i In ieder huis! U VAKKLEEDING Sport Atbietlefc. ZEEUWSCHE DAMES ^VINNEN TE ROOSENDAAL Goede resultaten op de technische nummers. Nu het athletiekseizoen bijna ten einde is, hebben de Zeeuwsche dames nog gauw even kans gezien te Roosen daal te toonen, dat zij voor het „sterke" geslacht niet be hoeven onder te doen. De da- mes-afdeeling A.V. '35 heeft het Zondag n.l. te Roosendaal moeten opnemen tegen de ver- eenigingen Sprint (Breda), T.I-I.Ö.R. en Alliance (Roosen daal). Met niet minder dan 10 punten voorsprong wisten de A.V. dames een gedeci deerde overwinning te beha len, waarvan vooral de fraaie prestaties op de technische nummers niet vreemd waren. Zoo,wel bij het werpen, springen als stooten stond Zeeland aan de spits alsmede bij de 100 M. waarbij de da mes Delzenne en Florusse zich als no. 1 en 2 plaatsten. De estafettes waren voor het Roosendaalsche T.H.O.R., wat voor de onzen een waarschu wing mag zijn om in het win terseizoen en de komende voorjaarstraining zich nog eens met ijver °P sprint nummers toe tc leggen. De voornaamste uitslagen luider.: Hoogspringen: 1. v. As. Sprint 1.25 M: 3 v. d. Plassche. A.V. 1.20: Kogelstooten: 1. C. Roelse A.V. 03 M. Discuswerpen: 1. P. de Pag- ter A.V. 22.72 M. Vèrspringen: 1. M. v. Oorschot, A.V. 5.01 M. 3. U. GUselman A.V. 4.25 M. 100 M. Delzenne 13. S. 2. R. Florusse A.V. 14. 200 M. 2. v. Oorschot, A.V, 28. 4 x 100 1. Thor. 2. A.V. '35. Ralley: 3. A.V. '35 1.8. Totaaluitslag 1. A.V. '35 81 pt. 2. Thor 71 pnt. 3. Sprint 56 pnt, 4. Alliance 61 pnt. De P.D. bekerwedstrijden, De voornaamste uitslagen v persoonlijke prestaties Dutaroma gele sauspoeder ver vangt boter in de spijzen en doet ware wonderen. Albumona juspoederstelt U in staa t veertig verschillende soor ten jus of saus te bereiden. Transparanta 9 aardappeltapiocavoor •I het maken van „vóór-oor- logsche" schoteltjes. Hef beste, dot op de bon verkrijgbaar (i W. A. SCHOLTEN-S FABRIEKEN a de PGoes gehouden P.D. bekerwedstrijden, lui den als volgt 800 M.: 1 Hons Hurting A.V. '35 2.11.sec; 2. PluUmers Mar. 2.11 sec.; 3. Herman Hurting A.V. '2 2.11.9 sec. 200 M.: 1. P. de Moor Mar. 24.7 sec.2. L. de Joodc A.V. '35 25.1 sec.; 3. J. Nedcrlol', Mar. 25.2 sec. Vèrspringen: 1. J. Ncderlof, Mar. 5.82 M.; 2. EversdUk, O.K.K. 5.67 M.: 3. Vleugel. Goes, 5.59 M. Discuswerpen: 1. M. Grootjans, A.V. '35 30.95 M. 2. G. J. FonteUne A.V. '35 29.94 M.; 3. Leenaerts, Walch. 29.85 M. 100 M.: 3. G. de Pagter, A.V. '35 11.2 sec -, 2, Boerma. Goes. 11.7 3. G. op 't Hof, A.V. '35 11.9 400 M.1. H. v. d. Vliet, Goes. 55.6 sec.; 2. J. C. Verkerk, Mar. 57.8 sec.. 3. N.N.' 57.9 sec. 3000 M-1. H. Lacor, Smcrdick. 9.54.S sec.; 2. J. Fliers. Mar. 10.1-1 6 see.; 3. D. Duinhouwer Smer- diek 10.44.8 Kogelstooten: 1. P. de Bliek. Mar. 10.23 M,; 2. J. Kramer. O-K.K, 9.84 M. 3. H. v. d. Vliet. Goes. 9.83 M. Speerwerpen: l. N.N. 43.22 M. 2. G. de Pagter A.V. '35. 42 M.. 2 F. de Muuek Goes 41.10 M Hoogspringen: J. van der Sluis Goes 1.65 M 2. C. Parent. Mar. 1.60 M.3. J. Aerssens, Walch, 1.60 M. Zweedsche estafette: 1. Goes 2.15: 2. Marathon 2.15.2; 3. A.V. '35 2.15.5. 4 x 100 M: 1. Marathon 47.S sec.: 2. A.V. '35 4S.4 sec.; 3. Goes 48-7 Hoort een loodgieter er zóó uit te zien? Dof zol wel Ie ver gaan. Haar wij zijn de ideale no-oorlogsche vak- kleeding aan hel voorbereiden. Heeft u nog wenschen vof wenken WAARDEVOLLE WENKEN WORDEN DOOR ONS BELOOND! VIJFTIG BELOONINGEN l Gratis Beva overalls, broeken, jassen, etc. i naar keuze. Alleen punten noodig. Doe mee. k Brieven bureau van dit blad, motto: BEVA.J Korfbal JAARVERGADERING Z.K.B. De Zeeuwsche Kcrfbalbond hield Zaterdagmiddag in de Prins van Oranje te Goes haar algemeene vergadering. De voorzitter, de heer M. Kaasdonk, drukte zyn vol doening uit over de opkomst, die nog nimmer zoo groot was. De Z.K.B. telt thans 52 vereenigingen, terwijl er te Heinkenszand, Nisse en Kapel- Ie nog in oprichting zijn. De N.K.B. uitte zijn waardeering voor den grooten groei, door aan den Z.K.B., met Friesland, den N.K.B.