VET E E ra I» O lb O CO e T3 a o JC M O "O O "o JS a 0) CS O c c CU JX OJ u -O O O JA 03 G fc- G3 Verduisteren van 15 t/m 21 Aug. van 21.00—6.15. De maan gaat morgen te 9.41 onder en komt te 22.35 op. x 5 ■S-L c»S UIT DE PROVINCIE Walcher«n Hazardspelers betrapt. O. EN W. SOUBURG. Za terdagavond laat deed de ma rechaussee een inval in een café aar de Vlissingschc straat alhier, daar vermoed werd, dat hier gegokt werd. Een 16-tal personen uit Souburg, Vlissingen en van elders werd aangetroffen. Zij hielden zich bezig met een hazardspel, het z.g. bikkelen of griezelen. In de pot werd een bedrag van ca! 260 aangetroffen. Tegen den caféhouder G. werd pro ces-verbaal opgemaakt, we gens het gelegenheid geven tot hazardspel, terwijl ook de spelers werden bekeurd. Na verhoor zijn allen in vrijheid gesteld. Zilveren jubileum Meisjesvereeniging. ST. LAURENS. In den Zon dagavonddienst der Ned. Herv. kerk heeft hulpprediker ds. Van Voorst Vader het 25- jarig bestaan van de Meisjes vereeniging „Dient elkander door de liefde" herdacht. Hij begon met te zeggen, niet bij elkander te zijn gekomen om rnenschen te danken, maar God, tot Wien wij bidden, dat! Hij het werk van deze veree- niging en van het geheele verbond wil zegenen. Tegen het einde van den vorigen oor log werd de vereeniging door wijlen mevrouw Van 't Hoff. Scherer opgerichtnegen ja ren mocht zrj de vereeniging met al haar liefde besturen. Na haar overlijden ontstond een crisis; God liet de veree niging echter niet los; Hij wees een nieuwe leidster aan in mej. BommeljéWisse, die deze functie nu 16 jaren ver vult. Groote feiten zijn niet aan te wijzen, want de. veree niging werkt in stilte voorde armen. Belangrijk was het jaar 1933 toen ie jeugdclub aan de vereeniging werd toe gevoegd. Aan de hand van Lucas 8 vers 3 „en vele an deren (vrouwen) die Hem dienden van hare goederen" sprak de predikant over twis tende en dienende vrouwen. Tot de laatste moeten wij be- hooren en de liefde kennen zooals God is. In het Christe lijk jeugdwerk komt Christus tot ons. De roeping is dan ook Christus en den naaste te dienen Zuid-Beveland Centralisatie van Openbare Werken op Zuid- en Noord-Beveland. Naar wij vernemen is er een regeling in voorbereiding om ook op Zuid- en Noord- Beveland de diensten van ge meente-werken der diverse ge meenten tot één centralen dienst te Goes te combineeren. Vermoedelijk zullen de bei de eilanden daartoe in een viertal districten worden ver deeld, in elk waarvan een op zichter zal worden gestation- neerd. Bezoek wnd. Commissaris dei- Provincie. De wnd. Commissaris der Provincie Zeeland bezoekt 24 Augustus a.s. de gemeenten 's Heerenhoek en Borssele. Handboogsport. Zondag hield de Bond van Zuid-Bevelandsche handboog schutters op „den Doel" zijn jaarlgksche bondsschieting op het terrein van den heer M. C. Baarends te Goes, „St. Se>- bastiaan" van Ierseke behaal de met zijn viertal de meeste punten en daarmede den len prijs en den wisselbeker. Op de vrije baan behaalde de heer M. van Stee van „Jacoba van Beieren" te Goes den len prijs, Gebruik schoollokalen. YERSEKE. De burgemees- ster heeft besloten voortaan in aanmerking komende school lokalen gratis ter beschikking ts stellen van de diverse ver- eenigingen, cursussen of cor poraties. Voor schoonmaak kosten moet echter een be paald bedrag worden betaald, terwijl ook de werkelijke kos ten van verlichting en ver warming moeten worden ver goed. Het zilveren Priesterfeest van Pastoor Clarijs. YERSEKE. Zaterdag en Zondag vond de viering van het zilveren priesterfeest van pastoor Clarijs plaats .Zater dagavond vond in den tuin van de pastorie een bijeen komst plaats waarin een lid van het kerkbestuur 't woord voerde. Een bruidje bood bloe men aan terwijl de Maria-con- gregatie een welkomstlied zong. In de kerk heeft een Pater vervolgens een korte toespraak gehouden tijdens het Lof, waarbij hg een hoofd altaar en marmeren commu niebanken als geschenk van de parochie overdroeg. Zondag werd het feit kerkelijk ge vierd. Des middags werd een druk bezochte receptie