i vpeiict B 6 a Sport Zal de voetbal ook in Zeeland rollen? De voetbalcompetitie in Zee land heeft vorig jaar met tal van moeilijkheden te kampen gehad, welke haar oorzaak vonden in de bijzondere om standigheden. We herinneren slechts aan de verkeerspro blemen en de verschillende terreinkwesties. Nu voor Zondag a.s. een na genoeg volledig competitie programma voor Zeeland is vastgesteld, vraagt men zich af of de vele, soms bijna on overkomelijke bezwaren van het afgeloopen seizoen, thans zijn opgeheven. Niets lijkt ons minder waar. Integendeel, de omstandigheden zullen, vooral voor Walcheren, o.L een ern stig beletsel vormen, voor het verspelen van een normale competitie. De velden zijn in slechten staat en vooral de laatste weken is het zeer moeilijk geworden ze alle te gebruiken. De verkeersmoei lijkheden zijn bovendien een ernstige handicap. Ook de in de Zeeuwsche klasse ingedeelde West-Bra- bantsche clubs blijken weinig voor de reizen naar Zeeland te gevoelen. Reeds hebben Al liance en R.B.C. gezamenlijk een verzoek tot den bond ge richt om een oplossing in deze kwestie te vinden. Ook Dosko heeft een protest ingediend. Naar ons ter oore komt zullen ook de Walchersche clubbesturen tezamen de moei lijkheden bespreken om een definitieve houding in deze wel uiterst moeilijke kwestie te verkrijgen. Het eventueel niet deelnemen aan de compe titie zou zeker een ernstige terugslag op het toch al niet te hooge Zeeuwsche spelpeil tot gevolg hebben. Het is dan ook te hopen, dat men een dragelijke oplossing zal weten te verkrijgen. Zeeuwsche Kampioenschappen. Zondag a.s. vinden te Goes de wedstrijden om het kam pioenschap van Zeeland 2e deel plaats. Laatste Berichten De toestand van koning Boris. Over den gezondheidstoestand van koning Boris is gisteren te 16 uur het volgende com muniqué uitgegeven: „Slot Sofia, 27 Aug. Eenige dagen geleden is Z.M. de Ko ning plotseling ziek geworden. Zijn ziekte was van den aan vang af zeer ernstig. Er deden zich ook verschillende schom melingen voor in den toestand van den doorluchten patiënt. De ziekte was bijtijds en met zekerheid door het consult der dokters herkend. Een verbete ring in den toestand van den koning, die heden is ingetre den, geeft aanleiding tot de hoop, dat, wanneer zich geen verdere complicaties voordoen, het gevaar voor het oogenblik als geweken kan worden be schouwd". Het communiqué was getee- kend door den hofarts, dr. Daskalof. JJAATCORSETTEN Onze conetières bezoeken tl, zon der verplichting, gaarne door geheel Nederland. /AH BAERLESTR. 156, TEL. 62054, A'DAM-2 wordt nog iteedi uit goede grondstoffen vervaardigd en Is daarom een Ideale zeep voor Uw kinderen. Vraag daarom op Uw toilatzaepbonnan klnderzcep van de Geldige bonnen voor voedingsmiddelen 22 Aug. t.m. 4 September. 35 cn 36A Brood 4 rts. Brood of gebak 35 en 36 B Brood 1 rts. Brood of gebak 35 en 36 Beschuit 1 rts. Brood. gebak of beschuit. 636 en 637 Algemeen 1 rts. Brood, gebak of bloem. 638 Algem. 125 gr. Gemengd Meel. 639 Algem. 125 gr. Gort. 640 Algem. 1 rts. Vervangings middelen. 35 A Kind.voeds. 250 gr. Gort. 35 B Kind.voeds. 250 gr. Rijst. 34 A Boter i/, rts. Boter. 34 B Boter i/9 rts. Margarine. 641 Algem. 150 gr. Kaas. 35 en 36 Melk 1% 1 Melkt. 35 en 36 Taptem. 1% 1 Taptem. 35 en 36 Aardappelen V/9 kg Aardappelen. 35 en 36 Toeslag 1 kg Aardapp. 642 Algem. 2 kg Aardapp. 643 Algem. 250 gr. Jam. 644 Algemeen 500 gr. Suiker. 35 Versnaper. 100 gr. Suikerw. 85 Tabak 1 rts. Tabaksw. 36 Tabak 1 rts. Sigaren. Geldige bonnen voor diverse artikelen. 