-beker toe te ken nen, Spr. hoopt dat de leuze: in elke gemeente minstens één korfbalvereniging, spoedig verwezenlijkt zal worden. Spr. brengt hiervoor ln het bijzon der hulde aan de' hecren Bruggeman en Lacor, die vooral In Tholen den grooten stoot gaf. Bljzondcren dank brengt spr. ook aan den competitie- leider, den heer Crucq, en het aftre dende bestuurslid den heer Van Aalst, die zich, wegens studieredenen niet meer herkiesbaar kon stellen. De Jaarverslagen werden, na eenige bespreking, als ingediend vastgesteld. De voorzitter legde vast, dat voor DE MAN UIT DE WILDERNIS 17.) door B. REEN. „Hebt u studie gemaakt vari Borneo?" informeerde de com missaris beleefdheidshalve. „Dat heb ik!" De million - nair zag er nu, terwijl hij grinnikte, nog meer uit als een schooljongen. „En ik zal u vertellen waarom". Maar zijn gelaatsuitdruk king veranderde plotseling toen Willem Middelkoop op hem afkwam. „Kan ik je niet kwijtraken. Middelkoop?" vroeg Steen. „Ik weet waarom je me steeds achterna loopt, om een waar schuwend kuchje te laten hoo- ren of je wenkbrauwen te fronsen, iederen keer als ik mijn mond open doe. Houd op man. Van Dongen weet langrijker geheimen te bewa ren dan die van ons „Natuurlijk, natuurlijk",, bracht de geleerde, in het mid den: „maar toch „Maar niets!" bitste de mil- Jionnair. „Van Dongen, Mid- j delkoop en ik hebben er ge noeg van thuis te blyven. Wij zetten zelf een expeditie op touw regelrecht naar de oerwouden van Borneo! En, dat is nog, niet alles, Wy gaan, seriowedstrljden, voor welke men In schrijft, 2oowel die van den bond als van de vereenigingen, altijd het inleggeld moet betaald worden, ook al gaan ze niet door. Bij moeilijk heden hiermede zullen de vereeni gingen den vollen steun van het be stuur hebben. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het onmogelijk was voor de kampioenen medailles te krijgen, De diploma's zullen toegezonden wor den. Met een persoonlijk woord tot elk complimenteert de voorzitter de kampioenen. De voorstellen van het be stuur: „de wedstrijd alleen dan over te spelen op het terrein der tegenpartij indien deze den wedstrijd had verloren", en een tweede, dat o.a. inhoud, dat in de Commissie van Be roep de plaatsvervanger op treedt voor het lid dat bij de te behandelen kwestie belang hebbende is, worden na uit voerige discussie aangenomen. Uit de vergadering gingen stemmen op, om ann de commissie van Be roep, inplaats van een advlsecrende stem, een bindende uitspraak toe te kennen. De voorzitter wees er op, dat dit onmogelijk is, daar men dan in strijd zou kopien met de regle menten van den N.K.B., hetgeen niet geoorloofd is. Spr. wees er op, dat men, na een definitieve uitspraak van het bestuur alleen nog beroep heeft op -de algemeene vergadering. Een voorstel, om de Commissie van Beroep dan „Commissie van Advies" te noemen, werd verworpen, met st. voor. Na verslag van de kascommlssie werden rekening en begrooting als ingediend goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing bracht de voorzitter dank aan het aftredende bestuurslid den heer Heerspink. In de vacatu res werden gekozen de heeren B. Burger te Terneuzen en P. Hoogstrate te Kloetinge. De commissies werden als volgt samengesteld: Kascom- missie: P. Blomaard en P. Ge- lok; Twaalftalcommissie: W. M. Bruggeman, L. van Koo- ten, C. v. d. Velde. Protest- en Strafcommissie: C. van Hoek, J. van Tiel, A. Verdonk. Com missie van Beroep: J. M. de Koning, M. Elshöut, J. van Loon; plaatsvervanger: J. de Graaf. Contactcommissie W. Brabant: M. van Boven, J. van Loon, mej. Gré Klein. Tegen zes uur sloot de voorzitter de geanimeerde vergadering met dank voor do prettige discussies. De adspiranten van het Axelsche Rapide speelde een