; 800 m. Pen en Boere; 1500 m. De Bruijn en De Roo; 3000 m. v. Rijn en Bouwens; Hoogspringen: Veenslra en Daling- hans; Vèrspringen: Roest en A. de Bruin; Discus: A. de Bruijn en Appel; Kogel: A. de Bruin en Spaans; Speer: Appel en Douleben; Ol. est. De Bruijn, Pen, Van Osta, Osendarp; 4 x 100 m. Neeleman, Pen, v. Osta, Osendarp. Dams: 100 m. E. Piel, M. Masslzo; hoog: H. Mastenbroek en E. Piel; Ver: H. Mastenbroek en Broekman; Discus: Bergman en G. Dahrs; Speer: Dahrs en Massizo; 4 x 100 m. Piel, Massizo, Masten broek, Dahrs. De Zeeuwsche ploeg ia als volgt samengesteld Heeren. 100 m. Nederlof en De Moor. 300 m. De Pagter en v. d. Vliet. S00 m. Hans Harting en J. Raben. 1500 m. Herman Harting en J. Pluljmers. 3000 m. H. Lacor en D. Duijnhouwer. Hoogspr. Slooves er Steendijk. Vèrspr. Nederlof en Heij- dens. Discus Grootjans en de Bliek. Kogelstooten Grootjans en de Bliek. Speerw. F. de Munck en Leuvelink. Ol.est. Wiegel, De Pagter, v. d. Vliet, De Moor. x 100 m Nederlof, y. d. Vliet, Op 't Hoff. de Pagter. Dames. 100 m N. Kareise en J. de Visser. Hoogspr. J. de Visser en P. Parent. Vèrspr. R. v. Oorschot _en N. Kareise. Discus R. v. Oor schot en N. de Pagter. Speer S. van Fraaijenhoven en R. v. Oorschot. 4 100 m. est. N. Kareise, J. de Visser, R. v. Oorschot en N. Westdorp. Z w e m m Zóó zwak? Inderdaad, zóó zwak en hulpeloos kunnen Uw naasten in het leven komen te staan indien gij nief tijdig zorgt voor een passende Levens verzekering bij „De Centrale". »DE CENTRALE vetiaekeht -we/vkwd Nede/Uanc) Rijnstraat 28, Den Haag A.Z.C. gehouden zwemwedstrijden zijn als volgt: 50 m. schoolslag meisjes 1113 jaar: 1. Jo Vonk, 2. O. Geelhoedt, 3. J. Geelhoedt. 50 m. schoolslag, meisjes 1113 jaar: 1. Annie le Feber, 2. Adriana van Oeveren, 3. Janna Geensen. 100 m. schoolslag heeren: 1. G. de Wit, 2. M. Mattelé, 3. P. Ver gouwe. 50 m. schoolslag meisjes 1416 jaar: 1. M. van Altena, 2. Corrie le Feber, 3. Greta de RuiJscher. 50 m. rugslag jongens 1416 Jaar: 1. M. Geensen, 2. Jaap Fanoij, 3. Jaap Dekker. m. rugslag jongens 1113 Jaar: 1. J. Pot, 2. C. Geelhoedt, 3. J. Geelhoedt. 100 m. rugslag heeren: 1. M. Jan sen, 2. P. Orlebeke, 3. N. de der. 50 m. borstcrawl Jongens 1416 Jaar: 1. M. Geensen, 2. Jo Schie- 3. Jaap Fanoij. m. vrije slag Jongens 810 Jaar: 1. Piet Knieriem, 2. Piet Ha melink, 3. Bram van Baal. 100 m. schoolslag dames: 1. N. Hüpscher, 2. B. van Meurs, 3. H. Dekker. 100 m. borstcrawl heeren: 1. P. Orlebeke, 2. M. Mattelê, 3. D. Jan sen. 25 m. schoolslag Jongens 810 jaar: 1. P. Hamelink, 2. T. Schie- Han Dansen, n. schoolslag meisjes 810 jaar: 1. Ella Fanoij, 2. Nellie le Feber, 3. Lieke van Oeveren. 50 m. vrije slag jongens 1113 ar: 1. K. van Drlel, 2. Jo Vonk, 3. C. Geelhoedt. Voor de „Ronde van Axel" start ten 13 dames en 26 heeren. De uit slag was als volgt: Dames: 1. van Meurs, 2. N. Hüpscher, 3. Dekker. Deze dames waren de vlugste zwemsters, die voor een prijs in aanmerking kwamen. De 5 eerst aankomende heeren waren: 1. P. Orlebeke, 2. M. Mat telé, 3. P. Vergouwe, 4. G. de Wit, 5. D. Jansen. Beperkt herstel der buitenlandsche sportbetrekklngen. De rtjksgevolmachtigde voor de sport, de beer H. van Groningen a Stuling, deelde den sportredaoteur van