SEPTEMBER goed ^eiwed... ~17utsfihO' Burgerlijke Stand VLI3SINGEN. Geboren: Jo- hannes, z. v. C. y. cl Meule én J. J. C. Versprille. Getrouwd: J. v. d. Vaart, 22 J. en L. Jasperse, 21 j.; L. Cupido, 28 j. en M. Brasser, 27 j.; F. J. Lacor, 23 j. en S. Meerman, 22 j.; D. H. van Hoorn, 30 j. en E. Fröberg, 23 j.; W. Goossen, 25 j. en M. Marijs 23 j.; A. Henning, 26 j. en G. A. Soolsma, 22 j.; J. A. van Gemst, 33 j. en A. M. G. Benee, 30 j.; P. van Gemst, 25 j. en M. H. C. Be nee, 24 j.; H. Roersma, 23 j. en G. S. Jansens, 22 j. Overleden: H. Verhoeven, 47 j., vr. v. W. Saag; C. N. de Vries, 14 j.; P. v. d. San- de, 12 j.; X. A. de Visser, 46 1, m. v. N. Kooiman; S. van Boven, 27 j., vr. v. A. C. Rot tier; C. J. Ardewijn, 26 j„ ongeh.; W. J. Ardewijn, 52 j., m. v. C. Houchon; F. Beuke laar, 38 j., vr. v. W. W. de Bruin; A. v. d. Voorde, 55 1., m. v. G. de Rijk; G. de Rijk, 49 j., vr. v. A. v. d. Voor de; J. Sehouwenaar, 47 j., m. v. S. F. de Putter P. J. Sehouwenaar, 13 j.; K. Janse, 23 j., ongeh.; A. van der Hof, 28 3., ongeh.; M. Visser, 22 j., ongeh.; L. C. Fliers, 18 j., ongeh.; H. Schenkel, 2 j.; A. A. Schenkel, 4 j.; P. C. Deur- loo, 32 j., vr. v. L. J. Ver- couteren; P. Pleijte, 14 j.; L. K. Leijdekkers, 52 i., m. v. M, M. Clement; J. H. Leijdek kers, 29 j., m. v. E. J. Keer. semaker; J. Sohier, 23 j„ m. v. J. H. Leg dekkers; J. H. Leij dekkers, 24 j., ongeh.; C. A. Bomer, 40 j., m. v. G. Mesker; G. Goedegebure, 9 j.; D. Stroo, 42 j., m, v. J. E. Maas; P. Kortekaas, 57 m. v. L. P-. Louwerse; E. L. Kortekaas, 21 j., ongeh.; R. A. J. van Dun, 29 j., m. v. C. E. de Ca- luwé; L. F. FiUée, .32 j., vr. v. P. C. v. Egeraat; E. L. van Egeraat, 11 j.; C. de Plaa, 55 j., wed. v. W. H. Kimmel; W. D. Verkaart, 28 j., vr. v. J. Wijsman; W. J. P. Millenaar, 39 j., m. v. S. Verpoorte; S. Verpoorte, 35 j., wed. v. W. J. P. Millenaar; A. D. Millenaar, 11 j.; C. J. Stroo, 8 mnd.; D. M. Bordtelmann, 47 j., vr. v. F. W. Schwarz; P. J. van Die- rendonck, 50 j., m. v. J. J. Nijssen; M. Dekker. 48 j., vr. v. P. Joziasse; A. M. E. S'~ termans. 5 j.; J. J. Bomer, j., m. v. A. M. Koopman; B. C. Compeer, 56 j., m. v. M. C. Bos; A. Roelse. 39 j.. m. v. J. van Dijke; N. W. Zandee, 39 j., m. v. M. C. Rab; J. Boo gaard, 16 j.; J. J. Mesker 41 j., wed. v. J. v. d. Endt; J. J. v. d. Endt, 9 j.; C. M. Kunper, 36 j., m. v. J. A. Pieters; J. F. de Boog, 52 j., m. v. J. Stroo. OOSTKAPELLE. Geboren Jacomina, d. v. Adriaan Roose en Catharina van Pienbroek. Getrouwd: Jakobus Brasser, jm, 24 j. en Cornelia Schoe. jd. 22 j. ar; J. C. Visser. Vllssin- Sen: Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws; C. de Voogd Vllssingen en 1 P. Plu Doorenbus. Middelburg-; Gewestelijk nieuws: H. van Benthem, Goes en R. V. R. h. Bondag, Oostburg; HaagBcb redacteur mr. J. C. de Wit; Advertentiedhef: voor Mid delburg C. P. Buijs, voor Vlissingen: 8. RUkeboer. Kerk- en Schoolnieuws Nod. Herv. kerk. Benoemd; tot hulppred. te Abbekerk- Lambertschaag J. Kalis, theol. cand.; te Hengelo (O.) J. BiJle- veld, theol. cand.; te Kampen R. C. v. Putten, cand. en hulp pred. te Middelhamis; te Wie- ringermeer J. v. Wezep, theol. cand. Ned. Herv. Kerk. Drietal te V3aardingen (5e pred. pl.) E. E. de Looze te Hilversum, C. N. Langeveld te Nieuw Beyer- land, dr. M. H. A. L. H. van der Valk te Wijngaarden. Be roepen te Rotterdam-Feyen- oord dr. M. H. A. L. H. van der Valk. Geref. Gemeente. Beroepen te Werkendam M. Hofman te MoercapeUe, voorheen te Krab- bendgke. Afscheid ds. Raams. Zondag heeft ds. E. Raams, die 1 Sept. met emeritaat gaat, afscheid genomen van de Ned. Herv. gemeente te Hoek, welke hg 40 jaar heeft gediend. Voor dit afscheid be stond zeer groote belangstel ling. )s. Raams behandelde in zijn