propagandawedatrijd tegen de adspiranten van Luctor uit Terneuzen. Het jonge Rapide- twaaltal won met 30. Voetbal Zondag werd te Breskens een niet al te fraaie wedstrijd gespeeld tusschen het gewij zigde elftal van Breskens te- fen M.O.C. uit Bergen op oom. Er kon slechts een uur tje worden gespeeld. De wed strijd verliep zonder spanning en eindigde in een 21 over winning voor Breskens. DINGEN OM AAN TE DENKEN. Al ziet de kool er zoo op het oog best uit, toch valt er by nadere beschouwing nog wel - eens iets op te merken. Hier en daar treffen we hart- looze exemplaren aan, waar van niets goeds te verwachten is, en die we dus door andere vervangen. Voor de meeste koolsoorten is het te laat, maar met boerenkool en win- terandijvie kunnen we de lee- ge plaatsen aanvullen. Nog 'n gebrek, dat wij by sommige koolplanten kunnen waarne men. is de draaihartigheid. De buitenste bladeren kunnen er prachtig uitzien, maar de hartbladeren "'zijn dan mis vormd of gedraaid, of er heb ben zich meerdere harten ge vormd. In beide gevallen kun nen wij de buitenbladeren knikken, zonder ze te breken waai'door wij den groei stui ten en het hart tot verdere ontwikkeling dwingen. In het laatste geval kunnen wij ook de meerdere harten wegne men en er slechts één over laten, waardoor er nog wel iets van de planten terecht za- komen, al zullen wij er nooit van mogen verwachten, wat wij van normale planten doen. Als de schorseneeren bloeien is dat een bijzonder feestelijk gezicht, maar hoe meer bloe men, hoe minder er van de wortels terecht zal komen, waar het tenslotte om begon nen is, en daarom nemen wij de bloemstengels weg en spa ren de bladeren, waarmee de planten zich verder moeten voeden. Voor de laatste maal kun nen wij nog winterandijvie zaaien, die dan in November verder op een vorstvrij plaatsje ingegraven wordt. Als wij nog knollen willen zaaien, moeten wij dit niet langer uitstellen, het moet eigenlijk voor half Augustus geschieden, omdat bij een la tere zaaiïng wel de bladeren, maar niet de knollen zich goed zullen ontwikkelen. Bij voorkeur doen we dit op rijen, om het uitdunnen te verge makkelijken. Voor de laatste maal kun nen wij ook nog kropsla zaaien, bij voorkeur zwart Duitsch, waarvan we met eenige voorzorg en bij gunstig weer nog tot in December kunnen snijden. Onze rabarber kan nu wel wat mest gebrui ken, nadat we er volop van- geoogst hebben. A. C. MullerIdzerda. Besluiten, benoemingen enz De heer L. Schieman te Axel is geslaagd voor het examen vakbekwaamheid smedenbe- drijf. achter een verborgen schat aan. Daar zit romantiek in!" Met moeite bleef Van Don gen beleefde belangstelling toonen. Hij was blij, dat Dek kers niet in de-nabijheid was. Het idee, dat de kinderlijk en thousiaste oude millionnair en de verstrooide, onoogelijke bc- studeerder van orientaalsche manuscripten zich samen in de wildernis zouden begeven, zou te veel geweest zijn voor het gevoel van humor van den inspecteur. Maar Steen zag er niets komisch in. Hij was net een jongen, die zoo juist den schooltijd achter den rug heeft. „Verborgen schat", herhaal de hij,, terwijl hij van de ro mantische woorden zichtbaar genoot. Middelkoop negeerend, die bijna buiten zichzelf van kwaadheid was over dit prijs geven van een geheim. „Ik hoop, dat u den schat vindt", wenschte Van Dongen hem toe. „Natuurlijk zullen we dat! Middelkoop is misschien een nerveus, een onbehouwen iemand, maar een man, die al les wat hij weet uit boeken er. oude paperassen in het mu seum kan opdelven, zal geen moeite hebben de Hakika- schat op te graven". „Hakika-scliat?" herhaalde Van Dongen ,die besefte, dat er geen kans was om te ont komen. „Ik meen, dat ik daar al eens meer van heb gehoord. Laten we een kop koffie gaan drinken en vertel me er eens meer van". In een gemakkelijken stoel gezeten en van een sigaar ge nietend, schilderde Steen op jongensachtige wijze