het A.N.P. mede, dat van soluut verbod van het onderhouden der buitenlandsche sportbetrekkingen, zooals wij dat gedurende geruimen tijd gekend hebben, thans geen sprake meer is. In overleg met het rijks commissariaat is in het belang van ons nationale sportleven bepaald, dat in beperkte mate onze beste nationale athleten in de gelegenheid zullen wor den gesteld zich buiten onze lands grenzen te begeven om hun krachten te meten met gelijkwaardige tegen standers. Ook de beroepsathleten zullen in de toekomst wederom contracten kun- aangaan met het buitenland, dus over de grenzen kunnen trekken, aldus in hun levensonderhoud te voor zien. Het betreft hier voornamelijk onze beroepsrenners en beroepsbok sers. Daarnaast zal men zich niet verzetten tegen het uitkomen van bui tenlandsche athleten (o.a. Belgische renners) in ons land, wanneer zij elders in het bezit zijn gekomen van een geldig visum voor ons land. Bij de ouderlijke woning is het 2-jarig dochter tje van den heer M. te Beerta bij het spelen in de gracht ge raakt en verdronken. Gemengd Nieuws De 46-jarige zaad handelaar J. ter Haar, wonen de te Dedemsvaart, reed, met zijn dochtertje achterop, op den motor onder Zuidwolde en kwam daar, in een scherpe bocht van den weg, in botsing met een vrachtauto van zijn eigen bedrijf De aanrijding kwam zoo hevig aan. dat Ter H. aan de gevolgen is overle den. Op de Jacob van Lennepkade te Amsterdam is een 62-jarige vrouw tijdens de duisternis te water geraakt en verdronken» Het 10-jarig doch- tertje van den heer J. Sch. te Joure is bij het spelen onder een melkauto geraakt en ge dood. Een bewoner van den Utrechtscheweg te Hilver sum, heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat uit zijn wo ning een koffertje, inhoudende sieraden en andere kostbaar heden tot een waarde van 15000, is gestolen. Zijn echt- fenoote had het koffertje met ostbaren inhoud des avonds in een kast opgeborgen, die afgesloten werd. Den volgen den morgen trof men de kast open en was het koffertje ver dwenen. Controleurs van den C. C. D. hebben in de om geving van Den Haag een in val gedaan in een groenten- pakhuis, waar een geheel ge slachte koe werd aangetroffen. De clandestiene slager was niet meer aanwezig, doch hij is bekend. Burgerlijke Stand RTTTHEM. Geboren: Laurus Jacobus, z. v. Hendrik den Dek ker en Margaretha Hillebrand; Elizabeth Johanna, d. v. Pau- lus Schout en Jacoba Pieter- nella Goedhart; Wemmara Pie- ternella, d. v. Harmen Driessen en Louise Jacoba van Houdt. Overleden: Lein van Keulen, 57 j., echtg. v. Lena den En gelsman; Lena den Engelsman, 57 j., echtg. van Lein van Keulen; Leintje Wilhelmina van Keulen, 14 j. Ondertrouwd: Adriaan Mal- jaars, 21 j., van Middelburg, en Martina Cornelia Geschiere, 20 j. 