predikatie de derde bede uit het Onze Vader: „Uw wil geschiede, gelijk in den hemel, alzoo ook op aarde". Na de predikatie nam ds Raams afscheid van zijn ge meente. Ds. A. Vrylandt met emeritaat Ds. A. Vrijlandt, Ned. Herv. predikant te Biervliet, is per 29 December a.s. eervol eme ritaat verleend. Ds. Vrijlandt werd in 1904 candidaat in N. Brabant en werd 14 Mei 1905 te Terhome in het ambt be vestigd. In 1917 verwisselde hij deze gemeente met die van Sloehteren, om vervolgens op 23 Maart 1924 zijn intrede te doen bij zijn tegenwoordige ge meente. Ds. Weeda met emeritaat. Naar wij vernemen heeft dr.. W. H. Weeda, Ned. Herv. pre dikant te Oosterland, tegen 20 Dec. a.s. eervol emeritaat aan gevraagd. Dr. Willem Hendrik Weeda werd 1 Sept. 3(872 te Heinen- oord geboden. In 1899 candi daat geworden in Groningen, werd hg 4 Febr. 1900 te Cad- zand in zijn eerste gemeente bevestigd, waar hg intrede preekte met Neh. 2 20. Op 28 Juni 1908 deed dr. Weeda in trede in zijn tegenwoordige ge meente, spi'ekende over 1 Cor. 4 1, na tevoren .te zijn beves tigd door ds. C. Waardenburg. Dr. Weeda neemt in het ker kelijk leven in Zeeland een vooraanstaande plaats in. Hg maakte deel uit van de classi- cale besturen van Uzendgke en van Zierikzee en was 10 jaar kerkvisitator. Hij was vice-pre sident van het prov. kerkbe stuur van Zeeland, dat hg thans Gemengd Nieuws Twee jongelui, d ie; den trein hadden gemist, be gaven zich te voet van En schede naar Hengelo. In ver band met den spertijd volgden zg de route langs de spoorlijn. Dicht bij huis moesten zg een viaduct passeeren. Zij bemerk ten niet, dat tusschen de spoor lijnen een opening" was, waar door beiden vier meter om jaag stortten. De 18-jarige viel op een trottoirband en overleed kort daarna. De 19- jarige de V. weid met ernstige kwetsuren in het ziekenhuis Het VA jarig doch tertje van den heer H. M. te Oud Avereest is, toen de moe der even afwezig was om waschgoed op te hangen, in de teil met waschwater gevallen en verdronken. Een moeder van 48 en haar dochter van 18 jaar, te Amsterdam, zgn ge snapt bij het afgeven van ver- valsohts suikerbons aan een winkelier in de omgeving van den Amstelveenschen weg. In den winkel werd nog een étui gevonden met vervalschte sui kerbons, dat door één van de vrouwen was weggeworpen, toen zij zich ontdekt zagen. Op het moment, dat de re cherche in de woning van de aangehouden vrouwen een on derzoek ging instellen, verliet juist een zoon het huis met een koffer, inhoudende 27 kg. suiker. Een 18-jarige jongeman uit Eindhoven kwam toen hij bij het zwemmen een duik wilde nemen, zoo ongeluk kig met het hoofd op den bo dem terecht, dat hij een hals wervelfractuur opliep. Hg is aan de bekomen yerwondingen overleden. als secr. dient, terwijl hij ook lid is van de algenaeene synode der Ned. Herv. Kerk Ook maakt hg deel uit van het prov. college van toezicht in Zeeland. Theologische en literaire bij dragen verschenen van zijn hand in Stemmen voor Waar heid en Vrede, Stemmen des Trjds, Theol. Studiën en in de Nieuw Theol Studiën. Verder was hg eindredacteur van de Zierikzeesche Kerkbode. Dr. Weeda is ook lid van het Zeeuwsch genootschap der We tenschappen. De Ned. Herv. predikanten dr. J. Riemens te Leiden, ds. Tj. Tak te Zevenhuizèn en ds. J. C. C. Trill aard te Zwijn- drecht hebben tegen het einde des jaars bij het prov. kerkbe stuur van Zuid-Holland eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Tak diende «a. de gemeente van Nieuw- en St. Joosland. MIDDELBURG Een onvejrbeterlgke. De Tilburgsche politie heeft aan den commandant van de ordepolitie alhier voorgeleid .J. J. de V.. een commissionnair, die reeds verschillende malen met de politie in aanraking is geweest. Hg heeft