15 t.m. 19 B.V. t.m. 31 Dec. 1 eenh. brandstof. 11 .t.m. 14 KF t.m. 30 April '44: 1 eenh. brandstof. 1 t.m. 31 Aug. 623 Algem. 1 rts. eenbeidszeep. X-eenheidszeep 1 rts. 624 Waschpoeder 1 rts. X-wasohpoeder 1 rts. X-toiletzecp 1 rts. Bon 32 boter blijft geldig t.m. 7 September. Eerstvolgende bonaanwijzing: Vervangingsmiddelen en Kofflesur- rogaat op 19 September. Vermicelli, Chocolade en overige artikelen op 5 Sept. Korte Predikatie. EZAU UI. Mèt God is ons leven vol, zon der God is het leeg. Dat heeft Ezau in zijn leven éénmaal ge zien. Het was, toen 't bedrog van Jacob werd ontdekt. Als Jacob den zegen van zijn blin den vader heeft gestolen, door zich aan hem voor te doen als Ezau. Deze is wild gaan jagen voor zijn vader. Als hij dan thuiskomt, argeloos: Vader, hier ben ik; sta op, eet, en zegen mijDan staat de oude blinde man wankelend op..... hulpeloos bewegen zijn handen: Wie zijt gij- Wel, Ezau natuur lijk!.... Maar wie.... was dan.... zoojuist.... hier..... en ik heb hem gezegend... ,Als Ezau de woorden zijns vaders hoorde, zoo schreeuwde hij met een grooten en bitteren schreeuw, gansch zeer. en hij zeide tot zijn vader: Zegen mij, ook mij, mijn vader!" Dat is de schreeuw om de leegte, de groote leegte die zich om een mensch toesluit, bo ven, onder, rondom.... de leegte zonder Qod. Als ge een moderne Ezau in dezen gemoedstoestand vermoedt, ga dan naast hem staan en breng hem bij Jezus. Want dat is zijn eenige redding. Daar is de hand, die iemand in de leegte vast grijpt en hem op de knieën dwingt. Want alleen geknield zal een mensch de leegte vol zien worden van Vaderliefde en Va derzorg. Echter.... bij Ezaii was dat mo ment van helderziendheid spoedig weggewerkt. Hij knielt niet, maar werpt zich in zijn gevoelens van rancune ten opzichte van zijn leelijken broer die hem dit ge daan heeft. Hij zint op wraak en op moord. Ook dit is spoedig weer over, want Ezau is niet haatdragend. Maar 't kwam hem juist te stade om het knielen te ontgaan. Want het is een zwaar ding voor een Ezau-nafuur om te knielen en schuld te belijden. Maar niemand wordt gered, die niet zijn schuld beleed voor God. Zoo brengt dit ééne moment van helderziendheid aan Ezau aeen omkeer. Het is verloren. Voor immer? F. Besluiten, benoemingen enz Aan het examen vakbe kwaamheid voor schilders werd van den cursus aan de Am bachtsschool te Goes dit jaar door 9 candidaten deel geno men. Hiervan slaagden W. M. Bervaes te Halsteren, M. J. Haartsen te Kruiningen, H. van Iwaarden te Rilland-Bath, P. J. van Stee te Goes, P. A. Trimpe te Kloetinge en A. M. Polderman te Krabbendijke, terwijl 2 candidaten in de ge legenheid werden gesteld vol gend jaar te herhalen en 1 candidaat werd afgewezen. GOES Uit het politierapport. Wegens het onvoldoende ver duisteren. van hun woning werden bekeurd M. E. v. d. S. en W. F. den H., terwijl P. J. G., G. P. en C. D. voor de zelfde overtreding een poliüo- neele waarschuwing kregen. Tegen E. M. te Kruiningen werd proces verbaal opge maakt, omdat hij met zijn auto bij een haltebord niet stopte. De wielrjjdster H. S. kreeg een politioneele waarschuwing, omdat zij bij het veranderen van richting dit niet te ken: nen gaf. W. K. te Kapelle werd ge verbaliseerd, omdat hij zijn persoonsbewijs niet kon too- nen. Een gelukkig© ontdekking. Twee agenten, die gister avond de verduistering con troleerden. ontdekten onge woon lichtschijnsel in het pak huis van A. de W. aan de M. Smallegangebuurt. Bij na der onderzoek bleek dat dit afkomstig was van eenige brandende kleedingstukken, die in het pakhuis op een kar