gehou den. Been gebroken. RILLAND BATH. De arbei der M. L. heeft tijdens oogst- workzaamheden in de Bath- polders, bij het lossen van wa gens een zijner beenen gebro ken. De man is naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom overgebracht. Zeeuwsch-Vlaanderen Gaaischicting. BRESKENS. Zondagmiddag werd op den dijk, nabij hotel Roest een druk bezochte wed strijd in het gaaischieten ge houden, georganiseerd door de Bommen op Parijsche voorsteden. EngelschAmerikaansche vlieg tuigen hebben Maandagoch tend een aanval gedaan op Pa rk's. Van groote hoogte lieten zij talrijke bommen vallen op de voorsteden. Tot dusver heeft men 75 dooden en 87 ge wonden geteld. Vacantie-regeling arbeiders, werkzaam in de metaalnijverheid. Er blijkt nog eenig misver stand te bestaan ten aanzien van de vacantieregeling, zooals deze is vastgelegd in art. 13 van de „regeling van loonen en andere arbeidsvoorwaarden in de metaalnijverheid" van 30 October 1942. Daarom vestigt de gemachtigde voor den ar beid de aandacht op het vol gende: Iedere arbeider, die sedert 2 Janu ari 1913 onafgebroken of met onder brekingen van ten hoogste één maand of meer werkgevers, vallende onder de regeling groot-metaal in dienst is, heeft -echt op één week vacaqUe met behoud van loon, onge acht den duur. welken hij bij den iaatsten werkgever voor zijn vacan- ie in dienst is. Op dezen rust de verplichting hem een volle week va- cantie te verleenen Derhalve heeft iedere arbeider, ook al treedt hU na 2 Januari bij een zoodanigen werk gever in dienst, recht op één week vacantie met behoud van loon, indien hij althans op 2 Januari bU een werkgever, als bovenbedoeld, werk- iam was. Iedere arbeider, die na 2 Januari 1943 bij een zoodanigen werkgever In dienst treedt, doch voordien niet bU zulk een werkgever werkzaam was. heeft recht op 3 dagen vacantie met behoud van loon, indien hij onafge broken of met onderbrekingen van ten hoogste 3 weken gedurende ten min- ite 3 maanden bij één of meer van oornoemde werkgevers in dienst geweest. Ook hier is de dour der dienstbetrekking bij den Iaatsten werkgever voor zijn vacantie geen belang. Op dezen rust de plichtmg hem de volle 3 dagen va cantie i erleenen. Treedt een arbeider, die nog nooit eerder in dienstbetrekking is geweest werkgever, als bovenbedoeld, in dienst, en heeft de dienstbetrek king in totaal nog geen drie maan den geduurd, dan kan hij geen recht op eenlge vacantie doen gelden. Handboog Maatschappij Schel- dezicht. De&lgenomen werd door 93 deelnemers van 16 verschillen de vereenigingen uit Zeeland. Het w-as de grootste wedstrijd van deze soort, welke hier ooit werd gehouden. De uitslag was als volgt: Hoogvogel P. Provoost, Hoofdplaat. 1. zijvogel: Caniere, Sluis; 2. kal- vogels, Van Wijnsbergen, Eede: 1. kalvogel: Rogiers, Hoofdplaat; 2. zlj- -ogels werden niet afgeschoten, Half-oogst in Zeeuwsch- Vlaanderen. AXEL. Dit jaar heerschte er geen opvallende drukte onder het R.K. gedeelte der Zeeuwsch Vlaamsche bevolking, nu 15 Aug. (halfoogst op Zondag viel. Overal werden echter weer prrjsschietingen gehou den. zoowel op de staande als op de liggende prang en daar voor bestond als steeds veel animo. Japansch drie-millioenen-leger De woordvoeder van het Tsjoengkineesche leger, gene raal Porkai, heeft naar uit Tsjoenking wordt gemeld ver klaard, dat Japan's macht reusachtig is. Er staat een goed uitgerust ,,3-millioenen leger" gereed tot afweer van de aanvallen der geallieerden op de Oost-Aziatische wel standssfeer. Dit leger wordt door de opneming van Mand- sjoerijsche. Koreaansche, Chi- neesche. Thailandsche, Bur- maansche en Indische troepen en door de ontwikkeling van de bewapening in geheel Oost- Azia dagelijks sterker. De Japan in de veroverde gebieden ten deel gevallen grondstoffen stellen dit land veeleer in staat een van de grootste bewapeningsprogram, ma's der geschiedenis tot uit voering te brengen. Noorwegens gewapende macht. Volgens een door minister president Quisling uitgevaar digde wet behooren voortaan tot de gewapende macht van Noorwegen buiten