zich weer aan diefstal schuldig gemaakt. Ditmaal was zijn zuster de be nadeelde. De y. zit in het poli tiebureau opgesloten. Die Amsterdamsche Bank. Het kantoorgebouw van de Amsterdamsche Bank, dat op de Markt herbouwd is, is thans hoewel reeds eenigen tijd in gebruik, eerst zoover in ge reedheid gekomen, dat bet be zichtigd kon worden. Het interieur van dit ruime pand, welks gevel in architec tuur aangepast is bij het te herbouwen Stadhuis, is zeer smaakvol en doelmatig. Door een draaideur Komt men in ■n ruime hal, waarop het .kantoor uit ziet. Dit kantoor is «eer groot en licht. Aan de voorzijde van het ge bouw ligt het privé-kantoor van de directeuren en een spreekkamer. Ook naast het kantoor is een spreek kamer [gebouwd. Achter het kantoor bevinden zich de toiletten en garde robe. Onder den grond vindt men het belangrtlkste gedeelte van het kan toorgebouw, de kluis. Deze kluis is volgens de modernste methoden ge bouwd en wordt afgesloten met eer deur van 4000 kg. In het ondergrond- sche gedeelte van het gebouw bevin den zich voorts couponkamers en ar chiefruimten. Een geriefelijke woning beslaat de bovenverdieping. Gescheiden van het 'hoofdgebouw door een tuin, is de conciërgewoning gebouwd. Deze wo ning is nog niet geheel klaar. Id het kantoorgebouw zelf moeten ook nog verscheidene werkzaamheden ver richt worden. GOES Het eervol ontslag; aan ir. Reedijk. Zooale gisteren reeds gemeld, is aan ir. C. Reedijk te Goes, eervol ontslag verleend omdat hij onze provincie gaat verla ten. Ir. Reedijk is namelijk per 1 Sept. benoemd tot ingenieur en hoofd van dienst bij het Heemraadschap de Wieringer- meer. Ir. Reedijk werd in Febr. 1930 tot ingenieur bij den Prov. Waterstaat benoemd. Hij ver richtte in den loop der jaren belangrijk werk, zooals op het gebied der samenvoeging van polders, de verbetering der aanlegplaatsen der provinciale booten op de Wester Schelde, terwijl Hg ook het ontwerp maakte voor de Noord Beve- landsehe brug. Ir. Reedijk is ook eenige jaren lid van den gemeenteraad van Goes geweest en regent van het Weeshuis te Goes. Vrijdag a.s. geeft de har monie „Euphonia", onder lei ding van den heer P. de Rooij, haar achtste en laatste con cert in dit seizoen. Feuilleton DE MAN UIT DE wildernis door B. REEN. 30) „Vreemd", begon Dekkers. ,.z'n bediende is altijd thuis." Hij stak zgn hand uit naar de brievenbus om daar door te kunnen kgken en ontdekte dat de deur open stond. .Hallo, Dik ben je thuis?" riep hij vroolgk uit, terwijl hij de deur verder open duwde en de vestibule binnen k-eek. „Dik!" riep Lucy. Er kwam geen antwoord uit de duisternis. Dekkers liep de vestibule binnen en tastte! langs den muur naar het licht knopje, doch stond dan plot-1 seling stil. Op dat oogenblik het licht op het trappor- buiten uit. Volkomen duisternis omhulde hen. Dekkers draaide het knopje om, dat hij intusschen gevon den had, maar het werd niet licht. ..Kortsluiting", mompelde Lucy achter hem. „Dat komt er odk nog bg!" Maar DskkerB gaf geen ant- wooud. Hij kneep haar in haar hand als om te beduiden dat ze stil moest zijn. Bewe gingloos, tot het uiterste ge spannen, luisterden zg. Dekkers ontdekte, dat zgn eerste indruk niet verkeerd was geweest: ergens voor hem in de duisternis ademde iemand zwaar- Hrj was de meening toege daan, dat, wie bet ook was. de persoon zich bevond achter de gedeeltelijk gesloten deur van de kamer aan den ande ren kant van de kleine ves tibule. Hij balde zgn vuisten uit voorzorg en het speet hem, dat hij geen schietwapen had meegenomen, toen hij van avond uit was gegaan om de lezing van Joop Henneman bij te wonen. Dan sloop hg vocfr- uit. Hij had den afstand niet verkeerd geschat. Zijn hand vond de deur juist waar hij zich die