's-GRAVENBOLDER. Gebo ren: Marna Jacobi Adriana, d. v. J. Sinke en N. Bosman; Cornelia Adriana, d. v. J. B. Blok en E. de Dreu. Overleden: Johannis de Kos ter, 77 j., echtgen. van J. van Damme. Feuilleton DE MAN UIT DE WILDERNIS 31) door B. REEN. „O, h-heb ik je geraakt riep ze uit, terwijl ze Dek kers aankeek: dan viel haar blik op het colbertjasje dat hij nog steeds in zijn hand geklemd hield. Ze pakte het hem af en dezen keer liet hij los. Doezelig zag hij toe hoe zij opnieuw een lucifer aanstreek en een zwart jasje aan een onderzoek onderwierp. Op de een of andere wijze wist h\j wat ze zou gaan zeggen. „Het is van Dik!" bracht ze uit. HOOFDSTUK VI. Vreemde ontdekkingen. Van Dongen en De Kort troffen degenen, die met het onderzoek belast waren, in on gewoon opgewonden toestand aan, toen zij de meer genoem de opslagplaats binnen kwa men. Brigadier Martens kwam hen al bij de deur tegemoet. „Dit slaat het meeste van wat ik gezien heb en ik dacht, dat ik nogal tamelijk veel ge- .zien had," riep hij uit. „Het herinnert me aan een oude prent, die ik onlangs in han den kreeg van een middel- eeuwsche folterkamer. Komt u maar eens kijken." „Daarvoor komen we juist hier. Het vervelende met som migen van jullie is, dat jullie als aan den grond genageld lijken", mopperde De Kort, die langs den brigadier liep naar de plek, waar eenige agenten met lampen bij de deur naar een afgeschoten vertrek ston den. Dit was een kantoor ge weest, maar riu was de ruimte leeg, stoffig en versierd met spinnewebben. Gebroken ven sterruiten waren vervangen door lompen en de verbrijzel de ruit in de deur was bedekt met een reclame voor choco lade. Van Dongen, die D^ Kort op de hielen volgde, zag dit alles met vluggen blik, maar Martens vroeg opgewonden de aandacht voor een verzameling voorwerpen, die op een kleed midden op den vloer lagen. Van Dongen zag een uiterst geraffineerd type van een duimschroef, zooals men er buiten een museum zelden een aantreft, samen met andere duivelsche kwelinstrumenten. ,Zijn gezicht had een grimmige VLISSINGEN Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Gedurende Augustus werd de Lees zaal bezocht door 176 personen, t.w. 12 vrouwen en 164 mannen. Uit de Bibliotheek werden 2013 banden ge leend, t.w. 1319 Ned. romans, 378 studiewerken, 39 buitenl. romans en 277 kinderboeken. Aanwinsten. Romans: Christiansen, Do eenzame; Haalke, Gurrianna; Reck-Malleczewen, De rechter; van Rooy, Vader en zoon; de Vrankrlj- lcer, Frangois Caron; Yongden, Mi- pam. StudiewerkenAalders, Handboek der Ethiek. 1941; Boissevain en v. Ham, De kerk op den tweesprong. 1912; Tichelman en Wormser, Archi- pel-varia (1943); Leden, Drie Jaar onder de Canadeesc-he eskimo's, 1927; Brongersma, Opbouw van een cor poratieve staat, 1942; Otten, Machia- velli, 1941; Strömberg, De ziel van het Heelal, 1941; de Spot, Vlaam- sche zeevisschers, 1942; Helbig, Mees terwerken van de glasschilderkunst in de oude Nederlanden, 1941; Bllder- dijk, Dichterlijke zelfbeschrijving, 1943; Boutens, Gegeven keur, 1943; Ouwen- dijk, De weg is beter dan de her berg. Gevonden voorwerpen. De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat aan zijn: bureau als gevonden is gede poneerd: een Fransch paspoort, een dop van een vulpen, een sleu tel van een kast, een aanvraag formulier voor het Distributie bureau, een tasch met inhoud, een paar kinderklompjes, 2 Duitsche levensmiddelenkaarten en 3 ta baksbonnen, leesboek „Helden van het geloof", een houten kam en een rol Beldam's Expandoen dat inlichtingen zijn te bekomen omtrent ki'nderschoentje bij Van Overbeek, Abeelschezandweg 8 te Souburg; grijs pluchen karpetje .bij Pierens, Walstraat 1; zilveren damesring bij C. A. Everlein, Spui straat 52; drie zilverbonneu bij J. G. de Waard, Crocuslaan 8; blauw kinderbadpakje bij Vair Lindonck, Paul Krugerstraat 39bruine lede ren portemonnaïe met eenig geld en bonnen bij M- Joziasse. Hooge- weg 167; huissleutel bij J. Meijer, Kleine Markt 11; een zilverbon bij Weeland. Molenstr. 