de Noor- sche politie, de leden der gar de van den minister-president (Xoerer-garde), de leden van de germaansche SS-Noorwe- gen en de leden der organisa tie „Hird" van Jnasjonal Samling. Dienovereenkomstig worden zij geplaatst onder de Noorsche militaire strafwet van 22 Mei 1902. Voor over tredingen van deze wet zullen bijzondere rechtbanken worden opgericht, welker samenstel ling .bevoegdheid en proces voering nog nauwkeurig moe ten worden vastgelegd. Een 29 jarige sla- gersknecht en een 27-jarige wever werden verdacht van het plegen van brutale inbra ken, te Hilversum gearres teerd. Tijdens overbrenging naar het politiebureau wisten beide mannen door een plotse linge manoeuvre" te ontvluch ten. Een sensationeele jaclit werd ingezet door straten, huizen en tuinen, terwijl schoten op ds vluchtenden werden gelost. De wever werd gegrepen, de slagers knecht kon des avonds in Utrecht aangehouden worden, evenals een 25-jarige politie agent, die mede schuldig bleek aan de inbraken. Twee stukken spoorrail als kerkklok. De kerkvoogdg van de Ned. Herv. gemeente van Halfweg is aan het bezwaar, dat de klokken niet meer luiden, als volgt tegemoet gekomen, al dus lezen we in de mededee lingen van de Ned. Herv. ge meenten in de classis Haarlem. T-sr plaatse, waar vroeger de klokken hingen, zijn thans 2 stukken spoorrail aangebracht, ter lengte van 1.25 en 1 me ter, boven en beneden beves tigd aan staaldraad. Tot op 2 km. is de klank goed hoor baar. Vlasbeurs Rotterdam Maandag werd aangevoerd 500 kg. niet gekwalificeerd dauwroot, wat on- erkocht bleef. DE NIEUWE TEXTIELREGELING. Belangrijke wijzigingen ten opzichte van vroeger. m. Het gebruik der textielkaarten. Bij aankoop van goeder, n moet de geheele van naam en adres voorziene textielkaart, benevens de distributie stamkaart worden overgelegd, (voor ingeleverde stamkaarten kan met hot bewös van inlevering worden vol staan). De detaillist dient de punten van de kaart te verwijderen. Men houde hiermede rekening bU het rui len van goederen, daar voor goede ren, welke lager in puntenaantal zijn gewaardeerd, de detaillist geen pun ten kan teruggeven, immers, „losse" punten zUu ook thans ongeldig. In afwijking van de vorige textiel kaarten bevindt zich thans op alle kaarten een aantal in twee helften verdeelde punten. Deze dienen om bij den aankoop van textielproducten, welke met een punt gewaardeerd zijn, gebruikt te worden, Daartoe za! de kleinhandelaar een helft van zulk een punt verwijderen met dien ver stande, dat het totaal der op dat moment geldig verklaarde punten daarbij niet mag worden overschreden. De in twee helften gedeelde punten kunnen echter ook voor den aan koop van op volle punten gewaar deerde textielproducten gebruikt wor den. Waarbij «je beide helften dan niet gescheiden worden. Voorts bevin den zich op de persoonlijke textiel kaart acht bonnen, gemerkt met Ro- meinsche cijfers, deze bonnen zijn voorloopig niet geldig, met uitzon dering van de nummers 1 t.m. 4, voorkomende op de Oabykaart. Deze cijferbonnen zijn o.a. bestemd voor extra beschikbaarstelling van gerant soeneerde producten, wanneer hiertoe de mogelijkheid en de behoefte aan wezig zijn. Zij zuilen o.a. voor de zelfde diensten kunnen worden ge bruikt als de op de vorige kaart voorkomende letterbonnen. In tegenstelling met vroeger is het thans bij het verkoopen van textiel goederen geoorloofd, dat de kleinhar- delaar zoo noodig van lextlelkaarte i gezinsleden van den kooper pui- afknipt en ontvangt met dien verstande, dat op de textielkaart. i van gezinsleden hetzelfde adres en c - zelfde familienaam aangegeven z i als op die van den kooper en dat 1 J gelijktijdig gebruik van kaarten v. i gezinsleden eerst alle geldige puntc i worden verwijderd van de kaart van den persoon, voor wien het gekochte artikel bestemd is. Ook hierbij moe ten alle distributiestamkaarten van do betrokken personen worden overge legd. Radioprogramma Woensdag 18 Aug. Hilversum I. 414.4 M. 12.15 Ork. Wouters. 12.45 Ber. 13.00 Land en volk brengt... 1310 De Melodist en. 13.45 De vrije Woensdagmiddag. 