had gedacht, dan vloog de deur open. De vuist van zgn andere hand schoot uit en raakte een mensohelgk hoofd. Hg hoorde een verrassenden uitroep, dan viel een kolos sale figuur hem aan, vech tend als een maniak. Dekkers greep den kraag van een jas beetj maar zijn tegenstander was zoo sterk als een os. De inspecteur besefte, dat hg te veel hooi op zijn vork had genomen. Hij probeerde een zoodanigen stand in te nemen, dat hg gelegenheid zou krg- gen den ander knock-out te Maar iets suisde door de lucht en hij voelde een hevi- gen slag op zijn hoofd. Hrj deinsde terug, knikte met zgn knieën, maar hield zich stevig vast aan den jaskraag. Vuisten troffen hem in zijn gezicht, maar ofschoon hij duizelde hij gaf geen krimp. Dan wist zgn tegenstander zich met een handige bewe ging van zijn jasje te ont doen. bet kleedingstuk in zgn handen achter latend. Uit de richting van de deur schreeuw de Lucy: dan klonken voet stappen die snel verdwenen. Dekkers zonk op zijn knie- en, maar op de een of andere manier wist hij bij kennis te blijven. Een lichtschijnsel doorboor de de duisternis: Lucy had lu cifers gevonden. Aan haar voeten lag het telefoontoe stel. (Wordt vervolgd). VLISSINGEN De regeling van den vischverkoop. Sinds enkele weken is de van gemeentewege ingestelde regeling van den vischverkoop van kracht. Hoewel -de uitvoe ring van deze regeling geens zins gemakkelijk is, o.m. ten aanzien van het bepalen van het aantal pp te roepen perso nen, dit in verband met de wisselvalligheid van de vang sten, kan in het algemeen toch gezegd worden dat de ver koop thans goed verloopt. Tengevolge van de minder goede medewerking van het publiek is echter op enkele punten van de oorspronkelijk opgezette regeling teruggeko men moeten worden. Daar het afhalen van de knipkaarten geheel vrijwillig geschiedde, mag toch verwacht worden dat de betrokken personen ook in teresse voor deze wgze van verdeeling van de bschikbare visch hebben. De eerste dagen is echter gebleken dat meer dan 50 pet. van de voor eiken dag opgeroepen personen niet verschenen! Daar aanvankelijk steeds van numero één af be gonnen werd, om degenen die cm een of andere reden op den voor hem aangewezen dag niet konden verschijnen, alsnog in de gelegenheid te stellen hun portie visch te betrekken, werd het uitermate lastig te bepalen hoeveel nieuwe num mers moesten worden opgeroe pen. Daarom is nader besloten voortaan slechts 2 dagen de zelfde nummers op te roepen. Bijv. den eersten dag van 1500, den tweeden dag van 11000 en den derden dag van 509—1500. Is men op een van de twee aangewezen -dagen niet ver schenen, dan vervalt onher roepelijk de beurt en kan op de in deze periode geldige letter van de knipkaart, geen visch meer worden betrokken. Naar wg nog vernemen, zal bii den aanvang van den ver koop op een nieuwe letter het „rantsoen" worden verhoogd van 250 tot 500 gram per per soon. Het minimum van 500 gram zal worden gehandhaafd, terwijl gezinnen tot 10 per sonen maximum 3 kg. en bo ven de 10 personen maximum 4 kg. zullen kunnen koopen. Uiteraard zullen dan natuur lijk minder personen tegelijk kunnen worden opgeroepen, zoodat langer op de toerbeurt gewacht moet worden. De uit voering van de regeling wordt hiermede echter vergemakke lijkt, terwijl het publiek een gang minder naar 't De Ruy- terplein behoeft te maken en dus ook minder moet staan •wachten. Zooals men uit bovenstaande dus ziet, is bet zaak goed op te letten wanneer men aan de beurt is. Op verschillende plaatsen wordt dit bekend ge maakt. Is men te laat, dan grijpt men er onherroepelijk naast. - In de kolenmijnen van Wales zjjn verscheidene dui zenden mijnwerkers in staking gegaan. 30 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2