57; doublé schakelarmband bij M. Jobse, Hel- lebardierstraat 6; mantelband bij Stok, Scheldestraat 75; grijs wol len kindersokje bij P. F. Tanglie. Noordstraat 23; bruine gleufhoed bij Brandweerpost, C. Buskenstr. acht paar klompen bij P. H. Bos, Van Teijlihgenstraat 3, Souburg; portemonnaie, sigarettenkoker en bril bij J. P. Maas, Derdeweg 1, N.- en St Joosland; rood-bruine dameshandschoen bij W. Kommers, Steenhuisstraat 31; kruisje bij A. Klip, Nieuwstraat 6; passer met potlood bij J. van Belzen, Nieuw straat 15. Radioprogramma Vrijdag. Hilversum I. 414.4 M, 12.15 Ork. Masman. 12.45 Ber. 13.05 Tusschen de bedrijven. 15.00 Godsd. uitz. 15.30 Luisterspel. 16.30 Gram. 16.45 Ber. 17.00 Opera. 18.00 BNO. 18,05 Symph. ork. 18.45 Landbouw. 18.55 gram. 19.00 Ber. 19.10 Re portage. 19.15 De allemansgading. 22.00 Ber. 22.15 Gram. Hilversum 'I. 17.00 Gram. 19.00 Ber. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Gram. 20.15 Zwerven door Limburg. 20.40 Gram. 21.45 Avondwijding. 22.00 Ber. uitdrukking; toen hij enkele van die instrumenten nader he keek, want op sommige zat nog versch bloed. „Het is duidelijk, dat ze Henneman hier te pakken heb ben gehad", merkte De Kort op. „Ze hebben hem buiten opgevangen en hier naar toe gebracht om hem iets af te dwingen." „En hij stierf tijdens de kwellingen, omdat de marte lingen zelfs voor hem niet om te doorstaan waren. Ze brachten zijn lichaam vervol gens naar de steeg en waren dermate in paniekstemming, dat ze hun instrumenten in den steek lieten", voegde Van Dongen er aan toe. „Zoo zal het wel geweest zijn", gaf De Kort toe. „Maar waarom Waarom martelden ze hem?" Van Dongen gaf geen ant woord. Hij was naar een hoek van het vertrek geloopen, waar een aantal zakken lag. Hij zag, dat die zakken doordrenkt waren van bloed, en het waren bloedvlekken op den muur vlak bij, die zijn aandacht trokken. Hij liet er het licht van een electrische lantaren op schij nen en richtte zich dan tot De Kort, XWordt vervolgd.) MIDDELBURG Eieren van vijftig cent. De fruithandelaar P. J. al hier verkocht aan P. A. R., eveneens een Middelburger, 25 kippeneieren. Voor de eitjes vroeg de fruithandelaar 50 ct. per stuk, terwijl de vastgestel de prijs voor een ei 11% cent is. De economische dienst van de politie maakte tegen koo- per, zoowol als verkooper, proces-verbaal op. 25-jarig ambtsjubileum. Gisteren herdacht de opper wachtmeester der Ordepolitie de heer C. van Sluys, alhier, zijn 25-jarig ambtsjubileum. In de morgenuren complimen teerde de opperluitenant-com- mandant der Ordepolitie, die vergezeld was van een depu tatie uit het politiecorps, den jubilaris te zijnen huize. De jubileerende ambtenaar werd hierbij in welgekozen woorden door den commandant toege sproken. Als stoffelijk büjk van waardeering werd hem een huiskamerlamp aangebo den. Van de zijde van het ge meentebestuur kwam 'n schrif telijke gelukwensch binnen. Overigens heeft het dezen sympathieken ambtenaar gis teren niet aan belangstelling ontbroken. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zijn de navolgende voorwerpen gede poneerd: Een wit beenen mesje, een per soonsbewijs t.n.v. P. J. Visser* won. te Koudekerke, een huisleu tel, een zakboekje met persoons bewijs t.n.v J Joziasse. won. te Grjjpskerke, een duimstok, een bewijs van indiening t.n.v. Kerk- hove en Van Belzen, een sleutel, een zilveren armband, een lichte ceintuur, een sjaal, een boeken legger, een zijstuk van kinderle dikant, een dameshandschoen, een oud heerenrijwiel, eeir snoer ko raaltjes met drie roode steentjes,- een portem. met inh. en W.M, bonnen, een portem met inh en tramkaart, een persoonsbewijs t, n.v. De Rijke, won. te VUssingen-, een grijze ceintuur. Bij particulieren Bankbiljet, Postkantoor. L. Noordstraat; zil verbon, J. C. van Schaaks, L Giststraat 5; nikkelen polshorloge, Meijer, Nadorstweg 5; padvinders- riem, mevr. Huizi'nga, Spanjaard straat 49; hondenpenning 1943, Geers, Veersehesingel 276; wit- bruin hondje, Taswes, Bleek 9; damesportem. met inh. Goedbl-oed, Breeweg 2; huissleutel. E. van Mos, Molstraat 19; sierbroche, chef Uniewinkel, Lange Delft; geel kindertaschje, inh. portem. met inh. en zakdoek, C. Kool-e, Lange Viele 26; zonnebril in étui, J Ar- noldus. Houttuinen 12; portem. met inh. en sleuteltje, A Jeroni'- mus, Kinderdijk 48; verm. gouden medaillon, Sinke, St. Jansgang 4; portem. inh. bonnen, Joziasse, Breestraat 55; katoenen borstrok, Zwemschool, Havendijk; kleine hond met penning no. 281 Seroos- kerke, Oostkape'.-schestraat A 181; bruih kinderjasje, B. van Dort, Oud Arnem. voetpad 47contrl- butiekaart t n.v Krakeel te Vlis singen, R. Hoogesteger, St. Jan straat 27kinderportem, met Inh. C. J. Vermeulen, O.T. lager, ka mer 2, Verwerijstraat; portem. met inh., J Janse, Oude Vliss. weg 4; roode damesparapluie. Ce- vaal-, Veersche weg 138; girobiljet en verantwoordingsbiljetten t.n.v. Van Overbeeke, Schuijer, N. Vliss, weg 280zwarte poes, Hoek, L. Giststraat 30; blauwe portem. met inh., Noodziekenhuis, Veersche singel; ijzeren ketting, J. Joosse, Baanstraat 19; blauwe portem met ritssluiting inh. broekveer, I, Sinke, Lazarijstraat 2; houten broche, A. Teve'.-, Seissingel 3; bruine portem. met inh., Davidse, L. Giststraat 18; twee zilverbons, Wondergem, (bode), Oostkapelle 14; portem. inh. postzegels, Beef- tipg. Meidoornlaan 10; zilverbon. Dekker, Span-jaardstraat 20; zil veren kruisje, M Meertense, Mid delburgs wegje 8; roze babysokje, Vetter. Lange Viele 71; hemd -en borstrok, A. Poppe, Arnem Voet pad 38: zilverbon. N. Hooikamp, Lange Geere 29; zakmes, A. J. W. Matheijssen, Hofplein 18; zweep, B. van Luijk, St. Pïeterstraat; pa- rapluie, J de Rooü, Korte Geere 44; zilveren- armband, W. van Bo ven, Oud Arnem Voetpad 29; lichte falkonjas. De Jager (bak ker), Arnemuiden; bovenstuk van ijzeren hangladder. W Tinbergen. Bagijnhof 38; damesportem. met inh. J. W Biodina, St. Janstraat 6: beige kindersokje, J. Verhage, Kl. Vlaanderen 134. In-lichtingen aan het bureau van politie, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag,, .tusschen 18 en 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2