15.00 Godsdienstige uitzending. 15.15 Ork. Brana- bas von Ceczy en zan m. piano, 16.15 Ork. Van Beeck. 16.45 Ber. 17.00 Trio den Hertog. 17.35 Gram. 18.00 N.O. 18.05 Ork. Hendriks. 18.45 Neerlar.ds stem vaa het front. 18.55 Gram. 19 00 Ber. 19.10 Reportage 19.15 Luisterspel. 20.15 Oli Podrigo. 22.00 Ber. 22.15—24.00 Gram. Hilversum II. 17.00 Gram. 19.00 ber. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Gram. 20.15 Voor ons als ouders. 20.30 Gram. 21.45 Avondwijding. 22.00 Ber. Officieele Mededeelingen. In de opgegeven officieele publi catie betreffende de prijzen van ta- bakssurrogaten is voor surrogaat- sigaretten opgegeven 0.01 i per stuk. Dit moet echter zijn J 0.01 J p. st. Bij vernieuwing schonk God ons oudervreugde door de voorspoedige geboorte van ons Zoontje en Broertje JACOB ALBERT. A. P. WALRAVEN. H. WALRAVEN— VENDEVIELLE. AARTJE. L. KORST AN JE P. INGELSE zeggen, mede namens weder- zijdsche Ouders. hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, Augustus 1943. Pottenbakkerssingel 6 Onzen dank aan allen, die hun belangstelling hebben getoond op 24 Julf J943 Familie LUTEYN. Middelburg. Molenwat-er 137. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze ge- liefde Ouders, Behuwd- 'f Groot- en Overgroot- ouders MARIA VAN BEI.ZEX, X geb. DE RIDDER. X. Woensdag IS Aug a.s. j hun 55-jarig Huwelijks- E. L. N A U T A Chirurg, Middelburg;. AFWEZIG van 18 tot en met 22 Augustus. feest te herdenken. :f: Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven is de wensch van hun dank- :'fi bare Kixidereu.Beliuwd-, Klein- en Achterklein- kinderen. jj! Tijdelijk adres: S Steenhoven 13, Breskens HET VERTAALBUREAU ZEELAND Segeerstraat 6, M'burg, verzorgt Uw buitenland- .sehe correspondentie en belast zich met vertaalwerk. Dr. HÜYSMAN ARTS - SOUBURG is van Donderdag tot en met Zondag AFWEZIG, Spoedgevallen worden waargenomen door Dr. BLOOS. Apotheek blijft geopend. Mevr. D.E' LUSSANET DE LA SABLONIÊRE, Mauvelaan 2, Blaricum ('t Gooi), biedt aan twee aardige flinke vriendinnen of zusters een uitstekende betrekking als KEUKENMEISJE en 2de MEIS JE. Hulp van werkster aan wezig. Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V. Agentschap Vlissingen, vraagt JONGSTEN BEDIENDE. Leeftijd ca. 16 jaar. N.V. „De Middelburgsche Courant", gevestigd te Middelburg. Krachtens besluit van de Algemeene vergadering van Aandeelhouders, gehouden te Middelburg den 18 Juli 1939. is voornoemde Naamlooze Vennootschap met ingang van 1 September 1939 ontbonden en in liquidatie getreden. ,TIet plan van uitdeeMng, houdende de grondslagen der verdeeling van het vermogen der Vennootschap, ligt con form artikel 56a Wetboek van Koophandel vanaf 16 Augus tus 1943 ter inzage ten kan- tore van het Handelsregister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zee land le Middelburg. DE VEREFFENAARS. KINDERBOXEN Zoolang de voorraad strekt. Winkelbedrijf JAN VAN DONGE Koudekerke. Notaris J. L. HERTOGS zal Zaterdag 21 Aug. '43, om 14 uur, aan de werk plaats van den Heer A. J. STOPPELS, Koudekerk- sche weg 50 te Middel burg, a contant, in het openbaar verkoopen: 2 mah. linnenkasten, mah. tafelkastje, tafels, stoelen, 2-p. ledikant met matrassen, nachtkastje, naaimachine (Ideaal), haardkachel. keukenka chel, matten, theekast, barometer, kapstok, spie gel, hangklok, pendule, glas- en aardewerk, en al hetgeen verder is te be zichtigen één uur vóór de verkooping. •OPT UW VLEES CH in Volksslagerij GROENEWEIDJE, GOES. Daar is vanaf Woensdag morgen 9 uur tot Zater dagavond 5 uur eerste kwaliteit JONG PAARDENVLEESCH verkrijgbaar. Vanaf 0.65 per 500 gram vet of mager. U krijgt een derde meer op Uw bonnen. Dus kijkt naar Uw voordeel. JAN DE KOK. Goes, Telefoon 2204. KRANSEN EN GRAFBLOEMSTUKKEN met zijden rouwlint gegarneerd. Fa. A. J. WITTE ZN. Steeaenbeer 15, Vlissingen Te bereiken Tel. 141. voor smering van lagers, tandwielen, assen, per kilobus 4.25 plus 10 ct. statiegeld voor de bus. VAN DEN DRIEST Heerenstr. 12, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 3