alle bij zonderheden. Van Dongen luisterde beleefd, niet besef fend hoezeer hij in dit dwaze geval betrokken zou worden. „De geschiedenis is nogal bekend", betoogde de million nair. „Iemand, die in de ge schiedenis van de tropische gebieden heeft gegrasduind, weet. dat toen Hakika, de laatste koning op Borneo, af gezet was omdat hij al zijn verwanten had vermoord en ieder ander had beroofd, en Borneo onder ons bewind kwam, een vroegere hoveling van den koning zich over diens schatten ontfermde en er in Noord-Oostelijke richting in de wildernis mee verdween. Wat er van dien hoveling geworden 's, bleef tot nu toe een ge heim." (Wordt vervolgd). MIDDELBURG Om geld gespeeld. Zaterdagmiddag is op den Kanaaldijk alhier door de ma rechaussee een groep men- schen bekeurd, die daar heel grof om geld speelden. Als men weet dat er veel werk- menschen bij zijn, die onge veer hun geheele weekgeld verspeelden, dan is het geluk kig dat hier weer eens verba- liseerend kon worden opgetre den om eenigszins aan dit euvel paal en perk te stellen. 25 jaar by de Middelhurgsche politie. Gisteren herdacht de op perwachtmeester dei' Middel hurgsche Ordepolitie A. van der Reest, den dag, waarop hij 25-jaar geleden zijn intrede deed bij do Middelburgsche po litie. In de morgenuren kwam de Commandant der Ordepo litie, met een deputatie uit het korps den jubilaris te zij nen huize mot dezen dag com pliment eeren. In toepasselijke bewoordingen werd de jubi laris door den Commandant toegesproken. Namens het corps werd hem als aanden ken oen ets van den Abdijto ren en een bloemenhulde aan geboden. Het heeft dezen gezienen ooütieambtenaar, die ook van de zijde van hot gemeentebe stuur blijken van belangstel ling mocht ontvangen, dien dag niet aan bezoek ontbro ken. •5 I 2 p Kerk- en Schoolnieuws Nïd. Herv. kerk. Aangenomen raar Haarlem (7e pred. plaats) P. J. Mackay te Nieuw Amsterdam. Bedankt voor Amsterdam (30e pred. plaats) M. N. W. Smit te Utrecht. Geref. kerken: Eeroepcn: te Alblas- serdam L. Selles te Waardhuizen; te Driessen. P. Rullmann te Meer kerk; aangenomen naar Heeg als miss. predikant A. G. Honig te Sie- gerswoude. Chr. Geref. kerk. Beroepen- te Zaan dam W. Heerma te Zeist. Geref. gemeente. Tweetal te Rot- terdam-Z. A. de Blools, Gouda en G. H. Kersten te Rotterdam-C. Beroepen te Terneuzen: C. v. d. Woesttjne te Ridderkerk. Burgerlijke Stand GOES Geboren: Frederik, z. v. Frederik Schijf en Ca- tharina Speulman, KRUININGEN. Ondertrouwd: Frans August Joseph Heirman, 23 jr. te rlulst en Mathilda Louisa de Klerk, 20 jr. Geboren: Johannes Marinus, z. v. Willem Janse Rijk, en Cornelia Lodiers. Baltiis Jo- hannis Antonius Willem, z. v. Comelis Marinus Kole en He lena Johanna van Oijen. Overleden: Janna Verhaa- gen, 85 jr. wed. van Pieter Adrïaan Kakebeeke. Maria Remijn, 80 jr. ongeh. Een bejaarde dame te Den Haag bs.voonde in "40 een groot perceel ,dat grensde aan een pand dat toen werd verbouwd. Hierbij was een las- scher werkzaam, de 34-iarige A. H. Deze beweerde dat zich ongedierte in de woning van de dame bevond. Hij kon met veel moeite aan een zeer kost bare vloeistof komen, die het ongedierte afdoende zou ver delgen De dame gaf hier voor herhaaldelijk een voor schot en in den loop van drie jaar tijd schijnt hij ook onder andere voorwendsels in totaal 35.000 van haar te hebben losgekregen. Dezer dagen is hg gearresteerd. Van het geld was niets meer over "O 3 J£ '5 Gl -a o C| M c O "3 w c o: Qi O G Hoofdredacteur: J. C. Visser, Vllssln- sen; Algemeen redacteur: M. Geerse, Middelburg; Stadsnieuws: C. de Voogd, Vllssingen en J. P. Ph. Doorenbos, Middelburg; Gewestelijk nieuws. H van Benthem. Goes en R. F. H. L. Sondsg, Oostburg; Haagsch redacteur mr. J. C. de Wit; Advertentiechcfvoor Mid delburg C. P. Butis, voor Vllssingen 3. RIJkeboer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1943 | | pagina 2