lagen. De eigenaar werd ge waarschuwd en spoedig was het geval met eenige emmers water gebluscht. Het vuur is waarschijnlijk ontstaan door dat een .dochter van de W., die nog met donker in het pakhuis geweest was, een lu cifer achteloos heeft wegge worpen. Predikbeurten. Ned. Herv. kerk: 9.30 ds. Korevaar, 6 ds. Bons. Geref. kerk 10.15 en 5.30 ds. Den Boeft, van R'dam. Geref. ge meente: 9.30, 2 enöleesdienst; Woensdag 7.30 ds. Honkoop, van Den Haag. Vrij Evang. gemeente: 10 en 6 ds. v. d. Vis. Doopsgez. gemeente: 10 mej. dr. Bakker. Burgerlijke Stand GOES. Overleden: Bemar- dus Laurentius Vermeule, 3 j. (te Ovezande); Comelis Ars, 69 j., echtg. van Jacomina de Jonge. Getrouwd: Frederik Priester, 27 j. en Pietemella Jacoba Martina de Nooijer, 23 j. Kerk- en Schoolnieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tiel (le vaca ture) G. Oldeman te Culem- borg; (2e vacature) C. D. Moulijn te Blija. Aangenomen de benoeming tot hulpprediker te Nijehaske- Haskerdijken, P. Dijkstra, cand. te Huizum. Feuilleton DE MAN UIT DE WILDERNIS 27) door B. REEN. „Jij hebt meneer Van Dalen een boodschap overgebracht" voegde Dekkers den chausseur toe. „Ja meneer, hij werd aan de telefoon gevraagd." „Wat voor boodschap was het? Dat is van veel belang," De jongen keek verwonderd, maar aarzelde niet te ant woorden. „Een eigenlijke boodschap was het niet, meneer. Een mannenstem vroeg of meneer Van Dalen hier was. Ik be gon te vragen met wien ik sprak, maar hij zei, dat ik me neer Van Dalen heel vlug aan de telefoon moest roepen. Dus ging ik hem halen". „Herkende je die stem niet?" „Neen, meneer Dekkers. De lijn was erg onduidelijk." „Waar heeft meneer Van Dalen de telefoon aangeno men?" vroeg Dekkers verder. De chausseur bracht hem naar een van de telefoonhok jes in den hoek van de hal |en het eerste wat Dekkers zag, was dat de hoorn niet op den haak lag. Dekkers belde de telefoon centrale op en werd met den chef verbonden, noemde zrjn naam en een codenummer, dat een voorrecht van commissa ris Van Dongen was, cn alle mogelijke medewerking van de telefoon-autoritei ten verze kerde tijdens een onderzoek. „Welke gesprekken zijn er sinds kwart voor tien aan dit nummer doorgegeven?" infor meerde de inspecteur. „Ik heb zoojuist in deze cel den hoorn van den haak gevonden en ik heb reden om aan te nemen, dat de cel in dezen toestand werd achtergelaten na het ge sprek dat ik wil achterhalen. Misschien kan u dat op weg helpen." Na eenige oogenblikken kreeg hij te hooren, dat de Maatschappij was opgebeld uit een publieke telefooncel op den hoek van de Marokkostraat in Katendrecht en dat na het ge sprek aan beide kanten de hoorn niet op den haak was gelegd. „Daar boft u bij, meneer Dekkers", merkte de chef van de telefooncentrale op, „want deze omstandigheid heeft ons in staat gesteld om het ge sprek voor u op te sporen." „Dank u", antwoordde Dek kers. „We zullen hopen, dat dit het gesprek was dat ik noodig heb." Hij ging naar Lucy terug, die met spanning op hem stond te wachten. „Vreemd", merkte Dekkers op. „Het was een gesprek uit een cel in Katendrecht en Hen- neman ging in Katendrecht aan land. Dat kan een scha kel zijn. Maar ik zie nog niet waar dit alles ons heen voert". „Naar Katendrecht", was Lucy van meening. „Ik ga Dik achterna, al moest ik er heql Rotterdam voor doorkruisen „Maar het feit, dat hij op gebeld werd uit een telefoon cel in Katendrecht, bewijst nog niet, dat hij daar heen ging", merkte Dekkers op. „Als hij hier vandaan ging om den- gene te ontmoeten, die hem op belde, dan kan er overal in of buiten Rotterdam een af spraak zijn gemaakt. Be- heersch je een oogenblik, Lucy, en laten we probeeren dit ge val kalm onder oogen te zien. Dik heeft kamers hier in Rot terdam, laten we dus eerst daar heen gaan". XWordt vervolgd). Verduisteren van 29 Aug.4 Sept. 3 van 20.30 tot 06.45 u. De maan komt Zondag op te 5.01 en gaat onder te 20.16. VLISSINGEN Onderwijs. Volgens officieel© publicatie brengt de burgemeester van Vlissingetn ter kennis van be langhebbenden, dat de lessen aan de openbare U.L.O.-school zullen aanvangen op Woens dag 1 September a.s. te Mid delburg; die voor de Avond school voor Nijverheidsonder wijs op Woensdag 15 Septem ber a.s. in het gebouw der Ambachtschool te Middelburg en die voor de Gem. Handels avondschool op Woensdag 1 September in het Gymnasium te Middelburg. Apotheek. Van heden tot en met vol gende week Vrijdag is des avonds en 's nachts en den geheelen Zondag de apotheek geopend van de fa. Engering, Scheldéstraat 63. Predikbeurten. Geref. kerk. 9.30 en 5.30 ds. Meijnhout. Evang, Luth. kerk en Doopa- wïz. gem.: 10 da De Boer. Chr. Geref. kerk: 9.30 en 5 ds. Geels. Geref. gemeente: 9.30 (Glacisstr.), 2 en 6 (Luth. kerk), ds. Visser (2 u. H. Av.) MIDDELBURG Predikbeurten. Ned. Herv. kerk ('t Zand) 10 dr. Beekenkamp, 7 dhr. v. d. Meulen. invang. Luth. kerk: 10 u. ds. Nolte (1 Sam. 30 6b)Geref. gemeente: 9.30. 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. kerk: 10 (Rom. 4 18a) en 3 (Mag men kinderen doopen?) prof. G. Wisse. Ver. v. Vrijt Herv.: 10 ds. Ninck Blok te Brouwershaven, (Doopsgez kerk). Geref. Bond: 2.30 ea 6.30 u. ds. Haring van Gies- sendam (Luth. kerk). Geref. kerk in H. V.: 10 en 5 u. ds. Hasper. Waalsche gemeente: av. 7 u. ds. Blommaert (Doops gez. kerk). Leger des Heils: 10 Hedigings- dienst, 7.30 Heiligingsbijeenkomst. Adj. Kooistra. Apotheek. In de week van 28 Aug. tot 4 Sept. is des nachts en des Zondags den geheelen dag ge opend de apotheek van Van de Garde in de Noordstraat. 5 "2 «K «i 38 0 Radioprogramma Zondag. Hilersum I. 7.30 Gram. 8.00 Causerie, 8.30 Gram. 9.00 Ber. 15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Klankbeeld. 10.30 Concert. 11.00 Viool en orgel. 11.30 SS. 11.40 Mar- schen. 11.50 Neerlands stem van het front 12.00 Ber. en actueel praatje. 12 15 Orgel. 12.45 Causerie. 13.00 Trio. 13.30 Schijnwerper. 14.00 Ka- merork. 15,00 Luisterspel. 15.30 Gram. 15.40 Reportage. 16.30 Ork. Masman. 16.45 Verv. reportage. 16,50 Ork. Masman. 17.00 Cabaret. 17.30 Melodieën 17.55 Verv. report. 18.05 Melodieën 18.15 Ned. Volksklanken. .00 Ber. 19,10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport. 19.30 Viool en plano. 20.00 Fragm. opera „Aïda". 20.40 Kamermuziek. 21.05 3e Acte opera „Tannh&user", 22.00 Ber. 22.15 Gram. Hllveraum II. 10.00 Godsd. ultz. 11.00 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Arau- semcntsork. 13.00 Toespraak. 13.15 Gram. 13.00 Ork. Glahé. 11.00 Voor de jeugd. 14.30 Balletmuz. 15.15 Gram. 16.00 Klassiek conc. 17.30 Luisterspel. 18.00 Gram. 18.15 Zie Hilv. I. 19.00 Ber. 19.10 Gram. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Liedjes. 21.00 Gram, 21.45 Avondwijding. 22.00 Ber.. Hoofdredacteur: J. C. Visser. VHssln- gen; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd Vliasingen en J. P. Ph. Doorenbos, Middelburg: Gewestelijk nieuws: H. van Bcnthem, Goes en R. F. H. L. Sondag, Oostburg; Haagsch redacteur mr. J. C. de Wit; Advertentiechef: voor Mid delburg C. P. Bugs, voor Vlissingen: Rijkcboer. 0» s "3 o 0 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2